פדיחה בעולם ה- HI END ???

• פותח הנושא hbs
  • פורסם בתאריך

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושוע.

באותה מידה שלך לא היה נעים אילו מישהו היה אומר לך שאתה חסר השכלה לאנשים אחרים לא נעים לשמוע את זה.

קח את הדיון לכיוונים החיוביים, שים לב שאני לא ערכתי אותך מפני שאני מבין שדיונים מגיעים לעיתים לסערה.
מכיוון שאתה אדם חיובי וכפי שציינתי קודם חשוב לפורום אני חושב שמין הראוי לערוך את ההודעה.

תאמין לי שהיא תביא את השירשור למקומות יותר טובים מאשר התנצחיות.

לשניכם יש הרבה מה לתרום לדיון ולכן חבל שיגיע למריבות. אחרי הכל שניכם גולשים חיוביים.(ורד)

לא אעלב אם מישהו יגיד לי שאין לי השכלה בפיסיקה, רפואה, ארכיטקטורה. הנדסה אזרחית, ניקוז, חייטות, נגרות, תיאטרון, שירה, בישול, ציור, היסטוריה, אפיה, אסטרונומיה, גיאולוגיה, ארכיאולוגיה, תעופה, אסטרטגיה צבאית ועוד – הרשימה ארוכה מאד, כמעט עד אין קץ.

מה לדעתך עלי לעשות כאשר אדם שאינו בקיא בעובדות הטכניות-הנדסיות כותב דברים שהם בפירוש לא נכונים מבחינה עובדתית? לכתוב שדעתי שונה? הרי לא מדובר כאן בדעות אלא בעובדות. לאפשר לו להטעות את שאר המשתתפים בפורום?

אנא, הבא דוגמא כיצד אתה היית מנסח את הודעתי שעליה יצא קצפך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יהושוע.

אני התרעמתי כאשר קראו לך "בור" באחד השרשורים {לא זוכר איזה}.

מילים חלופיות למילה "בור" או "חסר השכלה" על פי בקשתך.

במקום להגיד "חסר השכלה" ניתן להגיד "לא מתמצא", "לא בקיא".

אפשר גם פשוט להסביר את טענתך שוב ושוב ואם צריך אז עוד הפעם ואפילו להוסיף עוד פעם את דעתך ולהימנע מכל סוג של העלבת הזולת.

ישנם בהחלט מצבים בהם הצד השני אינו מסכים עם הטענה שלך למרות שאתה בטוח ב-100% שאתה צודק. זה מעצבן, מרגיז ולעיתים קרובות מאוד מתסכל. אך יש כאן שני צדדים. אתה בטוח שאתה צודק והוא בטוח שהוא צודק, מה עושים?

מכיוון שסוג ההתכתבות הזו אינו יכול להעביר את נימת קולך, את שפת הגוף שלך חייבים לנקוט במילים חליופיות.

אתן לך דוגמא.
באחד השירשורים החליט גולש לקרוא לי "מפגר" ואחר כך קינח בכך שקרא לי "קוף" למרות שאני נמר. במקרה הזה המסר הוא ברור, מטרתו לפגוע, להעליב, להזיק ובקיצור, לעשות רע.

במקרה הזה המילה "חסר השכלה" לגולש אומנם לא קשה כמו המילים שנזרקו כלפי אך היא מקוממת גם כן. אי לכך, על מנת שלא נגיע למילים שנזרקו עלי ומכיוון שאינני מעוניין שיזרקו על כל גולש אחר, עלינו להיות קצת יותר מתונים בגישה כלפי האחר. איך אומרים. "מי שנכווה ברותחין נזהר בפושרים";)

תאמין לי יהושוע, אני מכיר את אוצר המילים שלך. הוא לא דל. אני בטוח שתצליח למצוא את המילים הנכונות שיפתחו דיון פורה {גם אם הוא מלא בויכוחים} מבלי להגיע לירידות אישיות אחד כלפי השני.:)

שמע לי, יהיה יותר טוב ככה.(ורד)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נמר, כנראה שלא קלטת.
לא מדובר כאן בהסכמה או אי הסכמה עם דעה.
מדובר כאן בידיעת העובדות, או אי ידיעתן – בהבהרתן לעומת סילופן.

ההטעיה היא כאשר אדם כותב דעה, השגויה מבחינה עובדתית, בעוד הוא מציג אותה כאילו היא עובדה, כביכול.

אם אדם א' היה כותב דבר שגוי לחלוטין מבחינה טכנית עובדתית וזולתו היה סתם כותב את ההפך – זה נראה כדעה מול דעה. רק כאשר מציינים שהדברים מעוגנים בידע עובדתי ובניסיון הם מקבלים את המשקל הנכון.

נכון שפורומים, בעיקרון, הם במה להחלפת דעות.
השאלה שאני שואל את עצמי היא אם בפורום מסוים זה מעוניינים גם להבחין בין דעות לעובדות, או שמעוניינים בדעות בלבד.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
דווקא "קוף" זו לא קללה
"קוף" הוא הדבר הכי קרוב אלינו גם גנטית וגם עם יכולות שכליות גבוהות.
כולנו היינו קופים.
אבל שוב, לאנשים כאן חשוב מאוד שאחרים יחשבו שהם יודעים משהו ומבינים מאוד במשהו.
כנראה החיים התאכזרו כאן לאנשים והם צרכים את הפורום כדי להרגיש אבו עלי

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אחרי חירטוטי אגו של פגועים קשה-בחזרה לפדיחה

לפי דעתי - אין שום פדיחה. לא ראיתי שאופו או לקסיקון זזו ,הוציאו הודעות הבהרה וכו'

לעניות דעתי כדי להמנע מבעיות כאילו או מאמונות של אחרים שהנה רק במה שהם קנו- לא עבדו עליהם
יש רק מצב אחר שמאזן אירועים כאילו והוא
DIY
כמובן לא כל DIY ולא אצל כל אחד- אבל כאשר מוצאים את האחד או האחדים- השאר נראה מצחיק.

והנה חברה שעושה אפגריידינג למוצרים שיצאו מבית יוצר של חברות בעלות שם אבל עדיין לא נראות במיטבם, למרות שאודיופילים ישלמו את המחיר המלא של מוצר מהנילונים:
http://www.upgradecompany.com/upgrade.php

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב, קבוצת CTC כבר אינה קיימת, אחד החברים בה הלך לעולמו

אכן Bob Crump נפתר לפני 4 שנים (ורד נבול)
מי היה מאחורי התכנן של JC-3 phono stage שהושק ב-CES האחרון?
וקדם מגבר JC-2 שגם זכה בהמון תוארים?

קבוצת CTC תכננה וייצרה מגבר אחד בלבד. ג'והן קרל מתפרנס מזה שחברות משלמות לו על מנת לתכנן מגברים.

אתה מתכוון כמובן ל-JC-1, (אולי) מגבר הבא שלי.
A21 שברשותי (שהוא גם בנוי ע"י JC) מאוד דומה מבחינת מבנה, אבל רכיבים כמובן פחות טובים (לא בהרבה), הוא גם 10W ב-Class A כאשר JC-1 מוציא 25W ב-Class A לפני שהוא עובר ל-AB (ישנם שלושה חלקים בהגברה, שניים מתוך שלושה - input ו-driver stage - עובדים תמיד ב-Class A), ל-JC-1 יחס SNR יותר גדול (קצת), bandwidth (קצת) יותר רחב וכו'.. אבל צורך פי-10 יותר חשמל :)

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר. הבנתי שאין סיבה לבוררות .
אנו מנוגדים, כל אחד וידיעותיו שלו.

כיוון שאין לי שום רצון לריב עם בני אדם , אהיה ה bigger man אמחוק את ההודעות שלי בשרשור המתייחס לזה וזהו.

כיוון שזה באמת לא אכפת לי עד כדי כך שזה ישב על מצפונו של איש .
אשמח אם תוסיף למחיקה את הודעות:
112 , 103 , 107 ,108, 110 .
תודה רבה.

שב"ש

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מיכאל, למיטב ידיעתי קבוצת CTC ייצרה רק את קדם-המגבר CTC Blowtorch שרכש לעצמו שם בקרב מספר חוגים כקדם-מגבר הטוב ביותר בעולם.

ככל הידוע לי, המגבר JC-1 יוצר על ידי מרק לווינסון, תוכנן על ידי ג'והן קרל John Curl .
ככל הידוע לי, כל המוצרים בעלי הקידומת JC תוכננו על ידי ג'והן קרל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל, למיטב ידיעתי קבוצת CTC ייצרה רק את קדם-המגבר CTC Blowtorch שרכש לעצמו שם בקרב מספר חוגים כקדם-מגבר הטוב ביותר בעולם.

ככל הידוע לי, המגבר JC-1 יוצר על ידי מרק לווינסון, תוכנן על ידי ג'והן קרל John Curl .
ככל הידוע לי, כל המוצרים בעלי הקידומת JC תוכננו על ידי ג'והן קרל.

http://parasound.com/pdfs/JC1Background.pdf

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מיכאל, קיבלתי את העדכון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
LEXICON נותנים קצת הסברים (לא משכנע)
http://www.avguide.com/blog/first-listen-lexicon-bd-30-universal-blu-ray-player

Lexicon had evaluated the then-current Oppo design and suggested some video-related changes—changes that were eventually incorporated in production versions of both players. Similarly, Lexicon bore the costs of having the Oppo design put through conformance testing relative to various worldwide consumer safety standards and to put it through THX qualification testing, again leading to changes that were incorporated into both players.

At any rate, the video and audio performance characteristics of the Lexicon BD-30 and Oppo BDP-83 are essentially identical, with one small difference. The much heavier chassis casework of the BD-30 makes its mechanical operation noticeably quieter than the Oppo.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא משכנע זה לשון ההמעטה של השנה:D:D

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור