דעתך על דחיפה של מגברי שפופרות וטרנזיסטורים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר.

לא ניסיתי הגברות יותר חזות שלהם אך השוואתי את ה-100 וואט של המנלי ל-100 וואט של מגבר טרנזיסטורי אחר והוא אמנם נשמע פחות טוב אבל כאן אנו מדברים על קונטרול ולא על סאונד. המנלי מבחינת אופי הצליל, הרמוניות, במה ועוד כמה פרמטרים היה טוב מהטרנזיסטור. מבחינת שליטה ודינמיקה היה יתרון לטרנזיסטור.

אלוני.

אכן המגברים היו אצלי לבחינות, מלבד זאת שמעתי אצל רבים וטובים מגברים שונים. אם כל אחד היה יכול לחוות דעה רק על מה שיש לו בבית והוא חי איתו זה אומר שאף אחד לא יוכל להמליץ על כלום, לא יהיו חוות דעת.
לגבי העיניין שאמרת שרצית להקניט אותי קצת אז דע לך שלא הצלחת, אתה פשוט לא מספיק חשוב.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סליחה, אבל זה בסדר, אני לא מספיק חשוב, מותר לי להקניט.

תיכף אשוב ואז אציג הגיגי מדוע השמעה אצל "רבים וטובים" והבחינות של נמר לא רלוונטיות.

זאת משום שאני "מבין גם באודיו" ולא רק בהידד.

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
common sense

אלוני, ממתי יש קשר בין הכרות עם הציוד לבין המלצה עליו ... ?
הכי כיף להמליץ על משהו שאין לך מושג בו (Y)

אפיב ידידי

בריאות?

דבריך הנבונים הם ככפית חרדל לאדם במדבר ועל כך אומר : כה לחי!(הידד לשעבר)

יתרה מזאת, אם יורשה לי , נדמה שניתן להוסיף לניסוח המדוייק שלך
שלמעשה הכרות עמוקה עם ציוד מסויים אף פוסלת את המכיר להמלצה ! .

רם(יפו)

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
רם,

ממליץ להיגמל גם ממטבע הלשון "בריאות",עכשיו שההידד,נקבר קבורת חמור.

גם "כה לחי" מיצה את עצמו.

בנסון

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מנסיון רב עם הסנאפר

בשידוך עם האודיטוריום,IBX R-2,OBX-RW ואווטאר,הסנאפר שולט ברמקולים הנל, דינמי מאוד יורד נמוך וכו,בקיצור הקסם המנורתי +הדינמיות והעוצמה שלSS,כמובן שכבילה,מנורות,סורס ופרה ישפיעו מאוד על התוצאה.אני מניח שצריך להתאים אותו לרמקולים המתאימים אליהם ודומיהם הוא תוכנן,ובשידוכים הנל הוא ממש לא נשמע כמו מגבר דל וואטים מנורתי

בקיצור לטעמי השילוב האידיאלי

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בקשת עזרה מאופירס

רם,

אופירס ידידי

מאחר שהארסנל מצטמצם , אני פונה אליך כמעיין מפכה , כנחל איתן ,כמקור רענן ואינסופי בבקשת עזרה

מי מהמונחים הבאים יוכל , להערכתך , להיכנס לנעליים העצומות , לריק הגדול והמהדהד שהותיר אחריו המונח הידד:
(שהרי כמו שאמר ברנקוזי לנוכח הצעתו של א.רודן ,אותה דחה ,לשמש כאסיסטנט שלו ,בתרגום חופשי:"במקום שעצים גדולים צומחים מוטל צל ענק"):

להלן מספר אפשרויות לעיונך:

1.כה לחי !
2.שא ברכה
3.מלחכי פינכה,נמאסתם {לא, לא, הגיע הזמן לקבור(קבורת חמור)}
4.כל טוב
5.פירוט בלתי רגיל (ועידון , כמובן)
6.בבניין ציון ננוחם
7מלחכי פינכה,נמאסתם (לא, לא , במחשבה שנייה באמת נמאס)
8.היה נכון
9.לא נשכח ולא נסלח
10.מלחכי פינכה,נמאסתם (במחשבה שנייה...אולי )

ממתין להוראותיך

כה לחי !

רם

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יש ואין /גם וגם (לאלוני היקר באדם)

סליחה, אבל זה בסדר, אני לא מספיק חשוב, מותר לי להקניט.

1.אלוני יקירי , יש דברים שאין לאמרם אפילו בבדיחות הדעת.

זאת משום שאני "מבין גם באודיו" ולא רק בהידד.

2.אלוני יקירי- נכון ,אתה מהמעטים המבינים בשתי הפרקטיקות ,כלומר מקרה חריג של גם וגם (משום אלוניותך.)

אגב ,רגע המבחן הגיע! האם אלוניותך תספיק בפרטיקת ה-כה לחי ?

כה לחי ! (הידד לשעבר)

נ.ב(ידיעה שהתקבלה זה עתה)- החבר אופירס ("מלחכי פינכה,נמאסתם")
הביע,זה עתה, אי נחת מ"כה לחי" -
תשמע, מעולם לא היה כאן כל כך מעניין.

רם, יפו

נערך לאחרונה ב:

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אפשרות 10 נראית לי עדיפה....בהקשר המתאים,או "עד מתי רשעים יעלוזו"

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
על הדחיפה (פואמה חסרת פואנטה, לא בחרוזים אבל בפרוזה)

כבר מצינו במקורותינו כי בטרנזיסטור נעשית ההגברה עם זרם-גבוה/מתח-נמוך - ממש הופכי (איך זה?) למנורות.
מכיוון שהרבה מבעיות הדחיפה של הרמקולים נפתרות באמצעות זרם (או שני סבלים, מה שבא קודם) למגבר טרנזיסטורי יש יתרון מובנה.

ברם, אולם, דע עקא, אין זה אומר שמעשית מגבר מנורות אינו יכול לדחוף כל רמקול. בהחלט יכול. הבעיה היא שזאת בעיה מעשית. מגברי מנורות אדירי מעש של 200-300 וואט ומעלה יתגברו גם על רמקולים פחות שפויים, ואם בארה"ב של אמריקה הצפונית יש ברנש המניע אפוג'י פול-ריינג' עם מגברי מנורות, הכל אפשר. איך?GTR800 והמון-המון מנורות. ולהבדיל, גם הוריקאן של ASL יודע לטפל ברמקול סורר-עכבה/מרובה-יחידות
בלי שאף אחד ייעלב, ניסיון אחד הוא, איך נאמר בעדינות, קצת פחות מדי לגיבוש עמדות רחבות היקף.

לעומת זאת, יהיו מגברי טרנזיסטור מרובי הספק שכושר הדחף שלהם לא יתעלה ברמקולים קשי יום והנעה. כך שיש כלל, ויש כאלו היוצאים ממנו בשני המחנות.
אבל רוב הדוחפים המצטיינים (לא כולל דוחף לוויתן) למצבים קשים הם במחנה הטרנזיסטורי.

אלקטרוסטטי לא יוצר בהכרח ירידה בעכבה, ע"ע סאונדלאב, שם עיקר הבעיה היא בגלל שהעכבה ממריאה. רמקול ריבון לא דורש שנאי. רמקולי ריבון מפעם נאלצו לרדת נמוך (לא כולם, שלי לא); כיום יצרנים אחרים שומרים על 6 אוהם.

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
רם,

אני חייב למחות , אי אפשר לדרוש ממנו לוותר על הידד ואח"כ על "כה לחי" , בלי לתת משהו בתמורה . זה פשוט לא הולך ככה בין בני אדם מתורבתים . אם "כה לחי" צורם לך , אנא עשה מאמץ ומצא משהו שלא יצרום לך ולשאר חברי הפורום
עד אז אני מציע/מכריח/קובע שכה לחי נשאר עימנו

נמר , לא יצא לך אף פעם לשמוע מגבר מנורות שיכול לתת באס עמוק נמוך ומהודק ? אני מניח שיתכן ומגבר טרנזיסטורי ישמע שם יותר טוב , אבל זה מוזר לי
האמת היא שכשאני שומע מנורות , החסרון הקטן בשליטה בבאס לא מעניין אותי ולכן לא ממש בדקתי את זה לעומק , אבל זה מוזר

נערך לאחרונה ב:

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם כבר הג'וקר מוחה, אז זה הזמן לדרוש קצת חוט שידרה גם בנושאי הלווין (כי במהות- לרוב אנשים נאחזים בבריקדות).

אז מה אם מלך קוש העיר על ה"הידד" :מבולבל:
אז מה אם אופיר מונֶה ממליץ להחליף :O

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
חברות (אמיתית)

אני חייב למחות , אי אפשר לדרוש ממנו לוותר על הידד ואח"כ על "כה לחי" , בלי לתת משהו בתמורה . זה פשוט לא הולך ככה בין בני אדם מתורבתים . אם "כה לחי" צורם לך , אנא עשה מאמץ ומצא משהו שלא יצרום לך ולשאר חברי הפורום
עד אז אני מציע/מכריח/קובע שכה לחי נשאר עימנו

ג'וקר (אמיתי)

אתה חבר(אמיתי)

כה לחי !

רם,יפו

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר , לא יצא לך אף פעם לשמוע מגבר מנורות שיכול לתת באס עמוק נמוך ומהודק ? אני מניח שיתכן ומגבר טרנזיסטורי ישמע שם יותר טוב , אבל זה מוזר לי
האמת היא שכשאני שומע מנורות , החסרון הקטן בשליטה בבאס לא מעניין אותי ולכן לא ממש בדקתי את זה לעומק , אבל זה מוזר

בוודאי ששמעתי מגברי מנורות ששלטו ברמקולים, השאלה איזה רמקולים.

שאני מדבר על שליטה אני מדבר על אתגר, הרי שנינו יודעים שממש לא בעיה להניע ולשלוט על רמקול של 94 DB עם אימפדנס של 8 אוהם קבוע. כאן אין ביננו ויכוח ואני אפילו אעדיף את מגברי המנורות האיכותיים על פני רוב הטרנזיסטורים מאותה רמה.

כאשר אנו מדברים על רמקול עם 88DB ואימפדנס שנע בין 8 ל-3 אוהם זה כבר סיפור אחר. אני אעדיף את הטרנזיסטור האיכותי על פני מנורות באותה רמה.

חשוב להבין ידידי היקר שאיננו עוסקים במה שנשמע יותר טוב, אנו עוסקים בנושא השליטה על הרמקול. חשוב שתהיה הבנה והסכמה על כך שזהו הנושא המדובר ועליו מתנהל הדיון.

כפי שטען חברי יואל ישנם פיתרונות על הסוררים אך הם קיימים אך ורק במגברים מאוד ספציפים עם כמות אדירה של מנורות ועם פליטת חום מקבילה למבער פתוח של F15.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הכי טוב מבער F15

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
טכנולגיה.

בעוד עשרים שנה לכולם יהיו מגברים דיגטליים שנכוון אותם לאיזה סאונד שנרצה.(ויעלו 5 שקל)
כל הטרנזסיטורים יהיו ווינטז ללא יוצא מהכלל.
מגברי מנורות לא יהיו,כל המנורות הישנות ייכחדו,ייצור חדש לא יהיה כדאי.

חכו חכו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לעומת ידידי אורי מעדיף שזה לא יקרה.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
בעתיד,בעלי מגברי המנורות והטרנזסיסטורים יחשבו כמו משתמשי טלפון חוגה היום.
(lol)

Av1

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
16
שלום נמר

מנסיוני בלבד.

אם ניקח שני מגברים איכותיים בעוצמה זהה של נניח 200 וואט, אחד טרנזיסטורי ואחד מנורות.

היתרונות של הטרנזיסטור יככבו.

אני אסביר את הבעיות של המנורות ברמקולים קשים.
נתחיל מכך שאותו מגבר מנורתי חזק יכיל בתוכו כמות גדולה ל מנורות, הבעיה העיקרית במנורות היא שהן נחלשות עם הזמן ולעיתים קרובות מאבדות מהאיזון של ימין ושמאל. מה הכוונה?

ישנם קטעים בהם צד ימין עובד יותר קשה משמאל והפוך, זה לעולם לא זהה {הקלטות סטריאו} מה ש"מבזבז" מנורה אחד יותר מאחרת - מה שמשנה את תפוקתן. מלבד זאת כיוון שהמנורות עובדות קשה הן נחלשות וכך השליטה פוחתת.

הפרמטר השני הוא דמפינג פקטור.
כמובן שכאן ישנו יתרון חד משמעי לטרנזיסטור ולדיגיטלי. מגבר איכותי 200 וואט שמכפיל את עצמו עד 2 אוהם ישלוט טוב יותר בתחום הנמוך {כולל המיד הנמוך} מכל מגבר מנורות .

בנוסף ישנו פרמטר שנקרא דינמיקה.
הטרנזיסטור מסוגל לעבור מכינור בודד לפילהרמונית משתוללת שלמה במאיות השניה, בתחום הזה המנורות שוב נופלות. יש להם חיסרון בולט בדינמיקה מול הטרנזיסטור הכוחני.

בס.
כאן בלי ספק הטרנזיסטור מנצח ובגדול.
את רוב האנרגיה המגבר משקיע על מנת ליצר בס, מגברים טרנזיסטורים טובים מצליחים ליצר בס עמוק חזק והדוק, מגברי מנורות סובלים יותר ומזיעים על מנת לעשות זאת באופן טרנזיסטורי, כייון שהוא מתאמץ יותר ושולח את כל כוחו לנמוכים מתפספסת דינמיקה ותוקפנות בתחום האמצע.

גבוהים.
כאן היתרון הוא דווקה של המנורות. ברוב המקרים המנורות הצליחו ליצר גבוהים חלקים, מעודנים ומפורטים, לטרנזיסטור לעומתו הגבוהים יהיו יותר קריספים, חדים ואולי אפילו מתכתיים יותר. את החיסרון הזה ניתן לבטל עם קדמגבר מנורתי טוב.

מיד.
כאן זה משתנה.
אם מדובר על פילהרמונית שלמה שמנגנת מאלר על הרמקול הקשה המנורות נופל לעומת הטרנזיסטור. בקול אנושי ובכלים בודדים המיד יהיה חלק יותר במנורות, ולעיתים רך ונעים יותר.

זוהי דעתי.
לרמקולים קשים לדחיפה הטרנזיסטור מנצח, לרמקולים קלילים אין מתחרה למנורות SET איכותי.

נמר
האם עשיתה השוואה נכונה של 2 מגברים כאילו בעוצמות של 200 W על אותה המערכת?

למה שידוע לי יש 2 מגברי מנורות {פאוו'רים} שמסתובבים בארץ בעוצמה הזו { Audio Research ו CAT}
כשמדובר ב 200 W מנורות זו אופרה אחרת לגמרי.

אגב 100 W של מנורות EL 34 שונים מאוד מ KT 88 ששונים מ 6550 שעם האחרונים בדרך כלל בונים מגברים מעל 100W

האמת זה יהיה מאוד מעניין מבחן כזה בהגברה של 200W
לי, יצא לא פעם להתרשם מאוד מ Audio Research vt 200 .
יש לי חבר שיש לו אותו ואני חושב שהוא יכול להפיל הרבה מאוד הגברות SS בעוצמות הללו

אומנם ה Audio Research vt 200 ישן ואוליי עדיף לבחון הגברה של 200 W מנורות חדישה מול הגברת SS חדישה ואז להבין את ההבדלים.

שוב, זה יהיה מעניין מאוד גם לידע וגם חוויה
משהוא יכול לארגן?

אגב שאלה שמטרידה אותי ואיני מוצא לה תשובה
מדוע נגני באס משתמשים עם הגברה של 20-40W מנורות על אלמנטים של 12" וזה טוב יותר מהגברת SS
וכאשר מדובר בציוד HIFI זה לא זה???

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בעוד עשרים שנה לכולם יהיו מגברים דיגטליים שנכוון אותם לאיזה סאונד שנרצה.(ויעלו 5 שקל)
כל הטרנזסיטורים יהיו ווינטז ללא יוצא מהכלל.
מגברי מנורות לא יהיו,כל המנורות הישנות ייכחדו,ייצור חדש לא יהיה כדאי.

חכו חכו.
שטויות במיץ , אני מצטער על הבוטות , אבל זה מחוייב המציאות
אין שום דרך בעולם שדיגיטאלי יחלף מגבר מנורות טוב , ואת אותו דבר חשבו בזמנו לגבי הדיסק , גם אז חשבו שהדיסק יהפוך את התקליטים למשהו שהוא במוזאון . הנה אנו רואים איזה מוזאון (lol)
ואם לדון על מגמות , אז התקליטים במגמת עליה והCD במגמת הכחדה (מעבר לפורמאט דיגיטאלי אחר )
תמיד יהיה ביקוש למגבר מנורות טוב
בעתיד,בעלי מגברי המנורות והטרנזסיסטורים יחשבו כמו משתמשי טלפון חוגה היום.
(lol)
אני לא חושב שתוכל לקנות אז מגבר מנורות ,(אלא אם כן תהיה מליונר ) , אבל אני בטוח שתרצה אותו כשתשמע את המגבר הדיגיטאלי שלך ליד מגבר מנורות .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור