פדיחה בעולם ה- HI END ???

• פותח הנושא hbs
  • פורסם בתאריך

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מצטרף.

קניתי לאחרונה קדם מגבר יקר מאד ממותג ידוע. קניתי אותו לאחר ששמעתי אותו והוא נשמע לי טוב (על המערכת שהייתה לי באותו זמן). מחיר חו"ל של הקדם מגבר הזה הוא בסביבות $4,500 . לתומי חשבתי שבמחיר כזה הוא יתוכנן באופן אמין ושישתמשו לבנייתו ברכיבים איכותיים ואמינים. כאשר פתחתי אותו מסקרנות, לאחר הקנייה, נדהמתי לראות שהתכנון שלו גרוע ומשתמשים בו בחלקים פשוטים וזולים. אין לי ספק שהוא לא יפעל באופן תקין שנים רבות.

חורה לי מאד שחברה מנצלת את המוניטין שלה על מנת למכור מגבר שעלות הייצור שלו, חלקים ועבודה, היא בסביבות $300 בסכום של $4,500 , בפרט כאשר גם מבחינת התכנון וגם מבחינת איכות החלקים המוצר לא יתפקד תקין לאורך זמן. בעיני זה אכן ניצול לרעה של המוניטין.

ארחיב בעניין התכנון הגרוע, אם מישהו ירצה לדעת.

יתכן שיש אנשים המוכנים לשלם הרבה כסף עבור מותג, גם כאשר האמינות והעמידות שלו נמוכים. אני לא נמנה עם אנשים אלה.

ד"א יהושע, תזכיר לנו כמה עולים הרמקולים שקנית?
האם עשית חשבון מה עלות העץ והדריברים ממחירם של אותם רמקולים לצרכן?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
פיספסת את הטיעון העיקרי בגדול.
ראה את התגובה של tzachi.
יש אנשים שרוצים לקנות איכות בראש שקט - לשלם יותר ולדעת שקנית מוצר איכותי וברמה הגבוהה ביותר בגבול של תקציב מסוים.
אז מגיע להם שיעבדו עליהם ויעטפו להם יונדאי באריזת מרצדס וימכרו להם את היונדאי במחיר של מרצדס?
או שאתה מצפה שכל אחד יהיה גם מומחה למכוניות/ריהוט/ציוד חשמלי וכו'.

אני לא פספסתי כלום , אני התייחסתי למשהו אחר .
ולגבי הנקודה הספציפית , אני מבין שאתה וצחי פתחתם את המגבר שלכם ובדקתם את הטרנזיסטורים/קבלים/דיודות/וואטאבר לוודא איכות מקסימלית ? וגןם אם כן אתם יודעם אם השימוש במשהו זול יותר הוא בגלל מחקר של שמיעה או בגלל הורדת עליות ?
הרי עד שלא תגיע למישהו כמו יאיר ותבקש ממנו לבדוק אם תחליף לבלאקגייט יתן לך שיפור לא תידע . ואחרי זה באה הבעיה אם למשל היו עושים הכול מWBT האם היית קונה את זה במחיר שהיה נדרש עבור זה ?
מה שאני מנסה להבהיר שיש כאן שני דברים שונים לחלוטין :

1 - מגבר/מוצר שמתוכננן ע"י מהנדס מחונן וידוע שאנשים אוהבים את התכנונים שלו (ראה ערך שנופל כרגע לראש טים דה פארווינצ'י ), שעשה מגברים לכמה חברות שונות . ברור לך שמוצר שלו המחיר הוא לא רק סכום הרכיבים שיש במכשיר אלא אתה משלם פרמיה בגלל התכנון

2 מקרים של מוצרי מדבקה , שזה יכול להיות: א - לקיחת מגבר שטים תכננן לחברה X , שינויים קלים במיקום של המעגלים כדי שלא יגלו את זה , ושינויים קטנים באיכות של הרכיבים והקפצת המחיר פי 10 ולמעשה נשמע כמעט זהה למקורי
ב - המקרה הנוכחי
אז הנקודה של דיז כפי שהבנתי אותה שאתם שורפים דפי פורום בצעקות מרות על אפשרות ב' ומתעלמים ממספר הפעמים שמהללים לכם את אפשרות א'
ומאידך יש אנשים שקונים את האפשרות הראשונה , וצורחים שהמגבר הוא לא עם טרנזיסטורים של סאנקן ובלאק גייט ולא WBT ועדיין הוא עולה הון
אני מאוד מקווה שברור לך שבשני האפשרויות מדובר על מישהו שלא ממש מבין מה הוא קונה ולמה ?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
yo-ss

אני מציע ניסוי - קח מגבר של 2,000 ש"ח לצורך הדוגמא של חברת "אנטרי לוול" סתם שם שעולה לי לראש - NAD
קח את אותו מגבר תכניס אותו לתוך אריזה של מקינטוש. תציג את זאת כך שהמגבר של NAD עולה 2,000 ש"ח והמגבר של מקינטוש (כאילו..) עולה 20,000 ש"ח. תשמיע את שני המגברים הזהים לקבוצת אודיופילים . אני מוכן לנחש שרוב השומעים יביעו עמדה ש"המקינטוש" - "נשמע" יותר טוב.

שלמה

אני אוסיף לך עוד משהו ל"משחק " כך מגבר זול יחסית עם תכנון טוב (ואני מוכן לתת ליאיר שמות של כאלו ), יאיר ישים שם חלקים הכי טובים שיש ,וישים אותו בקופסה של מגבר אחר שתרצה , ונשים את שניהם לשיפוט של חלק מהצידופילים כאן , לעומת המגברים היקרים שלהם . אני מהמר עכשיו שחלק לא קטן מהם יעדיפו את המגבר הזול .
לא רק זה אם אני אשים אותו בכסות אלומיניום אחרת ועם שם אחר , ועוד טיפה שינויים קלים , אני חושב שיאיר ואני יכולים למצוא מממן לשיווק ולפתוח סטרטאפ (lol)
אני מבטיח לך שאחרי כמה תערכות וכמה שיווק וויראלי ומאמרים בעיתונות האינטרנטית , יהיו מעט מאוד אנשים שלא ישבעו עליו שהוא אחד הטובים שיש
למעשה אני חושב שאני יכול אפילו למצוא כמה כאלו לכול טווח מחיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ד"א יהושע, תזכיר לנו כמה עולים הרמקולים שקנית?
האם עשית חשבון מה עלות העץ והדריברים ממחירם של אותם רמקולים לצרכן?

נא לא להשוות תפוזים לציפורים.
את הרמקולים שלי עולה הרבה מאד כסף לייצר.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מצטרף.

קניתי לאחרונה קדם מגבר יקר מאד ממותג ידוע. קניתי אותו לאחר ששמעתי אותו והוא נשמע לי טוב (על המערכת שהייתה לי באותו זמן). מחיר חו"ל של הקדם מגבר הזה הוא בסביבות $4,500 . לתומי חשבתי שבמחיר כזה הוא יתוכנן באופן אמין ושישתמשו לבנייתו ברכיבים איכותיים ואמינים. כאשר פתחתי אותו מסקרנות, לאחר הקנייה, נדהמתי לראות שהתכנון שלו גרוע ומשתמשים בו בחלקים פשוטים וזולים. אין לי ספק שהוא לא יפעל באופן תקין שנים רבות.

חורה לי מאד שחברה מנצלת את המוניטין שלה על מנת למכור מגבר שעלות הייצור שלו, חלקים ועבודה, היא בסביבות $300 בסכום של $4,500 , בפרט כאשר גם מבחינת התכנון וגם מבחינת איכות החלקים המוצר לא יתפקד תקין לאורך זמן. בעיני זה אכן ניצול לרעה של המוניטין.

ארחיב בעניין התכנון הגרוע, אם מישהו ירצה לדעת.

יתכן שיש אנשים המוכנים לשלם הרבה כסף עבור מותג, גם כאשר האמינות והעמידות שלו נמוכים. אני לא נמנה עם אנשים אלה.
וואו , תזכיר לי שני דברים , את הקונרד ג'והנסון שלך בדקת לפני שמכרת ? אתה יודע בוודאות מה הרכיבים שבו והאם הם הכי טובים ?
את הרמקול שלך בדקת ? ואולי גם את הקרוס שלו ? כמה עולים החלקים של הרמקול שלך ? עלה בדעתך שכמעט כול יצרני הרמקולים משתמשים בדרייברים של חברות אחרות ? אתה יכול לקנות את הדרייברים המקוריים במדיסאונד במאות דולרים . למעשה מי שמוכר רמקול ב18K , תסלח לי מאוד הוא אמור להיות ע"פ השיטה שלך חמדן עד כדי גניבה ?
אולי נבקש ממר גבע שיספר לנו מה העלות של ייצור הרמקול הקטן שלו מבחינת חומרים בלבד ? כי אני לא אתפלא אם זה לא עולה על 2000 דולר והוא מוכר אותו ב18K ? ו2000 דולר זה יותר בגלל העבודות אלומינים , אם זה רק אלמנטים אני לא אתפלא אם זה 1000
אני יכול עכשיו להתחיל לך לפרק כמעט כול רמקול ולשאול את אותה שאילה .
אני חושב שאתה נובח על העיץ הלא נכון ו/או אתה מנסה למצוא תירוץ לעובדה שהתברר לך שאולי הפרה שלך לא מתאים לך . אם כך זה לא העץ שעליו אתה יכול לרדת (lol)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כבר היו לנו אינספור ויכוחים לגבי עלות חומרים + תכנון לבין מחיר סופי.
אבל, עדיין, זה לא המקרה שמתואר בשרשור הזה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
1 - מגבר/מוצר שמתוכננן ע"י מהנדס מחונן וידוע שאנשים אוהבים את התכנונים שלו (ראה ערך שנופל כרגע לראש טים דה פארווינצ'י ), שעשה מגברים לכמה חברות שונות . ברור לך שמוצר שלו המחיר הוא לא רק סכום הרכיבים שיש במכשיר אלא אתה משלם פרמיה בגלל התכנון

2 מקרים של מוצרי מדבקה , שזה יכול להיות: א - לקיחת מגבר שטים תכננן לחברה X , שינויים קלים במיקום של המעגלים כדי שלא יגלו את זה , ושינויים קטנים באיכות של הרכיבים והקפצת המחיר פי 10 ולמעשה נשמע כמעט זהה למקורי
ב - המקרה הנוכחי
אז הנקודה של דיז כפי שהבנתי אותה שאתם שורפים דפי פורום בצעקות מרות על אפשרות ב' ומתעלמים ממספר הפעמים שמהללים לכם את אפשרות א'
ומאידך יש אנשים שקונים את האפשרות הראשונה , וצורחים שהמגבר הוא לא עם טרנזיסטורים של סאנקן ובלאק גייט ולא WBT ועדיין הוא עולה הון
אני מאוד מקווה שברור לך שבשני האפשרויות מדובר על מישהו שלא ממש מבין מה הוא קונה ולמה ?

אני לא רואה בעיה לגבי מקרה א שציינת - המחיר הוא יקר עבור מוצר של מתכנן ספציפי ואתה יודע שאתה מקבל איכות תמורת הכסף. אם זה שווה את המחיר או לא - זה עניין סוביקטיבי אבל אתה יודע שאתה לא מקבל יונדאי באריזת מרצדס.

לגבי המקרה השני - אכן כאן הבעיה הגדולה ואפשר בגדול לחלק אותם לשני מקרים כלליים:
1. שימוש באותו מוצר - רק החלפת האריזה - וזה המקרה הבעייתי שלקסיקון מרשה לעצמה לקחת נגן פשוט ולמנף אותו למכשיר HIGH END בזכות המוניטין שלה וגובה על זה מחיר מתאים ל HIGH END .במילים אחרות, נותנת לך להבין שמדובר במכשיר STATE OF THE ART , פאר מאמצי הפיתוח של מחלקת ההנדסה של החברה.

2. שימוש במכלול משותף אבל שאר חלקי המוצר או התכנון הוא שונה - לטעמי זה מוצר שונה, הגם שהוא חולק מרכיבים משותפים עם מוצרים אחרים.

אני התייחסתי באופן כללי לשיטה הפסולה שבה נקטה לקסיקון, מבלי להכנס לפרטים כמו למי המוצר מיועד והאם יש ללקוח את הכלים לבדוק את המוצר (כמו שדיז הציע).
אגב,
מי אמר שאדם שנהנה ממוזיקה טובה צריך להבין באלקטרוניקה? לי אין מושג ירוק באלקטרוניקה וממילא אם אפתח מכשיר זה לא יאמר לי דבר. אז נגזר עלי לקנות רק ימהה ודנון?
האם זה נותן לגיטימציה למכור לי לוקשים ועוד לאמר שזו צורת מסחר מקובלת ?

ארז

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
עלות הייצור של הרמקול היקר ביותר שקיים ,היא בערך עשירית
מהמחיר שהוא נימכר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עלות הייצור של הרמקול היקר ביותר שקיים ,היא בערך עשירית
מהמחיר שהוא נימכר.

אה?
מאיפה הבאת את זה?
אתה יודע כמה עולה יום מהנדס בעולם? באזור ה 1000 ש"ח.
במקרה הבינוני.
עכשיו תעשה כמה צריך בשביל R&D של כמה חודשים טובים.
או ליתר דיוק.
בו נגדיר פרוייקט בשעות אדם.
פרוייקט רמקול, גדול וחדש, למשל האוטופיה החדש.
אני מעריך 5000 שעות אדם.
מה שאומר 5000*1000 = 5000000 ש"ח.
נוסיף :חלקים וייצור : כמה שעולה לייצר בערך 50-60 אבות טיפוס? כי יש כמה דגמים ורעיונות.
נגיד מה שאמרת, עשר אחוז. כלומר 18K$ לגדול ולמטה.
תוסיף חלקים שמייצרים על מנת לשרוף ולהרוס.
תוסיף :
אחזקה של המקום, ציוד מדידות, חדרים אקוסטים מיוחדים.

וזה הכל , רק R&D בסיסי.
עכשיו תוסיף ייצור.
משלוח והפצה על כל פני הגלובוס.
וגם, אם אפשר קצת רווח.
איך זה נשמע לך ?
זה אומר

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אני רוצה לתת זווית אחרת לכל נושא לקסיקון ואופו
המוצר כפי שנבדק העריכו אותו ב 500 $ למרות שישנה גירסה יותר יקרה Special edition יקרה בעוד 300$ אם לא טועה
באחת הביקורות שקראתי על הנגן הוא הושווה לנגנים במחיר של 3000$ עד 5000$ וכנראה שהוא עומד בכבוד
אני לא רוצה לקבוע עובדה כן שווה או לא
לצורך הענין תבוא החברה ותנסה למכור אותו ב 3000$ כמה אנשים ישלמו את המחיר???? אני מניח ש 0
האפשרות הנוספת היא להפיץ מוצר מעולה שכנראה שווה את המחיר או לפחות שווה יותר מהמחיר שהוא מוצע כיום בגלל מיתוג מה לעשות השם גם קובע את המחיר
יתכן שההזדמנות לשני הצדדים צצה בתור לקסמן שהינה שם בעל זכויות בעברה
ואופו בתור מוצר מעולה
http://www.enjoythemusic.com/magazine/viewpoint/0110/audiolics_anonymous_chapter_123.htm
האם זו תרמית?
אישית אם המוצר באמת שווה לא הייתי משווק אותו בכלל בתור אופו אלא בתור לקסמן וממנף את את השם לצורך תמחור גם להרויח זו לא בושה
יהיה שווה אנשים ישלמו לא יהיה לא ישלמו.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אורי היקר
זו הייתה בדיוק התגובה שלי כשנסעתי עם חבר שלי שהיה סוכן בכיר של אחת הרשתות הגדולות
בארץ למוצריי אלקטרוניקה וסטריאו ,והגענו לשני חברות אנגליות מכובדות מאד שמייצרות רמקולים
ואני הייתי בהלם טוטאלי לאחר שראיתי כמה עולים הרמקולים ליבואן.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תשמע. אני אגלה לך סוד.
אני ידוע בדיוק כמה זה עולה ליבואן. למה?
כי רציתי בעצמי להיות אחד כבר כמה שנים וביררתי.
ואתה פשוט לא מבין אם ככה את המתמטיקה של זה.
אבל זה לא עולה עשירית ליצור.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אורי היקר
זו הייתה בדיוק התגובה שלי כשנסעתי עם חבר שלי שהיה סוכן בכיר של אחת הרשתות הגדולות
בארץ למוצריי אלקטרוניקה וסטריאו ,והגענו לשני חברות אנגליות מכובדות מאד שמייצרות רמקולים
ואני הייתי בהלם טוטאלי לאחר שראיתי כמה עולים הרמקולים ליבואן.

יש יבואנים מקומיים, היבואנים הקטנים, המתמחרים לפי מחירי חו"ל בתוספת מע"מ, או אפילו ללא תוספת מע"מ. יבואנים אחרים מתמחרים, בפרט אלה המשווקים לחנויות, מתמחרים במחירים הרבה יותר גבוהים.

כך גם לגבי היצרנים. יש כאלה המתמחרים את מחיר המוצר לצרכן בפי 2 עד פי 3 מעלויות הייצור ויש כאלה המתמחרים מחירים מנופחים, ללא כל קשר לעלויות הייצור.

לכן, הקביעה הגורפת שלך לעניין המחיר לצרכן של רמקולים בחו"ל לעומת עלויות הייצור שלהם היא חסרת כל בסיס.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אורי, יש חברות רמקולים שעלות הייצור שלהם היא אפילו פחות מיזה,תאמין או לא.
ואני לא צריך שום מתימטיקה בשביל לדעת את זה,ראיתי ושמעתי תמחירים.
גם אני בעברי הרחוק עבדתי בתחום האודיו ורציתי לייבא בעצמי רמקולים של
חברה מסויימת ולבסוף ירדתי מיזה.יותר מדיי כאבי ראש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמית.

איזה חישוב אתה עושה שמביא אותך לידיעה שעלות המוצר הוא עשירית ממחירו בשוק?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני פשוט לא מאמין שהצליחו להשחיל לנו את העיניין הזה כמשהוא לגיטימי !!
אני רוצא להזכיר לכולם איך ניבנו רוב המוטגים שאנו מכירים : עד היום יש לאנשים בבית מכונות כביסה של בוש וAEG בנות 20 שנה שעדיין עובדות כחדשות ! מפה בה המוניטין של מכונות הכביסה הגרמניות .
עד היום יש לי טלויזייה ישנה של סוני בת 14 שנה שמסרבת למות ולפנות מקום למסך דק (כשכל טלויזייה אחרת שיש לי שבקה חיים מזמן ) בנוסף לרמת התמונה הטלויזיות של סוני נחשבו לאלמותיות ולכן עלו פי 2 ומפה המוניטין שלהם .
אותו קנ"ל לגביי המסכים של מק למחשב .
בהיזדמנות אחת כשביקרתי בהד סינמה (יבואנית מקינטוש ) ניכנס לקוח שמסר את את המקינטוש הישן שלו (בן ה-35 ) ולקח מקינטוש אחר ב-40000 שח +\- בשיחה איתו גיליתי שלא מדובר באדם עשיר ולא באחד שממשכן את אחותו וגר אצל אמא שלו , וההסבר שקיבלתי ממנו היה מעניין : הוא אמר לי שהוא חסך חלק מהכסף לאורך זמן ואת היתר הוא פורס ובהבנה שהמקינטוש הזה ישרת אותו בערך עד סוף ימיו (30-40 שנה ) הוא ראה בקנייה כמאוד משתלמת כלכלית !
ומאבר לסאונד של מקינטוש שאפשר לאהוב ואפשר שלא - המוניטין שלהם בה מרמת היצור הבילתי מתפשרת בעליל . עם מקינטוש יתחילו ליצר מכשירים שמתוכננים להיתקלקל (כן מתוכננים להתקלקל כי זה מה שכל החברות עושות כיום מתחננות אורך חיים למוצר ) זו תהייה סוג של רמייה כלפיי אילו שקונים מקינטוש .
המוניטין של מכוניות יפניות במיוחד סובארו בה מזה שאנו עדיין רואים סובארו על הכביש היום ( טנדר סובארו שנת 90 עולה כמו ברלינגו\קנגו\פגו פרטנר שנת 2000 ) בגלל המוניטין הזה הרוב מעדיף מזדה 3 פחות נוחה מסיטרואן סי 3 שאחריי שניגמרת האחריות עוברת לגור במוסך !!!!

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
צחי , פעם לבנות AEG או מכונה אחרת , היה יחסית די פשוט , האלקטרוניקה הייתה יותר פשוטה , לא היית צריך כ"כ הרבה פיצ'רים שעוזרים להראות יותר גדול . ולכן הנדסה מעולה/עבודה אחראית וQC טוב וכבר הבאת מוצר מנצח .

היום מרצדס זה לא מרצדס של אז , מרצדס של 97 היא לא מרצדס של עשור לפניה ואני כבר בכלל לא מדבר על החדשות יותר . פעם היית קונה מרצדס והיית יכול להוריש אותה לבן . לא מתקלקלת כמו האחרות , בנוייה כך שיהיה קל לתקן , ושהעלויות יהיו יותר של חלקים מרמה אחרת מאשר שעות מוסך.
מאז שכול תעשיית הרכב הלכה לכיוון של יותר ויותר אלקטרוניקה , ומרצדס כמו כולם נאלצו ליישר קו , אתה רואה בדיוק מה ההבדל
לאימא שלי יש מכונת כביסה ישנה של קריסטל , רואים שהיא ישנה , ורואים שיש מעט תוכניות , והיא מידי פעם בפעם צריכה תיקון , אבל כמו שאמא שלי אומרת ואפילו המתקן מסכים איתה , עדיף להוציא עליה מאשר על חדשה כי החדשה עלויות התיקונים הרבה יותר גבוהות
העולם מבחינת איכות נטו , השתנה לרעה וזה אצל כול החברות .
ללא שום קשר מה שהם עשו זה רמאות לשמה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור