שלום עזרה בנוגע לסאב כרגע נמצא עם PV1D רוצה להשתדרג

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
גם רשום שם את הדבר הבא שמשום מה אתה מתעלם ממנו..
two 12" long-throw Rohacell-cone woofers, each with 3.66" voice-coil and 11-lb magnet. Frequency response: 17–145Hz, ±3dB.
ההשוואה ל-DD18 לא רלוונטית מכיוון שההגברה שם (ביחס ל-DB1 ) לא שווה... גודל היחידה לכשלעצמה, לא מהווה אינידקציה ליכולת שלו, כמו שכבר נאמר, זה שילוב של הרבה פרמטרים...

לא הבנתי מה המטרה של הדגשת ה- FR?
מדובר על הדור הקודם שלהם ולא על הדור הנוכחי, אשר הראו לך, באופן גרפי, כי הדור הנוכחי נמדד עד ל- 10HZ עם מינימום עיוותים.
אתה בוחר להרים גבה לנוכח הגרף שצורף והנתונים שמפרסמת B&W וזה בסדר, אבל אני מניח שאפשר לעשות זאת לגבי כל חברה, לרבות החברה שאתה מייבא, לא?
כל עוד אין לך סימוכין למשהו אחר, זה הכל ברמת הספקולציה והתיאוריות.

ואני שמח שאתה מתחיל לסטות מגודל האלמנט כפקטור מכריע למשהו ולכן, אותו פוסט מקורי שהכניס אותך לדיון:
" רק 18" מסוגל למלא חלל של 40 מטר", גם אתה מתחיל להודות, שאין מאחוריו כלום ושום דבר...

הגודל, הוא לחלוטין לא הדבר היחיד שקובע במקרה הזה.

רן

Yuval a

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
לא הבנתי מה המטרה של הדגשת ה- FR?
מדובר על הדור הקודם שלהם ולא על הדור הנוכחי, אשר הראו לך, באופן גרפי, כי הדור הנוכחי נמדד עד ל- 10HZ עם מינימום עיוותים.
אתה בוחר להרים גבה לנוכח הגרף שצורף והנתונים שמפרסמת B&W וזה בסדר, אבל אני מניח שאפשר לעשות זאת לגבי כל חברה, לרבות החברה שאתה מייבא, לא?
כל עוד אין לך סימוכין למשהו אחר, זה הכל ברמת הספקולציה והתיאוריות.

ואני שמח שאתה מתחיל לסטות מגודל האלמנט כפקטור מכריע למשהו ולכן, אותו פוסט מקורי שהכניס אותך לדיון:
" רק 18" מסוגל למלא חלל של 40 מטר", גם אתה מתחיל להודות, שאין מאחוריו כלום ושום דבר...

הגודל, הוא לחלוטין לא הדבר היחיד שקובע במקרה הזה.

רן
כרגיל- דיון עקר- אם לא הבנת את ה-FR, ולא התייחסת איך דגם קטן בהרבה (10 אינץ בודד!) מפיק את אותם נתונים סיימתי את טענותיי...
תמצא את הציטוט שבו אמרתי- "רק 18 מסוגל למלא חלל של 40 מטר" ...
על זה נאמר- חצי אמת גרועה משקר...
נ.ב
בכל הדיון לא (ובאופן מכוון) לא הוזכר שום דבר אודות החברה אותה אני מייבא וכך גם יהיה בעתיד- הדיון הוא
לא עליי ולא על B&W- הוא על נתונים טכניים בלבד.. משום מה אתה כל הזמן מזכיר את העניין...

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
היי חברים,דיון מעניין והייתי חייב להצטרף.גלוי נאות-אני עוסק בתחום.מייבוא גם סאבים קטנים וגם גדולים.מה שאני מייבא לא רלוונטי לדיון ולא מעניין.

כשאין נתון, של MAX SPL עם אחוזי עיוות- לנתון של -3DB אין שום משמעות.חוזר ואומר - אפס משמעות.למה?
כמעט כל סאב אטום,שהחברה לא תכננה אותו עם "מגביל" בתדר נמוך (לדוגמא : HPF ב 25 הרץ )- יתן 10 הרץ - השאלה באיזה הספק ובאיזה אחוזי עיוות.
יש משמעות גדולה לתדרים של מתחת ל 20 הרץ .המון סרטים מוקלטים גם עם אינפורמציה ב 6 הרץ.אותה נרגיש וכמובן לא נשמע.

כדי להרגיש 10 הרץ צריך לפחות 100 DB בנקודת האזנה.(לא מטר מהרמקול כמו המדידה).כל הכפלה של מרחק דורשת עוד 6 דציבלים -זאת אומרת כדי לקבל 100 DB, בנקודת האזנה שממקומת במרחק 3 מטרים מהסאב, ב 10 הרץ אנחנו צריכים סאב שיודע להוציא 10 הרץ ב 112 דיצבלים ממרחק של 1 מטר.כמובן ש BW לא נותן את זה ולמעשה אני לא מכיר סאב אחד שכן נותן (יש סאב אחד שמתקרב והוא עם אלמנט 50 אינץ , הגברה של 6000 וואט,שוקל מעל 400 קילו והמחיר -נשאיר בצד.
הוא גם מאוד מהיר - שכן מה שקובע מהירות הוא גרופ דיליי (שהיא נגזרת של המון דברים ובניהם : DAMPING FACTOR ו כוח).טרינוב ישתמשו בחברה שמייצרת את הסאבים האלה במרכז הדרכה שלהם בארה"ב.

כמובן שגם לא יהיה שם סאב אחד- כי אי אפשר להגיע לדרישות האלה עם סאב אחד- אנחנו מדברים על 115DB ברפרנס לבל בנקודת הישיבה. מעבר לזה,לסאונד אחיד בחדר האזנה ולא בתא נטול החזרים -לא נגיע עם סאב אחד (וזה נתון יותר קריטי -לסיבה מדוע צריך כמה סאבים)

לסיכום: לעוצמת של הסאב שמוצגות במדידה - יש אפס משמעות.הן לא עוצמות שמעידות על משהו - מעבר לזה שהעקומה שלו חלקה ויפה בהספקים מאוד נמוכים.סביר מאוד להניח שככל שההספק יגדל כך ה 6DB יהפכו להרבה יותר מ 6DB.היצרן מספיק חכם כדי לדעת איפה להגביל את הסאב שלו בהתאם להספק שהמשתמש צורך.

BW לא מספקים נתונים שיקריים (ממש ממש לא)- הם פשוט מספיקם נתונים שאין מה לעשות איתם(במקרה הזה).

לגבי ריבוי אלמנטים קטנים לעומת אחד גדול- בדיוק אותו דבר.בסוף התדר הוא פונקציה של כמה אוויר זז (בהנחה שהסאב לא PORTED ואין לו PORT TUNING FREQUENCY). הדרך להזיז אוויר נגזרת ממספר האלמטים, גודלם, ההספק שהם יכולים לשאת באחוזי עיוות סברים, המרחק שהממברנה יכולה "לצאת"- EXCURSION וגודל תיבת התהודה.

דוגמא לסאב 12 על שלושה אלמנטים ותיבה רצינית :

https://www.audioholics.com/subwoofer-reviews/xtz-subwoofer-review/measurements

לגבי ה BW - לא שמעתי את הדגם הזה,אלא רק את הגרסא הישנה.לגודל שלו אני בטוח שהוא מפתיע.אבל במגבלת הגודל כמובן.פזיקה זו פזיקה .

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
כרגיל- דיון עקר- אם לא הבנת את ה-FR, ולא התייחסת איך דגם קטן בהרבה (10 אינץ בודד!) מפיק את אותם נתונים סיימתי את טענותיי...
תמצא את הציטוט שבו אמרתי- "רק 18 מסוגל למלא חלל של 40 מטר" ...
על זה נאמר- חצי אמת גרועה משקר...

כתבתי שכתבת את זה? אתה בכלל טורח לקרוא את הדברים שאני כותב?

אולי במקום להגיב בכזו מהירות, תקח אוויר, תקרא ואז תגיב.

כתבתי ש-הפוסט של "רק 18 מסוגל למלא חלל של 40 מטר" הוא זה שהכניס אותך בכלל לדיון הזה ולא שאתה כתבת את זה.

אתה תמכת בקביעה השגויה הזו, ניסית להסביר לכל אורך הדיון שחייבים אלמנט גדול ואז ככל שעבר הזמן, התחלת לחזור בך מהטענה השגויה הזו ולהודות שכדיי להזיז אוויר אפשר גם בריבוי אלמנטים , וכי זה קשור לשטח פנים, לתכנון, הגברה, בנייה ועוד.

ואני אדלג על ההערות האישיות שלך המלוות כל פוסט שאתה כותב.

רן

Yuval a

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
היי חברים,דיון מעניין והייתי חייב להצטרף.גלוי נאות-אני עוסק בתחום.מייבוא גם סאבים קטנים וגם גדולים.מה שאני מייבא לא רלוונטי לדיון ולא מעניין.

כשאין נתון, של MAX SPL עם אחוזי עיוות- לנתון של -3DB אין שום משמעות.חוזר ואומר - אפס משמעות.למה?
כמעט כל סאב אטום,שהחברה לא תכננה אותו עם "מגביל" בתדר נמוך (לדוגמא : HPF ב 25 הרץ )- יתן 10 הרץ - השאלה באיזה הספק ובאיזה אחוזי עיוות.
יש משמעות גדולה לתדרים של מתחת ל 20 הרץ .המון סרטים מוקלטים גם עם אינפורמציה ב 6 הרץ.אותה נרגיש וכמובן לא נשמע.

כדי להרגיש 10 הרץ צריך לפחות 100 DB בנקודת האזנה.(לא מטר מהרמקול כמו המדידה).כל הכפלה של מרחק דורשת עוד 6 דציבלים -זאת אומרת כדי לקבל 100 DB, בנקודת האזנה שממקומת במרחק 3 מטרים מהסאב, ב 10 הרץ אנחנו צריכים סאב שיודע להוציא 10 הרץ ב 112 דיצבלים ממרחק של 1 מטר.כמובן ש BW לא נותן את זה ולמעשה אני לא מכיר סאב אחד שכן נותן (יש סאב אחד שמתקרב והוא עם אלמנט 50 אינץ , הגברה של 6000 וואט,שוקל מעל 400 קילו והמחיר -נשאיר בצד.
הוא גם מאוד מהיר - שכן מה שקובע מהירות הוא גרופ דיליי (שהיא נגזרת של המון דברים ובניהם : DAMPING FACTOR ו כוח).טרינוב ישתמשו בחברה שמייצרת את הסאבים האלה במרכז הדרכה שלהם בארה"ב.

כמובן שגם לא יהיה שם סאב אחד- כי אי אפשר להגיע לדרישות האלה עם סאב אחד- אנחנו מדברים על 115DB ברפרנס לבל בנקודת הישיבה. מעבר לזה,לסאונד אחיד בחדר האזנה ולא בתא נטול החזרים -לא נגיע עם סאב אחד (וזה נתון יותר קריטי -לסיבה מדוע צריך כמה סאבים)

לסיכום: לעוצמת של הסאב שמוצגות במדידה - יש אפס משמעות.הן לא עוצמות שמעידות על משהו - מעבר לזה שהעקומה שלו חלקה ויפה בהספקים מאוד נמוכים.סביר מאוד להניח שככל שההספק יגדל כך ה 6DB יהפכו להרבה יותר מ 6DB.היצרן מספיק חכם כדי לדעת איפה להגביל את הסאב שלו בהתאם להספק שהמשתמש צורך.

BW לא מספקים נתונים שיקריים (ממש ממש לא)- הם פשוט מספיקם נתונים שאין מה לעשות איתם(במקרה הזה).

לגבי ריבוי אלמנטים קטנים לעומת אחד גדול- בדיוק אותו דבר.בסוף התדר הוא פונקציה של כמה אוויר זז (בהנחה שהסאב לא PORTED ואין לו PORT TUNING FREQUENCY). הדרך להזיז אוויר נגזרת ממספר האלמטים, גודלם, ההספק שהם יכולים לשאת באחוזי עיוות סברים, המרחק שהממברנה יכולה "לצאת"- EXCURSION וגודל תיבת התהודה.

דוגמא לסאב 12 על שלושה אלמנטים ותיבה רצינית :

https://www.audioholics.com/subwoofer-reviews/xtz-subwoofer-review/measurements

לגבי ה BW - לא שמעתי את הדגם הזה,אלא רק את הגרסא הישנה.לגודל שלו אני בטוח שהוא מפתיע.אבל במגבלת הגודל כמובן.פזיקה זו פזיקה .

סוף סוף קול שפוי...

Yuval a

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
כתבתי שכתבת את זה? אתה בכלל טורח לקרוא את הדברים שאני כותב?

אולי במקום להגיב בכזו מהירות, תקח אוויר, תקרא ואז תגיב.

כתבתי ש-הפוסט של "רק 18 מסוגל למלא חלל של 40 מטר" הוא זה שהכניס אותך בכלל לדיון הזה ולא שאתה כתבת את זה.

אתה תמכת בקביעה השגויה הזו, ניסית להסביר לכל אורך הדיון שחייבים אלמנט גדול ואז ככל שעבר הזמן, התחלת לחזור בך מהטענה השגויה הזו ולהודות שכדיי להזיז אוויר אפשר גם בריבוי אלמנטים , וכי זה קשור לשטח פנים, לתכנון, הגברה, בנייה ועוד.

ואני אדלג על ההערות האישיות שלך המלוות כל פוסט שאתה כותב.

רן
אני לא חוזר בי בכלום, אולי זה השאיפה שלך אבל זה לא קורה- ממתין עדיין שתסביר או תפנה אותי לסאב 12-15 אינץ שיורד נמוך-10-12HZ.. לא עוצמות SPL!
כרגיל- אין נתונים, אין אסמכתאות ואין מדידות...

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113

כל אחד וההתרשמויות שלו והרפרנס שלו, אני שמעתי בחדר מסוים 4 סאבים של 18" וזו אחת מחוויות הבאס הגרועות ששמעתי בשנים האחרונות, למרות שהראו לי מליון גרפים לפני ההדגמה, בפועל , בהדגמה עצמה, היו קטעים רבים שבכלל לא היה באס ובקטעים שכן היה באס , הוא היה לרוב איטי, מהדהד, לא עמוק וממש לא משכנע.

כל אחד והרפרנס שלו.

מיציתי את הדיון הזה :)

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני לא חוזר בי בכלום, אולי זה השאיפה שלך אבל זה לא קורה- ממתין עדיין שתסביר או תפנה אותי לסאב 12-15 אינץ שיורד נמוך-10-12HZ.. לא עוצמות SPL!
כרגיל- אין נתונים, אין אסמכתאות ואין מדידות...
כבר קיבלת "12 שיורד נמוך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ממש לא כל סאב יתן 10 הרץ ± 3dB, מאיפה לקחת את זה? אין כמעט סאבים עם נתון של 10 הרץ.

רוב הסאבים גוועים הרבה לפני זה, ואפילו נתון ה-6dB- רחוק מ-10 הרץ, כלומר הם יתנו 10 הרץ במינוס הרבה dB, לא 3.

המון סרטים מוקלטים גם עם אינפורמציה ב 6 הרץ.אותה נרגיש וכמובן לא נשמע.
האמנם? מעניין למה הם טרחו לעשות את זה אם הרוב המוחלט של הציוד לא מסוגל להפיק את זה.
כך, במידה פחותה, גם לגבי 10 הרץ.

האם יש לך מקור מהימן שמראה את זה?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
לשמחתי הגדולה ,בתדר נמוך ,בניגוד לתדר גבוה ,הכל מדיד .אין פה עניין של חריף לי וצורם לי.
תדר- מדיד
אחוזי עיוות - מדיד
מהירות-מדיד
הדהוד-מדיד.

אז סלח לי רן יקר, שאני גורס שונה מימך,אין פה עניין של טעם.למרות שקל מאוד,להגיד את זה כך ,כי זה למעשה אמור לבטל כל מדידה ומידע אובייקטיבי.(זו לא דעתי האישית-זאת עובדה מדעית)

כמו שאתה יודע וחווית,מעצם היותך אדם שמבין וחי את התחום ,יום ולילה - ועל כך אני מעריץ אותך (ואני לא אומר את זה בציניות)- כל תעשיית ה RC ,נשענת על מדידות ,כולל כיולים מרחוק (שבהם לא שומעים את המערכת ומקבלים החלטות הרות גורל) ,כולל האלגוריטם של הפרוססור הנהדר שלך- אז מה שאתה אומר בעצם,לא מסתדר לי כלל,עם דברים שנתקלתי שרשמת בסיטואציות אחרות.

לגבי החדר המדובר,ששמעת ואתה מציג כחוויה גרועה.לי זכורות מילים אחרות שמשבחות את הבאס ,בצורה יוצאת דופן ,בקטעים מסוימים.וכפי ציינת לעיל - טוענות שהוא לא אחיד ,רוצה לומר,בקטעים שאתה מכיר ממאות חדרים ששמעת - היה בקטע ספציפי ונקודתי - באס מורגש ובחדר המדובר -פשוט זה לא היה שם - לאן הלך הבאס? או שאולי יש לשאול , האם הוא היה אמור להיות שם מלכתחילה?

שאלה לי אליך: תוציא את עצמך מהמשוואה ובוא נחשוב שניה מדעית,הגיונית - האם יתכן שאותם קטעים ששמעת בחדרים מסוימים והיה בהם באס מורגש -מקורו של באס זה הוא בחדר לא מטופל כהלכה עם החזרים וביטולים של 20-30 דיבי כמו בכל חדר שנתקלתי בו בארץ ?

אולי הגיוני יותר -שהמדידות פשוט שגיות והייתה תקלה במחשב ?

או שאולי האמת היא שמדידות הן למעשה סתם מדד - לא מייצג .וכל מדידות הרמקולים,RC,נתונים אקוסטים- כקליפת השום הם.

מה גם שמכל עשרות האנשים שהיו בחדר זה ויצאו עם לסת שמוטה (אנשים מבינים מאוד שמכירים אין סוף סאבים קטנים מעולים,ככל שיהיו ) אתה היחיד שנתן הערה מסוג זה -זו זכותך המלאה ואני מכבד אותה ואותך.:לב:
מכוון שרוח הדיון עברה,להרגשתי, לענייני אגו,בכלל ההודעות - ולא לנושאים מקצועיים שאמורים לתת תועלת לציבור .מעדיף להימנע ממנו.

המשך יום נעים לכולם ותמשיכו להינות מהתחביב הנהדר הזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא קיבלתי שום סאב שכזה בטח ובטח לא במדידה ראויה ונכונה כגון ה- כדוגמת ה- CEA-2010
קיבלת עם מדידה וגרפים וכל מה שצריך. כל מה שמעבר לזה הוא ברמת הכחשה.

CEA-2010 לא אומץ והתקבל כסטנדרט שמחייב מישהו.

גם ה-specs של ה-JTR, שאותם אתה כן מקבל ואליהם הפנית, נתונים באותה צורה, ואינם לפי CEA-2010.

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
לשמחתי הגדולה ,בתדר נמוך ,בניגוד לתדר גבוה ,הכל מדיד .אין פה עניין של חריף לי וצורם לי.
תדר- מדיד
אחוזי עיוות - מדיד
מהירות-מדיד
הדהוד-מדיד.

אז סלח לי רן יקר, שאני גורס שונה מימך,אין פה עניין של טעם.למרות שקל מאוד,להגיד את זה כך ,כי זה למעשה אמור לבטל כל מדידה ומידע אובייקטיבי.(זו לא דעתי האישית-זאת עובדה מדעית)

כמו שאתה יודע וחווית,מעצם היותך אדם שמבין וחי את התחום ,יום ולילה - ועל כך אני מעריץ אותך (ואני לא אומר את זה בציניות)- כל תעשיית ה RC ,נשענת על מדידות ,כולל כיולים מרחוק (שבהם לא שומעים את המערכת ומקבלים החלטות הרות גורל) ,כולל האלגוריטם של הפרוססור הנהדר שלך- אז מה שאתה אומר בעצם,לא מסתדר לי כלל,עם דברים שנתקלתי שרשמת בסיטואציות אחרות.

לגבי החדר המדובר,ששמעת ואתה מציג כחוויה גרועה.לי זכורות מילים אחרות שמשבחות את הבאס ,בצורה יוצאת דופן ,בקטעים מסוימים.וכפי ציינת לעיל - טוענות שהוא לא אחיד ,רוצה לומר,בקטעים שאתה מכיר ממאות חדרים ששמעת - היה בקטע ספציפי ונקודתי - באס מורגש ובחדר המדובר -פשוט זה לא היה שם - לאן הלך הבאס? או שאולי יש לשאול , האם הוא היה אמור להיות שם מלכתחילה?

שאלה לי אליך: תוציא את עצמך מהמשוואה ובוא נחשוב שניה מדעית,הגיונית - האם יתכן שאותם קטעים ששמעת בחדרים מסוימים והיה בהם באס מורגש -מקורו של באס זה הוא בחדר לא מטופל כהלכה עם החזרים וביטולים של 20-30 דיבי כמו בכל חדר שנתקלתי בו בארץ ?

אולי הגיוני יותר -שהמדידות פשוט שגיות והייתה תקלה במחשב ?

או שאולי האמת היא שמדידות הן למעשה סתם מדד - לא מייצג .וכל מדידות הרמקולים,RC,נתונים אקוסטים- כקליפת השום הם.

מה גם שמכל עשרות האנשים שהיו בחדר זה ויצאו עם לסת שמוטה (אנשים מבינים מאוד שמכירים אין סוף סאבים קטנים מעולים,ככל שיהיו ) אתה היחיד שנתן הערה מסוג זה -זו זכותך המלאה ואני מכבד אותה ואותך.:לב:
מכוון שרוח הדיון עברה,להרגשתי, לענייני אגו,בכלל ההודעות - ולא לנושאים מקצועיים שאמורים לתת תועלת לציבור .מעדיף להימנע ממנו.

המשך יום נעים לכולם ותמשיכו להינות מהתחביב הנהדר הזה.

דן.

ראשית, תודה על המחמאות.

שנית, אתה בוודאי יודע שאני אוהב ומעריך אותך וגוררים אותך למקומות שאתה לא קשור אליהם לצערי.

אכן, באותו חדר היו קטעים טובים מאוד, קטעים שנשמעו לי בינוני מאוד וקטעים בהם לא היה באס בכלל, שהיה חייב להיות שם מלכתחילה, באס שהוא כן קיים וכן נוכח, באותם מאות חדרים שכתבת ששמעתי בהם (קצת הופך אותי לזקן...).

מיותר להרחיב על זה את הדיון, כי זה נאמר רק על מנת לציין שגודל אלמנטים הוא לא ערובה "לחווית באס מדהימה" כמו שטוען הקולגה שלך, שסימוכין הם ממנו והלאה...

תמשיך להיות מקצוען כמו שאתה יודע!

רן

Yuval a

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
קיבלת עם מדידה וגרפים וכל מה שצריך. כל מה שמעבר לזה הוא ברמת הכחשה.

CEA-2010 לא אומץ והתקבל כסטנדרט שמחייב מישהו.

גם ה-specs של ה-JTR, שאותם אתה כן מקבל ואליהם הפנית, נתונים באותה צורה, ואינם לפי CEA-2010.
ממש לא נכון- הם מודדים ב -+3DB וגם בתקן המדובר:
בבקשה:
https://data-bass.com/#/systems/5ba943ca7cbbd6000447f8b5?_k=a24odp

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
ממש לא כל סאב יתן 10 הרץ ± 3dB, מאיפה לקחת את זה? אין כמעט סאבים עם נתון של 10 הרץ.

רוב הסאבים גוועים הרבה לפני זה, ואפילו נתון ה-6dB- רחוק מ-10 הרץ, כלומר הם יתנו 10 הרץ במינוס הרבה dB, לא 3.

לקחתי את זה ממדידות שאני בצעתי.זו שחברה לא רושמת 10 הרץ -זה בגלל שהיא מבינה שההספק שלה ב 10 הרץ הוא זניח ולא רלוונטי לפרסם אותו, כי בני אדם לא ירגישו אותו.אתה מוזמן להגיע אלי עם סאב אטום טוב,שהחברה לא הגבילה אותו,אלקטרונית בתדר ונמדוד יחד בשמחה (JL לדוגמא - מוגבל בסביבות ה 20-25 -בכוונה מהחברה -וטוב שכך).

האמנם? מעניין למה הם טרחו לעשות את זה אם הרוב המוחלט של הציוד לא מסוגל להפיק את זה.
כך, במידה פחותה, גם לגבי 10 הרץ.

האם יש לך מקור מהימן שמראה את זה?

אני המקור המהימן - תמדוד RTA ב REW ותראה בעצמך.
אבל אם זה לא מספיק :

https://forums.audioholics.com/forums/threads/movies-under-20hz.14279/

https://www.avsforum.com/threads/th...bass-in-movies-with-frequency-charts.1333462/

בלינק השני - תקיש בחיפוש "HZ" - תראה מקומות ספיציפיים שבהם יש נתונים חד ספרתיים.מרתק

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ממש לא נכון- הם מודדים ב -+3DB וגם בתקן המדובר:
בבקשה:
https://data-bass.com/#/systems/5ba943ca7cbbd6000447f8b5?_k=a24odp
אתה מתייחס ל-3dB± כאילו זה פחות טוב מלתת את נקודות ה-3dB- ועוד להוסיף נתון של נקודת האמצע. מוזר.

אבל יש מדידת צד ג' של ה-B&W במתכונת 3dB± עם נתון של 10 הרץ.

לא JTR עצמם נותנים מדידות נוספות, אלא גם כאן מדובר בצד ג', שאותו אתה מוכן לקבל.

בקיצור, עיקבי אתה לא, וסלקטיבי רק למה שנראה לך, ובעצם גם מעוות את התמונה -- טענת ש"הם מודדים ב -+3DB וגם בתקן המדובר", ו"הם" לא, data-bass.com זה אתר של צד ג'.

חוצמזה, נתוני המדידות שצירפת נראים על פניהם בעייתיים מאוד. ב-10 הרץ מדובר על עיוות של 21.5%. אפילו ב-20 הרץ מדובר ב-17.5% עיוות, אז לי לא כל כך ברור למה בכלל מתייחסים לזה ברצינות. אבל אולי גם אצל אחרים זה כך.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
דן.

ראשית, תודה על המחמאות.

שנית, אתה בוודאי יודע שאני אוהב ומעריך אותך וגוררים אותך למקומות שאתה לא קשור אליהם לצערי.

אכן, באותו חדר היו קטעים טובים מאוד, קטעים שנשמעו לי בינוני מאוד וקטעים בהם לא היה באס בכלל, שהיה חייב להיות שם מלכתחילה, באס שהוא כן קיים וכן נוכח, באותם מאות חדרים שכתבת ששמעתי בהם (קצת הופך אותי לזקן...).

מיותר להרחיב על זה את הדיון, כי זה נאמר רק על מנת לציין שגודל אלמנטים הוא לא ערובה "לחווית באס מדהימה" כמו שטוען הקולגה שלך, שסימוכין הם ממנו והלאה...

תמשיך להיות מקצוען כמו שאתה יודע!

רן
תודה רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
דרך אגב, אם מסתכלים על המדידות של JTR Captivator 2400 שאליו הפנית באתר data-bass.com, וליתר דיוק על הגרף של FR (עם כמה אופציות שלא משנות לתחום הנמוך), נראה על פניו ש-JTR משקרים בקשר לנתון 3dB±12-165 שהם מפרסמים
index.jpg

נראה לי שהירידה ב-12 הרץ גדולה מ-3dB, גם אם זוכרים שציר X הוא לוגריתמי.

באתר עצמו אפשר לטייל עם הסמן על הגרף, ולראות שב-12.085 הרץ העוצמה היא 97.794, ובבור שב-37.72, שזה מתחת לממוצע, היא 101.44 ועדיין ההפרש הוא 3.646dB, כלומר מעל 3dB.

חבל ש-JTR לא נתנו את הנקודה שהם מחשיבים אותה כ-center, כמו ש-B&W עושים :)

תמונות מצורפות

• index.jpg
    index.jpg
    KB 38.5 · צפיות: 205
נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לקחתי את זה ממדידות שאני בצעתי.זו שחברה לא רושמת 10 הרץ -זה בגלל שהיא מבינה שההספק שלה ב 10 הרץ הוא זניח ולא רלוונטי לפרסם אותו, כי בני אדם לא ירגישו אותו.אתה מוזמן להגיע אלי עם סאב אטום טוב,שהחברה לא הגבילה אותו,אלקטרונית בתדר ונמדוד יחד בשמחה (JL לדוגמא - מוגבל בסביבות ה 20-25 -בכוונה מהחברה -וטוב שכך).

אני המקור המהימן - תמדוד RTA ב REW ותראה בעצמך.
אבל אם זה לא מספיק :

https://forums.audioholics.com/forums/threads/movies-under-20hz.14279/

https://www.avsforum.com/threads/th...bass-in-movies-with-frequency-charts.1333462/

בלינק השני - תקיש בחיפוש "HZ" - תראה מקומות ספיציפיים שבהם יש נתונים חד ספרתיים.מרתק
לא הבנתי, מה אני אמור למדוד בעצמי ועם איזה ציוד ובאיזו שיטה?
איך אתה מדדת?

אתה מפנה אותי לפורומים, שבהם כותבים אנשים כמוך וכמוני, שאני לא יודע מאיפה הם לקחו את הנתונים, ואני לא רואה שום סיבה לסמוך עליהם.

התכוונתי למקור מהימן, כמו איזו מעבדה מקצועית, או סמכות מקצועית אחרת.

וגם הצלחת לבלבל אותי -- עכשיו אתה כותב שהגבלת התדר הנמוך ל-20-25 הרץ היא דבר טוב, אז למה צריך בעצם לרוץ אחרי 10 הרץ ומטה? זה די סותר, לא?

דרך אגב, ב-JL הגבלת התדר הנמוך היא בשליטת המשתמש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור