מדוע חלק מהאודיופילים פוחדים ממדידות?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עידו.

אני ניכנעתי מלהסביר לך. אולי לעמיר יהיה כוח.

לגבי קריאת מחשבות. לא, אני לא קורא מחשבות אבל ערכת המנהלים שיש לי באתר מאפשרת לי לראות את מה שאתה לא רואה.

ולסיום.
בזמן האחרון אתה מסתובב עם עודף ביטחון עצמי באודיו. אני שמח שאתה חש כך ואני מרגיש שזה עושה לך טוב.
אני מקווה שתוכל ללמד את כולנו איך לבנות מערכת כראוי, ואני מקווה שנוכל ללמוד ממך את כל הסודות של הסינרגיה.

עד אז אני אשאר עם המערכת הקיקיונית והמעפנה שלי עד שתיתן לי אישור שהיא נשמעת טוב.

בכל מקרה, שיהיה לך יום מקסים.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עידו.

אני ניכנעתי מלהסביר לך. אולי לעמיר יהיה כוח.

לגבי קריאת מחשבות. לא, אני לא קורא מחשבות אבל ערכת המנהלים שיש לי באתר מאפשרת לי לראות את מה שאתה לא רואה.

ולסיום.
בזמן האחרון אתה מסתובב עם עודף ביטחון עצמי באודיו. אני שמח שאתה חש כך ואני מרגיש שזה עושה לך טוב.
אני מקווה שתוכל ללמד את כולנו איך לבנות מערכת כראוי, ואני מקווה שנוכל ללמוד ממך את כל הסודות של הסינרגיה.

עד אז אני אשאר עם המערכת הקיקיונית והמעפנה שלי עד שתיתן לי אישור שהיא נשמעת טוב.

בכל מקרה, שיהיה לך יום מקסים.

אהבתי את "ערכת המנהלים" גם אני רוצה כזאת:)
אני לא מלמד אף אחד איך לבנות מה ואיך, לכל אדם אוזן משלו ואני בטוח שלך יש אוזן לא פחות טובה משלי. את דעתי אתה לא חייב לקבל ואמן שתהיה מאושר עם מה שיש לך(ורד)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נראה לי שאנחנו לא עוסקים פה ברמת "מציאות" (במשמעות reality, לא deals), אלא ברמה של פוביות ופחדים. כאילו הדבר הגרוע ביותר (או קרוב לזה) שייכול לקרות לבנאדם הוא שהוא לא קנה את הקנייה האופטימאלית, והפסיד כסף ו/או -- הכישלון האולטימאטיבי -- לשים משהו בלוחות! Oh, NO!!!

אז עדו מוכן לעשות , ועושה, כל מה שלאל ידו לעשות כדי לא ליפול במלכודות, לא להפסיד כסף ולא להודות בכישלון ע"י לשים בלוחות. הוא מוכן לעסוק בהשאלות ציודים, השוואות אינסופיות, התאמות סינרגיות וכל מה שנדרש, לדעתו, כדי להבטיח שכשהוא מוציא סוף סוף את הארנק, זו תהייה ה-קניה ה-אולטימאטיבית.

אבל אם יש מישהו שמוכן לקחת את הדברים יותר בקלות -- להמר, יצא -- יופי, לא יצא -- בעסה, הפסדנו את הקרב הזה, נשים בלוחות, נרוץ הלאה, עד שננצח במערכה, למה מה קרה -- זה מאיים עליו והוא נלחם בזה כדי לא לראות את עצמו כמי שלא מסוגל לנהוג אחרת.

ואחרי כל הקוואזי-פסיכולוגייה הזו באפס גרושים, אכן אחת הסיבות האפשריות לשים ציוד בלוחות היא עקב קנייה לא מוצלחת של ציוד, מוסכם ומקובל. האם זו הסיבה הייחידה? מה עם:
-- חיפש חיפש חיפש, בדק בדק בדק, השווה השווה השווה, קנה, ואחרי חודש הגיע מוצר טוב יותר בחצי מחיר...
-- קנה לפי מה שקנה, עיוור עו עם בדיקה, שמח בחלקו, ואז:
---- גילה משהו אפילו יותר טוב שהייה קיים בעת הקנייה הראשונית
---- יצא מכשיר יותר טוב, שלא הייה קיים בעת הקנייה הראשונית
---- קנה את הקנייה האופטימאלית לצרכיו, אבל התחיל לעסוק בסוג מוזיקה אחר/נוסף, והצרכים השתנו
---- עבר דירה, עבר חדר, החליף ריהוט, שינה את סדר הריהוט בחדר, נוספה כמות משמעותית של תקליטים/דיסקים שמכסה על אחוז גבוה בהרבה של הקיר, וכו', או בקיצור, משהו השתנה באקוסטיקה, והמערכת האולטימאטיבית כבר פחות מאולטימאטיבית לא משנה מה עושים בחדר, וציוד אחר כן נשמע פתאום טוב יותר
---- נמאס לו מהישן, רוצה שינוי/חידוש/ריענון
---- נםלה עליו ירושה, זכה בפייס, נפתחה תוכנית חיסכון נשכחת -- פתאום יש משאבים בסדר גודל אחר. יאללה ללוחות, קונים חדש!

וכו', וכו'

אז אולי לוחות זה לא מדד כל כך מוצלח להצלחה/כישלון?

טוב, מספיק...
עמיר

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
נראה לי שאנחנו לא עוסקים פה ברמת "מציאות" (במשמעות reality, לא deals), אלא ברמה של פוביות ופחדים. כאילו הדבר הגרוע ביותר (או קרוב לזה) שייכול לקרות לבנאדם הוא שהוא לא קנה את הקנייה האופטימאלית, והפסיד כסף ו/או -- הכישלון האולטימאטיבי -- לשים משהו בלוחות! Oh, NO!!!

אז עדו מוכן לעשות , ועושה, כל מה שלאל ידו לעשות כדי לא ליפול במלכודות, לא להפסיד כסף ולא להודות בכישלון ע"י לשים בלוחות. הוא מוכן לעסוק בהשאלות ציודים, השוואות אינסופיות, התאמות סינרגיות וכל מה שנדרש, לדעתו, כדי להבטיח שכשהוא מוציא סוף סוף את הארנק, זו תהייה ה-קניה ה-אולטימאטיבית.
מסכים(Y)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם כך, אולי כדאי לך לקחת ברצינות את החתימה שלך :)(ורד)

עמיר

(נ.ב., אולי במקום heavy כדאי לכתוב heavily, או, עדיף מבחינת המקובל באנגלית, seriously)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אם כך, אולי כדאי לך לקחת ברצינות את החתימה שלך :)(ורד)

עמיר

(נ.ב., אולי במקום heavy כדאי לכתוב heavily, או, עדיף מבחינת המקובל באנגלית, seriously)

קבלתי :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בינתיים חפרתי איזה 20 דקות או יותר באינטרנט לחפש את הביטויים "take heavy"ו- "take heavily", ולא מצאתי אותם כביטויים/צירופים, אלא רק כמילים נפרדות, כמו ב-"take heavy punishment" ו-"take heavily armed troops to deal with the revolt", וכד'.

חששתי מראש (לפני בדיקה :)!) שזה המצב, ולכן הצעתי seriously מבחינת ביטוי מוכר באנגלית...

תהייה בריא+חזק! (ורד)
עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

עמיר

ומי אמר שזו הקניה האולטימטיבית?

שים לב שהפנתר בחר רק את מה שמתאים לו לשמוע ואיתו הוא הסכים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ומי אמר שזו הקניה האולטימטיבית?

שים לב שהפנתר בחר רק את מה שמתאים לו לשמוע ואיתו הוא הסכים.
שכחתי לשים מרכאות סביב "הבחירה האולטימאטיבית", ואולי הייתי צריך לנסח
... שכשהוא מוציא סוף סוף את הארנק, זו תהייה ה-קניה ה-אולטימאטיבית מבחינתו.
עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר.

בדיוק, זה הקניה ה"בטוחה" אבל לא האולטימטיבית. הרבה מוצרים אין בארץ. אני לדוגמא הייי חייב ללכת על עיוור רק בגלל שרציתי רמקול קרמי. לא היה בארץ, אין ברירה. האמת היא שזה יותר כייף להזמין על עיוור, כמה פעמים ניתקלת בציוד יקר מבית טוב שהיה נשמע רע? כמה פעמים ניתקלת במצב בו לא היה ניתן להתאים אלקטרוניקה לציוד?
הבעיה היא שאנשים לא מבינים שמוצר טוב הוא טוב ולא משנה אם הוא נרכש על עיוור או לאחר האזנה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר.

בדיוק, זה הקניה ה"בטוחה" אבל לא האולטימטיבית. הרבה מוצרים אין בארץ. אני לדוגמא הייי חייב ללכת על עיוור רק בגלל שרציתי רמקול קרמי. לא היה בארץ, אין ברירה. האמת היא שזה יותר כייף להזמין על עיוור, כמה פעמים ניתקלת בציוד יקר מבית טוב שהיה נשמע רע? כמה פעמים ניתקלת במצב בו לא היה ניתן להתאים אלקטרוניקה לציוד?
הבעיה היא שאנשים לא מבינים שמוצר טוב הוא טוב ולא משנה אם הוא נרכש על עיוור או לאחר האזנה.
הי, נמר!

אל תדאג, הבנתי, ואני חושב שבשלב זה, גם כל האחרים, לפחות אלה שמסוגלים להבין.
אלה שלא הבינו עד עכשיו כבר לא יבינו לא משנה כמה הסברים/הצדקות תוסיף.

אין צורך להגן חזק מדי על קנייה עיוורת ולהסביר יותר מדי, זה רק מחליש.

בוא נעזוב זה. לא? (ורד)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עשינו עסק.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נמר, אציע לך כלל קטן לפיו אני נוהג: אני לא מצליח להתרגש/ לכעוס/ להתעצבן על מי שאני לא מעריך אותם, או את דעותיהם.
אם מישהו שאני דווקא כן מעריך מבקר אותי, אני לוקח את הביקורת שלו בשיא הרצינות ובודק את עצמי היטב.
ככה בכל תחום בחיים.
מי שעושה בחייו דבר או שניים, חשוף גם לביקורת. אם מתרגלים את הכלל שהצעתי, יודעים גם איך להתייחס לכל ביקורת בהתאם למי שמציג אותה.
אם למשל (סתם דוגמא מהדמיון), יבוא לכאן איזה נפוליאונצ'יק שאוסף מותגי אודיו בלי הגיון והתאמה לטעמי, יוכיח חוסר נסיון וחוסר הבנה, ידבר בססמאות ללא תוכן וינסה להסביר לי ששלו יותר גדול, תאמין לי שאחייך חיוך גדול מתחת לשפם שאין לי, ואדע או להתעלם מהתכשיט הקטן או לענות לו כגמולו.
נסה ותהנה. :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נמר, אציע לך כלל קטן לפיו אני נוהג: אני לא מצליח להתרגש/ לכעוס/ להתעצבן על מי שאני לא מעריך אותם, או את דעותיהם.
אם מישהו שאני דווקא כן מעריך מבקר אותי, אני לוקח את הביקורת שלו בשיא הרצינות ובודק את עצמי היטב.
ככה בכל תחום בחיים.
מי שעושה בחייו דבר או שניים, חשוף גם לביקורת. אם מתרגלים את הכלל שהצעתי, יודעים גם איך להתייחס לכל ביקורת בהתאם למי שמציג אותה.
אם למשל (סתם דוגמא מהדמיון), יבוא לכאן איזה נפוליאונצ'יק שאוסף מותגי אודיו בלי הגיון והתאמה לטעמי, יוכיח חוסר נסיון וחוסר הבנה, ידבר בססמאות ללא תוכן וינסה להסביר לי ששלו יותר גדול, תאמין לי שאחייך חיוך גדול מתחת לשפם שאין לי, ואדע או להתעלם מהתכשיט הקטן או לענות לו כגמולו.
(Y):D

אני מבין שייש לי את הכישור העיקרי להצליח בטכנולוגייה שלך:
גם לי אין שפם :)

עמיר

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מצד אחד אתה צודק וכך צריך לנהוג

מצד שני יש קוראים שלא מעורים כל כך בעולם הסבוך של הנפשות הפועלות כאן
(מה שאני ואתה ועוד כמה יודעים לסנן ) והם יכולים לקחת את הדברים שנכתבים
כנכונים/מדויקים -וכאן הבעיה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צודק קח אחד.

אני פרשתי מלנסות להסביר לו את מה שהובן לרבים. אפילו עמיר לא הצליח שהוא בהחלט יותר מפורט ממני בתגובותיו.

לנושא עצמו.
מדידות זה דבר חשוב, בלעדיהן לא היה ניתן לבנות מוצר ברמה גבוהה מספיק.
אני בוחר את הציוד אחרי שהבונים שלו מדדו אותו והגיעו למסקנה שכך הוא אמור להישמע. אם אני מוצא שמשהו לא בסדר אני לא מודד אותו, אני מחליף אותו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כדאי לך לשנות גישה ולבדוק גרפים
ממליץ בחום על Hi Fi News
אחרת תחשוב שזה 105db
http://www.dartzeel.com/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=58

ובפועל זה 85
http://www.milleraudioresearch.com/download2008/reports/may08/dartzeel_nhb108.html

עכשיו ברור למה אני לא מתייחס ל-SPEC ומחפש מדידות מעבדה? ;)
הי, מיכאל!

לא הצלחתי לפתוח את http://www.milleraudioresearch.com/download2008/reports/may08/dartzeel_nhb108.html -- מבקש סיסמה.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ככה בכל תחום בחיים.
לתופעה שתיארת קוראים "חיסון".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
גראפולוגייה

כדאי לך לשנות גישה ולבדוק גרפים
ממליץ בחום על Hi Fi News
אחרת תחשוב שזה 105db
http://www.dartzeel.com/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=58

ובפועל זה 85
http://www.milleraudioresearch.com/download2008/reports/may08/dartzeel_nhb108.html

עכשיו ברור למה אני לא מתייחס ל-SPEC ומחפש מדידות מעבדה? ;)
בעצם לי לא ברור.

אני לא מומחה לנושא וייתכן שכל מה שכתבתי הוא שטוייות במיץ חתולים. אבל:

האם נכון או לא נכון ש:
#1. כל גרף המייצג סידרה סופית של מדידות ניתן להסבה לסידרת מספרים
#2. כל סידרת מספרים המייצגת סידרה (סופית :)) של מדידות ניתנת להצגה גראפית
#3. כלומר כמותית, אלה צורות הצגה שקולות
#4. לרוב בגראפים מחברים בקווים נקודות המייצגות מדידות שנעשו בפועל. הקווים אינם מייצגים מדידות שנעשו בפועל, ולפיכך גראפים כאלה בהכרח מציגים אינפורמציה "בדוייה" :)
#5. לצורך קריאת ערכים מגרף אתה צריך לעשות הטלה על הצירים, ויכולה להיות לך שגיאה (במשמעות ה"מדידתית", לא במשמעות "טעות") בקריאה.
#6. כלומר, לכל מטרה של ייצוג ערכים אמיתיים, מספרים עדיפים לאין שיעור על גראפים.
#7. הייתרון היחידי (?) של גראפים הוא רק בוויזואליזאצייה של מגמות/נטיות וכו', מה שמוסיף להבנה ברמה האינטואיטיבית, לא הכמותית.
#8. זה שאינפורמאצייה מוצגת בצורה גראפית לא הופכת אותה לאמינה/מדוייקת יותר.

בנוסף:
ב-http://www.hifimusic.co.il/%D7%A2%D7%93-%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%A8%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C%D7%9A-%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%A0%D7%9E%D7%95%D7%9A-%D7%95%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%AA-SUB-t4662.html?st=0&sk=t&sd=a&start=68 הצגת גראף של ספקטרום של צלילי חליל, המכילים אנרגייה משמעותית בתחום נמוך יותר מהתדר המנוגן. על פי היידע המוגבל והחלקי שלי בפיסיקה, לא מצב סביר. אם אכן זה המצב, הרי לא רק שהגראף לא מציאותי, אלא גם שהתוכנה המכובדת שייצרה אותו אינה אמינה, או שאתה מפעיל אותה בצורה לא נכונה בעליל. ייתכן שדברים כאלה קורים גם לגראפולוגים :) של מגאזינים.

אם אתה חושב אחרת, אנא הסבר. כאמור, אני לא מומחה לנושא וייתכן שכל מה שכתבתי הוא שטוייות במיץ חתולים.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעצם בלינק שנתת יש גם את הנתונים המספריים, לא רק הגראפיים.

כתבת "כדאי לך לשנות גישה ולבדוק גרפים", ולאור האמור, זה לא נראה לי הגיוני.

הטענה לגבי ההבדל בין ה-specs לגראף בעצם לא קשורה לצורת הייצוג, גראפית או מספרית, אלא האם להאמין יותר ל-specs שמספק הייצרן (שאולי יש לו אינטרס לרמות), או לבדיקות מעבדה בלתי תלוייה (שעדיין יכולה להיות פחות מדוייקת/מקצועית ו/או להתבצע בציוד פחות מתקדם ו/או בתנאים פחות אופטימאליים, כמו anechoic chamber לבדיקת רמקולים, שלא לכל מעבדה יש באותה איכות כמו לייצרנים גדולים).

זו נקודה שונה מהותית ולחלוטין, ואפשר גם לדון בה, אבל לאור האמור בסוגריים בשורות הקודמות, זה לא מעט שאלה של אמונה... :)

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור