סטרימר לעומת מחשב

• פותח הנושא issi
  • פורסם בתאריך

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
לדעתי סטרימר הוא מחשב מנוון שיש לו רק חסרונות לעומת מחשב שקט שמחובר ב USB ל DAC אכותי.
אצלי בין המחשב לDAC יש RC שמתקן את החדר.
גם השליטה במחשב עם מיקלדת ועכבר אלחוטי יותר נוחה.
אם יש בו נגן DVD CD ו BLURAY אין צורך בנגנים יעודיים שעולים הרבה כסף.
המסקנה שלי היא שסטרימר מיועד למאותגרי מחשב ואנשים עם פחד מחשב.
אני מניח שאנשים שקנו סטרימרים יקרים לא יהיו מרוצים ממה שכתבתי אבל זאת דעתי.
שבוע טוב,
איסי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
בעיקרון אתה צודק, סטרימר או סרבר הם מחשבים לכל דבר. גם הטלפון הנייד שלך הוא מחשב ואפילו לא מסורס, זה עדיין לא הופך אותו לאידיאלי להאזנה למוזיקה.

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
לדעתי סטרימר הוא מחשב מנוון שיש לו רק חסרונות לעומת מחשב שקט שמחובר ב USB ל DAC אכותי.
שבוע טוב,
איסי
עם כל הכבוד לדעתך, ברור שאין לו רק חסרונות, היתרון העיקרי זה שיש לך מכשיר ולא מחשב. אני מעדיף שהתנור שלי יהיה תנור ולא מחשב ויידלק בלי בעיות, תחזוקה, דרייברים וכו, וככה גם מעדיף את הסטרימר שלי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עם כל הכבוד לדעתך, ברור שאין לו רק חסרונות, היתרון העיקרי זה שיש לך מכשיר ולא מחשב. אני מעדיף שהתנור שלי יהיה תנור ולא מחשב ויידלק בלי בעיות, תחזוקה, דרייברים וכו, וככה גם מעדיף את הסטרימר שלי.

יש תנור ויש תנור ;)

• Like
Reactions: omi

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
278
נקודות
63
שבוע טוב,
איסי
לגמרי מסכים

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
השאלה האם ניסית סטרימר ואיזה .
סטרימר הוא מחשב יעודי לאודיו . זה לא אומר שהוא יהיה טוב יותר או טוב פחות .
רוב הסטרימרים לא שמים מחשב מפלצת מהסיבה הפשוטה שאין לזה יתרונות סוניים .
ודאי שיכולים להיות יתרונות במהירות , שליטה וכו .
אבל זו לו מטרתו העיקרית של הסטרימר .

תאורטית אם לקחת מחשב עם ספק כוח על שמתאים למחשב , כרטיס קול על מקונפג ,ספק כוח על מתאים למחשב ועוד ועוד ... כמו שעון טוב , קוד טוב למי שעושה ריסמפלינג - ועוד ועוד אז כן כנראה יהיה מחשב טוב יותר .

גם אני רואה מעבר של הרבה חברות לשימוש ביציאות AES - ולא usb - זה בגלל אותו שעון שלא משפיע על הצליל לטענת רבים כאן, כי השעון של הדאק מושלם .בדוק .

אם יהיה לך מחשב כסה אשמח לבוא לשמוע - אני עוד לא נתקלתי .
אשמח להגיע לשמוע מחשב כזה - יחסוך לי וללקוחות מלא כסף .

אגב ,אני בטוח שיש כאלן אצל אנשים שזה המקצוע שלהם בשילוב אנשי מקצוע שזה המקצוע שלהם כל אחד בתחומו ועם הרבה תשוקה לעניין.

האם התמורה שווה את הכסף- זה כבר אישי לאדם ולמערכת .

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
278
נקודות
63
כך כל מחשב, לא משנה איזה .. פיסי, איימאק, מאקבוק, לפטופ עם סוללה תקינה או סוללה גמורה ושנאי או דסקטופ עם הספק כוח הכי גנארי שיש
תחבר בכבל USB גנארי ל DAC איכותי שיש לו Galvanic Isolation מובנה או צד שלישי

תתקין ROON וקיבלתה אחלה סטרימר

זה לא משנה איזה חומרה יש במחשב, כי עם Exclusive Mode התוכנה (roon, tidal, qobuz) תעבוד אך ורק עם ה DAC

כל עוד לדרייבר ולדאק יש תמיכה ב ASIO, התוצאה צריכה להיות אופטימלית בלי קשר מאיפה בא הקובץ

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
כך כל מחשב, לא משנה איזה .. פיסי, איימאק, מאקבוק, לפטופ עם סוללה תקינה או סוללה גמורה ושנאי או דסקטופ עם הספק כוח הכי גנארי שיש
תחבר בכבל USB גנארי ל DAC איכותי שיש לו Galvanic Isolation מובנה או צד שלישי

תתקין ROON וקיבלתה אחלה סטרימר

זה לא משנה איזה חומרה יש במחשב, כי עם Exclusive Mode התוכנה (roon, tidal, qobuz) תעבוד אך ורק עם ה DAC

כל עוד לדרייבר ולדאק יש תמיכה ב ASIO, התוצאה צריכה להיות אופטימלית בלי קשר מאיפה בא הקובץ
הכל ברור - בתאוריה .
בידוד גלווני - לא מבטיח מושלם .
למעשה - שום דבר לא יהיה מושלם - אף פעם .
Wasapi
Asio עם אקסוליסביטי - מה שתרצה
מחכה לשמוע את המחשב הזה .( שאני בטוח שקיים איפה שהוא , כנראה אצל יצרני הסטרימרים ואני מקצועו או חובבים רציניים ביותר שיש להם נגיעה מקצועית ואוזן טובה ).

גם ספק כוח לא אמור להשפיע לא ?
מצב בלעדי עוקף ווינדוס , בידוד גלווני .
הכל נכון - רק כשמניחים שכל דבר מושלם - הבעיה שכלום לא מושלם וצריך למצוא את הפשרה הכי קטנה ( שתמיד קיימת )

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אנחנו כצרכנים (ואודיופילים בפרט) שבויים של מכונה שיווקית. אני מקנא באנשים שכשהם קונים בגדים הם בודקים את איכות הבד והתפירה ולא את המותג.

סטרימר (ואני ראיתי ה-מ-ו-ן) סה"כ מורכב מ-3 או 4 חלקים מעבר לקופסה: ספק כוח, מחשב, כרטיסי אודיו ואולי CD-ROM. ובדרך כלל תוכנה מעפנת. שהודות ל-Roon מצב כיום סביר.

אין פה איזה 'קסם'. פורמטי אדירי נפח כמו DSD128 DXD יכולים לעבוד רק עם USB, ממשקי אודיו של שנות ה-80 ממאה הקודמת מן הסתם לא תומכים. יש כל מיני המצאות לאמיצים כמו שימוש בשתי יציאות AES,..

לא סותר כלום, אפשר בהחלט להוציא 20,000 יורו ולהנות.

אפשר גם לכתוב מאמרים על עליונות הסאונד של CD..

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
כ"א שיקשיב ושיחזיק פיסית (ובעיקר במחשבה שלו)
כל אמצעי ניגון באשר הוא.

אלי, לא נכנס ולא יכנס שום מחשב
ניסיתי בעבר
סרבול מיותר כמו שלא יכנס אלי פטיפון.

(ובכל זאת מכבד מאוד את האמצעי והפורמט).

עד לפני חודשיים,
הייתי בטוח שסטרימינג נחות.

כנראה צריך את הסטרימר הנכון במערכת הנכונה.

אחלה שבוע

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
עד הגעת הסטרימרים ל"אודיו", בכל התערוכות הכי נחשבות בעולם עם ציוד של הטופ מהטופ, היה CD או לפטופ עם עקיפה של כרטיס הקול דרך ASIO/WASAPI.

הסטרימר מוסיף פילטר שלדעתי מיותר - נותן צליל טוב בז'אנר של מוסיקה מסויימת אבל נופל חזק בז'אנר של מוסיקה אחרת.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
אצלי נשמע פנטסטי בכל ז'אנר קיים.
בכל אופן.

יש לי גם סטרימר,
גם CD
וגם סרבר

כל ההנל נשמעים אצלי פנטסטי.
בכל ז'אנר.

לא יודע מה הכוונה,
טוב בז'אנר אחד ופחות באחר.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
278
נקודות
63
גם ספק כוח לא אמור להשפיע לא ?

בתאוריה, גם הלוח אם והפורטים של ה USB ואז בדקתי עם
MacBook Air
Macbook M1
Dell Laptop
Microsoft Surface
HP Laptop
ומחשב פיסי
כולם נשמעים בדיוק אותו הדבר, גם אם הם רק עובדים על הסוללה

יש לי Chord Quetest שצריך רק 5V לעבוד (מתח של USB) והחיבור חשמל שלו הוא Micro USB
זו הדרך היחידה שהצלחתי להכניס את 'רעש' של המחשב לצליל כשנתתי לו את החשמל ישירות מהלוח אם.

סטרימר זה אחלה פיתרון, אין שום בעיה.

הבעיה יחידה שלי הם מחשבי PC 'האודיופיליים' כמו של Lampizator עם תג מחיר של עשרות אלפי שקלים,
אבל נראה שלי זה פשוט מודל עיסקי לגיטימי לגמרי למי שקונה מהם DAC ורוצה גם מקור 'איכותי' כהשלמה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לפני כמה שנים בדקתי את המחשב ה"אודיופילי" שלי, שהיה לו ספק לינארי, ללא מאווררים, והריץ רון שהשתמשה ביציאת ASO FIREWIRE (לא תגיד אפילו USB) לדאק של וייס DAC202, שאמור להתמחות בכניסה למחשב (כאמור, קודם FIREWIRE, ובדגמים מאוחרים יותר USB).
הישוויתי אותו לסטרימר של TOTALDAC שהיה נראה כמו חייל ספרטני - מכוער, ייעודי, לא מחייך ובלי אורות וצילצולים. ו... רק יציאה אחת: AES EBU.

הסטרימר פירק את המחשב בלי בעיה בכלל, כאשר:
א. השעונים של הדאק והסטרימר לא עבדו כ"כ טוב - לא היתה נעילה על תדר הדגימה אז הייתי צריך לשנות אותה באופן ידני.
ב. השתמשתי בכניסת ה- AES EBU של הוייס. על הנייר, הכניסה הנחותה. על הנייר בלבד.

בנוסף, לפני כמה שבועות סטרימר של IFI - מוצר חדש שיצא לא מזמן - כפרונט-אנד אל ה- DAC USB שלי כתחליף לאותו מחשב ששימש אצלי גם כשרת רון וגם כטרנספורט בסט-אפ האוזניות.

ה- IFI, שעולה כ- 300 דולר פירק את האמ-אמא של המחשב.

מסקנה: או שמאוננים על מחשב עד זום דם כדי להוציא תוצאה טובה, או שקונים מכשיר ייעודי שזה תפקידו והוא משמש כפרונט-אנד בלבד, ושולטים בו באמצעים אחרים.

השאלה היותר מעניינת היא, מה יהיה כשאשווה את ה- TOTALDAC ל- ZEN STREAM. למזלי אני לא יכול לעשות את זה כי לאחד אין יציאת AES EBU ולשני אין יציאת USB. נחסכה לי עוגמת נפש של כמה אלפי יורו?

אבל "מחשב יעודי" לעומת קופסת הזרמה ייעודית? לדעתי אין שאלה בכלל. לא רק הסאונד אלא גם הנוחות.

אגב, ליבת הרון התחילה לרוץ יותר חלק מאז שהפסקתי להשתמש במחשב שמריץ אותה כטרנספורט. מענין.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
278
נקודות
63
FIREWIRE זה תקן ישן ולא רלוונטי להיום
בגלל זה שמעתה השפעה ישירה על איכות הסאונד

מחשב מריץ הרבה יותר תהליכים ברקע מסטרימר,
אני משער (לא יודע!) שרוב הסטרימרים משתמשים במעבדים עם ארכיטקטורת ARM ורון יכולה לפתח תאימות מושלמת

ofer52

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
אורנדר וחסל מחשב מבחינתי

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הדיון בנושא היה כבר כאן, בכל מקרה החברים כאן נתנו לך תשובות יפות..
הייתי מסכם את העניין שיש לבחון עלות של מחשב מושקע ל AUDIO (ספק כח וכו...) לעומת סטרימר איכותי יעודי ויקר.
לחלק גדול מהסטרימרים האיכותיים יש שלט יעודי (ובנוסף אפלקציה לשליטה מהסלולרי) וזה משחרר אותך מלהתעסק במקלדת ועכבר בעיקר שאתה יושב על כורסה נוחה :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
FIREWIRE זה תקן ישן ולא רלוונטי להיום
בגלל זה שמעתה השפעה ישירה על איכות הסאונד

מחשב מריץ הרבה יותר תהליכים ברקע מסטרימר,
אני משער (לא יודע!) שרוב הסטרימרים משתמשים במעבדים עם ארכיטקטורת ARM ורון יכולה לפתח תאימות מושלמת
הקשר בין גיל הפרוטוקול לקשר על איכות הסאונד הוא לדעתי משהו שאנחנו לא יכולים לדון עליו ברצינות. לא אני לפחות:
ראשית, אפשר להכביר במילים על היתרונות של FIREWIRE על USB עבור אודיו.
שנית, הניסוי הזה בוצע גם עם ממיר זהה נוסף, אבל חדש בכמה שנים שכבר יש לו כניסת USB.
שלישית, עם סטרימר אחר כאמור של IFI, שהוא בעצם גם מחשב רזה שמריץ VOLUMIO עם שיפצורי חומרה לאודיו, היה גם שיפור אדיר.

שלושה מקרים, שני פורמטים, תוצאה אחת.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הדיון בנושא היה כבר כאן, בכל מקרה החברים כאן נתנו לך תשובות יפות..
הייתי מסכם את העניין שיש לבחון עלות של מחשב מושקע ל AUDIO (ספק כח וכו...) לעומת סטרימר איכותי יעודי ויקר.
לחלק גדול מהסטרימרים האיכותיים יש שלט יעודי (ובנוסף אפלקציה לשליטה מהסלולרי) וזה משחרר אותך מלהתעסק במקלדת ועכבר בעיקר שאתה יושב על כורסה נוחה :)
נכון.
וגם - שעון טוב יותר, ספקים טובים יותר, תוכנות רזות יותר.

בסטרימר IFI שלי, למשל, כשהעברתי למצב של ROON EXCLUSIVE, התפלאתי מהשיפור בסאונד לעומת מצב שמריץ את כל השירותים במקביל.
אני מניח שזה *מאד* תלוי בדאק שאליו מתחברים, ובשקיפות המערכת.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני כרגע בתקופה שבה אני חזק בחזרה למדיה פיזית מהמון סיבות שלא כולן אוביקטיביות בהכרח. אי לכך הפסקתי לפני מספר חודשים את ההשקעה במחשב ואני כרגע בסבב שידרוגים בויניל וב-cd שיסתיים בקרוב. אני עדיין סבור שהמחשב הוא הסטרימר הכי טוב מהסיבה הפשוטה שניתן לשדרג אותו ולעבוד על איכות הצליל ברמת החומרה והתוכנה (ושניהם קריטים) על ידי שינוי רכיבים. אם אתה רוצה לעשות את אותו דבר עם סטרימר אתה חייב להחליף אותו.

עכשיו ifi הוא שובר שוויון מאותה הסיבה שהדאקים שלהם הם שוברי שוויון - שניהם משתמשים בספק כח חיצוני. בשני המקרים אתה יכול לקחת מוצר בנוי היטב שעולה פחות מ-500 דולר ולשדך אותו לספק כח חיצוני שלוקח את המוצר למקום אחר לגמרי.....זה מה שאני עשיתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור