מבחן כבלים עיוור !

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
ל-DYS.
זה לא עניין של דפוק, זה עניין של התאמה.

"גרעיניות", מלשון GRAIN, הכוונה למשהו שאינו צלול לחלוטין. זוהי תכונה (לא טובה) של הרבה מכשירים, לעתים כולל נגני CD ומגברי טרנזסיטור. חלק מהסיבות להופעתה היא "לכלוך" ברשת החשמל, או הפרעות אחרות (RF, בעיות סיכוך) המשפיעות על הכבלים.
התכונה הזאת אינה מופעה במערכות זולות, אלא יכולה למצוא ביטוי דווקא ביקרות המעבירות יותר מידע ותכונות של כלל המכשור.

הבעיה עם כל הדיון הזה, כולל מבחן עיוור, שרוב הכותבים סבורים שהם צריכים להתמקד בכבל ולמצוא הבדלים בינו ובין כבל אחר.
זוהי טעות.
צריך להתמקד במספר מרכיבים ברורים של המוזיקה ואז להשוות. כאשר מתייחסים למשולש, לעצמת הקשה, למיקום קול בחלל, לפירוט ושאר מרכיבים - העניינים נעשים מאד ברורים.

הסיפור פשוט: מרגע שקיים הבדל בין שני כבלים - וממש לא משנה איזה - הדיון מבחינה עקרונית גמור.

מי ששם כבל יקר מדו-גידי של חברת החשמל וטוען שאין הבדלים - או שאינו ישר עם עצמו, או שאינו ישר עם האחרים.

ומי שמאזין למוזיקה, יש לו ניסיון ומצויד במערכת רלוונטית מזמן גמר את הדיון הפאתטי הזה, גם בארץ ובוודאי בעולם.

העובדה כי אנשים שלא שמעו טוענים כי כל המסה הקריטית הזאת גם היא לא שמעה ומצמידים לכך הסברים שאינם שווים פרוטה, היא פאתטית לא פחות.

כאשר פלוני מנסה לומר כי התנסות מוסדרת של עשרות שעות בהרבה מקומות עם מספר אנשים (ביחד ולחוד) אינה שווה, כי הוא לא שמע, ומנסה לתקף זאת באמצעות פסוודו-מדע, אגב חוסר ידע בתחום, זה פגום מהיסוד.

אבל זה בסדר. אתמול, בגינה בגבעתיים, הסביר בעל כלב לאחת לידו, שהכלב שלי "מציל אנשים בהרים". יש לו הרבה שנים כלב, הוא רואה כל ערב הרבה כלבים - אבל אין לו מושג.

נערך לאחרונה ב:

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מהניסיון האישי שלי אני יכול להעיד על עצמי ששמעתי באזני הבדלים בין כבלים, כלומר, אם מישהו טוען חד משמעית ש"אין כזה דבר הבדלים בין כבלים", אני חולק עליו.

מה שכן, יש כל מיני צורות לשים לב הבדלים האלה - זה דבר אחד אם אתה מאזין בסט אפ שלך ויודע למה לצפות ושם לב למה מתקבל, וזה דבר אחר להגיע למערכת 'זרה', להאזין לשיר, להחליף כבל ולהאזין שוב. לא תמיד נוצרת תמונת סאונד ברורה וזכירה שתשמש כבסיס להשוואה, ואז לפעמים קשה לשים לב להבדלים.

דבר נוסף הוא שלפעמים באמת אין הבדלים בין כבלים - או שההבדל לא שמיע, או שנדרש מאזין מאוד רגיש כדי לשמוע אותו.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ל-DYS.
זה לא עניין של דפוק, זה עניין של התאמה.

"גרעיניות", מלשון GRAIN, הכוונה למשהו שאינו צלול לחלוטין. זוהי תכונה (לא טובה) של הרבה מכשירים, לעתים כולל נגני CD ומגברי טרנזסיטור. חלק מהסיבות להופעתה היא "לכלוך" ברשת החשמל, או הפרעות אחרות (RF, בעיות סיכוך) המשפיעות על הכבלים.
התכונה הזאת אינה מופעה במערכות זולות, אלא יכולה למצוא ביטוי דווקא ביקרות המעבירות יותר מידע ותכונות של כלל המכשור.

הבעיה עם כל הדיון הזה, כולל מבחן עיוור, שרוב הכותבים סבורים שהם צריכים להתמקד בכבל ולמצוא הבדלים בינו ובין כבל אחר.
זוהי טעות.
צריך להתמקד במספר מרכיבים ברורים של המוזיקה ואז להשוות. כאשר מתייחסים למשולש, לעצמת הקשה, למיקום קול בחלל, לפירוט ושאר מרכיבים - העניינים נעשים מאד ברורים.

הסיפור פשוט: מרגע שקיים הבדל בין שני כבלים - וממש לא משנה איזה - הדיון מבחינה עקרונית גמור.

מי ששם כבל יקר מדו-גידי של חברת החשמל וטוען שאין הבדלים - או שאינו ישר עם עצמו, או שאינו ישר עם האחרים.

ומי שמאזין למוזיקה, יש לו ניסיון ומצויד במערכת רלוונטית מזמן גמר את הדיון הפאתטי הזה, גם בארץ ובוודאי בעולם.

העובדה כי אנשים שלא שמעו טוענים כי כל המסה הקריטית הזאת גם היא לא שמעה ומצמידים לכך הסברים שאינם שווים פרוטה, היא פאתטית לא פחות.

כאשר פלוני מנסה לומר כי התנסות מוסדרת של עשרות שעות בהרבה מקומות עם מספר אנשים (ביחד ולחוד) אינה שווה, כי הוא לא שמע, ומנסה לתקף זאת באמצעות פסוודו-מדע, אגב חוסר ידע בתחום, זה פגום מהיסוד.

אבל זה בסדר. אתמול, בגינה בגבעתיים, הסביר בעל כלב לאחת לידו, שהכלב שלי "מציל אנשים בהרים". יש לו הרבה שנים כלב, הוארואה כל ערב הרבה כלבים - אבל אין לו מושג.

חלק מהיסובת להופעתה

(Y)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לס. בעקבות מה שכתבת: כמה הגיגים לסיום

יש מגברים שלא שווים את הכסף בהשוואה לאחרים; יש כאלו שההבדל בינם לאחרים קטן עד כדי זניח; לפעמים, נוצר הבדל גדול יותר בין מגבר א' לב' בגלל משהו שלא "שייך" כגון בסיס ראוי.

זה נכון גם במוצרים אחרים - וזה ידוע לכל. רק מטוב לבי אחסוך עשרות דוגמאות מעולם הרכב, למשל

כל ההתבחבשות עם כבלים נובעת מכך שיש אנשים שסבורים כי אין הבדלים בין כבלים.

- לא שהם יקרים מדי, לא שהם לא שווים את הכסף, לא שהמאוד יקרים אינם מצדיקים את המחיר בכלל ובהשוואה לזולים בפרט.

"אין הבדלים בין כבלים".

למה? הם לא שמעו הבדל.

העובדה שאחרים מדווחים על כך באופן שיטתי, מוסדר, לאחר התנסות ארוכת שנים ומרובת ניסיונות לא משנה את דעתם. יתירה מזאת: הם אפילו לא מוכנים לומר: או. קי. אני לא שמעתי, אבל איך ואיפה אפשר להתרשם מזה?

במקום זה, נשלפים טיעונים שגויים בשם המדע בכלל ומדעי ההתנהגות בפרט. במקום זה, מסביר פלוני לאלמוני שההתנסות המאוד רבה שלו ושל סביבתו אינה שווה (הוא הרי לא שמע) - והוא גם מסביר לו היכן טעה ולמה הוא הוזה.

וזה כבר הזוי לגמרי.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מצד שני, "אנשים רבים מדווחים באופן שיטתי ומוסדר" על כל מיני דברים כמו רפאים, עבמי"ם, אלוהים, הומאופתיה, עין הרע, אסטרולוגיה וכו' - אני מוכן להגיד 'אוקיי, אני לא מאמין, אבל מכבד אתכם', רק שזה יהיה כמובן שקר, בלי לפגוע בכל מי שחושב שבמעריב הכינו תחזית על מה שיקרה לו בשבוע הבא, כן ?

לא עיינתי בשירשור כולו אלא הבנתי שנטען כאילו 'אין הבדל בין שום כבל', וזה נשמע לי לא נכון לומר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
במקום לעשות אתם כולכם רק מדברים.

משמיצים אחד את השני.

השרשור הזה חסר כל עניין טכני אלא מדבר על נושאים אישיים אחד אחד, כל אחד לשני, מי מאמין לשני וזהו.

כמו ילדים בגן.

זה פורום אודיו. לא נראה ככה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
ס.: מצד שני, "אנשים רבים מדווחים באופן שיטתי ומוסדר" על כל מיני דברים כמו רפאים, עבמי"ם, אלוהים, הומאופתיה, עין הרע, אסטרולוגיה וכו'.

בדיוק, לכן נדמה לך שאתה שומע הבדל בין כבלים, בין מכשיר אחד לשני, לכן נדמה לך שאתה בכלל שומע, לכן בכלל נדמה לך.

זאת דוגמה לדמגוגיה בכלל ולחוסר הבחנה בשוני במהות הדברים בפרט: אסטרונומיה ואסטרולוגיה עוסקים בכוכבים; זה אומר ששניהם מדע? שניהם מיסטיקה?

מה שמוביל למה שאורי כתב - מכיוון שבדיעבד הצדק עמו.

בקיצור, נעזוב זה

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ואללה גם אני חושב שהשירשור ארוך מידי וחסר תועלת.
לסיום, לפחות החלק שלי בשירשור, אני שמעתי הבדלים אבל הם היו כל כך מינוריים שמראש החלטתי שאני לא מוכן להתעסק עם זה. אני משתמש בשלושה (שלוש) זוגות כבלים (המערכת שלי היא tri amplified), כולם סבירים ואף אחד מהם הוא לא יקר באופן יוצא דופן.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
השירשור ארוך אבל בכלל לא חסר תועלת.
הזמנתי את כל מי שטוען שמה שאני שומע הוא שקר לשים את "הביצים" ולעמוד מאחורי דבריו
התוצאות ברורות מראש.
לזרוק סיסמאות זה קל, לעמוד מאחוריהם זה קשה יותר.
פורום אודיו אשר נתמך על ידי משתמשים ללא אינטרס כלכלי- אמינות הוא דבר חשוב ושווה להתווכח עליו.מותר להאמין , מותר וראוי להכניס עדויות סוביקטיביות אבל בלעדי אמינות אין טעם לכלום.

לעניין הכבלים: הטענה לשינוי מינורי היא אינה נכונה עבורי.
אין ספק שכבלים לא יתנו שינוי ברמה שרמקול של JMLAB פתאום ישמע כמו פרואק.
מצד שני , עבורי, אם כבל יכול להפסיק "גרעיניות" בתדרים מסויימים מבלי לפגוע בדינמיות או לגרום לשינוי טונאלי- זה שינוי מאוד משמעותי(עבורי "גרעניות" בסאונד זה משהו מאוד לא טוב ומהנה).שיפור באימג' ללא שינוי טונאלי הוא משהו מאוד משמעותי עבורי. וכך הלאה.
כל אחד ורגישות שמיעתו, הרמה הצלילית איליו הוא שואף להגיע והיכולת שלו ליצור סטאפ מתאים שיתמוך ברצונותיו לגבי הצליל המתבקש.
לאנשים קל להתחבר לשינויים טונאלים מובלטים. לטווח קצר- אילו השינויים שקל מאוד להבחין בהם גם אם אתה לא מאוד מיומן בהקשבה.
הבעיה אצל אודיופילים היא שהטונאליות הוא רק פרמטר הכניסה לעוד פרמטרים אחרים ושונים.
באופן כללי, אם מישהו מחליט שהוא מקים סטאפ על מנת שיוכל להגיע לתוצאה ממש טובה , הוא יצטרך לפעול במספר מישורים שישפיעו על הצלילי וזה התאמה בין הקופסאות השונות, התאמה לחלל האזנה, טיפול אקוסטי בחלל האזנה, חשמל וכבלים.
מי שחיי בחדר רועש(שזה סלון ממוצע בבית ישראלי בעיר) מספיק לשים את הקופסאות וזהו. כל השאר באמת לא משמעותי.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ואני שואל יניב.

בכל מקרה. מי שכל כך בטוח שאין הבדלים שם ת'משכורת שלו על השולחן, לא שם? שישתוק ולא יבלבל ת'מוח על מבחנים.
אני אשמש הסניגור של השטן , ואגיד לך , שבגלל הסיפה הזו , קורה הדבר הבא :

אותו אדם מוכר גם מזכיר בכל שלב את האופציה שלנו להיות מליונרים, כן בטח. אתה צריך לשים 20 K דולר מקדמה, המבחן אינו על המערכת שלך, והכבלים אמורים להיות זהים לחלוטין {הוא מודד אותם}. יש מישהו שנבחן? לא. למה? כי זה מבחן מכור מראש ומועד להפסד. אף אדם לא יתרום מליון דולר בקלות והעובדה שהוא מעוניין בדמי השתתפות של 20K דולר מלמד אותי שמטרתו היא לעשות בוחטה של כסף ולא חלילה לתרום למדע עובדות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר ידידי.

אתה מודע לבעייתיות של מבחן המליון דולר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור