דעתך על דחיפה של מגברי שפופרות וטרנזיסטורים?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר רמקול שיש לו נצילות של 87 והאימפדנס שלו לא עובר את הגבולות של 7-3 אום , הוא רמקול קצת קשה , וברמקול כזה מגבר מנרות טוב יניע וישלוט טוב וזה מנסיון העבר שדיברתי עליו .
לגבי מה שאתה מתאר אני מניח שאתה צודק

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אפיב ידידי

בריאות?

דבריך הנבונים הם ככפית חרדל לאדם במדבר ועל כך אומר : כה לחי!(הידד לשעבר)

יתרה מזאת, אם יורשה לי , נדמה שניתן להוסיף לניסוח המדוייק שלך
שלמעשה הכרות עמוקה עם ציוד מסויים אף פוסלת את המכיר להמלצה ! .

רם(יפו)

רם ברה ידידי הוירטואלי ביפו עיר הבולגרים

אכן בריאות בידי ואני מודה לך מקרב לב על התעניונתך.

נקווה רק שההמלצה תקפה לחרדל של תלמה שהוא חרדל הילדות שלי,
שבו אימי היקרה היתה מכינה לי סנביצ'ים עם נקניק.
ולא חלילה חרדל דיז'וני היטקי כלשהו.

אני שמח ומתרגש שמצאת את דברי מדויקים ומתאימים לחיכך.

ד"ש לקבבים של מישו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר
האם עשיתה השוואה נכונה של 2 מגברים כאילו בעוצמות של 200 W על אותה המערכת?

לא. עשיתי של 100 וואט ורשמי רשומים מעלה.

למה שידוע לי יש 2 מגברי מנורות {פאוו'רים} שמסתובבים בארץ בעוצמה הזו { Audio Research ו CAT}
כשמדובר ב 200 W מנורות זו אופרה אחרת לגמרי.

שמת לב שיש רק 2 כאלה שידוע לך שהם כאן? אני מכיר עוד כמה חזקים שמסתובבים בארץ, בניהם הוריקן של ASL, ועוד מונובלוקים של למלי 100 וואט מפלצתיים ועוד כמה.
לא קל לקבל אותם הביתה לבדיקה. אם אתה יכול לארגן אחד כזה הבית שלי פתוח, המגבר שלי יוכל להיות הטרנזיסטורי 200 וואט לשם ההשוואה.

אגב 100 W של מנורות EL 34 שונים מאוד מ KT 88 ששונים מ 6550 שעם האחרונים בדרך כלל בונים מגברים מעל 100W

מסכים איתך. הקארי SLM 100 שנבחן אצלי הוא עם KT88.

האמת זה יהיה מאוד מעניין מבחן כזה בהגברה של 200W
לי, יצא לא פעם להתרשם מאוד מ Audio Research vt 200 .
יש לי חבר שיש לו אותו ואני חושב שהוא יכול להפיל הרבה מאוד הגברות SS בעוצמות הללו

קדימה תארגן - אני איתך.

אומנם ה Audio Research vt 200 ישן ואוליי עדיף לבחון הגברה של 200 W מנורות חדישה מול הגברת SS חדישה ואז להבין את ההבדלים.

אני מכיר אדם שהיה לו אודיו ריסרצק 110 וואט חדש עם רמקולים בינוניים בנצילותם והוא בעצמו טוען שזה לא מספיק. האמן לי שהאודיו ריסרצ' 110 מסידרת רפרנס נחשב למגבר מכובד מאוד. אותו בחור הוא מספיק מנוסה בכדי לתת חוות דעת מלומדת.

שוב, זה יהיה מעניין מאוד גם לידע וגם חוויה
משהוא יכול לארגן?

אני יכול לארגן בית ומגבר SS איכותי 200 וואט היי קארנט.

אגב שאלה שמטרידה אותי ואיני מוצא לה תשובה
מדוע נגני באס משתמשים עם הגברה של 20-40W מנורות על אלמנטים של 12" וזה טוב יותר מהגברת SS
וכאשר מדובר בציוד HIFI זה לא זה???

כאשר אתה מטפל בטווח תדרים קטן ובסאונד נטול שכבות 40 וואט מספיקים. זה לא טוב יותר מהטרנזיסטורי אלא חם יותר. מצד שני הם אינם משתמשים במגברים הללו בהופעות מפני שהם משורשרים להגברה הראשית כך שהם אפילו לא משמשים להם כמוניטור אלא כיציאת סאונד מנורתית לקונסולה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש לציין שה-SLM 110 שהיה אצלי הוא מדגם ישן מאוד. אך מצב המנורות היה מצויין.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
שטויות במיץ , אני מצטער על הבוטות , אבל זה מחוייב המציאות
אין שום דרך בעולם שדיגיטאלי יחלף מגבר מנורות טוב , ואת אותו דבר חשבו בזמנו לגבי הדיסק , גם אז חשבו שהדיסק יהפוך את התקליטים למשהו שהוא במוזאון . הנה אנו רואים איזה מוזאון (lol)
ואם לדון על מגמות , אז התקליטים במגמת עליה והCD במגמת הכחדה (מעבר לפורמאט דיגיטאלי אחר )
תמיד יהיה ביקוש למגבר מנורות טוב

אני לא חושב שתוכל לקנות אז מגבר מנורות ,(אלא אם כן תהיה מליונר ) , אבל אני בטוח שתרצה אותו כשתשמע את המגבר הדיגיטאלי שלך ליד מגבר מנורות .

תדפיס את העמוד הזה.דבר איתי בעוד 10 שנים ואז נראה.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
הי נמר, אתה השוות מגבר 200W טרנזיסטורי מול מגבר 100W

ג'וקר.

לא ניסיתי הגברות יותר חזות שלהם אך השוואתי את ה-100 וואט של המנלי ל-100 וואט של מגבר טרנזיסטורי אחר והוא אמנם נשמע פחות טוב אבל כאן אנו מדברים על קונטרול ולא על סאונד. המנלי מבחינת אופי הצליל, הרמוניות, במה ועוד כמה פרמטרים היה טוב מהטרנזיסטור. מבחינת שליטה ודינמיקה היה יתרון לטרנזיסטור.

אלוני.

אכן המגברים היו אצלי לבחינות, מלבד זאת שמעתי אצל רבים וטובים מגברים שונים. אם כל אחד היה יכול לחוות דעה רק על מה שיש לו בבית והוא חי איתו זה אומר שאף אחד לא יוכל להמליץ על כלום, לא יהיו חוות דעת.
לגבי העיניין שאמרת שרצית להקניט אותי קצת אז דע לך שלא הצלחת, אתה פשוט לא מספיק חשוב.

שפופרתי -מכיוון שהרמקול יורד ל 4 אוהם... (הערכה שלי שמגבר SS שמוציא 130 וואט ב8 אוהם, מגיע ל200 ב4)
ועם רמקולים (N) שעדיף לנו לא להרחיב עליהם את הדיבור כי זה יכול לפגוע לך במוניטין....

בקיצור, לצערי מה ששמעת מהסנאפר לפני שנתיים לא היה קרוב למה שהוא מסוגל לעשות.

ואני ארחיב מעט :
אחד הפרמטרים החשובים במערכת מבוססת מנורות, למשל, הוא איכות הבאס של המקור!
(וזה תלוי קשר ישיר גם באיכות המתח, או השפופרות בנגנים מנורתיים)

מגבר מנורות יסבול הרבה יותר ממגבר טרנזיסטורי כאשר המקור בעל באס עמום או דחוס!

בדיוק כמו שמגבר טרנזיסטורי ישמע יבש וקר כאשר המקור סובל מבעית "דיגיטליזציה"- ובמקרים אלו מנורות בד"כ ישמעו טבעיים יותר ותלת מימדיים.
בקיצור- "עקב האכילס" של כל סוג הגברה יפגע "שבעתיים" בשילוב עם מקור בעייתי באותו התחום.

הוסף לכך את העובדה שרב מגברי המנורות של היום באים עם לפחות מנורה אחת עם צליל מחריד... לפעמים זה כולן... (נדיר שהמקוריות נשמעות הכי טוב) וגם פה צריך לשים דגש.

והבעיה האולטמיטיבית היא כמובן המאץ' בין שנאי המוצא של המגבר לעקומת האימפדנס של הרמקול... שלפעמים זה פשוט לא עובד

והרי לך משוואה בעלת כ"כ הרבה פרמטרים שאין ביכולתך לקבוע כלום לגבי מגבר מנורות זה או אחר, בניסיון חד פעמי.

ולכן אני חושב שכאשר מדברים על מגברי שפופרות שדוחפים או מושכים, עדיף לציין את הסט אפ עם הרמקול והמקור-
אחרת הדיון הוא לא עינייני.

נערך לאחרונה ב:

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
אגב נמר

לגבי ה SLAM 100 הם היו שלי , אני היתי היד הריאשונה......:)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ארז אתה טועה.
בדיוק כמו שטענו שהקומפקט יבטל את הפטיפונים תוך זמן קצר גילינו שהשנה כיום היא 2008 כמעט 2009 וקרובה מאוד ל-2010. זה היה עוד בשנות ה-80 דהיינו כמעט 30 שנה והפטיפון מיוצר, נימכר, מתרומם ונישמע טוב יותר למרות הטכנולוגיה המתקדמת והנאורה.

נעשה את זה אחרת. שמור את הפוסט הזה אתה ודבר איתו עוד 10 שנים. מבטיח לך שתעשה הכל בכדי לא להזכיר לו מה הייתה הטענה שלך כיום מפני שהיא שגוייה.

עם כל הטכנולוגיה טרם הצליחו לקחת מגבר טרנזיסטור שישמע כמו מנורות {לא שמנורות טוב יותר או פחות אלא שונה.} אתה באמת סבור שדיגיטלי שמבחינה טופולוגית רחוק עוד יותר ממנורות יצליח? אולי כן אך ממש לא ב-10 שנים. אולי 60 שנה, אולי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שפופרתי -מכיוון שהרמקול הוא 4 אוהם...
ועם רמקולים (N) שעדיף לנו לא להרחיב עליהם את הדיבור כי זה יכול לפגוע לך במוניטין....

ואני ארחיב מעט :
אחד הפרמטרים החשובים במערכת מבוססת מנורות, למשל, הוא איכות הבאס של המקור!
(וזה תלוי קשר ישיר גם באיכות המתח, או השפופרות בנגנים מנורתיים)

מגבר מנורות יסבול הרבה יותר ממגבר טרנזיסטורי כאשר המקור בעל באס עמום או דחוס!

בדיוק כמו שמגבר טרנזיסטורי ישמע יבש וקר כאשר המקור סובל מבעית "דיגיטליזציה"- ובמקרים אלו מנורות בד"כ ישמעו טבעיים יותר ותלת מימדיים.
בקיצור- "עקב האכילס" של כל סוג הגברה יפגע "שבעתיים" בשילוב עם מקור בעייתי באותו התחום.

הוסף לכך את העובדה שרב מגברי המנורות של היום באים עם לפחות מנורה אחת עם צליל מחריד... לפעמים זה כולן... (נדיר שהמקוריות נשמעות הכי טוב) וגם פה צריך לשים דגש.

והבעיה האולטמיטיבית היא כמובן המאץ' בין שנאי המוצא של המגבר לעקומת האימפדנס של הרמקול... שלפעמים זה פשוט לא עובד

אם תשים לב ערני אחי כתבתי שבחנתי 100 וואט טרנזיסטורי מול 100 וואט מנורתי. לא כתבתי מעולם שהשוואתי את ה- 200 וואט שברשותי עכשיו לסנפרס.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שפופרתי -מכיוון שהרמקול הוא 4 אוהם...

.

אתה מדבר על הרמקול הנוכחי או על הרמקול הישן? לא כל כך ברור לי.

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
נכון ערן

תאמת שאני היתי אצל נמר בזמנו עם אינטגריטד 200W הייבריד מנורות ששלט ברמקול ללא עוררין אבל התוצאה היתה לא טובה משום מה , ולעניות דעתי (ואמרתי זאת לנמר בשעתו),והטעות שלי היתה שלא הבאתי איתי מקור איכותי.
למרות שיכול להיות שהבעייה היתה סינרגטית , אבל שוב , עניין המקור היה קריטי לדעתי מאחר והמקור שהיה לנמר
היה ממש לא טוב , ואין לי ספק שהוא חלק גדול שגרם לתוצאה שהיתה .

קבענו לבצע את המבחן שוב והפעם עם מקור איכותי אבל לא יצא משום מה .....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אגב נמר

לגבי ה SLAM 100 הם היו שלי , אני היתי היד הריאשונה......:)

אני יודע.
דיברנו על זה עוד שהוא היה אצלי.:) אתה רואה? כמעט והוא חזר לפמיליה.:D

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נכון ערן

תאמת שאני היתי אצל נמר בזמנו עם אינטגריטד 200W הייבריד מנורות ששלט ברמקול ללא עוררין אבל התוצאה היתה לא טובה משום מה , ולעניות דעתי (ואמרתי זאת לנמר בשעתו),והטעות שלי היתה שלא הבאתי איתי מקור איכותי.
למרות שיכול להיות שהבעייה היתה סינרגטית , אבל שוב , עניין המקור היה קריטי לדעתי מאחר והמקור שהיה לנמר
היה ממש לא טוב , ואין לי ספק שהוא חלק גדול שגרם לתוצאה שהיתה .

קבענו לבצע את המבחן שוב והפעם עם מקור איכותי אבל לא יצא משום מה .....

זה בגלל שאני חוסך לקומפקט ספציפי. נראה לי שאתה מכיר אותו.(lol)

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
היו לי אותם בשעתו אם אני זוכר טוב , עם פרה של אלקטרו קומפנייט או טרילוגי ...כבר לא זוכר , אבל הם היו טובים
מאד , אבל לא החזיקו לי את הגווארינארי ....

הרמקול הזה פשוט שותה דם, וזקוק למגבר מנורות חזק ובריא.

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
עד אז יצא כבר MK II ..(lol)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל עכבה לטובה אמיר.:)

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0

בקיצור- פתפותי ביצים (lol):מבולבל:

תכלס- רוב רובן של הדעות בתחום הן כאלה (למעט אולי הירחון שרמקול ציין ואי אלו מיקצוענים אחרים בתחום...).

לכן- אם אני לי מי לי :מבולבל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז מה אתה עושה כאן ירון?
רוצה מנוי לירחון? עלי אחי.

Av1

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
16
פורסם במקור על ידי SOUNDHOLIC
נמר
האם עשיתה השוואה נכונה של 2 מגברים כאילו בעוצמות של 200 W על אותה המערכת?

לא. עשיתי של 100 וואט ורשמי רשומים מעלה.

למה שידוע לי יש 2 מגברי מנורות {פאוו'רים} שמסתובבים בארץ בעוצמה הזו { Audio Research ו CAT}
כשמדובר ב 200 W מנורות זו אופרה אחרת לגמרי.

שמת לב שיש רק 2 כאלה שידוע לך שהם כאן? אני מכיר עוד כמה חזקים שמסתובבים בארץ, בניהם הוריקן של ASL, ועוד מונובלוקים של למלי 100 וואט מפלצתיים ועוד כמה.
לא קל לקבל אותם הביתה לבדיקה. אם אתה יכול לארגן אחד כזה הבית שלי פתוח, המגבר שלי יוכל להיות הטרנזיסטורי 200 וואט לשם ההשוואה.

אני כתבתי בפרוש " למה שידוע לי יש 2 מגברי מנורות {פאוו'רים} שמסתובבים בארץ בעוצמה הזו { Audio Research ו CAT}
כשמדובר ב 200 W מנורות זו אופרה אחרת לגמרי."

לא מונובלוקים.

ו 200W מנורות {שבדרך כלל זה KT 88 או 6550} זו אופרה אחרת מ 100 W מנורות של EL 34 {שאגב איני מזלזל בה כלל}

אגב 100 W של מנורות EL 34 שונים מאוד מ KT 88 ששונים מ 6550 שעם האחרונים בדרך כלל בונים מגברים מעל 100W

מסכים איתך. הקארי SLM 100 שנבחן אצלי הוא עם KT88.

האמת זה יהיה מאוד מעניין מבחן כזה בהגברה של 200W
לי, יצא לא פעם להתרשם מאוד מ Audio Research vt 200 .
יש לי חבר שיש לו אותו ואני חושב שהוא יכול להפיל הרבה מאוד הגברות SS בעוצמות הללו

קדימה תארגן - אני איתך.
למה אתה מגלגל את זה אליי?:O

אומנם ה Audio Research vt 200 ישן ואוליי עדיף לבחון הגברה של 200 W מנורות חדישה מול הגברת SS חדישה ואז להבין את ההבדלים.

אני מכיר אדם שהיה לו אודיו ריסרצק 110 וואט חדש עם רמקולים בינוניים בנצילותם והוא בעצמו טוען שזה לא מספיק. האמן לי שהאודיו ריסרצ' 110 מסידרת רפרנס נחשב למגבר מכובד מאוד. אותו בחור הוא מספיק מנוסה בכדי לתת חוות דעת מלומדת.

שוב, 200W אינם דומים ל 100 או ל 110 או ל 150W {ושוב איני מזלזל חלילה בעוצמות הללו}
שוב, זה יהיה מעניין מאוד גם לידע וגם חוויה
משהוא יכול לארגן?

אני יכול לארגן בית ומגבר SS איכותי 200 וואט היי קארנט.

אגב שאלה שמטרידה אותי ואיני מוצא לה תשובה
מדוע נגני באס משתמשים עם הגברה של 20-40W מנורות על אלמנטים של 12" וזה טוב יותר מהגברת SS
וכאשר מדובר בציוד HIFI זה לא זה???

כאשר אתה מטפל בטווח תדרים קטן ובסאונד נטול שכבות 40 וואט מספיקים. זה לא טוב יותר מהטרנזיסטורי אלא חם יותר. מצד שני הם אינם משתמשים במגברים הללו בהופעות מפני שהם משורשרים להגברה הראשית כך שהם אפילו לא משמשים להם כמוניטור אלא כיציאת סאונד מנורתית לקונסולה.

תודה על התשובה

נערך לאחרונה ב:

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
על שאלות תמיד אני עונה-

1. אז מה אתה עושה כאן ירון?
2. רוצה מנוי לירחון? עלי אחי.

1. שאלה טובה (כי יש לי תשובה ברורה :)), אך אמנע מלרשום תשובתי כאן- מחשש לסערת רגשות החברים (בהזדמנות אגלה לך באופן אישי ).

2. ממש לא ! אין לי כל עניין בירחונים בתחום הזה. תודה בכל אופן על הנדיבות (Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור