בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
תפיסותינו האודיופיליות מנוגדות בכך, שאני מאמין שאם זה נמדד שטוח אז זה שטוח, ומגבר אחר, גם אם הוא עולה יותר ומפורסם יותר אינו 'טוב' יותר, אם 'טוב' פירושו עקום היענות שטוח. לפיכך ממש לא מעניין אותי לבדוק הגברות נוספות, אלא אם הן שונות מהותית מההגברה שלי (דהיינו מנורות למיניהן). אספר לך סוד: הרמקולים נבדקו עם מגבר נוסף שאינו מצויין בבדיקה כדי לא לזעזע את אמות הסיפים האודיופיליות. המגבר היה רסיבר ה- AX-4 של פיוניר (רסיבר מסידרה גבוהה). ואיך הרמקולים נשמעו? בדיוק אותו הדבר. ומדוע? את זה לא יכולתי למדוד, אבל ככל הנראה הרסיבר היה מספיק חזק (הרבה יותר חזק מהמגבר שלי, 180 וואט ל- 6 אוהם אם להסתמך על נתוני היצרן) ומספיק שטוח כדי להישמע אותו הדבר. אני סבור, ותקן אותי אם אני טועה, שלשיטתך יש צורך בהגברות יקרות ואיזוטריות יותר, וישנה הנחה סמויה בדבריך לקשר חד-חד ערכי בין עלות ההגברה לאיכויותיה (כאשר לא ברור מה הקריטריון לאיכות), הנחה שאינה מקובלת עלי.
לגבר המגבר: לא אני בניתי אותו, אלא בנייתו הוזמנה על ידי. הוא נבנה ע"י אסף מאקווה אודיו, משבב של טריפאת' ומרכיבים (מכאניים בלבד) שהם Overkill כדי שיחזיק מעמד שנים רבות.
מה שזכור לי מהמדידות (אפשר להשיג דו"ח מפורט אם אתה ממש רוצה): ב- 6 אוהם, 100 וואט בשיא ו- 60 וואט מתמשך (מתמשך- המגבר פעל במשך ימים רבים ברצף כדי להגיע לנתון הזה). המגבר שטוח מאוד (20 עד 20) כאשר העיוות העיקרי היחיד שלו מצוי רק בהרמוניה השלישית, ועומד על 0.03%. בכל הרמוניה אחרת מדובר בעיוותים הקטנים בכמה סדרי גודל (כלומר עוד אפסים מימין לנקודה).
זה מה שזכור לי, אבל המתכנן זמין לפרטים נוספים אם זה ממש חשוב.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תפיסותינו האודיופיליות מנוגדות בכך, שאני מאמין שאם זה נמדד שטוח אז זה שטוח, ומגבר אחר, גם אם הוא עולה יותר ומפורסם יותר אינו 'טוב' יותר, אם 'טוב' פירושו עקום היענות שטוח. לפיכך ממש לא מעניין אותי לבדוק הגברות נוספות, אלא אם הן שונות מהותית מההגברה שלי (דהיינו מנורות למיניהן).

מדידות על עומס אוהמי הם בעלות משמעות שולית – הן לא מלמדות כיצד המדבר מתמודד עם עומס היגבי כמו רמקול.

מדידות THD הן בעלות משמעות שולית, מדידות TIM הרבה יותר משמעותיות.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
כפי שכתבתי, זה רק מה שזכור לי. המגבר עבר מדידות מעבדה נוספות מעבר למדידה על עומס אוהמי, וגם מבחני האזנה.
אם זה ממש קריטי, אני יכול לקבל את כל התיעוד למייל ולשלוח למי שממש מעוניין (על אף שזה די ניג'וס בשבילי ובשביל המתכנן).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הי, רוי!

אכן יש הבדלי השקפות מהותיים, אבל אולי לא במקום שאתה מצביע עליו.

אני בפירוש לא חושב ש-(א) אם זה עולה יותר ו/או מפורסם יותר זה טוב יותר, וגם לא ש-(ב) כדי להיות טוב זה צריך להיות אקזוטי ולשאת תג מחיר מפוצץ.

דווקא מדברי על ה-Magico Mini II אפשר הייה אולי לראות שלא זה הכיוון שלי :)

אבל:
*** אני לא חושב שבאמת יודעים מה למדוד כדי לשקף באופן משמעותי את איכות הצליל
*** כמקרה פרטי, מה שנמדד שטוח נמדד כך בדרך כלל במדידות במצבים סטאטיים, עם נגדים, ואינו בהכרח אומר הרבה על מה קורה במצבים דינאמיים -- מוסיקה -- שרק הם מה באמת מעניינים, במצבי אימפדאנס לא ניגודי טהור. למשל בודקים מה ההיענות עבור אותה עוצמת קלט בתדרים משתנים. המהדרין יחזרו על מדידות דומות כאלה עבור כמה עוצמות קלט שונות, עוצמה אחת בכל פעם. אבל האם אותה ליניאריות נשמרת במצבי מעבר? אפשרי למשל שהמגבר יהייה ליניארי ב-1W וכשהוא מתייצב ב-100W, אבל לא כשייש את הקפיצה מ-1 ל-100
*** פעם חשבו ש-THD מתאר את העיוותים, אחר כך עלו גם על IM, ומי בכלל יודע לאיזה סוג עיוותים באמת האוזן באמת רגישה? אולי אנחנו בכלל לא מודדים דווקא את אלה שהאוזן הכי רגישה אליהם?
*** יש גם עניין של דברים זניחים. למשל, האוזן האנושית מתחילה להרגיש עיוות כשהוא מתחיל לעלות מעל 1% בצליל סינוס טהור. במוסיקה לא מרגישים בעיוות גדול בהרבה, כך שאם יש מגבר אחד עם 0.0007% עיוות והשני עם 0.7% (פי 1000!!!), זה לא יורגש בכלל. כנ"ל מגבר "שטוח" בין 20 ל-20k פלוס/מינוס 0.0001dB או 0.1, מה שבכלל בטל וזניח יחסית לעיוותים שמכניסה האקוסטיקה בחדר, שיכולים להגיע לעשרות dB, מה שהופח את ה"נמדד שטוח" לדי חסר משמעות.

וכך הלאה וכך הלאה.

אם אתה שומע דרך רמקולים טובים די הצורך, אזי מגברים שונים, שכולם "נמדדים שטוח", נשמעים כמו עולמות אחרים, מניסיון, לא מתיאוריות.

עמיר

נ.ב., הסיבה שבגללה העדפתי מגברים עם שמות מוכרים ו"מכובדים" היא שלהם יש איזשהם credentials כטובים. כלומר, לא בגלל שהם יקרים אלא בגלל שהם, באופן יחסי, "עם הוכחות בשטח"

נערך לאחרונה ב:

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
עמיר, כפי שציינתי קודם, אפשר להשיג דו"חות בדיקה מפורטים.
המגבר, אגב, נמדד גם באמצעות רעשים וורודים, לבנים, עם נקודות סגולות וגם מוזיקה (בלופ, מסוגים שונים), ובבדיקות רבות בעוצמות שונות, לאורך חודשים (!). אני לא המתכנן וגם אין לי הידע הטכני, כך שקטונתי מלהידיין על כך. עם זאת, כאמור, המידע והמתכנן נגישים אם זה מספיק חשוב.
כמו כן, ברור שהיותו של המגבר שטוח חסר משמעות כמעט לאור העיוותים המכאניים של כל רמקול, טוב ככל שיהיה, ובוודאי של החדר. אבל היות שהועלו השגות לגבי המגבר, עניתי לגבי המגבר. ולגבי מדידות: אני מכיר את הטענה של 'לא יודעים מה למדוד', ולא מסכים איתה כלל (עמך הסליחה).

אגב, לגבי דבריך על שמיעת עולמות אחרים דרך רמקולים טובים די הצורך: על ה 805S, המגבר שלי ורסיבר הפיוניר (הבנויים בטכנולוגיות שונות ונמדדים שונה ללא ספק) נשמעו בדיוק אותו הדבר. אז כעולה מטיעונך, מה זה אומר על ה- 805S?

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
*** אני לא חושב שבאמת יודעים מה למדוד כדי לשקף באופן משמעותי את איכות הצליל
(Y)

*** פעם חשבו ש-THD מתאר את העיוותים, אחר כך עלו גם על IM, ומי בכלל יודע לאיזה סוג עיוותים באמת האוזן באמת רגישה? אולי אנחנו בכלל לא מודדים דווקא את אלה שהאוזן הכי רגישה אליהם?
אין כל ספק בכך שהמדידות המקובלות – אלה המתפרסמות על-ידי יצרני מגברי שמע – לא מבטאות את האיכות הנשמעת לאוזן של מגברים.
אחת המדידות בעלות המשמעות הרבה יותר לאופן בו מגבר נשמע היא מדידת TIM -
Transient Intermodulation – או בעברית, אפנון הדדי רגעי. מדידה זאת הוצעה לראשונה על-ידי ד"ר מטי אוטלה – Dr. Mati Ottala – פרופסור לאלקטרוניקה פיני, ככל הזכור לי, בשנות השבעים של המאה העשרים.

*** יש גם עניין של דברים זניחים. למשל, האוזן האנושית מתחילה להרגיש עיוות כשהוא מתחיל לעלות מעל 1% בצליל סינוס טהור.
כדי לדייק, בדרך כלל אנשים לא יבחינו בעיוות בהרמוניה השנייה ברמה של 0.5% ופחות – ובהרמוניה השלישית ברמה של 0.2% ופחות. ככל שההרמוניה גבוהה יותר, מנגנון המוח-אוזן האנושי רגיש יותר לעיוותים. כאשר מגיעים להרמוניה שביעית, כל רמת עיוותים ברת-מדידה – דהיינו, מעל לסף הרעש – צורמת מאד (לבעלי הבחנה דקה).

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
דוגמא ל MIT מאיזשהו מגבר?
אני חייב להודות שאת זה עוד לא הכרתי :) מכל מלמדי השכלתי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
רוי היקר,

לי אישית חשוב קודם כל שהציוד יישמע טוב, אבל אני לא מרגיש בנוח אתו אם הוא לא נמדד טוב. כך שאינני מהטיפוסים שמתעלמים מהמדידות. להיפך. עם זאת, המדידות לא אומרות הכל, אולי אפילו לא את העיקר.

אין בעייה אם יש אי הסכמות, ואין על מה לסלוח.

באשר ל:
אגב, לגבי דבריך על שמיעת עולמות אחרים דרך רמקולים טובים די הצורך: על ה 805S, המגבר שלי ורסיבר הפיוניר (הבנויים בטכנולוגיות שונות ונמדדים שונה ללא ספק) נשמעו בדיוק אותו הדבר. אז כעולה מטיעונך, מה זה אומר על ה- 805S?
זה יכול להגיד כמה דברים, למשל: או שהמגברים באותה רמה, למרות השוני במדידות, שכאמור משמעותן מוגבלת, ו/או שהרמקולים אינם טובים די הצורך, ו/או שייש גורמים מגבילים אחרים המביאים למכנה משותף נמוך (החדר, הדיסקים, נגן הדיסקים, הכבלים וכו'), ו/או... יכולת ההבחנה של השומע? :) עמך הסליחה, אבל you asked for it :)

כמובן שייתכנו הסברים נוספים שלא העליתי בדעתי בשעה 00:52.
Sleep time for me! :)

עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כמו כן, ברור שהיותו של המגבר שטוח חסר משמעות כמעט לאור העיוותים המכאניים של כל רמקול, טוב ככל שיהיה, ובוודאי של החדר.

זאת טעות טכנית וחשיבתית עקרונית.
העובדה היא שמגברים שונים, שכולם נמדדים טוב בבדיקות המקובלות, נשמעים שונה לחלוטין עם אותם רמקולים ובאותו חדר.

המדידות המקובלות לא מלמדות על האופן בו מגבר נשמע.
נקודה.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
יכולת ההבחנה של השומע? :) עמך הסליחה, אבל you asked for it :)

כמובן שייתכנו הסברים נוספים שלא העליתי בדעתי בשעה 00:52.
Sleep time for me! :)
עמיר

אני? עזובת'ך, בקושי שומע הבדל בין רמקולים. :p
לילה טוב (גם לי).

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
העובדה היא שמגברים שונים, שכולם נמדדים טוב בבדיקות המקובלות, נשמעים שונה לחלוטין עם אותם רמקולים ובאותו חדר.

המדידות המקובלות לא מלמדות על האופן בו מגבר נשמע.
נקודה.

עובדה היא (...) נקודה'.
לא יודע איך אתה מגדיר ומוכיח עובדות או נקודות, אבל עם מי שסבור כך אין טעם להתווכח.
מאחל לך עובדות ונקודות למכביר.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עובדה היא (...) נקודה'.
לא יודע איך אתה מגדיר ומוכיח עובדות או נקודות, אבל עם מי שסבור כך אין טעם להתווכח.
מאחל לך עובדות ונקודות למכביר.

אם אינך מודע לעובדה שמגברים שונים הנמדדים זהה, או דומה מאד – נשמעים שונה עם אותם רמקולים ובאותו חדר – יש לך הרבה מה ללמוד – בפרט כאדם המפרסם ביקורות על רמקולים.

ואידך זיל גמור.

זאת התגובה האחרונה שלי בשרשור זה ובכל שרשור אחר המתייחס לביקורות מוצרים מטעם האתר – אני שייך ללהקה אחרת.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אין הנחתום מעיד על עיסתו, טול קורה מבין עיניך, הפוסל במומו פוסל, איסתרא בלגינא קיש קיש קריא.
אולי עליך שוב לבדוק את ה'עובדות'. בכל מקרה, תמיד יש עוד מה ללמוד (נכון לכולם, גם לגבי כמובן).

מספיק ארמית ללילה אחד. סע לשלום עם להקתך (לסיבוב הופעות אולי?).

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוי ידידי.

לגבי הביקורת. מגבר דיגיטלי או אנלוגי מוכר לכולם או יחיד במינו בסופו של דבר כתבת בדיוק את מה שאני חשתי כאשר האזנתי לו במקומות שונים על הגברות שונות. אי לכך מבחינתי לפחות הביקורת מדוייקת.

לגבי המדידות שעבר המגבר שלך. תכלס? לא חשוב בעיני. שמעתי מגברי מנורות שנמדדים קטסטרופה ונשמעים מדהים, שמעתי מגברים עם נתונים מרשימים ומדוייקים שנשמעו כמו המדידות של מגברי המנורות.

בלי קשר ללהקות וסיבובי הופעות אינני מסכים איתך בנושא זה. אבל - ויש אבל גדול.

מגבר עם נתונים של 200 וואט וזרם בריא יהיה חזק ושולט יותר מאשר כל מגבר 30 וואט SA מנורתי יוקרתי ומדופלם.

לנתונים ישנה משמעות קרה על פרמטרים כמו. דחיפה, עוצמה, שליטה ואולי אפילו על אמינות. אבל אין קשר בניהם לבין כיצד ישמעו בפועל כאשר אין בעיית כוח.

אז בצד המקצועי אני סופר איתך, ביקורת מעולה, נכונ ומדוייקת מאוד {לפחות לדעתי}. ברמה האודיופילית אני לא כל כך מסכים איתך. הבעיה היא שאם כולנו נסכים יהיה כאן משעמם אז אנא ממך אל תיתן לי להשפיע עלייך אחרת. אם אתה מרוצה מהמגבר והוא ערב לאוזנייך מה זה משנה איך הוא נמדד?

באחת הכתבות {ראיונות} שלנו עם יצרנים ראינו את יואב גבע שהפך להיות לי ידיד וחבר. לא מעט פעמים יצא לנו לדבר על תחום המדידות. כאשר הוא שומע שמשהו לא בסדר הוא מיד ניגש ומחפש אותו בעזרת המדידות על מנת שיוכל לתקן את המעוות. אך זה אינו מתקיים במצב ההפוך.

מדידות זה נחמד כל עוד הן חלק מהבניה {חלק קטן} שמושפע קודם כל מהאזנה.

חזרתי מיום עבודה מתיש {קיץ חם במיוחד בתחום החתונות} ולכן אינני מרבה לכתוב אך אני מרבה לקרוא. הצעתי לכולם. הדליקו מזגנים, שתו משהו קר ורק אז תענו אחד לשני. להקות זה לזאבים ואנחנו בני אדם!

לילה טוב לכולם.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נראה לי שעיקר המבקרים את B&W באים מקרב הקהילה שעבורים אייפוד הוא שיא האודיופיליה.
אתה צודק . ואני מבין שאם אתה מחזיק בציוד אחר אזי דעתך עדיפה ?
אהה סליחה שכחתי , מי שמחזיק B&W יודע הכי טוב איך דברים נשמעים גם בקונפיגורציות שהוא לא יודע עליהן ? איך יכולתי לא לקלוט שיש לך את היכולת העילאית להחליט מה נשמע יותר טוב

ורק לידיעתך , אם אתה חושב שרק טרנספורט של אלפי דולר או פטיפון יוציא מהרמקולים את מה שיש להם וכול דבר אחר לא , אזי מבחינתי אתה ציודופיל . מה תעשה אם לא יהיה לך תקציב למערכת כמו שלך ? אזי אתה לא תוכל לשמוע את הB&W שלך ? תיאלץ למכור אותו?(lol)
אז כן אני מודע היטב גם למחיר , ןלכן אני מכין את הסינרגיה מראש כי אני פוסל על הסף רמקולים שיאלצו אותי לקנות הגברה פלצנית עבורם . וכדי שתבין לקנות הגברה של קרל לרמקולים של 2000 דולר זה פלצני (לא ההגברה של קרל עצמה )

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
א. לא הבנתי למה אם הרמקול המדובר זקוק למארק לוינסון או קרל הוא בבעיה ? יש רמקולים רבים ברמת המחיר הזו שזקוקים להגברה בריאה, זה לא שאני חסיד של Bowers and Wilkins אבל אם הרמקול הניבחן, לא נבחן עם הגברה כזו שתוציא ממנו
את המירב כמו שנהוג לבחון בצורה מקצועית, אז האשמה של הבוחן על הרמקול מוטלת בספק!

ב. אני על הרמקול שלי נסיתי שמונה מגברים שונים, עד שהגעתי לתוצאה מספקת, מה זה אומר שהרמקול שלי בבעיה?
זה שהבוחן במקרה הזה קיבל מגבר מצחיק מהיבואן, וניסה לחבר אותו גם עם מגברו האישי
שהסינרגיה בינהם לא היתה טובה, עדיין לא אומר שהרמקול קיבל הגברה נאותה, בשביל שיוכל לתת את המירב בבוחן המדובר.

ג. בקונספט של מוניטור מקובל לציין שהטרבל והמיד מצויינים ושהבאס לוקה בחסר, ובכתבה
נאמר שהמיד חסר והבאס מעולה, אז כנראה שזו לא בעייה רק של דחיפה, הבעייה יכולה
להווצר מהמקור, או פרה, או כבלים.

ד. בתכנון רמקול טוב יש מגבלות רבות.
האם מתכנן הרמקול צריך להתחשב במתכנן המגבר? או לתכנן את הרמקול הטוב ביותר, אפילו
אם קשה להניע אותו, קימים היום מספיק מגברים חזקים, שיכולים להניע רמקולים כאלו, עם עלות לא קטנה אבל התוצאה מדברת בעד עצמה.

ה. כמובן שרמקולים ברמת מחיר נמוכה יתוכננו ברוב המקרים למגברים חלשים, עקב העלות
למעט רמקולים כמו: סונס פאבר, ארום קנטוס וגם Bowers and Wilkins .

א - תסכים איתי שחבר שמוכרת רמקול במחיר מסויים יודעת היטב באיזה טווח מחירים יקנו מגבר אליו נכון ? אז אם צריך רק קרל לרמקול הזה , אתה צריך אם כך להתחתן חתונה קתולית עם הגברה בסדרי גודל של מחיר שאומרים שהרמקול הזה הוא בעייתי

ב - אין בעיה שאנשים ינסו מגברים , אבל אם כול הכבוד כול מישהו שרושם ביקורת לא מביא 8 מגברים שונים לביקורת . ואם הוא ניסה שני מגברים שהוא מכיר , ובא מישהו ואומר שאם זה לא קרל ודומיו זה לא מייצג את איכות הרמקול , הוא מעיד שלרמקול יש בעיה

ג - ברגע שחברה מסויימת מתחילה לשחק עם תחומי תדרים , יש כמה בעיות . יש את הנושא שרמקולים בגודל מסויים ובמחיר מסויים קשה עד מאוד לתת להם באס עמוק . אתה יכול לבוא ולומר זה המחיר , אתה יכול כמו B&W לנסות ולהסתיר את זה ע"י כך שתכווין את הקופסה שתייצר יותר מידבאס ע"ח המיד . הבעיה עם זה שלמעשה זה לא פשרה זה שקר
מה עוד שכול המוסיקה שאתה שומע מתחילה מתדרי המיד , כך שאם שם הרמקול לא במיטבו , לא תוכל לקבל את שאר ההרמוניות שהן התדרים האחרים במיטבם
B&W ידועה בכך שהיא עושה את זה , ואתה צריך לקנות רמקולים במחיר של 8K$ ומעלה כדי להמלט מכך . לא נראה לי שחברה שלא מסוגלת לא לעשות זו היא חברה טובה
ולא לא נראה לי שהמצב בבדיקה הוא בגלל המקור אלא בגלל הרמקול

ד - מתכנני רמקולים שמתכננים MONEY NO OBJECT מוכוונים לאנשים שקונים כך . מה קורה עם רמקולים שמתומחרים ב1000 דולר עד 2000 ? אתה באמת חושב שמי שמתכנן רמקול במחיר הזה , ויודע מי קהל היעד ומתכנן את הרמקול שרק מגברי קרל ישמיעו אותו טוב הוא מתכנן טוב ? מצטער אני חושב שלא
זה לא בעיה לתכנן רמקול למגברים יקרים , תכנן רמקול שישמע טוב עם מגוון מגברים במחיר היחסי של הרמקול שלך , אבל אם אתה רוצה למכור רמקול ב1000 דולר בגלל כמות שוק , אבל אתה נותן רמקול "נכה" כי אתה יודע שהפשרות שלך לא יאפשרו לקונה שלו לקבל ממנו את מה שהוא שילם , אתה שקרן

ה - הנה לך התשובה מדוע B&W היא לפלצני אודיו ולא לאודיופילים (lol)
ורק תמתין עד שמישהו ישמע כמה עולה המערכת הנוכחית שלי , ואז תבין מהתגובות מה ההבדל בין ציודופיל לאודיופיל (lol)

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
רוי ידידי.

לגבי הביקורת. מגבר דיגיטלי או אנלוגי מוכר לכולם או יחיד במינו בסופו של דבר כתבת בדיוק את מה שאני חשתי כאשר האזנתי לו במקומות שונים על הגברות שונות. אי לכך מבחינתי לפחות הביקורת מדוייקת.

לגבי המדידות שעבר המגבר שלך. תכלס? לא חשוב בעיני. שמעתי מגברי מנורות שנמדדים קטסטרופה ונשמעים מדהים, שמעתי מגברים עם נתונים מרשימים ומדוייקים שנשמעו כמו המדידות של מגברי המנורות.

בלי קשר ללהקות וסיבובי הופעות אינני מסכים איתך בנושא זה. אבל - ויש אבל גדול.

מגבר עם נתונים של 200 וואט וזרם בריא יהיה חזק ושולט יותר מאשר כל מגבר 30 וואט SA מנורתי יוקרתי ומדופלם.

לנתונים ישנה משמעות קרה על פרמטרים כמו. דחיפה, עוצמה, שליטה ואולי אפילו על אמינות. אבל אין קשר בניהם לבין כיצד ישמעו בפועל כאשר אין בעיית כוח.

אז בצד המקצועי אני סופר איתך, ביקורת מעולה, נכונ ומדוייקת מאוד {לפחות לדעתי}. ברמה האודיופילית אני לא כל כך מסכים איתך. הבעיה היא שאם כולנו נסכים יהיה כאן משעמם אז אנא ממך אל תיתן לי להשפיע עלייך אחרת. אם אתה מרוצה מהמגבר והוא ערב לאוזנייך מה זה משנה איך הוא נמדד?

באחת הכתבות {ראיונות} שלנו עם יצרנים ראינו את יואב גבע שהפך להיות לי ידיד וחבר. לא מעט פעמים יצא לנו לדבר על תחום המדידות. כאשר הוא שומע שמשהו לא בסדר הוא מיד ניגש ומחפש אותו בעזרת המדידות על מנת שיוכל לתקן את המעוות. אך זה אינו מתקיים במצב ההפוך.

מדידות זה נחמד כל עוד הן חלק מהבניה {חלק קטן} שמושפע קודם כל מהאזנה.

חזרתי מיום עבודה מתיש {קיץ חם במיוחד בתחום החתונות} ולכן אינני מרבה לכתוב אך אני מרבה לקרוא. הצעתי לכולם. הדליקו מזגנים, שתו משהו קר ורק אז תענו אחד לשני. להקות זה לזאבים ואנחנו בני אדם!

לילה טוב לכולם.

(Y)

אגב, הבהרה קטנה: אין לי שום דבר נגד B&W באופן כללי, מדובר ברמקול ספציפי בלבד.
יותר מכך, מי שאוהב את הרמקול הספציפי הזה, אחלה לו! גם את הרמקולים שלי לא כולם אוהבים (לרבות נמר למיטב זכרוני), אז מה? אלו קופסאות חומות עם עיגולדים באמצע, הן לא נעלבות. זה אני שמאזין להם, ולכן רק אני צריך להנות מהם. כנ"ל לגבי B&W וכל רמקול אחר.

דבריי בשרשור נוגעים אך ורק לעניין של העלאת טענות נחרצות באויר ללא ביסוס.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
True Joker היקר,

באופן אישי, מעניינת אותי מאוד התופעה של ההתנגדות הכל-כך-טעונה לחברת רמקולים.

נתון:
*** חברה שנמצאת במדינה אחרת מייצרת רמקולים
*** הרמקולים מוצעים למכירה במחיר שנראה לך מופקע מראש
*** התימחור בארץ מעלה את המחיר למעבר ממופקע
*** מבחינתך, הרמקולים ממש לא משהו
*** כדי להפיק את מיטבם, שגם הוא לא משהו לדעתך כאמור, הרמקולים דורשים ציוד יקר נוסף, כולל הגברה יקרה
*** החברה מצליחה ומקובלת למרות דעותיך הנ"ל

so far so good, אז מה קרה? למה מסע הצלב נגדה?

אני יכול להבין את זה אם היית הבעלים של חברה קטנה באותו תחום והם משתלטים עליך או על השוק ומונעים ממך פרנסה, אבל כנראה שלא זה המקרה.

ישנו "סינדרום מייקרוסופט" -- אנשים שעסוקים בלשנוא בלהט את החברה הגדולה והרעה והשתלטנית וכו', למרות שאינם בעלי אינטרס לכאן או לכאן.

אולי מפריע לך שמתעלמים מדיעותיך? או שאתה צריך להסביר לכל הטיפשים והפלצנים האלה למיניהם שיירדו מכל השטויות שלהם וילכו בדרך שלך (שבעצם לא הגדרת מהי)?

אולי זה סימפטום הענבים החמוצים -- שאתה פשוט לא יכול להרשות לעצמך את ההוצאות, כולל בהגברה, ואז מעדיף להסביר לעצמך ולכולם שזה לא טוב? דרך אגב, "לא יכול להרשות לעצמך" כולל לא רק את האפשרות של היעדר משאבים כלכליים אלא גם אי מתן רשות פנימית.

יש כאלה שיכולים בלי שום בעייה כלכלית לקנות את הלמבורגיני שהם רוצים, אבל לא מרשים לעצמם לקנות אפילו את ה-BMW שהיו מוכנים להתפשר עליה ובסוף נוסעים בפיאט קטנה שהם בזים לה ומסבירים לעצמם ולכולם כמה שמכונית זה רק דבר שנוסע ממקום למקום ולא צריך להיות פלצנים.

אני יכול להמציא כל מיני הסברים, כאלה ואחרים, ואני לא אומר שאיזשהו מהם בכלל קשור אליך. אלה רק פרשנויות מומצאות בהינתן התופעה, רק כדי להמחיש כיוונים אפשריים להסברים ה"אמיתים", שייתכן שאינך מעוניין לדון בהם בפורום פתוח, או אפילו לא רואה אותם בעצמך, מה שמאוד קביל ואנושי.

אז מה ההסבר/ים שאתה מוכן, אם בכלל, לתת לתופעה הזו?

עמיר

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
עמיר- אין הדבר זהה לסינדרום MS. אנשים רבים שונאים את MS על התנהגותה המונופוליסטית והדורסנית, המצמצמת את האלטנרטיבות שברשותם, הן בתחום המקורי שלה והן במינוף כוח שוק לתחומים אחרים. לכן יש היגיון מסויים בלשנוא את MS (אני דווקא לא משונאיהם, אגב), משום שלכאורה כל אדם שהאפשרויות שלו צומצמו ע"י המונופול הוא בעל אינטרס.
B&W, או כל חברת רמקולים אחרת, ממש לא מצמצמת את האפשרויות הרבות מספור העומדות בפני האודיופיל. בניגוד ל MS, קל מאוד בתחום זה 'להצביע ברגליים'. לכן אין ממש על מה להתעצבן. גם אין מה להתעצבן על השמצתה, אלא אולי לבעלי המניות או למתכנן הרמקולים. לכל השאר, כפי שאמרתי, אלו רק קופסאות עם עיגולדים, שאמורות להביא הנאה למי שקנה אותן ולו בלבד.

אישית, אני ממליץ מאוד על גישתי לתחום, הדוגלת בהיעדר מוחלט של נאמנות מותגית. אני נאמן רק למי שנאמן לי בחזרה. אני לא מכיר מותגים המשיבים נאמנות למי שנאמן להם ומגן עליהם בחירוף נפש (מישהו קיבל פעם שיחה מיו"ר הדירקטוריון של חברת רמקולים, המציע לו רמקולים חינם כהוקרה על קידום מעמדם בפורומים?). לפיכך, מבחינתי, שם המשחק הוא אך ורק VFM.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור