מבחן כבלים עיוור !

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
סונוס כתב: " למה לא תבוא אצלי כמו שדיברנו? אמרתי תרים טלפון, תבוא, תשתה קפה, תשמע.

ועוד איך תשמע

<גידי - אנא הימנע מבגובות כאלה בעתיד. תודה.>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
סונוס, אני רחוק ביותר מהניסיון, הידע (וכנראה גם הכסף..), של דיז (שהוא בודאי לא איזו סמכות עליונה בהכרח..), אבל יכול לספר לך משהו על ניסיון עם מערכת "זולה" יחסית, שאולי דיז היה מחליף בה משהו אחר...החלפתי רמקולים לפני מס' חדשים, ל- B&W 704. אהבתי מאוד מה ששמעתי אבל הייתה צרימה מסוימת לעתים בחלק מסוים מן התדרים הגבוהים, וכן פה ושם גרעיניות במיד..ועוד כמה דברים שלא אפרט כרגע.. היה לי כבל ישן של אודיו טכניקה. החלפתי לכבל זול יחסית, אבל נחשב טוב- supra ply 3.4 . עצמתי עיניים, ואני עדיין עוצם עיניים וכל מה שתארתי קודם שופר ללא הכר- ניקיון בגבוהים, איזון טוב יותר, אין גרעיניות. תוצאה מצוינת עבורי, ואין ספק בכלל שהייתי מבחין בה בכל מבחן עיוור.

הנסיון שלך הוא שקרי עבור חלק מהאנשים. הם לא מאמינים שזה מה שאתה שומע , ואם הם מאמינים אז תדע שזה בגלל דברים פסיכולוגים ולא שינוי אמיתי.
כמו שכתבתי, המילה "מבחן עיוור" הוא מושג חסר תוכן אמיתי. כל אילו שממלמלים אותה, כאשר ניתנת להם אפשרות לשים כסף וביצים , הם בורחים, בטענות ותירוצים מענינים.

יש המון תופעות שאנחנו מתצפתים אותם אבל לא יודעים להסביר. עדיין אנחנו לא יודעים לפענח את מבנה הזכוכית וצורת התגבשותו. עדיין אנחנו יודעים לומר על חומר שהוא זכוכית ולא פלסטיק.
אנחנו יודעים הרבה על האפשרות שתא חיי ימות, עדיין אנחנו לא באמת יודעים להסביר מה הטריגר הראשוני וכך הלאה.
תצפיות "מדעיות" קיימות הרבה לפני קיום הסבר "מדעי".
האנושות השתמשה 150 שנה באספירין מבלי לדעת איך היא בכלל עובדת ועל מה. עדיין השתמשו בה כי היו כאילו שמצאו בכך תועלת.

אני תארתי שינוי בצליל שהיה כל כך ברור שלא היה צורך עבורי לעצום עיניים, וגם אם הייתי עוצם עיניים הייתי משחזר את קיום השינוי הזה שוב ושוב ושוב.
במקרה של הכבל הנוכחי היה לי שותף שמתעסק באקוסטיקה , אבל רחוק לחלוטין מכל עיניין הציוד.
גם הוא חש. זה עדיין לא הוכחה לכלום ואני לא מבקש להוכיח כלום.

כל אחד יכול לקחת כבל אינטרקונקט של VDH 122 הצהוב והפירסט אולטימייט של VDH , להחליף ולהשוות. רוב האנשים שעשו זאת ודיברתי איתם -חשו הבדל. לא כולם קנו את הכבלים הללו, כמו שאני העדפתי אחרים. אבל זו דוגמה אחת מיני רבות לשני כבלים שדי קל להשיג ולהתנסות.

מי שהתמזל מזלו ולא חש הבדלים- שיחק אותה. כולי קינאה.
יש רבים שהתמזל מזלם ואינם מבחינים במגברים שונים או מכשירי CDP-כולי קינאה. החיים יותר פשוטים וזולים.

אודיו- שומעים.
וזה הפרמטר העיקרי הרלוונטי

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נתחיל מכך שההבדלים בין כבלים קיימים וזו עובדה.

אני מכיר מישהו מהפורום השכן שטוען שהמדע חושב אחרת, מי הוא אותו מדען שחושב אחרת? מתי המדע מצא זמן להתעסק באודיופילים?

אותו אדם מוכר גם מזכיר בכל שלב את האופציה שלנו להיות מליונרים, כן בטח. אתה צריך לשים 20 K דולר מקדמה, המבחן אינו על המערכת שלך, והכבלים אמורים להיות זהים לחלוטין {הוא מודד אותם}. יש מישהו שנבחן? לא. למה? כי זה מבחן מכור מראש ומועד להפסד. אף אדם לא יתרום מליון דולר בקלות והעובדה שהוא מעוניין בדמי השתתפות של 20K דולר מלמד אותי שמטרתו היא לעשות בוחטה של כסף ולא חלילה לתרום למדע עובדות.

רוב האנשים שאינם מאמינים בהבדלים אינם מושקעים במערכות יקרות ואינם מבחינים גם בהבדלים בין מקורות שונים, מבחינתי הם פשוט אינם מסוגלים להבחין בהבדל בין צליל כזה או אחר, הם אינם כשירים לחפש הבדל מפני שאינם מודעים לו.

מה הבעיה עם מבחנים עיוורים כבר כתבתי, הם לא קלים בכל דבר ולא רק בכבלים.
יניב - במבחן עיוור אתה לא מבחין בין מקור דיגיטלי איכותי לבין DVD. פתח את העיניים ומיד תחוש בהבדלים. למה ה קורה? כיוון שההבדל באמת אינו קיים? לא. מפני שכאשר אתה עוצם עיניים החושים שלך אינם מתחדדים אלא אתה מבין במקרה הזה שאתה ניבחן ואבוי לך אם תפשל. פישלת? דפקת את כל מה שהשקעת עליו, הצלחת? יצאת גדול. נכון חברים, זה הדבר היחידי שיעלה לכם בראש כאשר יבחנו אתכם על עיוור.

היה לפני כמה ימים פוסט בפורום אחר על כבל כח, מיד קפץ מנהל שקשור למסכים שטען אין הבדלים. אותו מנהל שומע ברסיבר, רמקולים בדרגת כניסה שתלויים על התקרה והוא זה שבאמת יבחן כבל כח. אוי נו באמת.

המנהל השני {גם הוא אינו מיקצועי במיוחד} גם טוען שההבדל הוא חרטא אחת גמורה ושהסוחרים מרמים את הלקוח, אותו מנהל שני גם משתמש בציוד שבועז שרעבי ישמע בדיוק כמו מירי מסיקה. יעני ציוד מעפאן.

אני אישית ניסיתי להחליף מספר כבלי כח {והמערכת שלי אמורה לשקף את ההבדלים} והיה לי קשה להבחין בהבדלים אם בכלל הבחנתי, לכן אני משתמש בכבלי כח זולים. אולי זה בגלל שהאוזן שלי לא מספיק רגישה, הכבלים לא מתאימים, החשמל אצלי רע, או שאני הוזה שאני לא מבחין. לפני כמה ימים קיבלתי כבל כח של סילטק, שם היה הבדל משמעותי. יותר דינמיקה, יותר שקט בקיצור יותר טוב. כמה כסף? הרבה מאוד כסף ולדעתי הוצאה מיותרת כרגע.

מתי משדרגים כבלים? רק בסוף שאתה מרוצה מהתוצאה, לא מתכוון לשדרג בקרוב, רוצה לקחת את המערכת לשיא שלה ולהישאר על אותו גוון צליל.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
()
<נערך: נמר לוי>

מיותר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יניב - במבחן עיוור אתה לא מבחין בין מקור דיגיטלי איכותי לבין DVD. פתח את העיניים ומיד תחוש בהבדלים. למה ה קורה? כיוון שההבדל באמת אינו קיים? לא.

אין קשר בין העיין לשמיעה, אם ככה אז עיוורים לא יכולים לשמוע מוזיקה?
זה התירוץ שלך למה אתה שומע הבדל.

מפני שכאשר אתה עוצם עיניים החושים שלך אינם מתחדדים אלא אתה מבין במקרה הזה שאתה ניבחן ואבוי לך אם תפשל. פישלת? דפקת את כל מה שהשקעת עליו, הצלחת? יצאת גדול. נכון חברים, זה הדבר היחידי שיעלה לכם בראש כאשר יבחנו אתכם על עיוור.

לא מבין אותך, אתה לא יכול להיות אמיתי עם עוד חבר ולבחון ציוד בבית שלא שלך רק כדי לראות אם יש הבדל או לא (עיוור) לפני שאתה קונה? מוזר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואני שואל יניב.

אתה לא מספיק אמיתי שאתה צריך לבחון את עצמך על עיוור?
כתבתי אפילו שבחנתי את עצמי עם כבלי חשמל {לא על עיוור} ומלבד כבל אחד לא הרגשתי הבדלים בין שלי לאחרים {בלי קשר לעלות}.

תאמין לי שאני סופר אמיתי עם עצמי בכל הנוגע לסטריאו.

כאשר אתה מבקש לעשות לעצמך מבחן עיוור ה אומר שאתה פשוט לא סומך על עצמך.
עזוב מבחנים עיוורים, שמעת הבדל? אחלה, לא שמעת? גם אחלה.

העיניין הוא שה"לא מאאמינים" מפגינים בטחון מופרז, נוטנים טענות ש"מדענים" בדקו את העיניין והחליטו שזה שטיות. מי הם אותם מדענים? איפה הם מידענו את העיניין הזה? תעשו לי טובה צאו לי מהמונית עם המדענים האלה.

בכל מקרה. מי שכל כך בטוח שאין הבדלים שם ת'משכורת שלו על השולחן, לא שם? שישתוק ולא יבלבל ת'מוח על מבחנים.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
ואני שואל יניב.

אתה לא מספיק אמיתי שאתה צריך לבחון את עצמך על עיוור?
כתבתי אפילו שבחנתי את עצמי עם כבלי חשמל {לא על עיוור} ומלבד כבל אחד לא הרגשתי הבדלים בין שלי לאחרים {בלי קשר לעלות}.

תאמין לי שאני סופר אמיתי עם עצמי בכל הנוגע לסטריאו.

כאשר אתה מבקש לעשות לעצמך מבחן עיוור ה אומר שאתה פשוט לא סומך על עצמך.
עזוב מבחנים עיוורים, שמעת הבדל? אחלה, לא שמעת? גם אחלה.

העיניין הוא שה"לא מאאמינים" מפגינים בטחון מופרז, נוטנים טענות ש"מדענים" בדקו את העיניין והחליטו שזה שטיות. מי הם אותם מדענים? איפה הם מידענו את העיניין הזה? תעשו לי טובה צאו לי מהמונית עם המדענים האלה.

בכל מקרה. מי שכל כך בטוח שאין הבדלים שם ת'משכורת שלו על השולחן, לא שם? שישתוק ולא יבלבל ת'מוח על מבחנים.

זה לא פעם ראשונה שאני מסביר לך בשרשור הזה כמה העניים עובדות על המוח ולא רק בסטראו. אתה בוחר להתעלם. אז זה לא דיון.
אם היינו שומעים מוזיקה עם העניים הייתי מבין יש כאלה שחשוב להם מה הם רואים מול הפרצוף, שיהיה לבם בהצחה אבל שלא יגידו שיש הבדלים.

עד כאן בנושא הזה.

בקשר למבחן, בנתיים מי שבורח זה לא אני. אני מוכן לשים כסף כל מה שאני רוצה בתמורה זה לקבל את זוג הכבלים אלי למדידה על מנת לוודא שמדובר באמת בכבלים ולא פילטרים. ימדדו זהה יהיה מבחן.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
סונוס היקר: אתה לא מסביר דבר, אתה לכל היותר טוען. הטענות שלך כפי שהבאת אותן אינן חורגות מעבר לאמירות כלליות שאין להן הוכחה.

אם אתה רוצה להמשיך בדיון, יהיה נחמד אם תתייחס לטענות שלי. אם אתה רוצה להגיע ישר לעניין, בוא אלי. הקטע של מבחן עיוור, התערבות ומדידות לא לעניין. המבחן בפודינג הוא הטעם, ואני לא מכיר מישהו שטוען כי סטייק במסעדה X יותר עסיסי מבמסעדה Y באמצעות מבחן עיוור. לפי הגישה הזאת, אי אפשר לעשות מבחן דרכים למכונית.

מה שקובע זה איך המרכיבים העיקריים של ההשמעה המוזיקלית נשמעים, ובהקשר הזה האם יש הבדלים ביניהם עם כבלים שונים.

אז זהו שיש. ודוגמה שחזרתי עליה מיליון פעמים: אם זוגתי אומרת שהכבל הראשון "לא נעים" בקטע שהיא מכריה בעל-פה והשני כן - השאר סיפורים. היא אפילו לא הסתכלה (כי את זה היא שומעת בעיניים עצומות).

ועד שתענה כאן, קפוץ לביקור בפורמים של אודיוגון. הרבה הרבה יותר אנשים, המון המון יותר ניסיון מצטבר. תבלה

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
סונוס היקר: אתה לא מסביר דבר, אתה לכל היותר טוען. הטענות שלך כפי שהבאת אותן אינן חורגות מעבר לאמירות כלליות שאין להן הוכחה.

אם אתה רוצה להמשיך בדיון, יהיה נחמד אם תתייחס לטענות שלי. אם אתה רוצה להגיע ישר לעניין, בוא אלי. הקטע של מבחן עיוור, התערבות ומדידות לא לעניין. המבחן בפודינג הוא הטעם, ואני לא מכיר מישהו שטוען כי סטייק במסעדה X יותר עסיסי מבמסעדה Y באמצעות מבחן עיוור. לפי הגישה הזאת, אי אפשר לעשות מבחן דרכים למכונית.

מה שקובע זה איך המרכיבים העיקריים של ההשמעה המוזיקלית נשמעים, ובהקשר הזה האם יש הבדלים ביניהם עם כבלים שונים.

אז זהו שיש. ודוגמה שחזרתי עליה מיליון פעמים: אם זוגתי אומרת שהכבל הראשון "לא נעים" בקטע שהיא מכריה בעל-פה והשני כן - השאר סיפורים. היא אפילו לא הסתכלה (כי את זה היא שומעת בעיניים עצומות).

ועד שתענה כאן, קפוץ לביקור בפורמים של אודיוגון. הרבה הרבה יותר אנשים, המון המון יותר ניסיון מצטבר. תבלה

אני מסביר הרבה, יש כאלה שנוח להo להתעלם. הדוגמא שלך עם המסעדה לא רלוונטית מכוןן שטעם הוא סוביקטיבי, אם אני אתן לך לאכול סטייק במסעדה X עם עניים סגורות ואחרי זה סטייק במסעדה Y עם עניים סגורות כנראה שתבדיל. בכבלים זה לא יקרה.
ועכשיו נשאלת השאלה למה?
אני לא מגיב בכוונה לדוגמא של אישתך לא חס וחלילה בגלל זלזול אלא הנסיון הרב שלי (ואתה מוזמן להכנס לארכיון של תפוז ולקרוא קצת) מראה אחרת. אני ממתין הרבה זמן שמישהו יוכיח אחרת.
אני מסתכל במסרים שלנו ועדיין ממתין לך שתגיד לי מתי נוח לך ואני קופץ. ימי ראשון הכי נוח לי תגיד מתי ואני בא.
ואני מדבר על כבלים אל מול כבלים לא כבלים מול פילטרים. כבל, בהגדרה, אמור להעביר אות מA ל B בלי לגעת בו. ברגע שיש שינוי מכוון זה פילטר. כבלים שנמדדים זהה ישמעו זהה.

נערך לאחרונה ב:

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רוב מהומה על לא מאומה

מה קרה כאן סה"כ?
דיז1 קנה משהו למערכת, ובהיותו שועל ממולח, הוא עקף באלגנטיות את הנוהל המזולזל של פתיחת שירשור "התחדשתי...... "
{ כי ת'כלס, ה"התפתחות" היחידה כאן, היא שחבר פורום קנה משהו והוא מבסוט }.

..אבל המזימה הרקומה להפליא לא תצלח לחלוטין כיוון שבכל זאת אעז ואאחל:
"תתחדש ותהנה!"
אבל אמנע מלהוסיף "תמונות", כיוון שראוי לו לשירשור הזה לחזור אל האוב. :)

ואני לא מכיר מישהו שטוען כי סטייק במסעדה X יותר עסיסי מבמסעדה Y באמצעות מבחן עיוור.....

לא מכיר את מסעדת X או Y, אבל אם מישהו יטען שאכל בארץ סטייק יותר טוב מב "פרי מגדים" במזכרת בתיה, אז הוא בטוח לא ביקר שם.
המחירים לא בדיוק עממיים, אבל כמו בתחביב האודיו, מותר { ומומלץ } לבן אדם לפרגן לעצמו פה ושם. ;)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
סונוס היקר. זה לא הסבר. הטענה שלך מבוססת על פרשנות פשטנית מאוד של בעיית מהימנות החושים, ועל פרוצדורה שגויה של תופעה, הסבר, קשר וכיו"ב.

ההתנסות שלי ממש לא קטנה, ההתנסות של אנשים סביבי כנ"ל (משפחה ואודיופילים). טענות מהסוג שאתה מעלה מוכרות בעולם האודיו מזה ארבעים שנים והן שגויות במהות, וכמו שציינתי, המהנדסים שהכחישו בהתחלה מצאו בהמשך וטיפלו. וכן, גם אז היו אודיופילים כמוך שטענו טענות דומות.

ושוב: או שתתייחס לטענות העקרוניות שהעליתי לתפארת הדיון, או שתבוא לשמוע (ואפשר גם וגם).

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
סונוס היקר. זה לא הסבר. הטענה שלך מבוססת על פרשנות פשטנית מאוד של בעיית מהימנות החושים, ועל פרוצדורה שגויה של תופעה, הסבר, קשר וכיו"ב.

ההתנסות שלי ממש לא קטנה, ההתנסות של אנשים סביבי כנ"ל (משפחה ואודיופילים). טענות מהסוג שאתה מעלה מוכרות בעולם האודיו מזה ארבעים שנים והן שגויות במהות, וכמו שציינתי, המהנדסים שהכחישו בהתחלה מצאו בהמשך וטיפלו. וכן, גם אז היו אודיופילים כמוך שטענו טענות דומות.

ושוב: או שתתייחס לטענות העקרוניות שהעליתי לתפארת הדיון, או שתבוא לשמוע (ואפשר גם וגם).

אני בא לשמוע, בוא נסגור את הדיון הזה.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה קרה כאן סה"כ?
דיז1 קנה משהו למערכת, ובהיותו שועל ממולח, הוא עקף באלגנטיות את הנוהל המזולזל של פתיחת שירשור "התחדשתי...... "
;)

אח שלו- תודה על המחמאה ...שועל ממולח(lol)
מצחיק אבל מקבל את זה בחיבה.

לא,,,לא ביקשתי להגיד לעצמי תתחדש ושלא יגידו לי להתחדש.
בסופו של דבר המערכת אצלי משרתת אך ורק דבר אחד- הקשבה למוזיקה. ומי שמשתמש בה זה רק אדם אחד.
לפעמים דברים פשוטים , הם באמת פשוטים

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בבוקר בהודעה הזו היו גידופים והתעקשות שזה יהיה על 200 ש"ח
למה ערכת את ההודעה שלך ולא כתבת חדשה ?מסתיר משהו?
אז כמה תוספות. אתה לא מקבל שום כבל שלי. מקסימום תתבונן על תמונות באינטרנט כמו שאתה רגיל.

אתה וחבריך טוענים שאני לא יכול לזהות בשמיעה בין הכבלים אצלי במערכת שלי
על זה הבדיקה

אני חושב שלמדידה חשמלית של הכבל אין שום חשיבות היות ועל פי טעמי כבל יכול בהחלט להמדד שונה מכבל שני, השאלה היא לא מדידה אלא הבחירה בכבל מסויים על פי השמיעה ולא משהו אחר.אתה לא מדדת את הרמקול שלך ולא את המגבר ולא את שניהם ביחד. כבל , לצורך העניין הוא כמו כל מוצר אודיו אחר בשרשרת.

למרות זאת-כדי לדאוג לכך שלא ישתתף כבל "מקולקל"-אתה מוזמן לשלוח שורה של מדדים שיש למדוד על פי דעתך, את הערכים וסטיות התקן שבתוכם הכבל יחשב עבורך לתקין
לאחר שתשלח את הספסיפקציות הללו, אלך באופן עצמאי ל"בודק""כדי לראות שאני לא מכניס למבחן כבל "מקולקל" כדבריך. אותו בודק יהיה זה שיבדוק את הכבל מיד אחר המבדק אצלי ובנוכחותינו, כדי לאשר לך שהוא לא מקולקל.
"בודק"- אשמח אם תתן כמו שמות של אנשים שיכולים להיות אמינים בעיניין ובמרכז. שלא יהיו מהחברים שלך בשביל קליפות התפוזים. אתן שמות משלי- ונראה לי שלא תהיה בעיה להסכים על מישהו לא מתוך הפורומים.

אין משמעות למחיר הכבל והוא יהיה של חברות שמוכרות כבלים לאודיו .

בחדר יהיו אתה ,השופט (שרק הוא יגע במערכת) ואני.
המערכת תוסתר בין החלפה להחלפה ולי לא תהיה אפשרות לראות את הכבל ולא אשהה בחדר בזמן ההחלפה.
האזנה תתבצע במקום ישיבה שאבחר (מקום שבדרך כלל אני מאזין, מול המערכת) למוזיקה שאני אבחר בעוצמה שאני אבחר. מקסימום האזנה כל פעם 15 דקות (יתכן ויספיקו דקות בודדות).
הכסף יופקד בחשבון הבנק של השופט יום לפני הבדיקה. מיד לאחריו הוא יועבר לחשבון הזוכה.

אני לא מתכוון לנהל איתך דיון מעל האינטרנט לגבי תנאי המבחן ולהכנס לדממוגיה שלך(כאמור אני מעדיף מעשים על פני בירבורים). תיצור קשר עם אחד השופטים שתבחר, מבין השנים, ודרכו נסגור את הפרטים הסופיים.
בהצלחה

נושא התנאים של מבדק כזה דוסקסו רבות כאן בטרד ואין צורך לחזור על הפארסה הזו.

נעזוב רגע את התחושה העמוקה שיש לי לגבי אמינותך , דרך התנהלות והספינים הזולים בפורום . זו דעתי, אבל בהמשך מה שאני כותב, אני לא מכניס את המחשבה הזו.

הויכוח הוא בכלל לא על כבלים, לא על מבחן עיוור אלא על אופן תפיסת המציאות וקבלת החלטות לנוכח זאת.

מוזר לי העובדה כאחד שמצהיר כי קנה את הרמקול שלו ואת הפרה (כנראה גם דברים נוספים) ללא שמיעה מקדמית (לא בבית ולא במקום אחר) פתאום חשוב לך מאוד למדוד כבלים. למרות שאתה לא מדדת ואפילו לא שמעת את הציוד שלך. יש אנשים שעצם המילה "כבל" מעוררת אותם לתגובות מתגובות שונות ללא קשר להתנהלותם .
"פילטר"- השימוש במושג כמילת "גנאי" באודיו היא מוזרה.
למשל לא רק שלא שמעת את הפרה לפני רכשת ולא רק שהבנת אחרי הקניה שהוא במקרה , אחד המדהימים ששמעת בימי חייך, עדיין אתה מחפש לשים עליו פילטרים שונים בדמות שינוי שפופרות (למרות שהיצרנית חשבה ותכננה את המוצר לעבוד עם שפופרות מייצור זול). האם אתה הולך למדוד את אותם שפופרות? למדוד את אותו סאונד המתקבל מאותם שפופרות? אם כן, נשמח כולנו לדעת איך ומה הם הערכים.
אם לא- זה מתווסף לתפיסת מציאות מסיימת וקבלת החלטות לא עקבית . במה כבלים שונים?

נעבור לכבלים.

אני לא מדדתי אותם כמו שלא מדדתי אף מכשיר אצלי. ביקשתי ממך בעבר ערכי מדידה לכבל סטנדרטי תקין וסטיות תקן בכדי להבין מבחינה מדידתית מהם הפרמטרים ומה הערכים של כבל כזה עוד לפני שאתה מתרץ את היכולת שלי לשמוע הבדל בין כבלים בכך שאחד הכבלים הוא מה שאתה מכנה "פילטר". כולנו נמשיך להמתין לך לפרסם מדדים אילו בכדי שכולנו נלמד משהו.

בוא נעשה עץ החלטות לגבי המבדק העיוור וסיבותיו.

סעיף אחד- ההצהרות שלי כי אני מזהה בשמיעה הבדל בין שני כבלים אצלי הם הצהרות שקריות. כאן אין שום משמעות אם הכבל נמדד בצורה כזו או אחרת. המבדק העיוור יבדוק את אמינותי והאם אני מבדיל או לא בין הכבלים.

סעיף שני: אני דובר אמת אבל ההסבר להבדלים שאני שומע נובעים מ"פילטר" על פי הגדרה שעדיין ממתינים לפרסום הערכים ממך.
בסעיף שני יש משמעות כביכול למדידה (אני עדיין חושב שאין משמעות ואסביר בהמשך)
תוצאות אפשריות של סעיף 2:
2.1 הכבלים נמדדים אותו הדבר ואני עדיין מזהה שמעתית הבדל באופן עקבי במבחן עיוור. הסבר אפשרי לדבר המוזר הזה הוא משתנה\משתנים נוספים שהשפיעו על הצליל ולא נמדדו.
2.2 הכבלים נמדדים שונה ואני מצליח להבחין בהבדל המדיד בעזרת שמיעה או לא מצליח להבדיל.

במידה והתיאור שלי של יכולת "מופלאה" להבדיל בין כבלים איננה שקרית, סעיף
2.2 הוא הרלוונטי עבורך בהסבר הרציונאלי לעניין.

אני טוען מה שריק שולץ מחברת הכבלים VD
טוען- הכבלים שלו הם פילטר, הם עושים פילטר להפרעות מסוימות.
כל מכשיר אודיו עושה פילטר. הוא מוסיף\ מחסיר משנה מעוות.
כבל עבורי ועל פי טענתי הוא כל חוט אשר מחבר תפקודית מכשיר א למכשיר ב
פילטר כזה או אחר אינו נמדד על ידי במונחים של מדידה אלקטרונית אלא על פי מדידה של התפיסה שמעתית שלי. ככה אני בוחר רמקול או פרה אמפ (זכותך לבחור על פי תמונה בלבד ואולי מאמר, זה עינייך בלבד) ככה אני בוחר מכשיר סידי , פטפון ואפילו כבל.

האם השינוי בצליל בין מכשירים שונים הוא פונקציה של מדידה-זהו דיון אחר לגמרי.

בחזרה לשרשור:
אם אתה טוען שאני משקר ומדמיין הבדלים שמיעים- יש מקום למבחן העיוור ללא קשר האם מתבצעת מדידה או לא.
אם אתה טוען שאתה מאמין לי אבל יכול להסביר את ההבדל במדידה מסויימת-אין לנו ויכוח, רק שאני טוען שיכול להיות שמדידה שתבחר לא תשקף את ההבדל שקיים בכבל או שהמדידה תשקף הבדל שאני לא שומע או הבדל שאינו קשור למה שאני שומע.

לגבי התנאים- דובר עליהם הרבה בשרשור. היות ויש לי חוסר אמון בסיסי בהתנהגותך (בין אם זה מוצדק או לא) אתה לא מקבל ממני שום מוצר בבעלותי אפילו לדקה.
אשמח לגשת איתך למקום מוסכם (שאין לו קשר לשביל קליפות התפוזים) למדידה. התנאי היחיד שלי במקרה זה הוא שערכי המדידה התקינים יהיו ברורים עוד לפני הבדיקה כדי שלא יטען על כל תוצאת בדיקה שהיא מסמלת "פילטר".
כאמור "פילטר" , "לא פילטר" זה מדד לחלוטין לא חשוב לי בבחירת מכשיר, אף פעם לא מדדתי שום מכשיר באם הוא פילטר או לא, כנ"ל לגבי כבלים

נערך לאחרונה ב:

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
נושא התנאים של מבדק כזה דוסקסו רבות כאן בטרד ואין צורך לחזור על הפארסה הזו.

נעזוב רגע את התחושה העמוקה שיש לי לגבי אמינותך , דרך התנהלות והספינים הזולים בפורום . זו דעתי, אבל בהמשך מה שאני כותב, אני לא מכניס את המחשבה הזו.

הויכוח הוא בכלל לא על כבלים, לא על מבחן עיוור אלא על אופן תפיסת המציאות וקבלת החלטות לנוכח זאת.

מוזר לי העובדה כאחד שמצהיר כי קנה את הרמקול שלו ואת הפרה (כנראה גם דברים נוספים) ללא שמיעה מקדמית (לא בבית ולא במקום אחר) פתאום חשוב לך מאוד למדוד כבלים. למרות שאתה לא מדדת ואפילו לא שמעת את הציוד שלך. יש אנשים שעצם המילה "כבל" מעוררת אותם לתגובות מתגובות שונות ללא קשר להתנהלותם .
"פילטר"- השימוש במושג כמילת "גנאי" באודיו היא מוזרה.
למשל לא רק שלא שמעת את הפרה לפני רכשת ולא רק שהבנת אחרי הקניה שהוא במקרה , אחד המדהימים ששמעת בימי חייך, עדיין אתה מחפש לשים עליו פילטרים שונים בדמות שינוי שפופרות (למרות שהיצרנית חשבה ותכננה את המוצר לעבוד עם שפופרות מייצור זול). האם אתה הולך למדוד את אותם שפופרות? למדוד את אותו סאונד המתקבל מאותם שפופרות? אם כן, נשמח כולנו לדעת איך ומה הם הערכים.
אם לא- זה מתווסף לתפיסת מציאות מסיימת וקבלת החלטות לא עקבית . במה כבלים שונים?

נעבור לכבלים.

אני לא מדדתי אותם כמו שלא מדדתי אף מכשיר אצלי. ביקשתי ממך בעבר ערכי מדידה לכבל סטנדרטי תקין וסטיות תקן בכדי להבין מבחינה מדידתית מהם הפרמטרים ומה הערכים של כבל כזה עוד לפני שאתה מתרץ את היכולת שלי לשמוע הבדל בין כבלים בכך שאחד הכבלים הוא מה שאתה מכנה "פילטר". כולנו נמשיך להמתין לך לפרסם מדדים אילו בכדי שכולנו נלמד משהו.

בוא נעשה עץ החלטות לגבי המבדק העיוור וסיבותיו.

סעיף אחד- ההצהרות שלי כי אני מזהה בשמיעה הבדל בין שני כבלים אצלי הם הצהרות שקריות. כאן אין שום משמעות אם הכבל נמדד בצורה כזו או אחרת. המבדק העיוור יבדוק את אמינותי והאם אני מבדיל או לא בין הכבלים.

סעיף שני: אני דובר אמת אבל ההסבר להבדלים שאני שומע נובעים מ"פילטר" על פי הגדרה שעדיין ממתינים לפרסום הערכים ממך.
בסעיף שני יש משמעות כביכול למדידה (אני עדיין חושב שאין משמעות ואסביר בהמשך)
תוצאות אפשריות של סעיף 2:
2.1 הכבלים נמדדים אותו הדבר ואני עדיין מזהה שמעתית הבדל באופן עקבי במבחן עיוור. הסבר אפשרי לדבר המוזר הזה הוא משתנה\משתנים נוספים שהשפיעו על הצליל ולא נמדדו.
2.2 הכבלים נמדדים שונה ואני מצליח להבחין בהבדל המדיד בעזרת שמיעה או לא מצליח להבדיל.

במידה והתיאור שלי של יכולת "מופלאה" להבדיל בין כבלים איננה שקרית, סעיף
2.2 הוא הרלוונטי עבורך בהסבר הרציונאלי לעניין.

אני טוען מה שריק שולץ מחברת הכבלים VD
טוען- הכבלים שלו הם פילטר, הם עושים פילטר להפרעות מסוימות.
כל מכשיר אודיו עושה פילטר. הוא מוסיף\ מחסיר משנה מעוות.
כבל עבורי ועל פי טענתי הוא כל חוט אשר מחבר תפקודית מכשיר א למכשיר ב
פילטר כזה או אחר אינו נמדד על ידי במונחים של מדידה אלקטרונית אלא על פי מדידה של התפיסה שמעתית שלי. ככה אני בוחר רמקול או פרה אמפ (זכותך לבחור על פי תמונה בלבד ואולי מאמר, זה עינייך בלבד) ככה אני בוחר מכשיר סידי , פטפון ואפילו כבל.

האם השינוי בצליל בין מכשירים שונים הוא פונקציה של מדידה-זהו דיון אחר לגמרי.

בחזרה לשרשור:
אם אתה טוען שאני משקר ומדמיין הבדלים שמיעים- יש מקום למבחן העיוור ללא קשר האם מתבצעת מדידה או לא.
אם אתה טוען שאתה מאמין לי אבל יכול להסביר את ההבדל במדידה מסויימת-אין לנו ויכוח, רק שאני טוען שיכול להיות שמדידה שתבחר לא תשקף את ההבדל שקיים בכבל או שהמדידה תשקף הבדל שאני לא שומע או הבדל שאינו קשור למה שאני שומע.

לגבי התנאים- דובר עליהם הרבה בשרשור. היות ויש לי חוסר אמון בסיסי בהתנהגותך (בין אם זה מוצדק או לא) אתה לא מקבל ממני שום מוצר בבעלותי אפילו לדקה.
אשמח לגשת איתך למקום מוסכם (שאין לו קשר לשביל קליפות התפוזים) למדידה. התנאי היחיד שלי במקרה זה הוא שערכי המדידה התקינים יהיו ברורים עוד לפני הבדיקה כדי שלא יטען על כל תוצאת בדיקה שהיא מסמלת "פילטר".
כאמור "פילטר" , "לא פילטר" זה מדד לחלוטין לא חשוב לי בבחירת מכשיר, אף פעם לא מדדתי שום מכשיר באם הוא פילטר או לא, כנ"ל לגבי כבלים

הנסיון שלך להתחמק מעורר השראה.
כל הפוסט שלך מלא באי דיוקים (ממתי החלטת שקניתי את הרמקול שלי בלי לשמוע אותו לפני אצלי בבית?)
לכן, עד שתלמד דרך ארץ אני נמנע מלהגיב להודעות שלך ואשמח עם תעשה כך גם לגבי.
מצטער אבל זה עובר גבול הגיוני של כבוד הדדי.

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
טעות

נערך לאחרונה ב:

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
סונוס, אני רחוק ביותר מהניסיון, הידע (וכנראה גם הכסף..), של דיז (שהוא בודאי לא איזו סמכות עליונה בהכרח..), אבל יכול לספר לך משהו על ניסיון עם מערכת "זולה" יחסית, שאולי דיז היה מחליף בה משהו אחר...החלפתי רמקולים לפני מס' חדשים, ל- B&W 704. אהבתי מאוד מה ששמעתי אבל הייתה צרימה מסוימת לעתים בחלק מסוים מן התדרים הגבוהים, וכן פה ושם גרעיניות במיד
גם יואל כתב כמעט בניסוח דומה בשרשור, אחר צרימה בגבוהים וגרעיניות (מה זה גרעיניות לאלוהים הפתרונים). אז ברצינות, אם אתם שומעים צרימה בגבוהים ואצל יואל הוא מפרט יותר בצלילים גבוהים בשירה של זמרות, מה שהוא דפוק באחד הקומפננטות של המערכת, כבלים, חיבורים. במערכת מחוברת היטב עם מגבר מקור ורמקולים המסוגלים להעביר את כל ספקטרום השמיעה יקרה מאוד או פחות יקרה ללא עיוותים זה לא צריך להתרחש. אם זה הכבל, אז הוא דפוק וההבדל בינו לאחר תקין הוא לא של 100% כפי שכתב יואל אלה 1000% וכל אחד אפילו חצי חרש יוכל להבחין. גם אצלי היו כבלים של xlo שהיו בסדר גמור לפתע שמעתי מה שאתם שמעתם כאשר בדקתי התברר שהכלבה אכלה קטעים קטנים מהבידוד, ואכן כן, עוד פעם (אני יודע שחלק לא אוהב זאת), היה הסבר הגיוני (מדעי) למה ששמעתי. החלפה של הכבלים לתקינים פתרה את הבעיה.

נמר כתב
יניב - במבחן עיוור אתה לא מבחין בין מקור דיגיטלי איכותי לבין DVD. פתח את העיניים ומיד תחוש בהבדלים
אני אישית ניסיתי להחליף מספר כבלי כח {והמערכת שלי אמורה לשקף את ההבדלים והיה לי קשה להבחין בהבדלים אם בכלל הבחנתי, לכן אני משתמש בכבלי כוח זולים. אולי זה בגלל שהאוזן שלי לא מספיק רגישה, הכבלים לא מתאימים, החשמל אצלי רע, או שאני הוזה שאני לא מבחין. לפני כמה ימים קיבלתי כבל כוח של סילטק, שם היה הבדל משמעותי. יותר דינמיקה, יותר שקט בקיצור יותר טוב. כמה כסף? הרבה מאוד כסף ולדעתי הוצאה מיותרת כרגע
עם קוראים בסבטקסט של נמר, מה שנאמר שאכן אין הבדלים. אם במבחן עיוור הוא לא שומע הבדלים בין DVD ומקור דיגיטלי איכותי, cdp למשל אז מה, ההבדלים ביו כבלים ישמעו. אם הוא לא שומע הבדלים בין כבלי כוח בעיניים פקוחות לרווחה (המבחן האולטימטיבי) אז בעיניים עצומות לרווחה הוא ישמע. אז מה? יש הבדל או אין?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יהודה.

מה שאני טוען הוא שאין צורך במבחן עיוור על מנת להרגיש שינוי אלא אם כן אינך כנה עם עצמך. אני טענתי שלא הצלחתי להרגיש הבדל בין מספר כבלי כח בעיניים פקוחות, כאשר שמעתי את הסילטק כן חשתי בהבדל ועדיין אף אחד לא הסתיר ממני את המוצר.

ההבדל אכן קיים אם תשים את המוצר הנכון על מערכת שתדע לחשוף את השינוי. בכבלי רמקול למשל אני משתמש בכבל של XLO מסדרת סיגניצ'ר החדשה, זהו כבל שיושב על המערכת שלי כמו כפפה, שמעתי מספר כבלי רמקול על המערכת שלי {לא מעט סוגים בשלל מחירים} ה-XLO שברשותי הוא היקר מבניהם {באחוזים בודדים} והמכוער ביותר לעומתם וגם כאן לא נעשה מבחן עיוור, ראיתי מה חובר, הייתי כנה עם עצמי, חשתי בהבדלים משמעותיים והחלטתי את מה שהחלטתי.

כיוון שכרגע טרם ביצעתי טיפול בחשמל בביתי אני משער שזו הסיבה שכבלי הכח לא השמיעו לי ביצועים שמיעים אך מי יודע מה יקרה כאשר אסיים את פרוייקט החשמל? אולי אבחן שוב וההבדלים יהיו שמיעים לאזני, אני חושב שכן. אם לא יהיה הבדל שמיע אני האחרון שיתבייש לספר זאת.

דווקה אני ויניב מדברים לא מעט בטלפון, כאשר רכש את השקע המדובר טענתי שלא אמור להיות הבדל בהחלפת שקע אלא אם כן כל הדרך אל השקע תטופל. למרות שיניב לא כל כך הסכים איתי {או שכן, אני כבר לא זוכר} החליט שגם בשביל היופי שווה להשקיע. אם זה עושה טוב אני בעד.

הסיבה שאדם לא יצליח לחוש בין DVD ל-CD במבחן עיוור היא מפני שמבחן עיוור הוא דבר מלחיץ, ברוב הפעמים הבוחן חש צורך עז להפיל אותך ולהוכיח שאתה אהבל ועד עכשיו חשבת שאתה חכם, אני מכיר היטב את הנפשות הפועלות אשר מתכננות מבחנים עיוורים בארץ, לא היתי מוכן להיבחן תחת התנאים והגישה שלהם בהבדל בין שוקולד למרק תימני עמוס בכורכום.

הגישה שלהם בעייתית ולכן אני מתרחק ממבחנים עם שכמותם, יניב מבחינתי הוא יוצא מהכלל ואינו שייך לקבוצה הזו וכל זאת למרות שהוא טוען שההבדלים בין כבלים אינם קיימים.

העיניין הוא שהבוחנים רוצים שהכבלים הנבחנים יהיו זהים לחלוטין. וואלה יופי, בואו גם נשים לנבחן צמר גפן באוזן ונמקם את המערכת באמצע אצטדיון כדורגל במשחק של ביתר ירושליים מול קבוצה מארצות ערב.

אני רוצה שזה יהיה כבל של VDH מול XLO. שניהם דקים, על אף אחד מהם אין שום רכיב פסיבי או אקטיבי. שניהם כבלים והמדידה לא מעניינת. אין למדוד יש לבחון את ההבדל, אחרי זה שימדדו מה שרוצים. התוצאות לא ישתנו, ההבדל יהיה ברור וקיים. אני מניח שבמקרה של שני הכבלים הללו לא צריך אפילו להסתיר את המערכת, הבוחן בעצמו יבין שזה פשוט ישמע שונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור