מבחן עיוור מעניין

• פותח הנושא mokes
  • פורסם בתאריך

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
DIGI, תיארתי לעצמי, זה היה נשמע לא הגיוני בכלל,
עלה בי חשד קל שבקלים שאין לי את כל התמונה :)

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בד"כ שהמחקרים האלה מפורסמים, אלה התוצאות.
מצד שני, אי אפשר להתעלם מהמגמתיות בפרסום מחקרים שאלה תוצאותיהם.

נושא כאוב.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים שכל העניין די מביך.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יללא, קפה מוכן, קורא עכשיו .. תודה על הלינק.
אהבתי את הנחש חשמל שהולך לשישיה ב4 שקל :)

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
.. ? אני עייף מדי או מה ?

14 איש בחרו בBEHRINGER עם הכבל 5 מטר מהום סנטר,
לעומת 10 שבחרו במערכת HIGH END.

זה יותר גרוע ממה שהבנתי כאן ...

עריכה:
זה הרבה יותר גרוע ממה שהבנתי כאן ...

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי, מצוין.

אם כך - דוגמאות אלה כלל אינן רלבנטיות כי אין בהן שום סתירה באשר לעצם תקפותם של מבחנים עיוורים.

ה"מנוסים" שעונים לקריטריון של שתי הדוגמאות אלה אמורים לזהות הבדל גם במבחן עיוור השוואתי, אם הבדל כזה אכן קיים.

בלינק שהובא בתחילת השרשור הזה מתוארים הנבדקים כ"מנוסים":

והנה הם נפלו. חיש קמים שחקני האודיופיליה ומנמקים בכך שהנבדקים כנראה לא באמת מנוסים כפי שהם מתיימרים להיות.

אם כל מבחן עיוור כפול, שכושל בהוכחת קיום הבדלים - מנומק בכך שהמאזינים בעלי אוזניים ערלות, האמנם פשוט המבחן העיוור הכפול טרם נוסה בעולם על האנשים הנכונים...?

התוצאות מדברות בעד עצמן, אבל אין סוף לתירוצים. פעם זו חרדת בחינות, פעם קופסת המיתוג הרסה. עכשיו פשוט המאזין כנראה לא באמת מנוסה כמו שהוא מתיימר להיות. מה הפלא שאף "שחקן אודיופיליה" אינו מוכן לבחון את אוזני הזהב שהוא מתיימר להן, וכולם משחקים את משחקי האגו (למעט כמה אמיצים, שנבחנו, נפלו כצפוי, וכעת זוכים למחמאות בדבר חוסר מיומנותם).

דיגיסאן , אני בד"כ לא מוכן בכלל לחשוב על זה כי אני לא חושב שזה נכון להתווכח על כך , אבל אני אגיד לך שני דברים :
1 - בבדיקות בליינד אני כן שומע הבדלים כול הזמן
2 - אתה תפסול את מה שאומר עכשיו , אבל לא משנה איזה מגבר תשים ליד ברינגר , אתה תוכל לשמוע הבדל במבחן עיוור אם יש לך נסיון בשמיעה מאבחנת . אין אדם בעולם חוץ מכמה בודדים בפורום הזה:D שיכולים לחשוב אפילו שברינגר הוא מגבר שאפשר לשקול אותו במערכת סטריאו , יותר מכך אם אני צריך לעשות הופעה הייתי לוקח DENON POA4400 מונובלוקים , ולא משנה איזה רמקול P.A הייתי משיג , הקהל היה שומע יותר טוב .
יתכן והברינגר יותר עמיד , אבל מבחינת איכות קול הדנונים האלו שעולים בערך אותו מחיר (אם הם עדיין קיימים היום ), אוכלים אותו בלי מלח ומשאירים כ"כ הרבה אבק שאתה תחנק . והם אפילו לא מספיק טובים למערכת . וזה מידיעה אישית .

ולכן אתה לא חושב שזה נכון , ואתה תתקוף את הדיעה שלנו , ועכשיו יש לך את הנשק המושלם כביכול , אבל באמת צריך להתנסות בשמיעה אבחנתית , ולשמוע את המגבר המדובר כדי להבין שלמאמר הזה אין שום ערך.

אומר לך עוד משהו , עד עכשיו אני לא טרחתי כלל להשתתף בדיון , פשוט כי זה חסר ערך . באמת שמי שלא שומע הבדלים בין ברינגר ובין מגבר היי אנד ולא משנה אם הוא טוב באמת או לא (לא מכיר אותו ), אני פשוט כבר מפסיק להתייחס לדברים שלו . הוא אינו יכול לשמש כרפרנס לחווית שמיעה שאפשר ללמוד ממנה משהו מועיל . ולכן אני באמת חושב שלמרות שנראה לך שהלינק הזה משרת את האג'נדה שלך , הוא באמת כלום

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,

גם אתה וגם אני לא השתתפנו במבחן הזה. זה לא מונע ממך להסביר שהנבדקים כנראה חסרי ניסיון, רק בגלל שהתוצאה אינה מסתדרת עם משאלת לבך.
הרי אינך מכיר את הנבדקים - משמע, מי שמדבר פה מתוך תיאוריה (וגרוע מכך - ספקולציות) זה רק אתה.

הדברים שאמרתי כאן הן עובדות, לא תיאוריות. אין מובהקות סטטיסטית והעניין מעולם לא הוכח. מבחנים עיוורים הם בגדר "תאוריה" בעיניך...?
אתה כהרגלך ממשיך להכליל את כל דברי כתיאורטיים ולהאשים אותי כאילו מעולם לא נגעו צלילים באוזני. אני לא רואה את עצמי פחות מנוסה שמיעתית ממך (למעט וודופיליה), ואיני חש צורך להוכיח לך דבר.
זה שאתה אוחז בדוקטרינה זו או אחרת ומוצא נימוק מתאים שפוסל כל נסיון הפרכה שלה, זה חוסר חשיבה ביקורתית ועידוד של חוסר אוריינות. וזה מה שחבל.

שים לב דיגי שלא הבעתי שום דיעה על המבחן. נתתי פירוש מופשט לסיפור של יואל.
אי לכך, הטענה שלך שאני מדבר מתוך תיאוריה היא קצת ...:)

אתה לא צריך להוכי לי דבר שאינך מסוגל להוכיח אך עדיין לא הוכחת דבר בסיסי והוא נסיון. ונסיון ידידי, אין לך. אפילו לא בסיסי.

לגבי הצלילים שנגעו באזנייך.
זה ששמעת טנוי אולפני עם כרטיס קול ומחשב זה לא עושה אותך מבין. יש לי המון חברים ששמעו רמקולים. בעצם כולם שמעו רמקולים במהלך חייהם. נו אז? האם זה עושה אותם למבינים בתחום?

אתה, כמו כל טכנולוג מוצהר שאינו מבין דבר מימינו ומשמאלו בטוח שהידע שלך שווה משהו. אתה מתעקש לספר לנו שאנחנו {המנוסים ממך} בעצם מושפעים פסיכולוגית. כל זאת, לאחר שקבלת לא מעט הזמנות מחברים "כבדים" בתחום, ולא נצלת אפילו אחת מהן. לדעתי אתה לא יותר ממשועמם שרק "מתלונן" וצועק "וודו" בכל פוסט שמדבר על כבל, מגבר יקר, מבחן עיוור. יש כאלה שזה תפקידם בחיים, להתלונן ולא להאמין בכלום מבלי לבדוק על חי.

אז מה היה לנו שם?
גולש שלא שמע מעולם ציוד אודיו רציני {עליו אנו מדברים}, שכל היום צועק "וודו" ובטוח שהוא הכי חכם ביקום.

ידידי היקר.
מכיוון שאני יודע בוודאות שאתה האחרון שתכנס לעולם הזה, אתה האחרון שתשקיע יותר משקל וחצי על אודיו, אתה האחרון שתתנסה ותתאמץ ללכת להאזין אני מרשה לעצמי לוותר עלייך גם בתור גולש וגם בתור "מחווה דיעה" שגם ככה אין לה כל משמעות בעיני. מצד שני, יש אתרי אודיו אחרים שישמחו לקבל אותך ושם אפילו תקבל מחיאות כפיים על כל פוסט.(Y)

התחום הזה אינו נועד לאנשים מהסוג שלך, אין לך את ה"איבר" הזה שמסוגל להבין על מה אנחנו מדברים. אם באמת היית אוהב את התחום הזה, ואם באמת היה מעניין אותך, ואם באמת היית סקרן, היית מניע את המכונית ומנצל כל הזמנה לשמוע אודיו איכותי. מכיוון שלא נצלת הזמנה שכל אחד שאוהב את התחום היה מנצל {מה זה מנצל - עוזב הכל וטס לשמוע!!!} אני מסיק מסקנה שכולך פלאברה אחת גדולה!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר
לא הייתי מחלק את האנשים לפרופילים של טכנולוגים ש-"שאינם מבינים דבר מימינם ומשמאלם" ולבעלי ניסיון.
גם בין הטכנטלוגים יש לא מעט אודיופילים :)

דיגי,
אני מסכים עם נמר, שיש את הפורום של זיו ועפר, הם ישמחו לקבל אותך :)
אין הבדל בין הכבלים, כל הטרנספורטים זהים ונשמעים אותו דבר (יש לי אוסף של ניירות טכניות מ-AES שמוכיחות אחרת אגב), אודיופילים הם אנשים מפגרים וכו'..

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר
לא הייתי מחלק את האנשים לפרופילים של טכנולוגים ש-"שאינם מבינים דבר מימינם ומשמאלם" ולבעלי ניסיון.
גם בין הטכנטלוגים יש לא מעט אודיופילים :)

דיגי,
אני מסכים עם נמר, שיש את הפורום של זיו ועפר, הם ישמחו לקבל אותך :)
אין הבדל בין הכבלים, כל הטרנספורטים זהים ונשמעים אותו דבר (יש לי אוסף של ניירות טכניות מ-AES שמוכיחות אחרת אגב), אודיופילים הם אנשים מפגרים וכו'..

מיכאל ידידי, אתה ממש לא בקטגוריה טכנולוג. יש לך נסיון, אהבה לתחום, והרבה ידע.(ורד)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל ידידי, אתה ממש לא בקטגוריה טכנולוג. יש לך נסיון, אהבה לתחום, והרבה ידע.(ורד)

תודה(ורד) :O
אבל אני כן טכנולוג..
ישנו מושג "טכנוקרט" שיהושע משתמש בו, זה אולי יותר מדויק לתאור שלך, הוא יותר מתמחה במושגים..

בכל מקרה, אני לא רואה שום פסול להיות חובב טכנולוגיה (== טכנולוג)
יש הרבה טכנולוגיה בתחום האודיו, ולא רק בתחום הדיגיטלי

נערך לאחרונה ב:

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
אתה לא צריך להוכי לי דבר שאינך מסוגל להוכיח אך עדיין לא הוכחת דבר בסיסי והוא נסיון. ונסיון ידידי, אין לך. אפילו לא בסיסי.

לגבי הצלילים שנגעו באזנייך.
זה ששמעת טנוי אולפני עם כרטיס קול ומחשב זה לא עושה אותך מבין.

הבלים. ההשמצות האוטומטיות. כלל אינך מכיר אותי ואין לי עניין להוכיח דבר בפניך.

אתה מצדך תמשיך להתרברב, להלל את "נסיונך" ו"הבנתך" ולבטל אותי. הפוסטים שלך ברחבי האינטרנט מאז 2005 עדיין קיימים, והאמת צפה על פני הגלים העכורים. אני זוכר איפה אני הייתי אז, ויודע איפה אני היום, אך עדיין אני מעדיף להמנע מהגררות לתת-רמה של התנצחויות, ועל המנעותי זו אני משלם בקבלת תוויות על מצחי כגון "חסר נסיון" או "חסר הבנה" :)

נערך לאחרונה ב:

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
האם המדד ל"ניסיון" בתחום הוא בהכרח להעדיף במבחן עיוור שכזה דווקא את המערכת היקרה?

הנחת היסוד שלכם (מבלי להאזין) היא שהמערכת היקרה נשמעת בהכרח טוב יותר.
לכן מההנחה נובע שמי שמעדיף את המערכת הזולה אז הבעיה היא בו (אוזניו סתומות) ולא במערכת.
ואולי לא?

אולי באותו מצב הייתם מעדיפים את המערכת הזולה (פשוט כי לא הייתם יודעים שהיא זולה).
או שכמובן שאם הייתם נוכחים שם, בהכרח הייתם מעדיפים את היקרה, הרי עלינו אי אפשר לעבוד, לא?

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
האם המדד ל"ניסיון" בתחום הוא בהכרח להעדיף במבחן עיוור שכזה דווקא את המערכת היקרה?

הנחת היסוד שלכם (מבלי להאזין) היא שהמערכת היקרה נשמעת בהכרח טוב יותר.
לכן מההנחה נובע שמי שמעדיף את המערכת הזולה אז הבעיה היא בו (אוזניו סתומות) ולא במערכת.
ואולי לא?

אולי באותו מצב הייתם מעדיפים את המערכת הזולה (פשוט כי לא הייתם יודעים שהיא זולה).
או שכמובן שאם הייתם נוכחים שם, בהכרח הייתם מעדיפים את היקרה, הרי עלינו אי אפשר לעבוד, לא?

לדעתי הנקודה היא לא באיזה מערכת שמעו יותר טוב, אלה העובדה ש37% לא שמעו הבדלים בכלל בין המערכות,
לא מדובר פה על החלפת כבל RCA, או איזה כבל חשמל, שבהחלפות מסוג זה צריך ניסיון בשביל להבחין הבדל , אלה במערכות שונות מהיסוד.
וזה כבר מאוד תמוה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שוב חוזר הניגון....

שורה תחתונה - מי ששומע ושווה לו להשקיע - שישקיע.
מי שלא שומע או שומע ולא שווה לו להשקיע - שלא ישקיע ויהנה מכספו בדברים אחרים.

למה זה כל כך מסובך לקבל את זה?

נתתי את הדוגמא הזאת מספר פעמים:
לאחי יש מערכת ק"ב משולבת שקנה בדיוטי פרי...מכירים, נכון?
זו מערכת שלא הייתי מכניס אותה גם בטעות לבוידם...
אבל את צרכיו זה מספק והוא לא שואף ליותר.
השמעתי לו מספר פעמים את המערכת ק"ב שיש לי בסלון (משהו סטנדרטי - רסיבר ימהה, רמקולים של MISSION ).
הוא שמע, הנהן ששומעים "נחמד, אולי (??) יותר טוב ממה שהוא שומע..." וזהו.
מבחינתו, זה ממש לא מעניין וזה בסדר גמור.
הוא לא רגיש לניואנסים בסאונד אלא אם מדובר בתרועה של פיל מול קרקור של תרנגולת...
לכל אחד יש סף רגישות/יכולת שמיעה שונה, סדר עדיפויות שונה ויש מקום לכולם.

ארז

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
ארז

ניגון או לא ניגון , לפי דבריך בסופו של יום אח שלך ידע להבדיל בין המערכת שלך לשלו,

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבלים. ההשמצות האוטומטיות. כלל אינך מכיר אותי ואין לי עניין להוכיח דבר בפניך.

אתה מצדך תמשיך להתרברב, להלל את "נסיונך" ו"הבנתך" ולבטל אותי. הפוסטים שלך ברחבי האינטרנט מאז 2005 עדיין קיימים, והאמת צפה על פני הגלים העכורים. אני זוכר איפה אני הייתי אז, ויודע איפה אני היום, אך עדיין אני מעדיף להמנע מהגררות לתת-רמה של התנצחויות, ועל המנעותי זו אני משלם בקבלת תוויות על מצחי כגון "חסר נסיון" או "חסר הבנה" :)

תראי.

אין בי שמץ של התרברבות אלה הערצה ותודה לאותם אודיופילים שמהם רכשתי את ידיעותי. נוסיף לזה כמה מאות מוצרים שעברו אצלי וקבלנו גם למידה וגם נסיון. מה לעות, זו עובדה שאפילו ווכחן ניג'ס כמוך לא יכול להתווכח איתה.

התת רמה היחידי שאני רואה פה הוא של אחד שמתווכח עם כולם, טוען שכולם הוזים, כולם פסיכים ודבילים ורק אתה יודע את האמת. אל תשכח שאתה מדבר כאן עם דוקטורים לפיסיקה, רופאים, פסיכולוגים, מתמטיקאים וכאלה שאתה מבחינתם אפילו לא אבק מבחינת ידע, אבל להתווכח עם כולם אתה בהחלט מצליח. ווכחן, טרחן ודי נודניק.

לא מצאתי שום פוסט שלך שמוכיח {אפילו לא קצה חוט} איזה שהוא נסיון שלך בתחום עליו אנו מדברים, המטרה של הפורום שלנו {להבדיל מזה שהצעתי לך לגלוש בו בביטחה} הוא לקדם את תחןם האודיו בישראל. אתה לעומת זאת, רוצה רק להסביר לנו כמה אנחנו "מטומטמים".

לגבי הפוסטים שלי והעשיה שלי בתחום מאז 2005.
נסיוני מוכח והבנתי נרכשה מלמידה ומהאזנה. אני לא מבטל אותך מפני שאתה סך הכל דמות בתוך ניק ניים שאין לה שום משמעות אמיתית בעולם האודיו, אתה סך הכל מציק לי ול-80 אחוז מחברי הפורום בעצם העובדה שאתה מבטל כל התנסות על ידי "חוכמה" שאתה חושב שהיא קיימת אצלך.
לא בקטע של להתרברב אבל מה שאני עשיתי ותרמתי לתחום הזה בישראל לא תצליח לעשות לעולם. ולא בגלל שאתה לא יכול, אלא בגלל שאין לך אפילו הכנה ליכולת הזו. ההבדל בין העשיה שלי בתחום משנת 2005 לבינך הוא שאני באמת עשיתי, וגם זה ברחבי הרשת. אתה לעומת זאת חשבת ש"נעריץ" את ה"ידיעות" שלך. כשהבנת שכאן לא ימחאו לך כפיים התחלת להתבאס.

לך לאתר הכחול, כי כאן לא תקבל יותר מידי פרגון.

רק טוב.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ארז

ניגון או לא ניגון , לפי דבריך בסופו של יום אח שלך ידע להבדיל בין המערכת שלך לשלו,

נכון, רק אם מדובר בהבדל בין תרועה של פיל לקרקור של תרנגולת....
כאשר רציתי להשמיע לו את ההבדל בין המערכת בסלון לבין המערכת בחדר השינה (שהיא הרבה יותר איכותית וגם האקוסטיקה בחדר השינה טובה יותר) הוא לא הבין על איזה הבדל אני מדבר...

ארז

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
לדעתי הנקודה היא לא באיזה מערכת שמעו יותר טוב, אלה העובדה ש37% לא שמעו הבדלים בכלל בין המערכות,
לא מדובר פה על החלפת כבל RCA, או איזה כבל חשמל, שבהחלפות מסוג זה צריך ניסיון בשביל להבחין הבדל , אלה במערכות שונות מהיסוד.
וזה כבר מאוד תמוה

שי,
אולי זה מקור המהומה :) בכתבה כתוב:
14 were not able to hear differences or didn't choose any as the best.[/LEFT

כלומר 14 או שלא שמעו הבדל או שלא בחרו אחת מהן כטובה מהשנייה.

ישנם גם 14 נוספים שהעדיפו את המערכת הזולה ורק 10 העדיפו את היקרה.

כמו שזה נראה (מבלי לזלזל בניסיונם של הנבחנים או להעליל עליהם עלילות שווא) כנראה שהמסקנה היא שהמערכת הזולה נשמעה לא פחות טוב מהמערכת היקרה. מה לעשות...​

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
נכון, רק אם מדובר בהבדל בין תרועה של פיל לקרקור של תרנגולת....
כאשר רציתי להשמיע לו את ההבדל בין המערכת בסלון לבין המערכת בחדר השינה (שהיא הרבה יותר איכותית וגם האקוסטיקה בחדר השינה טובה יותר) הוא לא הבין על איזה הבדל אני מדבר...

ארז

אני מקבל את מה שאתה אומר,
למעשה על אותו משקל פגשתי אנשים שלא מבחינים בין קוקה קולה לדיאט RC נטול קופאין וגזים

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
שי,
אולי זה מקור המהומה :) בכתבה כתוב:
14 were not able to hear differences or didn't choose any as the best.[/LEFT

כלומר 14 או שלא שמעו הבדל או שלא בחרו אחת מהן כטובה מהשנייה.

ישנם גם 14 נוספים שהעדיפו את המערכת הזולה ורק 10 העדיפו את היקרה.

כמו שזה נראה (מבלי לזלזל בניסיונם של הנבחנים או להעליל עליהם עלילות שווא) כנראה שהמסקנה היא שהמערכת הזולה נשמעה לא פחות טוב מהמערכת היקרה. מה לעשות...​

אכן זה היה מקור הבלבול,

בלי קשר לנושא הזה שאין לי מה לחדש בו
בזמנו היה לי רמקול שמאוד אהבתי ,אבל רציתי לשדרג,
כשמכרתי אותו עדיין לא היה לו מחליף, אז השאלתי מחבר זוג רמקולים זולים מאוד לביינתים
שנראו כאילו היו ארוחה של רוטווילר עם כלבת, עם וופר קרוע, רטיבות בקופסה ומה לא.

כשחיברתי אותם גיליתי למרבה הפליאה שבסגנון מסויים הם היו עדיפים על הרמקול הקודם שלי, למרות שהם שווים 1\10 ולמרות מצבם.
החוויה הכניסה לי פרופורציה מסויימת לנושא.​

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור