שוק ה- אודיו היי אנד בעליה!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ניתן בקלות להמיר מFLAC ל Apple Lossless ללא איבוד איכות. אפשר גם לנגן FLAC עם כל תוכנה אחרת (Media Monkey, Songbird), ולהשתמש בתוכנת Airfoil לשלוח את הסאונד ל Airport Express, לא חייבים אייטונס. אבל ה Airport Express בכל אופן מוגבל ל 44.1/16. אם הוא עולה $99 זה בסדר.

OK, קיבלתי

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לגבי הAirstream של מיקרומגה, הסטרימר אכן הוא גרסה "אודיופילית" לAirport Express
והחברה לא מסתירה זאת. זהו לא AE עם DAC כמו שציינת!!!
השיפורים שנעשו תוכננו לקחת את המכשיר הבסיסי הנ"ל לרמה אחרת והרעיון המרכזי הוא לשפר את איכות הצליל דרך תעבורה אלחוטית, לכן למכשיר אין כניסות נוספות לשימוש בUSB או אופטי, מכיוון שהחברה טוענת שרמת הביצועים שהם הגיעו אליה בWiFi גבוהה יותר מUSB.
מקצה השיפורים מכיל:
1. שנאי R-Core של מיקרומגה המופיע בכל נגני החברה ופותח במיוחד עבור דיגיטל על ידם,
סינון הרעשים וייצוב המתח של המכשיר בכללותו הוא ברמה גבוהה יותר מבAirport Ex
2.שעון הClock הוא של מיקרומגה, והם טוענים לשיפור גדול באנטי ג'יטר בAirstream מול הAirport Express
3. לAirstream יש יציאה דיגיטלית SPDIF , כך שאתה יכול להשתמש בו כטרנספורט איכותי
לDAC חיצוני
4. המכשיר כמובן מגיע באריזה נאה ואלגנטית, וברור לך שכאשר מקבלים אישור להשתמש בטכנולוגיה של אפל, צריך לשלם על זה תמלוגים...

לגבי רזולוציה גבוהה, הממיר הוא 24Bit/192Khz , אך אינו עושה Upsampling
החברה טוענת שבקרוב הטכנולוגיה של Apple תאפשר להעביר קבצי High resolution בWifi
וכמובן שהiTunes יתמוך בהם- כך שהמכשיר יתמוך גם בקבצי רזולוציה גבוהה
והתוצאה עדיפה על Upsampling.
לגבי הנקודה שציינת על חיבור הAirport Express לDAC:
1. קודם כל אתה מוגבל מכיוון שלAE יש רק יציאה אופטית 3.5mm, ושוב, הוספת עוד כבל למערכת ואת זה אנו מנסים למנוע...
2. סביר להניח שיהיה לך ג'יטר גבוה יותר, כי לא כל DAC יתוזמן במדויק מול הAE כמו הAirstream
3. אתה עדיין תלוי בספק המתח הדל של הAE שאינו איכותי כמו בAirstream, כך שאתה למעשה משתמש בטרנספורט נחות יותר .

כנראה כמו שציינת, זהו "סתם מידע מהרשת" וזו אולי עוד דוגמא למה שבדיוק ציינתי.
ד"א, לא קראתי ביקורת אחת ברשת שלא ציינה שהAirstream עדיף בכל פרמטר על הAE.
הוא אכן יקר יותר ולכן כל אחד יעשה את השיקול שלו, לפי רמת שקיפות המערכת שלו.
באותה הביקורת ד"א, הAirstream הושווה לEMM ב16/44.1, וגם שם הכתב ציין שההבדל במחיר בינהם לא משקף את ההבדלים בצליל... זוהי דעתו כמובן , אך יתכן שגם זה "סתם מידע מהרשת"...
אני לא אמרתי שלא נעשו שיפורים בקופסא של מיקרומגה, אבל לא ברור לי שהשיפורים האלה עדיפים על DAC חיצוני טוב, שבסופו של יום הוא כלי הרבה יותר גמיש ביכולותיו, כנראה במחיר עדיף. תלוי ב DAC! אתה מזכיר את ההשוואה מול נגן CD של EMM - יופי. אבל עדיין מדובר בתוכן של CD. אגב איך מיקרומגה מתכוונים לתמוך בתוכן בעל רזולוציה גבוהה כאשר ה AE תומך רק ב 44.1/16 ? המגבלה הזאת היא של אפל וגם מופיעה במידע של מיקרומגה. כ"כ היה קשה למיקרומגה להוסיף כניסות SPDIF, שזה מה שהAE מוציא בכל מקרה???

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
עניתי לך על כל השאלות הללו, ואתה בוחר להכנס בקיר, בהצלחה

אני לא אמרתי שלא נעשו שיפורים בקופסא של מיקרומגה, אבל לא ברור לי שהשיפורים האלה עדיפים על DAC חיצוני טוב, שבסופו של יום הוא כלי הרבה יותר גמיש ביכולותיו, כנראה במחיר עדיף. תלוי ב DAC! אתה מזכיר את ההשוואה מול נגן CD של EMM - יופי. אבל עדיין מדובר בתוכן של CD. אגב איך מיקרומגה מתכוונים לתמוך בתוכן בעל רזולוציה גבוהה כאשר ה AE תומך רק ב 44.1/16 ? המגבלה הזאת היא של אפל וגם מופיעה במידע של מיקרומגה. כ"כ היה קשה למיקרומגה להוסיף כניסות SPDIF, שזה מה שהAE מוציא בכל מקרה???
...

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא, לא ענית מכיוון שלא ראיתי שום עדות שהמיקרומגה עדיף ע"פ סתם AE ו DAC טוב (שאגב זו קומבינה מצוינת, קצת פחות גמישה מ SB עם DAC אבל יותר זולה ולא פחות איכותית). יש לך השוואה ספציפית? גם לא ענית לגבי איך מיקרומגה יתמכו בתוכן מעבר ל 44.1/16. אגב, בנקודה זו, אני לא מאמין שאפל יתמכו בתוכן כזה לפני שהם ימכרו תוכן מתאים בחנות ה iTunes. אפל היא חברה ששומרת על התוכניות שלה בסודיות קנאית, ואני לא מאמין שהם שיתפו חברה קטנה כמו מיקרומגה בתוכניות כאלה - אין סיכוי. יש עוד בעייה רצינית עם הפתרון שלהם: עם AE נפרד אני יכול למקם אותו הרחק מהסטאפ (בעזרת כבל אופטי באורך המתאים לי). עם מיקרומגה, אני צריך לדאוג לקליטה אלחוטית טובה באזור הסטאפ. מי אמר שזה קיים ברוב הבתים? בקיצור זה פתרון מאוד לא גמיש, בעיקר ביחס למחיר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא, לא ענית מכיוון שלא ראיתי שום עדות שהמיקרומגה עדיף ע"פ סתם AE ו DAC טוב (שאגב זו קומבינה מצוינת, קצת פחות גמישה מ SB עם DAC אבל יותר זולה ולא פחות איכותית). יש לך השוואה ספציפית? גם לא ענית לגבי איך מיקרומגה יתמכו בתוכן מעבר ל 44.1/16. אגב, בנקודה זו, אני לא מאמין שאפל יתמכו בתוכן כזה לפני שהם ימכרו תוכן מתאים בחנות ה iTunes. אפל היא חברה ששומרת על התוכניות שלה בסודיות קנאית, ואני לא מאמין שהם שיתפו חברה קטנה כמו מיקרומגה בתוכניות כאלה - אין סיכוי. יש עוד בעייה רצינית עם הפתרון שלהם: עם AE נפרד אני יכול למקם אותו הרחק מהסטאפ (בעזרת כבל אופטי באורך המתאים לי). עם מיקרומגה, אני צריך לדאוג לקליטה אלחוטית טובה באזור הסטאפ. מי אמר שזה קיים ברוב הבתים? בקיצור זה פתרון מאוד לא גמיש, בעיקר ביחס למחיר.

יכולת לחבר מכשיר בצורה זו או אחרת עם חיבור כזה או אחר לא מדבר על איכות הסאונד שלו (לא על זה אנחנו מדבריפ כאן?).

כמו כן אני מכיר פתרונות רבים יקרים וטובים יותר מנגן של מיקרומגה - גם ערן מוכר DAC אכותי של חברה אחרת :)

כך שאני לא מבין מה אתה מנסה להגיד שהמוצר הזה לא מתאים לך? אם כך, יכול להיות שעבורך זה נכון האם זה נכון גם עבור אחרים?

ובכלל איך כל זה קשור לאשכול הזה - את זה אני לא מצליח להבין :מבולבל:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
גם אני לא הבנתי מה זה קשור, ועדיין לא מבין מה הבחור רוצה ממני

נראה לי שעדיף להעביר את הדיון הזה לאשכול אחר :)

נערך לאחרונה ב:

dror1180

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
<נערך>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יכולת לחבר מכשיר בצורה זו או אחרת עם חיבור כזה או אחר לא מדבר על איכות הסאונד שלו (לא על זה אנחנו מדבריפ כאן?).

כמו כן אני מכיר פתרונות רבים יקרים וטובים יותר מנגן של מיקרומגה - גם ערן מוכר DAC אכותי של חברה אחרת :)

כך שאני לא מבין מה אתה מנסה להגיד שהמוצר הזה לא מתאים לך? אם כך, יכול להיות שעבורך זה נכון האם זה נכון גם עבור אחרים?

ובכלל איך כל זה קשור לאשכול הזה - את זה אני לא מצליח להבין :מבולבל:
לסדר לך את הבלבול: כרגיל היו פה כמה פוסטים בשרשור זה של בעלי "אוזני זהב" ששוב התלוננו על אנשים ש"קוראים ולא שומעים" (לפי טענתם, הלא מבוססת בעליל). הפעם גם ערן טען שיש אנשים שמכירים את מרכולתו ממידע ברשת בלבד. אז מדובר בדוגמא אינפורמטיבית, לגבי מוצר שהוא מוכר, שמעלה לא מעט שאלות לגבי ההגיון מאחורי מוצר מסוים, בעיקר לאור מחירו והאלטרנטיבות בשוק. זה נמצא בשרשור זה אך ורק כתגובה למה שכתבו יהושע, ערן, ועוד כמה חברים. למה לא באת בטענות כלפיהם שזה לא מתאים לשרשור?
לגבי איכות הסאונד: זה כמעט אף פעם הדבר היחיד שמעניין את האנשים פה - יותר מעניין האיכות ביחס למחיר והאלטרנטיבות. ובכן לאחר כל מה שערן כתב הוא עדיין לא הביא השוואה אחת שמתבקשת: AE + DAC בהשוואת איכות, מחיר, וגמישות למיקרומגה. הוא מוזמן לעשות זאת, בשרשור זה או כל שרשור אחר. שיהיה מה לאנשים כמוני לקרוא.....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דרור, ברוך הבא.

שוק האודיו תמיד היה נחלתם של קומץ לעומת רוב הצרכנים. אין מה לעשות, זה עניין כלכלי או של הכרה באיכות ולא בינוניות.

שוק האודיו האיכותי עולה בהדרגה, ככל שאנו חושפים את התחום כך יותר אנשים מתעניינים בו. אם ניקח את השנה האחרונה {2010} אני כבר יכול להגיד לך שעוד לפחות 40 חובבים חדשים הצטרפו למועדון האודיו הדו ערוצי מתחילתו. חלקם השקיעו יותר וחלקם פחות.

אל תיתפס על מה שאומרים באתרים כמו תפוז ובמיוחד לא באתר כמו הכחול שרוב הגולשים שם אינם מבינים דבר בתחום {במיוחד לא המנהלים} ולראיה שים לב שאין שם שום דיון רציני על התחום הזה.

מעבר לכך חשוב להבין כי רוב האודיופילים אינם גולשים באתרים, רוב הרכישות נעשות בדסקרטיות. אני, כאחד שמכיר המון אודיופילים שאינם גולשים בפורומים. השוק נמצא בעליה מתמדת ובכל תקופה רמת המוצרים הנרכשים ומיובאים ארצה עולה.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
ההתנצחויות בין הפורומים מזכירות מאד את רמת השירות של הוט ויס
לדעתי אתם צריכים להתעלם מהאתר הכחול או הכתום,וזה רק יעלה
את הערך שלכם.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נמר, הפוסט של דרור לא היה קשור בכלל לתחום, זה היה פרסומת של מקדם אתרים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
דרור, ברוך הבא.

שוק האודיו תמיד היה נחלתם של קומץ לעומת רוב הצרכנים. אין מה לעשות, זה עניין כלכלי או של הכרה באיכות ולא בינוניות.

שוק האודיו האיכותי עולה בהדרגה, ככל שאנו חושפים את התחום כך יותר אנשים מתעניינים בו. אם ניקח את השנה האחרונה {2010} אני כבר יכול להגיד לך שעוד לפחות 40 חובבים חדשים הצטרפו למועדון האודיו הדו ערוצי מתחילתו. חלקם השקיעו יותר וחלקם פחות.

אל תיתפס על מה שאומרים באתרים כמו תפוז ובמיוחד לא באתר כמו הכחול שרוב הגולשים שם אינם מבינים דבר בתחום {במיוחד לא המנהלים} ולראיה שים לב שאין שם שום דיון רציני על התחום הזה.

מעבר לכך חשוב להבין כי רוב האודיופילים אינם גולשים באתרים, רוב הרכישות נעשות בדסקרטיות. אני, כאחד שמכיר המון אודיופילים שאינם גולשים בפורומים. השוק נמצא בעליה מתמדת ובכל תקופה רמת המוצרים הנרכשים ומיובאים ארצה עולה.
לדעתי עתיד שוק ההיי אנד קשור כמובן לשוק האודיו הכללי, וזה אומר שהוא יתפתח עם מוצרי המחשב ורשת. ככל שיהיה יותר קל להזרים אודיו בבית, וככל שהאודיו יבוא באיכות יותר גבוהה יהיה יותר ביקוש לציוד איכותי יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי עתיד שוק ההיי אנד קשור כמובן לשוק האודיו הכללי, וזה אומר שהוא יתפתח עם מוצרי המחשב ורשת. ככל שיהיה יותר קל להזרים אודיו בבית, וככל שהאודיו יבוא באיכות יותר גבוהה יהיה יותר ביקוש לציוד איכותי יותר.

אני חושש שאתה לא ממש מבין את שוק ההי אנד, זה לכל מכונית היום יש רדיו וזה ברור לנו שכך צריך להיות, אבל זה לא היתה תמיד כך. מצד שני שכלל לא משפיע לשום כיוון על תחום ההי אנד.

זה שיותר ויותר ביתי אב בארץ מכניסים מערכות סאונד לסלון שלהם - זה כלל לא אומר כלום על שוק ההי אנד - לא לחיוב ולא לשלילה.

זה שיותר ויותר אנשים רוכשים סטרימר לאחרונה גם זה כלל לא קשור לתחום ההי אנד.

זה שניתן היום למצוא מערכות סטריאו טובות בעלות יותר נמוכה מבעבר כן מאפשר לרבים יותר להיכנס לתחום ולשאוף להתקדם בעתיד.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
ניסיתי לא להרחיב את הדיון פה על הAirstream ואתה מושך בכח

לסדר לך את הבלבול: כרגיל היו פה כמה פוסטים בשרשור זה של בעלי "אוזני זהב" ששוב התלוננו על אנשים ש"קוראים ולא שומעים" (לפי טענתם, הלא מבוססת בעליל). הפעם גם ערן טען שיש אנשים שמכירים את מרכולתו ממידע ברשת בלבד. אז מדובר בדוגמא אינפורמטיבית, לגבי מוצר שהוא מוכר, שמעלה לא מעט שאלות לגבי ההגיון מאחורי מוצר מסוים, בעיקר לאור מחירו והאלטרנטיבות בשוק. זה נמצא בשרשור זה אך ורק כתגובה למה שכתבו יהושע, ערן, ועוד כמה חברים. למה לא באת בטענות כלפיהם שזה לא מתאים לשרשור?
לגבי איכות הסאונד: זה כמעט אף פעם הדבר היחיד שמעניין את האנשים פה - יותר מעניין האיכות ביחס למחיר והאלטרנטיבות. ובכן לאחר כל מה שערן כתב הוא עדיין לא הביא השוואה אחת שמתבקשת: AE + DAC בהשוואת איכות, מחיר, וגמישות למיקרומגה. הוא מוזמן לעשות זאת, בשרשור זה או כל שרשור אחר. שיהיה מה לאנשים כמוני לקרוא.....

אתה מוזמן לפנות אלי ואתן לך סקירה של כל הנסיונות שעשיתי, השרשור הזה הוא לא המקום.
אני עדיין טוען, שיש לא מעט כתבות לא מיקצועיות באינטרנט, שמחברים כל מיני רמקולים אלקטרוסטטיים למגברי 8watt SET ומתמוגגים...ואנשים עוד מאמינים לזה כי התמונות שם פגז...
ד"א, לא התכוונתי רק לציוד שאני מייבא, אלא בכלל לציוד שהיה ברשותי ויש לי נסיון איתו כחובב אודיו, או ציוד מטרייד אין
אני באמת לא חושב שרב הכתבים הם חרטטנים, והאמת, רב הביקורות נותנות איזושהי נקודת פתיחה , אך צריך לקחת את הכל בערבון מוגבל ולא לוותר על התנסות אישית!

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113

לא מדויק... שים לב שרב האודיופילים גומרים עם פטיפון (lol)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני חושש שאתה לא ממש מבין את שוק ההי אנד, זה לכל מכונית היום יש רדיו וזה ברור לנו שכך צריך להיות, אבל זה לא היתה תמיד כך. מצד שני שכלל לא משפיע לשום כיוון על תחום ההי אנד.

זה שיותר ויותר ביתי אב בארץ מכניסים מערכות סאונד לסלון שלהם - זה כלל לא אומר כלום על שוק ההי אנד - לא לחיוב ולא לשלילה.

זה שיותר ויותר אנשים רוכשים סטרימר לאחרונה גם זה כלל לא קשור לתחום ההי אנד.

זה שניתן היום למצוא מערכות סטריאו טובות בעלות יותר נמוכה מבעבר כן מאפשר לרבים יותר להיכנס לתחום ולשאוף להתקדם בעתיד.

פששש, איזה ניתוח על מה אני מבין או לא.... תראה, אין צורך להתעצבן כי אני קצת מתווכח עם היבואן של הציוד שלך. אל תדאג לו, הוא מביא ציוד טוב, זה שיש לי תהיות לגבי אחד ממוצריו לא אומר כלום לגבי השאר. שוק ההיי אנד ישאר נישה בשוק הכללי. ככל שהשוק הכללי יגדל הוא יתפתח גם, ומה שדוחף את כלל השוק זה מקורות ממוחשבים. זה גם העתיד של ההיי אנד. פטיפונים ישארו כי יש משוגעים לדבר (אין פה כוונת עלבון), אבל הרוב יהוו נישה בשוק הממוחשב הכללי. כמובן שתנאי נדרש זה יותר כסף פנוי - הגורם הכי משפיע זה רמת חיים. בארץ רמת החיים מאוד עלתה עם עליית ההיי טק ב 25 שנים האחרונות, וזאת הסיבה העיקרית לעליית שוק ההיי אנד. אם זה יפגע אז התחום ידעך. למשל אין ספק ששוק ההיי אנד ביוון יצטמק לאור הגזירות הכלכליות שיוטלו שם בעקבות המשבר. 

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא מדויק... שים לב שרב האודיופילים גומרים עם פטיפון (lol)
עניין של הגדרה של מה זה אודיופיל. אני מגדיר אודיופיל כל מי שמעריך איכות שמע במוזיקה, ולפי הגדרה זו בעלי הפטיפונים הם נישה קטנה מאוד. שים לב שהשורש בלטינית הוא "אוהב שמיעה", לא פחות ולא יותר.
בברכה.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
עניין של הגדרה של מה זה אודיופיל. אני מגדיר אודיופיל כל מי שמעריך איכות שמע במוזיקה, ולפי הגדרה זו בעלי הפטיפונים הם נישה קטנה מאוד. שים לב שהשורש בלטינית הוא "אוהב שמיעה", לא פחות ולא יותר.
בברכה.

זה נאמר בצחוק

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בארץ רמת החיים מאוד עלתה עם עליית ההיי טק ב 25 שנים האחרונות, וזאת הסיבה העיקרית לעליית שוק ההיי אנד

"אנשי היי טק" יכולים להרשות אולי מסך פלזמה ורסיבר, אבל אנחנו מדברים על מערכות של 50,000$ ומעלה..

אלה שקונים מערכות יקרות באמת רחוקים שנות אור מטכנולוגיה מודרנית, פוחדים ממנה (ה-ם מ-פ-ח-ד-י-ם!). כמה נוח זה עם מדיה!

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
"אנשי היי טק" יכולים להרשות אולי מסך פלזמה ורסיבר, אבל אנחנו מדברים על מערכות של 50,000$ ומעלה..

אלה שקונים מערכות יקרות באמת רחוקים שנות אור מטכנולוגיה מודרנית, פוחדים ממנה (ה-ם מ-פ-ח-ד-י-ם!). כמה נוח זה עם מדיה!
אני לא אמרתי שאנשי היי טק מהווים את שוק הקונים! (למרות שלא מעט מהם כן). אבל פריחת ההיי טק היא הגורם העיקרי לשיפור הגדול ב 25 שנים האחרונות, ואחראית לרוב הכסף הפנוי בארץ, מסיבות ישירות ועקיפות. בכל אופן, העתיד זה הצעירים והם גדלים עם מחשבים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור