שלום עזרה בנוגע לסאב כרגע נמצא עם PV1D רוצה להשתדרג

Yuval a

עוסק בתחום
מעורבות
86
נקודות
28
דרך אגב, אם מסתכלים על המדידות של JTR Captivator 2400 שאליו הפנית באתר data-bass.com, וליתר דיוק על הגרף של FR (עם כמה אופציות שלא משנות לתחום הנמוך), נראה על פניו ש-JTR משקרים בקשר לנתון 3dB±12-165 שהם מפרסמים
צפה בקובץ המצורף 50725
נראה לי שהירידה ב-12 הרץ גדולה מ-3dB, גם אם זוכרים שציר X הוא לוגריתמי.

באתר עצמו אפשר לטייל עם הסמן על הגרף, ולראות שב-12.085 הרץ העוצמה היא 97.794, ובבור שב-37.72, שזה מתחת לממוצע, היא 101.44 ועדיין ההפרש הוא 3.646dB, כלומר מעל 3dB.

חבל ש-JTR לא נתנו את הנקודה שהם מחשיבים אותה כ-center, כמו ש-B&W עושים :)
אתה לא מסתכל על המדידה הרלוונטית לדיון. שים לב מה רשום בכותרת:

The Cap 2400 offers up a strong showing during the burst testing. Similar to the 2400-ULF the smaller 2400 starts with a strong performance at 10Hz producing over 101dB. Very few subs produce a passing result at 10Hz and many less are able to produce more than 100dB in a 2m GP setting. The output steadily rises at each 1/3rd octave band from there and maxes out at just under 122dB at 40Hz.
זה לא אתר של היצרן...
"אבל יש מדידת צד ג' של ה-B&W במתכונת 3dB± עם נתון של 10 הרץ"
זה פשוט לא להבין על מה אתה מדבר ואיך המדידה מתבצעת
פרשתי...
שבוע טוב,
יובל

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
שבוע טוב חברים,
אני מיציתי את הדיון.

תודה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה לא מסתכל על המדידה הרלוונטית לדיון. שים לב מה רשום בכותרת:

The Cap 2400 offers up a strong showing during the burst testing. Similar to the 2400-ULF the smaller 2400 starts with a strong performance at 10Hz producing over 101dB. Very few subs produce a passing result at 10Hz and many less are able to produce more than 100dB in a 2m GP setting. The output steadily rises at each 1/3rd octave band from there and maxes out at just under 122dB at 40Hz.
זה לא אתר של היצרן...
"אבל יש מדידת צד ג' של ה-B&W במתכונת 3dB± עם נתון של 10 הרץ"
זה פשוט לא להבין על מה אתה מדבר...
יש כמה מדידות שרלוונטיות לדיון. הבעייה הגדולה בדיון איתך שאתה מסנן, זורק ומעוות את כל מה שלא מתאים למסרים שאתה רוצה להעביר.

כל הכבוד לזה שה-HTR הזה יכול לתת output מעל 100dB ב-10 הרץ במרחק של 2 מ', בניגוד להרבה סאבים אחרים,שאינם מסוגלים לזה, אבל:
  • זה ב-21.5%(!!!) אחוז עיוות, והעוצמה שהסאב מסוגל לספק באחוז עיוות קביל יותר כנראה נמוכה בהרבה dBs, אולי אפילו עשרות dBs

• גם רוב שאר המדידות במסגרת CEA-2010 הם באחוזי עיוות מזעזעים, מה שמעלה תהיות לגבי הרלוונטיות של CEA-2010 כסטנדרט

• במדידת FR, הפלט ב-10 הרץ אינו ב-3dB± כפי שהיצרן טוען, כלומר יש מצב שהיצרן משקר בנתונים (או שהמדידה של צד ג' הזה אינה טובה)

• אתה כן מוכן לקבל מדידות של צד ג' ל-JTR, ולא מוכן לקבל מדידות של צד ג' ל-B&W. למה מה?
רק למקרה שמשום מה זה לא היה מובן, מה שאני מתייחס אליו כאל מדידות צד ג' הוא:
  • המדידה של Newport Test Labs שמוזכרת ב-What Hi*Fi ואומרת : The overall normalised frequency response measured by Newport Test Labs for the B&W DB1D was 10Hz to 240Hz ±3dB, כלומר בפורמט שאמור להיות מקובל עליך, אבל משום מה הוא לא.

• המדידות של JTR ע"י האתר data-bass.com, שהם אלה שמדדו גם לפי CEA-2010, ובניגוד להתנסחות שלך ש"הם" מודדים כך, לא JTR עצמם ביצעו את המדידות, ובכל זאת זה מקובל עליך
מוזר.
zz.png

תמונות מצורפות

• zz.png
    zz.png
    KB 299.8 · צפיות: 257
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכל נחמד. אבל רק שתדעו, שיהיה לכם ככה באחורה של הראש. אחד הסאבים הכי חזקים, הכי מרשימים והכי עמוקים בשוק המקצועי הוא סאב בעל 4 יחידות של 12 אינטש במבנה מניפה שופרי. כשאותו יצרן שידרג לאותו מבנה בקוטר 18 אינטש, הוא היה פחות טוב משמעותית. פחות מהיר, פחות מדויק ותתפלאו, פחות חזק. ושם, בשוק המקצועי, אין בעיה של מגברים וכוח. מגבר מיקצועי ממוצע מקביל בעוצמתו לכל המגברים של המתדיינים כאן יחד. משמע, הגודל כן קובע, ולא הגדול ביותר. לעומת זאת, הסאב הטוב ביותר אחריו הוא בעל יחידה שופרית אחת של 21 אינטש. הוא לא טוב כמו ה-12.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואגב נוסף.

אני מכיר היטב את הסאב המדובר. ה-db1d וגם את ה-psa. ה-psa חזק יותר, עוצמתי יותר מדויק פחות ועולה שליש. שמעתי את ה-15 אינטש הסגור. אם מחפשים נטו רזולוציה, דיוק, איכות היסטרית וכמובן, יכולת למלא חללים (גם 40 מ״ר) ה-b&w זו הבחירה הנכונה. אבל זה בתנאי שהוא ממוקם במרכז שבין הרמקולים. אם מחפשים יותר כוח ולא רוצים לשלם הון ועדיין לקבל איכויות גבוהות, ה-psa יתאים יותר. הוא גם מוח יותר למיקומים.בתוך כל זה אפשר להוסיף לרשימה את ה-svs ultra 16 שלטעמי הוא תמורה מדהימה לכסף (אני רכשתי כזה) ומבחינת כיול (אפליקציה מהטלפון) ואפשרויות, הוא שם את שני המתמודדים הללו בכיס הקטן. אם יש לך פרוססור או rc, היתרון הזה הופך להיות לא מעניין, גם ככה העיבוד לא יהיה דרך האפליקציה.

מבחינת איכות בניה: ה-b&w הוא הטוב ביותר בפער משני האחרים.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
אם מחפשים נטו רזולוציה, דיוק, איכות היסטרית וכמובן, יכולת למלא חללים (גם 40 מ״ר) ה-b&w זו הבחירה הנכונה. אבל זה בתנאי שהוא ממוקם במרכז שבין הרמקולים.

איך אפשר לומר דבר גזה באופן גורף לגבי מיקום סאב?
יש כל כך הרבה משתנים בחלל ובציוד שמשפיעים על מיקומו...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איך אפשר לומר דבר גזה באופן גורף לגבי מיקום סאב?
יש כל כך הרבה משתנים בחלל ובציוד שמשפיעים על מיקומו...

הנה אמרתי. ראית? עכשיו תשאל למה. זה יהיה יותר נכון מאשר "איך אמרת".

הסאב הזה יורה לצדדים. זה אומר שהוא יעדיף שלא יהיה קיר בפרצוף שלו. וכאחד שסקר אותו, בחן אותו, חי איתו חודשיים וחצי וכמעט רכש אותו, האמן לי שאני יכול לצאת בהצהרה גורפת שכזו.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
ועדיין אתה יכול לשים אותו באמצע בקיר אחורי. או באמצע בקיר צדדי או... זה שהוא יורה לשני כיוונים לא אומר שהמקום הנכון הוא באמצע בין הרמקולים
תלוי חלל
תלוי ציוד
להצהיר תמיד אפשר

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
ואגב נוסף.

אני מכיר היטב את הסאב המדובר. ה-db1d וגם את ה-psa. ה-psa חזק יותר, עוצמתי יותר מדויק פחות ועולה שליש. שמעתי את ה-15 אינטש הסגור. אם מחפשים נטו רזולוציה, דיוק, איכות היסטרית וכמובן, יכולת למלא חללים (גם 40 מ״ר) ה-b&w זו הבחירה הנכונה. אבל זה בתנאי שהוא ממוקם במרכז שבין הרמקולים. אם מחפשים יותר כוח ולא רוצים לשלם הון ועדיין לקבל איכויות גבוהות, ה-psa יתאים יותר. הוא גם מוח יותר למיקומים.בתוך כל זה אפשר להוסיף לרשימה את ה-svs ultra 16 שלטעמי הוא תמורה מדהימה לכסף (אני רכשתי כזה) ומבחינת כיול (אפליקציה מהטלפון) ואפשרויות, הוא שם את שני המתמודדים הללו בכיס הקטן. אם יש לך פרוססור או rc, היתרון הזה הופך להיות לא מעניין, גם ככה העיבוד לא יהיה דרך האפליקציה.

מבחינת איכות בניה: ה-b&w הוא הטוב ביותר בפער משני האחרים.

נמר, אם כבר עשית מעין השוואה קצרה, אשמח אם תתייחס בהשוואה זו גם לסאבים של jlaudio...
האם היו מועמדים לרכישה?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
שלום לכולם אז ככה הגעתי למסקנה שאני רוצה להשתדרג בסאב
עכשיו המערכת שלי זה B&W 703S2
706S2
HTM71S2

DENON6500H
עכשיו הסאבים שאני מתלבט זה בין B&W
DB2D
לבין
PB16-Ultra Subwoofer
יותר נעול על B&W אשמח לדעות

קח בחשבון שהpb 16 מפלצת, כמעט בגודל של מכונת כביסה, אם זה לא מפריע לך תתחדש, סאב נדיר, אם כן מפריע אז הsb16 לא הרחק מאחור מבחינת ביצועים ובגודל סביר יחסית. הבאס שלהם דינמי, לא קורסים כמו סאבים אחרים פחות טובים בקטעים מורכבים ומייצרים באס מדוייק ומרשים.

לא יצא לי להשוות עם PSA שגם קיבלו חוות דעת מעולות, שווה בדיקה.

לסיכום: PSA או SVS, לא הייתי מתפזר על יותר מדי פירמות שלא בהכרח יהיו יותר זולות או טובות.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, אם כבר עשית מעין השוואה קצרה, אשמח אם תתייחס בהשוואה זו גם לסאבים של jlaudio...
האם היו מועמדים לרכישה?

fnובן. גם עשיתי עליו ביקורת לפני כמה שנים, ויחד עם זאת אני מכיר את הסאבים שלהם ממערכות שונות אצל חברי. השוואה ראש בראש? אין לי כזו. אבל מדובר בשני סאבים ברמה מאוד גבוהה.

nadavya

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
fnובן. גם עשיתי עליו ביקורת לפני כמה שנים, ויחד עם זאת אני מכיר את הסאבים שלהם ממערכות שונות אצל חברי. השוואה ראש בראש? אין לי כזו. אבל מדובר בשני סאבים ברמה מאוד גבוהה.

נמר, אם אני מבין אותן נכון, אם המיקום היחיד אצלי לסאב הוא בין רמקול לקיר או בין רמקול לשידה (כאשר בגב של הקדמיים/שידה יש גם קיר) אזי לא היית ממליץ לי לקנות אותו?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור