"Magico" - סיור במפעל...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
הנמדד מיותר במשפט שלך מכיוון שאם הוא נשמע מעולה המדידה לא תשנה את העובדה הזו.

דבר בשמך,
זה לגמרי לא מיותר עבור מהנדסי Magico ;)
הרי זה היה שיקול שלהם

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מי ששופט את איכותם של כבלים על פי איך שהם נראים בצילום – אין לו שמץ של מושג על מה הוא מדבר.

האם אתה בוחר כבלים למערכת שלך על פי הצילום שלהם?
אני חושב שבכבל מדדים חשמליים הם חשובים, וע"פ הצילום (בהשוואה לעצמים אחרים בתמונה) מדובר בכבל יחסית דק (מאוד), ולכן נראה שההתנגדות שלו יחסית גבוהה לכבל רמקול "יוקרתי" (יחסית לרובם לפחות, אולי לא כולם). אני די בטוח (ע"פ הצילום והגודל הנראה לעין) שההתנגדות של הכבל הזה הרבה יותר גבוהה מזו של הכבל האודיופילי המצוי. התנגדות זה המדד הכי חשוב של כבל רמקול, מכיוון שלרמקול עצמו יש עכבה נמוכה, ולכן הכבל פה עלול להשפיע.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני חושב שבכבל מדדים חשמליים הם חשובים, וע"פ הצילום (בהשוואה לעצמים אחרים בתמונה) מדובר בכבל יחסית דק (מאוד), ולכן נראה שההתנגדות שלו יחסית גבוהה לכבל רמקול "יוקרתי" (יחסית לרובם לפחות, אולי לא כולם). אני די בטוח (ע"פ הצילום והגודל הנראה לעין) שההתנגדות של הכבל הזה הרבה יותר גבוהה מזו של הכבל האודיופילי המצוי. התנגדות זה המדד הכי חשוב של כבל רמקול, מכיוון שלרמקול עצמו יש עכבה נמוכה, ולכן הכבל פה עלול להשפיע.

"אני חושב", "ולכן נראה", "אני די בטוח" – מצבור הגיגים שאינם נשענים ולו גם על עובדה אחת.
בקיצור – קשקוש מקושקש.

"התנגדות זה המדד הכי חשוב של כבל רמקול" – שטויות במיץ עגבניות.
אין לך שמץ של ניסיון עם כבלים.

הגיגים זה דבר אחד, לשמוע את השפעתם של כבלים שונים על מערכת זה משהו שונה לחלוטין.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני קורא להם "מהנדסי וויקיפדיה", אפשר לזהות אותם כבר מהמשפט הראשון. למרבה הצער הרשת מלאה בהם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני קורא להם "מהנדסי וויקיפדיה", אפשר לזהות אותם כבר מהמשפט הראשון. למרבה הצער הרשת מלאה בהם.

"מהנדסי וויקיפידיה"? – לא מהנדסים ולא נעליים. אם הטיעונים שלהם היו מבוססים על לפחות מזער עובדות ועל לוגיקה בסיסית, ניחא. מה שיש כאן זה מצבור הגיגים של אנשים חסרי כל ניסיון, הגיגים שאין בהם אפילו מידה בסיסית של לוגיקה ואין בהם שום קשר לתוצאות ניסיון בפועל.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
"אני חושב", "ולכן נראה", "אני די בטוח" – מצבור הגיגים שאינם נשענים ולו גם על עובדה אחת.
בקיצור – קשקוש מקושקש.

"התנגדות זה המדד הכי חשוב של כבל רמקול" – שטויות במיץ עגבניות.
אין לך שמץ של ניסיון עם כבלים.

הגיגים זה דבר אחד, לשמוע את השפעתם של כבלים שונים על מערכת זה משהו שונה לחלוטין.
הגיגיך הם אלה שלא מבוססים... אתה (כנראה) מבסס את דעותיך רק ע"פ מה ששומע אצלך בבית, ולכן דה-פקטו פוסל הרבה מאוד ציוד על...... סתם! ולכן אני טוען שאין לך שום מתודה רצינית לבדיקת ציוד, וודאי וודאי לגבי ציוד יחסית פשוט ומדיד כגון כבל. חלילה לא אומר לך לבסס החלטות על מדדים חשמליים בלבד, אבל להתעלם מנתונים, ולא להבין אותם זה פשוט חסר הגיון. אכן, מתוך מדדי LRC, לכבל רמקול הנתון החשוב ביותר הוא ה R, עקב עכבה נמוכה של (מרבית) הרמקולים. תגיב לעניין סוף סוף: מה דעתך על כבלים דקים, ארוכים עם בידוד דק בתוך הרמקול? אני משוכנע שאם לא היית יודע שהרמקול הוא של מג'יקו ועולה יותר ממרבית הרכבים בישראל אתה ורוב חבריך הייתם מצחקקים על הכבלים האלה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
איפה התגובה העניינית שלה ציפינו? עדיין בהמתנה.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38

כמה שאתה טועה :cool:(lol):cool:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כמה שאתה טועה :cool:(lol):cool:
תודה על התגובה המושקעת בעלת ההסבר המקיף.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ולכן אני טוען שאין לך שום מתודה רצינית לבדיקת ציוד, וודאי וודאי לגבי ציוד יחסית פשוט ומדיד כגון כבל.

מה המתודה שלך לבדיקת ציוד שמע בכלל וכבלים בפרט?

חלילה לא אומר לך לבסס החלטות על מדדים חשמליים בלבד, אבל להתעלם מנתונים, ולא להבין אותם זה פשוט חסר הגיון.

זה עשוי להישמע חסר היגיון לאדם חסר כל ניסיון.
לבעלי ניסיון ברור שבדברים שלך אין כל היגיון.

אכן, מתוך מדדי LRC, לכבל רמקול הנתון החשוב ביותר הוא ה R, עקב עכבה נמוכה של (מרבית) הרמקולים.

האם ניסית פעם להשוות על מערכת שמע איכותית כבלי רמקולים שונים?
האם מצאת שיש קשר בין התנגדותו האוהמית של כבל לבין איך הוא נשמע?
האם שמעת הבדלים בין כבלי רמקול שונים בעלי התנגדות אוהמית זהה?

תגיב לעניין סוף סוף: מה דעתך על כבלים דקים, ארוכים עם בידוד דק בתוך הרמקול?

ניסיוני מראה לי שאין שום קשר בין עוביו של כבל לבין איכותו. גם אין שום קשר בין עוביו של הבידוד לבין איכותו. האם אתה יודע מהו מקדם דיאלקטרי?

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
תודה על התגובה המושקעת בעלת ההסבר המקיף.

קצת קשה לשכנע את המשוכנע

אבל אם אתה חושב שההבדלים בין כבלים הינם מדידים

אשרייך וטוב לך ידידי

מנסיוני אין שום קשר בין עובי הכבל,התנגדותו ועוד שאר רעיונותייך

לבין איך שהכבל נשמע בסינרגיה לאלמנטים שונים או בכלל
:cool:(lol):cool:

אבל זו רק דעתי האישית

ממש לא תורה מסיני שכנראה נמצאת בין האוזניים שלך

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קצת קשה לשכנע את המשוכנע

אבל אם אתה חושב שההבדלים בין כבלים הינם מדידים

אשרייך וטוב לך ידידי

מנסיוני אין שום קשר בין עובי הכבל,התנגדותו ועוד שאר רעיונותייך

לבין איך שהכבל נשמע בסינרגיה לאלמנטים שונים או בכלל

אבל זו רק דעתי האישית

ממש לא תורה מסיני שכנראה נמצאת בין האוזניים שלך

זכותך לדעתך - ואם אינך מבין בחשמל לא אצפה ממך להגיב בנושאים כגון LRC. מה לדעתך כן משפיע על הצליל? האם לדעתך הכבלים "מהונדסים"? אם כן - על איזה בסיס? או שפשוט תגיד שאין לך מושג - לא כל אודיופיל חייב להבין בחשמל, אבל הייתי מצפה שמי שלא מבין לא יגיב בנושאים חשמליים.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
זכותך לדעתך - ואם אינך מבין בחשמל לא אצפה ממך להגיב בנושאים כגון LRC. מה לדעתך כן משפיע על הצליל? האם לדעתך הכבלים "מהונדסים"? אם כן - על איזה בסיס? או שפשוט תגיד שאין לך מושג - לא כל אודיופיל חייב להבין בחשמל, אבל הייתי מצפה שמי שלא מבין לא יגיב בנושאים חשמליים.

לאחרונה סיימתי לקרוא את ה"אלקטרונאי הצעיר"

היה קשה אך בסוף הבנתי:cool:(lol):cool:

בכל התחום הזה שנקרא אודיופיליה אין קשר בין מדידות לבין איך שדברים נשמעים

פעם כשהייתי צעיר ובתחילת הדרך שלי בתחום גם אני האמנתי שנתונים ומדידות הם העיקר

ופתאום לאורך הדרך אתה מגלה מגבר שנתוניו הטכניים ממש לא משהו אבל הוא נשמע נפלא

אתה מגלה פתאום שחיבור בין רכיב א לרכיב ב נותן תוצאה גרועה במיוחד למרות שלפי הנתונים

הם אמורים להתאים באופן נפלא ופתאום החיבור בין רכיב א לרכיב ג שלפי הנתונים הטכניים

לא בדיוק מתאימים נותן דווקא תוצאה נפלאה

על אחת כמה וכמה בכבלים שממש בלתי מדידים באייך שהם יישמעו או ייראו

רק אוזנייך והסינרגיה שנוצרת הם שייקבעו

ממש לא מדע מדוייק התחום הזה

אין בו אמת מוחלטת ואף אחד לא מחזיק בגביע הקדוש

בעיקר תחום של העדפות אישיות והרבה ניסוי ותהייה שמתאימים אלייך באופן סובייקטיבי:cool:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
דבר בשמך,
זה לגמרי לא מיותר עבור מהנדסי Magico ;)
הרי זה היה שיקול שלהם

השיקול שלהם כנראה, אבל לא השיקול של רוב החובבים או רוב היצרנים שבניהם יצרנים טובים מאוד. לא מעט מהם משתמשים באוזניים על מנת למדוד את הרמקול. מה לעשות, זהו כלי המדידה הטוב ביותר שיש והוא חינמי לחלוטין. כמעט כל יצרנית משתמשת בפאנל מאזינים מיומן על מנת לקבוע אם הרמקול הזה ראוי או לא. ישנן יצרניות שמודדות מבלי לשמוע? לא נראה לי.

מדידות נועדו להרשים אנשים כמוך. סאונד טוב נועד להרשים אודיופילים, והם לעולם לא יפלו עם מוצר שנשמע רע אבל נמדד מעולה {ויש לא מעט כאלה בשוק}.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה המתודה שלך לבדיקת ציוד שמע בכלל וכבלים בפרט?
זה עשוי להישמע חסר היגיון לאדם חסר כל ניסיון.
לבעלי ניסיון ברור שבדברים שלך אין כל היגיון.
האם ניסית פעם להשוות על מערכת שמע איכותית כבלי רמקולים שונים?
האם מצאת שיש קשר בין התנגדותו האוהמית של כבל לבין איך הוא נשמע?
האם שמעת הבדלים בין כבלי רמקול שונים בעלי התנגדות אוהמית זהה?
ניסיוני מראה לי שאין שום קשר בין עוביו של כבל לבין איכותו. גם אין שום קשר בין עוביו של הבידוד לבין איכותו. האם אתה יודע מהו מקדם דיאלקטרי?
בתור אחד שהוא לא "כבל-אופיל" לא השקעתי המון מאמץ בבדיקת כבלים. בדקתי מספר כבלים על הסטאפ שלי - כבלים של מונסטר בכמה מאות ש"ח, כבלי כסף באלפי ש"ח, וכבלים "גנריים". התוצאות לא חד-משמעיות. פה ושם היו הבדלים מינוריים, אבל לא ממש חשתי שהיו הבדלים מצדיקי השקעה גבוהה. שינוי מיקום של הרמקול ישפיע הרבה יותר, למשל. מחברים טובים ונקיים השפיעו, וכו'. מאמין שבמשהו פשוט כמו כבל חייב להיות הסבר הגיוני ומדיד לביצועיו. יש מאות כבלים בשוק ואף אחד פה לא יבדוק את כולם, וגם לא את רובם. לא מאמין בכבלים לא "מהונדסים" ללא הסבר. בתור אחד עם לא מעט (בלשון המעטה) השכלה גבוהה בפיזיקה והנדסה, התנגדות אוהמית היא הפרמטר העיקרי בעיני, וגם בעיני רבים אחרים. האם שמעתי הבדלים שנשענו על זה בלבד? לא, לא חושב שבאמת ביצעתי ניסוי מבוקר שבו זה היה המשתנה היחיד.
יהושוע יקירי - מקדם דיאלקטרי לא ממש קשור לעניין...... קודם כל, אני חושש מבידוד דק מדי מכיוון שבהנתן שריטה קלה הוא נפרץ, והכבל עלול לקצר. זה החשש העיקרי, בעיקר בכבל יחסית ארוך, ועוד בכבל שיושב בתוך רמקול מתכתי כמו המג'יקו. אין הרבה מקום למשחק פה - אני גם הייתי חושש מהתייבשות הבידוד וסדקים לאורך שנים - בידוד דק בעייתי בעיני לאורך זמן. לחזור לנתון של מקדם דיאלקטרי - הנתון לא ממש רלוונטי מכיוון שניתן להקטין את הקיבול בין שני הגידים (ובין מוליכים אחרים) ע"י הרחקתם עם בידוד עבה יותר, המקדם הדיאלקטרי לא יותר חשוב מהמרחק בין המוליכים.....

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
נמר,
מי מהיצרני רמקולים מודד עם האוזניים בלבד ולא משתמש בשרותי מעבדה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
מוקס ידידי.

הכבלים שלי עולים הרבה אלפים של דולרים {כבלי הרמקול} והם נראים ממש לא מרשים!
מזה אומר עלי? האם אני גם מתפעל מהפוזה שלהם?

קדימה חבר יקר. בוא תבקר אצלי. חוץ מהקפה הטעים והעוגה תשמע גם הבדלים מוהבקים בין כבלים בכלל.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לאחרונה סיימתי לקרוא את ה"אלקטרונאי הצעיר"

היה קשה אך בסוף הבנתי:cool:(lol):cool:

בכל התחום הזה שנקרא אודיופיליה אין קשר בין מדידות לבין איך שדברים נשמעים

פעם כשהייתי צעיר ובתחילת הדרך שלי בתחום גם אני האמנתי שנתונים ומדידות הם העיקר

ופתאום לאורך הדרך אתה מגלה מגבר שנתוניו הטכניים ממש לא משהו אבל הוא נשמע נפלא

אתה מגלה פתאום שחיבור בין רכיב א לרכיב ב נותן תוצאה גרועה במיוחד למרות שלפי הנתונים

הם אמורים להתאים באופן נפלא ופתאום החיבור בין רכיב א לרכיב ג שלפי הנתונים הטכניים

לא בדיוק מתאימים נותן דווקא תוצאה נפלאה

על אחת כמה וכמה בכבלים שממש בלתי מדידים באייך שהם יישמעו או ייראו

רק אוזנייך והסינרגיה שנוצרת הם שייקבעו

ממש לא מדע מדוייק התחום הזה

אין בו אמת מוחלטת ואף אחד לא מחזיק בגביע הקדוש

בעיקר תחום של העדפות אישיות והרבה ניסוי ותהייה שמתאימים אלייך באופן סובייקטיבי:cool:
ניתאי - אל תקח את זה באופן אישי.... אבל לכל דבר יש הסבר. אם אינך יודע את ההסבר אז או שחסרים נתונים, או שאינך יודע כיצד לפרש את הנתונים הקיימים. "אינך" פה לא מכוון אליך - זה נכון גם לגבי ולכל אדם. לגבי נושאים סובייקטיביים זה דבר אחר לגמרי.... אבל איך כבל משפיע על הקול - זה דבר די פשוט.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מוקס ידידי.

הכבלים שלי עולים הרבה אלפים של דולרים {כבלי הרמקול} והם נראים ממש לא מרשים!
מזה אומר עלי? האם אני גם מתפעל מהפוזה שלהם?

קדימה חבר יקר. בוא תבקר אצלי. חוץ מהקפה הטעים והעוגה תשמע גם הבדלים מוהבקים בין כבלים בכלל.
אבוא, אבוא. צריך ויזה לבקר במדינת ת"א? מבטיח לבקר בקרוב. :) ותודה שוב!
אה - ואנחנו גם דנו בנושא בדיקה עיוורת... גם זה על הפרק...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
בוודאי שזה על הפרק.

כנראה אפילו שתוותר על זה אחרי שתשמע את ההבדלים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור