כבלים חשמל VS רמקול

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
היי חברים יקרים
שאלתי אליכם היא כזו :
הסטאפ שלי כולל את הנ"ל
Moon simaudio 250i עם כבל חשמל של FURTTECH
focal aria 926 עם כבל רמקול xindak SC03
hegel hd25 עם כבל קומקום
מחשב אודיו ייעודי כטרנספורט.

אני מאד אוהב את הסאונד שבוקע מהסטאפ שלי , יחד עם זאת חסרה לי עוד טיפה דינאמיות וניקיון כזה שפוגש אותי יותר בתדרים גבוהים .
אני תוהה מה יקנה לי את הרצוי - שדרוג כבל הרמקול ? שדרוג כבל החשמל המחובר לDAC או מפצל חשמל ?

אשמח מאד לעזרתכם!

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
הי אף אחד לא יכול לנחש תשובה לחידה כזו, אתה תצטרך לנסות.
אולי זו בכלל האקוסטיקה ויש לך הדהודים ? אולי מיקומים של הרמקולים, מרחקים אחד מהשני, מהקיר, זוויות, אולי צריך לטפל בחשמל, יש המון אפשרויות והרבה פרמטרים לא ידועים וממילא ואי אפשר לשקלל את כולם.
תשאיל כמה כבלים ותשחק קצת עם המיקומים, תן לכבלים קצת זמן בתוך הסט-אפ כשאתה מנסה, לא כמה שעות. תנסה לשים לוחות אקוסטיים אם אין לך.
בהצלחה

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אני תוהה אם קיים best practice של מה נותן יותר שיפור באופן כללי ...
אין ספק שאני צריך לטפל אקוסטית אבל זו לא הבעיה העיקרית.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
בגדול יש הסכמה די רחבה בפורומים בעולם עד כמה שאני נתקלתי שכבל רמקול הוא המשמעותי מכולם, אבל אתה לא ב baseline אז אין מנוס צריך לבדוק את כל האפשרויות..
אם האקוסטיקה לא מטופלת בכלל, קרי לא שטיח, לא לוחות אקוסטיים, לא לוכדי באסים, לא וילונות אקוסטיים ולא שום דבר אז אולי כדאי להתחיל דווקא משם.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
272
נקודות
63
על איזה רעש מדובר?
למה כולם מחוברים חשמלית?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כבל חשמל לdac.
הכל משפיע, אבל לדעתי כבל חשמל טוב למקור צריך
להיות בעדיפות על פני שאר הכבלים.
אני כמעט משוכנע שתבחין בהבדל אם תחליף את הכבלים
הקיימים בין המגבר לדאק.
כמובן שמציאת כבל טוב בתקציב שלך וגם מתאים למערכת שלך, לפעמים מצריך
קצת ניסויים.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אולי פיספסתי אבל באיזה רמקול מדובר ?
כשאני שומע שלמישהו חסרה דינמיות אני לא יכול לא לחשוב על מגבלת הרמקול.
לדעתי ולנסיוני ורק האישי והאישי בלבד החלק המוגבל ביותר במערכת זה הרמקול שצריך להפוך חשמל לתנועות פיסטוניות של ממברנה במהירויות של עד 20 אלף סלד ( במונכיי רכב ) בדיוק אופטימלי וסינרגייה ביין האלמנטים לתיבה לחדר בכללי.
אני לא היתי משדרג כבלים כאשר אן לי את הרמקול הטוב ביותר לכסף שאפשר.
היתי מסתפק בכבילה סבירה ומשדרג את רכיבי הליבה : רמקול מגבר מקור.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
ליפני הכבילה הייתי בודק אפשרות לשדרג מגבר ליותר חזק: בסביבות 100 וואט לערוץ. תחושתי ש 50 וואט של סים פשוט לא מספיקים ,במיוחד אם החדר שלך גדול .

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני אומר שוב כל עוד ניתן צריך לשדרג רמקול ומכשירים לפני כבילה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בהתייחס לשאלה הספציפית שלך, כפי שמוצגת ב- 2 השורות האחרונות בפוסט שפתחת
תעשה מה שרוזי הציע לך.
כל שאר ההצעות זה שטויות

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
בהתייחס לשאלה הספציפית שלך, כפי שמוצגת ב- 2 השורות האחרונות בפוסט שפתחת
תעשה מה שרוזי הציע לך.
כל שאר ההצעות זה שטויות

ההצעות האחרות אינן שטויות, בכולן יש הגיון. כל אחד על סמך נסיונו ודעותיו.
השטות היחידה כאן בשרשור היא הזלזול באחרים וההתנשאות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ההצעות האחרות אינן שטויות, בכולן יש הגיון. כל אחד על סמך נסיונו ודעותיו.
השטות היחידה כאן בשרשור היא הזלזול באחרים וההתנשאות.
בן אדם שואל על כבלים, אתה שולח אותו לאקוסטיקה? בוא אתן לך אנלוגיה:

-"שלום, אני מתעניין בקרם פנים שעוזר לטיפול בחצ'קונים".

התשובה שלך:
-"שמע, אומרים ש-x ו-y טובים אבל אני מציע לך קודם לבדוק את התזונה שלך, לעשות בדיקות דם והורמונים, ולהוריד את רמת הסטרס."

לגופן של עניין:
ההחלטה "מאיפה להתחיל" היא יותר פיננסית/צרכנית (הזדמנויות, דילים וכו') מאשר "מקצועית" ("אודיופילית").
הכל צריך. טיפול בחשמל יתן לך דברים אחרים מאשר החלפת כבלי רמקולים. למשל: רקע שחור ו"שקט" מקבלים ע"י חשמל. פירוט, דינמיקה, מהירות, מקבלים בדרך כלל ע"י החלפת כבלי רמקולים/אינטרקונקטים. אבל אלו הם כללי אצבע לא מדוייקים, לא תמיד נכונים, וחשוב מכל- לא פרקטיים. זה לא משנה. כל טיפול שתעשה בחשמל, כבלים או שיכוך, יקדם אותך. אם יקדם אותך בכיוון שאת רוצה זה רק אתה תוכל לדעת.

היות וכבל חשמל טוב יכול להיות זול יותר מכבל רמקול ברמה דומה, הייתי מתחיל שם. אבל כאמור, צריך טיפול מקיף בכל התחומים. רק כך תשיג התקדמות אמיתות.

תחשוב על זה כמו שאלה של מפתח גוף מתחיל: "במה עלי להתרכז קודם? רגליים, חזה, ידיים, שרירי ליבה?" וכו. זה לא משנה במה תתחיל, כדי לקבל תוצאה סופית טובה יותר, ההתקדמות צריכה להיות בכל המישורים.

בכל המישורים, כבר אמרתי? :) זה מה שקורה כשכותבים בנייד...

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63

התשובה שלך:
-"שמע, אומרים ש-x ו-y טובים אבל אני מציע לך קודם לבדוק את התזונה שלך, לעשות בדיקות דם והורמונים, ולהוריד את רמת הסטרס."

לגופן של עניין:
ההחלטה "מאיפה להתחיל" היא יותר פיננסית/צרכנית (הזדמנויות, דילים וכו') מאשר "מקצועית" ("אודיופילית").
הכל צריך. טיפול בחשמל יתן לך דברים אחרים מאשר החלפת כבלי רמקולים. למשל: רקע שחור ו"שקט" מקבלים ע"י חשמל. פירוט, דינמיקה, מהירות, מקבלים בדרך כלל ע"י החלפת כבלי רמקולים/אינטרקונקטים. אבל אלו הם כללי אצבע לא מדוייקים, לא תמיד נכונים, וחשוב מכל- לא פרקטיים. זה לא משנה. כל טיפול שתעשה בחשמל, כבלים או שיכוך, יקדם אותך. אם יקדם אותך בכיוון שאת רוצה זה רק אתה תוכל לדעת.

היות וכבל חשמל טוב יכול להיות זול יותר מכבל רמקול ברמה דומה, הייתי מתחיל שם. אבל כאמור, צריך טיפול מקיף בכל התחומים. רק כך תשיג התקדמות אמיתות.

תחשוב על זה כמו שאלה של מפתח גוף מתחיל: "במה עלי להתרכז קודם? רגליים, חזה, ידיים, שרירי ליבה?" וכו. זה לא משנה במה תתחיל, כדי לקבל תוצאה סופית טובה יותר, ההתקדמות צריכה להיות בכל המישורים.

התשובה שלך:

לגופן של עניין:

אני לא שלחתי אותו לאקוסטיקה,
תקרא מה כתבתי בהתחלה
כתבתי שיש יותר מדי פרמטרים לא ידועים ואין מנוס מניסוי ותעיה בכל האלמנטים, מיקומים, כבלי חשמל, רמקול, אקוסטיקה ועוד.
ציינתי בנוסף, שאם האקוסטיקה לא מטופלת בכלל אז לטיפול בה יש פוטנציאל שיפור משמעותי ואלי שווה להתחיל דווקא בה. (אגב גם כי היא הרבה פחות תלוית רכיב כזה או אחר) שלא כמו כבלים שלפעמים אנחנו רצים להחליף בכל פעם שאנחנו מחליפים מקור, הגברה או רמקולים.
אם בסט-אפ שהוא היה מתאר היה רסיבר פשוט אז כולנו היינו שולחים אותו להחליף קודם כל את הרסיבר, בעיני זה אותו דבר לגבי העדר טיפול אקוסטי בחללים מסויימים שיכולים להרוס סט-אפים מושקעים.
כשאקוסטיקה לא מטופלת באופן מוחלט יש סיכוי לשיפור הרבה יותר דרמטי מאשר באמצעות החלפת כבל חשמל או אינטרקונקט
אגב אני הייתי מאוד שמח אם הייתי בא לרופא עם בעיית עור והוא שולח אותי לבדוק את התזונה שלי כדי לטפל בגורמים לבעיה ולא בסימפטומים, הייתי ממשיך לבוא אליו.

נערך לאחרונה ב:

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אני לא ממש מעוניין להחליף רמקול ואין קשר בין היכולת של המגבר - הרמקול מאד נציל והמדבר הספציפי הזה הצליח להניע רמקולים הרבה יותר קשים .

אולי לא הייתי ברור בשאלה :
חתימת הצליל מהסטפ הנוכחי שלי מאד טובה לי ואני מאד אוהב אותה .
אני פשוט רוצה לשפר ניקיון וקצת יותר דינאמיות וממש לא להחליף הגברה או רמקול .
המגבר הזה נשמע הרבה יותר טוב ממכשירים יקרים יותר.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אני הייתי מנסה להחליף למקור אחר בדגש על נגן ייעודי. הרבה אנשים מזלזלים ברמת הטרנספורט(המחשב במקרה שלך)
יש לו השפעה מכרעת על התוצאה הסופית. הרמקול שלך אמור לתת דינמיקה ,כאשר ההגברה שלך גם טובה מספיק.
הייתי משאיל בתור התחלה נגן ומבצע בדיקה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
ליפניי שאתה מתחיל לשפוך כסף, תבקש מחבר פורום gds סים 340 ליום אחד ועולי תשנה את דעתך.;)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תמיד (כמעט) יהייה מגבר טוב יותר מהקיים...
כנראה שיש לא מעט מגברים שישמעו טוב יותר מה - 340 (ממש לא מכיר אותו).
הדילמה תמיד היא מה כדאי לשדרג מבחינת עלות תועלת.
לדעתי, נדבך ראשון במערכת הוא התשתית, ורק אחריה שידרוג מכשירים וקופסאות.
להבנתי אין טעם (אייכותית וכלכלית) במכשירים טובים אם התשתית לא מספיק טובה.
במקרה הזה, לדעתי יש צוואר בקבוק והוא החשמל של הדאק. שידרוג המגבר לא יעלים אותו.
אני כמעט בטוח שקניית כבל של נגיד 800$ (מחיר קנייה) תניב תוצאה טובה יותר משידרוג מגבר בתוספת של 2000$ (מחיר קנייה)
בסופו של יום - כל אחד פועל ומקבל החלטות לפי ההבנות והתקציבים שלו.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
במגבלות שהצבת לא נשארו הרבה ברירות.
כל מערך חשמל לטובת שקט
והחלפת כבלי אינטרקונקט ורמקול
אם יש לך יציאת xlr במגבר- השתמש בה לטובת יתר דינמיות

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
רגישות נמדדת ברמקולים שלך 88 דציבל והתנגדות 2.9 אוהם בבאס עליון. להזיז אותם עם 50 וואט זה כמו לנסות להזיז לימוזינה עם מנוע של פיאט 500.

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
רגישות נמדדת ברמקולים שלך 88 דציבל והתנגדות 2.9 אוהם בבאס עליון. להזיז אותם עם 50 וואט זה כמו לנסות להזיז לימוזינה עם מנוע של פיאט 500.
תלוי באיזו עוצמה אתה אוהב לשמוע את המוזיקה שלך. אני בד"כ לא עובר את ה80 דציבלים ולכן לא צריך מגבר חזק במיוחד. מגבר שיודע לספק 50 וואט נקיים ל3 אוהם ידחוף רמקול עם רגישות של 88 דציבל ל90+ דציבל... תלוי כמובן במרחק שאתה יושב מהרמקולים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור