CD VS. SACD התלבטות קנייה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אחחח.... אריה, אתה אורים ותומים לנפש מאוזנת, באמא שלי . הלוואי עלי.
תזהר, בסוף נוסיף אותך למועדון הקליקה החיפאית לענייני תקליטים, תמונות של בחורות עם תקליטים, ושאר דיונים אנלוגיים.
ובלי קשר לזה, אתה מוזמן לביתי הצנוע לשמוע קצת הבדלים בין פטיפונים לקבצים אם חשקה נפשך. ולא תצטרך לכתוב על זה אח"כ בפורים :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,
יש לי אוסף יחסית גדול של תקליטים וקטן יותר - כמה מאות של דיסקים. זאת אומרת שגם לי יש אוסף גדול ועדיין אני חושב אחרת ממך. הבנתי כבר שמאוד קשה לך עם מי שחושב אחרת ממך.

לגבי מה מנגן טוב יותר, קבעתי וזו קביעה נכונה גם אם תנסה לטעון עד סוף הדורות שאני לא יודע לחשוב, שזו התרשמות אישית. כל מה שאמרתי, שמי שמתכוון לרכוש כדאי שיבדוק בעצמו ולא יסמוך על המלצות של אחרים.
אני מבין שמאוד קשה לך עם רעיון שמבטל את דעתך, אבל עדיין אני ממליץ לכל אחד בסיטואציה הזו לבדוק בעצמו - וזה עם כל ההערכה שיש לי לידע ולניסיון שלך.

שאלה: האם ערכת פעם השוואה בין נגן תקליטורים של ניים לבין אופו? אם כן, לאיזה נגן?
כנראה שלא שמת לב שאתה ממש עושה עניין מזה שאתה חושב אחרת מאחרים, בכל נושא שעולה, כלומר יש לך issue עם זה שחושבים אחרת ממך -- הפוסל, במומו פוסל...

דבר שני, לפחות בפוסט האחרון, לא ייצגתי את דעתי האישית. נימקתי למה נראה לי שאחרים חושבים אחרת ממך, והצבעתי על טעויות חשיבה שלך ספציפיות שם.

אין לי שום התנגדות לכך שכל אחד יבדוק בעצמו, להיפך, כך שזה לא מבטל אף דיעה שלי, אז אין צורך להמציא לי קשיים במקום שאין. דיברת על זה שאתה לא יודע לענות לשאלה הספציפית, ואליה התייחסתי.

לא השוויתי בין נגני ניים לאופו, ודומני שגם אתה לא.
רק שאני לא מוצא סיבה מיוחדת להתעסק/להתעניין דווקא בציוד של ניים מכל הדגים בים.
המקרים היחידים ששמעתי ציוד שלהם זה בתערוכות, וממש לא עשה לי חשק להמשיך.
זה ממש לא אומר שהם לא טובים, או שהם כן טובים, לא אומר כלום מעבר לזה שהכיוון לא מושך אותי להשקיע בו.
אם כבר, זה שייש שפוטים רעשניים שלהם קצת דוחה אותי מהכיוון.

אם לפותח השירשור בא להתעסק בזה, שיעשה זאת. ממש אין לי התנגדות.
רק שיידע שהממליץ עליהם לגמרי נעול עליהם, הרבה יותר משאני נעול על אופו.
לפחות אני מוכן להמליץ על פיוניר, ולהתייחס עניינית לכל אופצייה אחרת שתוצע במחירים דומים, רק שלא הוצעו כאלה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
חוצמזה, @arye.gur -- המודל הספציפי הייחיד שהמלצת לבדוק באופן אישי הייה CDX, ושאר דגים ביים באופן לא ספציפי, באוויר:
דוד, לא שמתי לב שאתה מדבר על חדש, אבל גם אם כן, יש לך אופציה לקנות משומש איכותי שכולל את שתי האופציות, ולאוו דווקא NAIM. עמיר מציע לך להוציא 1,300$ על מכשיר של אופו. בסכום הזה אתה יכול לקנות נגן NAIM CDX יד 2 או נגנים אחרים - לדעתי כדאי לך לבדוק.

ולזה הייו תגובות ספציפיות בשירשור אחר שמסבירות היטב למה לא כדאי אפילו לבדוק את זה:

כך מדורגים מהבכיר לנמוך יותר:
naim cdx הושק בשנת 1998.
naim cd2 הושק בשנת 1995.
naim cd5i הושק בשנת 2003.
מאחר וביקשת המלצות..
אני ממליץ לך לא לרכוש נגנים מדגמים כה ישנים..... זה מתכון לבעיות. בטוח.
ציוד דיגיטאלי/מיכאני מלפני הרבה יותר מעשור לא כדאי לקנות גם כי הטכנולוגייה הדיגיטאלית מתקדמת בקצב המהיר ביותר מכל סוגי המוצרים שייש, וגם כי לדברים האלה יש בלאי, ולך תרוץ אחרי חלקי חילוף ללייזר ולטראנספורט -- גם המכשיר מראש כנראה פחות טוב מחדש, גם יושבת עקב תיקונים ושגם יעלו לך אחוז ניכר מעלות המכשיר

נראה לי שכבר זה מספיק, ואם לא, יש את העניין הזה

ל NAIM יש חותם צליל מאוד מיוחד ואם מישהו אוהב את הצליל הזה, הוא ימצא אותו רק ב NAIM.
אז אתה מזהיר את הקונה שהוא חייב להאזין ל-Naim לפני הקנייה, כי יש לנגן שלהם "חותם צליל מאוד מיוחד", שאפשר לא לאהוב אותו, וגם בהינתן שהוא מאוד שונה מהאחרים, יש סיכוי שהוא גם פחות "נכון" במרכאות מהאחרים, כי לא סביר שה"אמת" במרכאות רק אצל Naim באופן ייחודי.
I rest my case

עמיר

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
כשהמגזין what hi fi נותן המלצה חמה על אופו או פיוניר או כל נגן צנוע מחיר אחר הכוונה טוב או מעולה למחירו !!!! ואגב מזה שנים רבות נגני הרפרנס של what hi fiהם naim nds cd555 cds3.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וואוו!!

עמיר בוא נסכם:

1. כל אחד יבדוק בעצמו.

2. אתה לא יודע איך ניים נשמע יחסית לאופו.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
כשהמגזין what hi fi נותן המלצה חמה על אופו או פיוניר או כל נגן צנוע מחיר אחר הכוונה טוב או מעולה למחירו !!!!
אם כי, למען האמת, אני לא יודע עד כמה ניתן לסמוך עליהם, ולא בדקתי מה הם כותבים על דברים אחרים שאני כן מכיר.
הייתי קורא נלהב של WHAT HI FI עד שהבנתי מהי התמורה של המגזינים האלה לחובבי האודיו, לדעת שהמוצר קיים, לא מעבר לזה.

דרך אגב, המגזינים היותר רציניים, כמו Stereophile, ממליצים לא רק ביחס למחיר אלא באיזו קטיגוריית איכות המכשיר נמצא. כך תמצא מכשירים זולים ב-Class A ויקרים ב-B או C. נראה לי שכך עדיף בהרבה.

ואגב מזה שנים רבות נגני הרפרנס של what hi fiהם naim nds cd555 cds3.
זה לא מעניין/רלוואנטי לסדרי הגודל של מחירים שאנחנו דנים בהם כאן -- ה-555 עולה £12,620 וה-3, לא רק שהוא עולה £4875, הוא נבחן יחד עם ה-XPS2, שמחירו £2369 נוספים.

@leni -- האם גם לך יש מערכת Naim?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
וואוו!!

עמיר בוא נסכם:

1. כל אחד יבדוק בעצמו.

אריה
וואוו!!

אריה בוא נסכם:

1. יש מקרים שברור שלא כדאי לבדוק, אבל מי שרוצה יבדוק בכל זאת, וממילא לא אתה ולא אני נקבע את זה

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ההבדל ביני לבינך שאני רק הצעתי לבדוק, לא שום דבר אחר.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אחחח.... אריה, אתה אורים ותומים לנפש מאוזנת, באמא שלי . הלוואי עלי.
תזהר, בסוף נוסיף אותך למועדון הקליקה החיפאית לענייני תקליטים, תמונות של בחורות עם תקליטים, ושאר דיונים אנלוגיים.
ובלי קשר לזה, אתה מוזמן לביתי הצנוע לשמוע קצת הבדלים בין פטיפונים לקבצים אם חשקה נפשך. ולא תצטרך לכתוב על זה אח"כ בפורים :)
אשמח להגיע למרות שברור לי שיש הבדל בין פטיפון לקבצים ☺

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ההבדל ביני לבינך שאני רק הצעתי לבדוק, לא שום דבר אחר.
ואני -- ומישהו נוסף -- הצענו לא לבדוק, גם ללא קשר לסאונד, ונימקנו למה -- אבל זה משאיר חופש מלא לבדוק למי שרוצה.

זה שייש הבדל בינינו זה טריוויאלי ולא מעניין. לא אנחנו הנושא.
אם אתה יכול לסתור את הנימוקים הענייניים, או להביא אחרים, עשה זאת.
אנא הנח לעניינים האישיים.

עמיר

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
זה רלוונטי מאד לעובדה שhi end עולה הרבה כסף ואין מתנות חינם בתחביב שלנו.מה שנכון יש גם נפילות יקרות במיוחד בשנים האחרונות.לשאלתך בחלקה כן אבל לא שפוט ולא תמיד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה רלוונטי מאד לעובדה שhi end עולה הרבה כסף ואין מתנות חינם בתחביב שלנו.מה שנכון יש גם נפילות יקרות במיוחד בשנים האחרונות.לשאלתך בחלקה כן אבל לא שפוט ולא תמיד.
אלה שקופצים להגנת Naim עוברים אוטומאטית למעמד "שפוטים" :)

זה לא עניין של "מתנות חינם", אלא שבתחום הדיגיטאלי אפשר וישים לתת תמורה גבוהה מאוד ביחסית מעט כסף, כך שרוב העלויות הן ענייני מיתוג, כולל בקלות הקפצות מחיר של יותר מפי 10 ללא שום עלייה בתמורה, לפעמים ירידה.

אני מעריך שאם למשל אותו אופו 105D הייה מתומחר ב-$12,999 במקום $1,299, הרבה פחות אנשים הייו מזלזלים בו ומניחים אוטומאטית שמכשירים של $10K טובים ממנו, בלי לבדוק, ואז גם לא היית מדבר על "מתנות חינם" ב-hi-end -- כאמור בלי לשנות במכשיר אפילו צ'ופצ'יק אחד.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
ניים חברה ותיקה מכובדת אך אינה הנושא.עזוב ניים המטרה תוצאה מוסיקלית ברמה הגבוהה ביותר מה תיקח אופו? בחייך.למערכת שלך?עזוב ניים קח rega isis esoterc x3 נכון יקר מה לעשות גם אודי יותר יקר ממזדה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כמות השפוטים אנטי ניים גדולה אלפי מונים מכמות השפוטים.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ניים חברה ותיקה מכובדת אך אינה הנושא.עזוב ניים המטרה תוצאה מוסיקלית ברמה הגבוהה ביותר מה תיקח אופו? בחייך.למערכת שלך?עזוב ניים קח rega isis esoterc x3 נכון יקר מה לעשות גם אודי יותר יקר ממזדה
אני לקחתי אופו למערכת שלי. יש גם הסבר איך הגעתי לזה, כולל בהשוואה ל-EMM Labs.

אני מעריך שלפחות יש סיכוי ש-EMM Labs עדיפה על ניים בדיגיטאל.
המתכנן שם, Ed Meitner, הייה ממפתחי סטאנדארט ה-DSD, ועשה שיפורים בהרבה מכשירי ADC/DAC שהשצמשו בהם באולפני הקלטות.

כך שנדמה לי שייש כאן זילזול לא מבוסס על שום דבר.

נתת בדיוק את הדוגמה המתאמה. שמעתי Esoteric ביפאן ובארץ. הייה נורא. למרות שהמיתוג בשמיים.
לא הייתי מחליף אפילו בחינם. אולי בעצם הייתי מסכים -- מוכר, קונה אופו משופר מחדש ותקליטים/דיסקים בהפרש.

דיעות קדומות אמרנו?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
כמות השפוטים אנטי ניים גדולה אלפי מונים מכמות השפוטים.
אין שפוטים אנטי ניים החברה, או לפחות לא ידוע לי על כאלה. לי אין שום דבר נגד החברה, ואני בטוח שהיא טובה.

יש לי רק נגד שפוטי ניים.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אין שפוטים אנטי ניים החברה, או לפחות לא ידוע לי על כאלה. לי אין שום דבר נגד החברה, ואני בטוח שהיא טובה.

יש לי רק נגד שפוטי ניים.

עמיר
אם החברה טובה אז למה אתה מתכוון בשפוטי ניים?

אריה

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
דרך אגב, המגזינים היותר רציניים, כמו Stereophile, ממליצים לא רק ביחס למחיר אלא באיזו קטיגוריית איכות המכשיר נמצא. כך תמצא מכשירים זולים ב-Class A ויקרים ב-B או C. נראה לי שכך עדיף בהרבה.

עמיר

קניתי בחודש שעבר מגזין שלהם שמסכם את כל ההמלצות שלהם בכל קטגוריות מחיר, אני אנסה להיות תמים ולכתוב שבמקרה אחרי כל עמוד עם המלצות ושבחים מקיר לקיר בכל הקטגוריות יש פרסומת. לא נולדנו אתמול נכון? עצה חינם לכל מי שמעוניין, סמוך על האוזניים יותר מאשר כתבות ונתונים טכניים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כבר הסברתי הרבה פעמים בהרבה מקומות. הנה דוגמה, אבל אין לי כוח להמשיך לטחון את הנושא. מספיק.

עמיר
עמיר,
אתה כל כך צודק וכל הזמן. אני אכול קנאה.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור