איך יראה הסטאפ הבא שלכם

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אם יורשה לי להשאיל קצת טרחנות מעמיר, אני חושב שזאת שאלה שמפספסת קצת את הדינמיקה הנפוצה בתחביב, כי "מה הסט אפ הבא שלך" טומן בחובו החלפה מלאה של הקיים. התחביב לא עובד ככה, בדרך כלל. אנחנו משדרגים בשלבים או בחלקים.

אצלי תמיד היתה העדפה לדיוק, מהירות, צלילות ותחום דינמי. כשהמערכת בנויה נכון ואין בה פגמים (למשל, חריפות), אז השילוב של המאפיינים הנ"ל מייצרים עבורי חוויית האזנה מהנה יותר מכל ליטוף ישבן שמיוחס למנורות. לכן, למשל, בשעתו כשאייל פור ז"ל השאיל לי את המשולב של DARTZEEL, אמנם נפעמתי מהטונאליות האדירה של המגבר הזה, שגרמה לכל מגבר אחר ששמעתי לפניו להישמע מנוזל ועם צליל שמזכיר אפרכסת של טלפון, אבל לא יכולתי להתעלם מהמחסור בכוח ותחום דינמי, שמערכת ממש טובה צריכה.

לגופו של ענין, אני עדין חולם בלילות קיץ חמים על הטופ של PLAYBACK DESIGN ששמעתי אצל עופר לפני כמה חודשים - משהו בפרונט אנד הדיגיטלי הזה פשוט פירק אותי לחתיכות וניפץ כל מני הנחות אודיופיליות שאבד עליהן הכלח, כגון: "מערכת טובה יותר תוציא את הפגמים של הקלטות גרועות ותתגמל הקלטות טובות". קשקוש. מערכת הכי טובה תדע להפיק מהכל מרגליות. לא אשכח ששמנו את הדיסק של גידי גוב - אחת ההקלטות הגרועות בהיסטוריה - והדבר הזה (טרנספורט עם ממיר: MPS8 כמדומני) הפך אותו ליצירה נוגעת, תלת מימדית ועם טונאליות מאלפת. זאת למרות שבכל מערכת אחרת ששמעתי את האלבום הזה קיבלתי צליל מתכתי, מקומפרס, ושטוח.
אני מת להחליף את הדאק שלי לדאק שלהם. צריך פשוט להיפרד מסד"ג של 80,000 ש"ח. גדול עלי כרגע.
הבאה בתור היא ההגברה שלי, שאמנם מספקת לי חווית האזנה נפלאה, אבל הבנתי ש- CLASS A, לא משנה מה הגודל שלהם (ושלי גדולים) - זה לא כיוון שמדבר אלי. צליל עאלק אורגני שבא על חשבון ריפיון דינמי. אני צריך שהמערכת תנשך אותי. בעדינות, אבל תנשך. דגמים ספציפיים שאני חם עליהם? אין כאלה כי אין לי אומץ לשמוע.

בקיצור, הסט אפ ה"בא" שלי בהחלט יכלול הגברה כוחנית ומדוייקת, ואת הפרשנות המוזיקלית אשאיר לאנדראס קוח. (אושיית דיגיטל והמוח מאחורי החברה)
אני אמור להבין מזה שאתה מתכנן על אספרסו איטלקי מהבזרה ג'וליה שלי והאזנה להגברה קלאס D יחסית זולה אצלי בבית?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני אמור להבין מזה שאתה מתכנן על אספרסו איטלקי מהבזרה ג'וליה שלי והאזנה להגברה קלאס D יחסית זולה אצלי בבית?
הקפה שלך, כפרה, בהחלט מזיז את סף הריגוש שלי. המערכת עוד לא :).
ניפגש במשרד.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שאלה טובה. לא יודע. עדיין לא מיקסמתי את היכולות של המערכת שיש לי. והסלון בכלל לא מטופל.
כמו שאמר לי איש הסאונד בחברה בה אני עובד, כל שקל נוסף שאני משקיע במערכת זה בזבוז כל עוד אני לא מטפל בחדר.
איש הסאונד בחברה שלך מבלבל את המוח, אגב.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
ראשית, אתה לא באמת יכול לדעת עד כמה האקוסטיקה טובה או לא בלי למדוד. מדידות יכולות להראות בעיות שלא היית חושב עליהן.

שנית, מערכת RC לא קונים רק על סמך תיאוריות. נהוג לבקש הדגמה אצלך בבית לפני הקניה, אולי בתשלום כלשהו אם אתה מחליט לא לקנות.

עושים לך כיול בסיסי ומשאירים לך את המכשיר לכמה ימים. אם אתה מחליט לקנות, אולי יעשו אפילו כיול מעבר לבסיסי, ו/או שחברים יעזרו בזה, ו/או שאם אתה לא מסתפק בזה, להביא מומחים לכיול.

שלישית, אם אתה רוצה להחליף רמקולים, כדאי כמובן לבקש אותם להאזנה בבית לפני הקניה.

כך שבמקום להתלבט באוויר בלי נתונים, עדיף לבדוק קודם את מה שאפשר לבדוק.

הי עמיר
איך מודדים אקוסטיקה של חדר?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תבקש מדן סינמארט שימדוד לך

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בנימה כללית
מפני שאני רואה שזה מעסיק לא מעט
השאלה מה יהיה/איפה נהיה ואך התחום ממשיך

אך שאני רואה זאת,
התכנים כמו היום יהיו אינסטקטיביים, זמינים וניידים בכל צורה שתיהיה נוחה למשתמש,
תיהיה האפשרות לנגן כל מוזיקה שעולה על דעתינו בכל אזור בבית ובשימוש הקול שלנו, מה שנקרא זיהוי חכם,
עוד יותר פלטפורמות "חינמיות" להזרמה,
שימוש כמו שכבר היום, בניצול פורמטים רב ערוציים (היום אטמוס-מחר כל פורמט אחר שיגיע ויהיה לו תמיכה/תשתית ותכנים),
הכל יהיה הרבה יותר מהיר (רשת ודאטה),
הכל יותר חכם, A.I בכל פונקציה העולה על דעתינו וכנל מוסיקה ואיכות אשר מאמין שתזהה את התנאים האקוסטיים הקיימים ותתכוונן לפי זה,
זא לקבל אופטימזציה אקראית ונכונה למצב הנתון.

יחד עם זאת

יש עדיין שאוספים בולים/כרטיסי טלקארד/מפתחות/קלטות ווידאו וכל מה שעולה על דעתינו.

כך ש "ווינטאג" או הצורך בנוסטלגיות או טכנולוגיות עבר גם ישאר לעד.

כמו כן "אודיופיליה" קלאסית אצל המושגעים לתחום
כפי שהיום בדיוק
גם עוד 50 שנה.......

תמיד יהיה לזה נישה/מקום ומשמעות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם וכאשר לעת זקנה נקנה דירה קטנה ליד הים, לא יהיה מקום למערכת גדולה. התאהבתי בתמונה הזאת. תודה @Dan-Cinemart
karlotta-slider-1024x386.jpg

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הי עמיר
איך מודדים אקוסטיקה של חדר?
בעזרת מיקרופון שצריך להיות מכויל, דיסק או קבצים של אותות מיוחדים להשמעה בחדר, תוכנה שיודעת לנתח אותם בהתחשבות בכיול של המיקרופון, ומישהו בעל ידע מתאים לפענח את מה שהתוכנה מראה.

הנפוצה ביותר היא כנראה תוכנה בשם REW.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בנימה כללית
מפני שאני רואה שזה מעסיק לא מעט
השאלה מה יהיה/איפה נהיה ואך התחום ממשיך

אך שאני רואה זאת,
התכנים כמו היום יהיו אינסטקטיביים, זמינים וניידים בכל צורה שתיהיה נוחה למשתמש,
תיהיה האפשרות לנגן כל מוזיקה שעולה על דעתינו בכל אזור בבית ובשימוש הקול שלנו, מה שנקרא זיהוי חכם,
עוד יותר פלטפורמות "חינמיות" להזרמה,
שימוש כמו שכבר היום, בניצול פורמטים רב ערוציים (היום אטמוס-מחר כל פורמט אחר שיגיע ויהיה לו תמיכה/תשתית ותכנים),
הכל יהיה הרבה יותר מהיר (רשת ודאטה),
הכל יותר חכם, A.I בכל פונקציה העולה על דעתינו וכנל מוסיקה ואיכות אשר מאמין שתזהה את התנאים האקוסטיים הקיימים ותתכוונן לפי זה,
זא לקבל אופטימזציה אקראית ונכונה למצב הנתון.

יחד עם זאת

יש עדיין שאוספים בולים/כרטיסי טלקארד/מפתחות/קלטות ווידאו וכל מה שעולה על דעתינו.

כך ש "ווינטאג" או הצורך בנוסטלגיות או טכנולוגיות עבר גם ישאר לעד.

כמו כן "אודיופיליה" קלאסית אצל המושגעים לתחום
כפי שהיום בדיוק
גם עוד 50 שנה.......

תמיד יהיה לזה נישה/מקום ומשמעות
נראה לי שהנושא הוא מה יהיה הסטאפ הבא -- הקרוב, במציאות -- ולא דברים עתידיים כלשהם.

אבל אם כבר מדברים על דברים עתידניים, למה שבכלל יהיה צריך מערכות סאונד? אפשר יהיה להקרין מוזיקה ישירות למוח :)
כך גם חרשים יוכלו ליהנות ממוזיקה. אפשר גם לדלג על מוזיקה ולגרות ישירות את מרכזי התענוג במוח :)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
שמע עמיר,
הכל יכול להיות, לך תדע מה צופן שם העתיד.

מערכת עתידית ?

הגעתי למה שכוונתי,
כך שכבר הגשמתי את מה שייחלתי.
מקווה שכך גם ישאר.
וכמו שרשמתי אני תמיד פתוח להתנסויות, מה שאבחר בסוף, כבר עומד במבחן התוצאה.

החלל הבא - יהיה האתגר הבא, שם ה"שדרוג" הבא
בהחלט.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שמע עמיר,
הכל יכול להיות, לך תדע מה צופן שם העתיד.

מערכת עתידית ?

הגעתי למה שכוונתי,
כך שכבר הגשמתי את מה שייחלתי.
מקווה שכך גם ישאר.
וכמו שרשמתי אני תמיד פתוח להתנסויות, מה שאבחר בסוף, כבר עומד במבחן התוצאה.

החלל הבא - יהיה האתגר הבא, שם ה"שדרוג" הבא
בהחלט.
מה שכן, לפני איזה מיליון שנה, אולי קצת יותר, קראתי איזה מאמר על ניסוי מעבדה, שבו עכברים יכלו להתחבר ולהתנתק, לפי רצונם, למתקן שמגרה ישירות את מרכז התענוג במוח.

מרגע שהתחברו והלאה, הם לא נזקקו יותר לאוכל, שתיה ו/או סקס, רק למתקן הזה, ופשוט מתו מרעב.

אז כדאי להיזהר ממתקנים כאלה...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
נראה לי שהנושא הוא מה יהיה הסטאפ הבא -- הקרוב, במציאות -- ולא דברים עתידיים כלשהם.

אבל אם כבר מדברים על דברים עתידניים, למה שבכלל יהיה צריך מערכות סאונד? אפשר יהיה להקרין מוזיקה ישירות למוח :)
כך גם חרשים יוכלו ליהנות ממוזיקה. אפשר גם לדלג על מוזיקה ולגרות ישירות את מרכזי התענוג במוח :)
רעיון מעניין עמיר.
אני בטוח שגם אם בעתיד יצליחו לארגן איזה שקע USB ישירות למוח, עדיין תעשיית ההיי אנד תפרח עם מיני כבלים אודיופיליים ופעמונים שדבוקים למצח...
לגבי הפסקה השניה אני פחות מסכים כיוון שהאזנה למוזיקה היא גם חוויה אינטלקטואלית ולא רק תענוג גולמי.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
בעזרת מיקרופון שצריך להיות מכויל, דיסק או קבצים של אותות מיוחדים להשמעה בחדר, תוכנה שיודעת לנתח אותם בהתחשבות בכיול של המיקרופון, ומישהו בעל ידע מתאים לפענח את מה שהתוכנה מראה.

הנפוצה ביותר היא כנראה תוכנה בשם REW.
REW בפורום הזה? חשבתי שמדידות זה שורש כל הרע בעולם האודיו
מה השלב הבא, Dirac live? ;)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה אתה מקשקש??

דובר הרבה על אקוסטיקה פאסיבית ואקטיבית, מה שאפשר לעשות בצורה רצינית רק עם מדידות, וכאן מדובר על הרבה dBs, לא על הבדלי חצי dB בלתי מורגשים ב-specs של מיכשור כלשהו.

אז בבקשה אל תבלבל את המוח

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אתה זה שמתעלם מREW! כי אם לא היית מתעלם מזה שמדידות אקוסטיות בחדר מוכיחות שחדר מכניס דיסטורשן גדול באלפי מונים ממה שלדוגמה מכניס מגבר שנמדד קצת פחות טוב, היית מבין שאתה מתרכז בתפל באופן די עקבי.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
אתה זה שמתעלם מREW! כי אם לא היית מתעלם מזה שמדידות אקוסטיות בחדר מוכיחות שחדר מכניס דיסטורשן גדול באלפי מונים ממה שלדוגמה מכניס מגבר שנמדד קצת פחות טוב, היית מבין שאתה מתרכז בתפל באופן די עקבי.
אני חי על room correction
אבל אין סתירה בין הדברים ( ואם כבר יש רצף לוגי) בין לרצות ציוד שהוא נמדד טוב לבין room correction שיתקן את רוב הבעיות האקוסטיות בחדר במידה והוא לא מטופל אקוסטית ברמה של אולפן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני חי על room correction
אבל אין סתירה בין הדברים ( ואם כבר יש רצף לוגי) בין לרצות ציוד שהוא נמדד טוב לבין room correction שיתקן את רוב הבעיות האקוסטיות בחדר במידה והוא לא מטופל אקוסטית ברמה של אולפן.
עוד פעם אי-הבנה בסיסית: ממש, אבל ממש, לא כדאי לטפל בחדר כמו באולפן. הדרישות שונות לחלוטין.

ואין שום "רצף", או קשר אחר, בין בלתי שמיע לשמיע מאוד.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
עוד פעם אי-הבנה בסיסית: ממש, אבל ממש, לא כדאי לטפל בחדר כמו באולפן. הדרישות שונות לחלוטין.

ואין שום "רצף", או קשר אחר, בין בלתי שמיע לשמיע מאוד.
באולפן מטפלים כדי שהחדר יהיה "מת" אקוסטית ולא יפריע לסאונד הישיר מהמוניטורים
זה הכי קרוב לסאונד שהוא pure שבכלל אפשר להגיע.
אם אקוסטית חדר ביתי או בכלל חדר לא מטופל היה עדיף אז היו מקליטים בחדר כזה

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מה זה?
All in one?
הנה דוגמה, הפרסום האחרון של all in one
חדש וחדש בתצוגה - ALL IN ONE ברמת על!

AVM CS 8.3 Black Edition

המכשיר בעל צליל חי, חם ומפורט מבוסס מנורות כניסה וכוח עצום של 500W ב 4 אוהם.

שלל כניסות וחיבורים כולל סטרימר ואפליקציית שליטה חדשים X-STREAM Engine®

מגיע במספר גימורים מרהיבים

צפה בקובץ המצורף 59711צפה בקובץ המצורף 59709צפה בקובץ המצורף 59710צפה בקובץ המצורף 59708צפה בקובץ המצורף 59706צפה בקובץ המצורף 59705צפה בקובץ המצורף 59704

לינק למידע נוסף על AVM CS 8.3

לינק למידע נוסף על גרסת CS 8.3 Black Edition

All-in-One Streaming CD Receiver with 2 x 500 W
Black Edition Tube
X-STREAM Engine® for HiRes streaming incl. DSD, controllable over RC X APP
USB A for external hard drives (NTFS & FAT)
1 XLR line input, switchable as Hometheatre Thruput
Bluetooth 4.2
Multiroom function: AVM RoomConneXion®
Headphone output 6,3mm on the frontpanel with dedicated Class-A headphone amp
Pure CD mechanism with Slot-in (Red-Book standard)
Digital signal conversion with to selection Double-Quad DAC for max. 384/32 PCM(ESS 9028PRO) and/or DSD 128
Tone control and parametric loudness with bypass-function (controllable also over RC X APP)
Numerous menu functions (adjustable input sensitivity, individual naming of inputs and more)
Minimal stand-by power consumption and auto power down (APD)
Compact size: 43 cm x 13 cm x 38 cm (WHD)
Black Edition housing: Handbrushed aluminum black panel with Black Edition logo on the top cover and allcontrols in black
Trigger in, ext. IR Sensor, 2 x Trigger out
Pure CD Laufwerk with Slot-in z for exclusive AVM delivery
Streaming formats: MP3, WMA, AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/24 via LAN), WAV (192/24 über LAN), AIFF (192/24 über LAN), ALAC (96/24 via LAN)
Unterstützte Medienserver: UPnP 1.1, UPnP-AV und DLNA-kompatible Server, Microsoft Windows Media Connect Server (WMDRM 10), DLNA-kompatible Server: NAS
Webradio: Airable Internet Radio Service, Internet Radio Station Database (automatic updates)
Streaming Services: Spotify Connect, AirPlay, Qobuz, Tidal, HighResAudio, ROON ready, Webradio
WLAN & LAN
RC 3 remote control optionally available, enables control of basic functions
2 variable outputs (balanced and unbalanced)
Digital inputs: 1 x USB (asynchronously galvanically isolated, DSD128/384 kHz), 1 x S/PDIF coaxial, 2 x S/PDIF optical, 1 x AES/EBU)
2 digital outputs (S/PDIF coaxial & S/PDIF optical)
Upsampling rate adjustable from 44.1kHz/16bit to 192kHz/24bit
2 switchable digital filters (smooth/sharp)
Low-diffusion power supplies, separate for CD-drive and audio electronics
Large, blue illuminated graphic display, dimmable
Supplied in AVM OVATION Flight Case

צפה בקובץ המצורף 59707

- HEGEL - SPENDOR - NORDOST - SOULUTION - dCS - PIEGA - AVM - QUADRSPIRE - PMC
...CREEK - and more

סאונדקווסט - ירמיהו 43 תל אביב ***** 03-6721808

www.soundquest.co.il

סאונדקווסט בפייסבוק

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור