כבלי מתח אודיופילים - התאוריה

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לדעתי זה חשוב. אל תשכח שרוב האנשים לא מאד מנוסים בהאזנה למערכות, בבדיקה של ניואנסים של כבלי חשמל, וקל וחומר - במערכת שלך. לי יהיה הרבה יותר קשה לזהות הבדלים *אצלך* בבית מאשר לך.
אז מהסיבה הזאת ועוד אחרות, שווה לדון על נכונות המבחנים או הפרקטיקות להאזנה, כי אנשים לא מודעים לחשיבות של זה.

דוגמא הרבה יותר פשוטה: היה אצלי קרוב משפחה בגילי לפני כשבוע; 10 שנים רצה לראות איך נראים ארונות הקבורה שלי עם ה"קרטונים של ביצים" על הקיר. רצה לשמוע פינק פלויד. וואלה אין לי באיכות נורמלית. השמעתי לו 100 דברים אחרים. לא הבין על מה הרעש (תרתי משמע). רק כשהוא שמע משהו שהוא מכיר, והיתה לו נקודת ייחוס, היה יכול לעמוד *קצת* על טיבו של הסאונד. וגם זה, בעירבון מוגבל. אתה יודע יותר טוב מכולם פה שזו מיומנות שצריך לרכוש אותה, ומה שקאשי שומע בהחלפה וחצי, אני צריך שלוש או ארבע החלפות. ואם אני צריך 3-4, אז אחרים צריכים 15-20.
היה אצלי טכנאי של בזק לאנטרנט...
המע היתה דלוקה.שאל על הפטפון אם מייצרים עוד תקליטים או שזה שמרתי מפעם? אמרתי שמייצרים אבל את זה שמרתי מפעם.שאל כמה עולה הפטפון...?אמרתי לו בסביבות 2000 שח.
אמר לי שאני לא נורמאלי...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז מה, אתה רומז שאני נודניק Mk l ? ככה עושים שלום במזרח התיכון ?.....כפרון?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המע היתה דלוקה.שאל על הפטפון אם מייצרים עוד תקליטים או שזה שמרתי מפעם? אמרתי שמייצרים אבל את זה שמרתי מפעם.שאל כמה עולה הפטפון...?אמרתי לו בסביבות 2000 שח.

אני תמיד אומר שכל המערכת עולה 2000 שקל. אחד מהם ביקש ממני כתובת של חנות, גם הוא רוצה. אמרתי לו סתתתם, היא עולה 15,000. אז הוא אמר לי ״עזוב אותך, אתה משוגע. 15,000 שקל על מערכת?״

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתן, לתחושתי, הוא לא ניסה להתריס ואני לא מכיר אותו. טון הדברים שלו היה ענייני ומנומס, שלא כמו ההוא שהושעה ע"י נמר לפני כמה ימים ובצדק.
ללא ספק, התרשמותי זהה. מנומס, נעים הליכות, רהוט ואדיב. עד שהוא הפסיק להיות כזה.
במקום ללכת, להאזין, להגיע למסקנות בעצמו לגבי עצמו, דורש הבחור הסברים ללמה שומעים הבדל, וכשהם לא מניחים את דעתו הוא שולף קיבוליות והשראות. יאללה...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אז מה, אתה רומז שאני נודניק Mk l ? ככה עושים שלום במזרח התיכון ?.....כפרון?
אתה הנודניק הראשוני. ה- primordial nudnik!
אם זה עושה לך להרגיש טוב, קרא לי הבולדוג של הפורום. או הפינצ'ר. אין לי בעיה. אתה יכול להתייעץ עם לני.
בכל מקרה, שלום ואחווה כבר יש.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
נכון. אתה צודק. עוד כרוניקה היא שאף אחד מהמהנדסים החדשים המצטרפים לדיון כבלים, לא מניע את האוטו ובא לשמוע הבדלים כשמזמינים אותו.
נמר, תגובתי הייתה לאופן שבו נאמרו הדברים ולא לתוכן.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כותרת הפוסט ״כבלי מתח אודיופילים - התאוריה״
מתחילה להתגבש אצלי תאוריה שמי שלא שומע הבדל, מתפלפל יותר מדי ולא הולך לשמוע כשמציעים לו פשוט מת מפחד מהמחיר שזה יעלה לו...

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הסיבה להבדלים בין הכבלים היא שבכבלים מסוימים הזרם זורם יותר טוב מבכבלים אחרים.
לני, אם אתה לא מאמין, נראה אותך מוכיח לי את ההפך...

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
אבל בסיכומו של עניין הוא צדק, אתה באמת לא נורמלי ....... :):שתוי::כל-הכבוד:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הסיבה להבדלים בין הכבלים היא שבכבלים מסוימים הזרם זורם יותר טוב מבכבלים אחרים.
לני, אם אתה לא מאמין, נראה אותך מוכיח לי את ההפך...

ולא התכוונתי שתתחיל לנסות, כי ברור לשנינו שלא תצליח...

הפואנטה היא שאודיו זה כיף. עשה מה בא לך וזהו. קנה מהום סנטר, בנה כבלים לבד (זה מה שאני עושה), או תקנה נורדוסט אודין. מה שעושה לך טוב זה סבבה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113

חחחחחחחחחח!!!! חזק שלמה. אהבתי!!

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
חחח..שלמה
היית צריך לומר לו שאת המנורות (שפורפרות) למגבר אתה קונה מ-Ace

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חחח..שלמה
היית צריך לומר לו שאת המנורות (שפורפרות) למגבר אתה קונה מ-Ace

מחסני תאורה. ב-״עד 70 אחוז הנחה״.
דבר שני זה לא מגבר מנורות, זה מגבר פרוג׳קטורים.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
היי לני.

אני לא שומע הבדל בכבל רמקול....
כל שכן בכבל חשמל.
(ולכן כבלים אצלי במע', זה עלות של שקל וחצי).

אבל גם אם הייתי שומע הבדל
הציוד מדידה היה בפח.
אני מחליט רק עפ האוזן שלי.
ולא מה "שהמדע" אומר לי לשמוע.

אגב, אני לא מבין את ההגיון בציוד מדידה.
אם לא שמעת הבדל, בשביל מה הציוד?
ואם שמעת הבדל, והציוד לא ...
מה אז ?!

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
נכון. אתה צודק. עוד כרוניקה היא שאף אחד מהמהנדסים החדשים המצטרפים לדיון כבלים, לא מניע את האוטו ובא לשמוע הבדלים כשמזמינים אותו.
רק מהנדסים?
מתארגן ונתאם ביקור רופא...

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
יש אנשים שפשוט לא מקבלים או לא מסוגלים לקבל ״מוזריות ״

קחו כל בן אדם מן הישוב שהוא כמובן לא אודיופיל , או אפילו חברים מהפורומים השונים כולל הפורום הזה
שלהם איזה מגבר סטריאו נחמד ולא מסובך עם זוג רמקולים סבירים , ואני מדבר על סט של 7-12k ובמקרים רבים
גם יותר מכך שמחברים כבלים פשוטים כולל כבלי חשמל שבאו עם המכשיר המקורי למפצל של קנה ובנה , ועכשיו הם רואים את הדיון הזה , כמו דיונים רבים שהיו בעבר על כל סוגי הכבלים למינהם, והם צוחקים מזה שאנשים פה מחוקים שמשקיעים
בכבלים שלא עושים שום הבדל בטענה שזה וודו , ומה גם שלכאלה אנשים גאונים , לא מתעכלת העובדה לשים כמה אלפים על כבלים , והראש שלהם אומר : מה, ב 5,000 שח אני מחליף את המגבר אז מה אשים סכום מטורף כזה על חוטים ?

אני מחזיק בעסק גליל של כבל שמחירו למטר 120 שח , ואינטרקונקט הכי זול של 499 שח.
ואני מודיע לכם שמכרתי מגברים ונגנים ורמקולים ואנשים , לא אחד ולא שניים , שניסיתי להסביר להם
שכבל משפר את הסאונד פשוט חשבו שאני עובד עליהם , וחיברו את כבלי החשמל של החברה וניגמר הסיפור.

חלק ניכר מלקוחותי אינם אודיופילים , ולכאלה כשאני מנסה להסביר על כבלים , יוצא מצב שהם חושבים שאני
רוצה לעשות עליהם איזה סיבוב על מנת להרחיב את העסקה בלמכור להם קשקושים.
אז לכאלה שאני מאבחן בגלגל העיין שהם לא בקטע, אני נסוג מעניין הכבלים במהירות האור .

לפני חודשיים וחצי ניכנס אליי רופא מבאר שבע , שמע מערכת שלמה , וקנה אותה .
היה שם מגבר מנורות , רמקולים רצפתיים, פטיפון , ופונו .
כשקנה , אמר לי אני רוצה בדיוק את מה ששמעתי , אז התחלתי להסביר לו שיש פה כבל רמקול ב 5,000 שח
ו 2 כבלי חשמל של 1800 שח , ואינטרקונקט של 2500 שח.
מה אגיד לכם הוא נבהל, ואמר , אני לא שם פה 10,000 שח על כבלים , קנה את המערכת ונגמר הסיפור.
אחרי שבוע התקשר אליי , ודיווח לי שהוא בעננים , כאשר תוך כדי שיחה , אני אומר לו , תעבור לקפה בהזדמנות
ואעשה לך מבחן של המערכת שקנית עם הכבלים ובלעדיהם , כלומר עם כבלים של עשרות שח.
הוא גיכך בטלפון ואמר לי , אמיר , עזוב, הכל בסדר...
ולא המשכתי לדבר על הנושא , פשוט אמרתי לו שיהנה ושיהיה בהצלחה.

אז מה אני מנסה לומר בכל הסיפור הזה ?

מי שמתחכם / מנהל דיונים בלתי נגמרים / מציג טבלאות וסכמות חשמליות / מבקש מבחנים עיוורים / וכו
ומתייחס לנושא בזילזול ומתעמת עם אנשים פה שבדקו וקנו וחיים עם כבלים כאילו הם שרלטנים
שמתעסקים בוודו לדעתו , זה אחד שלא מעניין אותו באמת הנושא .

ויש כאלה שזה מעניין אותם , וניכנסים לזה , בודקים , חווים, ומגיעים למסקנות הנכונות מתוך קטע חיובי .
כלומר מי שמראש יתיחס לנושא הכבילה באופן חיובי , ויאמין שזה עובד, מהר מאד יבין כי כי יש דברים בגו.

אמיר ארמה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עד עכשיו לא מצאתי תשובה בשירשור האם כבלי חשמל צריכים להעביר את הזרם בצורה מיטבית מהשקע למכשיר בהנחה שהזרם המסופק הוא טוב או לתת אופי מסוים שחסר בסט-אפ.
הרי כבלי חשמל לא באים 'לנקות' את החשמל כמו שטוענת חברה כמו wireworld או להמציא אלקטרונים חסרים יש מאין.
בהנחה שחברת חשמל סללה לי באופן אישי קו יעודי מכסף מהתחנה עד הבית דרך סטפדאון מזהב האם יש צורך בכבלי חשמל אודיופיליים? ואם אני מחובר כמו כל אזרח מה יתן לי כבל שכזה.
לדעתי כבל חשמל למערכת צריך להיות בנוי כמוליך אופטימלי ותו לא ואכן יש הרבה הנדסת חשמל וחומרים בכבל שכזה, אבל גם אצלי הושמו כבלים יחסית יקרים שמצאתי שהמערכת נשמעת איתם יותר לטעמי, זהו העניין, טעם ועל טעם בתחביבנו משלמים והרבה.
התיאוריה שאני מחזיק בה כבר הרבה זמן נקראת ע"י אודיופילים showerhead והטענה שמה שלא עשו קילומטרים של כבילה עד הבית הכבל האודיופילי מסדר בדיוק כמו פיה במזרקת מים, מה שלי מפריע זה שיש המון כבלי אודיו שמתוכננים בכוונה ליצירת אפקט שמיע כמו ניפוח באס, החלקת גבוהים, שינויי פאזה שמשנה במה ומניפולציות כאלה אני לא אוהב במיוחד שמגיעות עם תג מחיר פלצני.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ליצירת אפקט שמיע כמו ניפוח באס, החלקת גבוהים, שינויי פאזה שמשנה במה ומניפולציות כאלה אני לא אוהב במיוחד שמגיעות עם תג מחיר פלצני.

קודם כל אתה טוען שיש הבדלים בין כבלים. זה כבר מצב טוב.
מה שמסקרן אותי מאוד, זה שתיתן לי דוגמא לכבל כזה כמו זה שתיארת בהדגשה מהציטוט שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור