כבלי מתח אודיופילים - התאוריה

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לפי דעתי: למה לא לחבר כמה כבלים במקביל דרך מפצל(נקרא לו אודיופילי) ופעם לנתק X ופעם לנתק Y, פעם לשמוע עם כמה במקביל, אפשר גם לבחון ככה כבלי רמקולים, לחבר (שם זה בלי צורך של מפצל כלשהו), פשוט לחבר נניח 2 כבלים לאותו סלוט/שקע, ברמקול ו במגבר, ופעם לנתק את X, פעם לנתק את Y, פעם לשמוע עם שניהם יחדיו... ולראות את ההבדלים, מבלי לכבות ולהדליק/מבלי לנתק ולחבר, הריי זה העניין להריצ אונליין ב לייב, בלי הפסקות, עצם הניתוק והחיבור יוצר לך סיטוטציות שונות ומשונות שמכניסות את הפסיכולוגיה והויזואליות לעניין, בלי משחקים, X,Y, אוזן נטו.
את המבחן של הכבל רמקול קל מאוד ליישם, שכל אחד יחבר 2 זוגות כבלים לצד אחד ויריצ מקור רצוף, עכשיו לנתק אחד מהם, האם יש הבדל שמיע כשמנתקים ? תעלו ממצאים ...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפי דעתי: למה לא לחבר כמה כבלים במקביל דרך מפצל(נקרא לו אודיופילי) ופעם לנתק X ופעם לנתק Y, פעם לשמוע עם כמה במקביל, אפשר גם לבחון ככה כבלי רמקולים, לחבר (שם זה בלי צורך של מפצל כלשהו), פשוט לחבר נניח 2 כבלים לאותו סלוט/שקע, ברמקול ו במגבר, ופעם לנתק את X, פעם לנתק את Y, פעם לשמוע עם שניהם יחדיו... ולראות את ההבדלים, מבלי לכבות ולהדליק/מבלי לנתק ולחבר, הריי זה העניין להריצ אונליין ב לייב, בלי הפסקות, עצם הניתוק והחיבור יוצר לך סיטוטציות שונות ומשונות שמכניסות את הפסיכולוגיה והויזואליות לעניין, בלי משחקים, X,Y, אוזן נטו.
את המבחן של הכבל רמקול קל מאוד ליישם, שכל אחד יחבר 2 זוגות כבלים לצד אחד ויריצ מקור רצוף, עכשיו לנתק אחד מהם, האם יש הבדל שמיע כשמנתקים ? תעלו ממצאים ...

משה. לא מסובך. מחברים כבל, שומעים, מתייחסים לתחומים מסוימים, מחברים כבל אחר, שומעים ומתייחסים לאותם תחומים.

שומעים אם יש הבדל או אין הבדל, ובא לציון גואל. לא צריך לעשות פרוייקט מכל דבר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אם מנתקים/מחברים, מדליקים או מכבים, זה כבר לא זה, חיבור מקבילי פשוט ולנתק כל פעם משהו.
צריך רצוף מבלי לבצע אי אילו פעולות אלקטרוניות/חשמליות.
ככה בדיוק מבודדים את העניין, ואגב זה גם הרבה יותר פשוט ליישום.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אם מנתקים/מחברים, מדליקים או מכבים, זה כבר לא זה, חיבור מקבילי פשוט ולנתק כל פעם משהו.
צריך רצוף מבלי לבצע אי אילו פעולות אלקטרוניות/חשמליות.
ככה בדיוק מבודדים את העניין, ואגב זה גם הרבה יותר פשוט ליישום.
לא מסכים איתך. זה אינדיווידואלי ואתה נכנס פה לתחום אחר לגמרי שנוגע באיך לעשות בדיקות.
כשעושים העברה באמצע האזנה, המוח עלול להחליק את המעבר כי הוא מצפה לשמוע את אותו שיר מוכר, כמו שהוא עושה קיצורי דרך בזיהוי תוי פנים, זיהוי מאפייני שטח ובכלל - קיצורי דרך בכל דבר.
צריך להפסיק, לשמוע מחדש. הבעיה שכאן נכנס נושא הזכרון. בייחוד לפחות מיומנים, נושא הזיכרון של מה ששמעו משחק תפקיד גדול. לא תמיד קל לזכור.
ובוא לא נשכח שקופסאות מיתוג דופקות את הסאונד.

בקיצור, הכי טוב זה מישהו מאחורה שמתעסק עם הדברים ומחליף על פי הצורך. לדעתי, כמובן.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
1. מה זה המוח עלול "להחליק" את המעבר ?! כלומר יהיה, או לא יהיה הבדל שמיע ?!
2. מי אמר קופסאות מיתוג, אני אומר חיבור מקבילי מרמקול למגבר מה הבעיה, קח כבל פשוט הומסנטר תחבר במקביל למה שיש לך היום, תנגן מקור ותנתק אחד מהכבלים, תוך כדיי ניגון.
לגבי כבלי חשמל: מפצל אודיופילי לא דופק כלום, וגם אם נצא מנקודת הנחה ש כן, הריי הוא ישפיע על כל הכבלים בצורה שווה, וגם אם לא ישפיע בצורה שווה, אתה הריי תשמע את ההבדל הלא כן, או ש לא ?! .
או, ש מה ש אתה אומר - אם יש מפצל חשמל כלשהו, אז כל הכבלים יישמעו אותו הדבר ללא כל שוני בניהם, שזה כבר, הגענו לנקודת התחלה כלשהי...
ובכלל, אם מפצל חשמל דופק, איך זה שיש כל כך הרבה ביקורות חיוביות על כל מיני מפצלים שעושים רק טוב לסט-אפ ?!
תסביר בבקשה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
2. מי אמר קופסאות מיתוג, אני אומר חיבור מקבילי מרמקול למגבר מה הבעיה, קח כבל פשוט הומסנטר תחבר במקביל למה שיש לך היום, תנגן מקור ותנתק אחד מהכבלים, תוך כדיי ניגון.
לגבי כבלי חשמל: מפצל אודיופילי לא דופק כלום, וגם אם נצא מנקודת הנחה ש כן, הריי הוא ישפיע על כל הכבלים בצורה שווה, וגם אם לא ישפיע בצורה שווה, אתה הריי תשמע את ההבדל הלא כן, או ש לא ?! .
או, ש מה ש אתה אומר - אם יש מפצל חשמל כלשהו, אז כל הכבלים יישמעו אותו הדבר ללא כל שוני בניהם, שזה כבר, הגענו לנקודת התחלה כלשהי...
ובכלל, אם מפצל חשמל דופק, איך זה שיש כל כך הרבה ביקורות חיוביות על כל מיני מפצלים שעושים רק טוב לסט-אפ ?!
תסביר בבקשה.

יהיה הבדל שמיע ככה או ככה. פשוט בכבלי חשמל או אינטרקונקטים אי אפשר לעשות את זה. ובשביל לעשות עם זה מבחן לכבלי רמקול אתה חייב שני מגברים זהים שעבדו זהה. דבר שני מזה תנתק כבלים תוך ניגון? קח מגבר כמו שלי (150,000 ש״ח). נראה לך שאני אקח סיכון לאיזה טעות שתעלה בקצר שתעלה בבריאות? בחייך?

לא צריך שום מבחנים עיוורים ולא צריך לעשות על זה דריקטוריון. מי שרוצה לשמוע הבדלים, יניע ת׳אוטו שלו, יבוא אלי, ישמע, ישתה קפה ועוגה ונגמר. לא צריך עוד פעם להיכנס לדיוני הסרק איזה סוג של מבחן עושים. שומעים מחליפים ושומעים שוב.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תסביר בבקשה.

1. אתה מתייחס למוח כאל מכשיר מדידה. הוא לא. כדי לשמוע שינוי, צריך הקשר. ההקשר פה הוא שקט. אם אתה באמצע שיר מחליף חלק מהציוד, אתה מקשה על הזיהוי, לא מקל עליו. דוגמא אופטית לתופעה הזאת:
twocolor.jpg

זה בדיוק אחד הדברים שמהנדסים מדופלמים שעובדים בתחנות רדיו לא מבינים על מבחנים עיוורים, שבהם נוטים הרבה פעמים לעשות החלפות כאלה באמצע שיר. האמן לי, זה מקשה על הזיהוי. לי היה הרבה יותר קל לזהות הבדלים כשניגנתי את אותו הקטע לאחר הפסקת שקט של מספר שניות ולא באמצע השיר. עם זאת, יכול להיות שיהיו אחרים שיעדיפו את מה שאתה מציע, אבל מסיבות אחרות לגמרי. כמו, כאמור, זיכרון: קשה להם לזכור מה היה לפני דקה. כמו, הסחת דעת: כשמחליפים ומדברים באמצע ויוצאים מריכוז, זה מקשה על הזיהוי.
ובקיצור, יש הרבה מאד גורמים שמשפעיים מעבר לאיכות הסאונד. כל אלה מתבטלים כששומעים בנוחות של הבית ובלי מבחנים ונודניקים מסביב.

2. מפצל אודיופילי: אם אתה מתכון למפצל חשמל, אז אתה צודק. הוא לא רק שלא דופק אלא משפר. אז אם כולם התכנסו למערכת שהם לא מכירים, עם כבלים שהם לא מכירים, אז עבור חשמל בלבד - זה יכול להיות אופציה. אבל זה לא רלוונטי במקרה שאתה תיארת, שמחליפים כבל באמצע ניגון, לא?
ובכל מקרה, ברוב המקרים מדובר על מערכת שלפחות אחד מהבוחנים מכיר. הכנסת לו עכשיו מפצל חשמל, שינית את הסאונד. שינית את הסאונד, הקשית על המבחן.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יהיה הבדל שמיע ככה או ככה. פשוט בכבלי חשמל או אינטרקונקטים אי אפשר לעשות את זה. ובשביל לעשות עם זה מבחן להגברה אתה חייב שני מגברים זהים. דבר שני מזה תנתק כבלים תוך ניגון? קח מגבר כמו שלי (150,000 ש״ח). נראה לך שאני אקח סיכון לאיזה טעות שתעלה בקצר שתעלה בבריאות? בחייך?

לא צריך שום מבחנים עיוורים ולא צריך לעשות על זה דריקטוריון. מי שרוצה לשמוע הבדלים, יניע ת׳אוטו שלו, יבוא אלי, ישמע, ישתה קפה ועוגה ונגמר. לא צריך עוד פעם להיכנס לדיוני הסרק איזה סוג של מבחן עושים. שומעים מחליפים ושומעים שוב.
לדעתי זה חשוב. אל תשכח שרוב האנשים לא מאד מנוסים בהאזנה למערכות, בבדיקה של ניואנסים של כבלי חשמל, וקל וחומר - במערכת שלך. לי יהיה הרבה יותר קשה לזהות הבדלים *אצלך* בבית מאשר לך.
אז מהסיבה הזאת ועוד אחרות, שווה לדון על נכונות המבחנים או הפרקטיקות להאזנה, כי אנשים לא מודעים לחשיבות של זה.

דוגמא הרבה יותר פשוטה: היה אצלי קרוב משפחה בגילי לפני כשבוע; 10 שנים רצה לראות איך נראים ארונות הקבורה שלי עם ה"קרטונים של ביצים" על הקיר. רצה לשמוע פינק פלויד. וואלה אין לי באיכות נורמלית. השמעתי לו 100 דברים אחרים. לא הבין על מה הרעש (תרתי משמע). רק כשהוא שמע משהו שהוא מכיר, והיתה לו נקודת ייחוס, היה יכול לעמוד *קצת* על טיבו של הסאונד. וגם זה, בעירבון מוגבל. אתה יודע יותר טוב מכולם פה שזו מיומנות שצריך לרכוש אותה, ומה שקאשי שומע בהחלפה וחצי, אני צריך שלוש או ארבע החלפות. ואם אני צריך 3-4, אז אחרים צריכים 15-20.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מתנוש, תראה איזה "מיטיב פורומים" אנוכי......בכוונה לא נכנסתי לשרשור זה כדי לא לסתום את הסרברים של הנמר + נסיון להביא שלום עולמי ע"י "המנעות והתנתקות" .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתי זה חשוב. אל תשכח שרוב האנשים לא מאד מנוסים בהאזנה למערכות, בבדיקה של ניואנסים של כבלי חשמל, וקל וחומר - במערכת שלך. לי יהיה הרבה יותר קשה לזהות הבדלים *אצלך* בבית מאשר לך.
אז מהסיבה הזאת ועוד אחרות, שווה לדון על נכונות המבחנים או הפרקטיקות להאזנה, כי אנשים לא מודעים לחשיבות של זה.

דוגמא הרבה יותר פשוטה: היה אצלי קרוב משפחה בגילי לפני כשבוע; 10 שנים רצה לראות איך נראים ארונות הקבורה שלי עם ה"קרטונים של ביצים" על הקיר. רצה לשמוע פינק פלויד. וואלה אין לי באיכות נורמלית. השמעתי לו 100 דברים אחרים. לא הבין על מה הרעש (תרתי משמע). רק כשהוא שמע משהו שהוא מכיר, והיתה לו נקודת ייחוס, היה יכול לעמוד *קצת* על טיבו של הסאונד. וגם זה, בעירבון מוגבל. אתה יודע יותר טוב מכולם פה שזו מיומנות שצריך לרכוש אותה, ומה שקאשי שומע בהחלפה וחצי, אני צריך שלוש או ארבע החלפות. ואם אני צריך 3-4, אז אחרים צריכים 15-20.

אני סיימתי עם כל גזרת ההוכחות. משמיע - ישמע הבדל? אחלה, לא ישמע הבדל? גם אחלה. בדרך כלל המערכות של כל אלה ״שלא שומעים הבדלים״ נשמעות כאילו רכבת דרסה את הצליל.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
וואי, אחי... מה זה הכנסת לנמר... וואי וואי.. איך הוא יתאושש....

לני, ברכות! שודרגת וכרגע אתה מוגדר כנודניק התורן שבא ומבלבל את המוח על הבדלים (או היעדר ההבדלים) בין כבלים. לאן לשלוח את המדליה? סימן השאלה היחידי אצלך הוא האם יש לך אג'נדה מיסיונרית מאחורי השאלות שלך (ע"ע רוברט) או ששאלת בתמימות. כמו שזה נראה מהתפתחות השרשור, אתה ורוברט יכולים להיות חברים טובים.
כמה נקודות:
1. אף אחד לא חייב לך מאומה. אתה שואל *למה* יש הבדלים, יושב בכסא הנחמד שלך ומקשקש את עצמך לדעת, אבל כשמציעים לך לבוא לשמוע אותם, אתה עוד דורש הסברים למדוע יש הבדלים. מדהים. אתה שאלת? אתה המהנדס? תסביר בעצמך.

2. למה נדבקת דווקא לכבלי מתח? את אותו השיח אפשר לעשות על כבלים דיגיטליים מסוגים שונים, או אינטרקונקטים. (נדמה לי שלרוברט יש אחלה הסבר לכבלי רמקולים, אז תודה לאל ישתבח שמו את הוויכוח הזה אפשר לשים בצד. ורוברט, אני מתנצל אם התבלבלתי וזה בעצם אינטרקונקטים.

3. התשוקה שלך להסברים היא חמודה ומוערכת, גם לי יש כזאת ואני בטוח שאנחנו לא היחידים. אבל במקום להיכנס פה לוויכוח שאין לך מספיק ידע כדי לנהל אותו - ובעצם לאף אחד אין בפורום הזה - אם אתה רוצה להעמיק, לך תאזין ולאחר שתחליט אם אתה שומע הבדלים, טכס לך מערך ניסויים שבסופו תוכל להסיק *למה*. לכשתעשה את זה, נשמח לשמוע על התוצאות.

4. הנקודה הטכנית היחידה שאני יכול לתרום פה, שאני בטוח שאוזנייך כבר נסתמו מלהתייחס אליה בעקבות הפתיחה הסוערת שלי (שאותה הרווחת ביושר) היא שמניסיוני - כבלי מתח, בניגוד לכבלים אחרים, נהנים בהרבה מקרים מתוספת אורך. כלומר, כבל ארוך יותר יישמע טוב יותר מכבל קצר יותר. המסקנה ה"טכנית" שלי? הם עושים משהו בסינון רעשים חשמליים. וככל שהם ארוכים יותר (מין הסתם עד לאורך מסויים), כך הם עושים את זה טוב יותר.

תגיד
היית מדבר אלי ככה גם בפנים?
או שאתה פשוט גיבור מאחורי המקלדת?

התנהל דיון מעניין.
במהלכו, לא דרשתי שום דבר מאף אחד.
בתחילת דברי הצעתי תאוריה .
מקובלת או לא זה משהו אחר ולצערי אף אחד לא התייחס לתוכן.

מעבר לזה אל תדבר איתי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לאיזה תוכן אתה מבקש התייחסות?
להשלים לך את המידע החסר - מדוע יש כאילו ששומעים הבדלים, בעוד אתה לא
יכול לבסס את הסיבה ההנדסית לכך?
או
מדוע נמר לא מבין את הנחיצות שלך למכשירי הקלטה, אם כולנו כאן מסתובבים באופן קבוע עם שני אוזניים?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תגיד

התנהל דיון מעניין.

מעבר לזה אל תדבר איתי.
אם היתה סיטואציה שבה אני, אתה, ועוד 150 איש שמאזינים לשיחה הזאת היו יושבים במעגל, אזי הייתי מדבר איתך ככה בפנים ועוד איך. מה היו ההשלכות של זה? אין לי מושג. אבל הייתי דואג לשים מזרון באמצע המעגל לפני כן. וזה לא ענין של גיבור, זה ענין של גסות פאסיב אגרסיב אשר תיענה בגסות אגרסיב בלי פאסיב.
אתה כן דרשת, לני. אחרי שהבנת שאף אחד לא יציע לך הסברים שמניחים את דעתך, כאילו שמישהו חייב לך הסברים, באת ושטחת את משנתך ה"הנדסית" בפעם ה- 500,000 בפורום הזה שאותו לא מעניין אם יש או אין הבדלים כי כמעט כל מי שכותב כאן מניח שיש הבדלים כי הוא שמע הבדלים. אז מה אתה רוצה? הסבר? אין. רוצה לנבור לעומק? לך על זה. אבל מידת ההשקעה של שנינו, בנושא, היא כנראה - אך ורק מאחורי מקלדת.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
תגיד

התנהל דיון מעניין.

.
:בעד: אתה חד משמעית צודק, אבל זה כבר כרוניקה ידועה מראש כאן, חלילה שמישהו ינסה להטיל ספק....

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אם היתה סיטואציה שבה אני, אתה, ועוד 150 איש שמאזינים לשיחה הזאת היו יושבים במעגל, אזי הייתי מדבר איתך ככה בפנים ועוד איך. מה היו ההשלכות של זה? אין לי מושג. אבל הייתי דואג לשים מזרון באמצע המעגל לפני כן. וזה לא ענין של גיבור, זה ענין של גסות פאסיב אגרסיב אשר תיענה בגסות אגרסיב בלי פאסיב.
אתה כן דרשת, לני. אחרי שהבנת שאף אחד לא יציע לך הסברים שמניחים את דעתך, כאילו שמישהו חייב לך הסברים, באת ושטחת את משנתך ה"הנדסית" בפעם ה- 500,000 בפורום הזה שאותו לא מעניין אם יש או אין הבדלים כי כמעט כל מי שכותב כאן מניח שיש הבדלים כי הוא שמע הבדלים. אז מה אתה רוצה? הסבר? אין. רוצה לנבור לעומק? לך על זה. אבל מידת ההשקעה של שנינו, בנושא, היא כנראה - אך ורק מאחורי מקלדת.

<נערך>

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
:בעד: אתה חד משמעית צודק, אבל זה כבר כרוניקה ידועה מראש כאן, חלילה שמישהו ינסה להטיל ספק....
זה לא ענין של הטלת ספק. כל עוד היה דיון ענייני, היה ענייני. אבל אף אחד לא יכול להסביר למה, בפורום הזה, וזה גם לא מענין למה, בפורום הזה. אף אחד לא יתנפל עליך, על רוברט, או לני או יוסי או משהו אם יגידו: "החלפתי כבלים 100 פעם, לא שמעתי הבדלים. המסקנה: אין הבדלים".
זה גם לא ענין של ספק. מה שאתה שומע, אני לא שומע, וההיפך. זה לא נופל בקטגוריה של "אמונה". ההקבלה לדת היא מגוחכת. וכל חודשיים מגיע נודניק תורן ומעלה את אותם טיעונים. בפורום הזה הוא לא יקבל תשובות, כי אין מי שיתן אותן. לכל הפחות, דמויות מסבירות פנים שמזמינות לחוויית ההאזנה. אז מה בעצם אתה רוצה שיקרה כשמישהו בא ומתחיל להעלות את הנושא הזה שוב?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
That's what she said!

מתנוש, תראה איזה "מיטיב פורומים" אנוכי......בכוונה לא נכנסתי לשרשור זה כדי לא לסתום את הסרברים של הנמר + נסיון להביא שלום עולמי ע"י "המנעות והתנתקות" .
יושב עליך, אה כפרה? :) יש לך משהו לתרום שנודניק Mk II לא אמר עדין? אם יש משהו חדש, אשמח לשמוע. כי מעבר לתמונה המגניבה עם הקוביה האפורה, גם לי נגמרו הטיעונים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

נכון. אתה צודק. עוד כרוניקה היא שאף אחד מהמהנדסים החדשים המצטרפים לדיון כבלים, לא מניע את האוטו ובא לשמוע הבדלים כשמזמינים אותו.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
זה לא ענין של הטלת ספק. כל עוד היה דיון ענייני, היה ענייני. אבל אף אחד לא יכול להסביר למה, בפורום הזה, וזה גם לא מענין למה, בפורום הזה. אף אחד לא יתנפל עליך, על רוברט, או לני או יוסי או משהו אם יגידו: "החלפתי כבלים 100 פעם, לא שמעתי הבדלים. המסקנה: אין הבדלים".
זה גם לא ענין של ספק. מה שאתה שומע, אני לא שומע, וההיפך. זה לא נופל בקטגוריה של "אמונה". ההקבלה לדת היא מגוחכת. וכל חודשיים מגיע נודניק תורן ומעלה את אותם טיעונים. בפורום הזה הוא לא יקבל תשובות, כי אין מי שיתן אותן. לכל הפחות, דמויות מסבירות פנים שמזמינות לחוויית ההאזנה. אז מה בעצם אתה רוצה שיקרה כשמישהו בא ומתחיל להעלות את הנושא הזה שוב?
מתן, לתחושתי, הוא לא ניסה להתריס ואני לא מכיר אותו. טון הדברים שלו היה ענייני ומנומס, שלא כמו ההוא שהושעה ע"י נמר לפני כמה ימים ובצדק.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תגיד

התנהל דיון מעניין.

מעבר לזה אל תדבר איתי.

תגיד. אתה תבוא לשמוע הבדלים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור