שוק ה- אודיו היי אנד בעליה!

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אותה טענה כמו שאתה טוען עלתה בזמנו גם נגד מגיקו.
בתערוכה בארץ שוחחתי על זה עם אחד מבעלי מגיקו שהיה בארץ והוא הסביר לי קצת יותר בפרוטרוט.
אינני יודע מאיפה אתה מביא את הקביעות הללו. אבל שוב שיהיה לך בהצלחה.
כבר שמעתי הכל בפורומים בארץ. לא מטריד אותי כ"כ .

לא יודע מאיפה אני מביא את הקביעות הללו ?
שמעת את הכל בפורומים בארץ ? :rolleyes:

נו כנראה שאלה מכם שטוענים שהמחירים כאלה, כי זה אפשרי, צודקים.

שמע, בוא נגיד שאני סובל את התגובות ומתייחס להערות שלך, מתוך נסיון לכבד את הקושי לאנשים שמעריצים את התחום בצורה קצת עיוורת ,כמוך,
עוברים כשמוצגות בפניהם עובדות מסקרנות על התחום,כל מה שציינתי זה עובדות.

אל תבלבל את הנימוס שלי בתשובות אליך, בצורך באישורים ממך.
כבר פעם שנייה שאני נתקל בעניין הזה אתך, שגם אחרי שמעמידים אותך על טעותך, אתה מתגונן בנסיון לבטל את הדברים ע"י הקטנת האחר וקריאות של חילול הקודש האודיופילי.

לא רק אתה אוהב את התחום ידידי, גם אני, וכל חבריך כאן, והמון אנשים שלא כאן.
יש בפורום הזה לא מעט חברים שאני בטוח שיוכלו לאשר את שנאמר, או שגם להם לא תאמין כי הם מהארץ ...

שוב, מתנצל אם הדברים פגעו במישהו.
אבל בעתיד, נסה לא לבטל אנשים שאולי בכל זאת יודעים דבר או שניים שמנוגדים לאמונתך.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא ביטלתי. מילותיך שוב נכתבות ללא קריאה מעמיקה ומעמדת התקפה לשם מגננה.

אתה בטוח שכולם תוקפים אותך פה, וכולם פה באיזה מסע צלב להגן על התחום.

אבל אתה פשוט לא מכיר את התחום לעומק האמיתי שבו. צר לי אבל זו האמת.

אין לי אפשרות לנהל דו שיח עם מישהו שבטוח שהוא מכיר משהו אבל בעצם לא. כמו שאמרתי התדיינתי בעברי עם שכמוך בכמה פורומים במדינת ישראל. לכן וכמו שאמרתי, שמעתי כבר הכל ולכן, אינני מוטרד מכך.

אתה עוד משתמש חדש פה. ובכלל בפורומים, וכמו כן בטוח שהמצאת את הגלגל לעומת רובנו שכבר הבנו שאנחנו לא ושיש תמיד אנשים חכמים, מוכשרים, ומנוסים מאיתנו.

אנא מציע לך , לקחת כל פעם 3 נשימות וקריאה פעם פעמיים של כל פוסט שאתה מגיב אליו ואז להגיב.

יום נעים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
:p אורי, למה אתה לא מפתיע אותי.

הבנתי, הסברים וגישה מנומסת לתיקון טעויות זה לא הדרך עם מעריצים שכמוך.
הפנמתי, ואנהג בהתאם.

תגיד, כמה קשה לך להדפיס ANAT REFERENCE בגוגל, להקליק על הלינק הראשון, ולקרוא, כדי ללמוד קצת על הנושא.
או שגם זה מסובך לך.
ניסיתי את זה הרגע, זה עובד.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
וקבל תיקון לגבי מחיר הטוויטר המקורי, בזה 'צדקת', טעיתי במחיר.
המחיר היה 60$.
עכשיו הוא פחות מ40$.
לצרכן.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
התמחור הגבוה הוא אך ורק בשביל ליצור סטטוס, ומסתבר שרב האנשים רוצים להגיד שיש להם בבית רמקול שעולה XXXXXX$ , גם עם קיבלו הנחות אגד+הסתדרות וחבר :)

(Y) .. מסתדר לי פיקס.
וכשזה בא מעוסק בתחום, עוד יותר.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הסיבה היחידה שיש מוצרים במחירים הללו היא פשוטה - יש מי שמוכן לשלם עבור זה.

בגדול כן, אבל הייתי מנסח את זה קצת אחרת.

להערכתי, היצרנים נוקבים תג מחיר שלדעתם במחיר כזה המוצר יימכר.
אסביר את העניין.
ברשותי קדם מגבר מסוים שלהערכתי עלות הייצור שלו היא בסביבות $200 . הוא נמכר בחו"ל בסביבות $4,000 .
אין שום קשר בין עלות הייצור שלו לבין מחיר המכירה שלו.
כיצד קבע היצרן את תג המחיר?
להערכתי, מה שעושים חלק מהיצרנים בתחום הוא להעריך את האיכות הנשמעת לאוזן של המוצר שלהם בהשוואה למוצרים דומים של יצרנים אחרים והם קובעים תג מחיר גבוה יותר ממוצר אחר הנשמע מעט פחות טוב ממנו, או תג מחיר נמוך יותר ממוצר אחר הנשמע מעט טוב יותר ממנו.

סביר להניח שיש אנשים שעבורם בחירת רכיבים למערכת שמע היא עניין של מעמד ויוקרה.

מי שסובל מהמצב הזה הם אותם אודיופילים שעבורם אמת המידה הבלעדית היא האיכות הנשמעת לאוזן של הרכיבים למערכת השמע. הם נאלצים לחרוק שיניים ולשלם הון תועפות עבור מוצרים הנשמעים טוב – משום שכך היצרנים בתחום מתמחרים את המוצרים שלהם. כמעט ולא ניתן למצוא מוצרים הנשמעים ממש טוב במחירים שאינם מופקעים.

פה ושם יש צדיקים בסדום, יצרנים המוכרים את המוצרים שלהם במחירים הנמצאים ביחס הוגן לעלות הייצור שלהם, אבל הם מיעוט שמיעוט.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בחברה טובה שמוכרת מאות או אלפים בשנה, היד שניה
הוא כ"כ זניח, שלא נראה לי שזה משפיע על התמחור
אתה שוכח שרב הקונים של הציוד הזה הם לא אודיופילים, והם לא מסתובבים באודיוגון
התמחור הגבוה הוא אך ורק בשביל ליצור סטטוס, ומסתבר שרב האנשים רוצים להגיד שיש להם בבית רמקול שעולה XXXXXX$ , גם עם קיבלו הנחות אגד+הסתדרות וחבר :)

אתה טועה בכל היגד כאן
נושא יד שניה של אותה חברה כמתחרה במוצריה שלה הוא נושא לא חדש לאנשים שמכירים קצת מנהל עסקים ואת הספרות הרלוונטית.
שוק היד שניה כפוגע במוצר החדש הוא בעיקר למוצרים לא יקרים. זו בידוק הסיבה לכך שכל שנה יוצאים דגמים חדשים "סימן 1" סימן 4" וכו.
כל זאת כדי להצדיק קניות חוזרות ושל מוצר חדש.
חברה שמוכרת מוצר מאוד יקר- לא תמהר לעשות כן, היות והפגיעה בצרכנים שכבר רכשו היא נומינאלית מאוד גדולה ולא מעוררת אימון שהמוצר באמת יחודי ונעשה מאמץ אמיתי שיהיה מצויין.
לגבי אודיוגון- שוב אתה טועה. אודיוגון משמשת את רוב האודיופילים(למעט אילו שבונים בעצמם) בכדי להכיר ולהחליף ציוד. אין כמו להתרשם מציוד בביתך ולאורך זמן. לכן הטרנזקציות מהירות ורבות יחסית.
"לא אודיופיל " אמיד יעדיף לקנות ברנד ניים יקר , על פני חברה איזוטרית יקרה (גם אם המוצר שלה טוב)

שוק אודיו אינו שונה משוקים אחרים. הוא דומה לשוק אומנות, יין, יהלומים וכו'"
דווקא חסרי הניסיון יבואו ויגידו שהנה הכל בולשיט ורק הם מצאו את המכשיר הזול שנשמע טוב כמו המכשיר היקר.
זה בולשיט וכולל אוטוסוגסטיה נרחבת.
לא שכל מכשיר יקר הוא באמת טוב או מתאים לכל סטאפ , אבל בכדי לקבל סאונד ברמות גבוהות- העלויות של המכשירים\מערכות הם גבוהים מאוד.
לא מכיר מערכת של 100,000 שקל שנקנו אצל יבואן ,שעומדת ביכולות של מערכות יקרות שהורכבו בהתאמה הראויה.
אם היה כזה- כולם היו קונים .
אכן יש אנשים שרוצים להגיד שיש להם יקר-כמו שיש אנשים שיגדו שהזבל הזול שלהם נשמע כמו היקר. בשני המקרים מדובר על אוטוסוגסטיה :O

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין לי כח לחפש. תביא את כל הקישורים הרלוונטים מהראשון עד האחרון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
על הכרמל החדש אני יכול להגיד שרמקול זה הוא רמקול מפורט, דינמי ושקט - כמו כל הרמקולים של YG (שמעתי כבר כמה)
מצד שני, לדעתי הרמקול היה קטן עבור החדר שהוצג בתערוכה ולכן הצליל היה "רזה" לטעמי..
אני אוסיף גם כי ישנם אלטרנטיבות טובות עבור המחיר שלו - 18,000$??

רמקולים של YG הם רמקולים נטולי אופי, נייטרליים לחלוטין.. זה לא מתאים לכל אחד, ובטח שזה לא עובד עם כל אלקטרוניקה.
YG שוב השתמשו בהגברה מרובה של ASR.. כ"כ הרבה חשמל על רמקול כזה קטן..

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם כבר הזכרת את הדגמים האלה אעלה בקלות כמה נקודות:

הYGהמקוריים עולים $107,000, לא בדיוק במגרש של משהו כמו ה ISOPHON ARABBA, אז נתחיל איתו ברשותך.

הטוויטר הבסיסי בYG המקורי עולה 60$.
זה לפני שהוא עבר שינוי במפעל לטענת YG, ומוסיפים לו גם WAVE GUIDE,
(וזה לא פלא בהתחשב בפיזור האופקי של הדגם הזה).
הYG כבר שונו לעיצוב אחר אחרי שYG טען בכל מקום שהם הרמקולים הטובים בעולם.

1. למה לשנות עיצוב מנצח ?
2. כמה לעובדה שלכל מי שקצת מתמצא היה קל לזהות את הטוויטר ומחירו הצנוע היה משקל בהחלטה ?
3.אם YG אכן משתמש בתכנון ללא קשר לעלויות על מוצר הדגל,
אם נבחר טוויטר של 60$, מן הסתם היית מצפה שבתכנון רמקול של $107,000
הוא נבחר כי הוא היה יותר טוב מכל השאר, ורק פריצת דרך טכנולוגית תאפשר את החלפתו...

(הוא גם טען שכל בעיה אצל כל השאר זה תכנון לקוי המבוסס על הבעיה בתוכנות הפיתוח בתחום, ולכן פיתח תוכנה משלו, טענה עם ביקורת מדעית שראויה ליותר מהרמת גבה, או לפחות לפרסום מאמר מדעי המנסה להוכיח זאת).

בISOPHON שהזכרת, (עוד אחד ממבול התכנונים הדומים משהו המבוססי הדרייברים הקרמיים של ACCUTON) שמתומחר הרבה יותר צנוע, גם חסר מידע שיסביר מה בדיוק אתה קונה.

אולי הפרט הכי מסקרן זה הסלופ , בטענה למעל 50DB.
זה אומר שמדובר במה, 8th Order לפחות?
השאלה הראשונה שמתבקשת אחרי מידע כזה, היא באיזה נצילות הם השיגו את זה, אבל זה פרט שהם לא מספקים בברושור שלהם באתר.
(אם מישהו איתר את האינפורמציה הזו בספרות הטכנית שלהם אשמח לקישור).

לסיכום :

לדעתי לא נצא מהדוגמאות, ואני בספק למי יש גם את ההכרות, הידע הטכני והכרות הרכיבים, וגם את הידע הפנימי הדרוש כדי להבין איך התמחור באמת מתבצע.

אין שום ספק שמוצר איכותי בשום פנים ואופן אינו סך חלקיו, ולא יכול להיות מתומחר כך.

במחירים האלה,הצרכן צריך (ומגיע לו לעניות דעתי) קצת יותר מהסתמכות על חוויה זו או אחרת,מספקים ככל שיהיו מבחינת האזנה לאזני אחד או אחר,

מתעוררות לא מעט שאלות שנשארות ללא מענה בכדי להצדיק את מחירם.

הבעיה גודלת שבנוסף להרבה יצרנים בHIGH END שלא מוכנים/רוצים לספק אינפורמציה מספיקה,ואפילו העיתונות המקצועית, שחיה מהפרסומים, זהירה ביותר לגבי מה היא אומרת או שואלת.

בנוסף מה שנקרא " איך להפוך דברים לעובדות באינטרנט".
אתה מדבר על הרמקול הישן , הענת רפרנס המקורי. אני מדבר על החדשים.
אני מדבר על אילומנייטור של סקאן ספיק, אתה מדבר על VIFA XT.

מה שכן, ואתה זה כמובן, הרי לא תספר...למה לספר, הרי קל לסלף עובדות.
הטוויטר שאתה מדבר עליו הוא מודל 2002 . הרמקול שאתה מדבר עליו הוא מודל 2006-2007.

בשנת 2006 +/- הטוויטר הזה עלה הרבה יותר מ 60 דולר.

הענת רפרנס היום משתמש באילומנייטור שעובר מודיפיקציה בשביל YG וכמו כן בממברנה של חברה אחרת, כמו שכתב יואב, ואף ציטטתי לך מדבריו.
אם אתה מעריך שמחירו הוא 60$ אז יש לך טעות קלה.
בנוסף מחירו בגרסת המדף, גם אם היה 60$ אתה לא יכול להשתמש בו, כיוון שהקשר חוץ מהמראה שלו, למוצר שיושב בתוך הענת הוא לא קיים , אולי בשם טיפה.
כמו רק ה R&D שנאלצו לעשות בשביל להגיע לשילוב המנוע של SP והממברנה המיוצרת בגרמניה, רק על זה אתה משלם לא מעט. כנראה בגלל זה הרמקול נשמע ככה.
זה מוצר CUSTOM לגמריי. כמו כן כמו שכתב כזכור לי יואב, כל רמקול שיוצא לו מהמפעל עובר בדיקה. כיוון שיואב מבין שכל טוויטר שיוצא תחת ידיו הוא שונה במדידות, הוא חייב לעשות מדיפקציות ברמקול ובעיקר בקרוסאובר בשביל לתת הענות כמו שהוא רוצה שתצא.
כלומר מבחינתך המחיר של הטוויטר רק עולה ועולה. מה לעשות שעות אדם עולות כסף.

הרמקול שאתה מדבר עליו אגב, הוא הענת רפרנס המקורי, שמחירו פחות מזה של היום.

אתה מוזמן שוב לקרוא את הדיון הפורה והמעמיק עם יואב וכמובן את השאלה הזו בדיוק ששאלתי אותו:
http://www.dtown.co.il/forum/11376-רמקולים-חדשים-ל-yga-4.html#post85927

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שמע, מרתק.
סוף סוף החלטת לקרוא קצת לפני שאתה מדבר ?
שמח לשמוע.

אבל זהו שלקרוא צריך לדעת, ואת כל הדיון סביב זה לא הבנת, ואתה עדיין לא מבין.

כל הדיון היה על הרמקול המקורי ולמה הוא שונה.
הכי מצחיק שאתה מצטט את דבריי, ולא טורח לקרוא את שצטטת.
(תקרא מה הרגע ציטטת...)

תאמין לי,זה כה מביך, לא יודע מה לומר לך מעבר לזה.

עזוב - שברת אותי,
מדובר בטוויטר בקירור שמן אלים טבול בנוזל מבטל רזוננס המופק מזן נדיר של נחשים טרופיים באמזונס, שהמדידות בתוכנות הבית הוכיחו שהוא מתקן את הבוסט ב12 khz מה WAVE GUIDE מהאלומיניום ברמה בליסטית.
(האלומיניום ברמה בליסטית זה ציטוט ישיר מYG).

הסיבה היחידה שהוא הוחלף היתה כי זרע קרנף הודי התגלה כיעיל יותר.
(לאחר עוד מדידות, כמובן).
מבסוט ???

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
על הכרמל החדש אני יכול להגיד שרמקול זה הוא רמקול מפורט, דינמי ושקט - כמו כל הרמקולים של YG (שמעתי כבר כמה)
מצד שני, לדעתי הרמקול היה קטן עבור החדר שהוצג בתערוכה ולכן הצליל היה "רזה" לטעמי..
אני אוסיף גם כי ישנם אלטרנטיבות טובות עבור המחיר שלו - 18,000$??

רמקולים של YG הם רמקולים נטולי אופי, נייטרליים לחלוטין.. זה לא מתאים לכל אחד, ובטח שזה לא עובד עם כל אלקטרוניקה.
YG שוב השתמשו בהגברה מרובה של ASR.. כ"כ הרבה חשמל על רמקול כזה קטן..

אז בשביל להפעיל את הרמקולים הזולים שלהם ,ה 18000$ -כמה השקיעו מסביב?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי מערכת אודיו היי אנד יוקרתית/ יקרה לא ממש מהווה סמל סטטוס מוצלח.

רוב רובו של הציבור לא ממש יתרשם מממעמדו (מהסטטוס) של מי שרכש רמקולים ב- 100,000$ אלא לכל היותר יברר באיזו מחלת נפש לוקה רוכש הרמקולים האלו.

מערכת אודיו יוקרתית/ יקרה לכל היותר תהיה סמל סטטוס מוצלח בפני קהילת יודעי החן האודיופילים.

כל השוואה לסמלי סטטוס מובהקים אחרים שרוב רובו של הציבור מכיר (שעונים, תכשיטים, ביגוד, רכב וכו') לא במקומה לדעתי.

אני בהחלט מסכים עם טריטון שהמונח "היי אנד" הפך לכלי שיווקי ולמעין תווית שכל יצרן אודיו ממהר להדביק למוצריו גם אין ממש הצדקה לכך.

הדרך הכמעט יחידה שנותרה לבדל ציוד היי אנד משאר ציוד האודיו הדו ערוצי היא, כמו שכבר נאמר, על ידי מחיר מוטרף וללא שום פרופורציה לאיכות המוצרים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז בשביל להפעיל את הרמקולים הזולים שלהם ,ה 18000$ -כמה השקיעו מסביב?

הרבה יותר לדעתי.. שני ASR עד כמה שאני הבנתי, כל אחד 300W (ב-bi-amp?)
תומר צין שנשלח רשמית יפרט יותר אולי, אני התמקדתי באודיו דיגיטלי ומקורות מחשב..

אגב, YOAV G היה במינכן, היה מעניין לשמוע אותו מדבר, בנאדם מ-א-ו-ד חכם ואינטליגנטי.. ישראלים שלנו חקרו אותו לעומק.
הוא אמר אגב כי הם מכרו 10 זוגות של YG בישראל עד עכשיו (שזה ממש זניח למה שהם מוכרים בעולם)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אין לי ספק שהם מכרו לפחות 10 בארץ
אחרי הכול זה הרמקול הכי טוב בעולם כפי שהם אומרים. ישראלים מתחברים לזה.
אני יכול לספר לך על קיפוד נחמד שהמתין המון זמן באודיוגון לבית חדש ב 13,000$
אבל עכשיו אני מתחיל להבין שזה רק הסיפתח וכדי שזה ישמע כמו הרמקול הכי טוב בעולם צרכים להשכיב עוד כמה עשרות אלפי דולרים טובים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תגיד מה שתגיד diz, אבל השמות מקוריים. :)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הם שמות עם גוון אשכנזי
נראה את יואב מייצר רמקול שיקרא "בוזגלו"

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נראה את יואב מייצר רמקול שיקרא "בוזגלו"

אגב, זה הזכיר לי כי שמעתי מספר דגמים של Brodmann לפני יומיים (Bösendorfer לשעבר)
מממ.. בין VC-7 לכרמל - אני אישית אעדיף את כרמל של YG.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור