ספק כוח לינארי vs ספק ממותג למחשב

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עד 20 הרץ +/- 3db
אולי אני טועה:
Like practically all renowned reference
loudspeakers in the world the Cassiano
is a three-way speaker: the frequency
range between 20 Hz and 20,000 Hz is
divided into three regions

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר

לא התכוונתי למכשיר. PEQ זו פונקציה של סטרימר שפועלת ברמת הקובץ.

כל שאר מה שכתבת לגבי אלקטרוניקה זה nonsense. דבר עם איש אקוסטיקה..
אני יכול להבין שכמה DB ספורים מגבר חלשלוש יכול להוריד, אבל זה לא אפילו תרופת אקמול

יודע מה זה room modes?

לא יודע אם הרמקול שלך הוא full range, אם כן - אז גם לך יש בעיות.
אם אתה לא מרגיש / או אפילו אוהב את ה-"בומים" - זכותך. זה גם מצב אצל רוב האנשים.

הזכיר לי..
אבי הגיע לאיכילוב לפני כמה שנים עם חום. רופא אחד נתן לו נורופן.
עד שהגיע רופאה אחרת, הכניסה אותו לבדיקה של לב ואז לניתוח.. והצילה אותו..

ככה אני רואה את המשחקים אלה עם הגברה.
בעיות אקוסטיות הם בעיות פיזיקליות ופותרים אותם או בעזרת אמצעים פאסיבים או אקטיביים

חזרה לנושא הסטרימרים -
חוץ מ-TRINNOV אין כרגע שום מכשיר.. וראיתי אין הוא נראה מבפנים - מחשב. פשוט מחשב עם לוח אודיו. יש לו אפילו מאוור, ואני בניתי מחשב שקט לגמרי. אגב, גם ל-Weiss יש מאוורר.

בקיצר,
עבורי לפחות זו הסיבה שאני עובר למחשב.

מיכאל.

1- זה לא משנה באיזה שלב מתבצע eq. ברגע שצריך לתקן סימן שיש "קילקול". הדרך הטובה ביותר לתקן היא לא לבחור מוצרים שאינם מתאימים לחלל ולא לבחור אלקטרוניקה שאינה מתאימה לרמקול. פשוט, אבל דורש האזנה למוצר בבית שלך.

2- אם התאמה של רמקול לחלל ואלקטרוניקה לרמקול זה "שטויות" (תמיד עדיף להתבטא בעברית הפורום ישראלי) אז אנחנו חלוקים בעניין הזה. אני לא מדבר על db ספורים ולא על מגבר חלשלוש. אני מדבר על אלקטרוניקה מאוזנת. לא מדגישה ולא מחסירה.

3- אתה בוחן אותי?

4- הרמקול שלי הוא פול ריינג' ואין לי בעיות אקוסטיות שנובעות מהתאמה של הרמקול לחלל. אין לי בס בומי, הדהוד או בהירות יתר. מאידך ישנן בעיות אחרות שנובעות מההתאמה של האלקטרוניקה לרמקול. זה יטופל בקרוב.

5- שמח שלאביך שלום. מאחל ו בריאות ואריכות ימים.

6- התאמה של אלקטרוניקה לרמקול ורמקול לחלל הם אינם "משחקים". זו מהות התחביב שלנו, הליבה, הדבר החשוב והמשפיע ביותר. כשמזלזלים בדבר החשוב הזה, מתחילים להזריק נורופן בדמות אקולייזר למערכת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אולי אני טועה:
Like practically all renowned reference
loudspeakers in the world the Cassiano
is a three-way speaker: the frequency
range between 20 Hz and 20,000 Hz is
divided into three regions

לא יודע מה אומר חלק מן הציטוט הזה, היני ה-SPEC

תמונות מצורפות

• Cassiano.png
    Cassiano.png
    KB 9.6 · צפיות: 295

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר

לאף אודיופיל אין בעיות אקוסטיות.
מוכר לי מאוד :)

תמשיך להחליף את הציוד

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לא יודע מה אומר חלק מן הציטוט הזה, היני ה-SPEC

לא יודע מהיכן הציטוט.
שלי מאתר היצרן.
http://www.gauderakustik.com/pdf/cassianoweb_en.pdf

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר

לאף אודיופיל אין בעיות אקוסטיות.
מוכר לי מאוד :)

תמשיך להחליף את הציוד

טוב נו. כותבים משהו אחד ואתה מבין משהו אחר.

אבל בכל זאת.
1- החלפת הציוד לא קשורה לאקוסטיקה. היא קשורה להתאמה לרמקול.
2- לא היית אצלי מעולם ואתה טוען שיש לי בעיות אקוסטיות? וואלה, רציני אתה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כי "מחשב" זה לא מוצר.
כמו כתבתי כמה דפים למעלה, זה DIY.

אודיופיל מצוי שיילך לקנות זה יהיה או סטרימר או שרת מוזיקה

מיכאל :(בעסתה אותי.אני אודיופיל מצוי וחשבתי לחשוב מחשב:בכי:
כניראה זה באמת לא בשבילי.(לא מיתכון סונית)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.
אז למה רק מחשב? אולי גם מגבר ורמקולים ב-diy?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מיכאל.
אז למה רק מחשב? אולי גם מגבר ורמקולים ב-diy?

נמר,ניראה לי אני מבין את מיכאל.
תכלס זהוא תחום שצריך להבין אותו.מיכאל נימצא ברמה (כניראה) של אילו שאכן יודעים לבנות ולהביא לידי ביצוע. אם נחדד יותר ,מיכאל נימצא באותה ,או יותר רמת ידע של אילו שיודעים לבנות ולהביא לרמת ביצוע רמקול כמו שלך ואחרים.או אלקטרוניקה כל שהיא.
אין לי ספק שכל מתכנן או מי שיודע באמת ליבנות ,נניח מגבר מנורות ברמה טובה (גם טרנסיסטור).
לא יקנה משהוא מוכן.ראה מיכאל 845.
ולכן הוא קורא לזה (מבחינתו בצדק) עסק של DIY .
ככל שהידע שלך בתחום יהיה גבוהה יותר ,אתה תקבל תוצאה בהתאם.
וכניראה המיכאלים האלה יודעים.
(אני מניח כמובן שישנם עוד ידענים בתחום אבל רובם לא באותה רמה):מאזין:

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
תכלס זהוא תחום שצריך להבין אותו.מיכאל נימצא ברמה (כניראה) של אילו שאכן יודעים לבנות ולהביא לידי ביצוע. אם נחדד יותר ,מיכאל נימצא באותה ,או יותר רמת ידע של אילו שיודעים לבנות ולהביא לרמת ביצוע רמקול כמו שלך ואחרים.או אלקטרוניקה כל שהיא.
אין לי ספק שכל מתכנן או מי שיודע באמת ליבנות ,נניח מגבר מנורות ברמה טובה (גם טרנסיסטור).
:כל-הכבוד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

רציתי את התגובה של מיכאל. אבל שלך בהחלט עשתה את העבודה.

אז ההרמה שלי להנחתה היא כזו.

מי שיודע לתכנן רמקולים (ואני מתכוון ליודע ולא "יודע") אז הוא יכול לבנות לעצמו. השאלה היא אם הוא יבנה לעצמו את הטוב ביותר באמת.

באותה מידה אני יכול לשאול את מיכאל לאיזה סטרימרים לאודיו הוא השווה את ה-diy שלו. האם השווה לאיון, בלדליוס, avm, wadia, לין ועוד?

האם רמקול זה מוצר? בוודאי. כמו מחשב, גם הוא בנוי מרכיבים שונים. אז מדוע מחשב כן (הרי מיכאל לא מתעסק יותר מידי בניסוי וטעיה) ולרכוש רכיבים לרמקולים באותה שיטה (ספספיקציות).

ליצרניות הללו, שמיכאל "מזלזל" בהן, יש תקציבים קצת שונים לפיתוח, ניסוי וטעיה. האמן לי שהסיכוי שהן יעשו זאת טוב יותר ממיכאל (והוא בהחלט מוכשר) גבוה יותר מאשר עושים את זה פחות טוב או באותה רמה.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מיכאל :(בעסתה אותי.אני אודיופיל מצוי וחשבתי לחשוב מחשב:בכי:
כניראה זה באמת לא בשבילי.(לא מיתכון סונית)
שמענו ביחד לא?
אל יאוש אפשר לקנות אחד במחיר הגיוני וללא חפירות מיותרות.
אני איש מחשבים בדיוק כמוך :cool:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
רציתי את התגובה של מיכאל. אבל שלך בהחלט עשתה את העבודה.

אז ההרמה שלי להנחתה היא כזו.

מי שיודע לתכנן רמקולים (ואני מתכוון ליודע ולא "יודע") אז הוא יכול לבנות לעצמו. השאלה היא אם הוא יבנה לעצמו את הטוב ביותר באמת.

באותה מידה אני יכול לשאול את מיכאל לאיזה סטרימרים לאודיו הוא השווה את ה-diy שלו. האם השווה לאיון, בלדליוס, avm, wadia, לין ועוד?

האם רמקול זה מוצר? בוודאי. כמו מחשב, גם הוא בנוי מרכיבים שונים. אז מדוע מחשב כן (הרי מיכאל לא מתעסק יותר מידי בניסוי וטעיה) ולרכוש רכיבים לרמקולים באותה שיטה (ספספיקציות).

ליצרניות הללו, שמיכאל "מזלזל" בהן, יש תקציבים קצת שונים לפיתוח, ניסוי וטעיה. האמן לי שהסיכוי שהן יעשו זאת טוב יותר ממיכאל (והוא בהחלט מוכשר) גבוה יותר מאשר עושים את זה פחות טוב או באותה רמה.

אז זוהיא בדיוק הנקודה.
תסכים איתי שאדון לקסמן לא יקנה ממר פס ואותו דבר הפוך.
כל אחד יבנה לעצמו את הטוב ביותר שהוא יודע.
מיכיון שהם יודעים אני מניח ששניהם יהיו מרוצים .כמובן שכל מוצר ישמע אחרת.
מיכאל נימצא במקום שהחברות הללו מיתבססות על אנשים שכמותו.הם אילה שמביאים את החברה למקומות שהיא נימצאית.
נניח שהייתי מורה מצטיין למתמטיקה ועקב כך עובד ומלמד בביה"ס נחשב ולצורך הענין גם פרטי.
והבן שלי היה צריך לשפר בגרות.סביר מאוד היה ,שאני הייתי מלמד אותו .לא שולח אותו לאותו ביה"ס.
שנבין את הנקודה,מה שאני אומר זה.שמיכאל לא אסף חלקים במכולת ובונה מחשב.
הוא יודע לפירטי פרטים איך כמה ולמה כל חלק מה תפקידו בכח ולמה הוא מסוגל.
ראה הדיסקוס שלו עם אורי בעינין "למה אינטל ולא AMD ".
סה"כ אני חושב שיש לנו פהבאמת מישהוא ברמה עולמית וצריך ללמוד ממנו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שוב.
את הידיעות הללו של מיכאל תמצא אצל הרבה חובבי מחשב. יש בפורום הזה בחור בשם ליאור שהוא אנציקלופדיה למחשבים. אחד מהאנשים שאני הכי מעריך בגזרה הזו. אבל גם הוא וגם מיכאל מוגבלים בכמה דברים שיצרנית גדולה אינה מוגבלת בהם. ניסוי וטעיה, גישה לרכיבים וכמובן כל מה שקשור למעגל החשמלי עצמו שמהווה חלק חשוב ומכריע בשיחזור הצליל. היצרניות הללו אינן מתעסקות במחשבים אם כי באודיו שמשלב מחשב. בדיוק כמו מיכאל (לצורך העניין) אך עם מערך שמסוגל לעשות עוד כמה דברים מעבר.

סטרימר היי אנד משובח כמו האודיו ריסרצ' למשל, או ה-avm או בלדליוס מתוכננים מראש לשחזר מוסיקה. זה הקבלים, השנאי, החיוט והארגז. האם אתה חושב שבתוך המחשב diy שמורכב מחלקים שמוכרים לכל דכפין ברשת חולק את אותם רכיבים כמו הסטרימר של wadia למשל? האם המעגל החשמלי של מחשב אישי מסחרי דומה לזה של אודיו ריסרצ'?

שלמה. אני מדבר על דברים שהם מעבר לידע. אני מדבר על הישום עצמו. וליצרניות הגדולות יש יתרון בדיוק בזה. זו הסיבה שבזמן שמיכאל ואלדר שיחקו במחשבים דורון כבר שמע באיכויות פנומינליות עם הלין ds. למה? כי יכול להיות שהם יודעים עוד כמה דברים שעברו אצלהם בדיקות ונסיונות. מה לעשות, הם מתעסקים רק באודיו ולא גם באודיו.

אין לי מושג אם מיכאל וליאור הם ברמה עולמית (לא ליאור קורן אגב). גם אני לא בטוח שמיכאל בעצמו רואה את עצמו ככזה. הסיבה היא פשוטה. אתה לא יודע מה הידיעות של האחרים בגזרה הזו. ודבר נוסף, עדיין לא שמעתי תוצאה ממוחשבת (גם לא מה שמיכאל בנה בזמנו עבור אלדר) לנגן cd איכותי. לעומת זאת, כן שמעתי סטרימרים כאלה, מיצרניות היי אנד שעוסקות בזה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מאז ששמעת זרמו מים רבים ,לרוב כאן לדעתי אין פרופורציה בין מקור ממוחשב לבין נגן טוב, הנה אני מוכן לעשות ערב השוואה בין מקור מחשב לבין טרנספורט,תארגנו משהו הבית פתוח , מעניין מה תהייה דעתכם, נעשה כמה rips , ואז נשוה בין המחשב לטרנספורט כששניהם מחוברים לאותו ממיר,לא נראה לי שמישהו יתנגד לקצת פרופורציה , ברמה המוצעת , יש מקום ל8 אנשים ,חוץ ממני ומיכאל .(תזדרזו ,למה יש ים של פרוטקציות).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אלדר. אני בטוח שעברו הרבה מים בעניין הזה ואני גם בטוח שחל שיפור במקור הממוחשב.
אני אשמח לבוא לשמוע.

אבל בשביל השוואה כמו שצריך אני תמיד מעדיף משהו פחות המוני.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קיבלתי סוף סוף לאחר חודשיים מיגעים את הספק כוח הלינארי שהזמנו אני וחבר למחשבים שלנו,ספקים אלו נועדו להחליף את הספקים הממותגים המשופרים שרכשנו בזמנו ,
הגיעה קופסה בגודל של30/20/10 מאלומיניום עם כבל חשמל 12v מיוחד שהזמנו בתוספת תשלום, האמת היא שהייתי סקפטי שזה בכלל יעשה משהו לצליל ,
לאחר כבוד נותק הספק הממותג וחובר הלינארי,והופס, שינוי גדול , המערכת לא נשמעת אותו דבר , האמת בהתחלה נשמע כשעתיים כמו הפרצוף שלי , מפוזר עבה ,סגור בגבוהים והבס טיפה רופס,אבל עם חלוף השעות המחשב החל לנגן כמו שאף פעם לא ניגן , רך מוזיקלי , התווים מחוברים בהמשכיות מטריפה , המיד נהיה עצום בגודלו ואנלוגי בצליל , לא מחשב ולא נעליים , העסק נשמע כמו יוצא ממטרונום גדול,רק הבס שקיבל איזה משקל חדש למטה ונשמע עכשיו יותר כבס של שפופרות טיפה מטריד אותי ,אבל אני אסדר את זה עם הרומקרייקטיין יותר מאוחר,
הרי הבעיה העיקרית בצליל ממחשב הוא ,שבדרך כלל הצליל טיפה״מחשבי״, והרי לכולם ,או לרובם ספקים ממותגים , והנה לדעתי אני ומיכאל בין הראשונים לטרוח ולהביא לכאן ספק לינארי לא ממותג ,ולדעתי יש הרבה מן הצליל האופייני למחשב שנובע מהספק שלו ,
עם הספק הלינארי הצליל הופך לאנלוגי יותר , נעלם העקיצות המחשבי האופייני ,ולצליל יש הרבה יותר בשר על העצמות,
ממליץ בחום לכל בעלי המחשבים ליטרוח ולהביא להם ספק 12v שכזה, נכון יקר מאוד ,כ1000$ עם המיסים והובלה , אבל יגרום לכם לעזוב את הטרנספורטים והדיסקים לקלות הבילוי ניסבלת של המחשב עם צליל טוב יותר מאשר איזה טרנספורט מעופש עם מנגנון של סוני ב10$.

כפי שציינתי בעבר אני קרוב משפחה של תדי ובזאת אני מקיים את חלקי בגילוי נאות - אני מציע לרכוש דק של תדי שאני מניח שעולה בסביבות ה 1000$, לעבוד ברשת עם המחשב (לא צריך טרנספורט) ותוצאה מעולה בלי להתאמץ ולייבא ספקים מחו"ל (בייחוד שתדי עצמו ללא ספק מוביל ברמה בינלאומית בנושא מומחיות בתחום הספקים).

כדאי לנסות - ואם לא טוב - אז לייבא ב 1000$ ספק מחו"ל....

די משעשע שבהוד השרון יושב מי שנחשב בפורומים רבים בעולם למומחה שמוציא תוצרת מדהימה ופה מספרים על יבוא ספקים מחו"ל...

אריה

maor_av

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לטדי אין ספק למחשב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור