ספק כוח לינארי vs ספק ממותג למחשב

d.hilzenrat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני בטוח שיש עוד איזו יצרנית אודיו שהצליחה לבנות מערכת סטרימינג איכותית לפחות כמו זו שאתם מתכננים. לזה תוסיפו עוד כמה יתרונות בניסוי וטעיה, גישה ליותר סוגי חומרה ותיכנון ארגז שגם לו משמעות אדירה.

זה נכון, אבל - זה עולה לפחות פי 4 מתכנון עצמי (בטח ברמות ההשקעה שהם משקיעים), וכמו שכבר נאמר כאן - זאת קופסה סגורה ותלויה בחסדי השידרוג של היצרן, בעולם שטס בקצב רצחני כמו מיחשוב - זה מאוד מגביל עד כדי לא הגיוני.

(כמובן שיש קהל צרכנים שזה מתאים לו, אחרת לא היה לסטרימרים זכות קיום, אבל זה לא אומר שאין לזה חסרונות בולטים)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה נכון, אבל - זה עולה לפחות פי 4 מתכנון עצמי (בטח ברמות ההשקעה שהם משקיעים), וכמו שכבר נאמר כאן - זאת קופסה סגורה ותלויה בחסדי השידרוג של היצרן, בעולם שטס בקצב רצחני כמו מיחשוב - זה מאוד מגביל עד כדי לא הגיוני.

(כמובן שיש קהל צרכנים שזה מתאים לו, אחרת לא היה לסטרימרים זכות קיום, אבל זה לא אומר שאין לזה חסרונות בולטים)

לא בטוח בכלל.
מה גם שיצרניות מכובדות יודעות לדאוג לשדרוגים.
למכשיר EMBEDDED יש המון המון יתרונות על מוצר כמו מחשב .

נמר למשל מכיר את זה מעולה מעולם האולפנים.

אני הכרתי כמה וכמה סאונדמנים מכובדים מאוד, ברמה עולמית, שמוכנים להשבע שמכשירים DEDICATED שיש להם נשמעים יותר טוב מהמחשב הכי הכי טוב שתמצא עם הפלאגין הכי הכי הכי איכותי שתמצא .
עדיין המכשיר הייעודי נשמע טוב יותר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אורי

בסדר. שתקנה סטרימר ב-60,000 ש"ח תגיד לי

-- מיכאל

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה ככה?
א. אם היו לי תאמין לי שהייתי קונה.
ב. בוא נעשה ראש בראש, הסטרימר של אלדר, שאגב עד עכשיו עולה כבר איזה 3000$ מול אחד של חברה ב 3000$?
אגב, בשקלול לא נראה לי שהכנסתי את המחיר שלך. שהוא לדעתי בשעות אדם, לפחות 30-50 ...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אורי

בחיאת, די ..
אני עובד עם סטרימר 5 שנים שעלה לי 4000$..
באמת, נראה לך שאני לא מכיר את הנושא?

אין הרבה סטרימרים במחירים אלה עם ותוכנה נורמלית כמו JRemote (עבדת איתה?)

אתה מוזמן למצוא באותה נשימה סטרימר
- שמבצע downsampling לתדרים מסוימים לחלוקות שלהם (למשל מ-176.4 ל-88.2)
- שנותן להכניס EQ פרמטרי אסימטרי לכל ערוץ (שליטה מינימלית ב-Q, תדר ו-gain)
- ממשק iPad שהזכרתי למעלה עם סריקה אוטומטית, תמיכה ב-NAS וגם תמיכה באיחסון לוקאלי USB ...
- תמיכה באינטרפייס 1394 - חובה!!!
- ריפ אוטומטי עם התאמה אוטומטית של עטיפת האלבום
- future-proof - הוספה של הזרמה של DSD256 למשל, פילטרים, תמיכה בממירים USB

מבין עכשיו את רשימת הדרישות, אורי?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין לי סטרימר מהסוג הזה (רק XTREAMER) אז אין לי מושג מה זה JREMOTE.

חשבתי שעד עכשיו דיברנו על איך זה נשמע...
אבל זו רשימת דרישות מעניינת.

אגב אני חושב שגם אני וגם השאר נשמח לדעת איך אתה מבצע את כל הדברים הללו על המחשב הזה, וגם למה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
חשבתי שעד עכשיו דיברנו על איך זה נשמע...

אנשים עוברים לסטרימר קודם כל בגלל שזה נוח, אם זה לא מתאים לעבודה רציפה, זה לא שווה כלום.

אבל זו רשימת דרישות מעניינת.

אגב אני חושב שגם אני וגם השאר נשמח לדעת איך אתה מבצע את כל הדברים הללו על המחשב הזה, וגם למה.

זו רשימה פרטנית מסטאפ של אלדר שקשורה לציוד שברשותו

למשל.. היום המון תכנים מגיעים כבר ב-192/24, ה-DAC של אלדר תומך עד 96/24 בלבד - צריך להמיר, ורק קבצים ספציפיים. ישנם כמה סטרימרים בודדים שעושים זאת

תיקון אקוסטי בעזרת PEQ קיים בשני סטרימרים שאני ראיתי. אחד Trinnov ושני משהו גרמני. Weiss אמורים להוסיף מתישהו. כמובן, מחירים של כל אחד באזור 10000$

אני מנהל כאן רשימה, אם שכחתי משהו..
http://www.hifimusic.co.il/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%99%D7%95-%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D-t11586.html

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
OLIVE 06HD
מתקרב למה שבנית?
ברצינות שמעניין אותי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אולי,
לא מכיר את התוכנה שלהם היום, לפני שנתיים זה היה זוועה

כסטרימר, אני אוהב שם שת Lumin (כן, חסרים לו הרבה פיצ'רים שחלקם הכרחיים לי), אבל מי שלו חייב EQ זה יכול להיות נחמד. עולה 4000$ אבל בקלות יכול להמכר גם ב-8000$.. הוא כמו Aurender מגיע מחברה בעלת מוניטין באלקטרוניקה בידורית (Aurender זה DVICO/TVIX ו-Lumin זה PixelMagic)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כמה עולה בערך המערך הזה של אלדר?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מחשב כ-10,000 שקלים, ספק כוח - 3600 ש"ח, אינטרפייס דיגיטלי של Weiss - כ-8000 ש"ח, iPad - כ-2000 ש"ח.
דיסקים חיצוניים - LaCie ו-WD - לא זוכר, משהו כמו 2500 ש"ח יחד.
לא כולל תשתיות רשת

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כלומר, כולל שעות האדם שהושקעו ומושקעות בפרוייקט אנחנו בסדר גודל של:
מחשב + WEISS בלבד באזור 8000-9000$.
מעניין :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ואני אישית הייתי מילימטר קרוב מלקנות סטרימר של Weiss ב-12,000$
ובמקום קניתי מחשב + DAC, מסיבות שפירטתי לפני

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
ואני אישית הייתי מילימטר קרוב מלקנות סטרימר של Weiss ב-12,000$
ובמקום קניתי מחשב + DAC, מסיבות שפירטתי לפני
בטוח שעלה הרבה פחות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בלי מיכאל אני עכשיו זורק המחשב לפח, באמת הרבה שעות של מיכאל ,וכל מיני נסיונות , אבל שלא יתפרש לא נכון , הקשר שלי עם מיכאל אינו על איזה בסיס של אינטרס ממוחשב ,לי נעים להיות בקשר עם אדם תרבותי ,מחונך ,ונעים הליכות , בגילי המופלג אני יכול להרשות לעצמי את הלוקסוס לבחור את חברי לטעמי ,שהינו די מגוון ,וביננו יכול עדיין לשלם על מה שאני צריך מאנשי מחשב כמו שקורה במחשבי הבית,
אני ומיכאל עברנו ביחד את כל שלבי ההקמה של מערך המחשב,השידרוג שלו ,היצוב שלו ,וכל זה עשה מיכאל כשלא היה בכלל מחשב שכזה, אני שילמתי והוא אמר מה להביא ,ואחרי שעבד גם מיכאל הזמין משהו דומה ,כי זה חזק ,יציב ,ורסיטלי , והעיקר נשמע נהדר ,עם השלמת ההרכבה של הספק כוח ,עבר סוף סוף המחשב את הטרנספורט שלי ,ולא מדובר במשהו פשוט , הייתי ממליץ לכל אחד לעבור את התהליך , רק מה הבעיה שמונעת ממני להמליץ? ,לך תמצא עוד מיכאל , ואצלו זו אינה העבודה שלו ,וגם אינו אוהב שמבלבלים לו את המוח ,ובינתיים כמה אודיופילים שרפו לו את כל הפיוזים,יש עוד כמה שיכולים , כמו אלוני ועוד כמה ,אבל מיכאל זה מיכאל .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מיכאל אכן יודע !
בגלל זה כל השאלות:)
אחרת, ממי נלמד?
או שעדיף עוד שרשור על כבל מדגם Z?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בטוח שעלה הרבה פחות.

אותו הדבר בערך.
מחשב + DAC קצת יותר, ת'אמת

אגב, היתרון הנוסף של המחשב זה בריבוי אפשרויות.
אני מתכנן למעשה להריץ על המחשב את הנגן שמתחבר ל-Squeeze רק שהוא תומך עד 192/24 ועם PEQ שאני "חיברתי".

במקביל, אני יכול לעבוד עם foobar2000 + FabFilter או עם JRiver. כל אחד נשמע קצת שונה.
כמו להחליף שני כבלים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מיכאל אכן יודע !
בגלל זה כל השאלות:)
אחרת, ממי נלמד?
או שעדיף עוד שרשור על כבל מדגם Z?
על מה אתה מזלזל חבר? כבלים הם חלק מהנסיון הכללי ,והוא לא נגמר שם , בכל אופן פלאג אנד פלי בעיני איננו נסיון, ותרגיש נוח לחבר ככל שתחפוץ .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
קצת עייפתי מדיונים על כבלים.
זו הסיבה. אין זלזול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור