עשיית סדר בפורום אודיו

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,126
נקודות
113
ההשעיה היתה הכרחית במקרה הזה, מתי שהוא צריך לעצור, לעשות פסק זמן כי לפי מה שאני רואה, זה רק הלך והדרדר מרגע לרגע ואף אחד מהאנשים המדוברים לא חשב להפעיל ברקסים, אפילו לרגע.
אני נמצא בחו"ל כרגע, אגיע בתחילת השבוע לארץ ואז נעשה חושבים.
לגבי כל ענין האלקטרוניקה, זה לגיטימי בהחלט לדבר על זה, אבל, לטעמי האישי, רק כאשר זה נכנס למסגרת של חווית אודיו כוללת. אם מישהו מתבצר באופן מוחלט בעולם הנתונים, מבלי לרצות ולהאזין בפועל ולו לרגע, שילך לחפש פורום אלקטרוניקה, כי זה לא המקום המתאים לכך כאן.
זהו פורום אודיו, מי שלא מפעיל את אוזניו כאן, אין לו מה לחפש פה. בדיוק כפי שבפורום אוכל, מי שאינו טועם, גם לא מדבר.

והרי לכם חברים יקרים אחד המשפטים החכמים יותר שנאמרו כאן:

"זהו פורום אודיו, מי שלא מפעיל את אוזניו כאן, אין לו מה לחפש פה. בדיוק כפי שבפורום אוכל, מי שאינו טועם, גם לא מדבר."

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
ההשעיה היתה הכרחית במקרה הזה, מתי שהוא צריך לעצור, לעשות פסק זמן כי לפי מה שאני רואה, זה רק הלך והדרדר מרגע לרגע ואף אחד מהאנשים המדוברים לא חשב להפעיל ברקסים, אפילו לרגע.
אני נמצא בחו"ל כרגע, אגיע בתחילת השבוע לארץ ואז נעשה חושבים.
לגבי כל ענין האלקטרוניקה, זה לגיטימי בהחלט לדבר על זה, אבל, לטעמי האישי, רק כאשר זה נכנס למסגרת של חווית אודיו כוללת. אם מישהו מתבצר באופן מוחלט בעולם הנתונים, מבלי לרצות ולהאזין בפועל ולו לרגע, שילך לחפש פורום אלקטרוניקה, כי זה לא המקום המתאים לכך כאן.
זהו פורום אודיו, מי שלא מפעיל את אוזניו כאן, אין לו מה לחפש פה. בדיוק כפי שבפורום אוכל, מי שאינו טועם, גם לא מדבר.

יום טוב ליאור
למיטב זכרוני וידיעתי, מיכאל מעולם לא חיוה את דעתו על הצליל של מכשיר שלא שמע ותקן אותי אם אני טועה.
למיטב זכרוני וידיעתי, מיכאל מעולם לא פסל או ביטל אדם על חווית השמיעה שלו ולא אמר שהוא חירש או זיפן או בקיצור לא יודע על מה הוא מדבר ושוב תקן אותי אם אני טועה.
למיטב זכרוני וידיעתי, מיכאל עונה (ענה) מיקצועית להרבה חברים חדשים וותיקים בנושאים שהעלו לפורום ומעולם לא הטעה בזדון אדם כלשהו בתשובתו, רק עזר להבנתה ולפיתרונה של הבעייה או השאלה ושוב תקן אותי אם אני טועה.
למיכאל מערכת מכובדת (לא שמעתי) וניסיון האזנה רב מאד על פני שנים רבות וקשה לטעון לגביו את שטענת שמי שלא מוכן להאזין (לטעום) לא יכול לדבר וכו...
מאחר ואני רוצה לשמור על הכיוון החיובי של הפוסט שלי לא אציין מה עמיר הודה שעשה וכו....
אני בעמדה שאחרי צינון האוירה, תפרסם תקנות הנוגעות להגבלת השימוש של החברים בדיון בנושאים הטכניים (נוסחאות וחישובים חריגים) והעלאת טיעוניהם ברמות המילוליות שמובנות לכולם.
מן הראוי לאפשר התחלה חדשה לכולם עם הודעה מראש לגבי מי שיחרוג מהתקנות החדשות מה יהיה עונשו.
שבוע טוב

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
והרי לכם חברים יקרים אחד המשפטים החכמים יותר שנאמרו כאן:

"זהו פורום אודיו, מי שלא מפעיל את אוזניו כאן, אין לו מה לחפש פה. בדיוק כפי שבפורום אוכל, מי שאינו טועם, גם לא מדבר."

:בעד:

אם יורשה לי לחדד נקודה מסוימת - בפורום אוכל, גם מי שטועם, לא מדבר על הכימיה של האוכל...בוודאי שלא הופך את פורום האוכל לפורום כימיה...

ארז

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יום טוב ליאור
למיטב זכרוני וידיעתי, מיכאל מעולם לא פסל או ביטל אדם על חווית השמיעה שלו ולא אמר שהוא חירש או זיפן או בקיצור לא יודע על מה הוא מדבר ושוב תקן אותי אם אני טועה.
למיטב זכרוני וידיעתי, מיכאל עונה (ענה) מיקצועית להרבה חברים חדשים וותיקים בנושאים שהעלו לפורום ומעולם לא הטעה בזדון אדם כלשהו בתשובתו, רק עזר להבנתה ולפיתרונה של הבעייה או השאלה ושוב תקן אותי אם אני טועה.
למיכאל מערכת מכובדת (לא שמעתי) וניסיון האזנה רב מאד על פני שנים רבות וקשה לטעון לגביו את שטענת שמי שלא מוכן להאזין (לטעום) לא יכול לדבר וכו...

משה היקר, האדבוקט, האדיב והדיפלומט,
1. מיכאל פסל לא פעם ולא פעמיים חוויות שמיעה של אנשים, או המלצות מבוססות חוויות שמיעה, כי הן לא עלו בקנה אחד עם מדידות או תיאוריות מדעיות. אני יודע כי הוא עשה לי את זה. ולא, אין לי ציטוטים או לינקים לתת לך.

2. מיכאל עונה מקצועית בצורה אדיבה, מושקעת וידידותית לאנשים, מתוך נקודת מבט שלדעת 70% מהחברים פה היא שגויה מין היסוד.

3. למיכאל אין מערכת מכובדת, לפחות לא על פי קנה מידה של הפורום הזה.

4. ניסיון מכובד? תגדיר בבקשה. לי יש ניסיון האזנה הנפרש על הרבה יותר שנים משל נמר, למשל. כ- 20 שנה לעומת ... 4? אז מה? זה אומר שאני יותר מנוסה ממנו? לא, כי הוא שמע הרבה יותר מוצרים וחווה הבדלים וזיכך את טעמו הרבה יותר ממני. אז להגיד על מישהו שהוא מנוסה כי הוא שומע יותר שנים זה לא תמיד מדויק.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
7 מתנוש. 7 שנים.
ועל זה חביבי, אני קונס אותך ב-3000 ש"ח.
1000 ש"ח על כל שנה.

את הכסף ניתן להעביר למשה לוי בשטרות לא מסומנים. הוא כבר יעביר אלי בלילה במקום הסודי (רחוב החרש 5 מאחורי הפח הצהוב) שלנו.

נא לא להביט במה שבסוגרים - זה סודי בהחלט!!!

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
יום טוב ליאור
למיטב זכרוני וידיעתי, מיכאל מעולם לא חיוה את דעתו על הצליל של מכשיר שלא שמע ותקן אותי אם אני טועה.
מאחר ואני רוצה לשמור על הכיוון החיובי של הפוסט שלי לא אציין מה עמיר הודה שעשה וכו....
אני בעמדה שאחרי צינון האוירה, תפרסם תקנות הנוגעות להגבלת השימוש של החברים בדיון בנושאים הטכניים (נוסחאות וחישובים חריגים) והעלאת טיעוניהם ברמות המילוליות שמובנות לכולם.
מן הראוי לאפשר התחלה חדשה לכולם עם הודעה מראש לגבי מי שיחרוג מהתקנות החדשות מה יהיה עונשו.
שבוע טוב
הפניה שלך להבנתי מיותרת. מיכאל מתעקש ( והדגש הוא להבנתי על העיקשות ) להיצמד למספרים ועל זה אין סליחה. פניות לגופם של אנשים תוך גימוד קומתם, גם לאלו אין חיבה יתרה בפורום, אלא שסליחה כידוע היא מידה נאצלה, ודאי כך כשהמעוול הוא "חבר מתוק שלנו", כפי שנכתב כאן על ידי יותר מחבר אחד. ובכל מקרה, ואת זה ראוי להפנים, המונח "פורום" במשמעותו האינטרנטית אינו נגזרת של הדמוקרטיה האתונאית, כמעט נהפוך הוא, מדובר במה שהינו נחלתו הפרטית של בעליו וזכותו המלאה להחליט מי מתאים לו ומי לא. החזות הדמוקרטית נועדה לעודד חברים רבים יותר להשתתף בשיח וזה בסדר, אבל זכות המילה האחרונה שמורה לבעל הבית וגם זה אגב בסדר.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
מוקס.

הפורום הזה מעולם לא הוגדר על ידי כאתר חופשי. פורום "אודיו דו ערוצי" הוא פורום "דתי חרדי" לאודיופילים או כאלה שיש להם זיקה לכך בלבד. דיגי לא עונה על ההגדרה הזו ולכן גם לא יוחזר לפורום כל עוד אני כאן (ומה לעשות, אני כאן). מעבר לכך שגם אחרי שנחסם והוחזר, הוא בחר לחזור לדיוני הויכוח שלו מבלי להוכיח לי שהוא שמע משהו בדרך. וזה התנאי שלי בין אם מישהו כאן יקבל את זה או לא. אני לא ממש שואל.

מה בדיוק DigiSUN היה אמור להוכיח?? למי?:מה??????????: מאין המיתוס הזה שאין לא נסיון באודיו ??
מדובר באחד הגולשים המנומקים ביותר שיש כאן ,נכון שעם רוב טיעוניו קשה להתמודד (מה לעשות
שברוב המקרים צדק ותגובות מתנגדיו במקרה הטוב נלעגות ואף למעטה מכך) אבל לחסום???

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה שאין לו נסיון זה לא מיתוס. הוא טען זאת השכם וערב.
הוא גם טען שאין לו שום סיבה לבחון בזמן אמת על חי את טענותיו.

מנומק בשבילך, בשביל רוב יושבי הפורום הוא לא היה מנומק כלל מפני שלא דיבר באותה שפה.

השיקולים לחסימה נומקו מספר פעמים. לא אחזור עליהם שוב.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה שאין לו נסיון זה לא מיתוס. הוא טען זאת השכם וערב.
הוא גם טען שאין לו שום סיבה לבחון בזמן אמת על חי את טענותיו.

מנומק בשבילך, בשביל רוב יושבי הפורום הוא לא היה מנומק כלל מפני שלא דיבר באותה שפה.

השיקולים לחסימה נומקו מספר פעמים. לא אחזור עליהם שוב.

לא מדויק.
דוגמא לטענה אופיינית שלו:
מאזינים טוענים להבדל בהאזנה בין כבלי חשמל שונים או אינטרקונקטים שונים.
היות ואף אחד לא הוכיח במבחן מדעי בסגנון עיוור שיש הבדל, אז לא מדובר טענה שראוי להתנסות בה (להלן: שמן נחשים) ומדובר בסה"כ בתופעה המוכרת בשם אוטוסוגסטיה.

וזה נקרא "גולש מנומק שעם רוב טיעוניו קשה להתמודד"?...:משתומם:
הבן אדם הוזמן כמה וכמה פעמים לביתם של אנשים בעלי מערכות ברמה גבוהה על מנת להדגים בפניו את שמן הנחשים.
אבל הוא נשאר בשלו...חבל לו לבזבז את זמנו.
גם לנו חבל לבזבז את זמננו...

ארז

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
הפניה שלך להבנתי מיותרת. מיכאל מתעקש ( והדגש הוא להבנתי על העיקשות ) להיצמד למספרים ועל זה אין סליחה. פניות לגופם של אנשים תוך גימוד קומתם, גם לאלו אין חיבה יתרה בפורום, אלא שסליחה כידוע היא מידה נאצלה, ודאי כך כשהמעוול הוא "חבר מתוק שלנו", כפי שנכתב כאן על ידי יותר מחבר אחד. ובכל מקרה, ואת זה ראוי להפנים, המונח "פורום" במשמעותו האינטרנטית אינו נגזרת של הדמוקרטיה האתונאית, כמעט נהפוך הוא, מדובר במה שהינו נחלתו הפרטית של בעליו וזכותו המלאה להחליט מי מתאים לו ומי לא. החזות הדמוקרטית נועדה לעודד חברים רבים יותר להשתתף בשיח וזה בסדר, אבל זכות המילה האחרונה שמורה לבעל הבית וגם זה אגב בסדר.

בתגובתו הראשונה של אלדר (לא מתאים לי לקרוא לרופא שלי שניצל כי הוא לא!), תגובה שיצאה מהבטן אמיתית כזו, הוא כתב "מחורפנים" ואחר כך בהתיחסו שוב תאר את עמיר כחבר או חבר מתוק כתאורך.
קטונתי מלדעת למה התכוון המשורר באומרו מחורפנים, האם רק למיכאל מיודעי או לדיגיסאן שאיני מכיר או גם לעמיר.
אני מניח שלא היית צד לשיחות בין נמר למיכאל שעליהן נאמר (כפי שסיפר נמר) התעקשות ואולי זה היה רק נימוקים הגיוניים שבאוזני נמר המייצג את משנתו נשמעו כמו התעקשות ???
העם נמנע מחברים בפורום לציין מהי ההתנגדות של הרמקול, הנצילות שלו, תחומי התדר, כדי שנוכל להמליץ על המגבר המתאים ובהמלצתנו זו איך נוכל לנמק ללא ציון נתונים חשמליים / אלקטרוניים שלו. (צריכים רשימה?)
האם לא חשוב למתעניין לדעת שה-DF של מגבר מנורות הוא נמוך במיוחד וההספק גם הוא ולכן מתאים למגבר כזה רמקול בעל נתונים מסוימים וכאשר ישאל השואל למה? האם נחשוב פעמיים לפני שנסביר לו שמע נושעה מהפורום מפני שהשתמשנו בחישוב כזה או אחר להסביר זאת.
צריך לשמור על שיח נעים ומנומס בפורום ובחיים בכלל אך משטרת מחשבות וחסימת פיות ביחוד כשהיא לא מוצדקת (לדעתי!) אין לה מקום וזכות קיום.
המבחן עכשיו הוא של ליאור ונמר, הישכילו לבחור בדרך האמצע או יכנעו לאמוציות שלהם ולנהמות הקהל שצמא ל-"דם"
נחכה ונראה

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
משה.

אין לי בעיה עם כך שאתה מנסה בכל הכוח להציג אותנו כסותמי פיות או מנהלים אכזריים ולהפוך את דיגי ומיכאל לקדושים מעונים. מעולם לא התנגדתי שגולש יכתוב התנגדות של רמקול או ידבר על מידע טכני באתר. מיכאל לא עשה את זה. מיכאל טען שבעזרת מידע טכני ניתן לבחור מוצר ובזה הוא לא רק טועה הוא גם מטעה את הציבור.

מיכאל ודיגי טענו שכל מה שלא מסתדר להם עם הידע שלהם בהנדסה הוא לא קיים. ואם מישהו טוען שהוא קיים הוא הוזה או משקר. יש כאלה שלטענתם סובלים מבעיות פסיכולוגיות שגורמות להם להבחין בכך.

המגבר שלך. האנטם, מציג דמפינג פקטור פחות מרשים מהרבה אחרים שנתקלתי בהם. בכל זאת הוא נשמע טוב יותר. האם עלי להסתמך על מיכאל ולשנות את הביקורת ולכתוב שהוא עגלה כי ה-df פחות טוב מאחר? לא. אנחנו בודקים על פי האוזן וזה כנראה מה שהפך את המגבר שלך לחתיכת מוצר פגז שכדאי מאוד לשמוע. זה רק בזכות הגישה שלי שאיכות הצליל באוזן הוא הפרמטר היחיד שאני מייחס לו חשיבות.

מיכאל לנג, דיגיסאן ושכמותו הם נזק לתחום, לאודיו בכלל, לפרנסה שלך ולמוצרים שאתה מביא. הם נזק אדיר לכל מה שנוגע לגישה האודיופילית שמסתמכת על האזנה אותה אנו (כולנו) רוצים להשריש בדורות הבאים.

לשיטתך, הרבה חובבים לא יסתכלו על מוצרים שאתה מייבא רק בגלל שהם קראו שמיכאל (הגורו הבלתי מעורער לשיטתך) כתב שטכנית הוא לא יתאים. בסופו של דבר, המוצר שלך יכול להיות המושלם עבורם.

לגבי השורה התחתונה שלך:
השכלנו בהחלט בכך שחסמנו את שני אלה.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
משה היקר, האדבוקט, האדיב והדיפלומט,
1. מיכאל פסל לא פעם ולא פעמיים חוויות שמיעה של אנשים, או המלצות מבוססות חוויות שמיעה, כי הן לא עלו בקנה אחד עם מדידות או תיאוריות מדעיות. אני יודע כי הוא עשה לי את זה. ולא, אין לי ציטוטים או לינקים לתת לך.

2. מיכאל עונה מקצועית בצורה אדיבה, מושקעת וידידותית לאנשים, מתוך נקודת מבט שלדעת 70% מהחברים פה היא שגויה מין היסוד.

3. למיכאל אין מערכת מכובדת, לפחות לא על פי קנה מידה של הפורום הזה.

4. ניסיון מכובד? תגדיר בבקשה. לי יש ניסיון האזנה הנפרש על הרבה יותר שנים משל נמר, למשל. כ- 20 שנה לעומת ... 4? אז מה? זה אומר שאני יותר מנוסה ממנו? לא, כי הוא שמע הרבה יותר מוצרים וחווה הבדלים וזיכך את טעמו הרבה יותר ממני. אז להגיד על מישהו שהוא מנוסה כי הוא שומע יותר שנים זה לא תמיד מדויק.

ערב טוב מתנוש
ראשית ממש תודה על תאורך אותי ואת סגנון כתיבתי.
1) גם אני הבעתי פליאה (בלשון המעטה) על חבר שכתב בהחלטיות סופית ללא שום סייג שהשיפור בצליל מאתמול ללמחרת בערב נבע מהברייק אין של קבלי הסינון שהחלפו יום קודם וקראתי לזה שרלטנות.
2) עשית סקר בקרב כל החברים בפורום או אצל אלה שמיכאל עזר להם? או שרק אתה מניח שכך הוא המצב וזאת על פי כמות ההתנגדויות למיכאל ולסגנונו? מה עם הרוב הדומם שתמיד מנצח בבחירות?
3) מתי פרסם ה-"פורום" תקן למערכת מכובדת חוץ מהתקן שבו עומדת בכבוד רב המערכת של אלדר?
4) ניסיון מכובד אינני יכול להגדיר כמו שלא ניתן להגדיר מערכת מכובדת, הכל בעיני / אוזני המגדיר, אבל בטוח שהוא ותיק ביותר בתחום, יזם ועשה ועזר רבות לאנשים בתחום, יזם והיה פעיל בכל הפורומים שקמו בישראל שעסקו בתחום, וגם ע"י מתנגדו הבכיר הוא מוגדר כאיש טוב.

וכנאמר בתנך, אל נא תישלחו ידכם בנער הזה !!!

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מוקס ידידי היקר.
אני יכול להגיד לך שהרבה חברים נמנעים לכתוב בגלל דיגי ומיכאל.
אם עבורך פורום תוסס הוא פורום שמתווכח עם טכנוקרטים אז אחלה. כל פורום בישראל שהכיל את הגישה הטכנוקרטית המאוסה שטוענת ש"המדע טוען אחרת" מה שמהווה שקר גס ומוחלט נפל או הרחיק ממנו אודיופילים שמשתפים אחד את השני בתחביב.

מיכאל טען לא פעם ולא פעמיים על כך שיבואן שמוכר כבל יקר הוא מוכר "שמן נחשים". כן, המילה תרבותית ומכובסת שהנרדפת לה היא "רמאי" או "נוכל". גם הוא טען שאין הבדלים בין מגברים ורמקולים הם הרכיב המשפיע החשוב היחיד בעוד מגבר ניתן למצוא על פי התאמה טכנית בלבד. יחד עם זאת הוא גם טען שמקורות לא משפיעים ואין הבדל סוני בין dvd לנגן באלפי דולרים. ואם יש, הוא לא שמיע. הוא גם טען שאין הבדלים בין כבלי חשמל ואם יש זה לא שמיע. הוא גם נתן נוסחאות שאינן מראות דבר מעבר לכך שהוא יודע כיצד לקרוא אותן.

דיגי נחסם בגלל שאין לו קשר לתחום שלנו והוא יוצר אנטיגוניזם. ההתנשאות שלו היתה בלתי נסבלת. אני לא רוצה כאלה בפורום הזה. כאן אני רוצה ויכוחים על אודיו ולא ויכוחים על האם אודיו בכלל שווה משהו. מי שמתאים לו אז אחלה. מי שלא, לא חייב להיות כאן.

משה.
סיימתי להקשיב. בשנים הקרובות, בעניין שניהם, אני לא רק סגור אלה נעול. מתנצל מאוד אבל ממש לא בא לי לראות את האתר הזה הופך להיות עוד אתר שמחכים על הגדר עם מחסנית מלאה ונצרה פתוחה על כל אחד שהחליף כבל. בטח שלא מדענים בלי תעודות.
נמר - מה שיוצא כאן כעת זה בעיקר הרבה קיטור על "טכנוקרטים" - וכהרגלם של כעסים גם זה נוטה להגזמות ולאמוציות מיותרות. חבל. זכותכם לעשות עם האתר כראות עיניכם - אבל אתן דוגמא למה אני אישית הייתי מעדיף. תרגיש חופשי להתנגד, להתנגש, להתעלם, או להסכים. :)
אני מאוד אוהב את הביקורות של סטריאופיל - מכיוון שהן גם מתארות את החוויה השמיעתית של הסוקר, אבל זה תמיד בא ביחד עם מדידות והסברים מדעיים של ג'ון אטקינסון. ברוב המקרים, ציוד שנשמע טוב גם נמדד טוב. (יש גם מקרים של ציוד שנשמע טוב ונמדד לא משהו - אני זוכר את הביקורת של האקספוז'ור 2010 כאחת כזו). בכל אופן - סטריאופיל מראים שוב ושוב כיצד אפשר לשלב תיאורים חוויתיים עם ניתוח "מעבדה" - וזה כן רלוונטי. לכל מי שמשווה אודיו עם בישול - האנלוגיה הזו לא מחזיקה מים מכיוון שבניית ציוד אודיו זה עניין הנדסי, והכנת מזון זה עניין של טעם ונסיון. בפורומים על בישול לא תמצאו נוסחאות כלל מכיוון שזה לא רלוונטי, כאן הנושא עולה מכיוון שהוא כן רלוונטי - ועובדה שהאתר/ירחון המוביל בתחום עושה כך בכל ביקורת שלו. נמר, אם ברצונך לא לקבל כאלו פוסטים כאן - זו זכותך ואתה יכול להעלים/לחסום את כל מי שתרצה. אבל לומר שדיונים כאלה לא רלוונטים לתחום זה פשוט משגה. נדרש פה איזון מסוים - אבל אני לא בטוח שכל משתתפי הפורום מסוגלים להכיל דעות שונות משלהם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לכל מי שמשווה אודיו עם בישול - האנלוגיה הזו לא מחזיקה מים מכיוון שבניית ציוד אודיו זה עניין הנדסי, והכנת מזון זה עניין של טעם ונסיון.

אבל פה זה לא פורום של בוני ציוד אודיו....
פה זה פורום של משתמשים בציוד אודיו על מנת למקסם את ההנאה מהאזנה למוזיקה.
האם לשיטתך, כל מי שמעוניין לרכוש ציוד אודיו צריך להשתלם בחשמל ואלקטרוניקה כאילו היה בונה ציוד אודיו?

הרי לך אנלוגיה אחרת - חובבי נהיגה במכוניות.
האם הם צריכים להיות ברמת ידע של מהנדסי רכב על מנת להנות מנהיגה במכוניות?
ואם לא ידעו כיצד הטכנולוגיה החדשנית מזריקה את הדלק לבוכנה בשיא היעילות זה יפגע בהנאה שלהם מהנהיגה או מביצועי הנהיגה שלהם?

שוב, אין שום רע בלתת נתונים טכניים, אם הם תורמים להבנה.
אם הם סתם נתונים שלא ניתן ללמוד דבר וחצי דבר, אז מה הטעם?
אני יודע שיש דברים מסוימים שכן ניתן לדעת מהנתונים הטכניים אבל מדובר במין מסננת ראשונית , למשל, לרמקול המוגדר קשה להנעה לא תציע לבחון מגבר בעל הספק נמוך וגם פה יש יוצאים מן הכלל...

ארז

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יותר מדי נושאים בדיון אחד

יש כאן עניינים אישיים, יש כאן עניינים טכניים, יש כאן עניינים עקרוניים
כאשר מערבבים אי אפשר לדון באופן מסודר. ההפך הוא הנכון
בנוסף, הפרוצדורה של השעיית חברים מהפורום ואחר כך דיון, היא לא המתכון הטוב ביותר לטיפול בעניינים האלה
***​
1. שני אנשים הובילו את העסק לפיצוץ. א. מיכאל לנג שהתעקש לכתוב פוסטים ארוכים מאוד, עם לא מעט שגיאות טכניות, אבל בעיקר לתפקד כמו טרול הבית. העקשות להכניס נושאים כאילו טכניים, כאילו לדיון(?; כאילו יש מה לדון במושג מסוים), כאילו ללימוד ההדיוטות, כולל האופן שזה נעשה היו מעבר לרצוי לרבים. ב. עמיר, שטענותיו הנכונות עקרונית ומעשית כוסו על ידי אגרסיביות בוטה ומיותרת, מה שהפך דיון בנושא מסוים להתנגחות אישית בלתי פוסקת, גם היא ארוכת מלים, מעיקה, שתלתנית ועם לא מעט דם רע.
דיגיסאן, בפעמים האחרונות, ממש לא היה בעסק הזה, ותגובותיו היו ענייניות, לא מתלהמות, ואפילו עם ניסיון לקרוא לסדר ענייני. הוא ממש לא היה צריך להיחסם.
עם זאת, ובחזרה לשניים הראשונים, מכיוון שהעסק התנהל כאן במשך זמן ומתוך הכרה שזה "בסדר", תגובה כמו שהייתה הייתה, לטעמי, פזיזה ופוגענית מדי.
2. מהבחינה הטכנית, מושגים רלוונטיים לעניניני האזנה, הכרתם הבסיסית ועוד כיו"ב, זה עניין מבורך. בוודאי ששגיאות לא באות בחשבון, ומי שנופל בהן, שיתכבד וישתוק. ניסיון למלא את הפורום בהם זה דבר רע; התייחסות ממוקדת היא עניין רצוי.
3. העניין העקרוני הוא המתאם שבין נתונים ומדידות ובין איכות השחזור/השמעה. לא כל התייחסות טכנית היא כזאת, ולא כל התייחסות להבדלים בנשמע סותרת עניינים טכניים. יש להבדיל בין כאלה שמחפשים מתאם יעיל ובין אלה שהחליטו כי אם אין ביטוי טכני מסוים, אז אין הבדל שמיע והעסק הוא סוגסטיבי.
***​
השעיה של חברים צריכה להיות כאשר נעשית פגיעה אישית במי מחברי הפורום. השעיה בגלל סיבות מעבר לכך, היא בעייתית מאוד, ורצוי לדון בכך בכובד ראש.
מה ש-MOKES כתב על סטריאופייל נכון, וזה רק חלק מהסיפור. אתרים נוספים מודדים (רמקולים, למשל) ואילו הגדולים במגזיני גרמניה מפרקים את המכשיר עד תומו, ומתייחסים למדידות. וכן, הם שומעים הבדלים בין כבלים. בוודאי שאין יצור רכיב כלשהוא ללא תכנון ומדידתו. הכל הוא עניין של הגדרות, הכרה בניסיון ועוד כמה דברים.
בסופו של דבר, נתונים ומדידות יספרו אם מגבר נתון מסוגל להזיז רמקול מסוג מסוים. הם לא יספרו כמה טוב הוא משחזר מוזיקה ואיך "במת הצליל" - אבל זה כבר עניין אחר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המבחן עכשיו הוא של ליאור ונמר, הישכילו לבחור בדרך האמצע או יכנעו לאמוציות שלהם ולנהמות הקהל שצמא ל-"דם"
נחכה ונראה
על האמירה הזאת, אתה יכול רק להתבייש.
זאת דמגוגיה זולה, המזכירה לי לפחות את מי שאתה מגן עליו.
בנימה אישית כלפיך, קיויתי שהגיע סוחר מהזן הנדיר שאפשר ללמוד ממנו ללא הרבה תרגילי שיווק.
אבל אתה בשבילי אכזבה.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
על האמירה הזאת, אתה יכול רק להתבייש.
זאת דמגוגיה זולה, המזכירה לי לפחות את מי שאתה מגן עליו.
בנימה אישית כלפיך, קיויתי שהגיע סוחר מהזן הנדיר שאפשר ללמוד ממנו ללא הרבה תרגילי שיווק.
אבל אתה בשבילי אכזבה.

ערב טוב רוזי יקירי
אני מקווה שאתה אינך חלק מאותו קהל צמא דם כמו שכתבתי ושדרך האמצע בשבילך היא סוג של כניעה,
אני מניח שאתה סופר ואיש תרבות מדופלם שיכול להגדיר אמירה כזו או אחרת כ-"דמגוגיה זולה", לפחות תסייג ותאמר "לדעתי" ואולי גם תנמק ותביא דוגמאות.
להתיחס כך למה שכתבתי, אותי זה מעליב!!!
תסביר לי מיהו "סוחר מהזן הנדיר" ועל אילו "תרגילי שיווק" אתה מדבר?
לפי נמר, מיכאל בכלל הורס לי את העסקים ואני לטענתך "מגן עליו" , היצאתי מדעתי או אולי כמה אחרים,
יכול להיות שאני גם עיוור מפני שבור ועם הארץ אני וזאת אמרתי לא פעם אחת ואני מיתכוון לזה! אבל רוב טיעוני הם עקרוניים ולא אישיים למרות שחסימתם של מיכאל ודיגסאן היא על המדוכה.
לסיום, לא ידעתי שאני אמור לרצות אותך ולגרום לך הנאה ואשמח אם תסביר לי איך עושים זאת ולמה גרמתי לך אכזבה עד עכשיו, זאת בכדי שלא אגרום לך אכזבה בעתיד מפני שאינני אוהב לגרום עגמת נפש לאחרים כמו שאתה גרמת לי.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
יואל,

כל מה שכתבת יפה ונכון ומחזיר אותנו לנקודת המוצא - קרי: אי אפשר להתדיין,להוכח ולחליף מידע ודיעות אלא אם יש:
1. ניסיון.
2. ידע.
ושניהם ברמה כלשהי וההגדרה של "רמה כלשהי" היא בדיוק הטווח שבו אפשר לעשות את הדברים שציינתי - אבל: כל זה לא יתכן אם לא יודעים להתבטא. אני יכול להווכח איתך וגם לטעון שעם כל הניסיון והידע שלך אתה טועה אבל אני לא יכול,לא צריך,לא רצוי ואפילו מכוער מאוד להגיד לך או לרמוז לך שאתה בשבילי "סתם אידיוט". {סליחה.אני אפילו לא חושב כך - ולא בכיוון}.

מאחר והשתתפתי,בעוונותי,בדיונים בין מיכאל ועמיר אני יכול להעיד על שני דברים:

1. היה קרב אקדוחנים או אם תרצה נימוקים למה האחר "סתם אידיוט".
2. אפשר לטעון כל דבר שבעולם בשני תנאים: תעמוד אחרי מה שאמרת והשני דע להסבירו. זה לא קרה כי היו עוסקים ב"מי יותר אידיוט".

תראה,כבר השתמשתי במשל הזה בהקשר של מכאל והשאר אחזור עליו שוב: אפשר לטעון שהשמש שוקעת וזורחת וכו וגו'. עובדתית היא לא. עובדתית אתה יכול לשכנע אותי בקלות ובצורה אמפירית (למשל למרגלות המצדה) שהשמש זורח במזרח ושוקעת במערב. והיא לא. אבל הטיעון הזה מאוד נכון תקין וקביל אם (ושוב למרגלות המצדה - בשביל הכיף) אנחנו רוצים לבנות מערכת סולארית או אז הזריחה השקיעה וכל מה שקורה ביניהם מאוד רלוונטי לתחום הזה. לצערי,ושוב כבר כתבתי את זה בזמנו ובמקומו,לקחו את זריחת ושקיעת השמש וניסו להוציא,איש את רעהו,להורג על האמת או השקר שבדבר. כבר ניסו פעם לעשות את זה למשהו. זה לא עזר,והוא (גלילאו) אפילו צדק.

בשורה התחתונה: אפשר לטעון מה שרוצים בתנאי שזה נאמר בקונטקסט הנכון (שוב השמש לא זורחת ולא שוקעת אבל למי שרוצה ליצר מערכת סולארית המשפט הזה דווקא נכון) ושיש ידע לגבות את הדברים ויש את האחריות לעמוד אחריהם בעיקר בכתיבה שאיננה מתלהמת ולגופו של אדם.

מנחם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ערב טוב רוזי יקירי
אני מקווה שאתה אינך חלק מאותו קהל צמא דם כמו שכתבתי ושדרך האמצע בשבילך היא סוג של כניעה,
אני מניח שאתה סופר ואיש תרבות מדופלם שיכול להגדיר אמירה כזו או אחרת כ-"דמגוגיה זולה", לפחות תסייג ותאמר "לדעתי" ואולי גם תנמק ותביא דוגמאות.
לפי נמר, מיכאל בכלל הורס לי את העסקים ואני לטענתך "מגן עליו" , היצאתי מדעתי או אולי כמה אחרים,
יכול להיות שאני גם עיוור מפני שבור ועם הארץ אני וזאת אמרתי לא פעם אחת ואני מיתכוון לזה! אבל רוב טיעוני הם עקרוניים ולא אישיים למרות שחסימתם של מיכאל ודיגסאן היא על המדוכה.
לסיום, לא ידעתי שאני אמור לרצות אותך ולגרום לך הנאה ואשמח אם תסביר לי איך עושים זאת ולמה גרמתי לך אכזבה עד עכשיו, זאת בכדי שלא אגרום לך אכזבה בעתיד מפני שאינני אוהב לגרום עגמת נפש לאחרים כמו שאתה גרמת לי.
לקרוא לאנשים שמביעים את דעתם, וזאת רק דעתם - לא יוצא להם שום דבר חומרי מהעניין: "צמאי דם" - זאת אמירה מבישה ודמגוגית, ובהקשר זה היא טובה לשימוש עבור קהל כיכרות ומקומה בבית השימוש.

מה אני חושב שמר לנג עושה לעסק שלך, ומה כדאי לך ולמה - אני אשמור לעצמי.

אם תרצה, אמסור לך בפרטי שם של סוחר אחד לפחות שאני מאוד מעריך, ותוכל ללמוד איך להתנהל וכיצד לתרום (אעפ"י שלצערי. מתוך קריאת סך הודעותיך, אני מסופק אם יש לך משהו כזה עבור האודופיל המנוסה )

כל מה שאני כותב הוא לדעתי וניסיוני(אלא אם כן אני מביא ציטוט).

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
ערב טוב רוזי יקירי

כשעוסק בתחום מתערבב בפורום הנקודה ראשונה שהוא צריך לקחת בחשבון היא את העובדה
שבמוקדם או במאוחר, יקום מאן דהוא ויפנה את חיציו לכיוונו ולטובת קידום אינטרסים אישיים, בין אם צודק ובין אם לאו.
מסיבה זו רוב העוסקים אינם מביעים דעתם לשום כיוון ולדעתי בחוכמה רבה.
גם אלו שנהגו כך (באתר השכן היה אחד שבלט במיוחד) חדלו כמעט לחלוטין.
קח נקודה זו בחשבון. אני משוכנע ובטוח שכוונותיך טובות, נשמתך טהורה, אבל לעולם לא תוכל ליהיות או
לשכנע אחרים שאינך כזה. (ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור