סטרימר לעומת מחשב

• פותח הנושא issi
  • פורסם בתאריך

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
ניסיתי המון
עברו אצלי לפחות 15 דאקים וסטרימרים
בהחלט שמעתי הבדלים בין דאקים ועוד יותר בין סטרימרים אבל אם סטרימר מסויים נתן תוצאה כלשהי למשל , לא ראיתי שנותן תוצאה טובה יותר כאשר מחובר לו מחשב

לירן, שמעת הבדלים בין סטרימרים שונים שמחוברים לאותו הדאק דרך כניסת יואסבי אסינכרונית? (אותם קטעי מוזיקה, אותו קצב דגימה וכו)
איך ביצעת a/b טסט?
אני מחזיק ממך, אז דיר באלאק לחרטט אותי ;)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
איך יכול לשפר?
הוא ממציא משהו חדש?
מישהו משניהם חלש יותר? זרוק אותו וחבר את השני
התפקיד של הסטרימר זה להזרים. בדיוק למצבים שיש מחשב ביתי שמשמש לעוד דברים ורוצים להשתמש ברון
שום הגיון אין ב לחבר את שניהם בשרשרת.
יש כאן חבר יותר ספקן מכולנו ביחד, ההבדל שהוא לא התעצל, אסף 5 סטרימרים לביתו ולהבדיל מכול התאורטיקנים, אשכרה בדק ומצא הבדלים בין הסטרימרים השונים - לחבר קוראים רן מויאל וכולם מכירים את ההליך המייגע והביקורתי בו רן נוקט במבחנים שלו.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
278
נקודות
63
אני אישית בדקתי רק מחשבים מבוססי אינטל ו M1,
כולם נשמעו זהים לגמרי. ה Taiko הוא מחשב לכל דבר! בגלל זה הויכוח.

לא יצא לי לשמוע סטרימרים, יש להם חומרה ומערכת הפעלה שונים,
וכמו ששיארתי, רובם מבוססים מעבדי ARM

ה Melco עובד עם
Marvell ARMADA 370
ובטח מריץ unix או משהו

אני לא פוסל שהוא נשמע אחרת אבל ב Exclusive mode אתה אמור לשמוע רק את ה DAC , זו כל המטרה של ASIO

לכן מחשבים הם ניטרליים בשרשרת ואם אתה שומע הבדל עם ה Melco זה אומר שיש לו השפעה כלשהיא

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
912
נקודות
113
יש כאן חבר יותר ספקן מכולנו ביחד, ההבדל שהוא לא התעצל, אסף 5 סטרימרים לביתו ולהבדיל מכול התאורטיקנים, אשכרה בדק ומצא הבדלים בין הסטרימרים השונים - לחבר קוראים רן מויאל וכולם מכירים את ההליך המייגע והביקורתי בו רן נוקט במבחנים שלו.

נהדר , האם קיימת כתבה על זה באתר שלנו ?

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני אישית בדקתי רק מחשבים מבוססי אינטל ו M1,
כולם נשמעו זהים לגמרי. ה Taiko הוא מחשב לכל דבר! בגלל זה הויכוח.

לא יצא לי לשמוע סטרימרים, יש להם חומרה ומערכת הפעלה שונים,
וכמו ששיארתי, רובם מבוססים מעבדי ARM

ה Melco עובד עם
Marvell ARMADA 370
ובטח מריץ unix או משהו

אני לא פוסל שהוא נשמע אחרת אבל ב Exclusive mode אתה אמור לשמוע רק את ה DAC , זו כל המטרה של ASIO

לכן מחשבים הם ניטרליים בשרשרת ואם אתה שומע הבדל עם ה Melco זה אומר שיש לו השפעה כלשהיא

ניסית מחשב עם ספק כח אודיופילי אמיתי (עלי אקספרס ב-200 דולר לא נכנס לקטגוריה הזאת)?
ניסית מערכת הפעלה (כולל windows) יעודית לשימוש אודיו?

taiko הם יקרים המחץ ואין לי שום כוונה ללכת לכיוון הזה אבל מדובר בחברה שהיא היום המובילה בתחום הזה שהוא אכן נישה מאד קטנה.

לטעון שמחשבים הם ניטרלים בשרשרת בלי לנסות זה קצת יומרני.
יש לך מערכת אנאלוגית חבל על הזמן. במערכת שלך תוכל לשמוע את ההבדל ובגדול.

אה כן - אם אתה באמת רוצה לנסות דיגיטלי בצורה רצינית תחשוב על להחליף את הדאק. הוא ברמה הרבה יותר נמוכה משאר המערכת שלך.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לירן, שמעת הבדלים בין סטרימרים שונים שמחוברים לאותו הדאק דרך כניסת יואסבי אסינכרונית? (אותם קטעי מוזיקה, אותו קצב דגימה וכו)
איך ביצעת a/b טסט?
אני מחזיק ממך, אז דיר באלאק לחרטט אותי ;)
חס ושלום לחרטט :)
לא חיברתי סטרימר לדאק
כל סטרימר ששמעתי היה משולב דאק
אבל כן שמעתי הבדלים ביניהם
לדעתי זה נובע מכך שכל התוכנות גם במחשב וגם ב סטרימרים מתערבות בסיגנל אפילו שמציינים שלא
בתקופת הקורונה היה זמן ניסיתי כל תוכנה אפשרית על המחשב
יש הבדלים. בסוף נבחרה רון כי הממשק שלה בליגה אחרת לגמרי

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
278
נקודות
63
ניסית מחשב עם ספק כח אודיופילי אמיתי (עלי אקספרס ב-200 דולר לא נכנס לקטגוריה הזאת)?
ניסית מערכת הפעלה (כולל windows) יעודית לשימוש אודיו?

taiko הם יקרים המחץ ואין לי שום כוונה ללכת לכיוון הזה אבל מדובר בחברה שהיא היום המובילה בתחום הזה שהוא אכן נישה מאד קטנה.

לטעון שמחשבים הם ניטרלים בשרשרת בלי לנסות זה קצת יומרני.
יש לך מערכת אנאלוגית חבל על הזמן. במערכת שלך תוכל לשמוע את ההבדל ובגדול.

אה כן - אם אתה באמת רוצה לנסות דיגיטלי בצורה רצינית תחשוב על להחליף את הדאק. הוא ברמה הרבה יותר נמוכה משאר המערכת שלך.
מה רע בסוללה? :)
כמו שציינתי כמה פעמים, זה לא משנה כי הרעש שנוצר ע"י המחשב לא אמור לעבור עם Galvanic Isolation
פרוטוקל ASIO שקיים ב windows ו macos עוקף את מערכת ההפעלה.

אם מערכת ההפעלה משפיע על הסאונד, זה אומר שהם משתמשים בפרוטוקול אחר.

אלו המחשבים שבדקתי:
MacBook Air
Macbook M1
Dell Laptop
Microsoft Surface
HP Laptop
ומחשב פיסי

אם בא לך ליפתוח לי חשבון ב kickstart / headstart ולגייס כסף למחשב 'האודיופילי' בכיף :שתוי:

ה Quetest בטווח המחיר שלו, באמת DAC מעולה! אבל יוחלף .. כנראה ב Holo DAC spring 3 KTE
אבל קודם אני החליף את הרמקולים.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
נהדר , האם קיימת כתבה על זה באתר שלנו ?
גיא זה לא אומר הרבה
איך חיבר, איזה ממשקים, איך בדיוק ביצע a/b?
חס ושלום לחרטט :)
לא חיברתי סטרימר לדאק
כל סטרימר ששמעתי היה משולב דאק
אבל כן שמעתי הבדלים ביניהם
לדעתי זה נובע מכך שכל התוכנות גם במחשב וגם ב סטרימרים מתערבות בסיגנל אפילו שמציינים שלא
בתקופת הקורונה היה זמן ניסיתי כל תוכנה אפשרית על המחשב
יש הבדלים. בסוף נבחרה רון כי הממשק שלה בליגה אחרת לגמרי
סבבה, אז זה קטע אחר
השוואת מכשירי דאק+סטרימר all in one.
דרך אגב, בקטע הזה גם מתח מוצא אנלוגי של המכשיר משנה, כי משפיע על הווליום והגיין הכללי במערכת.
בקיצור מצאת הבדלים בין דאקים, לא בין סטרימרים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
גיא זה לא אומר הרבה
שי,
למה לשאול צד ג' כשאתה יכול לשאול צד א' ?
מכיוון שלא הייתי חלק מהמשתתפים אני רק יכול לדווח שרן ביצע בזמנו בחינה של סטרימרים.
מה היה, מי היה, איך בוצע ואיזה עוגה הגיש בעל הבית - אנא הפנה את השאלות לרן.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אז הדיון עכשיו קיבל תפנית ל- האם יש הבדל בין סטרימרים המחוברים לאותו DAC, אז התשובה החד חד משמעית היא: חיובית, אכן קיימים הבדלים ברורים וקלים לאבחנה.

לפני שנתיים בדיוק לקחתי סטרימרים של :
EMM
DCS
Metronome
ו- Linn (2 דגמים)
אליי הביתה למספר ימים למטרת שווט אאוט אינטנסיבי בינהם.

כולם חוברו באמצעות כבל קואקסיאלי ל Trinnov.

המכשירים, למעט אחד מהדגמים של ה- Linn, היו סטרימרים נטו, ללא דאק, כל המכשירים הסתמכו על הסופר דאק בטרינוב.
המכשירים היו דומים ברמת העלויות שלהם, למעט ה- Linn Akurate מדגם DSM3 שעלה כפול.

הכבלים הקואקסיאלים היו זהים.

לטרינוב יש שתי כניסות של SPDIF אז ה- A/B היה קל ופשוט. בוצעו בדיקות של מכשירים אחד מול השני וכמובן הקשבה לכל מכשיר בנפרד.
כולם ניגנו Roon. כל הבדיקות בוצעו על קבצי הזרמה מטידל/קובוז.

בסופו של יום צריך להזהר מלערבב בין טונאליות/וויסינג ל- איכות/יכולות.

קיים גבול דק בינהם בפרקטיקה, עם כל הכבוד לתיאוריה ולהררי המלל האודיופילים וזה בפירוש יכול להשפיע על התוצאות.

בסופו של יום, ההבדלים היו קיימים וקלים לאבחנה, עם זאת, לא היו כאן באמת דרמות אמיתיות, קשה לומר שהיו כאן הבדלים דרמטיים, אלא יותר ניואנסים, אבל ניואנסים שהם בהחלט שמיעים.

לאחר קרב מתיש, בחרתי ב- Linn מהדגם היקר יותר שנשמע, באופן עקבי, טוב יותר מהאחרים וגם טוב יותר מהדגם הזול של Linn שנבחן.

החלק היותר מעניין הוא, שבמהלך השנתיים הללו, מאז אותו שווט אאוט, חברת Trinnov ביחד עם Roon הוציאו מספר עידכונים, מדובר ב-2 חברות שעובדות בשיתוף פעולה מאוד הדוק.

לאחר המלצה של החברה הצרפתית לבצע בדיקה נוספת, הובהר מעל כל צל של ספק שלמעשה האיכות הכי טובה מתקבלת כאשר ההזרמה היא ישירות ל Trinnov, כאשר הוא משמש כ Roon End Point ביחס להזרמה לאותו Linn- הסטרימר המנצח.

עם זאת, ה- Taiko, למרות מחירו והעובדה שלכאורה, או לא לכאורה, מדובר במחשב, מסקרן אותי ואני מתכוון לבדוק אותו ביחס לתוצאה הנוכחית.

רן

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
אז הדיון עכשיו קיבל תפנית ל- האם יש הבדל בין סטרימרים המחוברים לאותו DAC, אז התשובה החד חד משמעית היא: חיובית, אכן קיימים הבדלים ברורים וקלים לאבחנה.

לפני שנתיים בדיוק לקחתי סטרימרים של :
EMM
DCS
Metronome
ו- Linn (2 דגמים)
אליי הביתה למספר ימים למטרת שווט אאוט אינטנסיבי בינהם.

כולם חוברו באמצעות כבל קואקסיאלי ל Trinnov.

המכשירים, למעט אחד מהדגמים של ה- Linn, היו סטרימרים נטו, ללא דאק, כל המכשירים הסתמכו על הסופר דאק בטרינוב.
המכשירים היו דומים ברמת העלויות שלהם, למעט ה- Linn Akurate מדגם DSM3 שעלה כפול.

הכבלים הקואקסיאלים היו זהים.

לטרינוב יש שתי כניסות של SPDIF אז ה- A/B היה קל ופשוט. בוצעו בדיקות של מכשירים אחד מול השני וכמובן הקשבה לכל מכשיר בנפרד.
כולם ניגנו Roon. כל הבדיקות בוצעו על קבצי הזרמה מטידל/קובוז.

בסופו של יום צריך להזהר מלערבב בין טונאליות/וויסינג ל- איכות/יכולות.

קיים גבול דק בינהם בפרקטיקה, עם כל הכבוד לתיאוריה ולהררי המלל האודיופילים וזה בפירוש יכול להשפיע על התוצאות.

בסופו של יום, ההבדלים היו קיימים וקלים לאבחנה, עם זאת, לא היו כאן באמת דרמות אמיתיות, קשה לומר שהיו כאן הבדלים דרמטיים, אלא יותר ניואנסים, אבל ניואנסים שהם בהחלט שמיעים.

לאחר קרב מתיש, בחרתי ב- Linn מהדגם היקר יותר שנשמע, באופן עקבי, טוב יותר מהאחרים וגם טוב יותר מהדגם הזול של Linn שנבחן.

החלק היותר מעניין הוא, שבמהלך השנתיים הללו, מאז אותו שווט אאוט, חברת Trinnov ביחד עם Roon הוציאו מספר עידכונים, מדובר ב-2 חברות שעובדות בשיתוף פעולה מאוד הדוק.

לאחר המלצה של החברה הצרפתית לבצע בדיקה נוספת, הובהר מעל כל צל של ספק שלמעשה האיכות הכי טובה מתקבלת כאשר ההזרמה היא ישירות ל Trinnov, כאשר הוא משמש כ Roon End Point ביחס להזרמה לאותו Linn- הסטרימר המנצח.

עם זאת, ה- Taiko, למרות מחירו והעובדה שלכאורה, או לא לכאורה, מדובר במחשב, מסקרן אותי ואני מתכוון לבדוק אותו ביחס לתוצאה הנוכחית.

רן
ברגע שאתה מתחבר דרך קואקס, נגמר. יש הבדלים עקב השעון של הסטרימר שמשתלט.
יואסבי זו אופרה אחרת

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
יואסבי זו אופרה אחרת

זה ברור לי.

שאלת איך בוצע השווטאאוט...אז הסברתי.

רן

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
גיא זה לא אומר הרבה

סבבה, אז זה קטע אחר
השוואת מכשירי דאק+סטרימר all in one.
דרך אגב, בקטע הזה גם מתח מוצא אנלוגי של המכשיר משנה, כי משפיע על הווליום והגיין הכללי במערכת.
בקיצור מצאת הבדלים בין דאקים, לא בין סטרימרים.
כן
אבל שוב לדעתי זה לא נובע רק מה דאק אלא מה תוכנה של הסטרימר

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
נכון היא גם משפיעה, במיוחד אם ממשו ברמת הסטרימר אפסמפלינג ופילטרים כאילו ואחרים.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
שושו,
זה לא ממש נכון כשמדובר בטרינוב (סליחה על היומרה, רן :)). זה לא דאק "נטו" שהשעון מהקואקס מקבל שליטה על רכיב ההמרה עצמו. בין הכניסה לדאק (הפנימי) יש ימבה עיבוד אסינכרוני בהגדרה (ה-RC). מבטיח לכם שמה שמגיע בקואקס ממלא באפר לא קטן...
רועי

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
לכל הדאקים יש באפר, השאלה מה השעון שמתזמן את ההמרה
מה שכן, הטרינוב חיה אחרת, אז לטעמי לא ניתן בגדול להסיק/להכליל מסקנות לגבי סטרימרים כשהבדיקות הם על טרינוב.

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
לכל הדאקים יש באפר, השאלה מה השעון שמתזמן את ההמרה
זה לא יכול להיות השעון שמגיע מבחוץ כי בינהם יש משימת עתירת עיבוד ואסינכרונית. הקלוק שהגיע בכניסה כבר אינו צמוד לדאטה (שבשלב הזה היא כבר שונה מאוד) - אתה חייב קלוק פנימי כדי לתזמן את הדאק

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
יכול גם יכול
בדאקים סטנדרטים (מחריג את הטריניב כי לא בדקתי)
מי שאחראי על ההמרה בממשקים שאינם usb, הוא השעון של הסטרימר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור