כמה טוב שיש מי שינפץ עבורנו את המיתוסים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רק אם זה B&W 802D (סליחה, עמיר :))
אין לי 802D, כך שאין לי מה לסלוח :)

========================

חוצמזה, האם כל השירשור הזה לא רק מנפח ונותן פוקוס ותשומת לב ופירסומת ובמה למשהו שמה שהייה הכי מתאים לו כנראה זו סתם התעלמות מוחלטת?

עמיר

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
איל,
יצא לך לשמוע את ה 27 בשנים האחרונות, או שאתה עדיין זוכר את הצליל של זה שהיה לך לפני הרבה שנים?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נמר,אף פעם לא יצא לנו לשוחח בפורומים זה מול זה,ואני מעריך מאוד את התגובה שלך.בוודאי שלא חשתי עוינות ממך ישירות.אבל כמו שציינתי קודם,יש כאן מספר מצומצם של אנשים דומיננטיים(ולא התכוונתי אליך) שגם אם הם נחשבים מאוד בתחומם,לא אוהבים כאן דריסת רגל של אנשים שלא "מהמילייה שלהם" בתחום הסטריאו ונוטים להתבטא בחוסר סבלנות כלפי אחרים.תקן אותי אם אני טועה,זה קרה כאן לא פעם ולא פעמיים.
שלום, וברוך הבא , תרגיש בנוח ,אתה קצת טועה ,כולנו רוצים חברים חדשים ,ואין צורך לחזור כבר בפעם השלישית על "דומיננטים" שאינם אוהבים דריסת רגל ,זה כלל לא נכון ,תרגיש בנוח ,וטוב ונכנסת לכאן!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תשמע Kosh ,הבחור ההוא מהפורום הכחול שכתב את משנתו לגבי המיתוסים צריך לקבל פרס.
ליפני הרבה שנים שהיה "טוטו 13" ולא 16 כמו היום.מי שלא ניחש אף ניחוש דהיינו 0 ,קיבל פרס ניחומים.
אני חושב שבאמת מגיע לו.:כוכב:
וחוץ מזה ברוך הבא.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
KOSH.

קח כיסא ושב , בירה גולד סטאר , קפה ?

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
ברוך הבא KOSH.
יש משהו בוינטאג',שאי אפשר לקחת מהציוד הזה,ובלי קשר לאיכות הסונית.
הגעגועים...לתקופה שקטה יותר,פשוטה יותר,בכל תחום בחיינו.
מהפוליטיקה,ושועי הארץ,ועד האוכל הפשוט והלא מהונדס גנטית.

בלי פייסבוק ,אינטרנט ופלאפונים,ובסופו של יום-כוחה של המילה,והטקסט הכתוב.
קראנו חוברות אודיו,שאז עוד היו נאמנות לקוראים,ולא למפרסמים,והמחירים יחסית היו שפויים.

בגיל 45,גם אני קצת וינטא'ג,וזוכר את הציודים הללו עם הרבה חום בלב,אולם-מצטרף לדברים שהעלה אייל פור,
קשה להשוות את הציודים הללו טובים ככל שיהיו,לאלו המודרנים,שמייצרים סאונד מפורט מאוד,מדוייק,וכן,גם מוסיקלי.
איתן.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
איל,
יצא לך לשמוע את ה 27 בשנים האחרונות, או שאתה עדיין זוכר את הצליל של זה שהיה לך לפני הרבה שנים?

לא, אבל מכרתי בשנה וחצי האחרונות שני אקזמפלרים של המגבר מהדגם המדויק שהחליף אותו אצלי במערכת.

כמו כן שמעתי לא מעט את ה - 29 ואת ה - 23 במערכות מוכרות היטב.

כך שיש לי פרופורציות מצוינות

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ברוך הבא KOSH.

בגיל 45,גם אני קצת וינטא'ג,וזוכר את הציודים הללו עם הרבה חום בלב,אולם-מצטרף לדברים שהעלה אייל פור,
קשה להשוות את הציודים הללו טובים ככל שיהיו,לאלו המודרנים,שמייצרים סאונד מפורט מאוד,מדוייק,וכן,גם מוסיקלי.
איתן.

זה לא לגמרי נכון, לפחות לא בתחום של הגברה שפופרתית, מס' פטיפונים ורמקולים. הבעיה היא שהיוצאים מהכלל יחסית נדירים ומחירם יכול להרקיע שחקים. אבל, אני לא מדבר על רסיברים בשקל משוק הפשפשים.

איל אפילו מייצג חברה שבונה העתקים של מגברי ווסטרן אלקטריק משנות ה-30 וה-40. אז מדוע לייצר מוצרים כאלה היום? בשביל הנוסטלגיה? :)

נערך לאחרונה ב:

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
קרלים ומארק לוינסונים בני 25 שנה ייתנו לך בראש[/QUOT

עברו אצלי בשנים שונות קרלים מסידרות 50, 200 ו - 100, ומרק לוינסונים כמו 10 (פרה), 25, 27, 23.

הם עדיין טובים בסטנדרטים של היום, אבל ממש לא שוים את המחירים שעלו בזמנו.

לדוגמא, NO 27 של לוינסון שנמכר היום בסביבות 10000- 8000 ש"ח, שווה בדיוק את זה. הוא מתחרה מבחינת סאונד במגברים טרנזיסטוריים חדשים חזקים (100 וואט "אמיתיים") שעולים בסביבות 10000 - 15000 ש"ח, במחיר גבוה יותר יש כבר מכשירים טובים ממנו, ואם אתה יכול להסתדר עם מגברים פחות חזקים, במחיר שלו תמצא מוצרים חדשים טובים יותר. השוק בדרך כלל לא משקר.

ה - 27 עלה בזמנו 4200 $ בערך, במונחים של היום זה שקול לסביבות 8000 $ כלומר קרוב ל - 30000 ש"ח. במחיר הזה יש מוצרים טובים ממנו משמעותית.

איל,
אם ככה הצלחנו למצוא ביחד מגברים בני 25 שנה שמשתווים למגברים בסכום של עד 15,000 ש"ח (ויש אף כאלו שיגידו שיקרים יותר).

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מגבר בן 20 (ואי לכך עם צפי של בעיות טכניות) שעלה 30000 ש"ח, והיום מתחרה במגברים חדשים שעולים 10000 - 15000 ש"ח זה לא נדיר.

הישג אמיתי הוא מגבר ששמר על האיכות שלו, כלומר גם היום מתחרה במגברים שעולים חדשים כמוהו.

אבל מה שיותר מעניין הוא שהמגבר שהחליף אצלי את ה - 27 ונשמע טוב פי כמה ממנו עולה כ - 4000 ש"ח ביד שניה....

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אני חושב שלוינסונים מהתקופה ההיא היוו אמת מידה לסאונד טוב , בייחוד מציוד SS אמריקאי ועומדים במבחן הזמן עד היום,
כמובן ששידרוג קבלים מתבקש ברב המקרים, והבעיה היחידה איתם זה שהם בני קרוב ל20 שנה .
שמעתי לפני חודשיים לוינסון 23 עם קבלים חדשים מחובר לפרה ב12K$ חדש שהניעו טידל של 45000$ , מול מגבר עדכני של חברה מכובדת שעולה באזור 6-7K$ והלוינסון 23 היה יותר טוב, יותר טבעי, יותר נכון טונאלית .
במערכת הספציפית הזו, לא שמעתי שום מגבר מיד שניה לא ב4000 ש"ח וגם לא ב7000 ש"ח שמגיע לרמתו.
מכיוון שלא מסתובבים בארץ ובכלל בעולם מגברי SS היי אנד חזקים מיפן, אופציות אמריקאיות כמו לוינסון 23/23.5 , או 3/Rowland Model 1/2 - כאשר הם במצב פיקס, לדעתי שווים את הכסף גם היום.
אפשר לראות זאת גם לפי המחירים שלהם באודיוגון, כי אחרי הכל , זבל לא מחזיק מחיר 20 שנה.

נערך לאחרונה ב:

gayle

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
אני חושב שלוינסונים מהתקופה ההיא היוו אמת מידה לסאונד טוב , בייחוד מציוד SS אמריקאי ועומדים במבחן הזמן עד היום,
כמובן ששידרוג קבלים מתבקש ברב המקרים, והבעיה היחידה איתם זה שהם בני קרוב ל20 שנה .
שמעתי לפני חודשיים לוינסון 23 עם קבלים חדשים מחובר לפרה ב12K$ חדש שהניעו טידל של 45000$ , מול מגבר עדכני של חברה מכובדת שעולה באזור 6-7K$ והלוינסון 23 היה יותר טוב, יותר טבעי, יותר נכון טונאלית .
במערכת הספציפית הזו, לא שמעתי שום מגבר מיד שניה לא ב4000 ש"ח וגם לא ב7000 ש"ח שמגיע לרמתו.
מכיוון שלא מסתובבים בארץ ובכלל בעולם מגברי SS היי אנד חזקים מיפן, אופציות אמריקאיות כמו לוינסון 23/23.5 , או 3/Rowland Model 1/2 - כאשר הם במצב פיקס, לדעתי שווים את הכסף גם היום.
אפשר לראות זאת גם לפי המחירים שלהם באודיוגון, כי אחרי הכל , זבל לא מחזיק מחיר 20 שנה.
מסכים, בעיקר בנוגע למגברי SS היפנים, כדוגמת Accuphase A-50 מגבר מדהים, 50W קלאס A, לא בונים כאלה מגברים היום או איזה Pioneer Exclusive M5/M7.
אפילו Accuphase לא משתמשים באותה איכות רכיבים היום והמחיר הכפיל את עצמו פי עשרה ואפילו יותר.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38

הלוינסון 23 חזק עוד יותר אבל נשמע קצת פחות טוב מה - 27. הגבוהים שלו צלולים פחות והצליל טיפה מכני יותר.

אני לא יודע עם איזה מגבר עדכני הנ"ל שומע, אבל אני בטוח שבהשקעה לא גבוהה, או אפילו בטרייד אין בלי להשקיע כלום, הוא יכול לשמוע הרבה יותר טוב.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
מה יותר פינוק מאשר לקנות מגבר ישן שהיה טוב בזמנו
ובעזרת שיפוץ להחזיר אותו למצובו המקורי ואף יותר
זה תקף גם לרכבים
כול עשיר יכול לקנות פורשה ..והשתמש בא ליסוע לעבוד ולעצור בדרך לאכול סופגניה .
אבל לא כול אחד יכול לקנות רכב ספורט ישן ובעזרת שיפורים להשאיר את הפורשה מאחורה אוכלת אבק ;)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה יותר פינוק מאשר לקנות מגבר ישן שהיה טוב בזמנו
ובעזרת שיפוץ להחזיר אותו למצובו המקורי ואף יותר
זה תקף גם לרכבים
כול עשיר יכול לקנות פורשה ..והשתמש בא ליסוע לעבוד ולעצור בדרך לאכול סופגניה .
אבל לא כול אחד יכול לקנות רכב ספורט ישן ובעזרת שיפורים להשאיר את הפורשה מאחורה אוכלת אבק ;)

מה הקשר לסופגניה? :)
ואשמח לדעת איזה רכב רכב ספורט ישן אחרי שיפוץ משאיר את הפורשה מאחור?

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
מה הקשר לסופגניה? :)
ואשמח לדעת איזה רכב רכב ספורט ישן אחרי שיפוץ משאיר את הפורשה מאחור?
אני יכול להראות לך כמה מכוניות סובארו אימפרזה STI משופרות שנת 2001
עם 600 כוח סוס ואפילו בארץ

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם מגבר משנת 2001 זה לא וינטג'

נערך לאחרונה ב:

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
גם מגבר משנת 2001 זה וינטג'
זאת לא 2001 אבל את ה 500 כוחות סוס עברה :גאה: אימפזה שחורה1.jpg
מצטער על האיכות תמונה זה צילום שלי לפני שנתיים עם מצלמה D1000
קדם קדם פול פריים LOL

תמונות מצורפות

• אימפזה שחורה1.jpg
    אימפזה שחורה1.jpg
    KB 174.7 · צפיות: 344

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לסוברו יש "סוסי פוני",כל סוס של גרמני -כמו 3 סוסים של סוברו,חוץ מזה ,כשאתה עולה על שקל עם אימפרזה,אתה יודע אם הוא עץ או פלי,

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור