כבלים חשמל VS רמקול

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
להתעסק בכבלים זה יכול להיות עסק יקר לא פחות.. והוא גם ישאר כמעט באותו המקום מבחינתו.
הבנאדם ביקש עזרה ושאל לפי הבנתו. זה לא יהיה נכון להוביל אותנו בשאלה מכשילה.

אבל תוסיף, שהוא רוצה להחליף את המושבים כי הרכב לא מאיץ מספיק טוב עבורו.

YB, אני מבין את האנלוגיה שלה ואני לא מסכים איתה. כולם נתפסו פה על מילה אחת מסכנה שהוא זרק, "דינאמיות", כאילו זה הדבר היחיד שעלה בדיון. גם דובר על "ניקיון" ועל "כבלים" ועל "חשמל".

לגבי המחיר, העסק הוא יקר "לא פחות" במערכות שעולות פי 10. לא במערכות כמו שלו. על מערכת כמו שלו, שעולה - אני מניח - בסביבות 25-30K? הוא לא ישים עכשיו כבל ב- 10,000. אבל מגבר? בהחלט.

... חסרה לי עוד טיפה דינאמיות וניקיון כזה שפוגש אותי יותר בתדרים גבוהים .
אני תוהה מה יקנה לי את הרצוי - שדרוג כבל הרמקול ? שדרוג כבל החשמל המחובר לDAC או מפצל חשמל ?

אני סופר כאן 30 מילים. דינאמיות היא אחת מהן. ניקיון, תדרים גבוהים, כבלים, חשמל וכו', תופסים משקל רב יותר בהודעה. למה אני טרחן? כי זה מדהים אותי שנשמות טובות כמו צחי ואד ליב - שנפגע עד עמקי נשמתו מהודעותיי הגסות - מצאו לנכון לגלות לשואל את האור ולהסביר לו שהוא בעצם דביל, ושהמגבר בכלל לא מתאים לרמקולים. או שהרמקולים לא מתאימים לחדר.

והנה בא ארמה וטוען שנהפוכו. האם ארמה מכיר את הציוד שלו פחות טוב מנמר? מסופקני. אבל זאת לא השאלה כאן. השאלה היא, האם אדם ששואל על כבלים, צריך לקבל תשובה על מגברים.

טוב, אד ליב, צחי, לאחר שטוהר מידתכם וכוונותיכם הטובות והידע המפליג שלכם בבניית מערכת הועברו לכלל קוראי הפורום, בוא נעבור הלאה:
א. אני מתנצל שגערתי בכם והוצאתי למי מכם את החשק להמשיך בדיון. להבא אני אהיה הרבה יותר עדין.
ב. בוא נשאל את פותח השרשור:

אבא'לה, בהינתן שרוב באי הפורום חושבים שכבלים הם לא הבעיה שלך, למה שלא תאמר לנו מה התקציב שאתה רוצה להקדיש לשידרוג הבא, ונוכל לחשוב ביחד על הדרך ההולמת ביותר לבצע אותו? לאד ליב, נמר וצחי, כבר יש כמה רעיונות!

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
זה קטעה כזה שכל פעם מתעורר לו משהו עם איבר קטן וחייב להוכיח למי גדול יותר.
היות שאני וכל מי שכתב פה רק הבענו את דעתנו בעניין לטובת המעוניין ואן לי שום עניין במלחמות החזה נפוח איתך אז הינה אני יפרגן לך :
אתה מתנוש מוכתר להיות החכם באדם ! כמובן ששלך הכי גדול ואתה יודע יותר טוב מכולם מה טוב בשביל כולם.
הידע והנסיון שלך ללא עוררין מגמדים את כל מה שיש לאנשי הפורום האחרים לומר ! ולכן מהיום כל מה שאני או דומיי נומר זו עצת אחיטופל ומה שאתה תומר זו תורה מסיני ! וכל פעם שחלילה נחשוב שונה ממך נחתוף באהבה שלל גידופים ואמירות אלטיסטיות שיניחו אותנו במקומינו הקטן בצד ליד בלה בלה בלה.
ואחרי שפירגנתי לך צא לי מהרישתית ושחרר אותי המדיבור הנגוע שלך תתעלם ממני.........תמשיך הלאה.

ולפותח השירשור אני מניח שהוא חכם מספיק להפריד את המוץ מהתבן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המגבר זו לא הבעיה מכוון שהוא דינאמי חזק ודוחף , והביך כמה מגברים שנראו פי 2 יותר גדולים וחזקים ואצלי (ותקרא את הביקורות עליוֿ) לדוגמא עובד עם רמקולים רצפתיים כגון ה OPERA QUINTA
וגם עם ה GRAND MEZZA וגם עם DeVORE FIDELITY Gibbon 88 וגם עם ה GAUDER ARCONA 80 .
וכשאני אומר עובד אני מתכוון לשולט בצורה אבסולוטית .

עכשיו תשאל איך מגבר 50W מזיז את כל הרמקולים הנ״ל ? בעצם אל תשאל בוא ותווכח במו אוזניך .
המגבר הזה מטעה כי הוא כביכול 50W אבל יותר דינאמי וחזק מ ANTHEM 225 שמוצהר כ 225w לערוץ .
וזה נבדק אצל לקוח מהפורום הכחול שהיה לו Dali icon 6 שלא דחף לו את הרמקול , והוא לא האמין , איך מגבר כזה
יותר דינאמי ושולט משלו , וכמובן שביצעתי לו טרייד אין .

אגב , ה MOON ACE הוא גם 50W ודוחף כל רמקול אפשרי מ 89db ומעלה בצורה שלא תאמן , ואגב הוא מחובר
לרמקולים רצפתיים קרמיים כעת , ומזיז אותם כהלכה . ושוב אל תשאל איך , אלא בא ותשמע .
לא מזמן היה אצלי לקוח שיש לו Sonus Faber Cremona רצפתיים , שרצה מגבר ALL IN ONE ואחרי מבחן
אצלו בבית , הוא עובד עם ה MOON ACE שהוא למעשה ה MOON 250 עם ממיר, פונו וסטרימר , הנה :

צפה בקובץ המצורף 36909

- אגב 2 הסרטונים שערכתי לרמקולים הרצפתיים החדשים , מנגנים עם 50W של SIMAUDIO .
- אגב , מגבר אמור להוציא סאונד ולא רק כח ופוזה .
- ולא שהמגבר הזה הוא היעוד האולטמטיבי לרמקולים היקרים הללו אצלי שהוזכרו למעלה
אבל תתפלא איך הוא מניע אותם עם שליטה ודינאמיות פורצת .
- לכן לדעתי , הבעייה של פותח השירשור לא נעוצה בהגברה , ולא ברמקול , אלא בכבלים ואקוסטיקה .

אמיר

אקוסטיקה זו גם אופציה. בהחלט לא שולל. הבעיה היא שמכאן אי אפשר לעזור לו באקוסטיקה.
אני למדתי, מנסיוני הלא מועט, שמגברים חזקים יותר יכולים ״לתקן״ בעיות אקוסטיות. ממש ככה!

לגשת למודל אחד גבוה יותר, מאותו יצרן, עם יותר יכולות, יותר שקט, יותר דינמיקה ויותר יותר זה מהלך בטוח.

לעומת זאת הוא לקוח שלך. אתה מכיר את הציוד שלו בחלל שלו, את החלל שלו ואת רצונותיו משום שאתה בוודאי משוחח איתו על זה. אי לכך, נראה כי נכון יהיה שיקשיב למי שמכיר מקרוב יותר את הבעיות שמתרחשות אצלו במערכת.

קדימה. עדכנו אותנו מה היתה הבעיה וכיצד טופלה. זה מידע חשוב עבור הקוראים שלנו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ושהמגבר בכלל לא מתאים לרמקולים. או שהרמקולים לא מתאימים לחדר.

והנה בא ארמה וטוען שנהפוכו. האם ארמה מכיר את הציוד שלו פחות טוב מנמר? מסופקני. אבל זאת לא השאלה כאן. השאלה היא, האם אדם ששואל על כבלים, צריך לקבל תשובה על מגברים.

אני מאלה שהמליצו לו על המגבר המדובר. אך יש אנשים שלעיתים מחפשים יותר. דינמיקה מתן, דינמיקה ברוב המוחלט - שים לב - המוחלט!!! של הפעמים מגיעה מהמגבר. לעומת זאת, היבואן מכיר את האיש וטוען אחרת ממני. אני לא שולל את דעתו, נהפוכו. אך הטענה הזו מעולם לא הועלתה על ידי פותח הפוסט. אם היה טוען שהיבואן מכיר את השילוב, מכיר את החלל (תמונות, היה שם - לא משנה) אז להמלצתו מן הסתם יש יותר משקל. עם זאת, להמליץ למישהו על החלפת כבל רק בשביל לייצר ״דיון עומק״ זה לדעתי אנוכיות לשמה. המטרה שלנו היא קודם כל לגשת לבסיס (מגבר, רמקול, מקור, חלל) הנעלם שלנו במקרה הזה הוא החלל והמקור. את הנעלם הזה אין ליבואן - הוא מכיר את שניהם.

ועכשיו בוא נראה.
נניח היינו ממליצים לו על כבל חשמל. היה הולך הבחור וקונה והבעיה לא היתה שם. הרי ברור שהחלפת מגבר לצורך העניין, ואתה גם מודה בכך, זה צעד יותר ״מתבקש״ כשבאים עם בעיה מהסוג הזה. מה היינו אומרים לבחור? תתמודד עם הרכישה והעיקר שיצרנו ״דיון עומק״?

אמיר ניכנס לתמונה. אין לי ספק שידע להצביע בדיוק על מה שהוא צריך. אם לא היה ניכנס לתמונה, והיינו עם שני הנעלמים הללו וצריך לתת לבחור המלצה, הייתי נישאר עם אותה המלצה בדיוק. מדוע? משום שיש בעיות שכשאתה ניגש אליהן מרחוק, עלייך להמליץ על הדבר שהוא הכי הגיוני שיפתור את הבעיה.

דיוני עומק יש לנו. לא כולם צריכים להיות כאלה כמו שלא כל סרט אמור להוציא אותך עם מסקנות. לפעמים אפשר לראות סרט של הרבה אנשים מתים מהר על פני סרט של בן אדם אחד במשפט שדינו הוצאה להורג.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
היי חברים יקרים
שאלתי אליכם היא כזו :
הסטאפ שלי כולל את הנ"ל
Moon simaudio 250i עם כבל חשמל של FURTTECH
focal aria 926 עם כבל רמקול xindak SC03
hegel hd25 עם כבל קומקום
מחשב אודיו ייעודי כטרנספורט.

אני מאד אוהב את הסאונד שבוקע מהסטאפ שלי , יחד עם זאת חסרה לי עוד טיפה דינאמיות וניקיון כזה שפוגש אותי יותר בתדרים גבוהים .
אני תוהה מה יקנה לי את הרצוי - שדרוג כבל הרמקול ? שדרוג כבל החשמל המחובר לDAC או מפצל חשמל ?

אשמח מאד לעזרתכם!

האם אתה יכול לצלם את החדר וגם את סביבתו? אני חושב שהרבה מהחברים כאן כולל אני יכולים ל"הרגיש" אם יש לך בעיהאקוסטית לפי מראה הסלון (האם יש וילונות / שטיחים / ספות בולעות וכו').

נניח שנראה/נרגיש שאין לך את החפצים האמורים אני חושב שאתה נדרש להוסיף אותם לפני כל התעסקות ב- כבלים/ מגברים/ ושאר אביזרים..

הרמקולים שלך הם "די חריפים ".....כדי להרגיע אותם נדרשת בליעה בחדר.... כאמור, כל התעסקות שלך שלא באקוסטיקה היא טעות עד שתטפל בחדר......וכמובן רק במידה ואנו נחשוב שאכן קיימת בעיה .

בקיצור- צלם ,שלח ונקווה שלפחות לגבי האקוסטיקה תהיה יותר תמימות דעות בין החברים .......אחר כך אפשר להמשיך את ההתכתשות- כבל/מגבר/פיוז......;)

נערך לאחרונה ב:

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
זה פשוט מגוחך מה שקורה פה, אנשים משחיזים סכינים
מתווכחים, מגדפים,מתנשאים ושמים האמת בכיס שלהם כאילו הם יודעי כל.
מישהו בכלל קבע שיש בעיה?
כל מה שכתב פותח השרשור הוא "שחסרה לו טיפת דינמיות"
אולי זה בכלל סובייטיבי?
מי שבאמת רוצה לעזור וגר קרוב לפותח השרשור יכול להתכבד לביתו של הנ"ל
לא אתפלא אם ימצא שכולה מדובר בטעם אישי- והמערכת מאוזנת להפליא.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, מבחינתי גם עם יחליף את המגבר למונו בלוקים של סים, הכבל קומקום
על הדאק יישאר אחת הבעיות המשמעותיות במערכת שלו.
גם כבלים כמו מגברים יודעים לעשות את מה שאתה מכנה - העלמת בעיות אקוסטיות.(וגם יודעים לפעמים להבליט אותם אף יותר)

נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
786
נקודות
113
חברים, אני לא וועדת האטיקה של הכנסת, אבל חושב שהגיע זמן להיות סובלניים אחד לשני ,כי הדיון הפך ללא נעים מכמות החרה, שנשפך כאן ומוציא את כל החשק להתדיין.:בכי:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוברט,
בעיני התפיסות שלך בנוגע לשמיעה הן מדהימות.
על פי מדידות אפשר לדעת איך כבל נשמע..
על פי תמונה אפשר ל ה ב י ן אם החדר שלו מהדהד.

אנחנו פה מדברים כל הזמן על ש מ י ע ה ואתה לוקח אותנו למחוזות שונים.

לדעתי שתי ההצעות המעשיות היחידות שנתנו בשרשור הזה הן:
1. לנסות כבל חשמל. קל מאוד להשאיל כבל או שניים ולבדוק את השפעתם.

2. להזמין מישהו להאזנה אצלו בבית.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ועוד הצעה מאוד מעשית אליך, דן:

במקום קפה משובח תציע וסקי משובח, אני חושב שבפורום הזה זה יביא לך יותר מאזינים...

אריה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ליפניי שאתה מתחיל לשפוך כסף, תבקש מחבר פורום gds סים 340 ליום אחד ועולי תשנה את דעתך.;)

המגבר הלך לעופר שחורי 'מאסטרו אודיו' בטרייד אין. (הוא היה שלי יד ראשונה ופרסמתי אותו, לא רציתם עכשיו תשלמו יותר.;))
חיבורי ה xlr שיש בו ובמידה שיש כאלה במקור יתנו תחום דינמי גדול יותר פלוס הוואטים הנוספים ושקט רב יותר (מנסיון ומהסבר של החברה) וישמרו על הצליל שאתה אוהב.

נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
786
נקודות
113
הזדמנות פז לעשות טרייד-אין על המגבר שלך. בעייני זה מהלך, שיניב תוצאות יותר מוחשיות מאשר משחקיי הכבלים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בלי נוסחאות, כמו למצוא את הבן\בת זוג הנכונים, תיאום בין רמקולים למגבר זה העניין. נכון שצריך להתחשב בנתונים היבשים אך הם יהיו שוליים אם המגבר והזרם שהוא מוציא "מתלבשים" בול על הרמקולים.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
הדיון הזה מכוער, אגרסיבי שלא לומר אלים ואני באמת תוהה מדוע להרוס ככה את המקום שעבור רבים מאיתנו הוא אמצעי לחיפוש ולמידה בכדי להגיע לבניה של ידע שיאפשר לנו חוויה מוסיקלית תרבותית עילאית ככל שמתאפשר לנו.
אני מתעקש על הנקודה כי מנהלי הפורום מתעלמים מחברים שמדרדרים את הדיון לשפל וכיעור. ולא רק בפוסט הזה.
יש סנקציות פשוטות שאפשר לנקוט בכדי לשמור על תרבות דיון וענייניות.
ממילא לא ניתן לקיים דיון עומק כאשר האנרגיה מכוונת לנסיונות דריכה, התנשאות וזלזול באנשים. בנוסף לכיעור, זה מרדד את הדיון והופך אותו ללא מעניין.
אם מנהלי הפורום לא עושים דבר אני מציע שנתעלם מפוסטים שמנוסחים בצורה אגרסיבית, מתנשאת, פוגענית ואלימה. ואני לא מתכוון רק לחבר פורום אחד. יש כמה וכמה מאיתנו שחוטאים בזה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים יקרים.

אני מסכים עם חברי מעלי. מבקש להתחיל להרגיע את הרוחות. המטרה היא לעזור, לתרום ולהינות.
מחקתי את כל החלק בו האורולוגיה חוגגת.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
למה מחקת את הודעתי עם התייחסות להודעה מס' 065?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כי בימים האחרונים בין ההודעות שלך להודעות של אלברט זורמים גם רעלנים.

אני רוצה שההתנהלות תהיה לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. האם זה מקובל עלייך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שאתה מוטה

מוטה לאן?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לכיוון דיעותיך כפי שכתבת אותם (לעומת אחרות שהובעו כאן) ולרוברט שלדעתי מהווה גורם מפריע וכזה שיוצר אווירה לא נעימה בפורום,
בלי להוסיף ידע או ניסיון (אלא להיפך) לדברים שמרבית חברי הפורום רוצים לדון בהם.

אני תמיד שומר לעצמי את הזכות לטעות, אבל כך אני חושב ומרגיש כרגע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור