CD VS. SACD התלבטות קנייה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
קניתי בחודש שעבר מגזין שלהם שמסכם את כל ההמלצות שלהם בכל קטגוריות מחיר, אני אנסה להיות תמים ולכתוב שבמקרה אחרי כל עמוד עם המלצות ושבחים מקיר לקיר בכל הקטגוריות יש פרסומת. לא נולדנו אתמול נכון? עצה חינם לכל מי שמעוניין, סמוך על האוזניים יותר מאשר כתבות ונתונים טכניים.
עצה מצויינת -- לכל המקרים שבהם אפשר להשתמש באזניים לצורך בחירה.
הבעייה האמיתית מתחילה כשאין לך גישה לציוד שאתה מתעניין בו.

אז יש לך כל מיני אפשרויות, כמו למשל:
  • להטיל מטבע
  • לחפש כל מיני ביקורות של סתם משתמשים ברשת, שלרוב אין לך מושג לגבי יכולותיהם/נסיונם בהאזנה והתאמת טעמם לשלך, שאולי אינם מוטים ע"י שוחד (ואולי כן, אם הם מפרסמים הרבה ביקורות?), אבל הם מוטים כי הם קנו את הציוד והם בעדו, או שהציוד של מכר שלהם והם מקנאים אז הם נגדו, או שהם קראו פרסומות והשתכנעו, או שהם מושפעים ויזואלית ו/או מהמחיר, וכו' וכו'
  • להתייעץ עם חברים, שלאו דווקא שמעו/השוו את הציוד, ו/או יכולים להיות מוטים מסיבות דומות, כולל לנסות לשכנע אותך לא לקנות ציוד שהם עלולים לקנא בו (גם כאן צריכים להיזהר לא להיות תמימים! -- זה מה שקרה לי עם מישהו שחשבתי שהוא חבר שלי -- רק שלמזלי זה הייה שקוף: הוא הציע לי לקנות רכיבים מאותה סידרה כמו שייש לו, רק ברמה אחת יותר נמוכה :))
  • לקרוא ביקורות של מגזינים/אתרים "רציניים", מתוך הבנה וידיעה שייש הטיות, ולכל היותר אפשר לקרוא בין השורות
  • לקרוא פירסומות בעצמך, עם סיכוי מסויים ליפול בפח
  • לנסוע לחו"ל כדי לשמוע (יכול לעלות יותר מהציוד)
וכו'.

אז נגיד שאתה לא תמים. מה תעשה?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא שומע בבית לא קונה.

פשוט מאוד.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא שומע בבית לא קונה.

פשוט מאוד.
אם להתבטא בעדינת -- בוא נגיד שזה מוגבל משהו -- מאוד בעדינות.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אך לא? לא מתאים לתפיסתך אז זה טפשי ומוגבל.

ברור כשמש.
זה מוגבל בצורה הכי מילולית שייש -- זה מגביל אותך למה שאתה יכול לקבל לשמיעה בביית -- ברור כשמש.

רק שרוב הציוד ברמת top-of-the-line לרוב לא מוחזק במלאי של היבואנים, אפילו במקרה של חברות שמיובאות לארץ, שזה ממש לא כל החברות הרלוואנטיות לקנייה, וגם מי שייש לו ציוד כזה במלאי לאו דווקא ישמח להשאיל אותו, ומי שאין לו לאו דווקא ישמח להזמין ללא הבטחת קנייה/פיצוי.

אז המבחר ממש מוגבל, מילולית, ועבור מי שרוצה ציוד ברמה גבוהה ומוכן לקחת סיכון, מתוך הבנה, זה אכן טיפשי, לא בגלל שזה נוגד את דעתי.

הנה יש לך את זה מנומק. תסתור את הנימוקים, לא את זה שזה שונה מדעתי.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אין לי מה לסתור.

אתה חושב מה שאתה חושב ואני חושב מה שאני חושב. למה לסתור?

ההיגיון שלך הוא שלך וההיגיון שלי הוא שלי.

הבעיה היא לא עם מה שאתה חושב כנכון - ואני מכבד את כל דעותיך - הבעיה היא התפיסה שלך שכל מה שלא מתאים למחשבה שלך הוא לא נכון.

אריה

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
עצה מצויינת -- לכל המקרים שבהם אפשר להשתמש באזניים לצורך בחירה.
הבעייה האמיתית מתחילה כשאין לך גישה לציוד שאתה מתעניין בו.

אז יש לך כל מיני אפשרויות, כמו למשל:
  • להטיל מטבע
  • לחפש כל מיני ביקורות של סתם משתמשים ברשת, שלרוב אין לך מושג לגבי יכולותיהם/נסיונם בהאזנה והתאמת טעמם לשלך, שאולי אינם מוטים ע"י שוחד (ואולי כן, אם הם מפרסמים הרבה ביקורות?), אבל הם מוטים כי הם קנו את הציוד והם בעדו, או שהציוד של מכר שלהם והם מקנאים אז הם נגדו, או שהם קראו פרסומות והשתכנעו, או שהם מושפעים ויזואלית ו/או מהמחיר, וכו' וכו'
  • להתייעץ עם חברים, שלאו דווקא שמעו/השוו את הציוד, ו/או יכולים להיות מוטים מסיבות דומות, כולל לנסות לשכנע אותך לא לקנות ציוד שהם עלולים לקנא בו (גם כאן צריכים להיזהר לא להיות תמימים! -- זה מה שקרה לי עם מישהו שחשבתי שהוא חבר שלי -- רק שלמזלי זה הייה שקוף: הוא הציע לי לקנות רכיבים מאותה סידרה כמו שייש לו, רק ברמה אחת יותר נמוכה :))
  • לקרוא ביקורות של מגזינים/אתרים "רציניים", מתוך הבנה וידיעה שייש הטיות, ולכל היותר אפשר לקרוא בין השורות
  • לקרוא פירסומות בעצמך, עם סיכוי מסויים ליפול בפח
  • לנסוע לחו"ל כדי לשמוע (יכול לעלות יותר מהציוד)
וכו'.

אז נגיד שאתה לא תמים. מה תעשה?

עמיר

1) לא מהמר עם כספי.
2)מקשיב לכל הדעות (אפילו שלך למרות שאתה מעצבן לפעמים).
3)קורא פרסומות בשביל לדעת מהם האופציות.
4)עוד לא קרה שנסעתי לחוץ לארץ במיוחד בשביל לקנות משהו.
5)תגיד, שאתה קונה חלב בסופר אתה מסתכל על התאריך? שאתה קונה עגבניות בשוק אתה לא בודק אותם? כאן מדובר בשקלים בודדים ואנחנו דנים בציוד שעולה כמה עשרות אלפי שקלים, במה זה שונה?אם אתה יורד לסוף דעתי אז נסכם ונגיד שאני לא תמים ואני לא קונה נעלמים, אם אין סיבה מוצדקת ודרך שמובילה למטרה אז אני לא קונה. לא הכל שחור ולבן וכמובן גם התקציב משחק תפקיד ולכן יש גם לפעמים ברירות מחדל גם אם היא לכאורה לא נוצצת כמו אופציית ההימור .

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
וואוו!!

עמיר בוא נסכם:

1. כל אחד יבדוק בעצמו.

2. אתה לא יודע איך ניים נשמע יחסית לאופו.

אריה

בתור בעלים של Naim (דאק) אני חייב לציין שאני מבין את הקהל מעריצים שלו, הוא אומנם לא דינמי ומרגש כמו דאקים יוקרתיים מפירמות אחרות אבל יש לו סאונד מהנה, רגוע שמאפשר למאזין לשכוח את מה שחסר ולהנות ממה שיש וזה המון (הכל יחסי כמובן).

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
רק שרוב הציוד ברמת top-of-the-line לרוב לא מוחזק במלאי של היבואנים, אפילו במקרה של חברות שמיובאות לארץ, שזה ממש לא כל החברות הרלוואנטיות לקנייה, וגם מי שייש לו ציוד כזה במלאי לאו דווקא ישמח להשאיל אותו, ומי שאין לו לאו דווקא ישמח להזמין ללא הבטחת קנייה/פיצוי.

עמיר

אמת. מרבית היבואנים אינם מחזיקים ציוד היי אנד בתצוגה וחבל! ויש לכך סיבות.
אבל... מצד שני זה גורם לקנות ציוד על עיוור.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אמת. מרבית היבואנים אינם מחזיקים ציוד היי אנד בתצוגה וחבל! ויש לכך סיבות.
אבל... מצד שני זה גורם לקנות ציוד על עיוור.
אכן, וכמעט כל הציוד שלי בעבר ובהווה נקנה על "עיוור", בכל המקרים הייתי מרוצה, למעט בקנייות היחידות שלא עשיתי על עיוור.

עד כאן לעניין דיעות קדומות מוצקות מדי.

עמיר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אכן, וכמעט כל הציוד שלי בעבר ובהווה נקנה על "עיוור", בכל המקרים הייתי מרוצה, למעט בקנייות היחידות שלא עשיתי על עיוור.

עד כאן לעניין דיעות קדומות מוצקות מדי.

עמיר

לא כל אחד מוכן לרכוש ציוד על עיוור.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא כל אחד מוכן לרכוש ציוד על עיוור.
נכון. גם לא כל אחד מוטרד מזה שאין במלאי את ה-top-of-the-line. כל אחד והשיקולים שלו.

הנקודה שבעקיפין התייחסתי אליה היא שאנשים שופטים את אלה שקונים על עיוור מתוך השיקולים ותמונת העולם של עצמם, לא מתוך השיקולים ותמונת העולם של הקונים, וחלקם גם חושבים שהשיקולים שלהם הם דפיניטיביים, בבחינת "פשוט מאוד", כך זה וטיפשי אחרת, או מחלקים עצות חינם גאוניות אך שאינן לוקחות בחשבון את התמונה המלאה.

אז, כפי שאמרו הגרשווינים, it ain't necessarily so.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה ההבדל בין לקנות ציוד "על עיוור" באלפים ובין הימור בקזינו, אפילו אם תוכל למכור את הציוד שקנית בהפסד משמעותי זה עדיין הפסד סתם.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נכון. גם לא כל אחד מוטרד מזה שאין במלאי את ה-top-of-the-line. כל אחד והשיקולים שלו.

הנקודה שבעקיפין התייחסתי אליה היא שאנשים שופטים את אלה שקונים על עיוור מתוך השיקולים ותמונת העולם של עצמם, לא מתוך השיקולים ותמונת העולם של הקונים, וחלקם גם חושבים שהשיקולים שלהם הם דפיניטיביים, בבחינת "פשוט מאוד", כך זה וטיפשי אחרת.

אז, כפי שאמרו הגרשווינים, it ain't necessarily so.

עמיר

אני מאמין, שגם אילו שקונים על עיוור, היו מעדיפים להאזין לציוד לפני הרכישה.
מעצם העובדה שאין בנמצא הציוד המבוקש, זה גורם לאותו קונה, לרכוש על עיוור.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מה ההבדל בין לקנות ציוד "על עיוור" באלפים ובין הימור בקזינו, אפילו אם תוכל למכור את הציוד שקנית בהפסד משמעותי זה עדיין הפסד סתם.

יש כאן ענין של הימור.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני מאמין, שגם אילו שקונים על עיוור, היו מעדיפים להאזין לציוד לפני הרכישה.
מעצם העובדה שאין בנמצא הציוד המבוקש, זה גורם לאותו קונה, לרכוש על עיוור.
נכון, אני מעריך שכל אחד, למעט אולי חסרי הסבלנות ביותר, הייה מעדיף לקחת את כל האלטרנטיבות שהוא שוקל אליו הבייתה, בו זמנית, ולהשוות ביניהן. ואם הוא נזכר באלטרנטיבה נוספת, לקחת שוב את ההעדפה עד עכשיו ואת האלטרנטיבה הנוספת ולהשוות ביניהן.

אני מאמין באמונה שלמה שזה אכן עדיף. מישהו רוצה להתווכח על זה?

רק שזו לא באמת אופצייה במציאות שבה אנחנו חיים, נכון?

אז יש אפשרות של להסתפק בטוב ביותר שייש אצל היבואנים במלאי או שייש אצל חברים, שזה לאו דווקא רע, אבל לאו דווקא מספק, או לנסות לראות מעבר לזה.

יש כאן ענין של הימור.
וכן, יש אלמנט של הימור, אבל יש מקרים שאפשר להסתמך לא רק על האוזניים אלא גם על מה שביניהן, ולעשות הימור מחושב, שאם הוא נעשה כהלכה, כנראה שהסיכויים שלו להצליח הם טובים די הצורך. עובדה שזה קורה, והרבה.

וגם עובדה שייש מצבים -- לא ממש מעטים -- שאנשים בחנו ציוד אצלם בביית, ולא אהבו אותו בסופו של דבר.
אז גם כאן יש אלמנט של הימור -- על זה שאין הטיות בבדיקה, למשל -- גם אם זה לא נראה כך בהסתכלות שטחית.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
וכן, יש אלמנט של הימור, אבל יש מקרים שאפשר להסתמך לא רק על האוזניים אלא גם על מה שביניהן, ולעשות הימור מחושב, שאם הוא נעשה כהלכה, כנראה שהסיכויים שלו להצליח הם טובים די הצורך. עובדה שזה קורה, והרבה.
עמיר

ברכות על תשובה עניינית ולא מתלהמת, אבל אי אפשר שלא לראות בדבריך כעין חיפוש צידוק.
בהליכה לקזינו כל בר דעת יודע שהוא קרוב לודאי יפסיד אך ההפסד שווה את הריגוש, באתי עם חמש מאות דולר והלכו אחרי שעה? זה מה שהקצבתי לעצמי להפסיד עבור השתתפות במשחק, הלכתי ואחזור בחופשה הבאה וזהו. לרכוש ציוד אודיו בהימור אין לכך שום צידוק הגיוני אפילו שסיכויי ההפסד נמוכים יותר, ואיך בכלל מחשבים זאת ?זה לא כסף הלך כסף בא, זה אודיופיליה שמרכיבי שביעות הרצון בה כמעט אינם ניתנים לחישוב, הסיכוי למצוא את ה-ממיר הם אחד ל37 ? אחד ל12 ?

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ברכות על תשובה עניינית ולא מתלהמת, אבל אי אפשר שלא לראות בדבריך כעין חיפוש צידוק.

לרכוש ציוד אודיו בהימור אין לכך שום צידוק הגיוני אפילו שסיכויי ההפסד נמוכים יותר, ואיך בכלל מחשבים זאת ?זה לא כסף הלך כסף בא, זה אודיופיליה שמרכיבי שביעות הרצון בה כמעט אינם ניתנים לחישוב, הסיכוי למצוא את ה-ממיר הם אחד ל37 ? אחד ל12 ?

יש כאלה שלא מפחדים מסיכונים.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נכון, אני מעריך שכל אחד, למעט אולי חסרי הסבלנות ביותר, הייה מעדיף לקחת את כל האלטרנטיבות שהוא שוקל אליו הבייתה, בו זמנית, ולהשוות ביניהן. ואם הוא נזכר באלטרנטיבה נוספת, לקחת שוב את ההעדפה עד עכשיו ואת האלטרנטיבה הנוספת ולהשוות ביניהן.

עמיר
הלכת רחוק מידיי לשמיעת הרכיב בבית הלקוח.
העניין הוא שבמצבים מסוימים, לא קיימת האופציה לשמיעת הרכיב אצל היבואן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור