ספק כוח לינארי vs ספק ממותג למחשב

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כתבתי בפורום האחר ש-מק +ספק+קונברטור USB -כבלים ,עולים כמו סטרימר איכותי לדוגמא AYON
אלא שבמקום סטרימר יש לנו אוסף קופסאות -כבלים- תוכנות ניגון והסינרגיה בינהם ???.
נכון שקונים סטרימר איכותי ביותר מחירו דומה . הסינרגיה מושלמת ואין צורך בדרגות חופש לשינויים
כי הכל עובד פיקס כמו טרנספורט , יכול להיות שזה ישעמם חלק מהנפשות הפועלות.

נן, אז קנית כבר? :)

והכי חשוב כמעט שכחתי הסאונד שונה ממחשב לחלוטין ,יותר במה,משקל, עומק.
מחשב עם ספק של מכונת גילוח ישמיע ,אבל לא "ינגן"

מה השוואת?

זה כמובן לא נכון באופן כללי. ההבדלים קיימים בכל פרמטר, בעיקר זה מגיע אם בנאדם לא מבין/לא יודע להתקין/לקנפג.
ביינתן כי המחשב כן מותקן כמו שצריך וגם מפרט של המחשב מתאים, ההבדלים יהיו ברמה של בחירה בין כבל כזה או אחר. האם תפסול רמקולים על פי בחירה של כבל רמקול?

[ אני אציין כאן רק שהמחשבים המדוברים בשרשור מוציאים רק FW או USB, אין להם בכלל שום יציאת אודיו ]

ההבדל המהותי בין מחשב לסטרימר הוא בגמישות ובבחירה של ה-software

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כתבתי בפורום האחר ש-מק +ספק+קונברטור USB -כבלים ,עולים כמו סטרימר איכותי לדוגמא AYON
נכון שקונים סטרימר איכותי ביותר מחירו דומה . הסינרגיה מושלמת ואין צורך בדרגות חופש לשינויים

מסכים ב-100% עם כל מילה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר

עם איזה סטרימר אתה עובד? :)

אתה יכול כמובן להסכים או לא, לשניכם יש ניסיון אפס בערך ב-computer audio
בכל מקרה, מי שבא בדעות כאלה, שיקח לו סטרימר באמת ויהיה בריא.

מחשב זה DIY וזה לא מתאים לכל אחד.
במחשב שלי אני השקעתי קרוב ל-60 שעות נטו שזה כולל פיתוח תוכנה (כי לא מצאתי את מה שאני צריך). ולא סיימתי עדיין את הקינפוג. במחשב של אלדר מדובר על כמה שבועות של התקנות שנפרסו ע"ג שנה האחרונה

מי שרוצה plug-n-play אין בכלל ברירה אחרת אלא לקנות משהו מוכן.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113

quote_icon.png
פורסם במקור על ידי שוני
מסכים ב-100% עם כל מילה.

סטרימר יעודי טוב,ואולי אפילו טוב מאוד.
הבעייה היא עם שידרוג עתידי,וכאן המגבלה.
ברגע שרכשת סטרימיר,אתה קשור ליצרן,ולמחירים שהוא יבקש על כל שידרוג.
היתרון במחשב אתה קובע באיזה תוכנה להשתמש,וכמות האפשרויות גדולה פי כמה.
עדיין אני מציע לכולם להקשיב למחשבים של חברים,ורק אז להחליט.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

יצא לי לשמוע את הסטרימר של בלדליוס, מיקרו מגה, t+a. כולם נשמעו מעולה.
יצא לי לשמוע גם כמה מערכות מבוססות מחשב. בניהן המערכת של אלדר לפני שנה כמעט (מאז ברור לי שעברה שיפצורים). היה אז, בזמנו לפני שנה (מדגיש כדי שלא יהיו אי הבנות), היה בינוני לחלוטין.

תראה מיכאל.
אתה בא לעניין הזה בטבעיות. אתה והמחשב חברים. יש לך את הסבלנות, את הידע והרצון להוציא את המחשב שלך טוב (אני מקווה שכך יצא בסוף - לא שמעתי). זו העבודה שלך, זו ההתמחות שלך וזה גם התחביב שלך (מחשבים). זה ניכר באיך שאתה מדבר על מחשבים ואיך שאתה ניגש לתוכנה ולחומרה. לי אין את הסבלנות והידע בשביל להוציא תוצאה ראויה ממחשב.

שים לב שכל מי שהמחשב הוא המקור העקרי שלו מתעסק בתחום המחשבים. אחד מהנדס תוכנה, השני איש מחשבים או חובב מחשבים. לכם זה מתאים. אם משהו לא יעבוד לי אני פשוט אזרוק את המחשב מהחלון.

סטרימר איכותי וטוב שנועד להאזנה למוסיקה מהווה פתרון מעולה לחובבי האודיו. אחת החברות החדשות שמיוצגות בארץ (avm) מייצרות סטרימר שעל פניו אמור להיות מצוין. יש לו אפילו טרנספורט.

http://www.avm-audio.com/products/ovation/ovation-ml8ml8s.html

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

quote_icon.png
פורסם במקור על ידי שוני

סטרימר יעודי טוב,ואולי אפילו טוב מאוד.
הבעייה היא עם שידרוג עתידי,וכאן המגבלה.
ברגע שרכשת סטרימיר,אתה קשור ליצרן,ולמחירים שהוא יבקש על כל שידרוג.
היתרון במחשב אתה קובע באיזה תוכנה להשתמש,וכמות האפשרויות גדולה פי כמה.
עדיין אני מציע לכולם להקשיב למחשבים של חברים,ורק אז להחליט.

חלק נכבד מהחברות מאפשרות שידרוג ועדכונים למכשירים שלהן.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מיכאל.

יצא לי לשמוע את הסטרימר של בלדליוס, מיקרו מגה, t+a. כולם נשמעו מעולה.
יצא לי לשמוע גם כמה מערכות מבוססות מחשב. בניהן המערכת של אלדר לפני שנה כמעט (מאז ברור לי שעברה שיפצורים). היה אז, בזמנו לפני שנה (מדגיש כדי שלא יהיו אי הבנות), היה בינוני לחלוטין.

תראה מיכאל.
אתה בא לעניין הזה בטבעיות. אתה והמחשב חברים. יש לך את הסבלנות, את הידע והרצון להוציא את המחשב שלך טוב (אני מקווה שכך יצא בסוף - לא שמעתי). זו העבודה שלך, זו ההתמחות שלך וזה גם התחביב שלך (מחשבים). זה ניכר באיך שאתה מדבר על מחשבים ואיך שאתה ניגש לתוכנה ולחומרה. לי אין את הסבלנות והידע בשביל להוציא תוצאה ראויה ממחשב.

שים לב שכל מי שהמחשב הוא המקור העקרי שלו מתעסק בתחום המחשבים. אחד מהנדס תוכנה, השני איש מחשבים או חובב מחשבים. לכם זה מתאים. אם משהו לא יעבוד לי אני פשוט אזרוק את המחשב מהחלון.

סטרימר איכותי וטוב שנועד להאזנה למוסיקה מהווה פתרון מעולה לחובבי האודיו. אחת החברות החדשות שמיוצגות בארץ (avm) מייצרות סטרימר שעל פניו אמור להיות מצוין. יש לו אפילו טרנספורט.

בחייאת נמר
מחירים מוטרפים לחלוטין:
:14.000-€ 558,00 10'€
במחירים האלה אפשר לקנות לפחות שתי מערכות דיגיטליות ראויות.
יכול להיות שיש אפשרות לשדרג סטרימרים,השאלה בכמה?

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
סטרימר איכותי וטוב שנועד להאזנה למוסיקה מהווה פתרון מעולה לחובבי האודיו.

ואני עובד עם כזה 5 שנים

אחת החברות החדשות שמיוצגות בארץ (avm) מייצרות סטרימר שעל פניו אמור להיות מצוין. יש לו אפילו טרנספורט.

יש עוד בערך מיליון סטרימרים :)
אחד הפרמטרים שצריך לבחון את המכשירים אלה זה על פי ה-usability.

לא שמעתי על בית תוכנה בשם AVM. להבדיל Weiss נגיד מפתחים תוכנה לאנשי מקצוע כבר עשורים (למשל Saracon), ועדיין התוכנה של הסטרימר שלהם (MAN301) זה תהליך מתמשך. לפני חודש הוסיפו תמיכה ב-DSD, במהלך השנה כנראה יוסיפו EQ פרמטרי לתיקון אקוסטי.

שאלה אם רוצים לשלם PREMIUM (גרסה ללא DAC של Weiss עולה מעל 9000$, ו-AVM בטח גם לא עולה 10000 ש"ח) ולהשתעבד ליצרן מסוים. אם יצרן מפסיק לתמוך בך, הלך הכסף. בניגוד למחשב. או לממיר.DAC יהיה DAC גם בעוד 20 שנה. הסטרימר - מתיישן במקרה ואין תמיכה של היצרן. בארץ גם שוק לא מפותח לדברים האלה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
http://www.avm-audio.com/company.html
קיימים רק 20 שנה.

וזה שוויס עובדים כבר שנים זה לא בהכרח אומר כלום.
מה שכן המוצרים שלהם מעולים. זה ללא קשר לכמה זמן הם עובדים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבנתי.

אז אודיו ריסרצ' למשל גם לא מפתחים תוכנה ויש להם סטרימר. גם למקינטוש יש כזה ולבל קנטו. גם בלדליוס לא מפתחים תוכנה.

ואם כבר מדברים על תוכנה אז מי מהם באמת הכי טוב. הרי יש כמה וכמה מוצרים ברמה אולפנית שעולים על וויס. פרוטולס למשל, ובחור ישראלי מאוד מוכשר שפתח את ה-wave's. ויש עוד כמה מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד נחשבים. המוצרים שלהם, לאפליקציות ביתיות אמורים להיות הכי טובים שיש לשיטתך. אז מדוע בכל זאת אתה לא משתמש במוצרים שלהם? מדוע למשל אתה לא מתקין פרוטולס hd אצלך במחשב?

מיכאל.
אותי לא מעניין מי מפתח תוכנה. להיפך, אני מחפש אחד שלא מפתח תוכנה (אם כבר). טכנולוגיה אפשר לקנות וקונים תמיד. גם פס לאב לא מפתחים טרנזיסטורים, אז מה. לקנות רק ממי שמפתח טרנזיסטור?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מי אמר שאני לא ;)
אני לא משתמש כרגע במחשב כמקור מוזיקה.
אבל אני יכול להגיד לך שמניסיון מאוד טוב שלי עם פרוטולס, גם בשימוש באולפן ביתי, אני הייתי מאוד מרוצה מהתוצאה וזה אחד מהמתמודדים שלי כאשר אני אשקול להעביר את הכל למחשב.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נסה לקרוא את מה שכתבתי לפני שאתה מגיב:
AVM מפתחים תוכנה 20 שנה?

תשמע, מקריאה לא מקיפה של האתר לא מצאתי מי כותב להם את התוכנה.
אתה יודע מי כותב להם?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מה הקשר בין פרוטולוס לוייס?? פרוטולוס זה תוכנת עריכה עם מליון ואחת פונקציות שאין להן שום קשר לאיכות הסאונד כי אם לעיבוד סאונד ומיקסוס/אפקטים אלגוריתמיים.

שורה תחתונה סטרימר זה קופסה סגורה ונוקשה שלא מאפשרת לך גמישות בשום דבר. מחשב זה הפוך.
בעולם האופטי ששלט בתחום בדיגיטל עד לפני כמה שנים, היה הרבה יותר קשה להרים נגן דיסקים לבד. אז השאירו את זה לחברות גדולות. לאחר מהפכת הניגון בקבצים, המציאות הזו התהפכה.
בעולם כזה שבו ככ קל להעמיד מערכת דיגיטלית שמנגנת סביר+, מתכנני סטרימרים צריכים לעמול קשה מאד כדי לייצר ערך מוסף על מחשב, בין אם זה באיכות הסאונד או בממשק המשתמש.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אורי

אין לי מושג, לפעמים אתה רואה הזכורים ב-manual ובמקומות אחרים.

מישהו כותב להם. מישהו בונה להם שרת מוזיקה. כי הם מבינים בזה כמו שאני מבין בבניית רמקולים.
ויש לא מעט דגמים שירדו מהייצור.

תוכנה זה לא אלקטרוניקה והשוואה לטרנזיסטור לא תופסת. את הטרנזיסטור אתה יכול להחליף באחד אחר, יש לו SPEC ולתוכנה לרוב ההתממשקות אינה סטנדרטית. פרוטוקול DLNA/uPnP נראה מבטיח, בפועל כמות הבאגים היא כזאת שאני לא הצלחתי להפעיל בצורה חלקה..

תוכנה יוצאת עם באגים (אין בלי). היא דורשת תחזוקה, דורשת שיפורים.

דוגמה - לרוב הסטרימרים היום ישנה תוכנת שליטה ל-ipad. מישהו חייב להסב אותה ברגע שיוצאת גרסה חדשה של iOS או מסך עם רזולוציה גבוהה יותר וכו'

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה שאני לא מבין זה למה כולם בעצבים?!
מה החום שיגע אתכם?

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מה שאני לא מבין זה למה כולם בעצבים?!
מה החום שיגע אתכם?
מת על כולם העצבניים,ואלה שלא לש-ון
בסופו של דבר האוזן קובעת,ולא בית תוכנה כזה או אחר..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בסופו של דבר האוזן קובעת,ולא בית תוכנה כזה או אחר..

כל הנושא של הסטרימר קיים רק בשביל הנוחות.

אם אתה נזכר באם אמא של המתכנן מדי פעם.. אז יש גם גורמים אחרים חוץ מה-"אוזן"

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
כל הנושא של הסטרימר קיים רק בשביל הנוחות.

אם אתה נזכר באם אמא של המתכנן מדי פעם.. אז יש גם גורמים אחרים חוץ מה-"אוזן"
אולי באחותו,אבל באם אמא שלו,סיכוי רב שהיא ברמינן :משתומם:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה הקשר בין פרוטולוס לוייס?? פרוטולוס זה תוכנת עריכה עם מליון ואחת פונקציות שאין להן שום קשר לאיכות הסאונד כי אם לעיבוד סאונד ומיקסוס/אפקטים אלגוריתמיים.

שורה תחתונה סטרימר זה קופסה סגורה ונוקשה שלא מאפשרת לך גמישות בשום דבר. מחשב זה הפוך.
בעולם האופטי ששלט בתחום בדיגיטל עד לפני כמה שנים, היה הרבה יותר קשה להרים נגן דיסקים לבד. אז השאירו את זה לחברות גדולות. לאחר מהפכת הניגון בקבצים, המציאות הזו התהפכה.
בעולם כזה שבו ככ קל להעמיד מערכת דיגיטלית שמנגנת סביר+, מתכנני סטרימרים צריכים לעמול קשה מאד כדי לייצר ערך מוסף על מחשב, בין אם זה באיכות הסאונד או בממשק המשתמש.

פרוטולס אינה רק תוכנת עריכה. לפרוטולס יש גם dac חיצוני. כל המכשירים שאתה מוסיף לתוכנה הם תוכנות אירוח. הפרוטולס זו רק מחברת שמנגנת את מה שאתה מבקש ממנה לנגן ומקליטה את מה שאתה מבקש ממנה להקליט.

גם רמקול זו קופסא סגורה. גם מגבר, גם קדמגבר. בוחרים את הטוב מבניהם.

מתכנני סטרימרים למוסיקה מיצרניות טובות ונחשבות עומלים קשה משום שהם מעוניינים שזה ישמע טוב. ואם לא נשמע טוב אז לא קונים.

מתן.
אתה איש מחשבים, גם מיכאל כזה. אני לא. אני רוצה מערכת עובדת, קלה לתפעול ונטולת תקלות ותוכנות אירוח. לא בנוי למערכת מחשב כמו של אלדר כאשר האוויר והחמצן שלה גר בפתח תקווה. ולזה נוסיף שעם כל הכבוד וההערכה שלי למיכאל ואלייך (ויש הערכה רבה), אני בטוח שיש עוד איזו יצרנית אודיו שהצליחה לבנות מערכת סטרימינג איכותית לפחות כמו זו שאתם מתכננים. לזה תוסיפו עוד כמה יתרונות בניסוי וטעיה, גישה ליותר סוגי חומרה ותיכנון ארגז שגם לו משמעות אדירה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור