כמה טוב שיש מי שינפץ עבורנו את המיתוסים

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
לא היית חלק מהם עם הקנווד המעאפן לא כל כך מזמן?

הקנווד היה אצלי כמה ימים, אחר כך חודש+ בשיפוץ, ואחרי שהוא חזר - יום למחרת נמכר.

אם זה אומר לך משהו..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ומעניין, אם אין הבדל בין כבלים, ואין הבדל בין מגברים, הם גם טוענים שחומרים של ממברנות לא מעידים על אופי הצליל..............

אם כך, מה נשאר? זה אומר ש-70% מהמערכות צריכות להשמע אותו דבר

אכן כן .. זו בדיוק הנקודה. המערכות של החברה שם נשמעות.. אותו הדבר (***)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מגברים ורמקולים שונים באמת יכולים להישמע אותו דבר אם משתמשים במקור זול ובקצבי MP3 תת רמה
ובעצם למה להשקיע במגבר או רמקולים כאשר המקור הוא כזה :)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אותי מרתקים מספר נושאים בכל הנוגע לוויכוח הזה, שעוד לא מצאתי להם מענה או אפילו התייחסות באף מקום. העיקרי שבהם הוא זה:

הדרך שבה אנחנו חווים מוסיקה שונה מאד מאדם לאדם. כולנו מכירים את הדוגמא של מוזיקאים עם מערכות מיני. הם חווים מוסיקה בצורה שונה מאיתנו (רמה גבוהה יותר, אולי? צריכים פחות גירוי חושי?). דוגמא מעניינת היא אחת העובדות שלי - כנרת שלמדה נגינה יותר מ- 15 שנה. כשאני מציע לה את האוזניות המגניבות שלי שעולות 700 יורו כתחליף לאוזניות האייפון המצ'וקמקות שלה, בעת העבודה במשרד, היא מסרבת בנימוס ואומרת שלמוסיקה שבה היא שומעת, אין לה צורך בזה.
היא לא מכחישה שיש הבדלים. היא מזהה אותם גם די בקלות. אבל זה לא מענין אותה.
כנ"ל אשתי היקרה. מזהה הבדלים בלי בעיה. אבל זה מענין אותה כקליפת השום.

אנשים כאלה לא צריכים את התחביב שלנו. האיכות הסונית המשופרת אינה מעלה את הנאתם ממוסיקה. אולי כי הם חווים אותה אחרת מאיתנו?

קל מאד למוח שלנו להשלים מידע חסר כשאנחנו שומעים מוזיקה, וע"י כך להנות מהקטע המוזיקלי גם במערכת מושקעת וגם ברמקול של אייפון. הבעיה היא שהרבה מאד אנשים לא נהנים *יותר* כשיש מערכת טובה יותר. זה לא משנה להם.

לאחר התנסויות מקריות רבות עם חברים / מכרים שאינם שייכים לתחום, הגעתי למסקנה שלא ניתן לצפות מראש כיצד אדם יגיב למוסיקה כשהוא שומע אותה באיכות גבוהה יותר. על הסקלה נמצא את כל התגובות, החל מאדישות מוחלטת ועד להתלהבות ועיניים מנצנצות. אני מניח שרובנו הגדול שייכים לצד הזה של הסקלה, ולכן אנחנו כאן. אבל אנחנו במיעוט, לא כי הטכנולוגיה מעדיפה זמינות ונוחות ע"ח איכות, אלא כי אני באמת חושב ש, לצערי הרב, זה פשוט לא מאד משנה להרבה אנשים.

מתנוש,
אם כך צריך להפריד בין 1. מי שלא שומעים שום הבדל, ולכן לא אכפת להם. 2. מי ששומעים הבדלים, אבל לא עושים מזה עניין (כמו העובדת שלך או אשתך).

אותם חבר'ה בכחול, כמו גם אלה בכתום, טוענים שאין הבדלים, והכל חרטא אחת גדולה.
וכאן, מעבר לכל יתר השאלות, גם אני שואל את מה שהעלו איל ושניצל - למה הם טורחים לכתוב ולהשתתף בפורומים בכזו אדיקות?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מגברים ורמקולים שונים באמת יכולים להישמע אותו דבר אם משתמשים במקור זול ובקצבי MP3 תת רמה
ובעצם למה להשקיע במגבר או רמקולים כאשר המקור הוא כזה :)

לא מסכים איתך כרמי. אתן לך דוגמא ממש טרייה:
שתי הבנות שלי שומעות קבצי MP3 שמורידות מהאינטרנט למכשירי הסלולר (אייפון ו HTC) ולאייפד. לשתיהן יש אוזניות ביטס (פרו), לאחת מהן יש בנוסף לכך גם אוזניות של חברת מרשל (אלו ממגברי הגיטרות כנראה). בסוף השבוע האחרון החלטתי לעשות ניסוי: לראשונה בחיי הורדתי קבצי MP3 לטלפון שלי (סמסונג 3) וניסיתי להשוות בין אוזניות הביטס לאוזניות של מרשל. מיותר לציין שמדובר בקבצים הכי נחותים- עשיתי המרה מיו טיוב.....
בשתי האופציות הסאונד נחות.
יחד עם זאת, יש הבדל ברור מאוד בין הביטס למרשל: הביטס נפוחות יותר, מפורטות פחות, כאילו "בשרניות" אבל סתומות לאללה. כמעט ואין במה. הסאונד נשמע "יותר גדול" אבל מרגישים שזו מניפולציה. לחלוטין לא טבעי. מה שכן, הן גדולות מעט יותר (פיזית) ולכן פחות לוחצות על האוזן. המרשל לעומתן נקיות יותר, מפורטות משמעותית, כבר יש במה והייתי מכניס אותן לקטגורית נסבלות מבחינת הסאונד , למעט העובדה שקטנות מידי ולכן לא נוחות על האוזן.
ובשורה התחתונה - גם עם מקור ממש מעפן ועם מדיום באיכות ירודה, שומעים הבדלים ברורים בין האוזניות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שתי הבנות שלי שומעות קבצי MP3 שמורידות מהאינטרנט למכשירי הסלולר (אייפון ו HTC) ולאייפד. לשתיהן יש אוזניות ביטס (פרו), לאחת מהן יש בנוסף לכך גם אוזניות של חברת מרשל (אלו ממגברי הגיטרות כנראה). בסוף השבוע האחרון החלטתי לעשות ניסוי: לראשונה בחיי הורדתי קבצי MP3 לטלפון שלי (סמסונג 3) וניסיתי להשוות בין אוזניות הביטס לאוזניות של מרשל. מיותר לציין שמדובר בקבצים הכי נחותים- עשיתי המרה מיו טיוב.....
יחד עם זאת, יש הבדל ברור מאוד בין הביטס למרשל: הביטס נפוחות יותר, מפורטות פחות, כאילו "בשרניות" אבל סתומות לאללה. כמעט ואין במה. הסאונד נשמע "יותר גדול" אבל מרגישים שזו מניפולציה. לחלוטין לא טבעי. מה שכן, הן גדולות מעט יותר (פיזית) ולכן פחות לוחצות על האוזן. המרשל לעומתן נקיות יותר, מפורטות משמעותית, כבר יש במה והייתי מכניס אותן לקטגורית נסבלות מבחינת הסאונד , למעט העובדה שקטנות מידי ולכן לא נוחות על האוזן.
ובשורה התחתונה - גם עם מקור ממש מעפן ועם מדיום באיכות ירודה, שומעים הבדלים ברורים בין האוזניות.

OK אתה צודק,
לדעתי באוזניות יותר קל להרגיש את ההבדל מצד שני אני לא בטוח שהמאזין ה"רגיל" לא היה מעדיף את האוזניות ה"מנופחות" וגם לא היה לו מושג להקשיב ולתת דגש להבדלים שציינת

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
לא ידעתי שמרשל עושים אוזניות
במגברים לגיטרה חשמלית הם בין ההכי טובים :cool: למרות שאני משתמש במגבר של BLACKSTAR עריקים של מרשל שפתחו חברה משלהם למגברי מנורות לגיטרה חשמלית..חח
באמת מסקרן איך הרמה של חברה כזאת באוזניות

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
האוזניות Marshall Major סבירות לחלוטין, לא משהו מיוחד.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
בואו לא נסחף, כולה אוזניות לבת 16, שמחברת אותם לאייפד .....ביחס לביטס הן הרבה יותר טובות, אבל זו כנראה לא חוכמה גדולה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בואו לא נסחף, כולה אוזניות לבת 16, שמחברת אותם לאייפד .....ביחס לביטס הן הרבה יותר טובות, אבל זו כנראה לא חוכמה גדולה.

יש לי כמה חברים שאומרים לי של ביטס הן אוזניות מעולות (כן יש לי חברים כאלו :) )
הם גם יחשבו שאין הבדלים בין מגברים שונים או רמקולים מטכנולוגיה מסוימת לאחרת - מאוד פשוט

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תראו. כל השירשור שם הזוי לחלוטין. אבל ההזוי ביותר הוא שמישהו שם חושב שאנחנו מקנאים בחלק האודיופילי שם.
שמעו, זה מביך. איך ניתן לקנא במשהו שהוא נחות יותר מפורום אודיו לרמקול של בובות ברבי.

לזה אני אוסיף. זו הפעם הראשונה מזה שנים שיש להם תנועה בפורום אודיו או אפילו דיבור על אודיו. העניין הוא שהם מדבריםם שם רק בגנותו של ההיי אנד. ֿ

עצוב לי שאודיופילים מנוסים ומכובדים כמו איצו ועוד כמה משתפים פעולה עם הדבר המביך הזה שנקרא שם "דיון".

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עזוב, סתם נראה לי משועמם האיצו הזה.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
תראו. כל השירשור שם הזוי לחלוטין. אבל ההזוי ביותר הוא שמישהו שם חושב שאנחנו מקנאים בחלק האודיופילי שם.
שמעו, זה מביך. איך ניתן לקנא במשהו שהוא נחות יותר מפורום אודיו לרמקול של בובות ברבי.

לזה אני אוסיף. זו הפעם הראשונה מזה שנים שיש להם תנועה בפורום אודיו או אפילו דיבור על אודיו. העניין הוא שהם מדבריםם שם רק בגנותו של ההיי אנד. ֿ

עצוב לי שאודיופילים מנוסים ומכובדים כמו איצו ועוד כמה משתפים פעולה עם הדבר המביך הזה שנקרא שם "דיון".
אין טעם להערכתי להתייחס לדיון המתנהל שם, כך גם בכיוון השני כמובן. קיים קיבעון מספיק חזק אצל שני הצדדים בכדי למנוע כל אפשרות ל"המרת דת". טפיחות עצמיות על השכם וקריאות בוז לצד השני טבען שהן רק מחזקות קיבעונות כאלו. מגרד בקצה האצבעות, זה בטוח, אבל מיותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אין טעם להערכתי להתייחס לדיון המתנהל שם, כך גם בכיוון השני כמובן. קיים קיבעון מספיק חזק אצל שני הצדדים בכדי למנוע כל אפשרות ל"המרת דת". טפיחות עצמיות על השכם וקריאות בוז לצד השני טבען שהן רק מחזקות קיבעונות כאלו. מגרד בקצה האצבעות, זה בטוח, אבל מיותר.

אני רוצה להבין - אם אני שומע הבדלים בין רמקולים מסוגי טכנולוגיה שונים או בין מגברים שונים, אז אני נמצא בסוג דת מסוימת? טוב לדעת

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
העובדה שהמינוח הנזכר הושם בין מרכאות אינה מקרית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113

מי זה איצו?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עזוב, סתם נראה לי משועמם האיצו הזה.

:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור