עשיית סדר בפורום אודיו

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
חברים,
לצערי, הגישה שלי לאינטרנט היתה מוגבלת בימים האחרונים, לכשנכנסתי, חשכו עיני למראה הבלגאן.
כפעולה ראשונה, הושעו שלושה משתמשים, לעת עתה: AK1, מיכאל לנג ו- digisun.
לאחר שנשב על הענין, נחליט מה לעשות עם המשתמשים הללו ולאן הולכים הלאה. זה יקח עוד כמה ימים.

זה רחוק מאוד ממה שרצינו שיקרה כאן. להזכירכם, זהו פורום לחובבי אודיו, אנשים שנהנים מהאזנה למערכות hifi ביתיות ובאותה מידה נהנים גם לשוחח עליהן.

מספרים או לא מספרים זה לא הענין המהותי כאן, אלא האהבה לתחום, שיתוף בחוויות האזנה ודיון על חדשות וישנות בתחום.

אני בטוח שאתם מבינים על מה אני מדבר.
תודה, ליאור.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
סוף סוף...
ואני חשבתי שהבאלגן הזה ימשיך לעולם.
:בעד:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תודה לאל.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
בוקר טוב, אינני יודע אם עלי להרגיש שמחה או צער על היפרדות זמנית, ובו זמנית
משלוש דמויות מפתח, אבל אני חושב שיש כאן נסיון חינוכי מעוות.
עם כל הכבוד אי אפשר לתת לאנשים לגלוש לכיוון של "כל הבמה שלכם", זה בסדר ואפשרי כל
עוד כללי הפורום אינם מופרים, ואח"כ לבוא ובדיעבד לאמר זה לא היה נכון ואני סוגר לאלתר את האולם.
על מנהל הפורום לנווט להכווין לערוך ולתקן.
נתת לאנשים את הבמה- תאכל את הכובע ותתחיל לנווט מחדש.
וגם אם נדרש זמן חשיבה, זו לא סיבה לסתום פיות בצורה שכזאת.
לדעתי מהלך שגוי (ליאור קורן) וכולי תיקווה שיתוקן בהקדם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עם כל הכבוד אי אפשר לתת לאנשים לגלוש לכיוון של "כל הבמה שלכם", זה בסדר ואפשרי כל
עוד כללי הפורום אינם מופרים, ואח"כ לבוא ובדיעבד לאמר זה לא היה נכון ואני סוגר לאלתר את האולם.
אני רוצה את עמיר בחזרה , דווקא הוא אודיופיל , איש חכם וחמוד עם לב טוב ,שיגעו לו השכל , אז קיבל קצת עצבים , הרי הוא משלנו , לא?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני רוצה את עמיר בחזרה , דווקא הוא אודיופיל , איש חכם וחמוד עם לב טוב ,שיגעו לו השכל , אז קיבל קצת עצבים , הרי הוא משלנו , לא?
קודם כל הוא משוגע כמו כמעט כולם פה, אחרת לא היה אודיופיל.
ושנית אני פעם שנייה הבוקר מסכים איתך.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

חוקי האתר ומודגש מה העבירות:

אתה מסכים להשתמש באתר רק כדי לקרוא, לפרסם, לשלוח ולקבל הודעות ותכנים מתאימים. כדוגמה, ומבלי למעט, אתה מסכים לכך שבעת שימוש באתר לא תבצע את הפעולות הבאות: - תוכן אשר ידוע לך כי הוא מטעה, שקרי ומסולף.
- תוכן המהווה ל שון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב.
- תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם.
- השמצה, גידופים, הטרדה, מעקב, איום או כל הפרה אחרת של הזכויות החוקיות (כולל זכויות לגבי פרטיות ופרסום) של אנשים אחרים.
- פרסום, הצבה באינטרנט, טעינה, הפצה או שליחה של כל חומר או מידע לא-ראויים, גסים, משמיצים, מגונים, מסיתים לשנאה, אפליה, גזענות או אלימות, או לא חוקיים מכל סיבה שהיא.
- תוכן העלול להטעות צרכן.
- טעינה, או פרסום בצורה אחרת, של קבצים המכילים תמונות, צילומים, תוכנות או חומר אחר המוגן באמצעות חוקי קניין רוחני, וחוקים לגבי פרטיות ופרסום, אלא אם הזכויות לגבי חומר זה נמצאות בבעלותך או בשליטתך, או שקיבלת את ההסכמות הדרושות כדי לעשות זאת.
-
טעינת קבצים המכילים וירוסים, וכיו"ב תוכנות ותכנים העלולים לפגוע בתפקוד המחשב או מכשיר תקשורת של אדם אחר או ברכושו של אדם אחר.
- שימוש באתר למשלוח הודעות או תכנים שהנמען לא ביקש לקבל (למטרה מסחרית או אחרת).
-
פרסום או הצעה למכור או לקנות סחורות או שירותים למטרה עסקית כלשהי.
- טעינת קובץ שהוצב על-ידי משתמש אחר באתר ואשר ידוע לך, או שאתה אמור לדעת באופן סביר, כי לא ניתן להפיצו באופן חוקי בצורה זו.
- זיוף או מחיקה של ייחוס של מחבר כלשהו, הודעות משפטיות, הודעות אחרות, ציוני קניין או תוויות לגבי מקור התכנים והשירותים או חומר אחר הכלול בקובץ שנטען.
- הגבלה או מניעה של משתמש אחר משימוש באתר ומהנאה מהם.
- יצירת זהות כוזבת כדי להטעות אחרים.
- איסוף, שימוש, הורדה או העתקה אחרת של רשימה של משתמשים ומנויים, או של מידע אחר לגבי משתמשים או שימוש או מתן מידע כזה (תמורת תשלום או ללא תשלום) לאדם או ישות כלשהם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
קודם כל הוא משוגע כמו כמעט כולם פה, אחרת לא היה אודיופיל.
ושנית אני פעם שנייה הבוקר מסכים איתך.
רוזי ! מה קרה הבוקר , קמת נשמה טהורה !
אגב אני ונמר מארגנים מיפגש אצלי של הותיקים באתר ! כלומר מתנוש ,זבדה ,אורי, עמיר, טייק אחד ,ועוד כל מיני "משקיענים" ,קצת כדי להכיר אחד את השני וקצת כדי לחסוך לנו בלגן כמו שאתה רואה , יהיה נחמד , באם תרצה גם ישמיע לך סוף סוף מערכת נורמלית ,(סתאםםםםםםםם!!!!!!).

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הוא "משלנו" אז זה מוצדק לצאת למסע צלב נגד מישהו אחר? הבעייה כאן היא לא "נתונים" או "אוזני זהב" - אלא אנשים שלא סובלים דיעות אחרות, ושלא יודעים לדון (באי-הסכמה בהרבה מקרים) באופן תרבותי. ניתנה פה יד חופשית בפורום זמן רב מדי, היה פה אפילו מקרה (סליחה נמר, ליאור - אבל זה באמת היה מזעזע מבחינת הגישה) שאיש שהתנהג בבריונות כלפי כל מי שלא חשב כשיטתו קיבל לנהל פורום משלו. עד שהוא העליב את האנשים הלא נכונים...... לאף אדם אין בעלות על הצדק אבל יש פה אנשים שחושבים שמותר לכתוב רק בסגנון אחד, רק אם יש לך גישה מסוימת. חומר למחשבה לכל הפוסלים למיניהם. נמר וליאור - אתם פשוט צריכים להחליט אם זה באמת פורום פתוח (ואז כיבוד האחר (***וכיבוד דיעות אחרות***) זה ה-ערך העליון), או אם זה פורום הומוגני של אנשים מסוימים, "מנוסים" לשיטתכם שיש בו גישה מסוימת בלבד, שבסה"כ מחליפים רשמים, חוויות, דיעות, אבל הכל תחת מטרייה אחת. תגדירו את מטרת הפורום לעצמכם קודם כל....

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
חוקי האתר ומודגש מה העבירות:

אתה מסכים להשתמש באתר רק כדי לקרוא, לפרסם, לשלוח ולקבל הודעות ותכנים מתאימים. כדוגמה, ומבלי למעט, אתה מסכים לכך שבעת שימוש באתר לא תבצע את הפעולות הבאות: - תוכן אשר ידוע לך כי הוא מטעה, שקרי ומסולף.
- תוכן המהווה ל שון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב.
- תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם.
- השמצה, גידופים, הטרדה, מעקב, איום או כל הפרה אחרת של הזכויות החוקיות (כולל זכויות לגבי פרטיות ופרסום) של אנשים אחרים.
- פרסום, הצבה באינטרנט, טעינה, הפצה או שליחה של כל חומר או מידע לא-ראויים, גסים, משמיצים, מגונים, מסיתים לשנאה, אפליה, גזענות או אלימות, או לא חוקיים מכל סיבה שהיא.
- תוכן העלול להטעות צרכן.
- טעינה, או פרסום בצורה אחרת, של קבצים המכילים תמונות, צילומים, תוכנות או חומר אחר המוגן באמצעות חוקי קניין רוחני, וחוקים לגבי פרטיות ופרסום, אלא אם הזכויות לגבי חומר זה נמצאות בבעלותך או בשליטתך, או שקיבלת את ההסכמות הדרושות כדי לעשות זאת.
-
טעינת קבצים המכילים וירוסים, וכיו"ב תוכנות ותכנים העלולים לפגוע בתפקוד המחשב או מכשיר תקשורת של אדם אחר או ברכושו של אדם אחר.
- שימוש באתר למשלוח הודעות או תכנים שהנמען לא ביקש לקבל (למטרה מסחרית או אחרת).
-
פרסום או הצעה למכור או לקנות סחורות או שירותים למטרה עסקית כלשהי.
- טעינת קובץ שהוצב על-ידי משתמש אחר באתר ואשר ידוע לך, או שאתה אמור לדעת באופן סביר, כי לא ניתן להפיצו באופן חוקי בצורה זו.
- זיוף או מחיקה של ייחוס של מחבר כלשהו, הודעות משפטיות, הודעות אחרות, ציוני קניין או תוויות לגבי מקור התכנים והשירותים או חומר אחר הכלול בקובץ שנטען.
- הגבלה או מניעה של משתמש אחר משימוש באתר ומהנאה מהם.
- יצירת זהות כוזבת כדי להטעות אחרים.
- איסוף, שימוש, הורדה או העתקה אחרת של רשימה של משתמשים ומנויים, או של מידע אחר לגבי משתמשים או שימוש או מתן מידע כזה (תמורת תשלום או ללא תשלום) לאדם או ישות כלשהם.

לא לא לא לא!!!!
נתתם לזה את כל הבמה להתרחש.
כל מי שקרא הבין (אפילו מתגובות הנמר) שהעניין עדיין בגדר אפשרי.
פתאום הכל התהפך.
תחשוב על זה אורי.

לגבי עמיר... +1
אדם חכם (מאוד) שנתן בראש
לאקדמיה...:)

לגבי התנהגותו?
התכתבתי עימו בפרטי מספר פעמים
תמיד ענה בנימוס רגישות והתנצלות...
אולי מישהו כאן (מי זה ???) הטריף את דעתו.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי ! מה קרה הבוקר , קמת נשמה טהורה !
אגב אני ונמר מארגנים מיפגש אצלי של הותיקים באתר ! כלומר מתנוש ,זבדה ,אורי, עמיר, טייק אחד ,ועוד כל מיני "משקיענים" ,קצת כדי להכיר אחד את השני וקצת כדי לחסוך לנו בלגן כמו שאתה רואה , יהיה נחמד , באם תרצה גם ישמיע לך סוף סוף מערכת נורמלית ,(סתאםםםםםםםם!!!!!!).

תודה על ההזמנה, אשמח לבוא.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר בחור מקסים.
גם DIGI אגב, בחור 10.

הבעיה היא הגישה ובצורה.
גם אני בתחילת דרכי בפורומים ובפורום הזה הייתי כזה. ווכחן בלתי נלאה, לא קיבלתי כלום ללא הוכחות. ניסיתי הכל לקשור אך ורק להוכחות וכו...

הגבתי בציניות מלאה על הכל ונפנתי את כל מי שלא חשב כמוני.

אבל שיחות עם נמר וליאור שינו אותי. היום אני חבר של שניהם(ותאמין לי שעם ליאור פעם זה הגיע לפיצוץ מוחלט, בגללי).
למה לא חסמו אותי? כי הפנמתי. שיש דרך להביע דברים, יש דרך להתנהל.

ויותר מזה, יש לכבד ולקבל את האחר.
לצערי, אל אף שיחות עם DIGI הוא לא קיבל את זה.
מיכאל מראש נכנס לפה ככה , ואל אף שההנהלה לא פעם ולא פעמיים שוחחה איתו וניסו להגיע לעמק השווה, לא קרה כלום.
לגבי עמיר, הוא נכנס פה יותר מדיי פעמים בזמן האחרון לנושאים אישיים. היה טוב אם היה מפסיק להאכיל את הטרול. הטרול אגב זה מיכאל לנג. אבל כיוון שלא הפסיק, זה מפריע לעבודה של האתר והפורום.

יש להבין שמנהלי האתר מסתכלים על הנושא גם בצורה של משתמשים חדשים. יגיע מישהו חדש, שלא מכיר את עולם הפורומים או האודיו , יראה שיש פה חבורה שנכנסת כל יום אחד בשני , ללא רחם, פותחת פוסטים מיגעים על "בוא אני אוכיח לך מעל גלי האתר שאתה דביל" , וכו...

זו הסיבה.
אני מאמין שעמיר יוחזר במהרה לפה. לגבי השניים האחרים, לצערי המאוד רב, אני לא בטוח.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר וליאור - אתם פשוט צריכים להחליט אם זה באמת פורום פתוח (ואז כיבוד האחר (***וכיבוד דיעות אחרות***) זה ה-ערך העליון), או אם זה פורום הומוגני של אנשים מסוימים, "מנוסים" לשיטתכם שיש בו גישה מסוימת בלבד, שבסה"כ מחליפים רשמים, חוויות, דיעות, אבל הכל תחת מטרייה אחת. תגדירו את מטרת הפורום לעצמכם קודם כל....

יש לא מעט היגיון בדברים הנ"ל.
התנהלות הפורום צריכה להיגזר ממטרותיו ולא להיפך.

יחד עם זאה אני חייב להעיר שגם לפני מבול האלקטרוניקה שנחת על הפורום לאחרונה, גם בעבר היו הסברים טכניים ושימוש במושגים אלקטרוניים אבל אף פעם הדיון בהם לא היה העיקר ותמיד הודגש העניין שנתונים טכניים לא מספרים את הסיפור האמיתי של הציוד.
זה בסדר להסביר מושג שמקובל בתחום אבל אם הוא לא יכול להיות פרמטר מכריע בבחירת ציוד אז מה הטעם לדוש בו ללא הפסק?
ושיהיה ברור - לי באופן אישי חבל שלא ניתן להתבונן על דף פרמטרים של ציוד מסוים ולהבין ממנו לאיזה ציוד הוא מתאים והאם הוא טוב יותר מציוד אחר.

האם קורסי האלקטרוניקה שיהושע גומא העביר פה נשכחו?
האם היה בהם משהו פסול ולא מתאים לפורום?
ההבדל בין השיעורים ההם לבין מה שקרה פה הוא שאז היו פוסטים ייעודיים לנושא. מי שחשקה נפשו להרחיב את הידע שלו בתחום נכנס לפוסט וזהו.
לא הייתה השתלטות של האלקטרוניקה בכל פוסט והסידור הזה עבד לא רע בכלל.
משום כך הצעתי להקדיש מקום ייחודי לנושא.

מה שקרה פה לאחרונה זה שינוי משמעותי בדיון על מונחים אלקטרוניים.
לפעמים היה נראה שמדובר בפורום לאלקטרונאים או ליצרני ציוד אלקטרוני....

הדבר המצער יותר שקרה פה זו השפה שהשתמשו בה.
מניסיוני בפורומים (בארץ), בכל פורום שהיה ויתור על הסגנון ועל תרבות השפה והדיון הייתה התדרדרות שהובילה לפיצוצים.
גם פה זה קרה קודם ואחד החברים המוערכים יותר בתחום הושעה מפה רק בגלל סגנון התבטאות לא ראוי.

אז לטעמי יש כאן שני נושאים לטיפול:
- סגנון הכתיבה , ואני מתכוון כתיבה לגופו של אדם.
- תוכן הכתיבה או באיזה אופן נכון יותר לתת במה לדיונים טכניים.

ארז

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
לא מכיר את עמיר,ומעולם לא נפגשנו.
אולם,נראה לי ע"פ תשובותיו,שמדובר באדם נעים הליכות,שעונה מכל הלב,ולא לצורך וכחנות מיותרת.
מזכיר לי קצת את פרלמן,השנון והחד,שתמיד שומר על גבולות הנימוס האלמנטרי.

נראה לי שבאמת הוציאו אותו משלוותו.

חבל לפורום לאבד גולש שכזה.

איתן

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
את מיכאל לנג אני לא מכיר אישית - אבל אני יודע שהוא אדם טוב לב ונדיב שעוזר לחדשים שמבקשים עצה. אבל כנראה שהוא סובל מליקוי חמור בכישורים חברתיים שגורם לו להתנהג כשור בחנות חרסינה. מה שמעצבן זה שהשור הזה גם מיתמם ומצטדקן (מציג עצמו כצדקן) למרות שהוא יודע טוב מאד שהוא פוגע ומפריע.

את עמיר אני דווקא כן מכיר אישית. הייתי בביתו, למדתי ממנו לא מעט, אני מוצא אותו בחור מקסים ורב ידע. גם לעמיר יש ליקוי חמור כלשהו בכישורים החברתיים, והבעייה שכשזה מגיע משולב עם עקשנות לא קטנה התוצאה נפיצה ומעצבנת. יכול להיות שלעמוד מפעם לפעם בפינה זאת תרפיה לא רעה בשבילו. אם היתה אפליקציה שמגבילה את הכתיבה פה ל 5 שורות בלבד ולפעם ביום ולא יותר, אולי הוא (וכולנו) היינו יוצאים נשכרים.

אני לא חושב שהפורום הזה מיועד ומכוון רק לאנשים שחושבים מחשבה אחת אחידה וחד כיוונית. גם אודיופילים יכולים לדבר על אלקטרוניקה אם בא להם, כל עוד זה לא הופך להיות אובססיבי, ושזה לא בא על חשבון האיכויות האמיתיות שאנו מחפשים במוסיקה שלה אנו מאזינים. אני חושב שאם מישהו שואל אם DF זה גורם שהוא צריך להתייחס אליו כשהוא מחפש מגבר זאת שאלה לגיטימית, ואני חושב שעמיר צודק בכך שלתת תשובות והנחיות לא נכונות זה עלול לפגוע בכל מי שחדש בתחום, ובכך גם לפגוע בענף כולו. באותה מידה אני חושב שעודף ווכחנות ואווירה לא נעימה יבריחו מפה אנשים איכותיים בכלל וחדשים בתחום בפרט.

בקיצור לעשות ריסטרט מפעם לפעם זה לא רעיון רע בכלל. להזכיר לכולנו למה אנחנו פה.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מציע להחזיר את עמיר מיד , לפני שיחליט שלא רוצה לחזור , כבר העליבו אותו קשות באתר השכן , ואנו בוודאי לא רוצים שיעלב שוב , צודק לא צודק לא מעניין, הוא חבר שלנו וזהו,ואת האחרים לא מכירים,
תחזירו לנו מיד את עמיר! לכולם הוא חסר !

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מבחינתי עמיר שם את עצמו על הגדר עבור הפורום
כפי שמרבית חבריו חושבים חושבים כיצד הוא צריך להיראות, נושאי
וכיוון הדיון בו( כך לפחות אני חושב).
לכן אני מציע שיקבל הכרת תודה ( קורס קצרנות למשל ;)
יוחזר עמיר.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
ראשי תיבות של שלושתם יחדיו הוא מ.ע.ד.
יאללה חנינה. מעידה קטנה.
יוחזרו שלושתם לאלתר.
בחיי שהם חסרים. במיוחד עמיר.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
מציע להחזיר את עמיר מיד , לפני שיחליט שלא רוצה לחזור , כבר העליבו אותו קשות באתר השכן , ואנו בוודאי לא רוצים שיעלב שוב , צודק לא צודק לא מעניין, הוא חבר שלנו וזהו,ואת האחרים לא מכירים,
תחזירו לנו מיד את עמיר! לכולם הוא חסר !

שלום שניצל
קח בחשבון שעמיר ומיכאל לנג נזרקו מהאתר השכן , ולא משנה מה הסיבה.
הם הושעו שניהם גם פה.
האם זה לא מעיד על התנהלות בעיתית מבחינתם ?

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
שלום שניצל
קח בחשבון שעמיר ומיכאל לנג נזרקו מהאתר השכן , ולא משנה מה הסיבה.
הם הושעו שניהם גם פה.
האם זה לא מעיד על התנהלות בעיתית מבחינתם ?

אינני סנגורו של עמיר,רק להעמיד דברים על דיוקם
אבל הוא איננו בגדר מושעה שם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור