CD VS. SACD התלבטות קנייה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לגבי SACD אין לי הרבה מה להוסיף, מה שכן יוצא מההתלהבות שלך זה שאני אקנה אחד כדי לשמוע איך זה. אתה יכול להמליץ על אחד ספציפי?

לגבי תקליטים, בימינו אנו, אני לא מצליח להבין את "המיוחדות" שבתקליטי ויניל בהשוואה לתקליטורים אבל אני מבין שיש מי שמוצאים צליל מיוחד בתקליטים. לפני 10 שנים לפטיפון היתה עליונות מוחצת על תקליטורים - לדעתי היום העליונות הזו לא קיימת.
לא מדובר ב"עליונות" של תקליטים אלא בזה שהצליל שלהם שונה, וייש מי שאוהב את הצליל הזה.
בין אוהבי הצליל הזה, יש גם כאלה שלא אוהבים צליל דיגטאלי.

יש לך מכשיר שיודע לנגן SACD?

בכל מקרה, עיקר ההתלהבות שלי ב-SACD היא ב-multichannel, ואני לא זוכר כרגע, מתוך הדיסקים שהשוויתי מתישהו בעבר, לאיזה יש יתרון מובהק ל-stereo SACD על ה-CD.

עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
טוב, קודם הייתי באמצע ניקוי תקליטים. עכשיו, עם קאלאס ברקע, התפניתי לענות לך, @matanoosh המתוק.

קודם כל, ברמה הפורמאלית, אתה מתייחס לגופו של אדם.

לא לענין לקרוא לי "נודניק", גם אם לדעתך זו האמת המוחלטת.
אתה גם עושה ניתוחים אישיים, מחליט עבורי על מה אני מת וכו'. לא לעניין.
וכל ההתנהגות האינפנטילית של הקקי פיפי -- גם לא לעניין.

לפי דעתי, אלה עבירות על חוקי הפורום, שלדעתי צריך לערוך אותן ולהזהיר אותך.

זה ברמה הפורמאלית.
צודק באמה אחוז. ומדי פעם אני אמשיך לעשות את זה עד שיקרה אחד משני דברים: 1. אחסם, 2. תפסיק להיות נודניק. לי, בניגוד אליך, אין קיבעון להידבק לחוקי הפורום כי יש לי חיים מחוצה לו.

מה שמשעשע זה שאתה עושה בדיוק מה שאתה פוסל -- אתה מתקיף אותי ומנג'ס בשם שנאת הווכחנות והניג'וס.
ועוד בצדקנות, כאילו אתה מגן על צד ג'...
לא מגן על איתי. איתי ילד גדול. מגן על הזכות שלי לקרוא פורום ולא להיתקל כל פעם, פעם אחר פעם, מדי פעם, לא פעם, וכל פעם אחרת שתרצה, בקדחתנות שלך לגופו של אדם. כשזה לגופו של ענין, עוד ניחא, זה לפעמים מרשים ובהרבה מקרים גם מעניין. אבל כשאתה משחק בקקי ופיפי זה עובר אצלי את סף היכולת להכיל. אגב, איפה ראית התנשאות בדבריו, אלהים יודע... יש לו פוסט אחד של שלוש שורות בכל השרשור הזה.

לגבי כל מה שכתבת על sacd, אכן מאיר עיניים. ידענותך מרשימה. ואיך זה עוזר לפותח השרשור?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
צודק באמה אחוז. ומדי פעם אני אמשיך לעשות את זה עד שיקרה אחד משני דברים: 1. אחסם, 2. תפסיק להיות נודניק. לי, בניגוד אליך, אין קיבעון להידבק לחוקי הפורום כי יש לי חיים מחוצה לו.
WOW, יש לך חיים! רק חיימקה שלי... :)

אין מצב שאפסיק להיות נודניק לפי הקריטריונים שלך.

מגן על הזכות שלי לקרוא פורום ולא להיתקל כל פעם, פעם אחר פעם, מדי פעם, לא פעם, וכל פעם אחרת שתרצה, בקדחתנות שלך לגופו של אדם. כשזה לגופו של ענין, עוד ניחא, זה לפעמים מרשים ובהרבה מקרים גם מעניין. אבל כשאתה משחק בקקי ופיפי זה עובר אצלי את סף היכולת להכיל
הסברתי למה תגובתי הייתה עניינית. אם אתה מדמיין פה קקי ופיפי זו בעייה מוזרה, אבל לא קשורה לכתוב.

אין לך זכויות להגן עליהן בהכתבת מה שתיתקל בו.

לגבי כל מה שכתבת על sacd, אכן מאיר עיניים. ידענותך מרשימה. ואיך זה עוזר לפותח השרשור?
נראה לי שזה ברור במה זה עוזר, אבל, בכל מקרה, האם זה עוזר לו או לא זה לשיפוטו, לא לשלך.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא מדובר ב"עליונות" של תקליטים אלא בזה שהצליל שלהם שונה, וייש מי שאוהב את הצליל הזה.
בין אוהבי הצליל הזה, יש גם כאלה שלא אוהבים צליל דיגטאלי.

יש לך מכשיר שיודע לנגן SACD?

בכל מקרה, עיקר ההתלהבות שלי ב-SACD היא ב-multichannel, ואני לא זוכר כרגע, מתוך הדיסקים שהשוויתי מתישהו בעבר, לאיזה יש יתרון מובהק ל-stereo SACD על ה-CD.

עמיר
ממליץ על "הצד האפל של הירח", פינק פלויד.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רוצה להסב תשומת ליבכם למוצר חדש בשוק..
למיטב ידיעתי לא היה פרסום של היבואן וגם לא הוזכר "בחדשות האודיו".
"תפיסה מעניינת" (שמרנית לשם קבלת איכות אופטימלית (?)) של היצרן.
גם הביקורות מעניינות

http://www.hegel.com/products/cd/mohican

לא הבנתי מה מיוחד בו.
מדובר בנגן cd שיודע רק לנגן cd ....
ארז

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לא הבנתי מה מיוחד בו.
ארז
זה כנראה מה שמיוחד בו.
זה כמו פטיפון שיודע לנגן רק תקליטים. תראה איזה ריצה יש לכיוון...
(זו רק מטאפורה. לא להתעצבן. ההבדל בין הדוגמאות ברור. תודה)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ממליץ על "הצד האפל של הירח", פינק פלויד.
מעולם לא האזנתי ל-CD ו/או לשיכבת ה-CD של זה, אפילו לא לסטריאו ב-SACD.

פשוט ה-multichannel של זה מ-ד-ה-י-ם. זה כנראה מראש הוקלט לקוואדרו, וייש שם ממש אפקטים של סראונד, כולל הליקופטר שמקיף את המאזין. אין זכר לכל זה בסטריאו.

לא הבנתי מה מיוחד בו.
עד כמה שהבנתי -- לא בטוח בזה -- מדובר בנגן CD שעובד גם פנימית ב-16/44.1, ללא upsampling ו/או המרה ל-DSD ו/או שאר חידושי הטכנולוגיה מאז תחילת ימי ה-CD. רק השעון מדוייק במיוחד. מוזר.

זה כנראה מה שמיוחד בו.
זה לא מיוחד. יש המון כאלה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה כנראה מה שמיוחד בו.
לא הייתי קונה נגן cd שלא מאפשר לי להשתמש ב dac שלו (אם הוא אכן כזה מוצלח... ) בחיבור דיגיטלי.
יש מספיק מכשירים איכותיים שעושים גם וגם.
בסה"כ יש שם באז פרסומי בסגנון less is more .
לא קונה את זה.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

פשוט ה-multichannel של זה מ-ד-ה-י-ם. זה כנראה מראש הוקלט לקוואדרו, וייש שם ממש אפקטים סל סראונד, כולל הליקופטר שמקיף את המאזין. אין זכר לכל זה בסטריאו.

עמיר
אכן המקור הוקלט ב 4 ערוצים.
יש לי גרסת sacd ב 4 ערוצים שזה אמור להיות העברה מסרט ההקלטה המקורי.
ארז

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

פשוט ה-multichannel של זה מ-ד-ה-י-ם. זה כנראה מראש הוקלט לקוואדרו, וייש שם ממש אפקטים סל סראונד, כולל הליקופטר שמקיף את המאזין.

עמיר
ההליקופטר באמת קטע מדהים!

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
לא הייתי קונה נגן cd שלא מאפשר לי להשתמש ב dac שלו (אם הוא אכן כזה מוצלח... ) בחיבור דיגיטלי.
יש מספיק מכשירים איכותיים שעושים גם וגם.
בסה"כ יש שם באז פרסומי בסגנון less is more .
לא קונה את זה.
ארז

ארז,זה בסדר.. הודעתי ליצרן שלא תקנה כזה.

התוכל לנקוב בשניים שלושה "מכשירים "איכותיים שעושים גם וגם".. רק כדי שיהיה לנו רפרנס לשיחה.

אני רואה בזה רק יתרון.שום באזז. נטו איכות.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זו טעות מחשבתית -- נפוצה מדי!!! -- להניח שייש יתרון מובנה לזה שמכשיר יודע לעשות רק דבר אחד, ו/או בצורה הפשוטה ביותר.

הטעות גדולה במיוחד כאשר יש קשר/סינרגייה בין הפונקציות, ו/או כאשר חלק מהפונציונאליות אינה בריבוי מעגלים אלא בתוכנה/קושחה.

תחשבו על טלפון, למשל. האם טלפון ייעודי, שזה כל מה שהוא יודע לעשות, עדיף כטלפון על פי סמארטפון שיודע לעשות עוד אינספור דברים? והאם יש ייתרון מובנה לטלפון בלי זכרונות על פני טלפון עם?
אולי יש טלפונים ייעודיים טובים יותר מסמארטפונים, ואולי להיפך, אבל זה לא אוטומאטית נובע ממהות המכשירים.

בואו נסתכל לרגע מה יש בנגן:
  • יחידה שמסובבת את הדיסק. לא מאוד משנה לה הפורמאט

• מנגנון לייזר שקורא את הדיסק. ההבדל העיקרי הוא בתדר הקרן, שזה לא הבדל מהותי

• צ'יפ DAC, שיכול לדעת לטפל רק ב-16/44.1, או גם ב-24/192 ויותר, ויכול להיות לו רכיב פנימי שמזהה את התדר/ביטים, ואם הם נמוכים, עושה upsampling ל-24/192 ומבצע את ההמרה רק ברזולוצייה הגבוהה. כך מקבלים רק המרה טובה יותר. הכל מתבצע בתוך הצ'יפ, ללא ירידה באיכות. גם לא מזיק לאף אחד אם לצ'יפ יש יכולת לטפל ב-DSD

• פילטר אנאלוגי שחותך קצת מתחת לתדר הדגימה, וככל שהוא חותך רחוק יותר מהתחום השמיע, כך עדיף. אז נראה שעדיף שיחתוך קצת מתחת ל-96 קה"צ מאשר ב-22 קה"צ, לא?

• תוכנה ששולטת בעניין, כולל בממשק למשתמש -- כפתורים, שלט וכד'. יכולה להיות מסובכת יותר או פחות, לא משנה לסאונד.

• ספק כוח, קופסה...
תמיד אפשר לטעון שאם יש עוד כמה קונקטורים או משהו זה מוריד מהאיכות. נו שויין, אבל נראה לי שהדברים האלה זניחים יחסית לייתרון שמקבלים מזה שייש למכשיר יכולות לטפל ברזולוציות גבוהות ומנצלים אותן גם עבור הנמוכות.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מתנגד!!!!!

לא ממש אבל אני חושב אחרת:

קודם כל, טלפון חכם הוא מחשב. היתרון הגדול של מחשב הוא שמדובר במכונה שמופעלת על ידי קוד. אתה יכול להכניס קודים ככל שהמכונה יכולה "לבלוע" אבל המכונה עצמה פועלת באותה הדרך עם כל קוד. שים בצד את הטלפון עצמו, כל יתר הפעילויות הן פעולות מחשב. ההשפעה אם קיימת בין הטלפון כקורא נתונים מהזיכרון לבין הטלפון כמאתר את מיקומו לא מעניינת.

בנגנים שונים ההשפעה ההדדית בין הפונקציות השונות מעניינת מאוד. קח רק לדוגמה את השרשור עליו דברו פה בפורום על ההשפעה שיש לניתוק מכשיר כמו נגן DVD מהמגבר על איכות הצליל. אני כן חושב שקל יותר לקבל תוצאה מיטבית בתחום הסאונד כשמפחיתים מכמות הפונקציות.

זה עדיין לא אומר שמכשיר דל בפונקציות נשמע בהכרח טוב יותר ממכשיר עתיר בפונקציות.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה עדיין לא אומר שמכשיר דל בפונקציות נשמע בהכרח טוב יותר ממכשיר עתיר בפונקציות.
זו ממילא הפואנטה, אז בסך הכל למרות כל הרעש וההתנגדויות אתה בכלל מסכים :)

לגבי הפרטים, נראה לי שאם אגיב, יתחילו לקטר שאני משליט את דיעותי...

עמיר

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
למכשיר יש יציאה דיגיטלית מסוג bnc.
לדעתך זה לא מיועד לחיבור לדאק חיצוני ?
ארז

אתה צודק.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לטעמי אין צורך לרכוש נגן CD ייעודי, רק בגלל שהוא נחשב לייעודי. בחנתי כמה נגני CD ייעודים איכותיים, שלא כללו בתוכם פונקציה די חשובה, מצב RESUME מה שמבחינתי חייב להיות בכול נגן.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,472
נקודות
113
פונקציה זו בדרכ קיימת בנגנים אוניברסליים קרי DVD ובלוריי
פחות בנגני CD קלאסים.

בשביל מה גם צריך את זה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור