שוק ה- אודיו היי אנד בעליה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כאחד שמתעניין מידי יום בתחום האודיו {מעבר לכתיבה בפורום} ומתוך ידיעות מעניינות שוק ההיי אנד מרגיש בעליה מעניינת ומרנינה.

בשנים האחרונות נחשפו יותר ויותר חברים לתחום הסטריאו כמתחילים וכיום אני שם לב שרובם התקדמו פלאים ורכשו מערכות מכובדות. לאחרונה יובאו לארץ מוצרים שלא חשבנו שיגיעו לארץ הקודש {רוקפורט, ויטוס, דרטזיל, אינשטיין, אסקלנטה ובקרוב עוד חברה מטורפת נוספת שאסור לי לחשוף אותה} וכולן בנוסף לחברות שמיובאות לכאן כבר שנים.

שוק האודיו סטריאו כמעט נפל טוטאלית ובזכות חשיפה נכונה של אתרים, סקירות והפצה של התחום אנו מגלים שהשוק הזה אינו רק בעליה מתמדת {והמוצרים המיובאים מהווים הוכחה לפריחה} אם כי נמצא במצב שככל שהשנים חולפות אנו נחשפים למוצרים אקזוטים יותר ויותר.

אני, כאחד שמכיר את התחום מאוד מקרוב חושב שבעוד כמה שנים השוק הזה רק יגדל. מה אתם חושבים?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני חושב שאתה מדבר פה אמוציונלית לחלוטין וצריך לגבות את דברייך במספרים.
העובדה שכמה חברים התקדמו במערכת אינה הוכחה לכלום מעבר להשפעתך הכריזמטית והיכולת שלך לסחוף אותם קדימה בתחביב.

בנוסף, העובדה שכמה יבואני "בוטיק", נקרא להם, סוגרים הסכמים עם חברות ועושים ניסויים בהבאת חברה אחרת כל שני וחמישי לא מעידה לדעתי על כלום. נהפוכו. כל שני וחמישי אתה רואה יבואן X שמביא עוד חברה. ומה קרה לחברה שהתחיל לייבא שנתיים לפני? הקפיצות האלה רומזות לשוק בלתי יציב ובלתי צפוי. אבל כל המלל בעולם לא יהווה תחליף לנתונים סטטיסטיים.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
תלוי רק במצב המשק , או במילים אחרות עד כמה כבד לאנשים בכיס וזאת מאחר ולא מדובר בהכרח בחובבי מוסיקה
אלא בצרכני מותרות (רובם)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כאחד שמתעניין מידי יום בתחום האודיו {מעבר לכתיבה בפורום} ומתוך ידיעות מעניינות שוק ההיי אנד מרגיש בעליה מעניינת ומרנינה.

בשנים האחרונות נחשפו יותר ויותר חברים לתחום הסטריאו כמתחילים וכיום אני שם לב שרובם התקדמו פלאים ורכשו מערכות מכובדות. לאחרונה יובאו לארץ מוצרים שלא חשבנו שיגיעו לארץ הקודש {רוקפורט, ויטוס, דרטזיל, אינשטיין, אסקלנטה ובקרוב עוד חברה מטורפת נוספת שאסור לי לחשוף אותה} וכולן בנוסף לחברות שמיובאות לכאן כבר שנים.

שוק האודיו סטריאו כמעט נפל טוטאלית ובזכות חשיפה נכונה של אתרים, סקירות והפצה של התחום אנו מגלים שהשוק הזה אינו רק בעליה מתמדת {והמוצרים המיובאים מהווים הוכחה לפריחה} אם כי נמצא במצב שככל שהשנים חולפות אנו נחשפים למוצרים אקזוטים יותר ויותר.

אני, כאחד שמכיר את התחום מאוד מקרוב חושב שבעוד כמה שנים השוק הזה רק יגדל. מה אתם חושבים?

לא.
וזה כי מראש הוא מוכוון פלח שוק.
כיוון שהיום הפער בין עשירים לעניים בישראל רק גדל מתמטית זה בלתי אפשרי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נראה לי לא מדויק לחשוב שתחום האודיו High End נועד לעשירים בלבד.
במקרים רבים זה עניין של סדר עדיפויות. יש אנשים המעדיפים להשקיע במערכת השמע ולנסוע במכונית ישנה. נכון שאנשים אלה הם המיעוט, אבל עדיין זה יותר עניין של סדר עדיפויות מאשר של רמה כלכלית מוחלטת.
להתרשמותי, אחוז האודיופילים מתוך כלל האוכלוסייה הוא נמוך – כך היה, כך הווה וכך יהיה.
אם מספר צרכני אודיו High End מתרבה או לא – איני יודע, משום שאיני מכיר את השוק. כאן אני נסמך על דבריו של נמר, אשר כן מכיר את השוק.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
נראה לי לא מדויק לחשוב שתחום האודיו High End נועד לעשירים בלבד.
במקרים רבים זה עניין של סדר עדיפויות. יש אנשים המעדיפים להשקיע במערכת השמע ולנסוע במכונית ישנה. .

(great)

בהחלט מדד מעניין למיהו אודיופיל: מה שווה יותר בכסף, הרכב שלך או מערכת האודיו שלך?
אצלי האודיו. בהרבה. (זה לא שאני קורא לעצמי אודיופיל, אני פשוט רוכב על 2 :cool: )

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין קשר בין מה שכתבתי לעשירים.
שוק האודיו היי אנד מכוון פלח שוק אודיופילים. מספר לרוב X+/-
החלק היחיד באוכלוסיה חוץ מהם שמסוגל לקנות מערכות היי אנד הוא עשירים.
עכשיו.
אם יש יותר עניים , אז גם חבר'ה אודיופילים שפעם יכלו לגרד כמה ג'ובות במקום למשל, להשקיע ברכב, היום לא יכולים.
אם כמות העשירים לא גדלה, אלא יש אותה כמות עשירים בערך אשר רק נעשים עשירים יותר, הם לא משנים פיזית את מספר הרוכשים הפוטנציאלים.
ולכן, מתמטית אי אפשרי.

ולכן, אין קשר בין המשפט " נראה לי לא מדויק לחשוב שתחום האודיו High End נועד לעשירים בלבד." לבין מה שכתבתי.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שאתה מדבר פה אמוציונלית לחלוטין וצריך לגבות את דברייך במספרים.
העובדה שכמה חברים התקדמו במערכת אינה הוכחה לכלום מעבר להשפעתך הכריזמטית והיכולת שלך לסחוף אותם קדימה בתחביב.

בנוסף, העובדה שכמה יבואני "בוטיק", נקרא להם, סוגרים הסכמים עם חברות ועושים ניסויים בהבאת חברה אחרת כל שני וחמישי לא מעידה לדעתי על כלום. נהפוכו. כל שני וחמישי אתה רואה יבואן X שמביא עוד חברה. ומה קרה לחברה שהתחיל לייבא שנתיים לפני? הקפיצות האלה רומזות לשוק בלתי יציב ובלתי צפוי. אבל כל המלל בעולם לא יהווה תחליף לנתונים סטטיסטיים.
(Y) +1 לזה
ואם אצטט את דבריו של עופר לאור מהכחול , איך זה שלמרות שמביאים חברות היי אנד יקרות חדשים לבקרים , יבואני ההיי אנד עובדים מהבתים שלהם ? בעידן התקליטים היו כמה יבואנים ויותר חנויות שמכרו מערכות סטריאו מאשר היום

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
לא נראה לי שעופר הוא הבנאדם הנכון לנתח את התחום הזה, הוא אף פעם לא היה חזק באודיו.

danga

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מסכים עם אורי,אולם תמיד אודיו היי אנד יהיה נחלתם של קומץ מצומצם בחברה הישראלית אשר להם חיבה נעלה למוזיקה קצת מעל לישראלי הממוצע ה"גלגל"צי"

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יש לעשות הפרדה בין שוק ה-Hi End לאודיופילים, לבין שוק ה-Hi End ל"סתם" עשירים.
אודיופילים, שלדעתי מהווים קמצוץ קטן מהשוק, יודעים היטב מה הם רוצים וקונים לפי מחירי חו"ל. במקרים מסויימים הם קונים ישירות מחו"ל כי היום זה מאד פשוט. את הקהל הקטן הזה לא ניתן לשרת מחנויות כמו פעם אלא מיבואנים קטנים שעובדים מהבית.
מצד שני הכסף הגדול של שוק ה-Hi End נמכרת במסגרת פרוייקטים לאלפיון העליון (שהולך וגדל) שלא ממש מתעניינים במה שהארכיטקט דוחף להם (יותר נכון במה שטופ אודיו "עוזרים" לארכיטקט לדחוף). אלא שקהילת הפורומים פשוט לא חשופה לעולם הזה.
לפיכך, אני מסכים עם הטענה של נמר אבל לא מהסיבות הנכונות, ואין ספק שטענה כמו "שוק ה-Hi End בירידה" חסרת שחר לגמרי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא נראה לי שעופר הוא הבנאדם הנכון לנתח את התחום הזה, הוא אף פעם לא היה חזק באודיו.

(Y)
אודיופיל טיפוסי דוחה אותם, השמצות לא פוסקות שם.
הם לא מכירים את התחום, ולא רוצים להכיר
החזקתי מעמד שם יותר מדי :(

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש לעשות הפרדה בין שוק ה-Hi End לאודיופילים, לבין שוק ה-Hi End ל"סתם" עשירים.
אודיופילים, שלדעתי מהווים קמצוץ קטן מהשוק, יודעים היטב מה הם רוצים וקונים לפי מחירי חו"ל. במקרים מסויימים הם קונים ישירות מחו"ל כי היום זה מאד פשוט. את הקהל הקטן הזה לא ניתן לשרת מחנויות כמו פעם אלא מיבואנים קטנים שעובדים מהבית.
מצד שני הכסף הגדול של שוק ה-Hi End נמכרת במסגרת פרוייקטים לאלפיון העליון (שהולך וגדל) שלא ממש מתעניינים במה שהארכיטקט דוחף להם (יותר נכון במה שטופ אודיו "עוזרים" לארכיטקט לדחוף). אלא שקהילת הפורומים פשוט לא חשופה לעולם הזה.
לפיכך, אני מסכים עם הטענה של נמר אבל לא מהסיבות הנכונות, ואין ספק שטענה כמו "שוק ה-Hi End בירידה" חסרת שחר לגמרי.
אני לא חושב שאתה צודק . אני מתעסק באודיו כבר המון זמן , בהתחלה בתור מתבונן מהצד , אח"כ בתור משתתף פעיל , אח"כ רדום . אנשים קנו ציוד היי אנד מחנויות בתור משומש היו אחת כזו בת"א ועוד אחת בחיפה ועוד אחת בירושליים (את השתיים האחרות לא ממש הכרתי אישית), ואודיו היי אנד ברמת בניים משהו כמו היום בין 10K ל20K ש"ח (בערכים של אז ), היו קרוב לחמישה חנויות, חוץ מחנויות יבואן . ועובדה שגם היי אנד קנו מחנויות ולא לכולם היה אומץ לקנמות מחו"ל . היום שיש יותר כאלו שלא מוכנים בכלל לחשוב על לא לשמוע בביית , היה צריך להיות יותר חנויות, כי רמת הפחד של האודיופילים של היום גבוהה בהרבה . ועובדה שיש פחות חנויות

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
יש לך טעות לוגית בטענה, אם אודיופילים של היום "לא מוכנים בכלל לחשוב על לא לשמוע בביית" אז איך בדיוק "היה צריך להיות יותר חנויות".
הרי לפי הטענה הזאתי אין מה לפתוח חנויות בכלל, כאשר כל ההדגמה מתבצעת אצל הלקוחות בבית.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אם שוק האודיו היה מניב רווחי עתק?

לא היו צריכים היבואנים הקטנים לשבת בית
מעבר לעניין הנוחות/הוצאות נמוכות. לכן רובם עוסקים "בהשלמת הכנסה"
שתביא להם הכנסה קבועה וביטחון כלכלי. {ללא קפריזות של אודיופילים}

עד כמה שוק האודיו בפריחה? אין לי ממצאים מוכחים, אבל אני משער שאם עליית רמת החיים,
יש גם ביקוש למוצרי אודיו מתוחכמים. לא בהכרח מצד אודיופילים שהם מיעוט ביחס לרוכשי מוצרי וידאו.

מנגד בשביל להיות אודיפיל נחשב/מבוסס/עקבי? לא צריך להיות עשיר -צריך פשוט לשנות את
אורך החיים שהורגלנו במעט, ולהקציב משאבים גדולים יותר לכיוון התחביב על חשבון דברים שמקומם ניזנח. {עשיתי את זה בלי בעיה בכלל,למשל וויתור על רכב משובח שהיה פעם הבייבי שלי}

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
למה לדבר הרבה , הרי יש יבואן מסויים שבכחול הודה שהשוק הדו ערוצי בנסיגה
ולHBS הכוונה הייתה שאז לאנשים היו יותר "ביצים" לקנות ע"ס קטלוגים ושמיעה אם התאפשר , לחשוב על שמיעה אצלך במערכת היה חלום או לחיות בללה לנד . כך שאם אז למרות הקניה היותר בחו"ל היו חנויות , היום שאנשים לא מוכנים בלי לשמוע הייתה אמורה להיות פריחה בחנויות (הרי עדיין עדיף לשמוע בחנות עם המגבר שלך , מאשר לא לשמוע בכלל ), ועובדה שאין

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר ידידי.

ערן הודה ששוק האודיו הדו ערוצי בנסיגה כשמדברים על מגבר סטריאו ב-3K לעומת רסיבר שעושה הכל במחיר דומה. אך כפי שבוודאי שמת לב, אני לא דיברתי על האודיו הדו ערוצי, אני דיברתי על האודיו היי אנד {כלומר האודיו שאין רסיברים שמתחרים בו}.

אני סבור ובטוח שגם האודיו הדו ערוצי הלא יקר חש בעליה מסויימת במכירות מפני ש"מהפכת" הקולנוע הביתי כבר חלפה וזה הפך להיות סטנדרט. כיום, הרבה לקוחות בעלי רסיברים מחפשים לשלב לו גם מגבר סטריאו או מגבר הספק על מנת לשפר את התוצאה.

מה שקורה הוא שכאשר נרגעים מהאופוריה הפיצ'רית מגלים כי חסרה להם האיכות באודיו דו ערוצי. זה לקח קצת זמן אבל לא מעט אנשים הבינו זאת ואני משער שעוד מעט, בעזרתינו ובעזרת כל מובילי דעת הקהל שמבינים באודיו דו ערוצי, התמונה תשתנה או לפחות תתבהר במעט.

ט.ר שעד היום הביאו רסיברים לקולנוע ביתי בלבד הציגו פיתרון הולם גם בתחום הדו ערוצי במחירים נמוכים {עד 8K}, ניופאן גם כן, מרנץ חזרו לשוק עם ליין רחב של מגברי סטריאו חדשים וחדישים שרובם כבר בארץ הקודש, S.G גם כן הביאו ארצה את דגמי הסטריאו החדשים של ימהה והטענה של כולם {ואני בקשר הדוק איתם} היא שיש עליה בביקוש.

בקיצור. עליה יש גם באודיו הדו ערוצי ה"זול" אך היא אינה מורגשת לעומת הנפילה הקשה כשנכנס לשוק הקולנוע הביתי בסערה כל כך גדולה.

ובלי קשר ג'וקר ידידי - מה שלומך?:)

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
ד"א, כמה שזה הזוי אבל הפחד הוא בגלל האינטרנט,

אני לא חושב שאתה צודק . אני מתעסק באודיו כבר המון זמן , בהתחלה בתור מתבונן מהצד , אח"כ בתור משתתף פעיל , אח"כ רדום . אנשים קנו ציוד היי אנד מחנויות בתור משומש היו אחת כזו בת"א ועוד אחת בחיפה ועוד אחת בירושליים (את השתיים האחרות לא ממש הכרתי אישית), ואודיו היי אנד ברמת בניים משהו כמו היום בין 10K ל20K ש"ח (בערכים של אז ), היו קרוב לחמישה חנויות, חוץ מחנויות יבואן . ועובדה שגם היי אנד קנו מחנויות ולא לכולם היה אומץ לקנמות מחו"ל . היום שיש יותר כאלו שלא מוכנים בכלל לחשוב על לא לשמוע בביית , היה צריך להיות יותר חנויות, כי רמת הפחד של האודיופילים של היום גבוהה בהרבה . ועובדה שיש פחות חנויות

כמות המידע המוטרפת הזו... כל אחד נהיה גורו :) גורו היה מי שיודע להדגים סאונד ולא לכתוב יפה ברשת.....

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
נכון, זאת הבעיה ערן

כתיבה יפה וכביכול "הבנת החומר" מבוססת על מידע רב שמתגלגל ברשת
ללא יכולת לבסס אותו לניסיון חיים/שמיעתי. זאת הסיבה שהרבה אודיופילים
מדירים את רגליהם מפורומים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כתיבה יפה וכביכול "הבנת החומר" מבוססת על מידע רב שמתגלגל ברשת
ללא יכולת לבסס אותו לניסיון חיים/שמיעתי. זאת הסיבה שהרבה אודיופילים
מדירים את רגליהם מפורומים.
לא רק זאת,בשאתה מנסה לתת טיפה מהניסיון ,כולם יורים עליך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור