מדוע חלק מהאודיופילים פוחדים ממדידות?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא מבין למה יהושע מוביל? מה רק אוזניים? מה רע בקצת טכנולוגיה? קצת אפשרות ניבוי איזה שהיא על הצליל שאולי יתקבל , הרי תמיד על תוצאה מסוימת אפשר להוסיף מלח ופלפל ,
שלא לדבר על מדידות בתוך החדר אחרי שיש ציוד ורמקולים כדי לדעת שלא חיים בטעות,
הרי כולם אומרים שאצלהם" נשמע לא פחות ממדהים" , והרי מישהו טועה כאן בטוח .

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
קודם כל, רמקול לא "נשמע" - מה שנשמע זה השילוב של מקור, הגברה, רמקול, וחדר, ובהרבה מקרים דגש על החדר בתור ההשפעה העיקרית על איכות הסאונד.

(Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני לא זקוק למדידות כדי לדעת שאני שומע את אשר אני שומע.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני לא זקוק למדידות כדי לדעת שאני שומע את אשר אני שומע.
ואיך אתה בוחר מה לשמוע? המלצות? מוניטין? מדידות? מראה חיצוני? מחיר? כל אלה רלוונטיים, ומדידות (כשאתה מבין אותן) רלוונטיות לא פחות מכל דבר אחר ברשימה. שוב - צריך להבין ולשים את הכל בפרספקטיבה נכונה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לא כל כך הבנתי אותך,סליחה

ואיך אתה בוחר מה לשמוע? המלצות? מוניטין? מדידות? מראה חיצוני? מחיר? כל אלה רלוונטיים, ומדידות (כשאתה מבין אותן) רלוונטיות לא פחות מכל דבר אחר ברשימה. שוב - צריך להבין ולשים את הכל בפרספקטיבה נכונה.

רק בשביל לחדד את הנושא -כשאתה מחפש לשדרג רמקולים (למשל) אתה בודק קודם כל
נתונים? או קודם כל מאזין למגוון מוצרים שרלוונטיים לתקציב/דרישות?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ואיך אתה בוחר מה לשמוע? המלצות? מוניטין? מדידות? מראה חיצוני? מחיר?

על פי השמיעה בלבד.

כל אלה רלוונטיים, ומדידות (כשאתה מבין אותן) רלוונטיות לא פחות מכל דבר אחר ברשימה. שוב - צריך להבין ולשים את הכל בפרספקטיבה נכונה.

האם יש לך דוגמא קונקרטית לגבי איזה מדידות מלמדות אותך על איך ציוד שמע נשמע?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
רק בשביל לחדד את הנושא -כשאתה מחפש לשדרג רמקולים (למשל) אתה בודק קודם כל
נתונים? או קודם כל מאזין למגוון מוצרים שרלוונטיים לתקציב/דרישות?
אני בודק הרבה דברים - ביקורות, נתונים, המלצות, תקציב, אסתטיקה - וכן, ברור שמאזין! אבל לא מזלזל באף אחד מהדברים הנ"ל.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
על פי השמיעה בלבד.

האם יש לך דוגמא קונקרטית לגבי איזה מדידות מלמדות אותך על איך ציוד שמע נשמע?
על פי שמיעה בלבד אתה מחליט מה לשמוע??? מסקרן מאוד.....
נתתי קודם דוגמא קונקרטית, כולל מדידות של רמקול ספציפי. אם אין ברשותי מגבר עוצמתי, אין טעם בלהאזין ל PSB Synchrony One - הוא פשוט יתפספס עם הגברה חלשה מדי. גם כנראה שהוא לא יהיה במיטבו בחדר בהיר, דווקא בגלל פיזור הצליל היפה שלו. איך הוא בסופו של דבר ישמע אצלי בחדר? את זה רק שמיעה תגיד. אבל ניתן לדעת האם כדאי או לא להביא אותו לשמיעה בחדר שלי.... בלי לשמוע אותו לפני כן. ומדידות יכולות להיות חלק מהשיקול, בהחלט.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
על פי שמיעה בלבד אתה מחליט מה לשמוע??? מסקרן מאוד.....
זה בהמשך ישיר למסורת המפוארת של הבארון פון מינכהאוזן, שהרים את עצמו באוויר ע"י משיכה בשערותיו, וכעס על כך שלא מאמינים לו, למסכן...

אז, אני מבקש, מותר לזלזל במדידות, אבל לא במסורת!!!! :D

עמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תגידו, התחרפנתם לגמרי?
איזה חפירות. אריכאולוגים נהייתם. כולם נכנסו ל mode של AK.

ציוד אודיו איכותי רוכשים לפי האוזן. נקודה.
אני מחפש ציוד מוזיקלי. מעניין ת'סבתא שלי ז"ל איך הוא נמדד. הצורה החיצונית שלו, שבדכ' לא חשובה לי, עדיין חשובה יותר מהמדידות.
אני הולך לקונצרטים. שומע את המוזיקה שאני אוהב באולם. חוזר הבייתה ורוצה לשמוע אותה במערכת. אף פעם היא לא תתנגן לי כמו באולם, כי אין כזה דבר, בשום סכום כנראה.
אז אני מחפש ציוד שיישמע לי הכי קרוב לאולם, והכי 'מוזיקלי' לטעמי. לא אכפת לי מה המדידות שלו ולא בדקתי בחיים גרף שלו.
כאילו, אם הגרף יגיד דברים לא טובים, לא תבדקו את הציוד? ואם הגרף זבלה אבל הציוד נשמע בומבה, לא תקנו?
אם אני מתעניין בציוד זה יהיה תמיד אחרי ששמעתי עליו או אותו היכנשהו. ואז אני מתעניין עד כמה יתאים לסט שלי. אחר כך אני מביא אותו הבייתה ובודק. היו כבר כמה פריטים שנשמעו מצוין אצל היבואן והפוך אצלי, אז המשכתי הלאה. אם לא יכול להביא ציוד הבייתה, הולך לשמוע אותו עם ציוד כמו שלי. גם זה לא הולך? לא קונה.
לא מאמין שיש כאן אחד שקונה רק בגלל המדידות. מקסימום זה עושה לכמה מהנדסים נעים בגב שהציוד שלהם נמדד טוב, ואז הם לא מרגישים שיצאו פראיירים אחרי שהשקיעו ימבה כסף. אני לא צריך נעים בגב, מספיק לי שרק ישמע טוב.
כמה עוד אפשר להתפלסף על זה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
תגידו, התחרפנתם לגמרי?

אני מחפש ציוד מוזיקלי. מעניין ת'סבתא שלי ז"ל איך הוא נמדד. הצורה החיצונית שלו, שבדכ' לא חשובה לי, עדיין חשובה יותר מהמדידות.
אני הולך לקונצרטים. שומע את המוזיקה שאני אוהב באולם. חוזר הבייתה ורוצה לשמוע אותה במערכת. אף פעם היא לא תתנגן לי כמו באולם, כי אין כזה דבר, בשום סכום כנראה.
אז אני מחפש ציוד שיישמע לי הכי קרוב לאולם, והכי 'מוזיקלי' לטעמי. לא אכפת לי מה המדידות שלו ולא בדקתי בחיים גרף שלו.
כאילו, אם הגרף יגיד דברים לא טובים, לא תבדקו את הציוד? ואם הגרף זבלה אבל הציוד נשמע בומבה, לא תקנו?
אם אני מתעניין בציוד זה יהיה תמיד אחרי ששמעתי עליו או אותו היכנשהו. ואז אני מתעניין עד כמה יתאים לסט שלי. אחר כך אני מביא אותו הבייתה ובודק. היו כבר כמה פריטים שנשמעו מצוין אצל היבואן והפוך אצלי, אז המשכתי הלאה. אם לא יכול להביא ציוד הבייתה, הולך לשמוע אותו עם ציוד כמו שלי. גם זה לא הולך? לא קונה.
לא מאמין שיש כאן אחד שקונה רק בגלל המדידות. מקסימום זה עושה לכמה מהנדסים נעים בגב שהציוד שלהם נמדד טוב, ואז הם לא מרגישים שיצאו פראיירים אחרי שהשקיעו ימבה כסף. אני לא צריך נעים בגב, מספיק לי שרק ישמע טוב.
ככלל, לפחות מוסיקה קלאסית היא מוצר ארכיאולוגי... :D

אז אם לא ידעתם עד עכשיו, האמת היא אחת ויחידה,, ומחייבת את כ-ו-ל-ם:
"ציוד אודיו איכותי רוכשים לפי האוזן. נקודה".

העונש למי שלא מציית הוא -- לשמוע דרך הציוד שהוא קנה.
היות ומובן מאליו שאם הוא נקנה בלי לשמוע מראש הציוד הוא ח-ר-א, העונש הוא כבד ומר מנשוא.

ולידיעתכם, אין שום הבחנה, ואין שום צורך באבחנה כזו, בין TakeOne, מה שהוא מאמין בו, דרכי הפעולה שהוא נוקט, ושאיפותיו ו/או טעמו בסאונד, לבין מה שאחרים צריכים להאמין, מה הם צריכים לעשות, והשאיפות/טעם שצריך שייהייה להם.

אולי חסרה בחפירה לעיל קצת אגוצנטריות, אבל חוצמזה, האמת היא אחת ואין בלתה:
"ציוד אודיו איכותי רוכשים לפי האוזן. נקודה"

עמיר

נ.ב., גם אתה ב-mode המיוחד לי -- חפרת די הרבה הפעם...:D
מזלך שאני לא גובה זכויות יוצרים...

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תגידו, התחרפנתם לגמרי?

נכון, אם הגרף יגיד דברים לא טובים (או לא מתאימים לשאר הציוד) מאוד יתכן שלא אבדוק, וכבר נתתי דוגמא טובה לזה. ואיך אתה מחליט לבדוק אם הוא יתאים לסט שלך? כי מישהו שאתה מעריך אמר? דווקא לגבי התאמה של ציוד הנתונים והגרפים יכולים להעיד לא מעט, תפתח לעוד אפשרויות ולאו דווקא מה שהיבואן מנסה לדחוף לך, או מה שהחבר דוחף לך (ואולי גם הוא עם אג'נדה משלו...). לא ארכוש על בסיס נתונים בלבד, אבל יש פה אנשים שקנו ציוד כבד מאוד בלי לשמוע וגם בלי לבדוק נתונים... מדידות עוזרות לעשות סדר בין אפשרויות, ועוזרות להבין מה קורה. סופ"ש נעים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

גמאני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור