שוק ה- אודיו היי אנד בעליה!

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
http://www.knowledgerush.com/kr/encyclopedia/Audiophile/

An audiophile most generally is a lover of sound or music, but the word is more commonly used about someone who cares about hi-fi playback of sound recordings, rather than live performances. In some cases, an audiophile desires an improvement in the sound quality of live performances which is often remarkably poor.
Audiophiles are constantly searching for ways to improve their hi-fi system. There are discussion forums, magazines and clubs for audiophiles to share their discoveries. While audio purists try to find objective improvements in sound quality, a few focus on the subjective ("what sounds better"). This can lead to changes that are not improvements, even though some perceive a difference.

As a result, some audiophiles have claimed improvements from a wide variety of changes, from the ordinary (adjusting speaker placement), to the unusual (storing CDs in a freezer prior to playback), to the bizarre (attaching plastic tags to the power cables of non-audio equipment, such as toasters).

:p

אנשים שונים כותבים דברים שונים באינטרנט. אז הוא כתב, אז מה?
יש הגדרות מקובלות ונפוצות. בצד אותן הגדרות יש חריגים.
הקישורים שהבאתי מביאים את ההגדרה המקובלת.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נשמה,
אני לא יודע מדוע אתה כזה גס רוח, אולי עניין של אופי, אולי סתם כי קשה לך להסביר את עצמך, כוס מים קרים תמיד יכולה לעזור. יותר נעים להתווכח בצורה תרבותית. תנסה ותראה.

לגופו של, זה יופי שיש לך AE בבית. זה גם נחמד שלדעתך "אין שום סיבה נראית לעין שהמכשיר הזה עדיף". הפואנטה היא שבאודיו אין תמיד "סיבות נראות לעין". יש לעומת זאת הרבה סיבות שנשמעות לאוזן, ורק עליהן אפשר לבסס עמדות. אז אולי אתה צודק, ואולי לא. אבל להתווכח כאן עם יבואן או כל אחד אחר, בלי שבכלל שמעת והשווית, זה פשוט לא רציני בתחום הזה. על תיאוריות אפשר להתנצח בכתום. הם אלופים בזה. מיקרומגה, או כל חברה אחרת, יכולים להשקיע כעצתך בשיווק, לכתוב מילים מפוצצות, נתונים מרגשים וטבלאות אינסוף. את מי זה מעניין אם לא שומעים את המוצר?

אגב, לך תבדוק כמה יצרנים יש בהיי אנד, שעושים שימוש בחלקים לא הכי נחשבים ולעיתים די זולים, אבל הודות לקונפיגורציה נכונה, תכנון מקורי ובנייה איכותית, יוצרים מוצר, שסך כל חלקיו והתוצאה הסופית שלו, טובים הרבה יותר ממוצרים של יצרנים אחרים, שעשו שימוש בחלקים נחשבים ויקרים בשוק.

ולכן בשורה התחתונה רק האוזן קובעת וכל מי שבא לטעון כאן טענה "לטובת" או "כנגד" מוצר כזה או אחר, טוב אם יבסס את דבריו על התנסות, ורצוי לא חד -פעמית. אחרת זה שוב ויכוח תיאורטי משמים. ואנחנו הישראלים, הרי ידועים כאלופים בללהג על מה שאנחנו לא מבינים בו.
יופי, אתה גם שייך לחבורה ה"מתורבתת" מהפורום ה"אודיופילי"? שוב אני מציע לך לקרוא טוב טוב את מה שכתבתי לפני תגובה.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
יש לי שאלה אלייך Mokes

מדוע אתה לא מלין על כל נגני הדיסקים שקיימים בשוק עד 6000 ש"ח נאמר?
הרי כולם משתמשים בטרנספורט פשוט של סוני או CD ROM ולמעשה בונים עליו את הנגן,
זה בדיוק מה שMM עשו לAE , כל נגני הדיסקים בליגות האלו שאתה מכיר מבוססים על טרנספורט ב30$ שעליו בנוי הנגן!
אז הטענות שלך הן למעשה לגבי כל שוק נגני האודיו, כי תמיד אפשר לקחת טרנספורט של DVD או סוני פשוט ולחבר לו ממיר חיצוני....אך מה לעשות, ההיסטוריה מלמדת
שהתוצאה לא עקפה נגן יעודי שמתוכנן כיאות ולא מצריך שימוש בכבלים נוספים,
אנטיג'יטר ועוד כבל מתח.
הדיונים הללו היו מאוד רלוונטים גם בשנות התשעים ותחילת האלפיים
וראה הפלא ופלא, רב חברות האודיו עברו לייצר מכשירים איכותיים בקופסא אחת, לדוגמא:
Micromega, Meridian, Theta, Mccormack, Linn וכו
ובמקרה שלנו גם מיקרומגה כיוונו לאותו מקום, מכיוון שכמו שכבר ציינתי(ולא השכלת להפנים)
השימוש במכשיר אחד ללא כבלים עם תזמון מושלם, הוא בעל יתרון בסיסי אל מול מכשירים חיצוניים , ושימוש בכבלים, מה גם שהAE שלך משתמש בספק נחות יותר, כך שלא משנה איזה ממיר תחבר לו, את השקט של הMM לא תקבל.

שבוע טוב לכולנו

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מדוע אתה לא מלין על כל נגני הדיסקים שקיימים בשוק עד 6000 ש"ח נאמר?
הרי כולם משתמשים בטרנספורט פשוט של סוני או CD ROM ולמעשה בונים עליו את הנגן,
זה בדיוק מה שMM עשו לAE , כל נגני הדיסקים בליגות האלו שאתה מכיר מבוססים על טרנספורט ב30$ שעליו בנוי הנגן!
אז הטענות שלך הן למעשה לגבי כל שוק נגני האודיו, כי תמיד אפשר לקחת טרנספורט של DVD או סוני פשוט ולחבר לו ממיר חיצוני....אך מה לעשות, ההיסטוריה מלמדת
שהתוצאה לא עקפה נגן יעודי שמתוכנן כיאות ולא מצריך שימוש בכבלים נוספים,
אנטיג'יטר ועוד כבל מתח.
הדיונים הללו היו מאוד רלוונטים גם בשנות התשעים ותחילת האלפיים
וראה הפלא ופלא, רב חברות האודיו עברו לייצר מכשירים איכותיים בקופסא אחת, לדוגמא:
Micromega, Meridian, Theta, Mccormack, Linn וכו
ובמקרה שלנו גם מיקרומגה כיוונו לאותו מקום, מכיוון שכמו שכבר ציינתי(ולא השכלת להפנים)
השימוש במכשיר אחד ללא כבלים עם תזמון מושלם, הוא בעל יתרון בסיסי אל מול מכשירים חיצוניים , ושימוש בכבלים, מה גם שהAE שלך משתמש בספק נחות יותר, כך שלא משנה איזה ממיר תחבר לו, את השקט של הMM לא תקבל.

שבוע טוב לכולנו
היי ערן,
ובכן אם אתה כבר שואל אז אענה: אני אכן חושב שבימינו יצרן CD שכבר טורח להכניס DAC טוב לנגן, צריך לספק כניסות דיגיטליות נוספות. יש לא מעט כאלה היום, למשל דגמים מסוימים של Simaudio, NAD, Cambridge, ועוד. זה עוד יותר נכון לגבי נגן רשת כמו של מיקרומגה, מכיוון שמי שיקנה אותו כמעט בטוח זקוק להמיר עוד מקורות, לא רק אייטונס.
לגבי הספק של הAE: מכיוון שהמסלול בAE הוא 100% דיגיטלי, ללא שום המרה אנלוגית בדרך, אני די בספק אם יש השפעה כלשהי. בכל אופן - אתה יכול להצביע על עדות שמיעתית מהימנה מול AE + DAC שמראה הבדל כזה? הייתי מצפה שאנשים כמו יהושע וחבריו יתנפלו עליך פה, להגיד כאלה דברים ללא שמיעה... אל תדאג, אני יודע שזה יקרה When hell freezes over
;)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם כולם אומרים לך משהוא ואתה חושב אחרת - מה זה אומר?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
בדקתי אותו כטרנספורט מול הAE

היי ערן,
ובכן אם אתה כבר שואל אז אענה: אני אכן חושב שבימינו יצרן CD שכבר טורך להכניס DAC טוב לנגן, צריך לספק כניסות דיגיטליות נוספות. יש לא מעט כאלה היום, למשל דגמים מסוימים של Simaudio, NAD, Cambridge, ועוד. זה עוד יותר נכון לגבי נגן רשת כמו של מיקרומגה, מכיוון שמי שיקנה אותו כמעט בטוח זקוק להמיר עוד מקורות, לא רק אייטונס.
לגבי הספק של הAE: מכיוון שהמסלול בAE הוא 100% דיגיטלי, ללא שום המרה אנלוגית בדרך, אני די בספק אם יש השפעה כלשהי. בכל אופן - אתה יכול להצביע על עדות שמיעתית מהימנה מול AE + DAC שמראה הבדל כזה? הייתי מצפה שאנשים כמו יהושע וחבריו יתנפלו עליך פה, להגיד כאלה דברים ללא שמיעה... אל תדאג, אני יודע שזה יקרה When hell freezes over
;)
מחוברים לממיר איכותי של 4K$ ללא Upsampling- הAirstream כטרנספורט
היה משמעותית טוב יותר מאשר הAE עם כבל אופטי. ההבדל היה בבמה, הפרדה טובה יותר, והצלילים הגבוהים היו חלקים יותר.
אני חייב להודות שהבדיקה היתה על אחת המערכות השקופות ביותר שאפשר לקנות בכסף.
עם איזה DAC אתה עובד?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מחוברים לממיר איכותי של 4K$ ללא Upsampling- הAirstream כטרנספורט
היה משמעותית טוב יותר מאשר הAE עם כבל אופטי. ההבדל היה בבמה, הפרדה טובה יותר, והצלילים הגבוהים היו חלקים יותר.
אני חייב להודות שהבדיקה היתה על אחת המערכות השקופות ביותר שאפשר לקנות בכסף.
עם איזה DAC אתה עובד?
........

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
יפה , אז תהנה לך ואל תהיה כ"כ ממורמר :)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אה, תודה? whatever.....

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תלוי מה אתה מגדיר עליה, במיוחד בהקשר ההיסטורי, ובהתחשב ביחסי עלות/תועלת, והכי חשוב מה אתה מגדיר HI END.
בימינו, אני לא מרגיש כלל וכלל נוח עם עצם המונח הזה.
הוא הפך לדגל שמתחרים עליו יותר מדי חברות, שאין ברשותם או ביכולתם שום טכנולוגיה פורצת דרך, ושהפכו למטרד אמיתי גם לחברות הרציניות, ועוד יותר לצרכן הממוצע.

בכדי להבהיר את הנקודה, לא אוכל להמנע מהכללות, עמכם הסליחה מראש.

אם נחזור אחורה בזמן לעולם שלפני הופעת טרנד הקולנוע הביתי,
המונח HIGH END לא היה מתנוסס על דגל כל חברה בת 2 שותפים.

המונח STEREO היה נחלת הכלל, ומכיוון שקהל היעד היה בעיקרו אנשים שיאזינו למוסיקה דרך המוצרים, , (ללא דרישות וידאו מהציוד), החברות הגדולות היו משקיעים יותר בתכנון, והתחרות היתה קשה מאוד לחברות קטנות בכל קנה מידה של מחיר.

בשלבים הראשונים של הקולנוע הביתי, הרבה יצרנים עוד לא עלו על ה'רעיון' השיווקי שקהל היעד שלהם התרחב, המוצרים יופעלו בליווי תמונה (שאולי תסיח את דעתם של הקונים מהצליל), ומוסיקה תפנה את מקומה לקול שדרן הספורט והחדשות, כשימוש העיקרי בציוד.

אז בשלבים הראשונים,לא מעט מהתכנונים של המוצרים היו בבסיסם מוצרי אודיו דו ערוצי, שהוסבו לשימוש קולנוע ביתי, ולא אכזבו קשות מבחינת ביצועים במוסיקה.

כידוע, כמובן זה לא נמשך הרבה, ומוצרי הקולנוע הביתי והתחרות הובילו למרוץ מדבקות , מפענחים, ותקנים, והדרדרות מתמדת בהשקעה בהגברה.

בהתרכזות החברות הגדולות בשוק הזה, נפתח חלון הזדמנות שיווקי חדש, שעוד ילומד במגמות שיווק דורות אחרינו :).

STEREO + HIGHER PRICES= HIGH END

מה זה ? :מה??????????:

כן כן. בואו נשווק את זה כטרנד חדש, נשתמש בשם יוקרתי, נגבה מחירים חסרי הגיון שיגרמו הרגשת עליונות לבעלים הפוטנציאליים - ויש לנו סטארטאפ חבר'ה !.

לא רק חברות עם עליונות טכנולוגית מוכחת, ומוצרי עלית, אלא סטריאו בכלל.
ולא בכדי, עם 2 ערוצים בלבד, הרבה יכלו להריח את הכסף מיבשת אחרת.
עוד הסתבר, שאפשר גם אפשר להיות חברת סטריאו (סליחה... HIGH END) ולתת לאיזה מפעל ביבשת אחרת, בתנאי עבדות, לייצר את המכשיר בשבילך מאפס, ולהמשיך להתרווח בכורסת העור האיטלקית ולעדכן את האתר בעוד ועוד סופרלטיבים ערטילאיים על המוצר ללא הפרעה.

כפטריות אחרי הגשם צצו מאות חברות קטנטנות, שמומחיותם היתה במקסימום באינטגרציה אטרקטיבית, ובמינימום בפרוייקטים DIY מוטלים בספק.

בנוסף הסתבר, שכדאי גם להשתמש בטכניקות משלימות:
שילוב כוסות יין, עיגולי נתונים טכניים או התעלמות מוחלטת מכל דרישה להצגתם, חליפות, המלצות פלצניות על סימפוניה למשולש וכסילופון (PUN INTENDED).

ההבדל בין מוצרי עלית, למוצרי יוקרה לשמה, הוא לא במחיר, אלא בתוכן, טכנולוגיה, ויחס עלות תועלת.

הבעיה בשוק הזה מתחילה שלא מעט מוצרי יוקרה לשמה, טוענים שהם מוצר עלית, בטקטיקת שיווק נלוזה א לה ג.יפית : בדקתי ומצאתי - נ-ק-ו-ד-ה.
(נחשו מי עוד אימץ את המשפט הזה).

לסיכום: אין לי שום ספק שהתקדמות והשגים טכנולוגיים אכן קיימים, ומוצרים שמשתמשים בהם קיימים, וביותר מרמת מחיר אחת.

אבל יש לי ספק גדול עד כמה חובב המוסיקה המסור קרוב אליהם בזכות העניין הזה של המשמעות הנוכחית של מותג תעשיית הHIGH END.

אז מבחינתי האבחנה ש HIGH END בעליה, אינה אומרת דבר על איכות המוצרים.
אם כבר היא מהווה את ההוכחה לכך שבתחום הזה ההישג הכי גדול של התחום הוא במחיר הפרוע עד פסיכוטי שהצרכן נאלץ לשלם, על אותו דבר או פחות.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
Triton – אני מסכים עם כל מילה.
אני מניח שאפרט יותר, בשרשורים אחרים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה יהושע.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
טריטון דייקת להפליא, ראו לדוגמא את החמסנות והשוד מצד יצרני הכבלים למיניהם.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
צודק 100%.
ויעידו על כך מחירי יד 2 באודיאוגון...

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טריטון , אתה צודק מאוד . אבל שמת לב שעל מי שכוונה הבדיחה , לא הבין ?:D

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ואחרי יומיים מאכזבים במינכן, אני גם מסכים.
הרבה דרעק עם מחירים מנופחים.
ישנם מערכות טובות, ללא ספק, אבל להוסיף כמה אפסים למחיר זה לא חוכמה..
אגב, גם סינים מתחילים למכור ציוד ב-10,000 יורו. שיהיה להם בהצלחה :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

מקווה לשמוע קצת יותר פרטים כשתחזור.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טריטון , אתה צודק מאוד . אבל שמת לב שעל מי שכוונה הבדיחה , לא הבין ?:D

לא הבנתי בדיוק למה התכוונת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור