כבלים חשמל VS רמקול

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כי בימים האחרונים בין ההודעות שלך להודעות של אלברט זורמים גם רעלנים.

אני רוצה שההתנהלות תהיה לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. האם זה מקובל עלייך?
לדעתך, אותה הודעה שלי שמחקת היא "רעלן"?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לכיוון דיעותיך כפי שכתבת אותם (לעומת אחרות שהובעו כאן) ולרוברט שלדעתי מהווה גורם מפריע וכזה שיוצר אווירה לא נעימה בפורום,
בלי להוסיף ידע או ניסיון (אלא להיפך) לדברים שמרבית חברי הפורום רוצים לדון בהם.

אני תמיד שומר לעצמי את הזכות לטעות, אבל כך אני חושב ומרגיש כרגע.

כל אדם מוטה לדעתו.:)

רוברט בהחלט עשה כמה טעויות בהתערבות בוטה בתחום הכבלים. אבל לעומת זאת, ברגע שהוא ביקש תמונה של החלל תקפת אותו. אל תשכח שלא מעט פעמים אנו מבקשים תמונה של החלל על מנת להבין מה בכלל מתרחש שם. אני למשל, פספסתי את זה. וכן, זה היה נכון לבקש לראות את החלל. הרי מי כמוך יודע כמה ניתן לגלות מהתמונה. למשל, נגלה שרמקול אחד לכוד בפינה בין מזנון כבד לקיר בעוד הרמקול השני חופשי והאדם מתלונן על במה לא מפוקסת.

אני חושב שמה שחשוב בגזרה הזו הוא הנסיון ההאזנתי למוצרים. חשוב להכיר אותם ואני חושב שיש יתרון בתגובה של אדם שמכיר את הציוד עליו מדברים. אני סבור ובטוח שגם אתה מסכים איתי בעניין הזה.

לגבי ה״מטקות״ בינך לבין רוברט.
כשכותבים תוכן יש לזכור היטב שאם הוא מכיל בתוכו ״עקיצה״ אישית הוא מאבד מהענייניות שבו לחלוטין. הוא גם יגרור תגובת נגד ומשם יביא להריסת השירשור מה שגם פוגע באווירה בפורום.

אי לכך. אני מבקש לשמור על שיח נקי, מכובד וללא עקיצות הדדיות. זה סתם, זה לא חשוב.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הלוואי והיי
כי בימים האחרונים בין ההודעות שלך להודעות של אלברט זורמים גם.........
נמר, הלוואי שהייתי חכם כמו אלברט (איינשטיין) .....אבל לעומת זאת אני כן יפה וחתיך כמו רוברט (רדפורד)......אין גם וגם. .....זה סותר כללים בסיסיים בפיזיקת הקוונטים - ובעצם את "עיקרון האי ודאות של הייזנברג" ;)

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אוהב מכוניות אקזוטיות ? .....תתעסק בסטריאו .... הוא יותר נגיש כספית אפילו אם הוא "סופר, אקסטרא, אולטרא אקזוטי".

....במחשבה שניה , יתכן שבקצב הזה תוך מספר שנים מחיר קופסת נעליים מאיטליה (מעוצבת אומנם) עם וופר קרטון 6 אינצ' וטוויטר בד תעלה כמו פרארי מודל כניסה ......ימים יגידו.:)
[

נערך לאחרונה ב:

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
לגופו של עניין - טיפול אקוסטי הוא אכן חובה אני מבטיח לעדכן האם וכמה שיפר ובנוסף,אשמח לציין את היחס האדיב והמקצועי מאד של ארמה אודיו וזאת דעתי כלקוח .
מודה לכולכם על העצות ועכשיו נותר לי הכיף ב"לשחק קצת" עם כל המשתנים ולראות מה הכי משפיע .
מאחר והמגבר מאד טוב עבורי אני לא מתכוון להחליף אותו ולא את הרמקולים .
כרגע בהחלט אבדוק כבלים שונים ואוסיף ווילון לחדר .

עדכון - שימוש בכבל אופטי במקום USB עשה פלאים והסאונד הרבה יותר מהיר והבס יותר TIGHT.
אז נראה כמו כיוון חיובי .

תודה לכולם על המידע!

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא יכול להיות, כבלים לא גורמים למערכת להישמע יותר דינמית.....

;)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

;)
יום רע בעבודה?
;)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגופו של עניין - טיפול אקוסטי הוא אכן חובה אני מבטיח לעדכן האם וכמה שיפר ובנוסף,אשמח לציין את היחס האדיב והמקצועי מאד של ארמה אודיו וזאת דעתי כלקוח .
מודה לכולכם על העצות ועכשיו נותר לי הכיף ב"לשחק קצת" עם כל המשתנים ולראות מה הכי משפיע .
מאחר והמגבר מאד טוב עבורי אני לא מתכוון להחליף אותו ולא את הרמקולים .
כרגע בהחלט אבדוק כבלים שונים ואוסיף ווילון לחדר .

עדכון - שימוש בכבל אופטי במקום USB עשה פלאים והסאונד הרבה יותר מהיר והבס יותר TIGHT.
אז נראה כמו כיוון חיובי .

תודה לכולם על המידע!
בהתנסות שלי קואקס עדיף על אופטי.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

;)

איציק חברי היקר.

אני בהחלט מבין את ה״עקיצה ששלחת לי״ אבל בוא אלמד אותך משהו קטן. אני מוכן להבטיח לך שההתנסות שלי עם כבלים שונים היא לפחות כמו הנסיון שלך. אני מושקע בכבילה עשרות אלפי דולרים במערכת האישית שלי.

אז מה כבל חשמל עושה שבכך הוא משפיע על דינמיקה.

כבל חשמל איכותי ומתאים למערכת ישפר את השקט והנקיון. ידוע לשנינו הדבר. זה אומר שהוא בהחלט משפר את הטווח הדינמי מלמטה. כלומר, רצפת הרעש נמוכה יותר. עם זאת, הוא אינו יודע להוסיף למגבר מסויים (לא הספציפי הזה, אלה מגבר בכלל) יותר ממה שיש לו. גם לא בגזרה השקטה שלו. זה אומר שבקטעים מתפרצים הוא עשוי לקרוס ושום כבל בעולם לא תיתן לו יותר ממה שיש לו. מדוע? משום שאין יש מאין.

אני בעד השקעה בכבלים וטוען שכבלים משפיעים בכל אספקט. אני טוען גם שבמערכות מסוימות, שקופות מאוד בסגנון של המערכת שלי/שלך/של עמיר, של זבדה וכ״ו. אני מוכן לחתום שניתן להרוס את התוצאה עם כבלים לא נכונים. אבל יש כאן ״אבל״. רוב המערכות אינן מסוגלות לחשוף את השינויים הללו באופן ברור כל כך דרוש בסיס כזה. ברמה הזו.

הבעיה היא שלעיתים רואים בכבלים פתרון מוחלט. כאילו האלקטרוניקה, הרמקולים והמקור הפכו להיות שוליים. זה לא עובד ככה איציק חברי היקר. אין כאן תחרות של מי שמדבר יותר על כבלים הוא יותר אודיופיל מהאחר שמה לעשות, רואה את הגזרה הזו כמותאמת מערכת מרמה מסויימת ואלה שמתחת, מה לעשות, פחות יושפעו מהם עד בכלל לא. המערכת של פותח השירשור בהחלט חושפת את היכולות של הכבלים. אבל זה עדיין לו קדמגבר ומגבר מהטופ של מון + פוקל אוטופיה. זה אומר שהיא תחשוף אבל לא כמו שאתה מכיר/רגיל.

נחזור אלי ולעוקץ הצפוי.

מעטים החובבים שלא רק מקדמים את תחום האודיו היי אנד (כולל כבלים) אלה פתחו אתר ממש בגלל שבמקום הקודם שהיו בו, לא רק זנחו את התחום הזה אם כי בזו לו (עד היום אגב). זה לא המקרה וזה בהחלט מעליב שאתה שולח את העקיצה הזו כלפי. ולמה זה כל כך מעליב? משום שבסופו של דבר יצא לי לשבת לצהריים אחד על אחד עם אודיוקוואסט, נורדוס וסטילת׳. יצא לי לשמוע את מה שקוראים אותו ״המקור״ בתחום הכבלים. וכולם מעידים על דבר אחד פשוט. הכבלים הם הרכיב החשוב ביותר במערכת יציבה. כשהיא אינה יציבה, רכישת כבלים לא ״בשלה״ תבוא בעוכרה של המערכת. וזה נכון.

המטרה היא ״לחנך״ לבסיס איכותי ולהביא את החובב לטפס לאט לאט ובצורה מושכלת לתוך הליבה של האודיופיליה. עם אחד זה יקרה מהר ועם אחר ייקח יותר זמן - הזמן שלו, הקצב שלו. ברוב המקרים אני אמליץ לחובב המתחיל או המתחיל פלוס להתנסות במגברים, רמקולים, מקורות (לתפיסתי המקור הוא החשוב ביותר במערכת). אחרי שהוא מבין את הסיפור והאוזניים שלו הופכות למיומנות יותר בהבחנה בהבדלים, יואיל ויתחים לשחק עם כבלים, מעמדים, שיכוך וכ״ו.

אקוסטיקה למשל היא מחוץ לתחום עבורי. מדוע? משום שאני לא מבין באקוסטיקה. זו הסיבה שלקחתי יועץ לבית שלי כשטיפלתי בה (יואב שדמה). מאידך, באלקטרוניקה, רמקולים, כבלים אני די מבין - וואלה מבין איציק, בחיי שמבין, נשבע לך. אז בוא ביחד נרד מהזלזול החד צדדי הזה הנוגע אלי במקרה שלך. זה לא משום שאני ואתה כנראה מבינים אותו הדבר. זה רק משום שיש סיכוי יותר מסביר שיצא לי לשמוע כמה כבלים בחיי. יש סיכוי אפילו, רחמנן ליצלן, שיצא לי אפילו, ונגיד את זה ממש בשקט, שאף אחד לא ישמע חלילה - להתנסות ולשמוע לא פחות ממך...

אז אל תעצבן אותי!!!!o_O

:שתוי:(ורד)

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
בהתנסות שלי קואקס עדיף על אופטי.

אריה

יכול להסביר למה לדעתך עבד טוב יותר?

תודה, ואגב יש לי BLUE LABEL אתה מוזמן :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איציק חברי היקר.

אני בהחלט מבין את ה״עקיצה ששלחת לי״ אבל בוא אלמד אותך משהו קטן. אני מוכן להבטיח לך שההתנסות שלי עם כבלים שונים היא לפחות כמו הנסיון שלך. אני מושקע בכבילה עשרות אלפי דולרים במערכת האישית שלי.

אז מה כבל חשמל עושה שבכך הוא משפיע על דינמיקה.

כבל חשמל איכותי ומתאים למערכת ישפר את השקט והנקיון. ידוע לשנינו הדבר. זה אומר שהוא בהחלט משפר את הטווח הדינמי מלמטה. כלומר, רצפת הרעש נמוכה יותר. עם זאת, הוא אינו יודע להוסיף למגבר מסויים (לא הספציפי הזה, אלה מגבר בכלל) יותר ממה שיש לו. גם לא בגזרה השקטה שלו. זה אומר שבקטעים מתפרצים הוא עשוי לקרוס ושום כבל בעולם לא תיתן לו יותר ממה שיש לו. מדוע? משום שאין יש מאין.

אני בעד השקעה בכבלים וטוען שכבלים משפיעים בכל אספקט. אני טוען גם שבמערכות מסוימות, שקופות מאוד בסגנון של המערכת שלי/שלך/של עמיר, של זבדה וכ״ו. אני מוכן לחתום שניתן להרוס את התוצאה עם כבלים לא נכונים. אבל יש כאן ״אבל״. רוב המערכות אינן מסוגלות לחשוף את השינויים הללו באופן ברור כל כך דרוש בסיס כזה. ברמה הזו.

הבעיה היא שלעיתים רואים בכבלים פתרון מוחלט. כאילו האלקטרוניקה, הרמקולים והמקור הפכו להיות שוליים. זה לא עובד ככה איציק חברי היקר. אין כאן תחרות של מי שמדבר יותר על כבלים הוא יותר אודיופיל מהאחר שמה לעשות, רואה את הגזרה הזו כמותאמת מערכת מרמה מסויימת ואלה שמתחת, מה לעשות, פחות יושפעו מהם עד בכלל לא. המערכת של פותח השירשור בהחלט חושפת את היכולות של הכבלים. אבל זה עדיין לו קדמגבר ומגבר מהטופ של מון + פוקל אוטופיה. זה אומר שהיא תחשוף אבל לא כמו שאתה מכיר/רגיל.

נחזור אלי ולעוקץ הצפוי.

מעטים החובבים שלא רק מקדמים את תחום האודיו היי אנד (כולל כבלים) אלה פתחו אתר ממש בגלל שבמקום הקודם שהיו בו, לא רק זנחו את התחום הזה אם כי בזו לו (עד היום אגב). זה לא המקרה וזה בהחלט מעליב שאתה שולח את העקיצה הזו כלפי. ולמה זה כל כך מעליב? משום שבסופו של דבר יצא לי לשבת לצהריים אחד על אחד עם אודיוקוואסט, נורדוס וסטילת׳. יצא לי לשמוע את מה שקוראים אותו ״המקור״ בתחום הכבלים. וכולם מעידים על דבר אחד פשוט. הכבלים הם הרכיב החשוב ביותר במערכת יציבה. כשהיא אינה יציבה, רכישת כבלים לא ״בשלה״ תבוא בעוכרה של המערכת. וזה נכון.

המטרה היא ״לחנך״ לבסיס איכותי ולהביא את החובב לטפס לאט לאט ובצורה מושכלת לתוך הליבה של האודיופיליה. עם אחד זה יקרה מהר ועם אחר ייקח יותר זמן - הזמן שלו, הקצב שלו. ברוב המקרים אני אמליץ לחובב המתחיל או המתחיל פלוס להתנסות במגברים, רמקולים, מקורות (לתפיסתי המקור הוא החשוב ביותר במערכת). אחרי שהוא מבין את הסיפור והאוזניים שלו הופכות למיומנות יותר בהבחנה בהבדלים, יואיל ויתחים לשחק עם כבלים, מעמדים, שיכוך וכ״ו.

אקוסטיקה למשל היא מחוץ לתחום עבורי. מדוע? משום שאני לא מבין באקוסטיקה. זו הסיבה שלקחתי יועץ לבית שלי כשטיפלתי בה (יואב שדמה). מאידך, באלקטרוניקה, רמקולים, כבלים אני די מבין - וואלה מבין איציק, בחיי שמבין, נשבע לך. אז בוא ביחד נרד מהזלזול החד צדדי הזה הנוגע אלי במקרה שלך. זה לא משום שאני ואתה כנראה מבינים אותו הדבר. זה רק משום שיש סיכוי יותר מסביר שיצא לי לשמוע כמה כבלים בחיי. יש סיכוי אפילו, רחמנן ליצלן, שיצא לי אפילו, ונגיד את זה ממש בשקט, שאף אחד לא ישמע חלילה - להתנסות ולשמוע לא פחות ממך...

אז אל תעצבן אותי!!!!o_O

:שתוי:(ורד)
נמר, לא עקצתי אותך.
עקצתי גם אותך:)
בטוח ששמעת יותר כבלים ממני , אני שונא לבדוק ציודים וכבלים, רק כשמוכרח...
ממש לא מזלזל בדיעותיך, ואם הרגשת כך אז קבל התנצלות.
סך הכל לפעמים דעתי שונה משלך.
מסכים מאוד שחובב מתחיל צריך לטפס וללמוד לאט, כי לרובינו לוקח הרבה זמן להבין מה אנחנו באמת רוצים להשיג (לשמוע) בתחביב הזה,
ולפותח השירשור אני מציע קודם לבדוק ולשמוע (כבל או מגבר או משהו אחר) ורק אחרי זה לכתוב ולשאול בפורום.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
דווקא אינטר קונקט דיגיטלי בהחלט יכול להשפיע על הדינאמיות או לחילופי יכול להרוס (הכבנה למעבר ביין כניסות שונות ולא בין סוגי כבלים ). החיבורים הדיגיטאלים משלבים כל מיני ממירים ואיקסמוסים ואמרה ביין אור למתח וקלוקים וכל מיני דברים שאני לא מבין בהם כלום אבל משפיעים מאוד על האנפורמצייה הדיגיטאלית . ולמכשירים שונים וגם במכשיר עצמו יש הבדלי השקעה בכניסות ויציאות שיכולים לשנות בצורה קיצונית את אייכות הסיגנל וכל מה שמשתמעה מכך.

;)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יכול להסביר למה לדעתך עבד טוב יותר?

תודה, ואגב יש לי BLUE LABEL אתה מוזמן :)

יש לי אחד המכשירים שניתן לחבר עם אופטי או עם קואקס.
עם הכבל האופטי הצליל נשמע לי סגור ועמום משהו בהשוואה לקואקס שאיתו הצליל פתוח ומפורט.

לאחרונה קניתי את ה Mi Box דיגיטלית אפשר לחבר לו רק כבל אופטי. לא חסכתי, קניתי כבל ב 300 ש"ח ואני מקבל בדיוק את אותה התחושה של "עמימות" של הצליל. מאחר והמכשיר מוציא גם אות אנאלוגי, בהזדמנות הראשונה אכין כבל ואבדוק אם הצליל נפתח עם אות אנאלוגי בהשוואה לכבל האופטי. אם אכן הצליל יפתח, מבחינתי הכבל האופטי ירד סופית לתחתית הרשימה.

בקשר לוויסקי, מאחר והגוף נפטר ממנה של וויסקי במשך שעתיים, ומאחר ומנה של וויסקי אפילו לא מתחילה לדגדג אותי כך שאין מה לדבר על פחות מארבע חמש מנות, ומאחר ואני מסתובב עם מונית, ומכיוון שכך אסור שבנהיגה תימצא אפילו טיפת אלכוהול בדמי ואני מאוד מקפיד בנושא, יוצא שאתה מסתבך פה בהזמנה ארוכת טווח :) . אז במקרה הפרטי שלי קפה עדיף...

אריה

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אל תשכחו בדיון הסוער הזה , שאף אחד ממכם לא שמע את המגבר הזה עם הרמקול הנ״ל .
ככה שרוב הצעות הפתרון פה ,הם על בסיס של רצון טוב , והצעות בשלט רחוק ש ״אולי״ יעזרו , ותו לא .
אבל 2 אנשים שמעו את הסט הזה עובד , אני ובעליו , וסינרגיה ודינאמיות ושקט יש .
אממה,זה היה כששמענו אצלי . לי יש אקוסטיקה , כבלים , וכבלי חשמל איכותיים , ולכן זה נשמע כמו שצריך.
ולכן פותח השרשור יודע שכבלים איכותיים, ואקוסטיקה (יש לו הדהודים) יפתרו לו את הבעייה .
הוא מטפל בזה , וקצת סבלנות ....
זה לא אומר שיהיה מושלם כי אין דבר כזה מושלם- אבל תהיה תוצאה טובה שתניח את דעתו .
וזה הכי חשוב.
הכי פשוט זה להחליף מכשירים בשנייה .

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ככה שרוב הצעות הפתרון פה ,הם על בסיס של רצון טוב , והצעות בשלט רחוק ש ״אולי״ יעזרו , ותו לא .
אממה,זה היה כששמענו אצלי . לי יש אקוסטיקה , כבלים , וכבלי חשמל איכותיים , ולכן זה נשמע כמו שצריך.
ולכן פותח השרשור יודע שכבלים איכותיים, ואקוסטיקה (יש לו הדהודים) יפתרו לו את הבעייה .
זה לא אומר שיהיה מושלם כי אין דבר כזה מושלם- אבל תהיה תוצאה טובה שתניח את דעתו .
וזה הכי חשוב.

ברגע שאין לך מידע מהסוג הזה הדבר הנכון ביותר כשמישהו מתלונן על חוסר דינמיקה, הוא להביא אותו לרכיב שמייצר את הדינמיקה - המגבר.

אקוסטיקה, כבלים ושאר האביזרים הם בהחלט יכולים לשנות את התמונה. אך מרחוק, לא ניתן לדעת.

עם זאת, וזה חשוב לא פחות, יש סיכוי שהבחור אינו מתאר את הבעיה האמיתית ומפיל אותה על ״דינמיקה״ שבסופו של דבר זה הדהוד או חוסר נקיון. ואלה, מן הסתם, אינן תופעות של מגבר ברוב הפעמים. בטח שלא מגבר מהזן הזה.

קדימה. נשמח לדיווח.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וזה הכי חשוב.

אתה צודק ברמה העקרונית. אנשים שטוענים בכל הזדמנות ש"צריך לשמוע" נותנים לא פעם עצות שסותרות את הגישה הזו.

מה שלא ברור לי זה האם דן לא שמע את המערכת אצלו בבית לפני הרכישה כך שיכול היה להעלות בפניך את הבעיתיות שהוא חש ואתה היית יכול לשפר מה שניתן עוד במעמד הבדיקה.

קרה לי עם שני מגברים שנהניתי מאוד לשמוע אותם בהדגמות אבל אצלי בבית הם נשמעו לי אחד ממש רע והשני טוב בהרבה פחות ממה שציפיתי בהתייחס להדגמה.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט,
בעיני התפיסות שלך בנוגע לשמיעה הן מדהימות.
על פי מדידות אפשר לדעת איך כבל נשמע..
על פי תמונה אפשר ל ה ב י ן אם החדר שלו מהדהד.

אנחנו פה מדברים כל הזמן על ש מ י ע ה ואתה לוקח אותנו למחוזות שונים.
אריה
תשובה יותר מפורטת מזו לא יכולת לבקש (מצורף לינק) - תהנה

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
image.jpg

image.jpg
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

תמונות מצורפות

• image.jpg
    image.jpg
    KB 84.4 · צפיות: 720
  • image.jpg
    image.jpg
    KB 52.1 · צפיות: 733

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
להלן הסלון הקצת מבולגן ( סלחו לי)..
אך לאחר בדיקה עם שמיכת פוך שהנחתי על הרצפה ועוד שמיכה שתליתי על חלון המרפסת חל שיפור ענק בהדהודים אבל ... נעלם ה״אמצע״ כלומר תחושת הבמה והעובדה שה lead vocals נמצאים במרכז החליטו להתפזר ותמונת הסטריאו קצת פחות בפוקוס שזה מוזר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור