CD VS. SACD התלבטות קנייה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני יכול לומר לך מניסיוני שיש הבדל שמיע בין SACD ל CD רגיל.
יש לי כמה דיסקים היברידים, שיש שכבה אחת של CD רגיל ושכבה נוספת של SACD וזה לא נשמע אותו דבר.
ארז

ברור שזה לא נשמע אותו הדבר
- רמת הייחוס ב-SACD ב-6db נמוכה יותר
- בכמה דיסקים בכוונה דפקו שכבת ה-CD (או שנלקחו מ-master אחר), הייתה בזמנו התייחסות בפורומים שונים

ובכלל, ממיר (DAC) איכותי נותן ל-CD להשמע לא פחות טוב מכל היי-רז או SACD, מרגע שדרוג שלי ל-Metronome מלפני כמה שנים, הדחף שלי להיי-רז די ירד.

אם יש אוסף SACD רציני, כדאי "להשקיע" בנגן.. כמו שנאצר כאן, OPPO זה מעל או מעבר.
אם לא, ואם בכלל אין הרבה CD - זה די פטתי בכלל לקנות נגן..

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ברור שזה לא נשמע אותו הדבר
- רמת הייחוס ב-SACD ב-6db נמוכה יותר
- בכמה דיסקים בכוונה דפקו שכבת ה-CD (או שנלקחו מ-master אחר), הייתה בזמנו התייחסות בפורומים שונים

ובכלל, ממיר (DAC) איכותי נותן ל-CD להשמע לא פחות טוב מכל היי-רז או SACD, מרגע שדרוג שלי ל-Metronome מלפני כמה שנים, הדחף שלי להיי-רז די ירד.

אם יש אוסף SACD רציני, כדאי "להשקיע" בנגן.. כמו שנאצר כאן, OPPO זה מעל או מעבר.
אם לא, ואם בכלל אין הרבה CD - זה די פטתי בכלל לקנות נגן..
לא תמיד רמת ה-SACD נמוכה יותר, ואם היא נמוכה יותר ולא משווים ווליום, ה-CD אמור להישמע טוב יותר, לא?

זכור לי רק מקרה אחד שלקחו רימאסטר ישן בשכבת ה-CD, ב-SACDs של Mercury, שהמפיקה המקורית, Wilma Cozart Fine, היא זו שעשתה את ההעברה ל-CD, אז השאירו את זה לכבודה/לזיכרה.

במקרים אחרים זה קצת מוזר לדפוק את שיכבת ה-CD, כי ממילא לרוב הקונים אין מכשיר SACD, וגם אם ישכנעו כך מישהו לקנות נגן SACD, זה עדיין מיעוט שדופק את הרוב, ולא ממש הגיוני כלכלית.

אבל גם אם "דפקו" בכוונה את שיכבת ה-CD, אחוז ניכר מההשוואות שלי עשיתי בין CD נפרד לבין SACD, לא רק בין שכבות של אותו דיסק.

מכל מה ששמעתי עד עכשיו, כמעט תמיד האזנה ממחשב+DAC הייתה פחות טובה או לכל היותר דומה לדיסק, כולל בביקור אצל Acapella.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עמיר,
אוסף הדיסקים שלך לא משאיר הרבה אופציות, וגם כנראה העדפת האזנה שלך.
למי שיש 100-300 דיסקים לדעתי זה חבל.. ויש לא מעט אודיופילים כאלה.

לגבי מחשב, דברים אצל אלדר משתנים כל יום :)

אצלי בפירוש רמה עלתה מאז שעברתי למחשב+DAC, אבל שאלה מהותית איזה ממיר. לא כל ממיר עובד טוב עם מחשב (USB)

כמובן, יש פה גם שאלה של החלטה, כי אני לא רציתי להמשיך לעבוד עם מדיה פיזית, זה צובר אבק, ולא רציתי לבזבז על זה מקום בבית

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שוב אחדד את הנקודה, מציע לשים את הכסף לממיר
יש מלא ממירים טובים בארץ בתצוגה, סוף השנה מתקרב, בטוח שיתאפשר לקחת משהו במחיר משתלם

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
למיקרא הביקורת ב-What Hi-Fi, עולים בי ספקות לגבי עליונות/תחרות ה-Pioneer BDP-LX88 מול ה-Oppo BDP-105D.

אם כי, למען האמת, אני לא יודע עד כמה ניתן לסמוך עליהם, ולא בדקתי מה הם כותבים על דברים אחרים שאני כן מכיר.

עמיר

הייתי קורא נלהב של WHAT HI FI עד שהבנתי מהי התמורה של המגזינים האלה לחובבי האודיו, לדעת שהמוצר קיים, לא מעבר לזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,
אוסף הדיסקים שלך לא משאיר הרבה אופציות, וגם כנראה העדפת האזנה שלך.
למי שיש 100-300 דיסקים לדעתי זה חבל.. ויש לא מעט אודיופילים כאלה.

לגבי מחשב, דברים אצל אלדר משתנים כל יום :)

אצלי בפירוש רמה עלתה מאז שעברתי למחשב+DAC, אבל שאלה מהותית איזה ממיר. לא כל ממיר עובד טוב עם מחשב (USB)

כמובן, יש פה גם שאלה של החלטה, כי אני לא רציתי להמשיך לעבוד עם מדיה פיזית, זה צובר אבק, ולא רציתי לבזבז על זה מקום בבית
לא דיברתי על עצמי. מחיתי על עיוות העובדות ועל ה"פאתטיות"-כביכול.

שאלת המקום ושאלת האבק -- ולא פחות מאלה שאלות המיון, החיפושים וההתמצאות באוסף, אי-הצורך לקום, ההיגררות לזיפזופים, עלויות המישלוח, ההליכה לדואר ועוד הרבה כאלה -- כולן רלוואנטיות, אבל אורתוגונאליות לשאלת איכות הסאונד.

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לדעתי ולטעמי האישי אני מעדיף נגן סידי (עד שאקנה פטיפון), הסאונד נשמע יותר נכון גם אם לכאורה הוא פחות דינמי ומפורט. השאלה היא מהו התקציב שלך, עד 10000-15000 הייתי הולך על אופו כדי להנות מכל העולמות, הם באמת שיחקו אותה עם הנגנים האוניברסליים שלהם, מעבר לזה שווה לך לבדוק אלטרנטיבות אחרות (ואולי גם להשוות אותם עם האופו בתור רפרנס).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
פחות דינמי ומפורט
???

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
לדעתי, למי שאין ספרייה (רצינית- לא בודדים) של SACD השיקול אם לקנות מכשיר שתומך בפורמט הזה או לא הוא חסר משמעות.
גם נראה לי די פתתטי שלאחרונה כל ההמלצות בפורום הזה הם על OPPO או פיוניר, לא בגלל שאני טוען שהם לא טובים (לא שמעתי אף אחד מהם) אלא שיש "המון דגים בים"

לדעתי, הסתמכות על ציפ' כזה או אחר בבחירת נגן היא טעות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לדעתי, למי שאין ספרייה (רצינית- לא בודדים) של SACD השיקול אם לקנות מכשיר שתומך בפורמט הזה או לא הוא חסר משמעות.
גם נראה לי די פתתטי שלאחרונה כל ההמלצות בפורום הזה הם על OPPO או פיוניר, לא בגלל שאני טוען שהם לא טובים (לא שמעתי אף אחד מהם) אלא שיש "המון דגים בים"

לדעתי, הסתמכות על ציפ' כזה או אחר בבחירת נגן היא טעות.
לדעתי, למי שאין ספרייה יכולה להיות ספריה.

לדעתי, זה שייש הרבה דגים ביים לא עוזר בבחירה/בהתמקדות, כך שהתמקדות מועילה.
לדעתי, אם יש לך הצעות ספציפיות שיכולות להועיל, כדאי שתציע אותן, בניגוד לביקורת/שיפוטים/פתטיות וכיו"ב.

לדעתי, לא מדובר על בחירה לפי הצ'יפ, אלא לפי איכות הסאונד, היכולות, המחיר, אחריות, מיתוג/PoO וכד'

עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לדעתי, למי שאין ספרייה יכולה להיות ספריה
לדעתי, אתה נודניק ולמה אתה נודניק? כי אתה מת על ההתנגחויות האלה, גם כשאין לך משהו ממש חכם להגיד. למשל, הטיעון הדבילי הראשון שלך שציטטתי לעיל.
בהמשך לשרשור התמיכה הנפשית שעשו לך קודם, הנה דוגמא קלסית לטיעון מנגח, מיותר ושמטרתו היחידה היא שיהיה לך מה להגיב.
הרי אתה כתבת בעצמך שכותרי היי-רז זה לא יעד שצריך לשאוף אליו. אז בשביל מה הווכחנות הזאת שממסכת טיעונים אחרים מועילים יותר?

אתה שוב נכנס בבן אדם סתם. שוב. ואז נכנס לקונכיה שלך: "אוי, זה אני? אני פגעתי? אולי אפתח על זה שרשור וידוי, נקבל חיזוק חיובי לדברים הטובים שאני עושה, ואז אמשיך להיות.... נודניק!"

מה אתה מנסה להוכיח בדיוק? שאיתי טועה ? איך הוא יכול לטעות אם הוא מביע דיעה ולא עובדה? למה זה תמיד יורד אצלך למלחמת נגיחות מתישה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לדעתי, אתה נודניק ולמה אתה נודניק? כי אתה מת על ההתנגחויות האלה, גם כשאין לך משהו ממש חכם להגיד. למשל, הטיעון הדבילי הראשון שלך שציטטתי לעיל.
בהמשך לשרשור התמיכה הנפשית שעשו לך קודם, הנה דוגמא קלסית לטיעון מנגח, מיותר ושמטרתו היחידה היא שיהיה לך מה להגיב.
הרי אתה כתבת בעצמך שכותרי היי-רז זה לא יעד שצריך לשאוף אליו. אז בשביל מה הווכחנות הזאת שממסכת טיעונים אחרים מועילים יותר?

אתה שוב נכנס בבן אדם סתם. שוב. ואז נכנס לקונכיה שלך: "אוי, זה אני? אני פגעתי? אולי אפתח על זה שרשור וידוי, נקבל חיזוק חיובי לדברים הטובים שאני עושה, ואז אמשיך להיות.... נודניק!"

מה אתה מנסה להוכיח בדיוק? שאיתי טועה ? איך הוא יכול לטעות אם הוא מביע דיעה ולא עובדה? למה זה תמיד יורד אצלך למלחמת נגיחות מתישה?
אני שמח שייש לך דיעה.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וואלה מתן.
לא מסכים עם התגובה שלך.

מה שעמיר טען הוא שפורמט מסוים, שלא היה לך טרם, יכול להביא אותך להעשיר את הספריה.

הרי על פי השיטה הזו אין שום סיבה לעבור לאנלוג אם אין לך אוסף תקליטים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
וואלה מתן.
לא מסכים עם התגובה שלך.

מה שעמיר טען הוא שפורמט מסוים, שלא היה לך טרם, יכול להביא אותך להעשיר את הספריה.

אם אנחנו בסרט שאנחנו באולפן של שניים אוחזין ורוצים לייצר דיון מפולפל על כדאיות כניסה לפורמט חדש אם אין מדיה קיימת, אז:
ההבדל בין תקליטים לקבצים/דיסקים הוא קצת יותר גדול מאשר בין sacd ל- Redbook, בכל אספקט שבודקים: 1. אופן השימוש במדיה, 2. ההבדל הסוני, 3. זמינות החומר.

אבל אנחנו לא בשניים אוחזין. הדיון יוצא מפוקוס ענייני וגולש לפסים מעט אישיים.
הרי עמיר עצמו טען לא פעם ובצדק, עם קונצנזוס רחב מאד, שבמקרה של sacd כל כותר לגופו. לפעמים יש שיפור, לפעמים אין. תלוי בהרבה דברים מעבר לספציפיקציות הפורמט. אז לבוא ולטעון שזה הגיוני לקנות מכשיר עם יכולות sacd כשאין כותר אחד לרפואה בבית, זה נגד מה שעמיר חושב, כי קראנו לא פעם ולא עשרים פעם את דעותיו (שאני שותף להן) מה הוא חושב על הפורמט בהשוואה לרדבוק. זה כמובן תיאורטית ייתכן, אבל לא באמת הגיוני. אבל המטרה מקדשת את האמצעים, והמטרה כאן היא לנגח את איתי. לכן הפוסט שלו היה קנטרני , ווכחני ומנדנד. ואותי זה מוציא מהאדישות. אחר כך עושים סשן תמיכה קבוצתית נפשית, שרשור של 200 הודעות שמסתובב סביב חבר פורום אחד.
או במילים אחרות: "אנחנו אוהבים אותך, עמיר. תמשיך עם הכתבות המעניינות כמו שהוצאת לפני כמה ימים ותפסיק כבר עם המשחקי קקי פיפי שלך עם חברי פורום אחרים, בבקשה".

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וואלה מתן.
לא מסכים עם התגובה שלך.

אני באמת חושב שמי שאין לו תקליטים לא כדאי שיקנה פטיפון.... אבל זו רק דעה.

הנקודה היא שאם מישהו שוקל לקנות נגן תקליטורים חדש ונניח שיש לו 100 דיסקים, הההצעה להתחיל לרכוש SACD הרי תגדיל את ההוצאה במקרה בו נראה שהבנאדם רוצה לחסוך.

אני בכלל חושב שמספיק שמביעים דעה פעם אחת. כשחוזרים על אותה הדעה באותו השרשור פעם אחר פעם אחר פעם זה הופך להיות טרחנות. לא שאני רואה בזה בעיה, אבל אני מבין את מי שזה מרגיז אותו.

זו כמובן דעתי.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
טוב, קודם הייתי באמצע ניקוי תקליטים. עכשיו, עם קאלאס ברקע, התפניתי לענות לך, @matanoosh המתוק.

קודם כל, ברמה הפורמאלית, אתה מתייחס לגופו של אדם.

לא לענין לקרוא לי "נודניק", גם אם לדעתך זו האמת המוחלטת.
אתה גם עושה ניתוחים אישיים, מחליט עבורי על מה אני מת וכו'. לא לעניין.
וכל ההתנהגות האינפנטילית של הקקי פיפי -- גם לא לעניין.

לפי דעתי, אלה עבירות על חוקי הפורום, שלדעתי צריך לערוך אותן ולהזהיר אותך.

זה ברמה הפורמאלית.

מה שמשעשע זה שאתה עושה בדיוק מה שאתה פוסל -- אתה מתקיף אותי ומנג'ס בשם שנאת הווכחנות והניג'וס.
ועוד בצדקנות, כאילו אתה מגן על צד ג'...

לשאלת תועלת SACD מול RBCD -- אכן כל מקרה לגופו, אבל רוב ה-SACD עדיפים סונית על ה-CDs המקבילים, לפעמים בצורה ניכרת, גם אם יש מיעוט של מקרים הפוכים ואחוז מסויים של הבדלים לא משמעותיים.

חוצמזה שבעבר פותח השירשור הביע עניין ב-multichannel, ושם ההבדל מול RBCD ומול תקליטים הוא חדמשמעי, לא ברמת פילפול. הצעתי לו לקנות מכשיר שתומך בזה, כך שתהייה לו האופצייה בלי ההכרח לממש אותה אלא אם יבוא לו בהמשך, ובלי להתפשר על שום דבר בסטריאו.

לא נראה לי כזה משנה מה כבר יש בביית, חשוב מה שרוצים שייהייה, ונגן קונים לא רק בשביל מה שייש אלא גם בשביל העתיד. והעתיד אינו רק דיסקים חדשים אלא גם אלפי SACDs שמסתובבים בשוק, חדשים ומשומשים, שחלקם עם סופר מוסיקה ו/או סופר ביצועים ו/או סופר סאונד (חלק עם אופציית multichannel), וחבל לוותר עליהם אם אפשר בלי להתפשר על איכות נגינת האוסף שכן יש בביית.

כנ"ל לגבי DVD-Audio ובטח לגבי Blu-ray audio, שעושה קולות של החלפת ה-SACD כמדיום ה-hi-res audio של העתיד.

ולגבי איתי, תגובתו הייתה בגדר שיפוטים ארסיים (פאתטיים) עם אפס תרומה חיובית לנושא, ועם פוטנציאל נזק.

עניין הספרייה הוא כאמור טעות/הטעייה בצורת החשיבה, שמאוד רותמת אנשים ליפול אליה, ולהימנע מלרכוש תמיכה בפורמאטים נוספים בעלי פוטנציאל הנאה גדול עבורם.

בעניין עוד הדגים ביים, זה נכון ומדוייק, רק שבלי להזכיר דגים ספציפיים שכדאי לחפש אחריהם, זו הערה שרק מזיקה ומורידה את הביטחון לגבי מה שייש בתפריט, בלי שייש ביטחון כלשהו שהדגים אחרים טובים יותר, זולים יותר, בריאים יותר ו/או כל יתרון אחר.

וגם ההערה על ההסתמכות על צ'יפ לא הייתה לעניין.

כך שתגובתי לא הייתה קנטרנית אלא עניינית, ועוד מאופקת יחסית לדעתי בנושאים הנ"ל.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני באמת חושב שמי שאין לו תקליטים לא כדאי שיקנה פטיפון....
אצל אנשים הגיוניים, מה שכדאי נקבע לפי מה שרוצים להשיג, בהתחשבות בעלויות (הכספיות והאחרות).

זה כן כדאי אם רוצים להשיג את הצליל המיוחד של ויניל, שאי אפשר להשיג באמצעים דיגיטאליים, ומוכנים לשלם את המחיר של הציוד ושל התקליטים ושל ההתעסקות.

הנקודה היא שאם מישהו שוקל לקנות נגן תקליטורים חדש ונניח שיש לו 100 דיסקים, הההצעה להתחיל לרכוש SACD הרי תגדיל את ההוצאה במקרה בו נראה שהבנאדם רוצה לחסוך.
נניח שיש לבנאדם 100 דיסקים, והוא מתכנן להמשיך לקנות דיסקים (לא עובר לקבצים באופן מלא), אז זה ברוב המקרים זה לא יגדיל לו את ההוצאה אם הדיסק ה-101 יהייה SACD ולא CD.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי SACD אין לי הרבה מה להוסיף, מה שכן יוצא מההתלהבות שלך זה שאני אקנה אחד כדי לשמוע איך זה. אתה יכול להמליץ על אחד ספציפי?

לגבי תקליטים, בימינו אנו, אני לא מצליח להבין את "המיוחדות" שבתקליטי ויניל בהשוואה לתקליטורים אבל אני מבין שיש מי שמוצאים צליל מיוחד בתקליטים. לפני 10 שנים לפטיפון היתה עליונות מוחצת על תקליטורים - לדעתי היום העליונות הזו לא קיימת.

אריה

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
רוצה להסב תשומת ליבכם למוצר חדש בשוק..
למיטב ידיעתי לא היה פרסום של היבואן וגם לא הוזכר "בחדשות האודיו".
"תפיסה מעניינת" (שמרנית לשם קבלת איכות אופטימלית (?)) של היצרן.
גם הביקורות מעניינות

http://www.hegel.com/products/cd/mohican

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור