כבלים חשמל VS רמקול

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אני בהחלט ממליץ לך על טיפול אקוסטי מינימלי.
בטוח שיוריד ברמה כזאת או אחרת את ההדהוד, אך לא יודע מה תהייה ההרגשה שלך לגבי התלונה המקורית שלך שהיא חוסר דינמיקה
לא יודע מה התקציב שלך, ולכן קשה להציע לך כבלים מהסוג שאתה מחפש.
מהניסיון שלי כבלים כמו SR precision או קריסטל וגם xlo הם כאילו שמורידים ״נפיחות״ וכתוצאה מכך קיימים פחות הדהודים.

יש כמובן עוד הרבה כבלים בכיוון הזה, צריך לנסות.

הצעתי, אם אתה רוצה להנות מהכסף ששמת על המערכת, לטפל באקוסטיקה ברמה מינימאלית לפחות, ולהחליף כבלים.
בסדר הזה

אתה מתכוון לחשמל או כבל רמקול ? תקציב של 1-1.5K

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
בתקציב הזה (ובעצם בכל תקציב) כדאי לקנות יד שנייה. יש הרבה מציאות בלוחות פה באתר, גם זה של הפרטיים וגם של הסוחרים, וכבל זה לא אלקטרוניקה או רמקול שיש חשש לתקינות ביד שניה.
לגבי חדש, יש ל Tara labs סידרה בשם Apollo
מוצרים מצויינים במחירים מאוד סבירים (סביב ה1.2k שח בארץ).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
העלתי תמונות כדי שדן יוכל לראות למה אני מתכוון באלכסון, ברור שבסלון אף אחד לא יצפה את כל הקירות בלוחות. או כמעט אף אחד..
אגב הלוחות האלו בלבן הם כמעט הפריט היחיד שהבאתי הביתה שאשתי לא עיקמה עליו את האף ואפילו אמרה שהוא יפה ואלגנטי.
4 לוחות כאלו עולים חצי מכבל חשמל סביר ואין מה לשדרג בהם אחרי חודשיים-שלושה או שנה, הם כבר ברמה מספיקה גם לחדרים עם ציוד במליונים.
התמונות שהבאת יפות ומענינות ובהחלט במקום בהקשר לשרשור הזה.
הנקודה היא שלמעט כאלה שיכולים להחזיק חדר האזנה נפרד שבו הם יכולים לעשות מה שבא להם, רוב העוסקים בתחביב עוסקים בו במסגרת החיים המשותפים בבית. המעורבות של בת הזוג נעה על רצף שבין מעורבות כבדה מאוד, למשל איסור לקנות דגם של מערכת כי היא לא תראה טוב בסלון ועד למעורבות קטנה שנותנת למאזין חופש פעולה גדול יותר.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בדרך כלל וילונות הם אביזר אהוד על אשת האודיופיל ובכלל על נשים מכלל האוכלוסיה.:)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שאלת על כבל חשמל וההתייחסות שלי היא לכבל חשמל.
אפקט דומה למה שאתה מחפש יכול כנובן להיות מושג על ידי כבל רמקול או IC, משככים, מגברים, ועוד....
הייתי מתחיל עם קצת אקוסטיקה, כאשר העמדה של הרמקולים קצת רחוק יותר מהקיר ו - TOE IN שלהם פנימה, כבר יתנו לך שיפור משמעותי בבעיית ההדהוד.

(נסה לשים מזרון קטן מאחורי כל רמקול ותבין את האפקט)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בשעת האזנה לדו ערוצי, לאחרונה עשיתי כמה ניסיונות עם ה"אקוסטיקה" אצלי (בין היתר הקדמתי את הרמקולים בעוד כמה ס"מ קדימה, בסה"כ כ-65 ס"מ מקיר אחורי והרמקול הקרוב לדופן הצידי מרוחק בכ 50 ס"מ אולי אפילו מעט יותר) ומיקמתי "כרית נוי" מאחורי כל רמקול אצלי, הכרית מגיע לאזור הפורט האחורי (לא חוסמת אלא סמוכה ),
עדיין לא סגור על האפקט אם לחיוב או לשלילה, אך שינוי בתגובה יש.
עדיין בבדיקה, השינוי מורגש ומשתנה ככל שאני מזיז את הכרית ימינה או שמאלה בכל רמקול.
השינוי מורגש אך לא סגור עדיין אם תורם לתוצאה הסופית או פחות.
ימים יגידו.

בין היתר בשעת האזנה, לקחתי לצורך בדיקה את ה"שטיח פעילות" של הקטנה, (1.00×1.00) ומיקמתי באזור נק הישיבה לרגליי, התוצאה מורגשת בהחלט לחיוב.
במיוחד במוזיקה מרובת דינמיקה וכאמור תחום תחתון בריא.

בכל סשן האזנה אני מגלה כל פעם משהו נוסף בניצול אופטימלי יותר של התוצאה אצלי, לכאן או לשם.
לא משעמם :)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הסלון הזה פשוט "בלתי אפשרי".
אתה יכול: לקנות כל מיני מוצרים אקוסטיים בהרבה כסף, לנסות לבד אין ספור שילובים ומיקומים שלוקח בערך שנתיים והרבה תיקוני צבע למצוא את הנכון, לעבור לחדר האזנה יעודי יותר שקט וסימטרי אם יש כזה בדירה, או להזמין מומחה עם ציוד מדידה ולגמור את זה מהר.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אוי ואבואי סימטרי. סימטרי זה הכי לא לא...

בגדול זה נכון אך עם טיפול בפלטות מקצועיות מצמר סלעים\בד בנקודות ההחזר הצידיות מתקבל צליל מאוזן, הרבה יותר ממה שרואים בהרבה תמונות שרמקול אחד תקוע בפינה והשני פתוח לצד מה שאתה ביקרת במספר מקרים.

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
מתסכל אותי שהשקעתי את כספי והתוצאה מאכזבת..
שוקל להחליף את פינת הסטריאו והרמקולים לקיר הימני שבעצם תהיה צורת ״ח״ כמעט סימטרית, לא לגמר .
העניין הוא שזה כרוך בפירוקים הזזות קדיחות ואני בספק אם יהווה שיפור של ממש .

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
שוקל להחליף את פינת הסטריאו והרמקולים לקיר הימני שבעצם תהיה צורת ״ח״ כמעט סימטרית, לא לגמר .

על מנת להתחיל ולהבין מה קורה אצלך, חייבים להתחיל מאיבחון נכון של תדרי התהודה של החדר, ולפי זה לאתר את מקורות ההד ולטפל בהם נקודתית.

אתה יכול להשתמש בתוכנת מחשב חינמית לצורך איתור הבעיות,
לדוגמא: https://www.roomeqwizard.com/

או לחלופין אם ברצונך לסיים עם זה מהר, תזמין בעל מקצוע.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

אני עם arye.gur בקטע של להזמין כמה חברים מהאתר, לשמוע את המצב הקיים, ולייעץ....וכאמור תתרכז באקוסטיקה.

......יתכן שהמצב לא כל כך נורא כמו שאתה חושב והפתרונות הם פשוטים, זולים וממש מעבר לפינה(ורד)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני עם arye.gur בקטע של להזמין כמה חברים מהאתר, לשמוע את המצב הקיים, ולייעץ....וכאמור תתרכז באקוסטיקה.

......יתכן שהמצב לא כל כך נורא כמו שאתה חושב והפתרונות הם פשוטים, זולים וממש מעבר לפינה(ורד)

אבל שיחביא את הוויסקי עד שהם מסיימים לייעץ...

אריה

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
חברים זוהי הזמנה פתוחה לכל חבר שירצה - מבטיח אירוח נדיב !
מי מגיע ??

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
דן קיבל את הטוב ביותר...

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
דן קיבל את הטוב ביותר...

אריה

אודיופיל בעור של נמר

......ולהמשך השבוע, דן, הבטחת אירוח נדיב......מתארח אצלך נמר.......קנה לו מספר קילוגרמים של בשר איילה- טרי!!!

נערך לאחרונה ב:

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אכן כבוד גדול .
נמר - אני עומד מאחורי הזמנתי :) לא תתחרט!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אכן כבוד גדול .
נמר - אני עומד מאחורי הזמנתי :) לא תתחרט!

העונג כולו שלי. ותאמין לי שיש כאן, בפורום הזה, כמה חברים שמהם אני למד יום יום.

הדבר היחיד שאני צריך זה קפה שחור. היתר לא חשוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור