בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ברגע שירדת לפסים אישים , מבחינתי הסיפור נגמר.
שיהיה לך הרבה בהצלחה ותרגיש טוב.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ואפשר להוסיף כמובן גם Krell, Mark Levinson וכיו"ב

אני מסכים עם כל מלה ש-Joshua_G כתב היום, וזה ממש תואם את הנסיון האישי שלי, במיוחד בעניין הגברה דיגיטאלית. ראו הפוסט שלי #56 מאתמול ב-05:50 (דף 6) -- תוך נסיון להתייחס לתוכן בלבד, ואם אפשר, להתעלם מהטון הלא-סימפאטי.

כנראה שלא מספיק כנראה שהמגבר "יסחוב" את הרמקולים. צריך לאפשר להם לפרוח (lol)

B&W הם מאוד מדוייקים, וממש חושפים בחוסר רחמים מזוויע את החוליות החלשות במערכת. זה יכול להיות כואב! (sad) לי אישית זה כאב מאוד!!!

עמיר
משום מה נראה לי שהכאב הוא על גילוי ערוותם של הרמקולים ולא על ההגברה הלא מספקת (lol) ואם אתה צריך לרמקול כזה רק קרל ומארק לווינסון , אזי הרמקול בבעיה רצינית ולא משנה עד כמה תתקוף את הכותבים/בעלי הדעות השונות (lol)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
העניין הוא כזה, בהקצנה פראית: אם היית קורא שתי ביקורות על אותם רמקולים. באחת השתמשו בציוד של מרק לווינסון, כולל מגבר של 400W לערוץ, כבלים ואינטרקונקטים רציניים, דיסקים אודיופיליים ואופטימיזאצייה של מיקום הרמקולים בחדר בעזרת מחשב ומיקרופונים עם תוכנה ייעודית. בשנייה השתמשו ב-iPod עם הקלטות מהרדיו, עם איזה לקסמן ישן, הרמקולים מוקמו איך שיצא, חוטי חשמל שימשו ככבלי רמקול, האינטרקונקטים היו המקוריים של ה-iPod (בא עם אינטרקונקטים בכלל?), וכו'.

על איזו ביקורת היית סומך יותר?

שאלה ריטורית, אני יודע. המצב בשטח הייה קרוב בהרבה הרבה, לאין שיעור, יותר לתיאור הראשון מאשר לשני, וכל הדיון הוא האם הוא היה מספיק קרוב :) אישית, אני עדיין לא בטוח בזה, אבל אני יורד מהכיוון ההתקפי והלא מכבד שנקטתי בו קודם, ומנסה להישאר בדיון הענייני.

עמיר

בהרבה תצוגות משתמשים באייפוד בתור מקור ואף יצרן לא טען שזה לא משקף את הרמקול שלו (lol)
לB&W יש בעיה רצינית וכל מה שתגיד לגבי המכשור לא ישנה את זה . אתה דומה לרקדן שטוען שהרצפה עקומה . אז בסדר הרצפה עקומה ואתה יודע לרקוד אין בעיות . עכשיו כולנו יודעים שאתה קנית רקדן טוב רק שהרצפה אצל כולם היא עקומה (lol)
מה דעתך להפנים שהרמקול הזה הוא הבעיה ולא הכותבים עליו ? אה אבל אז אצטרך להודות שאני קונה ע"פ שם ולא ע"פ האזנה ו/או שאני פשוט לא יודע להאזין (lol) אתה רשאי לבחור לך מה שאתה רוצה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
שלום חבר'ס!

מצד אחד הבנתי שלקחתי את כל העניין מאוד ברצינות, כאילו כבודם של B&W בכלל ושל ה-805S בפרט נפגע, ועלי מוטלת המשימה הקדושה לטהר את שמם ולהזהיר את העולם מפני טעויות בהערכתם. למה מה קרה??? :)

מצד אחר, הבנתי שאני מפרש את דבריו של אורי_ו כניסיון לגרור אותי למשחק של "מי הכי חכם פה", שאותו איני רוצה לשחק, ומתוך כך גם נפלה עלי העייפת וגם הגבתי בצורה לא לעניין. התנצלותי, אורי!

אני רואה שנוסף ג'וקר חדש לעניינים :) ברוך הבא!

אז אנסה להתייחס לדברים, פרה פרה:
סה"כ מדובר פה ברמקול מדפי , בעל יחידת טוויטר מאלומיניום, ויחידת קוולר של 6.5".
נכון, לפי B&W הרמקול יורד עד לכ3.7 אוהם. אבל כיוון שגם ככה ההענות של הרמקול היא עד 49 הרץ ב+/-dB אומר, שכנראה הוא שם בלי לבקש עתודות כוח לא נורמליות מהמגבר.
אין פה יחידה של 12, 10 ואפילו לא 8" , ואין פה תיבה סגורה.
המגבר הנ"ל חוץ מזה שהוא פשוט עם נתון נורמלי לגמריי, של לא כפולות (כמה מגברים בדיוק עושים הכפלה מלאה על כל ספקטרום התדרים?) , ובנוסף הוא מגבר עם זרם בריא של כ30 אמפר.
כלומר, אני לא רואה שום סיבה הגיונית שהרמקול הזה, שהוא גם יחסית נציל ,88dB , ומבקש תווך הגברה מהקטנים שראיתי , 50-120 , צריך לעבוד בלי בעיה , וכמו כן גם המגבר הזה ללא בעיה יתמוך בו.

סלח לי על נימת הזלזול, אבל זה סה"כ מדפי של 6.5 עם טוויטר אלומיניום. טוב ככל שיהיה הוא לא צריך בהמה.
זה לא למשל גווארינארי , שמבקש בין 30 ל 200 ושים לב שרוב האנשים מריצים אותו עם מגבר הרבה יותר חלשים, הוא גם 88 דיבי, אבל הוא 4 אוהם. והוא גם כמו כל רמקול, זז בעכבה שלו.
אז מה, זה אומר שאסור לחבר לו מגבר של 30 וואט?
הפואנטה שלי היא לא שאי אפשר לעבוד אתו בשוטף עם מגבר שאינו קרל או לווינסון. הטענה היא רק שלצורך בדיקה, מן הראוי לספק ציוד שהוא בהרבה מעל דרישות המינימום, כדי שייהייה ברור שלא הציוד התומך הוא הבעייה.
אתה לא אוהב את הסקירה?
יש לי השגות לגבי ההגברה ותמיהות לגבי הדיסקים והמיקום
הייתה לך טענה בקשר למושג מוניטור?הגענו להסכמה שלהבא לא ישתמשו בזה.
מצויין
אתה חושב שהתוצאה תהיה עד כדי כך שונה בין מגברים? גש לטופ אודיו, בקש זוג 805S הביתה, עם מגבר כמו בסקירה, ועם מגבר אחר שלהם פי 10 יותר חזק.
האם ההבדל יהיה עד כדי כך מוטרף? אם כן, אתה מוזמן לכתוב.
מניסיון (עם B&W אחרים) -- בהחלט ובגדול
אגב שים לב שכאשר חובר המגבר הדיגיטלי , שהוא הרבה יותר "סוחב" והוא מחזיק בלי בעיה רמקול כמו הB&W, הוא עדיין נשמע לכותב כמתאים פחות.
אוקיי, ועדיין, כאמור, היות והכותב לא אהב את התוצאה, לא ברור היכן הבעייה. אם ההגברה ושאר התנאים היו מעל לכל ספק, סביר שזה הרמקול (ו/או טעמו האישי של הכותב). היות ולא ההגברה ולא שאר התנאים היו מעל לכל ספק, השאלה נשארת במידת מה בספק.
אגב אם הייתה בעיית עכבה ,
א. היו מזהים את זה בשניה.
לא ברור לי על סמך מה אתה אומר את זה. ממש לא בטוח. לדעתי זה הייה נשמע פחות דינאמי וקצת יותר מרוח, ולא היו מייחסים את זה לבעיית עכבה דווקא
ב.מנגנוני המגבר היו צריכים להתריע. קרי, לנתק את המגבר.
אין סיכוי -- זה מה שהייה קורה רק אם היו משמיעים בווליום שהייה קורע את הרמקולים והאוזניים והעכבה של הרמקולים היתה ממש נמוכה.
צריך לדעת ולהבין קריאת נתונים.
נכון! :)
בנוסף

TNT REVIEW : קוראים לזה 805s monitors
http://www.tnt-audio.com/casse/bw805s_e.html
יפה מצידם. האם זה אומר שעדיף לנו להשתמש במונח מבלבל ודו/רב משמעי במקום במה שמתכוונים אליו? ("מדפי" במקרה זה)
B&W בעצמה יצרה את המושג בשנת 1968 :
1968: Domestic Monitors
הם גם הוסיפו בהמשך
http://www.bowers-wilkins.com/display.aspx?infid=1465
א. אין כל כך בעייה מבחינתי אם אומרים במפורש באיזה סוג מוניטור מדובר, כפי שתומר הבחין, כך ש-"Domestic Monitors" זה "בסדר" :)
ב. אז B&W לפחות תרמו לבילבול (לא יודע אם היו ראשונים בזה), וגם המשיכו עם "Leisure Monitors" בסדרת LM, ואולי עוד
ג. אני לא בטוח שהם ממשיכים בכיוון הזה בימינו. חיפשתי "monitor" באתר שלהם
ד. בכל מקרה,
האם זה אומר שעדיף לנו להשתמש במונח מבלבל ודו/רב משמעי במקום במה שמתכוונים אליו?
בנוסף בהמשך לכתיבה הקודמת אתה מוזמן לקרוא את המאמר של HI FI CHOICE
http://www.bowers-wilkins.com/displa...153&terid=1334
שגם מסבירים שאין בעיה עם מגברים צנועים ברמקול
כאמור, הבעייה היא לא בשימוש השוטף אלא לצורך הבדיקה, "למען הסר ספק", וכאן יש (לפחות לי) הרבה ספק
וגם שהמדידה שלהם הראתה שהרמקול יורד ל5 אוהם בלבד.
האם אתה מתכוון לזה שכתוב Sensitivity/impedance: 89dB/5 ohms (minimum)? הם לא כתבו שזו תוצאה של מדידה או מאיפה הם לקחו את זה, אבל בכל מקרה, אני מאמין יותר ל-specs של B&W, מה גם שהאינטרס של B&W הוא לא להציג אימפדנס נמוך כל כך סתם

ועכשיו לג'וקר האמיתי!
בהרבה תצוגות משתמשים באייפוד בתור מקור ואף יצרן לא טען שזה לא משקף את הרמקול שלו
נכון. הם רוצים למכור. מוזר, לא? :) היום העולם הולך הרבה יותר לכיוון של iPod מאשר בכיוון של high-end. עם זאת, האם אתה היית מסתמך על בדיקת ציוד hi-end כש-iPod הוא ה-source? זכותך, דרך אגב!
לB&W יש בעיה רצינית וכל מה שתגיד לגבי המכשור לא ישנה את זה .
די הופך את כל הדיון למיותר, לא? :) נמשיך סתם בשביל הכיף.
דרך אגב, ל-B&W יש פחות בעיות רציניות מאשר לרוב חברות הרמקולים בעולם :)
אתה דומה לרקדן שטוען שהרצפה עקומה . אז בסדר הרצפה עקומה ואתה יודע לרקוד אין בעיות . עכשיו כולנו יודעים שאתה קנית רקדן טוב רק שהרצפה אצל כולם היא עקומה
הלוואי שהייתי יודע לרקוד גם ברצפה ישרה! :)
מה דעתך להפנים שהרמקול הזה הוא הבעיה ולא הכותבים עליו ?
לא אמרתי ולא התכוונתי שהכותבים עליו הם בעייה. להיפך, הם אנשים רציניים ומחוייבים. לדעתי, ייתכן שהיו דברים בבדיקה ששמים בספק מסויים את תוצאותיה
אה אבל אז אצטרך להודות שאני קונה ע"פ שם ולא ע"פ האזנה ו/או שאני פשוט לא יודע להאזין
כפי שיכולת אולי להבין מפוסטים קודמים, מודעות עצמית אינה הבעייה העיקרית שלי (ואין לי יומרות להיות נטול בעיות). אם הייתי קונה לפי שם -- לגיטימי דרך אגב -- לא הייתה לי שום בעייה להודות בכך. אולי אני גם לא יודע להאזין -- מתוך היכרותך המעמיקה אתי לאורך השנים אתה בהחלט מכיר את כישורי במלואם, ואולי גם תגרום לי יום אחד להודות באמת המרה סוף סוף... :)
אתה רשאי לבחור לך מה שאתה רוצה
תודה על החופש שאתה נותן לי! איך הייתי מסתדר בלעדיך?
משום מה נראה לי שהכאב הוא על גילוי ערוותם של הרמקולים ולא על ההגברה הלא מספקת
ל-B&W אין ערווה. יש להם רק את המקבילה הגברית, ובגדול, העתק מצ'אק נוריס
ואם אתה צריך לרמקול כזה רק קרל ומארק לווינסון , אזי הרמקול בבעיה רצינית
שוב, כאמור, הבעייה היא לא בשימוש השוטף אלא לצורך הבדיקה, "למען הסר ספק"
ולא משנה עד כמה תתקוף את הכותבים/בעלי הדעות השונות
חבל שאתה לא תוקף קצת. אולי תנסה? קצת? רק בשביל הכיף! נו, מה איכפת לך? קצת! בבקשה! נו?! :)

תהיו בריאים וחזקים!
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
חבר אתה חופר

באמת לא הבנתי מאיפה הבוץ ולמה יש לי יבלות בידיים. תודה על ההבחנה המועילה!!

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

שלום חבר'ס!
[/INDENT] ועכשיו לג'וקר האמיתי!
בהרבה תצוגות משתמשים באייפוד בתור מקור ואף יצרן לא טען שזה לא משקף את הרמקול שלו
נכון. הם רוצים למכור. מוזר, לא? :) היום העולם הולך הרבה יותר לכיוון של iPod מאשר בכיוון של high-end. עם זאת, האם אתה היית מסתמך על בדיקת ציוד hi-end כש-iPod הוא ה-source? זכותך, דרך אגב!

אני מבין שהם רוצים למכור ולכן הם שמים מקור שלא יתן לרמקול את מיטב התנאים ? אתה לא חושב שזה הפרכה של ההנחה שלך ?
וכן אני בהחלט חושב שבהנתן התנאים המתאימים אייפוד יכול להיות מקור יותר טוב מכמה נגנים , כמובן שצריך להשקיע אבל הוא יכול . כי לפחות בתור טרנספורט לבד הוא יותר טוב

[/INDENT]כפי שיכולת אולי להבין מפוסטים קודמים, מודעות עצמית אינה הבעייה העיקרית שלי (ואין לי יומרות להיות נטול בעיות). אם הייתי קונה לפי שם -- לגיטימי דרך אגב -- לא הייתה לי שום בעייה להודות בכך. אולי אני גם לא יודע להאזין -- מתוך היכרותך המעמיקה אתי לאורך השנים אתה בהחלט מכיר את כישורי במלואם, ואולי גם תגרום לי יום אחד להודות באמת המרה סוף סוף... :)
אתה רשאי לבחור לך מה שאתה רוצה
תודה על החופש שאתה נותן לי! איך הייתי מסתדר בלעדיך?

דאגתי לך שמא לא תסתדר ולכן נתתי לך את אפשרות הבחירה (lol)

משום מה נראה לי שהכאב הוא על גילוי ערוותם של הרמקולים ולא על ההגברה הלא מספקת
ל-B&W אין ערווה. יש להם רק את המקבילה הגברית, ובגדול, העתק מצ'אק נוריס

משום מה הם נראים לי יותר "סיסי " מאשר צ'אק נוריס (lol)

ואם אתה צריך לרמקול כזה רק קרל ומארק לווינסון , אזי הרמקול בבעיה רצינית
שוב, כאמור, הבעייה היא לא בשימוש השוטף אלא לצורך הבדיקה, "למען הסר ספק"

מעניין למה רמקולים אחרים לא זקוקים לקרל או למארק לווינסון כדי להסיר ספק (lol)
[/QUOTE]

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אני מבין שהם רוצים למכור ולכן הם שמים מקור שלא יתן לרמקול את מיטב התנאים ? אתה לא חושב שזה הפרכה של ההנחה שלך ?
וכן אני בהחלט חושב שבהנתן התנאים המתאימים אייפוד יכול להיות מקור יותר טוב מכמה נגנים , כמובן שצריך להשקיע אבל הוא יכול . כי לפחות בתור טרנספורט לבד הוא יותר טוב

העולם הולך על iPod ודומיו, והם רוצים למכור לאוכלוסייות היעד שלהם.
אין לי בעייה אם תבחר להשתמש ב-iPod כטרספורט שלך או במקום הנגנים שלך. תיהנה!

מעניין למה רמקולים אחרים לא זקוקים לקרל או למארק לווינסון כדי להסיר ספק

כי אולי נתנו לאלה רק את המינימום שהם מסוגלים לעבוד אתו, לא את מה שמאפשר להם לפרוח. זה לא חייב להיות קרל או לוינסון, אבל ייתכן בהחלט (וייתכן גם שלא) שהמגברונים האלה ספציפית לא מתאימים להם וצוציקים אחרים כן. כיידוע, יש עניין של component matching, כמו בכל ציוד

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נראה לי שעיקר המבקרים את B&W באים מקרב הקהילה שעבורים אייפוד הוא שיא האודיופיליה.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
משום מה נראה לי שהכאב הוא על גילוי ערוותם של הרמקולים ולא על ההגברה הלא מספקת (lol) ואם אתה צריך לרמקול כזה רק קרל ומארק לווינסון , אזי הרמקול בבעיה רצינית ולא משנה עד כמה תתקוף את הכותבים/בעלי הדעות השונות (lol)

א. לא הבנתי למה אם הרמקול המדובר זקוק למארק לוינסון או קרל הוא בבעיה ? יש רמקולים רבים ברמת המחיר הזו שזקוקים להגברה בריאה, זה לא שאני חסיד של Bowers and Wilkins אבל אם הרמקול הניבחן, לא נבחן עם הגברה כזו שתוציא ממנו
את המירב כמו שנהוג לבחון בצורה מקצועית, אז האשמה של הבוחן על הרמקול מוטלת בספק!

ב. אני על הרמקול שלי נסיתי שמונה מגברים שונים, עד שהגעתי לתוצאה מספקת, מה זה אומר שהרמקול שלי בבעיה?
זה שהבוחן במקרה הזה קיבל מגבר מצחיק מהיבואן, וניסה לחבר אותו גם עם מגברו האישי
שהסינרגיה בינהם לא היתה טובה, עדיין לא אומר שהרמקול קיבל הגברה נאותה, בשביל שיוכל לתת את המירב בבוחן המדובר.

ג. בקונספט של מוניטור מקובל לציין שהטרבל והמיד מצויינים ושהבאס לוקה בחסר, ובכתבה
נאמר שהמיד חסר והבאס מעולה, אז כנראה שזו לא בעייה רק של דחיפה, הבעייה יכולה
להווצר מהמקור, או פרה, או כבלים.

ד. בתכנון רמקול טוב יש מגבלות רבות.
האם מתכנן הרמקול צריך להתחשב במתכנן המגבר? או לתכנן את הרמקול הטוב ביותר, אפילו
אם קשה להניע אותו, קימים היום מספיק מגברים חזקים, שיכולים להניע רמקולים כאלו, עם עלות לא קטנה אבל התוצאה מדברת בעד עצמה.

ה. כמובן שרמקולים ברמת מחיר נמוכה יתוכננו ברוב המקרים למגברים חלשים, עקב העלות
למעט רמקולים כמו: סונס פאבר, ארום קנטוס וגם Bowers and Wilkins .

נערך לאחרונה ב:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אני מכיר מישהו שיש לו את הרמקול הנ"ל
עם פרא פאוור סטריאו של ימהה mx-1
והתוצאה מעולה.
אני אישית לא כל כך מתלהב מהרמקול,
לדעתי המחיר שלו מעבר למה שהוא שווה.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
א. לא הבנתי למה אם הרמקול המדובר זקוק למארק לוינסון או קרל הוא בבעיה ? יש רמקולים רבים ברמת המחיר הזו שזקוקים להגברה בריאה, זה לא שאני חסיד של Bowers and Wilkins אבל אם הרמקול הניבחן, לא נבחן עם הגברה כזו שתוציא ממנו
את המירב כמו שנהוג לבחון בצורה מקצועית, אז האשמה של הבוחן על הרמקול מוטלת בספק!

זה שהבוחן במקרה הזה קיבל מגבר מצחיק מהיבואן, וניסה לחבר אותו גם עם מגברו האישי
שהסינרגיה בינהם לא היתה טובה, עדיין לא אומר שהרמקול קיבל הגברה נאותה, בשביל שיוכל לתת את המירב בבוחן המדובר.

אני מציע לפיכך שהמלהגים למיניהם יואילו בטובם להשיג את הציוד המדובר בתוספת כל המגברים הרלוונטיים (שאני בטוח שהיבואנים יביאו להם בריצה קלה), ויכתבו ביקורת מקצועית משלהם.
כמו כן, שוב אני מתרשם מהיכולת לקבוע איך היתה ה"סינרגיה" בין המגבר האישי של הכותב לרמקולים מבלי לשמוע את השילוב (אולי כשלא הייתי בבית ולא סיפרו לי?), אבל ניחא.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני מציע לפיכך שהמלהגים למיניהם יואילו בטובם להשיג את הציוד המדובר בתוספת כל המגברים הרלוונטיים (שאני בטוח שהיבואנים יביאו להם בריצה קלה), ויכתבו ביקורת מקצועית משלהם.
כמו כן, שוב אני מתרשם מהיכולת לקבוע איך היתה ה"סינרגיה" בין המגבר האישי של הכותב לרמקולים מבלי לשמוע את השילוב (אולי כשלא הייתי בבית ולא סיפרו לי?), אבל ניחא.

roy

א. אני לא צריך להאריך אם הייתה סינרגיה בין המגבר שלך לרמקול, אפשר להבין זאת לבד מהכתבה שלך על הרמקול.

ב. אם לא היית כותב זאת לא היו טענות של אמיר וחבריו, והשרשור לא היה נפתח מחדש.

ג. מה שטענו חלק מהחברים זה שהתאור שלך על הרמקול הנ"ל לא מוצדק ושההגברה במבחן לא הייתה נאותה.

ד. לי אישית אין שום בעייה אם מה שכתבתה ואני מאמין שזה בהחלט נכון.
מה שלא נכון לדעתי זה מה שג'וקר רשם " לb&w יש בעייה רצינית וכל מה שתגיד לגבי המכשור לא ישנה את זה"

ה. אנשים יכולים לבקר את מה שאתה כותב, זה נהוג בכל פורום אודיו, אתה שומע כך הם שומעים אחרת, יש חופש ביטוי במדינה, ללא קשר אני אישית נהנתי מהכתבה(Y)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לעמיר ניסיון ממושך עם כמה דגמים מסדרת ה- 800 של B&W. לדעתי הוא התכוון לכך, שמגבר בהספק 100 וואט לערוץ ועם יכולת הספקת זרם גבוהה יותר, מאשר המגבר שסופק ע"י היבואן לבדיקה, יימצה טוב יותר את הפוטנציאל ואת איכויות הצליל שה- 805S מסוגל לשחזר. לדוגמה: מיוזיקל פידליטי A5.5, קרל S300, פליניוס 9100, יוניקו SE, אודיו אנלוג VERDI CENTO ועוד. במחיר זול יותר, תתכן התאמה גם עם מגבר משולב NAD C 375BEE, ורוקסן קנדי 3.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
roy

א. אני לא צריך להאריך אם הייתה סינרגיה בין המגבר שלך לרמקול, אפשר להבין זאת לבד מהכתבה שלך על הרמקול.

ב. אם לא היית כותב זאת לא היו טענות של אמיר וחבריו, והשרשור לא היה נפתח מחדש.

ג. מה שטענו חלק מהחברים זה שהתאור שלך על הרמקול הנ"ל לא מוצדק ושההגברה במבחן לא הייתה נאותה.

ד. לי אישית אין שום בעייה אם מה שכתבתה ואני מאמין שזה בהחלט נכון.
מה שלא נכון לדעתי זה מה שג'וקר רשם " לb&w יש בעייה רצינית וכל מה שתגיד לגבי המכשור לא ישנה את זה"

ה. אנשים יכולים לבקר את מה שאתה כותב, זה נהוג בכל פורום אודיו, אתה שומע כך הם שומעים אחרת, יש חופש ביטוי במדינה, ללא קשר אני אישית נהנתי מהכתבה(Y)

אני שמח שנהנית (באמת). הבעיה שלי אינה עם הביקורת כשלעצמה, זה לגיטימי לחלוטין. הבעיה שלי היא עם טענות באויר שלא ניתן לאשש או להפריך. אולי יש סיכוי שההגברה כן נאותה והרמקול פשוט לא משהו (לפחות עבורי)? אתה יודע מהכתבה לבדה מה היו יחסי הרמקול מגבר אצלי? באמת? מדהים. אתה שומע את זה בראש על סמך הטקסט?
ואולי לאוזניי, גם עם קרל, שפרל וחרטאל הרמקול לא היה נשמע יותר טוב? לא יודע, המגבר שלי עבר כ"כ הרבה רמקולים בהצלחה, כולל קשים בהרבה, ורק כאן משהו לא מסתדר? לא מפריע לאף אחד בעיניים שעולות כל הזמן טענות לגבי הגברה שאיש מעולם לא שמע או בדק?

מלבד זאת, אין לזה סוף. על כל מגבר שהיה משתתף בבדיקה יצוץ מי שיטען "אבל לא בדקת את זה עם מגבר X, הרמקול מעולה, זו ה"סינרגיה" אשמה". לך תוכיח אחרת. הרי זה מצב קלאסי של "הרקדנים בסדר והריצפה עקומה".
לפיכך, אני מציע לכולם לזכור שזו ביקורת שהינה חוו"ד אישית, ושכל אחד יבדוק עם עצמו מה מתאים לו.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הי, רוי!

מצאתי את עצמי מתנדנד בין 3 עמדות שונות בייחס לכל העניין.

מצד אחד, ברור שעשית כמיטב יכולתך, במסגרת הציוד שייש לך ושיכולת להשיג, ובמסגרת התקציב שכנראה אין לך, והשקעת וסחבת ובדקת ועשית עבודה רצינית מבחינתך, וייש לי הרבה סימפאטייה והערכה לזה.(Y)(heart)

מצד שני, הרגשתי כאילו שציפור נפשי המצפצפת, B&W, נפגעה והושמצה בחוסר אחריות...:כועס:

ומצד שלישי, יש את הצד הצדקן שאומר "מי שאין לו את הציוד המקצועי, שלא יעשה ביקורות מקצועיות".(ורד נבול)

חשבתי על רמקול כמו Magico Mini II, שמחירו מתקרב ל-$30,000, נצילותו ,87dB, טווח ההספק המומלץ לו 50-250, הוא נומינאלית 4 אוהם ולא יורד מזה, ורוב הזמן הוא בסביבות 6 אוהם (ראה "Driving the Mini" ב-http://www.magico.net/support/magico.pdf) -- לא מאוד רחוק מה-805S, ואפילו יותר קל לדחיפה. האם מישהו הייה חולם לעשות לו בדיקה עם Musical Fidelity X-T100 או עם מגבר דיגיטאלי בלתי מזוהה? למה לא? כי המחיר הגבוה (שלא לומר מופקע/מופרע) מזמין כבוד והתייחסות רצינית, ואפריורית כבר מתייחסים אליו כאל מלך השכונה ושמים לו שטיח אדום. ראה גם מבחינת ה-hype שבונים סביבו באיזה סביבת ציוד הוא נמצא -- http://www.6moons.com/audioreviews/magico/mini_2.html.

חלק מהעניין הוא שבחו"ל, מחירי B&W דווקא זולים יחסית למה שהם נותנים, ורק התימחור המופלא של Top Audio מעוות לחלוטין את התמונה. B&W משתמשת בכוחה הכלכלי הגדול להפנות משאבים רבים למחקר ופיתוח, יותר מכל חברה אחרת, וטכניקות שמפותחות לדגמי על משמשות בהמשך לדגמים עממיים יותר. ראה תחילת הביקורת של Alvin Gold על ה-800D ב-http://www.enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/0505/bowerswilkins800d.htm.

אלון וולף מ-Magico הייה אצלי בביית, בחן את ה-N802, את החומרים ואת איכות הבנייה, ואמר, בפליאה רבתי, "איך הם יכולים למכור רמקולים כאלה ב-$8,000????"

אם הייתי קונה ציוד לפי שמות, כפי שמישהו כאן חשב, ו/או לפי "מה נחשב" בבראנג'ה, סביר להניח שהייתי היום עם Magico V3 ומגבר ASR. העניין הוא שהערכתי אותם, אבל לא ממש אהבתי אותם. אני לא אומר ולא מתכוון לומר, בצורה ישירה, עקיפה או אחרת, ש-Magico הם רמקולים פחות ממופלאים למי שאוהב את סוג הפרזנטאצייה שלהם. הם פשוט לא לטעמי האישי, ואני מעדיף את ה-N802 ללא היסוס קל שבקלים, אפילו לא ברמת tradeoff, גם על ה-V3 וכמובן על ה-Mini המוגבל בבאס.

מעולם לא שמעתי את ה-805S, אבל לא אהייה מאוד מופתע אם לא אעדיף אותם, מבחינת אהבה (בניגוד להערכה), על ה-Magico Mini. מתוך המקום הזה, אני חושב שייש מקום לבדוק את ה-805S עם הגברה "אמיתית", לא עם "צעצועים".

הרבה אודיופילים, כולל כאלה שכן ראויים לשמם, אינם אוהבים את B&W בגלל הפרזנטאצייה הישירה שלהם, מה שחלקם מתאר כ-"הכל בפרצוף", בגלל דברים כמו "עודף פרטים", "יובש", ולפעמים "עודף באס" ו/או "יותר מדי אימפאקט". אני יכול להבין את זה וממש לקבל שזה לא לטעמם. מבחינתי האישית, דווקא רמקולים שעושים להיפך מאבדים את "האמת" -- במרכאות כפולות ומכופלות -- בדרך. האם חשבת באיזה מרחק המיקרופונים נמצאים מהמנגנים ברוב ההקלטות האקוסטיות? מטרים בודדים -- ואיך המוסיקה נשמעת משם? you bet שייש הרבה יותר פרטים ואימפאקט ובאס מאשר בשורה 15 באולם. אני לא רוצה שהרמקולים יעדנו לי את התמונה או יעוותו/ייפייפו אותה בכל אספקט אחר. אני רוצה את המוסיקה "בפרצוף", בדיוק כפי שהמיקרופונים קלטו אותה. אני מקבל שייש אחרים שחושבים/מרגישים/מעדיפים אחרת. אולי זה הרוב? אין לי סטאטיסטיקות, ולא שבאמת חשוב כמה חושבים איך (אם כי סה"כ B&W מצליחים לא רע גם בשוק הרחב, שלא לדבר על האולפנים המקצועיים).

אם אתה מוכן לחזור על הבדיקה, אני מוכן לתת כתף למאמץ, לפחות בעזרה במיקום הרמקולים ובדיסקים. הבעייה היא שבדיוק עכשיו מכרתי את המגברים הקדמיים שלי ואני מחכה לחדשים (שייצטרכו לעבור break in של כ-400 שעות לפי המלצת הייצרן), אחרת אפשר אולי הייה לעשות את זה אצלי בביית, למרות שהחדר שלי קטן (4.38m x 3.95m). אולי מישהו יתנדב להביא אליך מגבר/ים של ממש...

מה אתה להגיד? בעצם זה מעמיד אותך במצב לא נעים, כי לא נעים להגיד לא ועוד פחות נעים להגיד כן... :) אבל אני סומך עליך שתדע להתמודד. תשובה של "לא" בהחלט מקובלת עלי, no hard feelings on MY side :)

בידידות,
עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לעמיר ניסיון ממושך עם כמה דגמים מסדרת ה- 800 של B&W. לדעתי הוא התכוון לכך, שמגבר בהספק 100 וואט לערוץ ועם יכולת הספקת זרם גבוהה יותר, מאשר המגבר שסופק ע"י היבואן לבדיקה, יימצה טוב יותר את הפוטנציאל ואת איכויות הצליל שה- 805S מסוגל לשחזר. לדוגמה: מיוזיקל פידליטי A5.5, קרל S300, פליניוס 9100, יוניקו SE, אודיו אנלוג VERDI CENTO ועוד. במחיר זול יותר, תתכן התאמה גם עם מגבר משולב NAD C 375BEE, ורוקסן קנדי 3.

הי, תומר -- תודה על הפרשנות! :)

אישית, לא בטוח שהייתי מסתפק במשהו בתוך התחום המומלץ של 50-150 אלא מעדיף משהו רציני יותר, כמו אלה שמומלצים ל-Magico ב-http://www.magico.net/support/magico.pdf, כיוון שלמיטב ידיעתי ונסיוני, גם B&W דורשים הנעה רצינית כדי באמת לפרוח:

This means that the Mini really soaks up power, and you’re going to need a strong amplifier to bring it to fullest life. In solid-state, I’d recommend at least two-hundred high-quality watts. Amps from MBL, Pass Labs, Rowland, Spectral, Edge, or Kharma have all proved excellent combinations. In tubes, you will once again need at least one-hundred-and-fifty high-quality watts. Amps from Audio Research Corporation are particularly good matches

תוספת מאוחרת: התייחסתי רק למספר 100W, אבל בעצם אינני מכיר ספציפית את המגברים שתומר ציין, ואני בעצם יכול לסמוך עליו שהוא יודע מה הוא אומר.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
רוי היקר,

נראה לי שהמוח שלי קודח גם כשייש לי "רק" 37.1 מעלות צלסיוס :)
אני כותב את המחשבות עוד לפני שבאמת סיימתי לשקול הכל מכל הכיוונים (sad)

חשבתי מה יכולה כבר להיות התועלת בלחזור על הבדיקה. לא נראה שהרבה...

שונאי B&W ימשיכו לשנוא, אוהבי B&W ימשיכו לאהוב, האדישים ימשיכו להיות אדישים, יהייו כאלה שיישארו בתהייה אחרי כל הבירבורים והליהוגים, ללא תלות באם המסקנות ישארו או יתהפכו. אם המסקנות יתהפכו, ממילא יהיו כאלה שיחשדו שהטיתי את התוצאות בנוכחותי, או שה-805S לא יכולים לעבוד עם מגברים חלשים (מה שכנראה לא נכון, תלוי איזה), ואם המסקנות כן יישארו על כנן, ממילא יהיו כאלה שיחשדו שאתה לא מספיק גמיש, מה גם שבאופן טבעי, לך אין אינטרס אישי עמוק להשתכנע שה-805S אולי יותר טובים מהקרדיט שנתת להם. אם כבר אז להיפך, כך שהמקום שלך כמבקר כבר לא יכול אולי להיות לגמרי נקי ונייטראלי.

אז מה בעצם אפשר להשיג בכל הטירחה הזו?

בסוף ייצא כמו מה שקורה כשעושים התערבות -- צד אחד עיקש והצד השני טיפש... :)

נראה שאפשר להסתפק בכך שבהתחשב בכל הנסיבות, עשית את המיטב שאפשרי הייה מבחינתך לעשות, ואני אוותר גם על הפגיעה האיומה הנוראית והזוועתית :) בציפור נפשי וגם על הצדקנות שלי.

מי שיירצה לדעת אם להתעניין ב-805S ייאלץ לבדוק אותם בעצמו (רצוי עם ציוד ממש טוב ודיסקים ממש טובים :)), ו/או לקרוא reviews של צד ג'... :)

מקובל עליך?
עמיר

נערך לאחרונה ב:

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
הי עמיר,

אפרופו "ציפור נפשי" וכו', אני לא חושב שהמגבר ה'בלתי מזוהה' שלי הוא צעצוע, או שאינו ממש טוב כמשתמע מדבריך (אף שאינך מכיר אותו ולא בדקת אותו מעולם).
זה לא נובע מגאוות בעלות על מוצר כזו או אחר- אין לי כזו- אני לא מהאנשים המגדירים את עצמם דרך מוצרים שבבעלותם (אין בדברים אלו כדי להקניט כלל; רק שתבין מאיזה מקום אני מגיע).
זה כן נובע ממדידות ובדיקות מרובות שהמגבר עבר תוך כדי ואחרי בנייתו. הוא מסוגל לעוצמות גבוהות יותר מהדרוש להנעת רובם הגדול של הרמקולים הביתיים באשר הם, ולעקומת היענות שטוחה ביותר (שטוחה משל מגבר טרנזיסטורי בסדר גודל אחד בערך).
האודיופיליה פנים רבות לה, ואני מצוי בפן ה'טכנוקראטי' כפי שבוודאי אפשר להבין מדבריי. מדובר גם בניסיון המגובה בהאזנה כמובן (אם כי ברור שתמיד אפשר עוד). אני בשום אופן לא אומר שאני מאזין עם מכשירי מדידה; אני מאזין עם האוזניים בלבד. אבל אני מסתמך על המדידות כדי לדעת שהמגבר חזק מעל לנדרש ושטוח ברמה שאיני סבור שניתן עוד לשפר בצורה שתהיה שמיעה, ולא משנה איזה שם מותג מוטבע עליו וכמה עלה, זה חסר רלוונטיות.
רוצה לומר- לדעתי פשוט אין טעם בבדיקות נוספות בתחום המגברים המתיימרים להיות שטוחים, לפחות עבורי.
יכול להיות שהרמקול הזה מעדיף מגברים שאינם שטוחים, כגון מגברי מנורות מסויימים שאני סבור שבהחלט עשויים להשמע טוב מאוד (אולי הוא ב'סינרגיה' איתם, whatever that means). לא יודע. אבל As far as Flat goes, הבדיקה מבחינתי מוצתה.
יתכן שתפיסותינו האודיופיליות מנוגדות ברמה שלא ניתן לנהל דיאלוג של ממש, אבל בכל מקרה אני שמח על הדברים ומעריך את הרוח הטובה והתרבותית.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הי, רוי!

ראשית, טוב שסיכמנו שהבדיקה מוצתה.

אני גם בפירוש מעדיף מגברים ורמקולים "שטוחים", כך שתמהני למה התכוון ה"משורר" שלנו הפעם כשכתב "יתכן שתפיסותינו האודיופיליות מנוגדות ברמה שלא ניתן לנהל דיאלוג של ממש".

אני מתנצל אם פגעתי בציפור נפשך המגברית! האם אתה בנית אותו?

אני לא יכול לשאול על הסאונד אז אני שואל על הדברים הטכניים למרות שמשמעותם מוגבלת: מה ההספק שלו ל-8 ול-4 (באיזה עיוות), flat מכמה ועד כמה ובאיזו סטייה, וכמה ההתנגדות הפנימית שלו (או damping factor)?

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור