עשיית סדר בפורום אודיו

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
על האמירה הזאת, אתה יכול רק להתבייש.
זאת דמגוגיה זולה, המזכירה לי לפחות את מי שאתה מגן עליו.
בנימה אישית כלפיך, קיויתי שהגיע סוחר מהזן הנדיר שאפשר ללמוד ממנו ללא הרבה תרגילי שיווק.
אבל אתה בשבילי אכזבה.
איפה אתה רואה כאן תרגיל שיווקי ,בגלל שמיכאל התיחס פעם לאנטם ,?
אנטם חברה שלא הרבה התיחסו אליה לפני זמן קצר , וזה היה פספוס של כולם ,בלי קשר למשה שעסק אז בזרועות .

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא התייחסתי לאנטם אלא למשה.

(חוץ מאנטם יש עוד 253 חברות מפוספסות, אז?)

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
לקרוא לאנשים שמביעים את דעתם, וזאת רק דעתם - לא יוצא להם שום דבר חומרי מהעניין: "צמאי דם" - זאת אמירה מבישה ודמגוגית, ובהקשר זה היא טובה לשימוש עבור קהל כיכרות ומקומה בבית השימוש.

מה אני חושב שמר לנג עושה לעסק שלך, ומה כדאי לך ולמה - אני אשמור לעצמי.

אם תרצה, אמסור לך בפרטי שם של סוחר אחד לפחות שאני מאוד מעריך, ותוכל ללמוד איך להתנהל וכיצד לתרום (אעפ"י שלצערי. מתוך קריאת סך הודעותיך, אני מסופק אם יש לך משהו כזה עבור האודופיל המנוסה )

כל מה שאני כותב הוא לדעתי וניסיוני(אלא אם כן אני מביא ציטוט).

ירדת לביוב, כל הכבוד.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ירדת לביוב, כל הכבוד.
כנראה שנדרשתי להגיע.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
בקצב הזה אני מריח עוד שניים מועמדים להשהיה
יאללה חלאס, סגרו הבאסטה ולכו לישון

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
אתם מחליפים את הזוג שפרש ? .(lol)

חס וחלילה לא, אנחנו מדברים בלי נוסחאות וכלל לא לעניין שלשמו קיים הפורום אז הכל בסדר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אבל פה זה לא פורום של בוני ציוד אודיו....
פה זה פורום של משתמשים בציוד אודיו על מנת למקסם את ההנאה מהאזנה למוזיקה.
האם לשיטתך, כל מי שמעוניין לרכוש ציוד אודיו צריך להשתלם בחשמל ואלקטרוניקה כאילו היה בונה ציוד אודיו?

הרי לך אנלוגיה אחרת - חובבי נהיגה במכוניות.
האם הם צריכים להיות ברמת ידע של מהנדסי רכב על מנת להנות מנהיגה במכוניות?
ואם לא ידעו כיצד הטכנולוגיה החדשנית מזריקה את הדלק לבוכנה בשיא היעילות זה יפגע בהנאה שלהם מהנהיגה או מביצועי הנהיגה שלהם?

שוב, אין שום רע בלתת נתונים טכניים, אם הם תורמים להבנה.
אם הם סתם נתונים שלא ניתן ללמוד דבר וחצי דבר, אז מה הטעם?
אני יודע שיש דברים מסוימים שכן ניתן לדעת מהנתונים הטכניים אבל מדובר במין מסננת ראשונית , למשל, לרמקול המוגדר קשה להנעה לא תציע לבחון מגבר בעל הספק נמוך וגם פה יש יוצאים מן הכלל...

ארז
קודם כל - שאפו על האנלוגיה המ-ע-ו-ל-ה! אם נסתכל על פורומים של חובבי רכב, כן תוכל למצוא דיונים טכניים על מנועים וכו', וזה יחשב לענייני לחלוטין. נתונים טכניים לבדם לא יתארו את תחושת הנהיגה ברכב, אבל קשה לי להאמין שדיון טכני שם יתקבל בזלזול, מכיוון שהוא כן יכול להסביר הרבה. גם לגבי וידיאופילים - בקרב מי שמתמצא יש דיונים טכנים לגבי de-interlacing, interpolation, וכו' וכו'. בתור רוכש ציוד אתה לא חייב כלום חוץ מלהנות, זה לא אומר שלא ניתן לכבד מי שכן מתעניין במה שקשור בעקיפין (לשיטתך אבל לא לשיטתו) בחווית האודיו. ולך תדע - אולי בדרך גם תלמד משהו, לא יקרה שום דבר נורא אם כן. זה כ"כ קשה להסכים על כבוד הדדי? ואם הוא באמת לא שמע הבדלים בין כבלים - זו סיבה לכעוס, לזלזל וללגלג?

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
בקצב הזה אני מריח עוד שניים מועמדים להשהיה
יאללה חלאס, סגרו הבאסטה ולכו לישון

איזו השהיה, אומרים השעיה מלשון מושעה ולפי תקנות הפורום, אני לפחות לא עברתי עליהן זאת לפי מיטב שיפוטי.
קצת מוקדם לישון בשבילי אבל אני מקבל את ההמלצה ברוח טובה.
חוץ מזה, שיהיה קצת תוסס בפורום ושיזרום קצת אדרנלין בדם הצמאים.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
MOKES: "ואם הוא באמת לא שמע הבדלים בין כבלים - זו סיבה לכעוס, לזלזל וללגלג?"

חס ושלום וחס. העניין הוא שמי שכן שמע הבדלים בין כבלים - בשעה שלכבוד ההשגחה העליונה "ידוע" שזה לא ייתכן - הוא במקרה הטוב מוכה סוגסטיות ובמקרה הפחות טוב עטוף בחזיונות שווא, ירחם השם.
כלומר, מה שנוצר כאן הוא מצב שבו מי ששמע, שלא לומר התנסה באופן שיטתי ומבוקר, הוא ביטוי אודיופילי למי שמאמין בכוחם של שמאנים. הלא המומחה מטעם עצמו קבע שזה לא עובר תקן "מדעי" (מבלי יכולת להתייחס לכשלים הרצופים בעניין הבנת מדע אצל אותם מומחים).
וכך, אם ענית שכבל X טוב מכבל Y (או ההפך או משהו), נענית כי הזית, כי אין לך מושג במה ששמעת (לא שמעת, כי אין דבר כזה).
כמו שאמרתי, מדובר בכמה עניינים שונים.
ההשוואה למכוניות לא טובה, אבל זה עניין אחר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הרבה מהדברים שנאמרים פה בפורום אינם ניתנים לשיפוט אובייקטיבי - זה כל היופי שבעניין. "עשיית הסדר" לא הייתה על רקע השיפוט האובייקטיבי אלא באופן שהדברים הובאו אל הקוראים.

האופן שבו הדברים מובאים לקוראים כן ניתנים לשיפוט אובייקטיבי ולא נעים לי להגיד לכם אבל גם פה אין דמוקרטיה אלא דיקטטורה של נמר,ליאור כרמי ואם שכחתי משהו עימו הסליחה.

HIH

מנחם.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
לקרוא לאנשים שמביעים את דעתם, וזאת רק דעתם - לא יוצא להם שום דבר חומרי מהעניין: "צמאי דם" - זאת אמירה מבישה ודמגוגית, ובהקשר זה היא טובה לשימוש עבור קהל כיכרות ומקומה בבית השימוש.

מה אני חושב שמר לנג עושה לעסק שלך, ומה כדאי לך ולמה - אני אשמור לעצמי.

אם תרצה, אמסור לך בפרטי שם של סוחר אחד לפחות שאני מאוד מעריך, ותוכל ללמוד איך להתנהל וכיצד לתרום (אעפ"י שלצערי. מתוך קריאת סך הודעותיך, אני מסופק אם יש לך משהו כזה עבור האודופיל המנוסה )

כל מה שאני כותב הוא לדעתי וניסיוני(אלא אם כן אני מביא ציטוט).

ערב טוב רוזי יקירי
מעבר לתגובתי הקצרה בנושא הביוב, קבל נא את ההמשך יחד עם התנצלות על האיחור.

סליחה על האיחור בתגובה המלאה, פשוט הייתי עסוק בדברים קצת יותר חשובים מאשר להביע את דעותי הנלוזות מעל דפי הפורום הנכבד.
למשנתך, הנושא החומרי מכוון אנשים כאן בתגובותיהם וזה בסדר? הבעת דעתם אינה מונעת משיקולים חומריים רק הפלת ה"אויב" וחיסולו כאן בפורום היא מניע מכובד וללא כונת רווח כלשהו (בטוח שלא חומרי?)
לעומתם אני כנראה האנטי חומר והמבין יבין....
לגבי מה שמר לנג עושה או אינו עושה לעסק שלי, אגלה לך ורק לך סוד כמוס:
אינני מתפרנס מאודיופילים, אין לי מוצרים מספיק איזוטריים ומופלאים כדי לעורר בהם סקרנות.
הדבר היחיד שתרם לי הפורום חוץ מהאפשרות להתבטא, היא כתבתו של נמר על האנטם 225 ורוב המכשירים הרבים שנמכרו בעיקבותיה נמכרו ללקוחות רגילים שהיו רחוקים מלהיות אודיופילים ורובם פשוט בטלפון. לא תביא לי הביתה לשמוע, לא אבוא לקחת לסוף שבוע, (אלה אף פעם לא קנו אז זו כבר לא אופציה),
אנשים רבים למגינת לבך קראו את הכתבה, סומכים על הכותב, וכשהרגע מתאים קונים.
רק בשבוע שעבר התקשר לקוח ב-9 בבוקר וב-11 המגבר היה כבר אצלו דוחף בוז 901 מלפני 30 שנה והלקוח מחייך מאוזן לאוזן.

על יושרו המקצועי של נמר יחד עם כישוריו בתחום אני סומך בעיניים עצומות ולכן בקרוב יגיע אליו מוצר נוסף מהמיגוון שאני מייבא לבחינה וסקירה.

אני מסכים איתך ב-100% שיש לא מעט סוחרים טובים ממני (ברצינות גמורה) וכנראה שאני ישר ותמים מידי לעולם המסחרה שאנו חיים בו.
לא נראה לי ותבדוק זאת בעצמך שיש סוחר כלשהו שאתה מוקיר שיסכים ללמד אותי את רזי המסחר שאתה כל כך משבח.
אני שמח שקראת את "סך" הודעותי הלא רב במיוחד, לי אין זמן וחשק לקרוא את שלך, מה לעשות.
לילה טוב

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הושעו שני החופרים הגדולים ביותר (וזה לא ברע , אלא דווקא בטוב), אבל הפוסט הזה הוא החפירה הקשה...
הרגתם אותי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מנחם.

האתר הזה אינו דמוקרטי.

ניתן כאן להגיד שמוצר x פחות טוב ממוצר y ושאין הבדלים בין כבלים, מגברים, נגנים וכ"ו. זה אחרי שהאדם הטוען מדבר מתוך נסיון ואינו פוגע באדם אחר.

החוקים החדשים של הפורום אינם מאפשרים לגולשים לדון בנושאים פוליטים. במידה ואדם יתעקש לדבר על פוליטיקה הוא יחסם.

לא ניתן לקלל. במידה ואדם יקלל הוא יחסם.

האתר הזה לא יקבל טענות כמו "אתה הוזה", "שומע דברים שקיימים מחוץ לראשך", "וודואיסט" וכ"ו. האתר הזה גילה המון סבלנות עד שהחלטנו לחסום משתמשים בעניין הזה ולאחר חודש החזרנו גם את אלה שטענו כך וגם כאלה שקיללו. כלומר, האתר הזה יותר דמוקרטי יותר ממה שהוא אמור להיות וזו לפעמים הבעיה כאן.

אנחנו נותנים לשירשורים להתפתח ומתערבים רק כשאין ברירה ולעיתים קרובות מנסים לתת לגולשים לאזן את השירשור בעצמם. האצבע שלנו לוחצת לעיתים רחוקות על כפתור העריכה ומעולם לא ערכנו טענה שנטענה כלפינו גם אם היא קשה ופוגענית. עד היום חסמנו 4 גולשים במשך כמעט 5 שנים. זה לא סתם הישג אלה הישג נדיר לאתר עם אמוציות כמו זה.

מי שמאוכזב מהחסימה האחרונה כנראה יתגבר על כך בשבוע הקרוב. אחרי הכל הם בריאים ושלמים ולא חסרים פורומים אחרים שיקבלו אותם לחיקם. מיכאל יכול לחזור ולכתוב בתפוז ששם יש לו מכרים והרבה בעלי דיעות משותפות. הוא יכול לכתוב ב-ht ששם הוא בהחלט יתקבל בברכה עם עניין ה"אין הבדלים בין כלום לשום דבר". דיגי יכול לכתוב בפורומים לתחום האלקטרוניקה, פיסיקה, מתמטיקה וכ"ו מבלי שיתבקש להפעיל את האוזן או חלילה לבקר בבית אודיופיל ולהסתכן בתופעה שהידע שלו אינו מסוגל להסביר.

יחד עם זאת, יש לא מעט חובבים שמרוצים מחסימתם. ואם בדמוקרטיה עסקינן אז שוב. האתר זה אינו דמוקרטי בהגדרה אך הוא רחוק שנות אור מלהיות דקטטורי. האתר הזה הוא אתר יעודי לתחום ספציפי ומבקש לשמור על המטרה האחת והיחידה שלו. מקום חם לאודיופילים קלים וכבדים כאחד, שיתוף ידע ומסקנות, זיקה ואהבה לתחום תוך כדי התנסות מבלי לטעון שמי ששומע הבדלים בין כבלים זקוק לפסיכולוג. זו בהחלט עברה על חוקי הפורום.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נמר,

קרא עוד פעם"
האופן שבו הדברים מובאים לקוראים כן ניתנים לשיפוט אובייקטיבי ולא נעים לי להגיד לכם אבל גם פה אין דמוקרטיה אלא דיקטטורה של נמר,ליאור כרמי ואם שכחתי משהו עימו הסליחה.
" היינו גם למה שמותר לומר או אסור לומר יש גבולות וגם... יש מי שקובע אותם.
אבל הפוסט שלך בכלל לא מזיק לאף אחד אם אני הייתי האינסרט להבהרה שלך אז אשן טוב הלילה :).

נשתמע,

מנחם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ערב טוב רוזי יקירי
מעבר לתגובתי הקצרה בנושא הביוב, קבל נא את ההמשך יחד עם התנצלות על האיחור.

סליחה על האיחור בתגובה המלאה, פשוט הייתי עסוק בדברים קצת יותר חשובים מאשר להביע את דעותי הנלוזות מעל דפי הפורום הנכבד.
למשנתך, הנושא החומרי מכוון אנשים כאן בתגובותיהם וזה בסדר? הבעת דעתם אינה מונעת משיקולים חומריים רק הפלת ה"אויב" וחיסולו כאן בפורום היא מניע מכובד וללא כונת רווח כלשהו (בטוח שלא חומרי?)
לעומתם אני כנראה האנטי חומר והמבין יבין....
לגבי מה שמר לנג עושה או אינו עושה לעסק שלי, אגלה לך ורק לך סוד כמוס:
אינני מתפרנס מאודיופילים, אין לי מוצרים מספיק איזוטריים ומופלאים כדי לעורר בהם סקרנות.
הדבר היחיד שתרם לי הפורום חוץ מהאפשרות להתבטא, היא כתבתו של נמר על האנטם 225 ורוב המכשירים הרבים שנמכרו בעיקבותיה נמכרו ללקוחות רגילים שהיו רחוקים מלהיות אודיופילים ורובם פשוט בטלפון. לא תביא לי הביתה לשמוע, לא אבוא לקחת לסוף שבוע, (אלה אף פעם לא קנו אז זו כבר לא אופציה),
אנשים רבים למגינת לבך קראו את הכתבה, סומכים על הכותב, וכשהרגע מתאים קונים.
רק בשבוע שעבר התקשר לקוח ב-9 בבוקר וב-11 המגבר היה כבר אצלו דוחף בוז 901 מלפני 30 שנה והלקוח מחייך מאוזן לאוזן.

על יושרו המקצועי של נמר יחד עם כישוריו בתחום אני סומך בעיניים עצומות ולכן בקרוב יגיע אליו מוצר נוסף מהמיגוון שאני מייבא לבחינה וסקירה.

אני מסכים איתך ב-100% שיש לא מעט סוחרים טובים ממני (ברצינות גמורה) וכנראה שאני ישר ותמים מידי לעולם המסחרה שאנו חיים בו.
לא נראה לי ותבדוק זאת בעצמך שיש סוחר כלשהו שאתה מוקיר שיסכים ללמד אותי את רזי המסחר שאתה כל כך משבח.
אני שמח שקראת את "סך" הודעותי הלא רב במיוחד, לי אין זמן וחשק לקרוא את שלך, מה לעשות.
לילה טוב
וואללה, אתה יודע כמה סוחרים אמרו לי שהם לא מתפרנסים מאודיופילים....?
לעזאזל, כבר אין ממי לקנות.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
כשעוסק בתחום מתערבב בפורום הנקודה ראשונה שהוא צריך לקחת בחשבון היא את העובדה
שבמוקדם או במאוחר, יקום מאן דהוא ויפנה את חיציו לכיוונו ולטובת קידום אינטרסים אישיים, בין אם צודק ובין אם לאו.
מסיבה זו רוב העוסקים אינם מביעים דעתם לשום כיוון ולדעתי בחוכמה רבה.
גם אלו שנהגו כך (באתר השכן היה אחד שבלט במיוחד) חדלו כמעט לחלוטין.
קח נקודה זו בחשבון. אני משוכנע ובטוח שכוונותיך טובות, נשמתך טהורה, אבל לעולם לא תוכל ליהיות או
לשכנע אחרים שאינך כזה. (ורד)

בקיצור להכנע לרעש ההמון ולסתום את הפה כדי לקדם את עסקי?
כבר גיליתי את סודי הכמוס, אינני מתפרנס מאודיופילים (כבר אמרתי), ואין לי כל פחד מזעמו של מאן דהו מטעם או שלא מטעם.
אני עומד מאחורי כל מילה שאני אומר ולא מסתתר תחת זהות בדויה או מיסתורית, כל אחד יכול ליצור קשר איתי ולהגיע אלי ואני כבד מידי בשביל לברוח למישהו.
העם כולם כאן כאלה?
לגבי הפסקה האחרונה, כנראה שחל שיבוש כלשהו בכתיבה, אנא בדוק ועדכן אם נכון מבחינתך כי לי היא לא מובנת ואני לא לוקח לי את הזכות לתקן אותך.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
וואללה, אתה יודע כמה סוחרים אמרו לי שהם לא מתפרנסים מאודיופילים....?
קצת/הרבה עוף טופיק אבל מירב רוכשי האודיו הדו ערוצי הם פשוט - צרכנים. האודיופילים? גם הם צרכנים אבל.. זה גם תחביב ולא ממש זול.
HIH

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור