כבלים חשמל VS רמקול

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא צריך שום יועץ אקוסטי בשלב זה , שטיח ווילונות וזהו

:בעד:

לא צריך שום יועץ אקוסטי בשלב זה , שטיח וילונות וזהו ....ולשמוע...... ואז להתקדם הלאה במידת הצורך....יועץ אקוסטי אפשר בשלב מאוחר יותר אם לא יהיה מרוצה מהתוצאה

......ולסיום , לאחר שהכל "מנגן" אפשר לפנות לרוזי1 או אריה גור לייעוץ כבלים , אבל רק אחר כך ;)

אצלי בבית רצפה חשופה, חלונות זכוכית ענקיים ולמרות זאת, מה לעשות, שומעים פנטסטי.

אז דן - עצה ממש טובה: תנסה להאזין ל NAIM.

אבל זה קצת מאוחר.

אחרי שהזזת כמה דברים - איך השינוי?

אם אתה יכול להזיז את הכוננית כך שהיא תעמוד מחוץ לרמקולים כלומר שלא יהיה כלום בין הרמקולים, כדאי לך לנסות.

אריה

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
כיצד מיקום דווקא מאחורי הרמקול תורם ? לא הגיוני שיהיה בצדדים ?
האמת שברוב החדרים הכי טוב שהפלטות ויקוסטיק יהיו באלכסון מכוונות כלפי נקודת ההאזנה אם יש 2 קירות צדדיים, אצלך יש רק אחד וחשוב שיהיה סימטרי.
בצד אחד אני רואה שאתה יכול לשים באלכסון כי יש לך קיר צדדי בצד שני לא, אם היה לך שם עמוד שתוכל גם שם לשים באלכסון זה היה טוב. כשאין קיר צדדי שמים בדרך כלל מאחורי הרמקולים כי יש אלמנט של החזרת צליל בפלטות האלו ולא רק ספיגה וכיוון כללי של ההחזר הוא קדימה ולא שהפלטות יחזירו אחת על השניה.
עדיף כמובן לשים פלטות לא רק מאחורי הרמקולים אלא גם על הקיר מאחורי המאזין (אצלך אי אפשר) וגם בין הרמקולים.
(יש עוד כל מיני חומרים כמו בתמונה ועוד).
d82f570c5decf2c86da73e83e78aa88b.jpg

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אד ליב,

אני יכול לדמיין את התגובה של אשתי כשאציע לה לשנות את הסלון ברוח התמונות שהבאת.

הצעד הבא יהיה להאזין למערכת ברחוב מה שנראה קשה מאוד לביצוע... (-:

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אצלי בבית רצפה חשופה, חלונות זכוכית ענקיים ולמרות זאת, מה לעשות, שומעים פנטסטי.

אז דן - עצה ממש טובה: תנסה להאזין ל NAIM.

אריה

ידוע הוא בכל רחבי עולם האודיופליה שבמערכות של Naim יש (DSP (Digital Sound Processing לביטול הדהודים "בחדרים סוררים"......גם בכבלי הרמקול ובאינטרקונקטים שלהם מותקנת מערכת זו וזה עובד נפלא גם בחדר המהדהד של אריה גור.

זה היה Startup של מייסד ניים עוד בעידן הAnalog בשנות ה-70 ....כבר אז היה לו את ה-DSP הדיגיטאלי עוד לפני שה-DSP הדיגיטאלי בכלל הומצא ו"הבליח לאוויר העולם" ......זה היה סוג של נס הנדסי, שלא לומר מדעי. .....והשאר היסטוריה.......

נערך לאחרונה ב:

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אז לקנות שתי לוחות כאלו לדעתכם יתרום ? חבל שאין אפשרות לנסות טרם רכישה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלום דן , אהיה חד, ברור ופשוט...... כל פעולה שתנקוט שהיא לא בתחום האקוסטיקה היא בזבוז זמן וכסף .

שמעתי ב45 שנות האודיופיליה שלי מאות חללי האזנה שהיו ריקים מחומרים בולעים כאצלך , וחבל על כל הכספים שאתה מבזבז
על פריטים לא רלוונטיים , אין לך שום סכוי שתשמע בצורה נורמאלית אצלך בחדר בשלב זה.

סדר ראשית את החדר אקוסטית !!!

....הציעו לך להחליף כבלי חשמל ....להחליף בחדר מהדהד כבלי חשמל ....... זה הזוי !

..........ואני יודע שכנראה פתחתי ב"מילחמת עולם" עם הפורום....אבל זאת האמת ...לא שלי....זאת האמת המוחלטת !!!
ממש גאון אתה.
הבנאדם התלונן על חוסר דינמיקה, לא על הדהוד.
כנראה שכמעט בכל חדר, התמונה שלו תעלה שאלות והצעות לגבי האקוסטיקה שלו או העמדת המערכת.
מעניין לראות את החדר שלך ואיך נשמעת המערכת שלך...
בעצם לא.
וכבל חשמל יכול בהחלט להוריד הדהודים, וכמובן מגבר חזק.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אד ליב,

אריה
אבל הכל ניים בתמונה השניה אריה.אשתך תתפשר על זה.(ורד)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ממש גאון אתה.
כנראה שכמעט בכל חדר, התמונה שלו תעלה שאלות והצעות לגבי האקוסטיקה שלו או העמדת המערכת.
בעצם לא.
החדר שלי הוא פנטאסטי כי יש בו חומרי בליעה בדיוק בכמות הנכונה , לא יבש ולא "רטוב " (חדר חי) מדי - בול לטעמי.

ולמרות האמור כשאני בהאזנה קריטית אני מתקין על סטנד 2 לוחות אקוסטיים במרחק של כ 0.75 מטר מאחורי אוזני ....זאת מאחר שמאחורי יש חלל נוסף לא סימטרי במרחק של מס' מטרים ולוחות אלו "הורגים לגמרי" את החלל האמור.

אציין גם שהרמקולים שלי הם פלאנריים והם סובלים מבעיית Sweet Spot צר במיוחד, תזוזה של הראש מס' מילימטרים יכול לשנות את ה-Image לגמרי, לוחות אלו ממתנים במעט את שתארתי

מצורפת תמונה של הלוחות האקוסטיים שאני משתמש בהם בהאזנה קריטית.

ספוגים אקוסטיים 1.jpg

תמונות מצורפות

• ספוגים אקוסטיים 1.jpg
    ספוגים אקוסטיים 1.jpg
    KB 22.3 · צפיות: 316
נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אד ליב,

אריה

תתפלא, אך כשמוציאים את הרמקולים לחצר פתוחה מקבלים משהוא פנטסטי..
חופשי מהדהודים והחזרות צליל, ואז עקום ההענות לתדר של הרמקול באמת ניתן למדידה מדוייקת.

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
ממש גאון אתה.
בעצם לא.

יש לך רעיונות לכבל חשמל כזה ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
דן, לא קיים כבל חשמל מבטל הדהודים של חדר בשום מקום ביקום הזה ....לא רק בגלקסית שביל החלב שלנו.... ולא רק בעולם האודיופיליה

....ההדגשה היא תוספת מאוחרת יותר שלי כדי לפקס על עניין ה"הדהודים" בלבד, שום נושא אחר מעבר להדהודים של חדר.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני בהחלט ממליץ לך על טיפול אקוסטי מינימלי.
בטוח שיוריד ברמה כזאת או אחרת את ההדהוד, אך לא יודע מה תהייה ההרגשה שלך לגבי התלונה המקורית שלך שהיא חוסר דינמיקה
לא יודע מה התקציב שלך, ולכן קשה להציע לך כבלים מהסוג שאתה מחפש.
מהניסיון שלי כבלים כמו SR precision או קריסטל וגם xlo הם כאילו שמורידים ״נפיחות״ וכתוצאה מכך קיימים פחות הדהודים.

יש כמובן עוד הרבה כבלים בכיוון הזה, צריך לנסות.

הצעתי, אם אתה רוצה להנות מהכסף ששמת על המערכת, לטפל באקוסטיקה ברמה מינימאלית לפחות, ולהחליף כבלים.
בסדר הזה

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אין כבל חשמל מבטל הדהודים באף מקום ביקום הזה ....לא רק בגלקסית שביל החלב שלנו.... ולא רק בעולם האודיופיליה

אתה טועה,
גם בעולם האודיופיליה כבל כזה לא קיים..
הוא קיים רק בדמיונם של אלה שלא באמת מבינים על מה כבל אודיו יכול להשפיע...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוברט. דיר באלק...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט. דיר באלק...
הפוסט שלי מוגדר היטב !!! , מבטל הדהודים , שום עניין אחר נוסף....נא לפקס על בדיוק מה שאני כותב ולא על " ההיסטוריה של רוברט בפורום"

נערך לאחרונה ב:

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אד ליב,

אריה

העלתי תמונות כדי שדן יוכל לראות למה אני מתכוון באלכסון, ברור שבסלון אף אחד לא יצפה את כל הקירות בלוחות. או כמעט אף אחד..
אגב הלוחות האלו בלבן הם כמעט הפריט היחיד שהבאתי הביתה שאשתי לא עיקמה עליו את האף ואפילו אמרה שהוא יפה ואלגנטי.
4 לוחות כאלו עולים חצי מכבל חשמל סביר ואין מה לשדרג בהם אחרי חודשיים-שלושה או שנה, הם כבר ברמה מספיקה גם לחדרים עם ציוד במליונים.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אתה בושה לפורום הזה.
כי למה לטרוח ולהסביר , או לפחות לתת קישור להסבר שיאיר עינינו הכיצד יכולים להתקיים יחסי גומלין בין 2 דברים לא קשורים כמו מאפיינים אקוסטיים של חלל האזנה מחד ומאפיינים חשמליים של כבל חשמל מאידך , כאשר אפשר פשוט להשתלח . אה, וגם לומר "שמעתי"

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור