בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כי כל הוויכוחים הללו על מגברים זהים, כמה הם רלוונטיים, אם אם אין כמעט כאלו במצאי?
אלא אם המצדדים ב- "אי הבדלים" טוענים כי גם מגברים שמציגים נתונים "דומים" ולא דווקא "זהים" נשמעים זהה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מגברים שנמדדים אותו דבר, נשמעים אותו דבר.
הבעיה היא, שרשימת המדידות, אותה מציגים היצרנים, לא מקיפה את כל הפרמטרים, מחסירה אחרים ולכן לא ניתן לדעת באמת, רק על פי הפרסומים, האם המגברים אכן נמדדים "אותו דבר".
כי כל הוויכוחים הללו על מגברים זהים, כמה הם רלוונטיים, אם אם אין כמעט כאלו במצאי?
אלא אם המצדדים ב- "אי הבדלים" טוענים כי גם מגברים שמציגים נתונים "דומים" ולא דווקא "זהים" נשמעים זהה.

אני לא יודע מיהם המצדדים ב-"אי הבדלים" בדיון הזה פרט לך ולרוי. תגיד/ו אתה/ם מה הטענה :)

מבחינתי האישית, בלי לקחת על עצמי את הייצוג האוניברסאלי של "יש הבדלים":
*** המדידות הרגילות לא אומרות הרבה על איך המגבר נשמע
*** מגברים יכולים להישמע דומים למרות הבדלים גדולים במדידות
*** מגברים יכולים להישמע שונים למרות הבדלים זניחים במדידות
*** הבדלים במדידות יכולים לכלול גם הבדלים משמעותיים בהספק. אם ממש רחוקים מלהגיע למגבלות של המגבר החלש יותר, הוא יכול להישמע מאוד דומה לחזק ממנו

ואפשר להוסיף לזה :)
*** מגברים זהים כביכול (אחים מאותו פס ייצור) יכולים להישמע שונים, בתלות במצבם ובייצורם
*** אותו מגבר עצמו יכול להישמע שונה בשעות אחרות ביום (חשמל) וכמובן עלולה להיות השפעה מאז'ורית גם למצב המאזין

דיעה/ניסיון, לא "האמת".

עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ומה שאני אומר, זה שאת ההבדלים בצליל, אפשר לבטא במדידות, בכל המקרים שציינת.
אבל, בכל מה שקשור ל"חיבור" למאזין, זה כבר משהו אחר לגמרי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא MIT אלא TIM, קיצור ל-Trans-Inter-Modulation Distortion, סוג של מדד לעיוות שאני זוכר שהירבו לדוש בו לפני מיליון שנה ומאז העניין דעך. לא יודע למה

הניחוש שלי : זניח.
בפיזיקה ואלק' אחת הגדולות היא לדעת מתי להניח ומתי להזניח.

אגב הטעות MIT או TIM הייתה טעות הקלדה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ומה שאני אומר, זה שאת ההבדלים בצליל, אפשר לבטא במדידות, בכל המקרים שציינת.
אבל, בכל מה שקשור ל"חיבור" למאזין, זה כבר משהו אחר לגמרי.

אז האם מה שאתה אומר זה פשוט הסכמה לציטוט הבא?
אף אחד לא אומר שאי אפשר למדוד את מה שחשוב לצליל. השאלה היא "רק" מה למדוד מתוך מה שאפשר ומה המיתאם בין תוצאות המדידה לבין התוצאות באוזן.

אם כן, זו כבר התקדמות :)

העניין הוא, בהינתן שאין מדידות אחרות (שהן, כאמור, אפשריות בתיאוריה אבל אין לנו אותן ביד, אם כי לא מסרו לנו ואם כי לא יודעים מה), אז האם יהייה נכון לומר לגבי המדידות הקיימות, שבשימוש נפוץ ושוטף:
"מגברים עם מדידות" (קיימות) "דומות/זהות יכולים להישמע שונים מאוד"?

עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן יכולים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אכן יכולים.

אנחת רווחה :)

הרגשתי כמו עו"ד שעט על העד וסוחט ממנו הודאה, שלב אחרי שלב...:)
אבל כל הכבוד על הגמישות המנטאלית.

אז בוא ניהנה ממה שיש בכל אחד, לא מההבדלים :)
עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אנחנו לא מתווכחים כאן על "צד", אני לא שייך לאסכולה שאומרת "אין הבדלים בין מגברים".
אני כן אומר, שהבדלים בצליל אפשר להסביר בעזרת מדידות ואם לא הצלחת, סימן שלא מדדת מה שצריך.
אבל לכיוון ההפוך, האם אפשר לנבא "התאמה לטעמו של אדם" ע"י הצגת מדידות, זה כבר הרבה יותר מסובך, יש יותר מדי משתנים, כולל פסיכולוגיים וכו'.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אנחנו לא מתווכחים כאן על "צד", אני לא שייך לאסכולה שאומרת "אין הבדלים בין מגברים".

אוקיי, לא כך הבנתי בהתחלה

אני כן אומר, שהבדלים בצליל אפשר להסביר בעזרת מדידות ואם לא הצלחת, סימן שלא מדדת מה שצריך.

נקודה למחשבה: מדידות לא "מסבירות" כלום, לכל היותר הן מתארות אספקטים של תופעות בצורה כמותית, בלי לתת שום סיבה ל"למה זה ככה". מנקודה זו והלאה הכל פרשנויות.

אבל לכיוון ההפוך, האם אפשר לנבא "התאמה לטעמו של אדם" ע"י הצגת מדידות, זה כבר הרבה יותר מסובך, יש יותר מדי משתנים, כולל פסיכולוגיים וכו'.
התאמה לטעם בשלב זה של הטכנולוגיות נראית לי כמו science fiction.
השאלה היתה האם אפשר, על סמך המדידות הרגילות, רק "לאפיין" איך הצליל נשמע. למשל, האם יש קשר מובהק בין channel separation ל"גודל הבמה"? אני לא יודע, רק מהמר, שלא.

עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
חייבת להיות התאמה מסויימת בין מדידות לפרמטרים בצליל (גודל במה מהווה פרמטר).
נראה לך שהיצרנים "מסובבים מחוונים" על עיוור ומקווים לתוצאה טובה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
חייבת להיות התאמה מסויימת בין מדידות לפרמטרים בצליל (גודל במה מהווה פרמטר).
נראה לך שהיצרנים "מסובבים מחוונים" על עיוור ומקווים לתוצאה טובה?
שים לב ש"חייבת להיות" היא הנחת יסוד, ושכזו, היא ממש לא מבוססת.
כמוכן, יש הנחת יסוד נסתרת אחרת, שהייצרנים מתכננים מראש את גודל הבמה, מה שאני לא בטוח שקורה.

נראה לי סביר (בלי ידיעה/בדיקה מוקדמת), שהמהנדסים מתכננים מראש לפי שיקולים טכנולוגיים בלבד, ואחר כך נעזרים ב-feedback של golden eared לאתר ליקויים, לבצע fine-tuning ולבסןף לשפר.

זה רק ניחוש לא מבוסס.

עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מה זה "שיקולים טכנולוגיים" ?

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
עמיר,

הויכוח הזה (התרבותי בהחלט לשם שינוי, יש לציין) חוזר על עצמו במחזוריות אחת לזמן מה בפורומים השונים, וכולל הרבה טיעונים פילוסופיים פוסט מודרניים שחוקים בסגנון "לא יודעים מה למדוד", "שומעים הבדל, אי אפשר להוכיח שלא, נקודה" וכו' וכו'. בגדול, זהו ויכוח די עקר בין מודרניסטים / אובייקטיביסטים לפוסט-מודרניסטים / סובייקטיביסטים (ולפעמים נעשה ממש ויכוח חילונים-דתיים). להתרשמותי, האנשים בעלי הידע הטכני בתחום (מהנדסים, טכנאים, בוני מגברים וכו', במיוחד אם אין להם אינטרס מסחרי) כמעט תמיד בצד הראשון (מינוס חריגים בודדים). השאר מתפלגים בין הראשון לשני, עם יתרון לא קטן לשני להערכתי (ולצערי). זה לא מאוד שונה אגב מתחומי חיים אחרים, בהם אנשים בעלי ידע מעמיק נוטים יותר להסתמך על מידע אקדמי ו/או מאומת ולא על התנסויות אישיות וחווייתיות (במיוחד כאלו הנתונות להטיות קוגניטיביות חריפות).
אני לא נוהג להשתתף בויכוח, משום שכמו שכתבתי, הוא נוטה להיות מאוד עקר. גישתי לנושא, כמובן, היא המודרניסטית / אובייקטיביסטית.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מה זה "שיקולים טכנולוגיים" ?

כתבתי לך תגובה שלמה וארוכה, אבל היא נמחקה לי לפני ששלחתי.
כשאני חושב רטרואקטיבית, בעצם מה שחשוב הוא לומר שה-"שיקולים הטכנולוגיים" כאן הוזכרו בניגוד ל"היעזרות ב-golden eared". אין טעם שאני, שכאמור אינני מהנדס, אנסה באמת לפרט אותם.

עמיר

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
א - תסכים איתי שחבר שמוכרת רמקול במחיר מסויים יודעת היטב באיזה טווח מחירים יקנו מגבר אליו נכון ? אז אם צריך רק קרל לרמקול הזה , אתה צריך אם כך להתחתן חתונה קתולית עם הגברה בסדרי גודל של מחיר שאומרים שהרמקול הזה הוא בעייתי

ב - אין בעיה שאנשים ינסו מגברים , אבל אם כול הכבוד כול מישהו שרושם ביקורת לא מביא 8 מגברים שונים לביקורת . ואם הוא ניסה שני מגברים שהוא מכיר , ובא מישהו ואומר שאם זה לא קרל ודומיו זה לא מייצג את איכות הרמקול , הוא מעיד שלרמקול יש בעיה

ג - ברגע שחברה מסויימת מתחילה לשחק עם תחומי תדרים , יש כמה בעיות . יש את הנושא שרמקולים בגודל מסויים ובמחיר מסויים קשה עד מאוד לתת להם באס עמוק . אתה יכול לבוא ולומר זה המחיר , אתה יכול כמו B&W לנסות ולהסתיר את זה ע"י כך שתכווין את הקופסה שתייצר יותר מידבאס ע"ח המיד . הבעיה עם זה שלמעשה זה לא פשרה זה שקר
מה עוד שכול המוסיקה שאתה שומע מתחילה מתדרי המיד , כך שאם שם הרמקול לא במיטבו , לא תוכל לקבל את שאר ההרמוניות שהן התדרים האחרים במיטבם
B&W ידועה בכך שהיא עושה את זה , ואתה צריך לקנות רמקולים במחיר של 8K$ ומעלה כדי להמלט מכך . לא נראה לי שחברה שלא מסוגלת לא לעשות זו היא חברה טובה
ולא לא נראה לי שהמצב בבדיקה הוא בגלל המקור אלא בגלל הרמקול

ד - מתכנני רמקולים שמתכננים MONEY NO OBJECT מוכוונים לאנשים שקונים כך . מה קורה עם רמקולים שמתומחרים ב1000 דולר עד 2000 ? אתה באמת חושב שמי שמתכנן רמקול במחיר הזה , ויודע מי קהל היעד ומתכנן את הרמקול שרק מגברי קרל ישמיעו אותו טוב הוא מתכנן טוב ? מצטער אני חושב שלא
זה לא בעיה לתכנן רמקול למגברים יקרים , תכנן רמקול שישמע טוב עם מגוון מגברים במחיר היחסי של הרמקול שלך , אבל אם אתה רוצה למכור רמקול ב1000 דולר בגלל כמות שוק , אבל אתה נותן רמקול "נכה" כי אתה יודע שהפשרות שלך לא יאפשרו לקונה שלו לקבל ממנו את מה שהוא שילם , אתה שקרן

ה - הנה לך התשובה מדוע B&W היא לפלצני אודיו ולא לאודיופילים (lol)
ורק תמתין עד שמישהו ישמע כמה עולה המערכת הנוכחית שלי , ואז תבין מהתגובות מה ההבדל בין ציודופיל לאודיופיל (lol)

א. מי טען שהרמקול המדובר צריך רק קרל? ישנם עוד הרבה מגברים שיעשו עם הרמקול הזה חסד, ומה רע בחתונה קתולית? לא חייבים קרל ב 60,000 ש"ח כדי להזיז אותו.
זה שאתה מחשיב עצמך אודיופיל ולא היית קונה b&w לא מעיד כלום על החברה הזאת שמהנדסיה עושים רמקולים נהדרים, <נערך>!

ב. מה הקשר בין בוחן שיש לו שני מגברים שהוא מכיר, לבין הרמקול שהוא מביא למבחן?
אם הוא מכיר את ההגברה שלו בבית זה אומר שהיא צריכה להתאים לרמקול המדובר?

ג. לפי מה שאתה טוען, חברה שמכוונת את הקרוס ברמקול לתת מיד באס ע"ח המיד היא חברה שקרנית? ואם רוצים לברוח מהבעיה צריך לקנות רמקול של 8000$ ? מעניין מאד
אתה נשמע כמישהו שעבר את כל הסדרות של b&w ! עובדה קצת לא הגיונית מצידי לחשוב כך, כי אתה אודיופיל ובחיים לא היית קונה b&w זה לפלצנים. תתפלא אבל אם כבר החלטת
כי החור במיד לא נובע מהמקור, אז יש לי חדשות בשבילך, יש לך עוד מה ללמוד, מקור יכול להיות מאד מאד קריטי למערכת כולה.

ד. מצטער אבל לא ממש מסקרן אותי לדעת כמה עולה הסט שלך, מעניין אותי איך הוא נשמע. לא אביע דעה לפני שאשמע כי אז יתפרש הדבר כנחרצות מצידי. קבל המלצתי חדל להתרברב על היותך אודיופיל, אתה נמצא בחברה של אותם אנשים כמוך, שהציוד שלהם בבית כולל כותב שורות אלו, יכול לגרום לך לחשוב שאצלך בבית לא הכל ירוק.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
לא סופרים אותך ועוד 1000 כמוך!

יש לך עוד מה ללמוד, מקור יכול להיות מאד מאד קריטי למערכת כולה.

קבל המלצתי חדל להתרברב על היותך אודיופיל, אתה נמצא בחברה של אותם אנשים כמוך, שהציוד שלהם בבית כולל כותב שורות אלו, יכול לגרום לך לחשוב שאצלך בבית לא הכל ירוק.

אוי ואבוי. So much לגבי דיון תרבותי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הדיון מיצה את עצמו.
חוקי הפורום מגנים על אנשים שדואגים לצאת בהצהרות שאי אפשר להתווכח איתם אלא במילים לא יפות.
ליאור, הדיון , לא פורה, לא מעניין, חופר,טיפשי, ובעיקר חסר כל ביסוס ולא מחזיק מים.
אנא נעל אותו לאלתר.
תודה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
עמיר,

הויכוח הזה (התרבותי בהחלט לשם שינוי, יש לציין) חוזר על עצמו במחזוריות אחת לזמן מה בפורומים השונים, וכולל הרבה טיעונים פילוסופיים פוסט מודרניים שחוקים בסגנון "לא יודעים מה למדוד", "שומעים הבדל, אי אפשר להוכיח שלא, נקודה" וכו' וכו'. בגדול, זהו ויכוח די עקר בין מודרניסטים / אובייקטיביסטים לפוסט-מודרניסטים / סובייקטיביסטים (ולפעמים נעשה ממש ויכוח חילונים-דתיים). להתרשמותי, האנשים בעלי הידע הטכני בתחום (מהנדסים, טכנאים, בוני מגברים וכו', במיוחד אם אין להם אינטרס מסחרי) כמעט תמיד בצד הראשון (מינוס חריגים בודדים). השאר מתפלגים בין הראשון לשני, עם יתרון לא קטן לשני להערכתי (ולצערי). זה לא מאוד שונה אגב מתחומי חיים אחרים, בהם אנשים בעלי ידע מעמיק נוטים יותר להסתמך על מידע אקדמי ו/או מאומת ולא על התנסויות אישיות וחווייתיות (במיוחד כאלו הנתונות להטיות קוגניטיביות חריפות).
אני לא נוהג להשתתף בויכוח, משום שכמו שכתבתי, הוא נוטה להיות מאוד עקר. גישתי לנושא, כמובן, היא המודרניסטית / אובייקטיביסטית.

גם גישתי הייתה פעם "אובייקטיביסטית" מוחלטת. כבר יכולת לקלוט, כנראה, שאני טיפוס אנאליטי/לוגי :)

פשוט הבנתי מאז כמה מחשבות/הבחנות ששינו את זה מבחינתי:

*** מדען שטוען שמה שאינו יכול/יודע למדוד אינו קיים, הוא מדען רע

*** המדידות המקובלות הן "רק" תיאור (כמותי) בשפה מדעית, לא הסבר. יש כאלה המבלבלים בין שימוש בשפה מדעית לבין מדע.

*** על פני הרבה שנים והרבה סוגי ציוד, התופעה העקבית היחידה היתה שלא מצאתי שום מתאם מובהק בין המדידות שקראתי למה ששמעתי

*** הבנתי שהבדלים שנראים ענקיים במדידות הם זניחים במציאות (כמו הדוגמה של 0.0007% לעומת 0.7% עיוות), ובעצם המדידות של רוב המכשירים מאותו סוג הן שקולות, אבל המכשירים נשמעו לי שונים מאוד.

אולי היו עוד דברים כאלה ששינו בהדרגה את הסתכלותי, אבל הבנתי שהמדידות המקובלות אינן מתארות כנראה את כל התמונה, כנראה אפילו לא את מה שבאמת חשוב בה.

לא הייתי נכנס לדיון הדתי/חוזר/לעוס הזה אם לא הייה עניין הכתבה והמגברים ששימשו בה. כרגע נראה לי ש"האינטרס הריגשי" שלך הוא לא להיכנס לדיון הזה, כי הוא עלול לסכן את העמדה שלקחת -- "תנו לי לכתוב את הכתבות שאני אוהב על רמקולים, מגברים לא משנים, וממילא הם בעייה של היבואנים, המגבר שלי מספיק טוב". לקבל שייתכן שמגברים עשויים לעשות הבדל עצום מסכן גם את יכולתך לכתוב כתבות וגם את ההתייחסות שלך למגבר שלך -- כל אחד מאלה בנפרד יכול להיות כואב מאוד, רגשית, אז עדיף לא.

לא פיקניק...:)

עמיר

נ.ב., בקשר ל"תרבותי", מרגע שוויתרתי על להיות קורבן, שיניתי את ההתכוונות הבסיסית שלי לתרומה, לא רק לביקורת

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אורי, אין לי בעיה עם הצהרות, רק במקרה בו הן פוגעות אישית במישהו אחר.
מה שצריך, נערך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור