ביקור הפנל - הפעם אצל משה מנורדיה

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טוב, משה, "ארז וחני" ושניצל ענו לך היטב, ובאמת שאין טעם להתרגז.
הרי אמרתי בצורה מפורשת שהמערכת נשמעת נחמד במוזיקה שאתה אוהב,
וניכר שאתה נהנה ומתרגש ממנה. זה באמת הכי חשוב.
עם זאת, כשמזמינים מישהו הביתה צריך לדעת שיש לו אוזניים שונות ונקודות התייחסות שונות.
שלא כמו שניצל, אני רחוק מאוד מלחשוב שהכול סובייקטיבי באודיו.
יש מערכות טובות יותר ומערכות טובות פחות. נקודה.
ואני בטוח שאפילו שניצל יסכים להודות, בחצי פה, שהמערכת שלו, אולי וכנראה,
טובה יותר מהטרנזיסטור במטבח של השכנה שלי.

במילים אחרות, אם נחשוב שהכול סובייקטיבי בתחום שלנו, לא נגיע לשום דבר,
וגרוע יותר, לא יהיה לנו דחף להגיע למשהו.
ואחת הדרכים להגיע למשהו זה לפעמים איזו דחיפונת קלה ממישהו שעומד מחוץ לעיניים שלנו.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
וואלה משה . מה לך כי טלין או תלין .
כשקראתי את התרשמות שני "החברים" ( משום שלדעתי טעמם לכיצד צריכה להישמע מערכת שונה - תקנו אותי אם אני טועה ) הבנתי ששניהם נהנו להאזין למה שהמערכת משמיעה . בנוסף חוות דעתם הייתה ביחס למערכת אולטימטיבית כללית ומזה אסור לך ולנו להיעלב משום שלא קיימת מערכת כזאת.
אני התרשמתי שהמערכת שלך דווקא קיבלה מחמאות ואחר כך עוד כמה תוספות שהם באמת לא עיניינך כלל כי אין לך צורך בתוספות ההם.
אז משה שבוע טוב והמשך הנאה מהמערכת המיוחדת שלך.
ואל תדאג הם מוזמנים גם אליי ואני אנקום את כעסך אליהם, משום שהמוזיקה שלהם תענג אותם ותערב לאוזנם , אבל הם יצטרכו להאזין אפילו מעט למה יועדה המערכת לנגן וזה בטח לא יהיה להם נעים באוזניים ובמוח.
אבל, לקחו על עצמם מחוייבות למשימה חייבים הם להמשיך להתמיד ולא להיכנע.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מה שרציתי בסך הכל זה להראות שאפשר להגיע לתוצאה יחסית גבוהה ללא השקעה כספית
בשמים.ואז בוזגלו שוכח למה הוא בא ובא לומר שהמוניטורים המעולים האלה נופלים בסימפוניה של פריד.
אבל אם בוזגלו היה באמת אחד שמבין ,הוא היה אומר שהוא לא מצפה שהמוניטור יעביר את הסימפוניה משום שאף מוניטור לא מסוגל להעביר סימפוניה.ולהגיד שהתוצאה נחמדה זה חוסר שמיעה והבנה.לכן אני חושב שבפנל צריכים להיות אנשים עם אוזן טובה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בשמים.ואז בוזגלו שוכח למה הוא בא ובא לומר שהמוניטורים המעולים האלה נופלים בסימפוניה של פריד.
אבל אם בוזגלו היה באמת אחד שמבין ,הוא היה אומר שהוא לא מצפה שהמוניטור יעביר את הסימפוניה משום שאף מוניטור לא מסוגל להעביר סימפוניה.ולהגיד שהתוצאה נחמדה זה חוסר שמיעה והבנה.לכן אני חושב שבפנל צריכים להיות אנשים עם אוזן טובה.
נו באמת!!!!!!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

אני מתרשם שאתה עדיין נעלב וחבל...(ורד)
מותר לך לחשוב אחרת גם מבוזגלו וגם משניצל.
אמירה של "אם הוא היה מבין...." לא תורמת לשום דבר ורק מעידה שטרם התגברת על "העלבון"...
הדיון לא צריך להיות מהן הציפיות של בוזגלו או של שניצל והאם הן ריאליות או לא.
הדיון צריך להיות האם קיבלת הערות בונות והאם אתה מתכוון לבדוק אן ליישם משהו מהן.
זה הכל.
זכותך המלאה לחלוק לחלוטין על הערכות של החברים המכובדים.
לא קרה שום דבר נורא. העברת כמה שעות עם חברים השותפים לאותו תחביב. זה הכל.

ארז

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
הצעה לסדר היום.
אני מציע לצרף לפנל את נמר לוי אשר לפי דעתי ודעת רבים אחרים כאן הינו בעל אוזן טובה ומנוסה מאד.
באשר לתחושתו של משה, אני מבין אותו מאד.
בהשוואה לסכומים אותם השקיעו אחרים במערכת שלהם, הוא ציין בעצמו שהוא "ללא השקעה כספית בשמיים" הצליח להגיע למערכת נעימה ומפנקת.
נכון שהיא בטח לא פרארי ולא למבורג'יני אבל כמעט בלי כסף ובמבחן עלות תועלת היא מנצחת גם אותן.
כדי לקחת סיבוב במאתים קמ"ש פעם בשנה אכן צריך פרארי אבל בכל שאר הזמן סיטרואן C5 (בוגרת כמו שלי) נעימה ומפנקת.
אני מניח שיהיה זה נכון בעתיד שהפנל יקח בחשבון בהערותיו את הביצועים מול המחיר האמיתי שהושקע במערכת וידרג אותה גם בפרמטר הזה.
להשתמע

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

למרות שאני ושמעון לא חברים, אני חושב שאתה מעט מגזים.
לשמעון יש אוזן טובה מאוד. ההוכחה לכך היא המערכת שהיתה לו (עם הפטיפון) שהיתה בהחלט אחת מהטובות ששמעתי. הוא בנה אותה בעזרת האוזן כמובן. לכן, אחרי ששמעתי את המערכת הישנה שלו (שהתפעל ממנה ובצדק) הבנתי שהאוזן שלו היא אינה הבעיה. אולי הטעם שלו והניתוח שלו שונה משלך אך עדיין, זו עובדה.

יחד עם זאת, ישנם המון מוניטורים שכן מסוגלים לנגן תזמורת סימפונית וה-volla הוא בהחלט בניהם. מה שצריך זה לתת הגברה ראויה, חדר מתאים, והוא יסדר לך יופי של סימפונית. אולי לא כמו רמקול ריצפתי אך לא יקרוס אם לא תאמץ אותו בעוצמה קיצונית.

שורה תחתונה, אני מכיר את הרמקול שלך מצוין וחושב שצריך בשבילו עוד קצת כוח. 8 וואט, זה לא מספיק.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הצעה לסדר היום.
אני מציע לצרף לפנל את נמר לוי אשר לפי דעתי ודעת רבים אחרים כאן הינו בעל אוזן טובה ומנוסה מאד.
באשר לתחושתו של משה, אני מבין אותו מאד.
בהשוואה לסכומים אותם השקיעו אחרים במערכת שלהם, הוא ציין בעצמו שהוא "ללא השקעה כספית" הצליח להגיע למערכת נעימה ומפנקת.
נכון שהיא בטח לא פרארי ולא למבורג'יני אבל כמעט בלי כסף ובמבחן עלות תועלת היא מנצחת גם אותן.
כדי לקחת סיבוב במאתים קמ"ש פעם בשנה אכן צריך פרארי אבל בכל שאר הזמן סיטרואן C5 (בוגרת כמו שלי) נעימה ומפנקת.
אני מניח שיהיה זה נכון בעתיד שהפנל יקח בחשבון בהערותיו את הביצועים מול המחיר האמיתי שהושקע במערכת וידרג אותה גם בפרמטר הזה.
להשתמע

תודה על המחמאות משה. אבל אני לא בנוי לבקר מערכות של אחרים בפומבי אלה אם כן אני מחמיא.
בכתבות זה כמובן סיפור אחר. אם המוצר לא טוב אז בוודאי שאכתוב זאת.

לעומת זאת, אלדר ושמעון, מצליחים לעשות זאת טוב מאוד גם בלעדי.
אני באופן אישי מעדיף לשמוע יותר את האדם העומד מאחורי המערכת ולא את המערכת עצמה. לטעמי, זה מקדם את התחום יותר "נכון". זה גם פחות "ירתיע" חברים להזמין את הפאנל שעלול להיות, כמו שקרה בעבר, קטלני למדי במסקנות שלו. לכן, מכיוון שאני הייתי מעדיף ללכת על גישה אחרת, לא מתאים שאצטרף לפאנל הזה.

יחד עם זאת, אלדר ושמעון הגדירו שהפנאל הזה לא יהיה בנוי מכתבים, עוסקים בתחום, מנהלי אתרים וכ"ו. ולכן, כמנהל אתר, כך או כך אני "מוקצה" בפאנל הזה.

נערך לאחרונה ב:

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
בהקלטות אנלוגיות (וניל ) היא פשוט לא קימת . לעולם לא תשמע שין שמטובל בהמון סין .
הבעייה הזאת היא בעייה דיגיטאלית לגמריי.
.

זו לא בעיה של הגייה?
אני זוכר שבשלב המוקדם שלי בבחירת סאונד, צלילים שורקים (sibilancy) היו משגעים אותי, עד שגם אנשים ששרים/מדברים כך היו נשמעים לי כמו מערכת מקולקלת...

נממה שאני הבנתי מהביקורת שלו , שסאונד מוזיקלי שעובר בקלות בחדר שאין לחץ ויש עושר בסאונד,ושאפשר לשמוע שעות מבלי להתעייף זה נקרא סאונד"נעים"ולא הדבר החשוב באמת.

נכון.
הופעות (גם אקוסטיות) הן לא "נעימות" והופעה שנמשכת הרבה שעות, מעייפת את האוזן...

כלומר, מי שבוחר מערכת נעימה, זה לגיטימי בעיני, כי לגישתי hifi מצייר ציור של המציאות, לא מצלם תמונה, אבל סאונד נעים בהחלט לוקח את הנושא רחוק יותר מאזור "הנאמן למקור".

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מזה חששתי שיהיו חברים שיפגעו בצורה זו או אחרת.
אני בטוח שהכוונות טובות,אך מכאן ועד לביקורת המרחק גדול.
הרי הפנל הזה הוקם בכדי לעזור או לתת עצות חבר....כך הבנתי בהתחלה.
המערכות נבנות בכדי לרצות את אוזניהם של הבעלים,ולא של המבקרים.
קרה שקראו לי ובקשו את עצתי,אמרתי את מה שיש לי לומר בצורה העדינה ביותר.
נדיר שאבקש עצת אחר לגבי שינוי למעט שינוי מקצועי,שאינני יודע כיצד לבצע אותו,
בדרך כלל אינני מתבייש לשאול ולא תמיד מקבל את מה שמציעים.
אך להיות מבקר בפנל מה אומר קטונתי .

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
נראה לי שלמר בוזגלו קשה לקבל מערכת שנשמעת פגז כנגד כל ההיגיון! ממה שאני הבנתי מהביקורת שלו , שסאונד מוזיקלי שעובר בקלות בחדר שאין לחץ ויש עושר בסאונד,ושאפשר לשמוע שעות מבלי להתעייף זה נקרא סאונד"נעים"ולא
הדבר החשוב באמת.אלה מה שחשוב ביותר זה שהמערכת לא תקרוס בסימפוניה החמישית של נאצר!
מעניין איזה מערכת יש למר בוזגלו והאם היא לא קורסת כשהוא מנגן את חווה אלברשטיין?

משה,

נראה לי שלא הבנת את מה ששמעון כתב ברוח לה לדעתי הוא התכוון. אני דווקא קראתי תשבחות רציניות ביותר לתוך הביקורת של שמעון, ועדיין יש לזכור שמדובר בפאנל (יעני כמה דעות) ובביקורת בה חלק לא מבוטל הוא ספקולציה המבוססת על ניסיון של "what if...".

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
משה,

נשמע שיש לך מערכת נהדרת. תהנה ממנה ואל תקח ללב.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
האמת,הפאנל הזה דבר מבורך.
מכניס פלפל לפורום,וכן,בלי להתבייש-מספק את יצר המציצנות שטבוע בכולנו.
יאמר לזכותם של העוסקים במלאכה,שאין זה קל,למרות התחביב ואהבה לתחום,לצאת ביום גשום ולבקר אצל אחרים,ועל כן-ישר-כוח.

אפשר,שבטרם תרשם התרשמותם של שניצל ובוזגלו,תינתן במה ל"אני מאמין",של המבוקר.
מה ניסה להתאים-כלכלית,סונית,עיצובית,מיקומית...,ומשם,תהיה הבנה יתרה לסט הנבחן.

חוץ מזה,משה,באמת קח באהבה את הדברים.זה לא נובע משום מניע כזה או אחר.
האמן לי,ואני חווה זאת כעת על הרמקולים שלי,לעיתים קצת יותר עוצמה,מביאה את הסט למקום אחר לגמרי.
אלו מוניטורים טובים מאוד,אך דורשים יותר כוח לדעתי.
איתן.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
שלום משה
לטובת ההרגשה הטובה, אין לי דבר כנגד המע' שלך, כי לא שמעתי אותה.
מהמעט שהשתקף מהביקור של החברים אצלך, ובדיקת כמה מהנתונים, מצתייר שהמע' שלך היא שילוב של מגבר דל הספק
(8W), עם רמקול בעל נצילות נמוכה (88dB/W/m SPL).
מקובל (אתה כמובן יכול לעשות כרצונך) לקשור בין ה-2. וזאת בשל היכולת של הציוד להפיק עצמה הנדרשת לא אחת לקבלת החוויה של שמיעת מוזיקה בעצמה סבירה (לכ"א, הסבירה שלו).
מידע רב מצוי ברשת תחת השדה חיפוש של speakers sensitivity vs amplifier power
או speakers sensitivity vs amplifier power table
למשל באתר יצרן הרמקולים PSB : http://www.psbspeakers.com/articles/Guide-to-Speaker-Specifications
יש טבלה המיינת מה העצמה המתקבלת מרמקול של 87dB/W/m SPL, מהגברות שונות במרחק 1 מ' ממול לרמקול.
באתר הזה: http://www.sengpielaudio.com/calculator-efficiency.htm אם תרד כמעט עד הסוף, תראה מחשבון:
Loudspeaker: Sound pressure level and amplifier power
אם נזין לו את הנתונים של הציוד שלך: ומרחק האזנה של כ-3.5 מ' נקבל עצמה צנועה של 89.20dB.
האם זה מספיק?
אני מניח שבגלל שהמגבר שלך שפורפרתי, ויש לו SOFT CLIPPING, אתה אולי זוכה בעוד 2-3dB של תחום דינאמי.
מצד שני, כמו שהאתר של PSB מציין לגבי רעש רקע ביתי:
Home or Office Background Noise:
40-60 dB

אתה במקום די צר מבחינת התחום הדינאמי שאתה יכול לקבל.
ויש עוד נקודה חשובה. מוזיקה היא דינאמית. העצמות של ה-PEAK יכולות בקלות לעבור פי 20 (13dB) את הממוצע
(RMS). אז אם ניקח את ה-93dB של ה-PEAK שלך, ונחסיר את ה-13dB נקבל ממוצע של 80dB ckcs.
אם הבית שלך שקט מאוד...אתה עם תחום עודף של 40dB! ואם נלך לקצה הרועש התמונה עגומה.

וחזרה למקובל.
הנצילות של רמקול (כמה SPL הוא מפיק בזמן שהוא ניזון ב-!W או 2.83V ל-8 אוהם), והעצמה של ההגברה קשורים
אילו באילו. במקרה של מגברי שפופרות דלי הספק, מקובל לשדך להם רמקול מאוד נציל (מעל 96dB SPL). ואילו
רמקולים פחות נצילים זקוקים ליותר הספק. למזלך, הרמקול שלך נוח מבחינת עכבה, ואינו דורש מגבר "חזק".

העובדה שיש בעיה עם עצמה (רוויה?) עם סוגי מוזיקה, אינו אומר שאין בעיה (רגעית) גם בסוגי מוזיקה אחרות.
כך למשל גם מכה של עצבע על פסנתר יכולה להניב לרגע (פרק זמן קצר) את אותה הבעיה כמו שדורשת תזמורת
סמפונית באופן מתמשך. היחס בין 2 המספרים (ההספק של המגבר והנצילות של הרמקול) ה חריג (כלפי מטה)
ואני מסופק כמה מהעסקנים בפורום ובכלל היו ממליצים על שילוב כזה.

לטובת העניין, ללא התחיבות, אולי אחד החברים יכול להגיע לביקור עם מגבר קצת יותר חזק (לא בהכרח שפופרתי)
ולבדוק את מידת השיפור.

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
נו באמת!!!!!!
אלדר אני מתנצל אם נפגעת ממני על הביקורת שלי,אך הביקורת שלי היתה מופנית לשמעון בוזגלו.
להבדיל מהביקורת שלו לא נעלבתי מהביקורת שלך שהיתה ביקורת בונה!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
משה,

נשמע שיש לך מערכת נהדרת. תהנה ממנה ואל תקח ללב.

:בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא צריך לאבד פרופורציה.
עצמת הרעש או SPL של תזמורת ידועה, ואינה מחוץ לגבולות האפשר לשחזור סביר בתנאי בית.
לפחות רובה. כל רמקול סביר מציין מה ה-SPL המירבי שניתן להפיק ממנו. אז לא צריך ללכת להגברה באלפי W או רמקולים בגודל
של חדר (כמו בצילום מעל).
מה שכן, מאוד ברור מה הנצילות של רמקול / עצמת הגברה יכולים להפיק ב-SPL.
ו-8W עם 88dB/W/m SPL רחוקים מאוד מאפשרות של 250W עם עודף דינאמי שמגיע ל-445W בשיא עם רמקול
של 99dB/W/m SPL
יש גווני אפור בין שחור ולבן.
אגב כמה מהחברים הגולשים יכולים להעיד שהמע' שלהם מסוגלת לשחזר בחדר קטע תופים LIVE?

וזה רק סט כלים (תופים ומצילות) לעומת תזמורת שמכילה כ-70 נגנים וכלים.
לשם היכולת להבין את המשמעויות צריך לפתוח כמה ספרים ואי אפשר רק ללכת אחרי המשפט: אם זה נשמע טוב, כל הייתר לא חשוב.
הפוסל -- במומו פוסל.

כבר פתחת הרבה ספרים, לפי מידת השוויץ שלך, אבל נראה שלא הבנת מה שכתוב שם.

אתה מתייחס לנתוני SPL בחדר נטול-הידהוד או בשטח פתוח, בלי לקחת בחשבון את השפעת החדר.
אתה מתעלם מכך שאין שום צורך לשחזר את ה-SPL של כלים, צריך לשחזר לכל היותר את ה-SPL שמגיע לאוזנו של המאזין, וזה לא דומה בכלל.

האם כשהיית בקונצרט וישבת במקום טוב (לא שורה ראשונה, אלא 10 או 15) באמצע, וניגנו מאהלר עם כל הכלים האימתניים האלה, הרגשת שכואבות לך האוזניים? האם כל האנשים סביבך כיסו את אזניהם בידיהם להגן עליהן? אז למה אין בעייה לגרום בביית לאנשים להרגיש שאזניהם נקרעות? למה "רק" 95dB על יד האוזן זה ממש לא נעים עד כואב?

אז מי שלא מבין מה הוא אומר ומה המשמעויות, שלא ינסה לחנך את העולם ולשלוח אותו לקרוא ספרים. מספיק עם זה!

ודווקא ההיפך ממה שאתה כותב ומשנן הוא הנכון -- לא רק שאפשר "רק ללכת אחרי המשפט: אם זה נשמע טוב, כל הייתר לא חשוב", אלא רצוי ומומלץ ללכת בדיוק כך, ולא לתת לשכמותך לבלבל את המוח לאנשים שלא מתעניינים ומתמצאים די הצורך בתחום כדי לתפוס מה עומק אי ההבנה שלך בעניין, לאור בליל הטיעונים הלא-מדוייקים שאתה מפציץ בהם.

ואם הבנאדם שומע רק מוזיקה "עדינה" בווליום נמוך יחסית, ונהנה מזה, למה בכלל לבלבל לו את המוח ולספר לו מה צריך לעשות כדי "לשפר" את המערכת שלו עד שתוכל לעשות את מה שאין לו עניין שתעשה?

אני מעריך שזה הייה נכון מבחינת שמעון להזכיר שאין כאן קסם ועם ההספק/רמקולים האלה יש בעייתיות במוסיקה עתירת עוצמה ובאסים, כדי שמי שמתרשם מהדברים שהמערכת יודעת לעשות לא יתפתה לרוץ לבדוק עד כמה היא טובה עבורו כשהוא אוהב מוסיקה סימפונית.

עם זאת, לבעל המערכת, ההערה הזו, בין אם היא "נכונה" ובין אם לא, צריכה לעניין את ה-לא-יודע-מה שלו.

השאלה לפנל היא בעצם האם טענת בעל המערכת עמדה במבחן השמיעה שלהם: שאפשר במחיר שפוי לקבל סאונד טוב לסוגי המוסיקה שבעל המערכת שומע. אני מבין שהוא לא טען שהמערכת אוכלת מאהלר לארוחת בוקר ורקוויאם של ברליוז לארוחת צהריים.

עמיר

נ.ב., גם קצרי הזיכרון שבינינו כבר קלטו שכשאתה "במיקרה" מדגים את טענותיך במספרים "250W עם עודף דינאמי שמגיע ל-445W בשיא עם רמקול של 99dB/W/m SPL" אתה בעצם משוויץ במערכת שלך, כאילו הוואטים וה-SPL זה החלק החשוב והמעניין בצליל.

לא חסרות מערכות שצועקות הרבה יותר חזק יותר משלך, בכל מיני אירועים פומביים, בחתונות ובדיסקוטקים. לפי הקריטריונים האלה, המערכת שלך עלובה למדי. לך תעמוד בפינה ותתבייש...

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כשנכנסים לביתו של אדם במטרה להקשיב לציוד שלו יש לקחת בחשבון מס גורמים .
לכל אחד יש יכולות כלכליות שונות וסדר עדיפויות שונה בחיים .
יכול להיות שמשהו שבנה מערכת ב15000 שח מישכן בשביל זה את האמא שלו .
גם משהו שבנה מערכת בתקציב דל : אני מניח שהיא בנפשו ויקרה לו אפילו ריגשית .
כל אחד בתחום הזה נמצא בתהליך - דרך מסוימת של למידה היתבגרות ובנייה . מפגשיי הפנל היו אמורים לתת לנו לטעום מאנשים שונים שנמצאים בשלבים שונים בתהליך . גם לעזור להם וגם לתת לנו טעימה .
והחשוב מכל לכל אחד יש העדפות שונות ואם משהו אוהב רק בלונדיניות לא צובעים לבלונדניות את השער בשחור בשביל לבדוק עם הם יכולות להיות שחורדיניות .
לשמעון יש בעייה קטנה עם הבנה של מפרמטרים הנ"ל ולכן הוא נוטה להעליב .
אני מניח שאן פה שום כוונה רעה . אני בזמנו לאחר ביקור הפנל לקח לי קצת זמן להבין את בוזגלו וחברו עם אוזניי הפח . זימנתי אליי את גיא לנדאו בשביל לקבל הכוונה טובה ולא התבישתי לבצע מהפכה .
כך שאפשר להבין שהביקורת של שמעון היתה אולי במקום אך לא נאמרה לי בפנים ונכתבה בצורה ברוטלית .
מצד שני אלדר כן מבין את מה שכתבתי וכן מבין יחסי אנוש מה הם ! אני מכווה שהוא ימשיך לספק לנו מפגשי פנל עם שמעון ממותן או חברים אחרים .

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
1. מבחן בוזגלו.
2. dejas vu
3. וגם אצלנו בפולניה כשהיו אומרים על מישהו שהוא נחמד, הוא היה עולה על טורים.
ולמי ששואל, אלו שלושת הדברים שעלו לי בראש.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
האמת,הפאנל הזה דבר מבורך.
מכניס פלפל לפורום,וכן,בלי להתבייש-מספק את יצר המציצנות שטבוע בכולנו.
יאמר לזכותם של העוסקים במלאכה,שאין זה קל,למרות התחביב ואהבה לתחום,לצאת ביום גשום ולבקר אצל אחרים,ועל כן-ישר-כוח.

אפשר,שבטרם תרשם התרשמותם של שניצל ובוזגלו,תינתן במה ל"אני מאמין",של המבוקר.
מה ניסה להתאים-כלכלית,סונית,עיצובית,מיקומית...,ומשם,תהיה הבנה יתרה לסט הנבחן.

חוץ מזה,משה,באמת קח באהבה את הדברים.זה לא נובע משום מניע כזה או אחר.
האמן לי,ואני חווה זאת כעת על הרמקולים שלי,לעיתים קצת יותר עוצמה,מביאה את הסט למקום אחר לגמרי.
אלו מוניטורים טובים מאוד,אך דורשים יותר כוח לדעתי.
איתן.
אתה מוזמן לשמוע ואחרי זה תגיד כוח או........

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור