The mcgurk effect

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לספי
בפורום אודיו אנשים משתפים זה את זה בהתנסותם הממוכשרת ובקשר שלה לשמיעת מוזיקה בבית.

כאשר בא מישהו - נטול התנסות, יכולת שמיעה, ועם ידע פגום בכללי ובפרטי - וטוען כי מה שאנשים משיחים כאן לפי תומם ומתוך התנסותם הבלתי אמצעית הוא הזיה, תובע מהם לעמוד למבחנים שאין להם כל עניין בהם, מגייס באופן שרלטני את "המדע", מנופף בקול גדול בכל מיני אמירות מופרכות, מתעלם מכל מה שמנסים לטעון בפניו (או נמלט, לפי העניין) - זה לא יכול לשמש בסיס לדו שיח.

השתלטנות הזאת פשוט התגלמות של חוסר נימוס. יחד עם הבסיס הנ"ל היא בלתי נסבלת.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לספי
בפורום אודיו אנשים משתפים זה את זה בהתנסותם הממוכשרת ובקשר שלה לשמיעת מוזיקה בבית.

כאשר בא מישהו - נטול התנסות, יכולת שמיעה, ועם ידע פגום בכללי ובפרטי - וטוען כי מה שאנשים משיחים כאן לפי תומם ומתוך התנסותם הבלתי אמצעית הוא הזיה, תובע מהם לעמוד למבחנים שאין להם כל עניין בהם, מגייס באופן שרלטני את "המדע", מנופף בקול גדול בכל מיני אמירות מופרכות, מתעלם מכל מה שמנסים לטעון בפניו (או נמלט, לפי העניין) - זה לא יכול לשמש בסיס לדו שיח.

:בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
לספי

:בעד::בעד:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
היי ארז,

אתן לך דוגמא אחת מתוך כמה.

לפני כמה שנים היה פורום שנקרא פורום תפוז ושאיבד עצמו לדעת בשל האבססיה של כמה מחבריו לטעון שכל המכשירים נשמעים אותו דבר . כל מי שהעז לחשוב אחרת קודם שם במטר של עלבונות אישיים, בכינויי גנאי וכדומה - כל זאת בעידוד פעיל של הנהלת הפורום.

בשלב מסוים, בצעו שם "ניסוי עיוור" - בו השתתפו כמה וכמה אנשים, ובו הושוו שני מגברים שונים לחלוטין זה מיזה - נדמה לי שמגבר הספק של ברייסטון מול איזה מגבר קיקיוני למדי (אולי אפילו איזה רסיבר קולנוע ביתי).

וכמובן, לא מצאו שום הבדל בין המכשירים - מכשירים שבבדיקה לא עיוורת נשמעים ממש שונה באופן מהותי.

תודה רבה.
גם לי הייתה התנסות דומה בהשוואה של רסיבר ק"ב של ימאהה מסדרה גבוהה מול מגבר ק"ב של וינסנט.
פה לא היה מקום להיסוס - במגבר של וינסנט נשמעו פעמוני רוח שפשוט נעלמו בהגברה של ימאהה.
ואני מדבר בשני המקרים על הגברה לק"ב, לא על פאואר ייעודי מול רסיבר ק"ב.
אני בטוח שהייתי יכול לזהות במבחן עיוור/אילם את ההגברה מהסיבה הפשוטה שבאחד שמעו פעמוני רוח ובשני לא.
ושניהם היו בעוצמה זהה וכל שאר הרכיבים זהים.
אני מופתע לתוצאות המבחן העיוור כפי שסיפרת.
כנראה לא בחרו למבחן במדיה מתאימה, מעבר לניואנסים שקיימים (למשל, תמונת במה, הפרדה בין כלים) אבל מותנים, כנראה, ביכולת הריכוז של השומע ובגורמים סוביקטיבים אחרים.

תודה
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
צריך המון המון המון ועוד פעם המון ניסיון כדי להבחין בשינויים באודיו הן בין מכשירים והן עקב החלפת כבלים או רכיב אחר. ולמי שיש את הניסיון הזה לא צריך לעצום עיניים מספיק השמיעה והניסיון.

אם זה נכון מה שאתה אומר, שצריך המון המון ניסיון, אז קהל היעד צריך להיות מצומצם למדי.

ניסיוני אינו תואם להגדרה שלך של "המון המון ניסיון" ובכל זאת לא נזקקתי למבחן עיוור על מנת לשמוע הבדל בין כבלים.
זה היה די בתחילת דרכי, לא רחוק מהמועד שלא הכרתי את חברת פוקאל והגעתי מהר הבייתה ופתחתי אינטרנט בשביל לקרוא קצת עליהם על מנת להרגע שלא "דחפו" לי משהו נחות...
כמובן שעברו דרכי גם כבלים (שמעוצבים יפה ומרשימים למראה) שלא שמעתי הבדל בינם ובין כבל פשוט או שההבדל היה כל כך מינורי ומבחינתי לא היה שווה את ההחלפה.

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רכילות מרושעת שהגיעה לאוזני מספרת כי מר רוברט, האודיופיל הוותיק ובעל האג'נדה המדעית, טען לפני שנים הרבה כי אין הבדלים נגני תקליטורים.
טען, גרר מישהו למבחן עיוור - והפסיד.

אנו נסגור תחילה את נושא ה-BT לאינטרקונקטים , ננשום קמעה , נחזיר את הרוח למפרשים ונתפנה לנושאים אחרים .....נגני CD לדוגמא .

אני לא יודע מי סיפר לך את "הרכילות המרושעת " אבל כ- 5-10 אודיופילים חדי אוזן נפלו גם ב-BT בנגני CD .
אגב , יתכן והוא שמע את ההבדלים , במידה שכן , כנראה גם הייתי יכול למדוד אותם .

אני יכול להתחיל לזרוק שמות של החברים שנפלו ב-BT .....אבל מפאת כבודם אחסוך מהם זאת (אף אחד מהם אינו פעיל ,לעניות דעתי, בפורום זה )

ברגע שאני אחליט (על סמך מדידות שאני יבצע ) שאיו הבדל בן ה-CD שלכם לCD "תחנה מרכזית" שלי ..........גם לא החבר המוסיקאי , ולא החבר מירחון הרכב , ולא החבר מהמכולת השכונתית, ולא החבר של החבר מהמכולת ( זה עם הסבתא בעלת הרגל הקצרה) וגם לא חיות המחמד שלך - אף אחד לא ישמע את ההבדל !!! - וכמובן שגם כבודך לא ישמע .

אבל כאמור , אנו נסגור תחילה את נושא האינטרקונקטים - או כפי שמסתמן נכון לכרגע, לא נסגור , כי ה"חברה מפחדים"

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אם זה נכון מה שאתה אומר, שצריך המון המון ניסיון, אז קהל היעד צריך להיות מצומצם למדי.

ניסיוני אינו תואם להגדרה שלך של "המון המון ניסיון" ובכל זאת לא נזקקתי למבחן עיוור על מנת לשמוע הבדל בין כבלים.
זה היה די בתחילת דרכי, לא רחוק מהמועד שלא הכרתי את חברת פוקאל והגעתי מהר הבייתה ופתחתי אינטרנט בשביל לקרוא קצת עליהם על מנת להרגע שלא "דחפו" לי משהו נחות...
כמובן שעברו דרכי גם כבלים (שמעוצבים יפה ומרשימים למראה) שלא שמעתי הבדל בינם ובין כבל פשוט או שההבדל היה כל כך מינורי ומבחינתי לא היה שווה את ההחלפה.

ארז
נתת את התשובה בגוף השאלה או להיפך. לא אמרתי שה"המון המון" איננו במצאי של ההמון הוא במצאי כל שצריך זה זוג אוזניים,להקשיב ולשם לב לפרטים בדיוק כפי שתיארת.

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
חוש הראייה שלנו הוא החוש שעליו אנחנו מסתמכים הכי הרבה וכשהוא לא מתפקד אנחנו מנחשים. חזרו על ניסוי "הפרה העיוורת" בהרבה הקשרים והרבה פעמים ורק במטי מעט מהמקרים הצליחו להוכיח בכלים סטאטיסטיים (שניתנים לשחזור ובדיקה חוזרת) שלא פה - ניחוש! בשאר וברוב המקרים - היה ניחוש!!!

תראה מה כותב ארז בפנייה אלי פה כמה פוסטים קודם לכן. הכבלים נראו מליון דולר אבל הוא לא שמע אף הבדל ולכן לא החליף. מה מבחן יותר טוב מזה.

ביום חמישי האזנתי לדיסק חדש (אצלי) של הדלתות ב CD (נגן) שאספתי בפינת הרחוב לפני שהעיריה באו לפנות את הגזם. עלה אפס שקלים. כשהיה חדש גם עלה מעט מאוד. שמעתי נהנתי וכתבתי פוסט (בפורום מוסיקה) ואת שאוהבים אותי (ואת המוסיקה הזו) הלהבתי ואת אלא ששונאים אותי הבאתי על סיפוקם כי הוכחתי שוב פעם שאני אדיוט אבל לא סתם אידיוט.
וראה זה פלא. כשעיני פקוחות לחלוטין האזנתי לאותו CD בבית בCD שאני מכיר לא מעט שהיו מוכנים לקבל את עלותו דהיום (שלא לדבר כחדש) ולשלם למכולת או סתם להוריד את נטל ריבית האוברדרפט מהבנק ואני אומר לך - אחרי האזנה ב CD הזה לא הייתי כותב כזה פוסט נלהב כי האיכות הסונית של ה CD הזה צריכה עיכול לא קטן בכלל.

הכל חוסה תחת מעטפת אחת: המעטפת הסובייקטיבית + יכולת להאזין ולשמוע הבדלים + סיום כיתה ד שמאז (למגינת ליבם שלא למעט) אני יודע לכתוב (עם שגיאות קטיב הד עיום).

חומר למחשבה...

מנחם.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לא רוברט. לא קשור למדידות.

קשור לטענה שהעלית, כך הרכילות המרושעת, כי אין הבדלים בין נגנים, כמו שפעם טענו דומיך על מגברים (עד שגילו שיש עוד מדידות ואז הם כן "שמעו") וכמו שאתה מלהג על כבלי חיבור. וכן, גם הירש הגדול הודה שטעה. ואפילו את זה לא ידעת.

ולמה אתה מלהג? כי אתה לא יודע שכבר יודעים, טכנית, שיש הבדלים מדידים.

כך או אחרת, מדובר במבחן בו אתה נפלת בטיעון האווילי הזה ביחס ל-CD, כלומר: הסיפור אומר שאמרת שאין הבדלים בין נגנים - בכלל- ו"הנבחן" במחבן עיוור מצא שיש.

אנחנו לא נסגור כי אתה לא עושה את המינימום הנדרש: מתנסה.

אז זה בגלל שאתה מפחד או בגלל שאתה פשוט לא מסוגל לשמוע?

אם שמיעת מוזיקה על מרכיביה קמה ונופלת אצלך על מבחן עיוור, לך תקשיב לסקופ.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
יואל:
מאותו אתר הגיע משהו להגיב על כתבה שלי (כאן בדיטאון וגם בטמקא) וטען ש DVD לא מנגן מוסיקה והוסיף "פחחח" כדי שאבין עד כמה אני אידיוט. אבל מה לעשות ממש כרגע ה DVD הזה בלע את הדיסק עם בוגי ובס של ברנשטיין ובניצוחו ואני שומע את היצירה במו אוזני - גם אם תביא גדוד של חיילים שיטענו ויאימו לירות אם אחזור בי מהטענה שממש עכשיו אני שומע את ברנשטיין מנצח על עצמו ומנגן את פוגי ובס ב DVD שנקנה בחנות המחשבים לידי ב 170 ש"ח לא אחזור בי ולא אשתכנע כי במו אוזני נשמע הדבר. אבל יש אנשים שעבורם בשמש זורחת במזרח מעל ההרים ושוקעת במערב בתוך הים וגם את תיקח אותם לניו יורק ותראה להם ששם השמש זורחת מעל לים ושוקעת בפאתי גורדי השחקים זה לא ישנה להם שום דבר....:) וגם עם תעשה להם "מבחן עיוור" ותוכיח שהשמש לא זורחת ולא שוקעת זה לא יזיז דבר (לא יזיק פה איזה "פחחחח" עליז).

ואם עוצמים את העיניים ואללה ברנשטיין נשמע קצת יותר טוב....

:)

מנחם.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
"אני לא יודע מי סיפר לך את "הרכילות המרושעת " אבל כ- 5-10 אודיופילים חדי אוזן נפלו גם ב-BT בנגני CD ".

מי נפלו, מתי ולמה?

יש לי הרגשה ששוב אתה עושה סלט ולא ממש מבין את הסיטואציה.

אם כוונתך למבחן העיוור שעשינו אצל שניצל, הרי שהחברים לא נפלו ולא בטיח. חלקם, אולי רובם, העניקו לשני מכשירים מקומות גבוהים מאוד בניקוד.
מה זה אומר?
שני דברים לדעתי:

1. יש ההבדלים ברורים בין מכשירי CD. אותי זה לא הפתיע לרגע, לא הייתי צריך את המבחן הזה בשביל זה, עשיתי כבר מבחנים ובדיקות למכביר בעבר, וגם עושה מתי שרק אפשר בהווה. ההבדלים עצומים וברורים. רק לך נדמה שהכל אותו דבר, אולי כי לא שמעת ולא ניסית. (נסה להחליף בין כבלים טובים במערכות טובות ותראה מה זה...... ;))

2. ששני המכשירים האלה באמת מעולים. גילוי נאות: אחד מהם הוא שלי. בחרתי בו כי גם אני הגעתי למסקנה שהוא מדהים. וזה לא שהוא עולה גרושים או נחשב לעממי במיוחד. בכ"ז משהו כמו 25-30 אלף ש"ח מהניילונים. גם המכשיר השני שרבים אהבו וניקדו גבוה לא בדיוק פושט. כחדש הוא עלה בזמנו כ - 4000$. היום אולי היה עולה יותר.

אז אם הויכוח ביננו היה האם מכשיר יותר יקר = בהכרת נשמע יותר טוב, אולי היה לך קייס. אבל הויכוח לא שם כי גם לדעתי לא בהכרח ולא תמיד היקר נשמע גם יותר טוב. זה תלוי בעוד המון משתנים.

הויכוח ביננו הוא האם יש או אין הבדלים, ואיך לבדוק את זה.

אז אם התייחסת כאן למבחן ההוא בבית של שניצל, נא לאכול את הכובע. התברר שיש הבדלים, והתברר שמבחן עיוור חושף אותם. אף אחד בפאנל לא חשב שכל המכשירים נשמעו אותו הדבר. להפך.

ואם לא התכוונת למבחן ההוא, אז אני כמובן לוקח את הכל בחזרה, ואתייחס אולי שוב לדברים אם וכאשר תבהיר על מה מדובר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
"אני לא יודע מי סיפר לך את "הרכילות המרושעת " אבל כ- 5-10 אודיופילים חדי אוזן נפלו גם ב-BT בנגני CD ".

מי נפלו, מתי ולמה?

יש לי הרגשה ששוב אתה עושה סלט ולא ממש מבין את הסיטואציה.

אם כוונתך למבחן העיוור שעשינו אצל שניצל, הרי שהחברים לא נפלו ולא בטיח. חלקם, אולי רובם, העניקו לשני מכשירים מקומות גבוהים מאוד בניקוד.
מה זה אומר?
שני דברים לדעתי:

1. יש ההבדלים ברורים בין מכשירי CD. אותי זה לא הפתיע לרגע, לא הייתי צריך את המבחן הזה בשביל זה, עשיתי כבר מבחנים ובדיקות למכביר בעבר, וגם עושה מתי שרק אפשר בהווה. ההבדלים עצומים וברורים. רק לך נדמה שהכל אותו דבר, אולי כי לא שמעת ולא ניסית. (נסה להחליף בין כבלים טובים במערכות טובות ותראה מה זה...... ;))

2. ששני המכשירים האלה באמת מעולים. גילוי נאות: אחד מהם הוא שלי. בחרתי בו כי גם אני הגעתי למסקנה שהוא מדהים. וזה לא שהוא עולה גרושים או נחשב לעממי במיוחד. בכ"ז משהו כמו 25-30 אלף ש"ח מהניילונים. גם המכשיר השני שרבים אהבו וניקדו גבוה לא בדיוק פושט. כחדש הוא עלה בזמנו כ - 4000$. היום אולי היה עולה יותר.

אז אם הויכוח ביננו היה האם מכשיר יותר יקר = בהכרת נשמע יותר טוב, אולי היה לך קייס. אבל הויכוח לא שם כי גם לדעתי לא בהכרח ולא תמיד היקר נשמע גם יותר טוב. זה תלוי בעוד המון משתנים.

הויכוח ביננו הוא האם יש או אין הבדלים, ואיך לבדוק את זה.

אז אם התייחסת כאן למבחן ההוא בבית של שניצל, נא לאכול את הכובע. התברר שיש הבדלים, והתברר שמבחן עיוור חושף אותם. אף אחד בפאנל לא חשב שכל המכשירים נשמעו אותו הדבר. להפך.

ואם לא התכוונת למבחן ההוא, אז אני כמובן לוקח את הכל בחזרה, ואתייחס אולי שוב לדברים אם וכאשר תבהיר על מה מדובר.

אני מדבר על מבחני BT שבצעתי לפני כ-20 שנה לכ-5-10 חברים שטענו שיש הבדלים "שמיים וארץ" בין CD שונים.

אחד המבחנים היותר "מאירי עיניים " היה עם נגן CD של פיוניר שהיה לו מנגנון מיוחד שנקרא בזמנו Legato Link .

לא אתיש אותך בפרטים אבל בקצרה : מנגנון זה אמור לתקן את ה-Ringing בתחום הזמן על חשבון נפילה של 2-3 dB החל מתדר 15 KHz בתחום התדר .

אין ספק שהבדלים כאלה אפילו כבד שמיעה (או אפילו אני :)) אמורים לשמוע .

אתה חושב שה" האודיופיל " שמע את ההבדלים ב-BT ?
דרך אגב הבחור הזה הוא אחד המובילים בימנו בנושא "וודו החשמל" (הוא לא כותב ומבקר בפורומים ) .........ושמו לא יצא ממני גם לא בעינויים קשים בכלא הסורי ;)

אתה מבין , ה"אודיופיל חד האוזן" לא שמע נפילה של 2-3 dB בגבוהים אבל תוך 20 שנה הבחור חידד את שמיעתו, וכיום הוא שומע כבלי קומקום ב-2 אוזניים קשורות מהמרפסת שרות באמבטיה .

אגב, התערבנו על תקליטור על תוצאת ה-BT , ואם אני זוכר נכון לא קיבלתי אותו מעולם . יש חוק התיישנות בנושא זה ??? - אפשר לדרוש ריבית והצמדה ???

בהקשר זה , העולם הוא מקום מדהים והזוי בעיני !!!

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
המשך

בקיצור, אתה בדיוק מאשר את מה שאני אומר: מבחן עיוור במתכונת הזו לא מקובל עלי.

אני גם משער שבמהלכו ניסית לבלבד כהוגן את ה"נבחן" הנדון.

ואני מבין שעכשיו האג'נדה שלך היא שגם אין הכדלים בין קומפקטים.

ובשלב הבא נבין שלדעתך גם אין הבדלים בין מגברים.

ולזה אתה קורא טיעון מדעי...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בקיצור, אתה בדיוק מאשר את מה שאני אומר: מבחן עיוור במתכונת הזו לא מקובל עלי.

אני גם משער שבמהלכו ניסית לבלבד כהוגן את ה"נבחן" הנדון.

ואני מבין שעכשיו האג'נדה שלך היא שגם אין הכדלים בין קומפקטים.

ובשלב הבא נבין שלדעתך גם אין הבדלים בין מגברים.

ולזה אתה קורא טיעון מדעי...

אייל יקירי , במידה ואני בודק ציוד ומחליט שלדעתי תוצאות המדידה הן מתחת לסף יכולת השמיעה האנושית - אף אחד על הפלנטה שלנו לא ישמע את ההבדלים.!!! - גם לא כבודו , מעיר הקודש אשר בציון.

מה אתה חושב שמנכ"ל הרבט הוא דביל כשהציע את מבחן המגברים על הרמקולים שלו ?

על מבחן Carver שנערך ע"י סטראופייל לפני כ-20 שנה שמעת? - אני מניח שכן - מה יש לך להגיד על תוצאות המבחן ? - כולם שם היו חרשים ?

להלן ציטוט מהמאמר :

The Final Achievement
After this last bit of tweaking, where Bob was able to reinstate his 70dB null while driving a very difficult load, we now had what sounded like two absolutely identical amplifiers. No matter what speakers we used, every "difference" we thought we had isolated turned out to be there, in equal quantity, when we swapped amplifiers.

This time, the listening went on through the whole afternoon and much of the evening, until all of us were listened out. More leisurely listening, refreshed by a good night's sleep, failed to turn up anything. As far as we could determine, through careful comparisons and nit-picking criticisms, the two amplifiers were, in fact, sonically identical. It is a gross understatement to say that we were flabbergasted!​

מצורף גם הלינק לעיונכם : http://www.stereophile.com/content/carver-challenge-page-4

כל האג'נדה המדעית של ה-AES דבילית , ואתה חכם ? - ראבק , שמעתי שאומרים שיש לך תואר מתקדם בפיזיקה , קצת כבוד לעבר שלך .

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
רוברט חביבי,\

מה אתה יודע על טווח השמיעה האנושי? האם עשית גם דוקטורט בחקר השמיעה?

אני מבין שעכשיו אתה טוען גם שאין הבדלים בין הצליל של מגברים. וזו שטות מוחלטת - גם אם תגייס את מנכ"ל הרבט שאין לי מושג מה הוא רוצה, או עוד מבחן עיוור מטופש שכבר הסברתי לך שאינו תקף מבחינתי ומבחינת כל מי שמכיר את התחום.

אבל, אין לי שום בעיה אם אתה חושב שאין הבדלים בין מגברים, בין קומפקטים ובין כבלים.

אין לי גם בעיה אם אתה כותב בפורום שלא יכולים להיות הבדלים כאלה ועושה מעצמך צחוק.

אין לי גם שום בעיה אם אתה לא טורח לשמוע ולבחון האם יש הבדלים, ורק חי באשליה שאינם קיימים. זו זכותך להיות בעל דעה קדומה.

רק אל תקרא מדע לקיבעון שלך. זה הכל. כי אין לך מושג ירוק מה זה מדע.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,508
נקודות
113
אייל יקירי , במידה ואני בודק ציוד ומחליט שלדעתי תוצאות המדידה הן מתחת לסף יכולת השמיעה האנושית - אף אחד על הפלנטה שלנו לא ישמע את ההבדלים.!!! - גם לא כבודו , מעיר הקודש אשר בציון.
אתה מחזיק מעצמך, מה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה מחזיק מעצמך, מה?

בנושא האודיו - די

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
רוברט, באמת קשה מאוד להתווכח עם מי שטוען שלא שומע הבדלים בין CD או מגברים.
נשמע לי הזוי לגמרי.
אולי הציוד שאתה עושה בו שימוש לבדיקות האלה צריך ללכת?

תארתי לך כאן מבחן עיוור בין CD שהתרחש רק לפני כמה שבועות. כל המשתתפים שמעו היטב את ההבדלים, למרות הקשיים האובייקטיבים (מכשירים ברמות גבוהות, עומס של השמעות ועוד). אני יכול לספר לך על עוד עשרות התנסויות, מאורגנות ומקריות שבהן שומעים הבדלים ברורים, כולל סיפור על אשתי שתחיה שישבה בבית עם הגב למערכת, הרכיבה פאזל כשאני החלפתי בין מגברים, וציינה בדרך אגב מה נשמע לה יותר טוב.
אם אתה לא שומע הבדלים החיים שלך מאוד פשוטים. מספיק רסיבר פשוט, DVD ואיזה איי פוד כמקור, וסאלמת.

רק שבמקרה כזה לא ברור לי מה אתה בכלל עושה בתחום? ולמה אתה מענה את עצמך (ומציק לנו) בויכוחים מיותרים? אתה הרי מעמיד את עצמך באור לא הכי רציני כאן, לא חבל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
בנושא האודיו - די
אתה מנסה לגרום לאודיופילים, שדי מחזיקים מעצמם בנושא האינטרונקטים והחשמל, "לראות את האור" ולהתפכח.

מעניין איך תרגיש אתה אם מישהו יצליח לגרום לך "לראות את האור" ולהתפכח בקשר לדברים שאתה מחזיק מעצמך בהם -- האודיו והמדע.

איך תרגיש אם פתאום תקלוט שאם כמהנדס אתה סוג ג', כמדען אתה סוג ז', ובאודיו שלא בזווית "מדעית", אפילו לא זה?

ואך תרגיש אם תבחין בכל המנגנונים המגוננים שבתוכך שמנהלים את כל האובססייה הזו כדי להימנע מלקלוט את זה ולהוכיח לעולם, ובעיקר לעצמך, שה"אור" הזה הוא לא נכון אלא ההיפך ממנו -- שאתה הגורו המושיע וכל השאר טיפשים ופתאים?

אבל אולי זה מה שאתה מנסה לעולל לאחרים כדי להציל את עצמך?

אבל גם אם כל התיאורייה המצוצה-מהאצבע הזו ממש נטולת קשר כלשהו למציאות שלך (כולל לחלקים מהמציאות שלך שאתה לא רואה ולגביהם אתה לא באמת יכול להתייחס) -- האם זו הרגשה נעימה?

אז למה אתה חושב שזכותך לעולל את זה לאלה שנהנים מהאינטרקונקטים והחשמלים שלהם?
אולי מן הראוי לעזוב אותם בשקט, גם אם הם שוגים באשליות?

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
אני לא הייתי משתמש בטיעונים הנ"ל מהסיבה הפשוטה שזה מצדיק ומחזק את הגישה הנגדית, לאמור, אנחנו באמת הוזים ותתכבד לא להפריע לנו להנות מההזיות....

הטיעון שלנו הוא פשוט - אנחנו לא חייבים לאף אחד שום דבר.
יש מי ששומע הבדלים ויש מי שלא וזכותו של כל אחד לנהוג לפי הבנתנו וניסיונו.
לא ברור לי מדוע צריך להתנצל ולהצטדק.
אני למשל, מעיד על עצמי שהראייה שלי איננה חדה וברוב המקרים אני גם נוהג לצפות בטלויזיה (במעט שאני כבר טורח לראות...) ללא המשקפיים שלי ...אז מה אכפת לי שחדי עיין מבחינים בשפיץ של האיכות בין מסך א למסך ב ? ממילא אני לא רואה או לא שם לב...
זה מתקבל בהבנה אבל כאשר מדובר באודיו אז "בוודאי" שכולם שומעים אותו דבר...:משתומם:

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור