פדיחה בעולם ה- HI END ???

• פותח הנושא hbs
  • פורסם בתאריך

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
האם לא נשאלת שאלה אחרת בעקבות כך, מה בקשר לביקורות שמסתובבות ברשת כולנו יודעים כיצד ואיך נכתבים חלקם או רובם. אבל הפעם ישנה תוספת, פשוט מעלים את המחיר וכמובן מכוון שיקר יותר (בהרבה) ברוב המקרים הביקורת מוטה חיובית לכוון היקר. אני בטוח (כמעט) שאם לקוח היה משווה בין שני המכשירים, היקר יותר היה "נשמע" טוב יותר שלא לדבר על מבקר מקצועי. וכל זאת גם לאור מה שדיז כותב מעלה ביתר שאת את הצורה שבה יצרנים, וגם הנחשבים ביותר, בונים או מעתיקים אחר מתמחרים בהתאם וכמובן נשמעים נהדר. וכל זאת כמובן ללא שום הטיה פסיכולוגית.
דרך אגב, האם מישהו חתך כמה כבלים לראות מה יש שם? יש לי רושם שיהיו לא מעט הפתעות.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
דרך אגב, האם משיהו חתך כמה כבלים לראות מה יש שם? יש לי רושם שיהיו לא מעט הפתעות.

בשביל מה?
יש לי כמה כבלים QED Silver Spiral, הם שקופים ורואים פחות יותר את הגידים
יש SPEC לחלק מן היצרנים

למה לחתוך אבל?

יש כאן כתבה מעניינת שאני מכיר..
תקרא כאן
http://www.audiojunkies.com/blog/1197/virtual-dynamics-power-3-2000-profit-margin

ואחר כך כאן
http://www.audiojunkies.com/blog/1248/virtual-dynamics-response

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אתה יכול להרגע....
לא קניתי מוצר של לקסיקון והציניות שלך מיותרת ולא מוסיפה דבר.
ארז
לא רוצה לענות במקום דיז , ולכן רק אומר שלא מדובר רק בלקסיקון . יש עוד חברות שיש עליהן חשדות לנושאים כאלו , או יותר מדוייק יהיה לומר שמידי פעם בפעם בפורומים אלו ואחרים יש תיאורייות קונספירציה על חברות אחרות . נראה לי שזו הסיבה שהוא שאל על הציוד שלך

ולגבי הנושא , מה שמטריד אותי זה לא שלקסיקון שמה מוצר של אופו , אלא העובדה שכולכם כ"כ ממהרים להפגע ולהאשים , כשלמעשה אני לא מבין מדוע .
מישהו כאן העלה טענה בשירשור אחר שפרה מסויים ב4.5K$ מכיל רכיבים ב10דולר או משהו כזה וזה גרידיות של היצרן . ושם שאלתי אותו מה זה משנה ? אם אתה נהנה מהמוצר , מה אכפת לך איך זה נבנה וכמה הוא מרוויח ? הוא מרוויח כדי לספק לך הנאה . אתה חושב שמהמוצר שלו אתה תקבל את מירב ההנאה לכסף שבתקציבך ? תקנה ואת תסתכל על הכיס שלו . זה לא עסקך .
מתי כן אנשים מרגישים מרומים ? זה כאשר הם נותנים לנושא של מיתוג להשפיע על החלטתם אם מוצר נשמע טוב יותר או לא . אז אם החלטת ע"ס מיתוג ולא ע"ס שמיעה , למה אז אתה מתלונן על היצרן ? הוא סיפק לך מה שרצית . רצית מיתוג , קיבלת .

רק מה שנוח לכולם עכשיו לא להודות שהם ציודופילים שקונים ע"פ מיתוג , ולכן הם יאשימו את החברה שגילתה את קלונם לעיני כול

אז אין בעיות , תמשיכו להשתפך על כמה אתם מסכנים ותקנו עכשיו ציוד זול לכמה ימים עד שהבושה תשכח ואח"כ תחזרו לקנות מותגים ולמכור אותם . וכמובן שצריך להראות שאנו מבינים גדולים , אזי אם זה אירופי/אמריקאי זה סינרגיה ואם זה סיני אז זה זבל , בדיוק כמו שנמר אמר
תמשיכו לחיות בללהלנד
וכן , לכול אלו שינסו לתקוף את הנשוא דהיינו את אי הקניה שלי ו/או לנסות להצביע על כספם הרב כנותן חשיבות לדיברהם . אזי אספר שהכסף שלכם רק קונה לכם יותר טעויות שאח"כ רואים אותם בלוחות . זה לא הופך אותכם לאודיופילים אלא דווקה לציודופילים ששורפים כסף

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ברור הרי שנגן של LEXICON הוא לא רע.
אולי אף יותר טוב מ-OPPO - יותר יפה + מארז שקט + לוגו של THX (כמו שיש כאלה שחשוב להם לראות נורית של DTS-HD)
רק עניין של תמחור

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אנשים שקונים ציוד יקר יוצאים מתוך הנחה שמדובר במוצר יותר אכותי ברמת הבנייה והרכיבים .
גם לגבי מוצרים סינים בדרך כלל מצפים למצו במוצר יקר יותר רכיבים אכותיים יותר .
לדוגמה קבלים : לקבלים זולים יש אורך חיים קצר והם נוטים להישפך מהר , מעבר לעמידות וכבלים יקרים יותר דוגמת פולפרופילן אמור להיות ערך מוסף ברמת הסאונד ביחס לקבל פשוט סיני .
טכנולוגיית חומרים כיום מאפשרת לייצר מעגל מודפס שמתבלה לאחר 3 שנים וכאלו שיחזיקו לנצח כמו בחלליות וכאלו שיחזיקו 40-60 שנה כמו במקינטוש שלי ( בלי עיין הרע עד 120) . כמובן שלכל דבר יש מחיר ואם משלמים יותר או יותר נכון מאות אחוזים יותר כמו באודיו HIEND יש לצפות לרמת בנייה ורכיבים טובה יותר ולא רק לוחית של לוגו יפה יותר .
חברות שפועלות כמו לקסיקון כניראה רוצות לסחוט את המותג שלהם עוד קצת לפניי שהוא מאבד מיוקרתו ויהפוך לעוד מותג מדבקה שנימכר לכל דיכפין ! חבל

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא רוצה לענות במקום דיז , ולכן רק אומר שלא מדובר רק בלקסיקון . יש עוד חברות שיש עליהן חשדות לנושאים כאלו , או יותר מדוייק יהיה לומר שמידי פעם בפעם בפורומים אלו ואחרים יש תיאורייות קונספירציה על חברות אחרות . נראה לי שזו הסיבה שהוא שאל על הציוד שלך

ולגבי הנושא , מה שמטריד אותי זה לא שלקסיקון שמה מוצר של אופו , אלא העובדה שכולכם כ"כ ממהרים להפגע ולהאשים , כשלמעשה אני לא מבין מדוע .
מישהו כאן העלה טענה בשירשור אחר שפרה מסויים ב4.5K$ מכיל רכיבים ב10דולר או משהו כזה וזה גרידיות של היצרן . ושם שאלתי אותו מה זה משנה ? אם אתה נהנה מהמוצר , מה אכפת לך איך זה נבנה וכמה הוא מרוויח ? הוא מרוויח כדי לספק לך הנאה . אתה חושב שמהמוצר שלו אתה תקבל את מירב ההנאה לכסף שבתקציבך ? תקנה ואת תסתכל על הכיס שלו . זה לא עסקך .
מתי כן אנשים מרגישים מרומים ? זה כאשר הם נותנים לנושא של מיתוג להשפיע על החלטתם אם מוצר נשמע טוב יותר או לא . אז אם החלטת ע"ס מיתוג ולא ע"ס שמיעה , למה אז אתה מתלונן על היצרן ? הוא סיפק לך מה שרצית . רצית מיתוג , קיבלת .

רק מה שנוח לכולם עכשיו לא להודות שהם ציודופילים שקונים ע"פ מיתוג , ולכן הם יאשימו את החברה שגילתה את קלונם לעיני כול

אז אין בעיות , תמשיכו להשתפך על כמה אתם מסכנים ותקנו עכשיו ציוד זול לכמה ימים עד שהבושה תשכח ואח"כ תחזרו לקנות מותגים ולמכור אותם . וכמובן שצריך להראות שאנו מבינים גדולים , אזי אם זה אירופי/אמריקאי זה סינרגיה ואם זה סיני אז זה זבל , בדיוק כמו שנמר אמר
תמשיכו לחיות בללהלנד
וכן , לכול אלו שינסו לתקוף את הנשוא דהיינו את אי הקניה שלי ו/או לנסות להצביע על כספם הרב כנותן חשיבות לדיברהם . אזי אספר שהכסף שלכם רק קונה לכם יותר טעויות שאח"כ רואים אותם בלוחות . זה לא הופך אותכם לאודיופילים אלא דווקה לציודופילים ששורפים כסף

פיספסת את הטיעון העיקרי בגדול.
ראה את התגובה של tzachi.
יש אנשים שרוצים לקנות איכות בראש שקט - לשלם יותר ולדעת שקנית מוצר איכותי וברמה הגבוהה ביותר בגבול של תקציב מסוים.
אז מגיע להם שיעבדו עליהם ויעטפו להם יונדאי באריזת מרצדס וימכרו להם את היונדאי במחיר של מרצדס?
או שאתה מצפה שכל אחד יהיה גם מומחה למכוניות/ריהוט/ציוד חשמלי וכו'.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מסכים עם מה שאמר ג'וקר אך בהסתייגות מהגינוי המשתמע מדבריו כלפי אלו שמושפעים ברכישתם מהמיתוג של המוצר.

מי שסבור שיש מתאם ישיר בין עלות המוצר לאיכותו טועה.

גם אלו שכביכול מוכנים לשלם יותר עבור מוצר איכותי יותר יודעים בסתר נפשם כי חלק גדול מהתשלום הגבוה יותר מוקדש למיצובו של המותג ולאו דווקא לאיכותו של אותו המותג.

כלאמר מי שקונה מרצדס לא עושה זאת בגלל רק בגלל האיכות של המותג אלא בעיקר בגלל השם של המותג/ המיצוב שלו..דבר שאינו פסול בעיניי כלל ועיקר...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני מסכים עם מה שאמר ג'וקר אך בהסתייגות מהגינוי המשתמע מדבריו כלפי אלו שמושפעים ברכישתם מהמיתוג של המוצר.

מי שסבור שיש מתאם ישיר בין עלות המוצר לאיכותו טועה.

גם אלו שכביכול מוכנים לשלם יותר עבור מוצר איכותי יותר יודעים בסתר נפשם כי חלק גדול מהתשלום הגבוה יותר מוקדש למיצובו של המותג ולאו דווקא לאיכותו של אותו המותג.

כלאמר מי שקונה מרצדס לא עושה זאת בגלל רק בגלל האיכות של המותג אלא בעיקר בגלל השם של המותג/ המיצוב שלו..דבר שאינו פסול בעיניי כלל ועיקר...

תשמע, ברור שיש פרמיה על מותג.
למשל מרצדס - המותג נבנה במשך שנים כמוצר איכותי, עם שימוש בחומרים ברמה גבוהה והקפדה על פרטים קטנים ואיכות הרכבה גבוהה.
כל מי שרוכש מרצדס יודע שהוא משלם גם על השם אבל לא רק.

עכשיו תשווה את זה ללקסיקון, שפשוט לקחו את הנגן של OPPO , החליפו לו את המארז למארז שלהם עם הלוגו שלהם ומוכרים אותו כמוצר שלהם לכל דבר ועניין.
אם המחיר היה גבוה בכמה עשרות אחוזים - ניחא, אפשר לראות בזה "תשלום" על מיתוג.
אבל כאשר המחיר הוא פי 7 , איך אפשר לטעון שלא מדובר ברמאות?

תראה לי אחד שהיה מוכן לשלם מחיר של מרצדס עבור יונדאי כאשר היונדאי ארוזה באריזה של מרצדס.
האם גם אז אתה טוען שזה לגיטימי?

כמה עצוב שמעשה נוכלות ורמאות נראה למישהו לגיטימי....כנראה שאתם פוגשים דברים כאלו בתדירות כל כך תכופה עד שזה נראה לכם טבעי...

ארז

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן עצוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תשמע, ברור שיש פרמיה על מותג.
למשל מרצדס - המותג נבנה במשך שנים כמוצר איכותי, עם שימוש בחומרים ברמה גבוהה והקפדה על פרטים קטנים ואיכות הרכבה גבוהה.
כל מי שרוכש מרצדס יודע שהוא משלם גם על השם אבל לא רק.

עכשיו תשווה את זה ללקסיקון, שפשוט לקחו את הנגן של OPPO , החליפו לו את המארז למארז שלהם עם הלוגו שלהם ומוכרים אותו כמוצר שלהם לכל דבר ועניין.
אם המחיר היה גבוה בכמה עשרות אחוזים - ניחא, אפשר לראות בזה "תשלום" על מיתוג.
אבל כאשר המחיר הוא פי 7 , איך אפשר לטעון שלא מדובר ברמאות?

תראה לי אחד שהיה מוכן לשלם מחיר של מרצדס עבור יונדאי כאשר היונדאי ארוזה באריזה של מרצדס.
האם גם אז אתה טוען שזה לגיטימי?

כמה עצוב שמעשה נוכלות ורמאות נראה למישהו לגיטימי....כנראה שאתם פוגשים דברים כאלו בתדירות כל כך תכופה עד שזה נראה לכם טבעי...

ארז

(Y)(ורד) מסכים לחלוטין.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יכול להיות שהמגבר לא התאים לרמקולים של היבואן הספציפי

אני זוכר ששמעתי את המגבר אצל יבואן מחובר לרמקול של 99DB-הסאונד היה לא טוב
הסטאפ היה לא הגיוני
התביישתי להגיד לאותו יבואן שאם הוא מדגים את המוצרים הללו ככה-או שאין לו מושג או שהוא לא מכבד אותי כמאזין.

זאת הסיבה שציינת שהמגבר נישמע לא רע -משמע: נחמד/סביר/בסדר.
איני נוהג לקטול מוצרים באופן גורף {בעבר כן} מפני שעומדים אנשים מאחורי המוצרים
שרוצים להתפרנס בכבוד.

שוב אני טוען שלקסיקון לא המציאו את השיטה הזו-היא נהוגה ומקובלת בכל תחום
אחר שמעבר לאודיו.

זה מזכיר לי שראיתי פעם תוכנית על מקום ליצור משקפי שמש של מותגים מובילים
כגון ורסצ'ה,כריסטיאן דיור ,גוצ'י,פרדה,איב סאן לורן,רייבן,בולגרי וכד'
ומאותו מפעל בדיוק יוצאים משקפיים תואמות למקור - אבל ללא ה"תווית" הנחשקת
כמובן שמיותר לציין מה יעדיפו רובם...

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מרצדס בשנים האחרונות ירדו ברמת הגימור והם מקבלים על זה בראש בטופ גיר .
אני מצפה ממרצדס שריפוד הכיסא יהיה עור משובח ולא סקאי פשוט.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
זאת הסיבה שציינת שהמגבר נישמע לא רע -משמע: נחמד/סביר/בסדר.
איני נוהג לקטול מוצרים באופן גורף {בעבר כן} מפני שעומדים אנשים מאחורי המוצרים
שרוצים להתפרנס בכבוד.

שוב אני טוען שלקסיקון לא המציאו את השיטה הזו-היא נהוגה ומקובלת בכל תחום
אחר שמעבר לאודיו.

זה מזכיר לי שראיתי פעם תוכנית על מקום ליצור משקפי שמש של מותגים מובילים
כגון ורסצ'ה,כריסטיאן דיור ,גוצ'י,פרדה,איב סאן לורן,רייבן,בולגרי וכד'
ומאותו מפעל בדיוק יוצאים משקפיים תואמות למקור - אבל ללא ה"תווית" הנחשקת
כמובן שמיותר לציין מה יעדיפו רובם...
משקפיים זה מוצר אופנה שיגיעה לפח בעונה הבאה !
כשאני קונה סידי ב-3500$ אני מצפה שהוא יתפקד טוב למשך זמן רב .
אם מכרת לי ספה מבידייה שבנוייה מעץ בניין משומש ציפיתה אותה בכיסוי יפה וכתבתה נתוצי אפילו אם אתה נתוצי עבדתה עליי .
בכול ענף יש את תחום ה-HIEND שלו ששומר על סטנדרת הבנייה ורמת הגימור שהיו מקובלות לפניי +\- 2 עשורים דוגמת מילה במכונות כביסה סב זירו במקררים פליי מוביל בצעצועים ........
אם הפליימוביל יתפרק כמו כל צעצוע לאחר מס חודשים משמע עבדו עליי !
אני קונה לילדים שלי פליימוביל כי אני יודע שגם הילדים שלהם ישחקו בזה כמו שהילדים שלי משחקים גם בפליימוביל שהיה לי בן 35 שנים !
אני מקווה שהמסר ברור .
נכון שהיום עברו להשקיע את רוב המאמץ במיתוג במקום במוצר זה אבל לנו ולדורות הבאים .

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
ארז יש כזה דבר כבר.
קוראים לזה האמר H3 .
גם הH2...
היגואר הפשוטה - היא פורד מונדיאו ב"תחפושת" יוקרתית.
אפרופו יש גם דגם SW של סובארו שנימכר תחת המותג של SAAB.
הR8 הוא מורציליאגו מוזלת, הVW TUAREG חולק מרכב עם הPORSCHE CYANN ויש עוד עשרות דוגמאות...
אתה רוצה עטיפה נוצצת מבחוץ - שלם בבקשה!
(רק אני חושב שLEXICON היו צריכים "להודות" ולבצע לפחות מינימום שיפורי חלקים כדי שתהיה להם את החוצפה לדרוש את הסכום הנ"ל).
ד"א - יש גם גירסה "משופרת" של NUFORCE לOPPO הזה - הם מודים בפה מלא (אני מתוודה שלא בדקתי מה שופר - אני מקווה שהם עשו קצת יותר עבודה מLEXICON).

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ארז

אם התכוונת אליי באותו "מישהו" שמעשה נוכלות ורמאות נראה בעיניו לגיטימי אנא האר את עיניי היכן אמרתי זאת בתגובתי...

אני חוזר ומבהיר שלהבדיל מג'וקר, למשל, אכן בעיני זה לגיטימי לשלם על עצם המיתוג/ מיצוב אבל בהחלט לא לגיטימי בעיני מעשה הונאה ונוכלות...

אם כי בהערת אגב, אני בכלל לא בטוח שניתן להגדיר את מה שעשתה לקסיקון כמעשה הונאה ונוכלות לא ראיתי את המוצר לא ראיתי מה מפורט בפרוספקטים שלו ובנתונים שלו או בחוברות פירסום לעומת מה שאכן סופק בפועל.

אם ניקח את מה שתיאר גידי...לדעתכם חברת היי אנד שמכניסה טרספורט של פיליפס לנגן מתוצרתה (כשאותו טרספורט מותקן בנגנים זולים) מבצעת מעשה נוכלות והונאה ??

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ארז התייחס לדברי של גידי.
לגבי טרנספורט של פיליפס, היא היתה יצרנית עיקרית של טרנספורטים וחלקים שלה שימשו באינספור דגמים שונים של CD.
לקחת חלק יחיד ממכלול שלם זה מקרה קצת שונה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא.
לא מדובר בשימוש ברכיב מסוים במכשיר אחר.
מדובר בלקחת מכשיר שלם, as is , לעטוף אותו באריזה שונה ולהציג אותו כ א י ל ו מדובר במוצר אחר ולמכור אותו במחיר שמתאים למוצר אחר.
אני ממש לא מבין מה מסובך להבין את הרמאות הזאת.

לא תמיד אפשר לזהות שמדובר בעצם במוצר בעל איכות סטנדרטית שלא מצדיק מחיר גבוה או שמדובר במוצר ירוד שלא מצדיק מחיר שוק מקובל.
אהבתי את הדוגמא של ספה מבידיה - וזו, אגב, דוגמא אמיתית...אז כל אלה שרכשו בחנות היוקרה, שמו את מבטחם במוניטין של רשת החנויות וקנו ערימת קרשים סוג ב' עם כיסוי נוצץ במחיר מפולפל - זה לא רמאות?

מענין מה זאת רמאות בעיניך....לפי התיאור שלך, אין מושג כזה...(מופנה לדיז/truejoker).

ארז

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ארז

הכל מובן וברור -אנחנו כמובן מצפים לשקיפות מלאה ושלא יעבדו עלינו.

אבל הדוגמא של הספה לא משקפת,מכוון שעל הספה התואמת לנטוצי בבידיה
אתה משלם בדיוק רבע {או לפחות חצי} ממה שתשלם על נטוצי אורגינל. {וכאן ההבדל הברור}

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הדוגמא של הספה לא משקפת,מכוון שעל הספה התואמת לנטוצי בבידיה
אתה משלם בדיוק רבע {או לפחות חצי} ממה שתשלם על נטוצי אורגינל. {וכאן ההבדל הברור}

מה היית אומר אם עבור הספה תוצרת בידייה היית משלם מחיר רגיל של נטוצי אורגינל?

הרי זו ההשואה הנכונה - על הנגן של לקסיקון לא גבו מחיר זול יותר מ"לקסיקון אורגינל" אלא מחיר מלא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור