ספק כוח לינארי vs ספק ממותג למחשב

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אריה
ה״דוד״ שלך באמת בונה ספקים מעולים, אבל לדאק שלו יש יותר מידי מתחרים בטווח מחיר שמציעים את המילה האחרונה בחיבורים ובתדרי דגימה והם נשמעים לא פחות טוב ממנו.
לדעתי אם הוא היה מציע שירות של ספקים custom made היו לו הרבה קליינטים בארץ ואולי גם בחו״ל.
או לחילופין שיכין ספק למחשב בהספקים שונים לפי הצורך, החיבורים במחשב הם סטנדרט אז אין בעיה של תאימות ...
אם תצליח לשכנע אותו תגיד לו שהראשון כבר מכור :)

nirses

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
..... תגיד לו שגם השני כבר מכור .....

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
כפי שציינתי בעבר אני קרוב משפחה של תדי ובזאת אני מקיים את חלקי בגילוי נאות - אני מציע לרכוש דק של תדי שאני מניח שעולה בסביבות ה 1000$, לעבוד ברשת עם המחשב (לא צריך טרנספורט) ותוצאה מעולה בלי להתאמץ ולייבא ספקים מחו"ל (בייחוד שתדי עצמו ללא ספק מוביל ברמה בינלאומית בנושא מומחיות בתחום הספקים).

כדאי לנסות - ואם לא טוב - אז לייבא ב 1000$ ספק מחו"ל....

די משעשע שבהוד השרון יושב מי שנחשב בפורומים רבים בעולם למומחה שמוציא תוצרת מדהימה ופה מספרים על יבוא ספקים מחו"ל...

אריה
שאלתי את טדי,אין לו ספקים למחשב!וגם לא רוצה לעשות ,יש לי ספק שלו לדונגל של וייס.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
שאלתי את טדי,אין לו ספקים למחשב!וגם לא רוצה לעשות ,יש לי ספק שלו לדונגל של וייס.

וחוץ מזה, אין שום קשר, אריה, בין ספק למחשב ל- DAC של תדי. זה לא בא אחד במקום השני אלא כהשלמה. DAC טוב לא מפצה או מעלים את הצורך בספק טוב למחשב.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
חוץ מזה שהרמה של הספקים כנראה יותר טובה מהממיר שלו ,הנה אני מוכן לקנות ממנו תמיד ספק מתאים , ממיר אני צריך יותר טוב .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה שאני אומר הוא שחיבור DAC של תדי למחשב נותן תוצאות מעולות.

לי יש נגן תקליטורים של NAIM CDX שהוא מכשיר לא זול (עלה כחדש בסביבות 20 אלש"ח) וטוב. בהשוואות שאני עורך עם הנגן הזה מול סטרימינג מהמחשב עם DAC של תדי אני מקבל תוצאות שלא נופלות באגורה מהתוצאה של נגן התקליטורים של NAIM. אני לא מבין את תוצאות המבחן שערכו מספר חברי פורום אבל אני חוזר ומציע לכל מי שרוצה לשמוע מוסיקה איכותית ולהשתמש במחשב כמקור - לבדוק את ה DAC של תדי לפני שהוא מביא ספקים מחו"ל. פשוט לבדוק ולשמוע.

אני לא מצליח להבין איך במבחן שערכו חברי הפורום יצא שמחשב עם DAC של תדי נחות מטרנספורט זול עם אותו ה DAC של תדי, כי אני מאמין שנגן התקליטורים שלי נשמע הרבה יותר טוב מהטרנספורט הזה ולכן אם אני מגיע בסטרימינג עם מחשב ו DAC של תדי לתוצאות שהן ברמה של NAIM CDX, אני סבור שמשהו בבדיקה שנערכה אז היה שגוי.

כך או כך - לפני שרצים לקנות ספק ב 1,000$ בחו"ל, כדאי לבדוק את ה DAC של תדי...

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

לי יש נגן תקליטורים של NAIM CDX שהוא מכשיר לא זול (עלה כחדש בסביבות 20 אלש"ח) וטוב. בהשוואות שאני עורך עם הנגן הזה מול סטרימינג מהמחשב עם DAC של תדי אני מקבל תוצאות שלא נופלות באגורה מהתוצאה של נגן התקליטורים של NAIM. אני לא מבין את תוצאות המבחן שערכו מספר חברי פורום אבל אני חוזר ומציע לכל מי שרוצה לשמוע מוסיקה איכותית ולהשתמש במחשב כמקור - לבדוק את ה DAC של תדי לפני שהוא מביא ספקים מחו"ל. פשוט לבדוק ולשמוע.

אני לא מצליח להבין איך במבחן שערכו חברי הפורום יצא שמחשב עם DAC של תדי נחות מטרנספורט זול עם אותו ה DAC של תדי, כי אני מאמין שנגן התקליטורים שלי נשמע הרבה יותר טוב מהטרנספורט הזה ולכן אם אני מגיע בסטרימינג עם מחשב ו DAC של תדי לתוצאות שהן ברמה של NAIM CDX, אני סבור שמשהו בבדיקה שנערכה אז היה שגוי.

אריה

אריה, אני מאוד אוהב את המוצר של תדי.

רק רציתי לשאול שאלה על משהו שלא הבנתי מהפוסט שלך.

האם את ההשוואות בין ה CD לבין הDAC אתה מבצע על המערכת שלך?
מה המקור שמחובר ל DAC?

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אם יש לך נגן של ניים זה מסביר את החיבה שלך לדאק של תדי .... לא שיא הפירוש אבל מאוד חלק ונעים. אם תוסיף ספק חיצוני לנגן שלך הוא יעקוף את הדאק .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
על המערכת שלי. משווה בין הצליל של נגן התקליטורים לצליל של אותה המוסיקה מהמחשב בסטרימינג ל DAC.

ומה שמעניין שאני נהנה מ MP3 VBR יותר מאשר מ FKAC.

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
על המערכת שלי. משווה בין הצליל של נגן התקליטורים לצליל של אותה המוסיקה מהמחשב בסטרימינג ל DAC.

ומה שמעניין שאני נהנה מ MP3 VBR יותר מאשר מ FKAC.

אריה

אתה צוחק עליי נכון?
עברנו לשלם ההסתלבטויות?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא צוחק ולא מסתלבט.

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם אתה נהנה מ MP3 ב VBR יותר מ FLAC במערכת אז יש לך:
א. בעיה באוזן.
ב. בעיה במערכת.

אחד מהדברים.

אי אפשר לעשות השוואות בעזרת שום MP3.
במיוחד לא ב VBR.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
״חרא של אחד זהב למישהו אחר״
מה שמראה שאין חוקים בקביעת איכות של סאונד הכול מאוד סובייקטיבי .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם אתה נהנה מ MP3 ב VBR יותר מ FLAC במערכת אז יש לך:
א. בעיה באוזן.
ב. בעיה במערכת.

אחד מהדברים.

אי אפשר לעשות השוואות בעזרת שום MP3.
במיוחד לא ב VBR.

למה אי אפשר לעשות השוואה? עובדה שעשיתי בכמה סוגי MP3 וב VBR וב FLAC של EAC וכדוה"א לא עצר מלכת.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני אשמח לשמוע. אני הרבה זמן מנסה להוציא mp3 שישמע כמו שצריך (לרכב).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תראו -
לשמוע כמו שצריך זה כמובן מושג מאוד סובייקטיבי. אני שומע ברכב עם כרטיס SD פורמט MP3 ונשמע פנטסטי. לתחושתי הצליל במערכת שלי ברכב הוא מצוין ואין לי ספק שרמת הציפיות שלי מהאזנה למוסיקה ברכב שונה מזו שבבית.

לגבי פורמטים שונים ומה אפשר ומה אי אפשר - הדברים כל כך שונים ומשונים בעיני: למשל אני חי עם ציוד של NAIM משנת 1992. כמובן ששדרגתי ושיניתי והתקדמתי - ובכל השנים האלה שמעתי פעמים רבות מילות זלזול לגבי איכות הציוד של NAIM (ברמת השמע - ברמת הבנייה אין עוררין על האיכות) ומילות זלזול על מחיר הציוד.

במהלך אותן שנים וגם עכשיו אני קורא על אנשים שקונים מערכות (יעני) יותר זולות ויותר איכותיות - אבל: במקרים רבים הם רצים אחרי אינספור כבלים שעולים הון, צריכים לתקן את האקוסטיקה של החדר ומוציאים בסך הכל הרבה הרבה יותר כסף ובטח שאם נמדוד זמן בכסף נגיע לפי כמה וכמה ממה שאני הוצאתי כל חיי על סטריאו מאז 1992 כולל כל השדרוגים שעשיתי.

למרות שהואשמתי כ"מכור" ל NAIM, אני רואה וקורא שעל אף שעברתי מאז 1992 מספר רב של דירות וחדרים שונים, ו NAIM נדדו איתי מחדר לחדר, אין לי ספק - בהנחה שאנשים אחרים לא הזויים ואני בטוח שהם לא, התוצאה הסופית ש NAIM נותנים היא טובה בהרבה מכל דבר אחר כי מי שאוהב את הצליל של NAIM, מקבל במערכת הזו הכל ולא צריך שום דבר אחר.

כשאני עושה השוואה למשל עם ה DAC של תדי במערכת שלי, מה שחשוב לי זה לא איזו איכות נעלמת שקשורה במושגים טכנולוגיים ומבהירה את ההבדל הטכני שבין פורמאט לפורמאט - מה שחשוב לי זה האם אני נהנה מהצליל המתקבל בדיוק כפי שאני נהנה מהצליל שמתקבל מנגן התקליטורים. והתשובה היא כן.

בהשוואה של A B , שקל לערוך אותה בסיטואציה הזו, הנגן מנגן דיסק שמתנגן במקביל בסטרימינג ואני מחליף בין כניסות המגבר באמצעות השלט, לא הבחנתי בהבדל. בהאזנה רגועה לטווח ארוך לא הבחנתי שרמת ההנאה שלי מההאזנה נפגמת כאשר אני מאזין לסטרימינג ב MP3 VBR (אגב, אני מבצע את הריפינג באמצעות NERO). כך שזה מה שקורה אצלי.

לכן, אני מציע לאנשים שלפני שהם רצים להביא ספקים יקרים ועוד מוצרים לא זולים - שיבדקו סטרימינג אצלם בבית עם ה DAC של תדי שבמקרה שלי נותן תוצאות טובות.

ואם זה לא טוב - אז אפשר להתחיל לקנות כבלים, לתקן את החדר, אחרי מיליון תיקונים לשדרג את המערכת ואז כמובן צריך לבצע תיקונים נוספים כדי שיתאימו לשידרוג וכך הלאה והלאה שזה ממש בסדר.

אריה

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהשוואה של A B , שקל לערוך אותה בסיטואציה הזו, הנגן מנגן דיסק שמתנגן במקביל בסטרימינג ואני מחליף בין כניסות המגבר באמצעות השלט, לא הבחנתי בהבדל. בהאזנה רגועה לטווח ארוך לא הבחנתי שרמת ההנאה שלי מההאזנה נפגמת כאשר אני מאזין לסטרימינג ב MP3 VBR (אגב, אני מבצע את הריפינג באמצעות NERO). כך שזה מה שקורה אצלי.

לכן, אני מציע לאנשים שלפני שהם רצים להביא ספקים יקרים ועוד מוצרים לא זולים - שיבדקו סטרימינג אצלם בבית עם ה DAC של תדי שבמקרה שלי נותן תוצאות טובות.

ואם זה לא טוב - אז אפשר להתחיל לקנות כבלים, לתקן את החדר, אחרי מיליון תיקונים לשדרג את המערכת ואז כמובן צריך לבצע תיקונים נוספים כדי שיתאימו לשידרוג וכך הלאה והלאה שזה ממש בסדר.

אריה

אלה שני המשפטים שאני מחליט להגיב עליהם משום שהם בלטו בעיני.

הנאה לא קשורה לעניין. אני נהנה להאזין ברכב לא פחות ממה שאני נהנה להאזין בבית. ברכב אני נהנה מהמוסיקה יותר מאשר האיכות הסונית. בבית אני נהנה משניהם. רמת הנאה היא פרמטר מאוד אישי. אנחנו מדברים כאן על איכויות הצליל והיכולת לשחזר צליל כראוי. אני משער שאם אשמח יכול להיות שאצביע על כמה "בעיות" שלא התייחסת אליהן. אולי כן והן כלל לא ברדאר שלך. כלומר, הן אינן בעיות. אבל אם בהיי אנד עסקינן, אז ה-mp3 נחות סונית מקובץ מקור. אולי אתה מצליח לעשות משהו שאני לא מצליח במשך שנים.

עם המשפט השני אני מסכים. כדאי לבדוק dac של תדי.

עם המשפט האחרון אני לא מסכים בעליל. אתה אומר שאם לא תאהבו את ה-dac של תדי אז אין לכם שום פתרונות אחרים. כלומר אם לא דתי אז כבלים. מה זה קשור? אין עוד dacים טובים בעולם חוץ משלו?

תדי עושה מוצרים מעולים. מכיר אותם היטב. העניין הוא שאתה ננעל. כמו עם naim שאין עוררין על האיכות הסונית שהם מפיקים, אתה נעול עכשיו על ה-תדי. וזה אחלה, מצוין אפילו. אני מאוד אוהב לקרוא פוסטים של אנשים שמרוצים מאוד מהרכיבים שבחרו. זה כייף, מרגש וחלק מהמהות של התחביב (לאהוב את מה שיש לך). אבל מכאן ועד להצהיר הצהרות שזה רק זה או כלום? וואלה, לא ממש נכון.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, אני מציע לבדוק קודם את הפתרון הזמין והפשוט.

המשפט שלך שאני מסכים לו ב 1000% הוא שלכל אחד מאתנו יש את הרדאר שלו. כדאי לבדוק את יכולות הרדאר "מלמטה".
אני גם מסכים אתך שאני "נעול" על הצליל של NAIM וניסיונות שונים להחליף ציוד, על אף שיכולתי להצביע על יתרונות של ציוד אחר כמו למשל מפורט יותר, יורד נמוך יותר - כשחסר לי הצליל של NAIM אז הוא חסר.... זה נכון לדעתי בהרבה תחומים, לא רק באודיופיליה: בסופו של דבר אנחנו נמשכים לסוג מסוים של דברים וכדאי לדבוק בהם. כמובן שחשוב תמיד לבדוק ולהתנסות אבל לדעתי "להידבק" לצליל של NAIM (או כל צליל אחר) עדיף בעיני מחיפוש אינסופי אחרי משהו "מושלם".

אני מבקש להדגיש שאני אוצר את דעתי כי זו היא דעתי ואני לא בר ממקום שיפוטי.

אריה

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28

אריה
אריה,
כל מקור מחשב איכותי עם הממיר+ספק לממיר של תדי,ישמע יותר טוב מה-CDX.
לדעתי,זה אחד הפתרונות הפחות מוצלחים של ניים לפלח שוק שלא יכל לשלם את המחיר של ה-CDS1 האלמותי.
תנסה לבצע השוואה כזו מול נגנים אחרים ומתקדמים של ניים(כולל ה-CD5XS+ספק,שנחשב במדרג שלהם לא מהשורה הראשונה )ותבין שיש לפורמט הזה עוד הרבה דרך בהתפתחות,באוזני (ולא רק),התוצאה הסופית היתה הכל: אנליטית/רחבה/מפורטת/מודגשת,רק לא מוזיקלית.
כל זה לא מפחית מהתמורה הפנטסטית לכסף שנותן המכשיר של תדי.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28
נמר, אני מציע לבדוק קודם את הפתרון הזמין והפשוט.

המשפט שלך שאני מסכים לו ב 1000% הוא שלכל אחד מאתנו יש את הרדאר שלו. כדאי לבדוק את יכולות הרדאר "מלמטה".
אני גם מסכים אתך שאני "נעול" על הצליל של NAIM וניסיונות שונים להחליף ציוד, על אף שיכולתי להצביע על יתרונות של ציוד אחר כמו למשל מפורט יותר, יורד נמוך יותר - כשחסר לי הצליל של NAIM אז הוא חסר.... זה נכון לדעתי בהרבה תחומים, לא רק באודיופיליה: בסופו של דבר אנחנו נמשכים לסוג מסוים של דברים וכדאי לדבוק בהם. כמובן שחשוב תמיד לבדוק ולהתנסות אבל לדעתי "להידבק" לצליל של NAIM (או כל צליל אחר) עדיף בעיני מחיפוש אינסופי אחרי משהו "מושלם".

אני מבקש להדגיש שאני אוצר את דעתי כי זו היא דעתי ואני לא בר ממקום שיפוטי.

אריה
:בעד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור