The mcgurk effect

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נו, אולי עכשיו ייצא השרשור הזה מהשיממון שלו.
תהייה בדיקה, יהיו תמונות, חוויות, בורקסים, ועוד קצת שמח כמו שרק שניצל הפקות יודע לעשות.
מצד שני, אני לא רואה את רוברט מסכים להצעה הזאת של שניצל. זה יכול לדפוק לו באמצע את כל מסע ההופעות בפורום. מייד נשמע את התירוצים או התנאים הבלתי אפשריים להרוג את היוזמה.

יאללה, שניצל ! :בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
גם לרוברט אין סמכות מדעית , וגם למדען מה-AES אין סמכות מדעית - למי יש סמכות מדעית לכל הרוחות לזוג חוקרי האודיו מהאקדמיה חני וארז ?
"מדען מה-AES" זה מישהו ששילם את דמי החבר.

IQ>0 אינו תנאי קבלה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מבין שדיון בתנאים הנידרשים כדי שלניסוי תהייה משמעות הוא שיממון.
אני מבין שרוצים אקשן.

אבל זה כמו לא לקרוא את האותיות הקטנות בחוזה שנראה לכם מאוד מבטיח, העולם בכיס שלכם ו...
גם אתם וגם הערבים שהבאתם עוסקים שארית חייכם בתשלום החובות.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קח בחשבון שאני טוען "שאולי יש הבדל במדידות בין כבלים ,אך זה אינו אומר כלום על איך הם נשמעים

רק מזכיר שהטענה היא שגם אם יש הבדל מדיד בין כבלים אזי השוני במדידה צריך להיות בתחום השמע של האדם על מנת לפסול אותו.

להלן ציטוט ממשנתו של גדול החוקרים בתחום, פוסט מספר 94 :
אייל יקירי , במידה ואני בודק ציוד ומחליט שלדעתי תוצאות המדידה הן מתחת לסף יכולת השמיעה האנושית - אף אחד על הפלנטה שלנו לא ישמע את ההבדלים.!!! - גם לא כבודו , מעיר הקודש אשר בציון.

אולי יואיל ה"מדען" לפרט מראש את הפרמטרים המגדירים את סף יכולת השמיעה האנושית על מנת שגם ילידים ונבערים כמונו ישכילו מעט?

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שניצל,

זו נפילה למלכודת ולידיים של רוברט.

אל תעשה את זה.

עמיר

יש מצב שאנשים אחרים שאינם מכירים היטב את המערכת של שניצל לא יצליחו.
מדוע לדעתך שניצל לא יצליח?
הוא אומר שההבדל בין שני הכבלים הנ"ל מאוד ברור עבורו.

ארז

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
הטענה כזכור היא כי אין הבדלים בין אינטרקונקטים. בכלל. לגמרי.

הטענה היא כי הסיבה לכך כי אין הבדלים מדידים בין כבלים

או לחילופין, ההבדלים קיימים כאשר יש הבדלים מדידים
או לחילופין הם קיימים כאשר ההבדלים הם בתחום השמע של האדם
או לחילופין הם קיימים רק אם יוכחו במבחן עיוור
או לחילופין מבחן כזה ייפסל כי לא ייתכן שיש הבדלים
או לחילופין יוטלו תנאים חדשים (כי לא ייתכן וגו')
או לחילופין יש הבדלים רק אם עורך הניסוי ירשה שיהיו כאלה, ו/או ימצא שזה אפשרי, ובכלל יקבע מראש מי ומה

ו/או כל אחד מהסעיפים הנ"ל, מחוד ו/או ביחד ו/או בכל שילוב שהוא בין אם נכתב קודם, כאן, או יומצא לעתיד לבוא - מה שבא קודם, לתפארת מדינת ישראל ובלבד של יפגע בתקנת הציבור.

וכל זה, עם עשרות רבות של הודעות, השתלטות אלימה על כל שרשור שני, פרי אובססיה של אדם אחד, שלא שומע בכלל ומוזיקה בפרט, לא מתנסה, לא יודע, לא מכיר.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש מצב שאנשים אחרים שאינם מכירים היטב את המערכת של שניצל לא יצליחו.
מדוע לדעתך שניצל לא יצליח?
הוא אומר שההבדל בין שני הכבלים הנ"ל מאוד ברור עבורו.

ארז
אני אומר שכבר הודגם מספיק פעמים שאנשים לא שומעים את ההבדלים ב-A/B.

אפשר לחזור על זה, וייתכן ששניצל הוא אדם מיוחד שכן יוכל לשמוע ב-A/B, אבל אני מעריך שלא.
אני גם מעריך שיכולות השמיעה שלי אינן יוצאות דופן, ולפיכך גם אני לא אשמע הבדל ב-A/B.
גם בדקתי רכיבים אצלי בביית שב-A/B נשמעו דומים מאוד עד קושי להבחין, ובהאזנה נינוחה לאורך זמן ההבדל ניכר.

אין לי הסבר למה אנשים לא רגישים להבדלים ב-A/B, למרות שנראה הייה הגיוני שהם כן יהייו, אבל אני מקבל את זה כאפשרי.

ואשר לניסוי A/B -- מספיק למצוא אדם אחד בייקום ששומע הבדלים באופן עיקבי ומובהק ב-A/B כדי להראות שייש הבדלים בין רכיבים בשיטה זו. בינתיים לא נמצא כזה, ואני לא רואה סיבה להניח שהחבר'ה כאן, כולל אותי, הם יוצאי דופן בעניין זה.

אז, אם לא נשכח שחלק מהדיון הוא ברמת ביצים, אז הביצים שאין לי רועדות מהמחשבה "מה יגידו" אם יתברר שאני לא שומע הבדל במקום שאמרתי שסביר שלא יישמע הבדל. אז אני לא מוכן להיות חלק מזה ואסרב להזמנה של שניצל, כמו שסירבתי במבחן הנגנים.

הסיבה הרשמית לסירוב -- אין לי ביצים.
הסיבה הלא רשמית -- אני לא רוצה שהביצים שלי יופיעו ברשימת המרכיבים של החביתה שתתקבל כאן.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הסיבה הלא רשמית -- אני לא רוצה שהביצים שלי יופיעו ברשימת המרכיבים של החביתה שתתקבל כאן.

(lol)(ורד)

אני מאמין ששניצל לא היה מציע את עצמו אם לא היה בטוח ביכולתו. אני מניח שהוא התנסה בזה בעבר.

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הטענה כזכור היא כי אין הבדלים בין אינטרקונקטים. בכלל. לגמרי.

הטענה היא כי הסיבה לכך כי אין הבדלים מדידים בין כבלים

או לחילופין, ההבדלים קיימים כאשר יש הבדלים מדידים
או לחילופין הם קיימים כאשר ההבדלים הם בתחום השמע של האדם
או לחילופין הם קיימים רק אם יוכחו במבחן עיוור
או לחילופין מבחן כזה ייפסל כי לא ייתכן שיש הבדלים
או לחילופין יוטלו תנאים חדשים (כי לא ייתכן וגו')
או לחילופין יש הבדלים רק אם עורך הניסוי ירשה שיהיו כאלה, ו/או ימצא שזה אפשרי, ובכלל יקבע מראש מי ומה

ו/או כל אחד מהסעיפים הנ"ל, מחוד ו/או ביחד ו/או בכל שילוב שהוא בין אם נכתב קודם, כאן, או יומצא לעתיד לבוא - מה שבא קודם, לתפארת מדינת ישראל ובלבד של יפגע בתקנת הציבור.

(lol)
נדמה לי שזו שורת המחץ:
"או לחילופין מבחן כזה ייפסל כי לא ייתכן שיש הבדלים".

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
(lol)(ורד)

אני מאמין ששניצל לא היה מציע את עצמו אם לא היה בטוח ביכולתו. אני מניח שהוא התנסה בזה בעבר.

ארז
זה בדיוק מה שרוברט אמר שהוא הכי אוהב לפוצץ -- את הביטחון המוחלט הזה. שניצל משחק לו ממש ליידיים.
אני מעריך ששניצל לא בדק את ההבדל בהקשר הזה בין לפעול במסגרת החיים לבין לפעול במסגרת בחינה.

עמיר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני מוכן לקבל את הטענה הזו: שימוש בסמי הזייה איננו חוקי בישראל,אבל:אני,מנחם,צריך סמי הזייה. מה עושים? משלמים כסף וקונים 3 מערכות הי-פי מאזינים להן והוזים על כל מיני צלילים והבדלים ושינויים בבמה ובאיכות הסונית וכו וגו (וגם מטרידים קוראים אחרים בהזיות שלי יצמי...). זה חוקי וטוב לי - ולא המצאתי את זה,מתלבש ככפפה ליד.

עכשיו יש לי בעיה אחרת: באוזנים שלי אני עשה שימוש כדי להאכיל את המוח שלי בהזיות שהוא צורך,אבל העיניים שלי הן ההיפך הגמור מהאוזניים.לא עושה בהן שום שימוש להזיה כזו או אחרת. ואז... כשאני רואה CD פתוח ומסתכל בקרביים שלו ועוד אחד כזה ועוד אחד כזה ועוד אחד.... אני רואה שהם לא דומים אחד לשני בכלל. יש להם כל מיני ממרכיבים כל מיני ג'וקים מקקים ושדים ורוחות מפלסטיק ואפילו יש מהנדסי חומרה ותוכנה שמהנדסים את השינויים האלה. אותו הדבר לגבי רמקולים וכבלים וכבלי חשמל.

ועכשיו הבעיה מסתבכת: בעיניים אני רואה עובדות שלא מתיישבות עם התיאוריה שבאוזניים כל מה שאני שומע זו הזיה כשהכימיקל שמיצר אותה הוא מכלל מוסיקה. עוד יותר קשה לי להסביר את השאלה:אם הכל נשמע אותו הדבר וההבדלים מהטיפולוגיה הפנימית אינם שמיעים אך מדידים כדי הוכחה שהם מחוץ לטווח השמע - אז איך זה שיש כזה טווח גדול של מחירים,עיצובים,תפיסות עולם תיכנוניות ותפיסות עולם בביצוע בפועל וגם - מיתוג פירסום ומריבה על ליבו וכיסו של הלקוח.

אם הכל אותו הדבר וההבדלים הם בכלל סיפוק של מהוואים לצריכה חוקית של הזיות - איך זה שלא קונים הי-פי על המדף שליד הקופה בסופר בשקל שישים ותשע?

...אה כן? אם זו הזיה ופושה ברבדים שונים של החברה בישראל אז אולי כדאי לחוקק חוק ולהוציא את ההי-פי מהחוק כסם הזייה אסור :) :) :)

מנחם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שניצל,

הצעה ידידותית:

לפני שאתה מתחיל להרים את הפרוייקט כפי שרק אתה יודע לעשות, תעשה את הניסוי עם עצמך, כשמישהו אחר בביית מזיז את בורר הכניסות -- או משאיר אותו בכוונה באותו מקום -- ותראה אם אתה מצליח להבחין על עיוור בהבדלים ולזהות באיזה כבל מדובר.

תדאג גם לעצום עיניים כשהוא/היא נכנס/ת לחדר עד שהוא/היא יוצא/ת, כדי שלא תוכל לנחש לפי הבעות הפנים ו/או שפת הגוף, ושלא יגידו לך שסיימו אלא יצלצלו בפעמון, או ישברו צלחת/כוס, כדי שלא תשמע מגוון הקול.

ייתכן שזה פחות קל ממה שנדמה.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבל רוברט בכל זאת כמה שאלות ספציפיות מכיוון שאף אחד לא אוהב להכשל בבלינד טסט ,
נניח שאני מבחא אליך הביתה 2 זוגות כבלים ספציפי שאני מכיר,
1- נורדוסט ולהלה
2-מגיק וופר של הרמוניק טכנולוגי
ושניהם עוברים את מיבחן הבדיקה שלך בקשר לספקטרום של התדרים , הרי שניהם לא מהונדסים משהו מיוחד ,ובטח אין להם חורים כל שהם בספקטרום , אין להם פילטרים ,אין להם רכיבים אקטיבים כמו נגדים או קבלים ,אין להם סילסולים מיוחדים ,שום מתכת חריגה ,
אז למה אני צריך לשמוע איזה כבל תחנה מרכזית , בוא נבדוק בין שני הכבלים הללו !
הרי אני מכיר את תכונותיהם ואת הצליל שלהם ,
הנורדוסט מהיר כברק ,סופר רזולטיבי , קצת דקיק במיד שלו , קצת "מקולף" בצליל.
ההרמוניק שמנמן בצליל , צליל גדול וחלק , קצת סגור למעלה , בס מאוד מורחב ,
ועכשיו אחרי שבדקת שאין הנדוסים ושהמכשירים שלך לא מוצאים שום הבדלים חשמליים ביניהם , וחזרת כמובן לטענתך שאף אחד על פני הכדור לא ישמע ההבדלים באם הבדיקות שלך לא מוצאות שכאלה ,
ואז מכיוון שאתה רוצה להוכיח שאתה צודק , ומיכיוון שאני רוצה להוכיח שאני והחברים כן שומעים הבדלים ,
אני אזמין כמה מומחים ותיקים להאזנה ( לא נערים נירגשים מהמעמד) , נניח אזמין את פלרמן ,נמר, עמיר ,ויאיר תמם ,
אני לא מזמין אותך כמובן ,בכדי שלא יהיה לחץ כל שהוא או השפעה אחרת ,
אני אחבר את הכבלים לשתי כניסות שונות של הקדם שלי בכדי שנוכל לעבור בלחיצת כפתור מאחד לשני ואפילו אדאג להסתיר התצוגה של המגבר,
מה אתה אומר ? האם יש לנו אפשרות לעשות ככה בלינד טסט עם 2 כבלים מוכרים וכל כך שונים, אחרי שבדקת אותם כדבריך?
והרי אם החברה הללו שומעים את ההבדלים ,אז יש הבדלים בין כבלים,ואז תתבקש לידום לנצח בעניין ,
בקשר לעוצמות , שתי הכניסות תהיינה כמובן זהות לחלוטין ,
לא חושב שהממתג שלך עושה טוב לעניין , עדיף הקדם עם הכניסות שלו ,
רוצה לבדוק הכבלים ,אני מביא לך אותם בסוף שבוע , ורוצה לראות בעיניים מה אתה בודק , אביא איתי עוד כבלים שאני מכיר עד שתמצא זוג כבלים שנמדדים כך שניתן להשוות ביניהם ,
קח בחשבון שאני טוען "שאולי יש הבדל במדידות בין כבלים ,אך זה אינו אומר כלום על איך הם נשמעים
,כלומר אנחנו נצא מהמקום שאני מכיר את ההבדלים בצליל בין כבלים שונים ,אין לי מושג כיצד הם נימדדים ,ומה שתאשר נשווה !
רק שתדע שהכבלים שציינתי למעלה , אפילו השכנה שמטגנת בצל במטבח שלה שומעת את ההבדל .

שניצל , האמת וכל האמת.- So Help me God

אין שום בעיה לבצע זאת בין 2 הכבלים שאתה מציע (בהנחה שהם נמדדים זהה.)

הסיבה שאני רוצה לבצע זאת כאשר אחד הכבלים הוא "תחנה מרכזית" היא שמגיע לי "קצת נחת " אחרי כל החרא שאני אוכל פה בפורום " ואפרט :

בהנחה שלא תשמע הבדל בין 2 הכבלים שאתה מציע, אני כמובן אשמח שצדקתי בעניין.
אבל אתה יכול לשער לעצמך כמה אני אשמח אם לא תשמע הבדל בין כבל "יקר בטרוף" ל"תחנה מרכזית" .

אני כמובן אעביר לך , לפני הבדיקה, את כבל ה"תחנה במרכזית " כדי שתוכל להתאמן עליו שבוע, שבועיים ....כמה זמן שתחפוץ לפני ה-BT

אני לא מתיפייף ומחרטט ואומר שבהנחה ולא תשמע הבדלים ,הדבר לא ישמח אותי - אחרי כל הזובור שאכלתי בפורום הזה , וגם בשחור אני מאוד מאוד מאוד אשמח לתוצאות הבדיקה - אני מודה בכך !!! - אני אדם נורמלי עם רגשות נורמאליים לא מלאך בשמיים או הדאלי לאמה.

במידה ותחליט שאתה מתעקש לבצע זאת עם 2 הכבלים שאתה מציע - בכל זאת אני אבצע את הבדיקה , אבל בלי כיף גדול - מודה.

במידה ו"תהיה גבר" (בלשון החברה ) ותסכים שהבדיקה תעשה כשאחד הכבלים הוא "תחנה מרכזית " אבצע את הבדיקה ב"מואי כיף " (כיף גדול -כמו שאומרים בפירסומת ).

אני מבטיח שאם תוצאות המדידה יהיו לצידי, אנסה לכתוב מאמר גדול וממצה ל- "למה זה קרה" ,

אני לא אנצל במה זו להיות הראשון שעונה לחבר שפתח שרשור בנוסח " האינטרקונקט הזה שינה את חיי האודיו שלי מקצה לקצה , כולל גם את חיי האישיים וחיי משפחתי " . במידה ומתפתח דיון (שכאמור אני לא הראשון שהגיב עליו ) אזי אנסה להעביר לו ,בנימוס הראוי ,את האג'נדה שלי. וגם זאת לא תמיד כי כמובן לאורך זמן העניין ימאס לכל הצדדים .

בפוסטים שנושא השרשור הוא כדוגמת הפוסט הנוכחי , שעניינם נושא ה-BT ,במידת הצורך, אשתמש בדוגמא של ה-BT שבוצע - כמובן בכבוד הראוי !!!

אשמח שהחברים יבצעו בדיקות BT נוספות כדי לקבל תקפות סטטיסטית יותר משמעותית לכל נושא האינטרקונקטים ......ולאחר מכן במידה ותרצו אפשר לעבור ציוד אחר.

בכל מקרה - בהנחה שאתה רוצה לבצע את הבדיקה עם הכבלים שלך - זה בסדר מבחינתי , אבל כאמור " תהיה נחמד איתי " כי גם לי מגיע "מעט נחת" :)

יום טוב- רוברט

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רק מזכיר שהטענה היא שגם אם יש הבדל מדיד בין כבלים אזי השוני במדידה צריך להיות בתחום השמע של האדם על מנת לפסול אותו.

להלן ציטוט ממשנתו של גדול החוקרים בתחום, פוסט מספר 94 :

אולי יואיל ה"מדען" לפרט מראש את הפרמטרים המגדירים את סף יכולת השמיעה האנושית על מנת שגם ילידים ונבערים כמונו ישכילו מעט?

ארז

כתבתי זאת כבר אלף פעמים , למה שהפעם תפנים זאת ? אתה יודע מה הנה הפעם האלף ואחת .

תוצאות המדידה צריכות להיות ב-10-20 dB מתחת "דינמיות של חדר "

מהי דינמיות של חדר ? - במידה ועוצמת המוסיקה היא 90-100 dB והרעת רקע הוא כ-40-50 dB אזי הדינמיות של החדר היא כ- 50-60 dB .

רצוי שההבדלים במדידות יהיו קטנים מ 60+10 = 70 dB .

הכתוב כאן הוא בערך ו"נפנוף ידיים " כי התאוריה האמיתית של מיסוך היא נושא כבד מאוד בפסיכו אקוסטיקה. (האלגוריתמים של ה-MP3 לקחו בחשבון את "עניני המיסוך " של תדר X בנוכחות תדר Y )

בנושא המיסוך יש מחלוקת גדולה בין הפסיכואקוסטיקאים ,,,ועובדה , כל חברה יוצאת עם פורמט דחוס (שהוא לא Lossless ) שונה עם "הנחות מיסוך" אחרות.

כדי לקצר הענינים נראה לי ש-70 dB זה בסדר גמור ( אולי אפשר גם קצת פחות)

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תוצאות המדידה צריכות להיות ב-10-20 dB מתחת "דינמיות של חדר "

מהי דינמיות של חדר ? - במידה ועוצמת המוסיקה היא 90-100 dB והרעת רקע הוא כ-40-50 dB אזי הדינמיות של החדר היא כ- 50-60 dB .

רצוי שההבדלים במדידות יהיו קטנים מ 60+10 = 70 dB .

הכתוב כאן הוא בערך ו"נפנוף ידיים " כי התאוריה האמיתית של מיסוך היא נושא כבד מאוד בפסיכו אקוסטיקה. (האלגוריתמים של ה-MP3 לקחו בחשבון את "עניני המיסוך " של תדר X בנוכחות תדר Y )

כדי לקצר הענינים נראה לי ש-70 dB זה בסדר גמור ( אולי אפשר גם קצת פחות)

לפי מה תחליט?
נניח אתה מגיע לביתו של שניצל ואז איך אתה מודד את הדינמיות של החדר?
זה הרי נתון שמשתנה מחדר לחדר, נכון?

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לפי מה תחליט?
נניח אתה מגיע לביתו של שניצל ואז איך אתה מודד את הדינמיות של החדר?
זה הרי נתון שמשתנה מחדר לחדר, נכון?

ארז

כמו שאמרתי 70 dB זה מכסה את העניין , אם אני מבין שניצל גר בת"א שזה לא כל כך טוב מבחינת הדינמיות של החדר , אבל זה לא משנה משום ששניצל טוען שהוא שומע הבדלים גם בדינמיות של החדר שלו אשר במרכז בת"א .

כמובן ואם הבדיקה הייתה מתבצעת בחדר שקט מאוד, התוצאה היתה יותר מהימנה סטטיסטית .

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
א. כמו שצוין, הכל אישי, שום דבר לא ענייני
ב. דינמיות של חדר זה דבר נחמד.
ג. עניין ה-90-100 דציבל בשמיעת מוזיקה בחדר הוא עניין מעניין בהחלט
ד. מה עניין המדידות? ואם בכל מדידה יתגלה שיש הבדל, אז?
ה. את התזה המרתקת - למה יש הבדל בין כבל רמקול ואין בין כבל חיבור - עוד לא קיבלנו בתוך "White Paper". הגיע הזמן, לא?
ו. באותה הזדמנות, אם יש הבדל בין כבלי רמקולים - אפילו לפי רוברט - מה השתנה ממה שאמרו מהנדסים לפני 20 שנה על כך שאין הבדל בין כבלי רמקולים? הם הרי מדדו, לא ככה? "לא צריך יותר מחוט חשמל רגיל" אמרו קודמיו של רוברט באופן ידעני (כולל פיטר ווקר, ממציא קווד ESL). הייתכן ורוברט שוגה? הייתכן והוא בוגד באג'נדה? אם זה מתחיל כך, הסוף מי ישורנו

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שניצל,

הצעה ידידותית:

לפני שאתה מתחיל להרים את הפרוייקט כפי שרק אתה יודע לעשות, תעשה את הניסוי עם עצמך, כשמישהו אחר בביית מזיז את בורר הכניסות -- או משאיר אותו בכוונה באותו מקום -- ותראה אם אתה מצליח להבחין על עיוור בהבדלים ולזהות באיזה כבל מדובר.

תדאג גם לעצום עיניים כשהוא/היא נכנס/ת לחדר עד שהוא/היא יוצא/ת, כדי שלא תוכל לנחש לפי הבעות הפנים ו/או שפת הגוף, ושלא יגידו לך שסיימו אלא יצלצלו בפעמון, או ישברו צלחת/כוס, כדי שלא תשמע מגוון הקול.

ייתכן שזה פחות קל ממה שנדמה.

עמיר

שלום שניצל , הפתעה !!! אני מסכים בהחלט עם דברי עמיר .

אסור לך להגיע למצב שפעם הראשונה שאתה מבצע BT היא בבדיקה עצמה.
אתה חייב לאמן את עצמך, והרבה, כדי שתרגיש נוח עם "חווית " ה-BT.

אני מציע לך שהבודק בזמן האימונים יהיה "לא מהתחום " כדי שתהיה הכי רגוע ונינוח שאפשר.
אתה לא חייב "להתיש את עצמך" במספר בדיקות רב - גם 5-10 בדיקות לסאשן אחד זה בסדר. אבל תבצע הרבה סאשנים !!!

כפי שאתה רואה אני מעוניין שהבדיקה תהיה "אמינה סטטיסטית" ככל האפשר ואני לא חוסך ממך טיפים על מנת שתצליח בבדיקה, ואני חוזר ואומר, לאמינות סטטיסטית גבוה , נדרש אדם מיומן בחווית ה-BT.

תתאמן הרבה וקשה :) - וניתן לאמת לנצח - רוברט

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הסיבה שאני רוצה לבצע זאת כאשר אחד הכבלים הוא "תחנה מרכזית" היא שמגיע לי "קצת נחת " אחרי כל החרא שאני אוכל פה בפורום " ואפרט :
...
אבל אתה יכול לשער לעצמך כמה אני אשמח אם לא תשמע הבדל בין כבל "יקר בטרוף" ל"תחנה מרכזית" .

...כי גם לי מגיע "מעט נחת" :)
אני בשוק! בפולקע! זה ממה לא יאומן, הרוברט הזה!

אחרי כל מה שהוא מאכיל אותנו חודשים, עם ממש הטרדות לכל דבר ועניין, הוא עוד חושב שמגיעה לו נחת!
ואיזו נחת? אומרים שאין שימחה גדולה מהשימחה לאיד --

אז לא מספיק לו שהוא מצליח לפתות את שניצל בפיתפותי "ביצים" בכלל להיכנס לטסט כזה, גם ככל ששניצל יוצא יותר פתי ושטיפש שהשקיע בכבל "יקר בטרוף" לעומת רוברט שהשקיע בכבל "תחנה מרכזית", כך רוברט ישמח יותר!

באמת, "מגיעה לו נחת"!

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תתאמן הרבה וקשה :) - וניתן לאמת לנצח - רוברט
ה"אמת" היא שככל הידוע, בדיקות A/B לא בהכרח בכלל חושפות הבדלים בין כבלים, כך שאין טעם לבצע את המבחן, פרט כדי לשמח את רוברט.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור