סטרימר לעומת מחשב

• פותח הנושא issi
  • פורסם בתאריך

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
הקשר בין גיל הפרוטוקול לקשר על איכות הסאונד הוא לדעתי משהו שאנחנו לא יכולים לדון עליו ברצינות. לא אני לפחות:
ראשית, אפשר להכביר במילים על היתרונות של FIREWIRE על USB עבור אודיו.
שנית, הניסוי הזה בוצע גם עם ממיר זהה נוסף, אבל חדש בכמה שנים שכבר יש לו כניסת USB.
שלישית, עם סטרימר אחר כאמור של IFI, שהוא בעצם גם מחשב רזה שמריץ VOLUMIO עם שיפצורי חומרה לאודיו, היה גם שיפור אדיר.

שלושה מקרים, שני פורמטים, תוצאה אחת.
Firewire (IEEE-1394) הוא התקן (לא פרוטוקל) שהוחלף בדור החדש שנקרא Thunderbolt. אלו רק שמות מיתוג של Apple
הגיל משחק פה כי לא נראה לי שחברת DAC תשקיע כסף בפיתוח דרייבר בתכנולוגיה ישנה.

מהמידע שמצאתי, Firewire עשה שימוש בפרוטוקול IEC-61883-6 אין לו תמיכה Bitperfect/Bitstream אלה רק Linear PCM ועוד משהו

יש Firewire ל Windows עם הרחבה בעזרת כרטיס PCI אבל Apple בהיותה Apple לא שיחררה, ואז פשוט כתבו לתקן דרייבר גנארי בשם Asio4all,
והיו בעיות תאימות עם וינדאוס שיפגעו בסאונד.

ASIO הוא פרוטוקל שתומך ב Bitperfect/Bitstream
WASAPI גם פרוקול אבל לא עושה את החיבור הישיר בין ה DAC ל CPU

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני כרגע בתקופה שבה אני חזק בחזרה למדיה פיזית מהמון סיבות שלא כולן אוביקטיביות בהכרח. אי לכך הפסקתי לפני מספר חודשים את ההשקעה במחשב ואני כרגע בסבב שידרוגים בויניל וב-cd שיסתיים בקרוב. אני עדיין סבור שהמחשב הוא הסטרימר הכי טוב מהסיבה הפשוטה שניתן לשדרג אותו ולעבוד על איכות הצליל ברמת החומרה והתוכנה (ושניהם קריטים) על ידי שינוי רכיבים. אם אתה רוצה לעשות את אותו דבר עם סטרימר אתה חייב להחליף אותו.

עכשיו ifi הוא שובר שוויון מאותה הסיבה שהדאקים שלהם הם שוברי שוויון - שניהם משתמשים בספק כח חיצוני. בשני המקרים אתה יכול לקחת מוצר בנוי היטב שעולה פחות מ-500 דולר ולשדך אותו לספק כח חיצוני שלוקח את המוצר למקום אחר לגמרי.....זה מה שאני עשיתי.
נניח שבנית מחשב מדהים, עדיין קלות השימוש ב Appliance תהיה גבוה פי כמה.
יש חברה שעשתה על "גן סגור" מאות מיליארדים - Apple , לגמישות יש מחיר שלא כולם מעוניינים או רוצים "לשלם".
כמי שמחשבים אינם זרים לו איני רוצה להתעסק עם מחשב כשאני שומע מוזיקה - תן לי להאזין למוזיקה ולא לעסוק במחלות שמלוות כל מחשב פתוח - קרי, שדרגת חומרה/תוכנה, פירצה לנוזקות וממשק משתמש שטוב לשולחן אבל פחות למי שיושב על הספה.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
חברות הסטרימרים הבינו היטב שהם צריכים לתת ערך מוסף.
הערך המוסף הוא לרוב שעון וספק והאינטגרציה בין כל הרכיבים .
מי שחושב ש usb עדיף על AES טועה בגדול .
גם לא אומר ש AES עדיף על usb .

מאוד תלוי בשרשרת ובהשקעה בשעון ביחס לדאק שמנגד .וזה כמובן , משתנה לפי המערכת .

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
נניח שבנית מחשב מדהים, עדיין קלות השימוש ב Appliance תהיה גבוה פי כמה.
יש חברה שעשתה על גן סגור מאות מיליארדים - Apple , לגמישות יש מחיר שלא כולם מעוניינים או רוצים "לשלם".
כמי שמחשבים אינם זרים לו איני רוצה להתעסק עם מחשב כשאני שומע מוזיקה - תן לי להאזין למוזיקה ולא לעסוק במחלות שמלוות כל מחשב פתוח - קרי, שדרגת חומרה/תוכנה, פרצה לנוזקות וממשק משתמש שטוב לשולחן אבל פחות למי שיושב על הספה.

זאת הסיבה שהחלטתי לרדת מהמחשב. אבל כמו שהסברתי חל אצלי שינוי ואני חוזר לתפריט מוזיקלי שיהיה ברובו מדיה פיזית ומיעוטו סטרימינג. בכל מיקרה אני לא חוזר ל-appliance אלא ל-ifi עם ספק כח יעודי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ומה קשר לשעון בחיבור לממיר עם USB אסינכרוני?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

מושגים שזרקתם באוויר לפני..
DAC מודרני עם USB אסינכרוני כמו אצל אלדר או אצלי עובד הכי טוב עם USB. בוודאי ובוודאי עם הזרמה של DSD והיי-רז מעל 192/24 (כלומר מעל 10Mbps)

אפשר כמו שאמרתי לדבר על יתרונות הדיסק האופטי ;)

P.S.דיון על מה פירק את מה ומה נשמע לפלוני אלמוני טוב יותר חסר משמעות מבחינתי.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
מושגים שזרקתם באוויר לפני..
DAC מודרני עם USB אסינכרוני כמו אצל אלדר או אצלי עובד הכי טוב עם USB. בוודאי ובוודאי עם הזרמה של DSD והיי-רז מעל 192/24 (כלומר מעל 10Mbps)

אפשר כמו שאמרתי לדבר על יתרונות הדיסק האופטי ;)

P.S.דיון על מה פירק את מה ומה נשמע לפלוני אלמוני טוב יותר חסר משמעות מבחינתי.
לא יודע מה לגבי אחרים .
אני יכול לדבר רק בשם עצמי .
אם השעון של הסטרימר טוב מהשעון של הדאק - הדאק המודרני יעבוד טוב יותר עם AES.
חשוב פי מליון מאשר גודל הקובץ.

כל הכללה שכניסה כזו או אחרת טובה מהשניה זה חסר משמעות מבחינתי .

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא יודע מה לגבי אחרים .
אני יכול לדבר רק בשם עצמי .
אם השעון של הסטרימר טוב מהשעון של הדאק - הדאק המודרני יעבוד טוב יותר עם AES.
חשוב פי מליון מאשר גודל הקובץ.

כל הכללה שכניסה כזו או אחרת טובה מהשניה זה חסר משמעות מבחינתי .

אתה לא שומע אותי

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
עכשיו ifi הוא שובר שוויון מאותה הסיבה שהדאקים שלהם הם שוברי שוויון - שניהם משתמשים בספק כח חיצוני. בשני המקרים אתה יכול לקחת מוצר בנוי היטב שעולה פחות מ-500 דולר ולשדך אותו לספק כח חיצוני שלוקח את המוצר למקום אחר לגמרי.....זה מה שאני עשיתי.
אתה יכול לתת דוגמא לסטרימר והדאק שבשימושך עכשיו?
אני כבר שנים עם בלוסאונד (בגלל נוחות השימוש), ושוקל איך לשדרג, האם פשוט לשדך דאק כמו ה qutest, או להחליף גם את הסטרימר...
תודה.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני כבר שנים עם בלוסאונד (בגלל נוחות השימוש), ושוקל איך לשדרג, האם פשוט לשדך דאק כמו ה qutest, או להחליף גם את הסטרימר...
תודה.

לגבי הסטרימר אני כרגע בשינויים וניסויים אבל הכוונה היא לעבור ל-ifi כ-end point. הסטאפ הסופי עוד לא ברור אז לא אפרט יותר.
לגבי הדאק שם אני כבר יציב מזה זמן עם ifi dac one signature. הדאק משודך לספק כוח (שעלה לי הרבה יותר ממנו) שהופך אותו לחיה אחרת לגמרי. הבעיה היחידה שאני עובד עם הרבה שיפצורים שמצריכים ללכלך את הידיים (או למצוא משיהו שיעשה את זה עבורך). למי שלא יכול או לא רוצה - המלצתי ללכת למוצר גמור. עד 2000 דולר אני חושב שהשוק הוא אצל הסינים - gustard בדלתא סיגמא או denafrips ב-r2r הם הימורים די טובים. מעבר לזה בטווח של 3-5k usd יש כבר יותר תחרות והרבה אפשרויות.

לגבי הסטרימר כמו שאמרתי אני מעדיף לא להמליץ בשלב זה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
עוד לא מצאתי סטרימר אחד שהתוכנה שלו מתקרבת אפילו לרמה של Roon

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
תודה.
איזה דגם?

שמעתי את ה node 2i והוא נשמע מעולה ואולי יהיה מיותר לחבר לו DAC

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
אני אישית מאז שבאתי את הסטרימר אני מרוצה במחשב אני רק בודק את המוזיקה
ברור שיש הבדל בין מחשב לסטרימר מחשב שמיועד למוזיקה עולה לא מעט

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא הבנתי
גם מחשב וגם סטרימר?
המחשב מריץ את הcore של roon, הסטרימר משמש כ endpoint שמזרים קבצים לדאק.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
המחשב מריץ את הcore של roon, הסטרימר משמש כ endpoint שמזרים קבצים לדאק.
לדעתי שרשרת מיותרת
מחשב מחובר לדאק או סטרימר מחובר לדאק
לחבר מחשב לסטרימר זה כמו לחבר שני מחשבים משורשרים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לדעתי שרשרת מיותרת
מחשב מחובר לדאק או סטרימר מחובר לדאק
לחבר מחשב לסטרימר זה כמו לחבר שני מחשבים משורשרים.
ה core צריך cpu חזק, בין אם עבור עבודות אינדוקס או dsp או טיפול במספר זונים במקביל.
מאידך הסטרימר צריך cpu שצורך מעט חשמל על מנת לא להוסיף רעש לאות המועבר לדאק. אלה צרכים שונים ומכאן נובע האופטימיזציה שבהפרדה הפיזית.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ה core צריך cpu חזק, בין אם עבור עבודות אינדוקס או dsp או טיפול במספר זונים במקביל.
מאידך הסטרימר צריך cpu שצורך מעט חשמל על מנת לא להוסיף רעש לאות המועבר לדאק. אלה צרכים שונים ומכאן נובע האופטימיזציה שבהפרדה הפיזית.
לא מסכים
אינדוקס מתבצע פעם אחת
אף אחד לא מפעיל DSP
לרוב יש נקודה אחת
אצלי יש מחשב Nuc i5 שהמעבד שלו משועמם בטירוף
גם בניגון לשתי נקודות המקביל פלוס אינדוקס מחדש של כל הספרייה מעל 2 טרה הוא לא עובר 15 אחוז ב core בודד
בחיבור מחשב לסטרימר אחד מהם בוודאות יקלקל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור