מבחן כבלים עיוור !

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יניב.

אין פה עיניין של לסמוך, יש פה עיניין טכני לחלוטין, אתה מודד ומגלה שאין פילטר או יש פילטר ואז מחליט אם מתאים לך מבחן או שלא.

יותר פשוט מלנשום.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יניב.

אין פה עיניין של לסמוך, יש פה עיניין טכני לחלוטין, אתה מודד ומגלה שאין פילטר או יש פילטר ואז מחליט אם מתאים לך מבחן או שלא.

יותר פשוט מלנשום.

מה הבעיה לקבל את הכבלים אלי לבדיקה, ובבדיקה אני אומר שאני אחבר אותם למערכת לשמוע.
הדבר הכי פשוט, אני לא מבין איפה הבעיה?

תסביר לי מה הבעיה לקבל את הכבלים אלי לבדיקה?

----

מצד שני,
אין לי כוח להמשיך את הריב עם DIZ, מי שחושב שאני טועה שימשיך לחשוב ככה.
קבעתי בדיקה אל מול מישהו (מכתיבה שלו פה) שנראה בחור רציני ומישהו שאני יכול לתקשר איתו והוא יואל.
אני אפגש עם יואל נבדוק באיזי ואז אני אוכל לדעת בוודאות אם יש הבדל או לא.
אני גם לא אפרסם פה את התוצאות לפה או לפה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יניב.

אתה מבקש מגידי לא להאזין למערכת שלו למספר ימים, אני לא הייתי משחרר את הכבלים רק בגלל הסיבה הזו.
בלי קשר, מה הבעיה לבדוק אצלו? נראה לי סתם עבודה קשה לקחת ממנו את הכבלים, להאזין להם כמה ימים. האם מהאזנה תוכל לדעת אם יש פילטר?

עזוב יניב, שמע לי.
לך אליו עם אדם שאתה סומך עליו ותן לו לבדוק את הכבל. אין כאן עיניין של לסמוך יש כאן עובדות. או שיש פילטר או שאין.

avigdor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
נמר,
בשביל מה אתה עושה את זה?
קודם הוא מאשים אנשים שהם שקרנים ולא שומעים הבדלים כפי שהם טוענים .
אחר הוא מאשים אותם שהם רמאים וירמו במבדק.
דיי
יש באמת גבול לטעם הטוב והאינטלגנציה.
אנשים כאן לא מטומטמים .

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אהלן אביגדור
אתה צודק ותודה שהארת את עיני.
הגעתי לגיל שאני באמת לא חייב לפגוש כאילו שממש לא בא לי.
לא רואה טעם לארח את סונוס בביתי (עם או בלי בדיקת כבלים מקדמית)
הצעתי עדיין עומדת ומי מ"המשקיעים" שמאחורי סונוס (לטענתו הוא היה מוכן לשלם 200 ש"ח אך אסף "תרומות"
"מהמון אנשים" שרצו להצטרף למבדק והצליחו לאסוף את הסכום הנדרש). אם יש כזה מבין "המשקיעים" שמעניין אותו המבדק ומוכן להתחייב ולא רק לקקש, ובעל אישיות בוגרת- אשמח.

הכבלים שהשוותי למבדק הספציפי היו שנים:Extreme IC של חברת קואינסידנס וכבל VDH 102
לא זוכר איזה MARK. שניהם כבלים לא מאוד יקרים ואחרים יכולים לפנות ליבואנים המתאימים ולהתרשם מהם.

שניהם אינם הכבלים שמשמשים אותי בקישור בין הפרה לסידי במערכת העיקרית אצלי (הכבל שאני משתמש באופן רגיל הוא כבל DIY מנחושת בייצור מקומי באורך 80 ס"מ בלבד)
כאמור שני הכבלים הללו אינם מאוד יקרים והדגמים עצמם ואינם עומדים זה מול זה באיכות .
ההבדל השמיע בינהם קיים ברמה טונאלית ועם יותר נפח ומוזיקליות בקואינסידנס שעושה רושם להומוגניות בין התדרים השונים בעוד שבכבל הפשוט של VDH הצליל יבש יותר תדרים גבוהם מודגשים יותר. DECAY בקואינסינס ארוך יותר "מוזיקלי" ותחושה של יותר "אויר". בצלילים הגבוהים של הפסנתר ב VDH הצליל קצת לוחץ בניגוד לקואינסידנס.
שכבות הצליל של הקואינסידנס יותר מרובות ומעניינות. הבדלים בקטעי הסולו של הבס האקוסטי ברורים לחלוטין.
כל אילו תיאורים מאוד סוביקטיבים של סאונד שעוזרים לי להבדיל בינהם באופן מידי ובקלילות.
אם כל זה לא מספיק הבמתיות שנוצרת בדגם של הקואינסידנס רחבה יותר מאשר ה VDH-כך שגם אם אתה חצי חירש, בעל אוזן לא מוזיקלית , יהיה זה קליל להבחין בכך ויש כאן משהו "מדיד " יותר, ודי קל להבחין אם במת הצליל מגיע לקו א או ב' . למשל בקטע הראשון של הדיסק של סטיב קוון שמתחיל עם תיפוף על המצילות ,קל מאוד לאבחן שבקואינסדנס גיזרת הסאונד רחבה יותר.

כל אילו לא באים להגיד שחברה אחת יותר טובה מהשניה אלא מקרה מאוד פרטי בקונפגורציה מסויימת.הכבל של VDH הוא דגם כניסה שלהם.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דיז , אם במקרה הבנת אותי לא נכון אני חייב לך התנצלות .

מה שניסיתי להעביר זה העובדה שיש אנשים (לא אני וכנראה גם לא חלק מחברי הפורום ) , שקונים מערכות כאלו שאי אפשר לשמוע בהן הבדלים בין כבלים .
במערכת הראשונה שהייתה לי (מאוד זולה ) כמעט אי אפשר היה , וההבדל היה זניח .

אנני יודע מה יש לסונוס או לאחרים , אבל יכול להיות שחוסר האמון הוא בגלל אי החשפות לציוד שמתאים לבדיקות כאלו . כי עובדה יש המון אנשים ולא רק בכתום שלא מאמינים , ומאידך יש כאלו שכן (ואני בינהם ) . ולכן ההשערה שלי שיש להם מערכות שלא חושפות או שלא חשוב להם להחשף לזה

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יאללה DIZ!!!!

אני הייתי בהלם מכמות האנשים שחושבים שאתה קשקשן והיו מוכנים לתרום כסף על מנת להשתיק אותך.
אז ככה:

יש 2000$ למבחן. ?

רק כדי לסגור את העניין:
המתנתי והמתנתי לכל אותם "משקיעים" שסונוס היה בהלם מהם, לבוא ולהרים את הכפפה.
אפילו כבר קניתי משהו על חשבון הרווחים העתידים מהמבדק.
(sad)כנראה מהרתי , ניגרם לי נזק ונשארתי עם הוצאה בלתי ממומנת.

כל אותם המון אנשים קיבלו רגלים קרות? אולי הם לא היו שם מהתחלה? אולי היה מי שכתב את מה שכתב כי ידע שהוא לא יעמוד מאחורי מילותיו ואילו שימשו אותו רק כדי להתנגח ולקשקש עוד קצת?
אולי.

העניין מבחינתי סגור.
חג שמח

...ולגבי מה שג'וקר ציין-שןב, באמת לא מעניין אותי מה אחרים שומעים.
http://aca.gr/paper40.htm

נערך לאחרונה ב:

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
מקווה שזה התבצע במוזיקה ראויה....:)

זוהר ארגוב...

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
בשירשור הזה אני מסכים עם דיז, נמר, אביגדור, יעקב ח, ליאור קורן, ואורי_ו

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
רק כדי לסגור את העניין:
המתנתי והמתנתי לכל אותם "משקיעים" שסונוס היה בהלם מהם, לבוא ולהרים את הכפפה.
(sad)כנראה מהרתי , ניגרם לי נזק ונשארתי עם הוצאה בלתי ממומנת.

כל אותם המון אנשים קיבלו רגלים קרות? אולי הם לא היו שם מהתחלה? אולי היה מי שכתב את מה שכתב כי ידע שהוא לא יעמוד מאחורי מילותיו ואילו שימשו אותו רק כדי להתנגח ולקשקש עוד קצת?
אולי.

העניין מבחינתי סגור.
חג שמח

...ולגבי מה שג'וקר ציין-שןב, באמת לא מעניין אותי מה אחרים שומעים.
http://aca.gr/paper40.htm

רק כדי לסגור את העניין:
המתנתי והמתנתי לכבלים שנטען שאפשר להבדיל בניהם.
כנראה מהרתי , ניגרם לי נזק ונשארתי עם הוצאה בלתי ממומנת.

אותו DIZ כנראה קיבל רגלים קרות? אולי הוא לא היו שם מהתחלה? אולי היה מי שכתב את מה שכתב כי ידע שהוא לא יעמוד מאחורי מילותיו ואילו שימשו אותו רק כדי להתנגח ולקשקש עוד קצת?
אולי.

העניין מבחינתי סגור.
חג שמח

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי

קראתי את כל השירשור הזה ודבר אחד אני יכול לאמר
א.הבדלים בין כבלים מבחנתי קיימים וחיים ומשנים באופן דרסטי את הצליל של המערכת...
ב. לא מפליא אותי שהשירשור הזה קיבל גוונים אפורים...ככה זה שאנשים לא קשורים מריקבון התפוזים ההוא...שלא מבינים שום דבר מהחיים שלהם וכל מה שיש להם בראש זה להכנס באנשים טובי לב....
ג. בקשר למבחן שקיימו שם, אז בזמנו הייתי שותף פסיבי בביזיון התפוזי ההוא שם ועם מערכות שיש לאנשים שם, לא מפליא שהם לא שומעים הבדלים בין כבלים, מגברים, חשמל וכו'
עם מערכות סתומות כשלהם אין שום תמוהה, כשהאלוהים שלהם שם זה "טאנוי" ועוד שאר סמרטוטי וינטאג', שישמיכו להתפלות ולתהות על קנקנו, מדוע הם לא שומעים הבדלים בין ציודים
ד. לא פלא שכמעט שום סוחר או עוסק בתחום לא רושם שם יותר...המסקנות ברורות
ה. אני חושב שהרמה של האתר הזה היא בקלאסה אחרת לגמריי מכל בחינה אפשרית ואני חושב שאין מקום לריבים ותת רמה שידועה לי ממקומות אחרים
חג שמח ושבוע טוב
אייל

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אל תתרגש,זה חלק ממהות הפורום. {במינון נכון של תיבול,זה טוב}

ג. בקשר למבחן שקיימו שם, אז בזמנו הייתי שותף פסיבי בביזיון התפוזי ההוא שם ועם מערכות שיש לאנשים שם, לא מפליא שהם לא שומעים הבדלים בין כבלים, מגברים, חשמל וכו'
עם מערכות סתומות כשלהם אין שום תמוהה,

אייל

שכחת להוסיף ש די.וי.די זה הכי טוב...וחוץ מזה, בחושך הכל ניראה{סליחה,נישמע?} אותו דבר!(shocked)

אגב,הסיבה ששם לא כותבים יותר עוסקים בתחום, לא נובעת רק מהתעסקות יתרה במכשירי DVD ורסיברים למיניהם - אלא מסיבה ששם אפשר {אפילו רצוי} להתקיף כל אחד שמנסה
להסביר/לשתף את החברים, על הבדלים או שינויים שהוא חש אצלו בבית, ומיד הוא מותקף במילים בוטות וירידות שהדף לא יכול לסבול.וחמור מזה,אין אפשרות למחוק/לערוך שזו בעיה בפני עצמה - כמובן שבראש המותקפים נמצאים היבואנים שמנסים בכל דרך להסביר/להגן על מקור גאוותם/פרנסתם.{ואין שם אוזן קשבת} לכן המקום הכתום נראה כמו שהוא נראה.

לגבי שינויים? בוודאי שקיימים. אפילו אחי שבא לבקר אצלי איזה יום,היה עד להחלפת אינטרקונקט בין הפרה לנגן ולשינוי שזה חולל. אבל למה אני צריך לנסות לשכנע מישהו שאכן זה קרה? מה זה מוסיף לי?מה חשובה לי דעתו? הרי אני מרגיש את השוני...אז על איזה בסיס יש לנו דיון משותף, או וויכוח? על דברים מוחשים לגבי...:)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
היי

קראתי את כל השירשור הזה ודבר אחד אני יכול לאמר
א.הבדלים בין כבלים מבחנתי קיימים וחיים ומשנים באופן דרסטי את הצליל של המערכת...
ב. לא מפליא אותי שהשירשור הזה קיבל גוונים אפורים...ככה זה שאנשים לא קשורים מריקבון התפוזים ההוא...שלא מבינים שום דבר מהחיים שלהם וכל מה שיש להם בראש זה להכנס באנשים טובי לב....
עם מערכות סתומות כשלהם אין שום תמוהה, כשהאלוהים שלהם שם זה "טאנוי" ועוד שאר סמרטוטי וינטאג', שישמיכו להתפלות ולתהות על קנקנו, מדוע הם לא שומעים הבדלים בין ציודים
ד. לא פלא שכמעט שום סוחר או עוסק בתחום לא רושם שם יותר...המסקנות ברורות
ה. אני חושב שהרמה של האתר הזה היא בקלאסה אחרת לגמריי מכל בחינה אפשרית ואני חושב שאין מקום לריבים ותת רמה שידועה לי ממקומות אחרים
חג שמח ושבוע טוב
אייל

אתה לא צריך להתרגש.
אכן תמצא הרבה דמגוגיה ורמה תת אנושית.
אל תהפוך את זה לבעיה שלך. זה בעייתם, ובעיית נציגהם שחייבים לכתוב גם כאן.
הרי מה יותר טוב מאשר לבלבל את השכל על עלות שקע אודיופילי שאולי ניתן להשיג ב 25 ש"ח פחות, לתקוף יבואן , תחת התירוץ של טובת הציבור.על זה אפשר לקשקש מאות מילים. על משממעויות של השפעה\אי השפעה על הצליל-זה לא תראה וגם לא תשמע.
וזה עוד לפני אי הדיוקים עד רמות דמגוגיות זולות.
שכל אחד שיעשה את החושבים שלו.

בסופו של דבר אנשים לא מטומטמים ויודעים לקרוא בין השורות.

LiveSound

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
צודק

(Y)

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אכן

כמו שאמרתי ואמרת דיז

לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין את הרמה הירודה שהגיע אליו אותו הפורום...
גם אני בעצמי הותקפתי לא פעם...וזו הסיבה שכל הטוב שהיה שם ברח משם כמו מאש, זה אפילו כבר לא עוסקים בתחום...האווירה שם היתה איומה
וכל הקטע שבשירשור הזה משהו הריח לי מסריח מתפוזים לא קשורים שהזכירו לי ימים מסריחים עוד יותר...
קיצר בוא נאמר שאם היה לי כסף מיותר עכשיו הייתי ללא ספק רוכש איזה אינטרקונקט מהסדרות החדשות של xlo

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כבלים הם סוג של פילטר !
כל אחד מעביר את התדרים באופן שונה .
לדוגמה : כבל סוליד קור וכבל מגידים רבים מטפלים שונה בתדרים שעוברים שקליפת הכבל (בעיקר הנמוכים )
בנוסף סיכוחים שונים משפיעים בצורה שונב על ניקוי הפרעות סטטיות ומגיבים שונה לתופעה שנקראת סקין אפקט (הפרעה חשמלית ביין הקליפה של הכבל לסיכוך) .
ישנם כבלים מוערקים וישנם שלא !
ישנם כבלים שמסולסלים ביין הפלוס למינוס בכדי למנוע השראה ביין הגידים וישנם שלא !
ישנם כבלים שקליפת הכבל והליבה עשויים חומר שונה - לדוגמה נחושת מצופה כסף !
ישנם המון הבדלים תכנולוגיים שלכל אחד השפעה משלו לטוב או לרע - כמו שאמרתי כבל זה כמו פילטר , תחומי תדרים שונים עוברים שונה מכבל לכבל וסיכוחים שונים משפיעים שונה על הסאונד (לגבי הסיכוחים לרוב מדובר בהשפעה שלילית , סיכוח שלא תוכנן טוב לא יצליח למנוע הפרעות מבחוץ ובו בזמן למנועה הפרעות מבפנים שנגרמים מהאינטרקצייה ביין הסיכוח למוליך תופעת הסקין אפקט .
מי שלא מאמין או לא מסוגל לשמועה שיבדוק שוב .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
(Y)

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
פילטר

כבלים הם סוג של פילטר !
כל אחד מעביר את התדרים באופן שונה .
לדוגמה : כבל סוליד קור וכבל מגידים רבים מטפלים שונה בתדרים שעוברים שקליפת הכבל (בעיקר הנמוכים )
בנוסף סיכוחים שונים משפיעים בצורה שונב על ניקוי הפרעות סטטיות ומגיבים שונה לתופעה שנקראת סקין אפקט (הפרעה חשמלית ביין הקליפה של הכבל לסיכוך) .
ישנם כבלים מוערקים וישנם שלא !
ישנם כבלים שמסולסלים ביין הפלוס למינוס בכדי למנוע השראה ביין הגידים וישנם שלא !
ישנם כבלים שקליפת הכבל והליבה עשויים חומר שונה - לדוגמה נחושת מצופה כסף !
ישנם המון הבדלים תכנולוגיים שלכל אחד השפעה משלו לטוב או לרע - כמו שאמרתי כבל זה כמו פילטר , תחומי תדרים שונים עוברים שונה מכבל לכבל וסיכוחים שונים משפיעים שונה על הסאונד (לגבי הסיכוחים לרוב מדובר בהשפעה שלילית , סיכוח שלא תוכנן טוב לא יצליח למנוע הפרעות מבחוץ ובו בזמן למנועה הפרעות מבפנים שנגרמים מהאינטרקצייה ביין הסיכוח למוליך תופעת הסקין אפקט .
מי שלא מאמין או לא מסוגל לשמועה שיבדוק שוב .

גם קומפקטים הם סוג של פילטר
גם מגברים הם סוג של פילטר
ורמקולים וודאי שהם סוג של פילטר.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מנסה להגיד?

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
תת אנושית.

הביטוי "תת אנוש", subHuman, מגיע מהתעמולה הנאצית, הופיע בראשית בספר מיין קאמפ של אדולף היטלר, והיה מאוד שמיש במכונת התעמולה של יוזף גבלס. הביטוי מאוד שגור בסרטים כמו "רוברט וברטרם" "הפשתן מאירלנד" "היהודי הנצחי" ו"היהודי זיס". אני לא משוכנע שיש לכולם מושג על מה אני מדבר, אבל יפה יעשה מי שיש לו הרשאות ויערוך את הדבר המזעזע הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור