כבלי מתח אודיופילים - התאוריה

oris50

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אם ההבדל שמיע באופן מובהק, בעתיד ניתן יהיה למצוא תימוכים מדעיים לכך וזאת למרות שככל הנראה, כיום אין לנו את הכלים לכך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם ההבדל שמיע באופן מובהק, בעתיד ניתן יהיה למצוא תימוכים מדעיים לכך וזאת למרות שככל הנראה, כיום אין לנו את הכלים לכך.

לא רק שאין לך אסמכתא מדעית, גם אי אפשר למדוד את התוצאה
הרי לגיטימי לחשוב כי עם תשווה FR תראה הבדל? גורנישט

לכן חברה תרדו מה "מדעי". תהנו ממה ששומעים.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
-
לני,
מצידי תשתמש עם כבל למכונת כביסה,
אודיו לא רק אניגמטי הייתי מגדיר קרוב למיסטי,
ועוד דבר,כל זמן שמערכת אמונות שלך לא תשתנה גם המציאות שלך לא תשתנה;)

הבעיה שלכבל מכונת כביסה אין שקע מתאים למגבר....
ומה הבעיה במערכת האמונות שלי?

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
לא רק שאין לך אסמכתא מדעית, גם אי אפשר למדוד את התוצאה
הרי לגיטימי לחשוב כי עם תשווה FR תראה הבדל? גורנישט

לכן חברה תרדו מה "מדעי". תהנו ממה ששומעים.

מה זה fr?

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
לצערי לא.
אני רק בהתחלה של עולם האודיו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לצערי לא.
אני רק בהתחלה של עולם האודיו.

אז מה אתה אומר? רוצה להתנסות בזה באוזן שלך? אם כן, אתה מוזמן. אחרי שתשמע/לא תשמע, לך ותמדוד מה שבא לך. אבל החשוב הוא להתנסות, זה הקטע באודיו.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב לני.

ההבדל ביננו שאתה מסתמך על האוזן כמכשיר מדידה.
אני מסתמך על ציוד מדידה חשמלי.

לא מצליח להבין את הטענה הזו.
מה איכפת לך, מה המכשיר מדידה שומע או לא.
חשוב רק מה אתה שומע. או לא.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
ערב טוב לני.

ההבדל ביננו שאתה מסתמך על האוזן כמכשיר מדידה.
אני מסתמך על ציוד מדידה חשמלי.

לא מצליח להבין את הטענה הזו.
מה איכפת לך, מה המכשיר מדידה שומע או לא.
חשוב רק מה אתה שומע. או לא.

הי חגי
יש בערך מיליון סוגי כבלים בחוץ, מ5 שקל למטר עד אלפי שקלים למטר.

אני (ואני מניח שגם אתה) לא הייתי רוצה לנסות את כולם.
גם כי זה מאוד יקר, גם כי אין לי עצבים להתקשקש עם כבל, אני מעדיף להנות מהמוסיקה.

אם היית יודע מה קבוצת הכבלים האופטימלית בשבילך עם הבמה והדנמיות (וכול התאורים היפים שלצערנו אי אפשר לכמת אותם) אני בטוח שהיית מתמקד בהם.

נניח שהיית יכול למדוד את הסטאפ שלך ולראות שעקומת הפאזה לא לינארית.
ולצורך העניין, עקומת פאזה לינארית זה הגביע הקדוש בסטאפ. כי מבחינת התפיסה שלנו זה מרגיש "נכון" והבמה נשמעת טוב יותר. אבל אנחנו לא יכולים להרגיש שהפאזה לא לינארית, רק ציוד מדידה יכול לעשות זאת.
כשיש לנו עקומת פאזה נתונה שנמדדה בסטאפ, אנחנו יכולים לחפש כבל עם עקומת פאזה הפוכה כזאת שתתקן את הפאזה כך שהפאזה תהייה לינארית.

וכשאתה מחליף כבלים אתה משחק עם עקומת הפאזה אבל על "עיוור".

זה כמו לקנות משקפיים מבלי לדעת מה המספר.
עדיף לבצע בדידה אצל אופטקאי אחר כך מנסים עדשות עם מספר דומה ובא לציון גואל.

הדוגמה הזאת היא אמיתית.
הפרמטר הזה באמת קיים, אבל יכול להיות שהוא לא היחידי.

אני מאוד מקווה שאתה מבין את דרך החשיבה שלי.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אז מה אתה אומר? רוצה להתנסות בזה באוזן שלך? אם כן, אתה מוזמן. אחרי שתשמע/לא תשמע, לך ותמדוד מה שבא לך. אבל החשוב הוא להתנסות, זה הקטע באודיו.

נמר
תודה רבה על ההזמנה
אני אשמח לבוא.

יש לך מיקרופון ומערכת הקלטה, נכון?
יש לך קטעים לכיול? במידה ולא אני יכול להכין .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר
תודה רבה על ההזמנה
אני אשמח לבוא.

יש לך מיקרופון ומערכת הקלטה, נכון?
יש לך קטעים לכיול? במידה ולא אני יכול להכין .

מקרופון להקלטה? לא הבנתי למה צריך את זה? ולמה צריך קטעים לכיול?
בוא אלי, נחבר לך כבלי כוח שונים ותשמע הבדלים. פשוט לא?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לני,
הדוגמה שהבאת עם האופטיקאי פשוט מצוינת:

כשאני מגיע לאופטיקאי, בהתחלה הוא בודק את הראייה שלי דרך מחשב - אני מביט לתוך עדשה של המכשיר הממוחשב פעם בעין ימין ופעם בעין שמאל והמחשב רושם את המספר והזווית שאני צריך לכל עין (ועוד כל מיני גרפים שמעניינים את האופטומטריסט, אולי).

לשיטתך: נגמר הסיפור. המחשב מדד, המחשב אולי יותר רגיש מהעיניים שלי, כל מה שהאופטומטריסט צריך זה להזמין לי עדשות על פי מדידות המחשב.

אך ראה זה פלא: עם נתוני המחשב, האופטומטריסט מתחיל לבדוק עם עדשות שונות כיצד אני רואה. הוא לא יכול להסתמך על המדידות כי הן אף פעם לא משקפות באופן מדוייק מה נדרש כדי להביא את הראייה שלי למקסימום. צריך "כיוונונים".
האם יש פה סתירה של המדע? כיצד יתכן שמומחים באופטיקה (=פיזיקה), מומחים במחשוב ומומחים במבני העין לא מסוגלים למדוד מה נדרש במדויק כדי לשפר את הראייה שלי?

אז יש מכשירי מדידה ויש את האדם וככל הנראה אין הלימה של 100% בין השניים בעיקר בגלל אי הכרה מספקת של גוף האדם, ואני בכלל לא בטוח שהמדידות מכילות את כל מה שצריך להכיל.

אריה

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63

כשאני מגיע לאופטיקאי, בהתחלה הוא בודק את הראייה שלי דרך מחשב - אני מביט לתוך עדשה של המכשיר הממוחשב פעם בעין ימין ופעם בעין שמאל והמחשב רושם את המספר והזווית שאני צריך לכל עין (ועוד כל מיני גרפים שמעניינים את האופטומטריסט, אולי).

לשיטתך: נגמר הסיפור. המחשב מדד, המחשב אולי יותר רגיש מהעיניים שלי, כל מה שהאופטומטריסט צריך זה להזמין לי עדשות על פי מדידות המחשב.

אך ראה זה פלא: עם נתוני המחשב, האופטומטריסט מתחיל לבדוק עם עדשות שונות כיצד אני רואה. הוא לא יכול להסתמך על המדידות כי הן אף פעם לא משקפות באופן מדוייק מה נדרש כדי להביא את הראייה שלי למקסימום. צריך "כיוונונים".
האם יש פה סתירה של המדע? כיצד יתכן שמומחים באופטיקה (=פיזיקה), מומחים במחשוב ומומחים במבני העין לא מסוגלים למדוד מה נדרש במדויק כדי לשפר את הראייה שלי?

אז יש מכשירי מדידה ויש את האדם וככל הנראה אין הלימה של 100% בין השניים בעיקר בגלל אי הכרה מספקת של גוף האדם, ואני בכלל לא בטוח שהמדידות מכילות את כל מה שצריך להכיל.

אריה[/QUOTE]

כתבתי במפורש שאחר כך מנסים עדשות עם מספר דומה למספר שהמחשב הוציא.

אז מה דעתך לפרוצדורה הבא:
מבצעים מדידה לרמקולים, רואים מה צריך לתקן ויורדים ממיליון כבלים לקבוצה של 5 כבלים.
ועכשיו לפי מבחן שמיעה בוחרים את הכי טוב.

איך אנחנו חיים עם הפתרון הזה?

נערך לאחרונה ב:

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
מקרופון להקלטה? לא הבנתי למה צריך את זה? ולמה צריך קטעים לכיול?
בוא אלי, נחבר לך כבלי כוח שונים ותשמע הבדלים. פשוט לא?

נמר

אני 15 עובד בניתוח אותות rf של מכ"מים.
אני חייב לנתח

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אריה

מצוין
מבצעים מדידה לרמקולים, רואים מה צריך לתקן ויורדים ממיליון כבלים לקבוצה של 5 .
ועכשיו לפי מבחן שמיעה בוחרים את הכי טוב.

איך אנחנו חיים עם הפתרון הזה?[/QUOTE]
תיאורטית נשמע בסדר, אין לי מספיק ידע וניסיון לדעת איזה כבל נדרש כדי לתקן צליל על סמך שמיעה מהרמקול. שנמר או אמיר יענו אם זה אפשרי.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר

אני חייב לנתח

אז תנתח בעבודה. אצלי שומעים סאונד. אין לי רצון ואנרגיה להפוך את הבית שלי למעבדה.
הבית פתוח - בוא עם אוזניים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר

אני חייב לנתח

תנתח בעבודה. אצלי שומעים סאונד.
הבית פתוח - בוא עם זוג אוזניים, זה מספיק.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תנתח בעבודה. אצלי שומעים סאונד.
הבית פתוח - בוא עם זוג אוזניים, זה מספיק.
סאונד או מוזיקה?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
סאונד או מוזיקה?
וואי, אחי... מה זה הכנסת לנמר... וואי וואי.. איך הוא יתאושש....

לני, ברכות! שודרגת וכרגע אתה מוגדר כנודניק התורן שבא ומבלבל את המוח על הבדלים (או היעדר ההבדלים) בין כבלים. לאן לשלוח את המדליה? סימן השאלה היחידי אצלך הוא האם יש לך אג'נדה מיסיונרית מאחורי השאלות שלך (ע"ע רוברט) או ששאלת בתמימות. כמו שזה נראה מהתפתחות השרשור, אתה ורוברט יכולים להיות חברים טובים.
כמה נקודות:
1. אף אחד לא חייב לך מאומה. אתה שואל *למה* יש הבדלים, יושב בכסא הנחמד שלך ומקשקש את עצמך לדעת, אבל כשמציעים לך לבוא לשמוע אותם, אתה עוד דורש הסברים למדוע יש הבדלים. מדהים. אתה שאלת? אתה המהנדס? תסביר בעצמך.

2. למה נדבקת דווקא לכבלי מתח? את אותו השיח אפשר לעשות על כבלים דיגיטליים מסוגים שונים, או אינטרקונקטים. (נדמה לי שלרוברט יש אחלה הסבר לכבלי רמקולים, אז תודה לאל ישתבח שמו את הוויכוח הזה אפשר לשים בצד. ורוברט, אני מתנצל אם התבלבלתי וזה בעצם אינטרקונקטים.
נמר

אני חייב לנתח

3. התשוקה שלך להסברים היא חמודה ומוערכת, גם לי יש כזאת ואני בטוח שאנחנו לא היחידים. אבל במקום להיכנס פה לוויכוח שאין לך מספיק ידע כדי לנהל אותו - ובעצם לאף אחד אין בפורום הזה - אם אתה רוצה להעמיק, לך תאזין ולאחר שתחליט אם אתה שומע הבדלים, טכס לך מערך ניסויים שבסופו תוכל להסיק *למה*. לכשתעשה את זה, נשמח לשמוע על התוצאות.

4. הנקודה הטכנית היחידה שאני יכול לתרום פה, שאני בטוח שאוזנייך כבר נסתמו מלהתייחס אליה בעקבות הפתיחה הסוערת שלי (שאותה הרווחת ביושר) היא שמניסיוני - כבלי מתח, בניגוד לכבלים אחרים, נהנים בהרבה מקרים מתוספת אורך. כלומר, כבל ארוך יותר יישמע טוב יותר מכבל קצר יותר. המסקנה ה"טכנית" שלי? הם עושים משהו בסינון רעשים חשמליים. וככל שהם ארוכים יותר (מין הסתם עד לאורך מסויים), כך הם עושים את זה טוב יותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור