דעתך על דחיפה של מגברי שפופרות וטרנזיסטורים?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הי נמר

במקרה של הפוקל הוא ירד ל-6 אוהם. המגבר לא הכפיל את עצמו.
העיניין הוא שמגברי מנורות לוקים באיזה שהוא חסר במוסיקה אלקטרונית מורכבת, טרנזיסטור לדוגמה מהווה כאן יתרון ברור.

אני בהחלט זוכר שכאשר שמענו ג'אז הרמקול היה נשמע חלומי עם הסנפרס. ל-EL34 יש קסם שאין לאף מנורה, במיוחד בתחום ההי מיד.

כנראה שלא הייתי מובן, ומכיוון שמדובר בנתונים טכניים יבשים, שנכונים לגבי כל השוואה בין מגברי מנורות לטרנזיסטורים, אני אפרט:
הרמקול שנבדק ירד ל2.9OHM בדיוק, לפי נתונים יבשים ולא 6OHM (דרך אגב הוא מוגדר 8 אוהם)
מגבר טרנזיסטורי של 130 וואט, ומצליח לרדת ל3 אוהם יוציא שם בערך 200 וואט!
מגבר זרם אימתני יכול להוציא גם 300 וואט .

מגבר מנורות 100 וואט, יוציא אולי 110 וואט ב4 אוהם , לא יותר.

לכן שבודקים רמקולים של 4 אוהם, השוואה הוגנת תהיה בהספק ב4 אוהם, ולא ב8.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
"מה נהיה? חברינו משכבר הימים החליטו שהם באים ועושים צחוקיה מהעמל שלנו, החליטו לכתוב עלי דברים באופן אישי ברמה המיקצועית ויותר מכך החליטו לעשות ממני ומליאור צחוק."

אף אחד לא עושה צחוק מהעמל של אף אחד.
מה שנכתב עליך ברמה המיקצועית הוא נכון, נאמר לך כבר בעבר בצורה זאת או אחרת, וכמו שאתה הגדרת זה "ברמה המיקצועית" אז מה אתה רוצה?
מליאור אף אחד לא עושה צחוק כי הוא לא נותן סיבה.

"אלוני.
אתה גם כן קיבלת חבל שהשתדלת למתוח אותו בצורה שכבר מצטיירת מבחינתי כעויינת. אתה מסיט כל שירשור ומנסה ביודעין לבדוק מתי נגיב. מה הסיבה שאתה עושה זאת?
גם כאשר יצרתי איתך קשר טלפוני לפני מספר ימים ביקשתי ממך באופן סופר חברי להפסיק את ההודעות הלא קשורות בפורומים, כנראה שבקשתי אלייך היא ממך והלאה. חבל שאנו מגיעים למצב בו אני צריך להעיר לחבר בפורום."

אני לא מסיט שום דבר ולא בודק שום דבר.
כאשר אני רואה צחוקיה אני בדר"כ מצטרף, כאשר מישהו מבקר אותי לחינם אני בדר"כ נכנס בו, כאשר מישהו מתנהג בצורה לא מקצועית אני בדר"כ רומז לו, במקרה שלך לא בעדינות כי זאת היתה צורת התקשורת שלנו עד היום, עכשיו הבנתי שנעלבת וזה לא מתאים לך ואני אשתדל לשנות את הדיבור (למרות שהתרגלתי ואני נהנה מזה) כי אין לי שום מטרה לפגוע ברגשותיך העדינים.

עד היום, אף אחד לא ביקש ממני להפסיק עם ההודעות הלא קשורות, מה שכן עשו זה להעיף הודעות (כולל כן קשורות) לפורום המטבחון בצורה ברוטלית שעצבנה אותי ואני הגבתי בהתאם.
לפני כמה פוסטים בעל האתר ביקש להפסיק ואני אשתדל לכבד בקשה זאת.

כשאתה התקשרת לפני כמה ימים ביקשת שאפסיק להזכיר את העובדה שאתה עומד להתחתן, עניתי לך שאני בכלל לא מזכיר את זה ואף ביקשתי מהחברים להפסיק. למה אתה מסלף כמו תמיד?

נערך לאחרונה ב:

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לנמר

נמר ידידי

ראשית , אני מתנצל ,מעומק הלב אם פגעתי בך אי פעם, (למרות שפירוש לא זכור לי עניין שכזה)-ובכל מקרה זו בודאי לא הייתה כוונתי.

(למעט המחלוקת החריפה בינינו,המעידה על התהום העמוקה הפרושה בינינו בעניינים קולינריים (סושי קוויאר וכיו'ב) :) )

אני מעריך מאוד את דרכך,השקעתך ,אהבתך והידע שלך בתחום,הכמות הנדירה והנדיבה של רצונך הטוב ומוכנותך התמידית לסייע ,שלא לדבר על היותך מארח מופלא.

ולכן אני לוקח את דבריך לתשומת לבי ובפירוש לא מתעלם מהם.

עם זאת נדמה לי שפלורליזם , או לצורך עניננו פוליפוניה -לא יזיקו לבריאות הפורום.

או במילים אחרות :שלל אופני התנסחות/דעות (כל עוד אינן חבלניות בעליל) הנגזרות משום טווח הטיפוסים הכותבים פה-
כל אלו חייבים להיות נשמת אפו והקו המוביל את הפורום.

הפורום הזה ,אני מניח ,אמור להיות חסין ,מוצק ,שריר ובטוח ,משום תוקפו -
גם אל מול קריאה מסוכנת וחתרנית כהידד !
(אפילו אם חלק סבור ש"כה לחי" הוא ביטוי מרהיב וראוי, אף יותר)

הפרדוקס האימננטי (כלומר הכשל המובנה), עליו הצביעו רבים ואף אני בתוכם,
של כתיבה (מילים) על מכשירים האמורים להפיק סאונד , שלא לומר מוסיקה -הוא נתון הטומן בחובו , משום מופרכותו הקונספטואלית,בעיות רבות ופתרונות רבים.(בהם דנו לאחרונה בשרשור אחר).

כתיבה שנדמית לחלק מהחברים כ-off topic ,היא חלק מהעניין ושוב, אם תבדוק את השרשורים ברובם, תגלה קונוונציה של גרף חוזר , המכיל בתוכו שלל התנהגויות ודינמיקות, חלקן הגדול צפוי .

(על פי רוב מתחיל באינטרו עדין, מגשש. אחר כך נבנה הגוף המרכזי של השרשור , ואז מגיע
כמובן קרשצ'נדו אדיר של מריבה והאשמות הדדיות)

עם זאת החברים, ברובם, חוזרים ,בתדירויות שונות,לקבל עוד מאותו הדבר.

(ולכן,מדוע לא להתייחס אל טווח תגובות החברים, על שלל גווניו,כאל כסאונד עשיר,
בעל הרמוניה מורכבת , שאליה מתגנב לעיתים איזה דיסונאנס מרתק או הרמוניה מפתיעה ולא מוכרת הנדמית דיסהרמונית בתחילה, טרצה היכן שהאוזן רגילה לקווינטה ?)

ומשום הדברים הללו אני ממליץ לרוב החברים לומר : הידד !
(זה לא יגרור,בהכרח ,את הפורום אל השאול-ממנו כידוע (לס. ריכטר בודאי)-
אין דרך חזרה)

רם

נערך לאחרונה ב:

cavi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אבי.

צד ימין וצד שמאל לא מנגנים זהה, זה נקרא סטריאו.
במקרה הספיציפי שלך אתה יכול להיות רגוע, המנורות בהייבריד שלך הן מנורות קדמגבר והנכד שלך בעזרת השם הוא זה שאולי {רק אולי} יחליף אותן.

חשוב מאוד שתתיחס למה כתבתי לגבי שני מגברים 100 וואט.
כאשר כתבתי זאת כתבתי שני מגברי 100 וואט איכותיים. מגבר 100 וואט לא איכותי הוא לרוב בעל שנאים קטנים שמספקים זרם של רסיבר קולנוע ביתי פשוט.

ציינתי כבר שכאשר מדובר נניח במוסיקה אלקטרונית {לא טראס אלא אלקטרוני יש להפריד בין הסיגנונות.} כל מגבר טרנזיסטור ישלוט ברמקול טוב יותר ממנורות באותה עוצמה.

גם במוסיקה קשה לטרנזיסטור יהיה יתרון {מאלר נניח}. אני לא מדבר על אופי צליל ומה יותר טוב, אני מדבר על דינמיקה ועל קונטרול.

אני מדבר על מצב בו הרמקול המונע הינו רמקול קשה, דהיינו רמקול עם אימפדנס שאינו יציב.

נכון, הם לא מנגנים זהה אבל זה לא שצד X תמיד מנגן יותר מצד Y, זה די שולי הייתי אומר (כמו שכתבתי על הגלגלים הקדמיים בבאוטו..), מה שכן, מנורות ישחקו מהר מאוד אם יאלצו להתמודד עם רמקול קשה..
בכל הקשור לקונטרול ולדינמיקה אני לא יכול לענות מנקודת המבט שלי מכיוון שלא היה לי אף פעם מגבר מנורות למשך תקופה וגם אני לא שומע מוזיקה מורכבת מאוד אבל יש אמת בדבריך ואני די מסכים איתך בכל הקשור לשליטה ודינמיקה אבל זה לא אומר שהטרנזיסטור ישמע טוב יותר וזה גם לא אומר שהטרנזיסטור ישלוט ביד רמה והמנורה תקרוס בכל פעם שתיהיה התפרצות, הטרנזיסטור ישלוט טוב יותר אבל לא יהיו הבדלים כ"כ גדולים.
לדעתי הכי טוב זה לנסות, מהנסיון הדל שלי אני יכול להגיד שכל מגבר הוא סוג של פשרה, צריך לדעת לבחור את הפשרה הטובה ביותר..:) (מישהו אמר הייבריד? :) )

נערך לאחרונה ב:

LiveSound

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ערן,

למה אתה עושה את זה הרי כפי שידוע לך -

"למצולמים אין קשר לכתבה "

Vive la France ! Vive la Impedance!​

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מרגש.

היכן מחלקים כאן מטפחות?

LiveSound

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
מרגש.

היכן מחלקים כאן מטפחות?

;)STAY TUNED

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בעניין הריגוש/לדיז/דיאגנוזה

מרגש.

היכן מחלקים כאן מטפחות?

דיז ידידי

אני סבור שאתה מייחס את הלחלוחית בעין בטעות לריגוש, בעוד שלמעשה הלחלוחית היא נגזרת של חיתוך הבצל לסלט היומי שלך.

רם,יפו

נערך לאחרונה ב:

revox

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מה קורה כאן היתחלתם לעשות שטריחים אחד לשני ?

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
Revox-המילון

מה קורה כאן היתחלתם לעשות שטריחים אחד לשני ?

Revox ידידי

ראשית ברכות על בחירתך ,כניק ניים,בשמה של החברה השוויצרית?, המנוחה? והאהובה.

משום שלא בושה להודות בכך שאינך יודע משהו-אני מודה!

האם תואיל בטובך, להשכילני-מה פירוש המילה שטריחים (ואגב האם ידועה לך אף האטימולוגיה שלה?)

בתודה מראש

רם, יפו

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
כנראה שזה מובנה, העניין הזה של העקרב, הצפרדע והמזרח התיכון.

revox

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שטריכים ולא שטריחים....
חיפוש קטן ב GOOGLE יניב את התוצאה...

REVOX עוד קיימת...
http://www.revox.com/index.tpl?iid=l18a1b10c2d7&lang=2&iid2=11

וגם STUDER

http://www.studer.ch/index.aspx?menu_id=1&sub_menu_id=4&url=includes/history_include.aspx&locale=

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אני חבר באתר זה.אינני מקורב לאף אחד, ואנני ניזון משום שמועה

לא קיבלתי שום רושם ואפילו לרגע שהאתר או כתביו מוטים בצורה כלשהי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רק כשהם סוחבים רמקולים כבדים במיוחד.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כמה שעות מחוץ לאתר והצלחתם לעשות קרוב ל4 דפים מלאים בזבל , סליחה על הבוטות

אפי,

הגיע הזמן, שהפורום הזה יהיה ענייני, כמו פורומים אחרים בחו"ל.
נסה לשלוח שטויות (כמו שאתה כותב פה), בפורום audiogon.com או בפורום audioasylum.com? תוך דקה אתה נחסם!!!
באודיוגון, שליחה של הודעה מלווה באישור של אחראי הפורום. הודעה ללא כותרת עניינית לנושא, דחקה ואפילו, שאלה לא ממוקדת או שחסר בה פרטים (תקציב/צרכים וכד'), לא עולות לפורום. באתר audioasylum המצב דומה. 2 הפורומים האלה מושכים אליהם אלפי חובבים ויותר, בגלל, שהם ענייניים ומקצועיים.

אני מציע לכם הצעת יעול. תכתבו אחד לשני בנושאים שלא קשורים לאודיו בפורום המטבחון.
כאשר תרצו לכתוב/לשאול בנושא אודיו תחזרו לפורום אודיו.

(Y)
מסכים ומקווה שזה אכן יהיה כאן
אפשר לזרום עם טיפה הומור , כי אנו ישראלים , אבל זה כבר מוגזם

AUDIOFREEK אי אפשר לומר שצריך לבדוק מגבר מנרות עם מגבר בהספק של 4 אום .
הרי כול הטפולוגיה של מגברי SS הי קורנט זה העובדה שהם מכפילים את העוצמה ככול שההתנגדות יורדת , והטופולוגיה של מגבר מנרות זה שהוא מספק עוצמה מלאה אבל להתנגדות די קבועה .
ההבדל השמיעתי נגזר מהבדלי הטפולוגיות , אז אם אתה אומר שנשווה אותם באותה צורה , אתה למעשה אומר שנוריד ממגבר הSS את היתרונות שלו , ונראה אם אז הוא מתחרה למנורות או לא
מה שכן אתה יכול לבדוק את מגבר המנורות ע"י שתזיז את מדיד ההתנגדות ל4 אום (אם יש לו את האפשרות הזו , אאל"ט לרובם יש )

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר.

זה בדיוק העיניין. היתרון של הטרנזזיסטור הוא בכך שגמישות שידוכו לרמקולים שונים ולקבל עדיין מספיק כח ושליטה הוא ברור.

אגב.
ישנם לא מעט מגברים שניתן לבחור בין 4 ל-8 אום. השאלה היא האם מגבר מנורות יודע לרדת גם נמוך מזה.
אתה מכיר אחד כזה?

revox

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אפשרי לרדת מ 4אוהם הכל עיניין של תיכנון של הכריכות בשנאי המוצא.. אולם התוצאה של הסואנד לא ברורה (צריך לנסות ולעשות מדידות).

תפקיד שנאי המוצא להפוך מתח גבוה וזרם נמוך למתח נמוך וזרם גבוה ולהשאיר את המנורות בחוג סגור תחת עומס (מנורות ללא עומס נישרפות )

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אפשרי לרדת מ 4אוהם הכל עיניין של תיכנון של הכריכות בשנאי המוצא.. אולם התוצאה של הסואנד לא ברורה (צריך לנסות ולעשות מדידות).

תפקיד שנאי המוצא להפוך מתח גבוה וזרם נמוך למתח נמוך וזרם גבוה ולהשאיר את המנורות בחוג סגור תחת עומס (מנורות ללא עומס נישרפות )

אהבתי.

קל?כן. לפי מה שאתה אומר.
אפשרי? כן, מה לעשות פיזיקה ואלקטרוניקה.
ישים? שאלה טובה.

עלות : אה טוב את זה שכחנו...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור